iel mo programma; i i J Use] RECHTZAKEN. i 1 Dt rets van Minister Deckers. Aneta seint uit Batavia: Minister Deckers heeft bij zijn af scheid van Ned.—Indifi o a. verklaard, dat hij wel eens wilde weten, waar de jongens, die in H illand aan de marine werden „toevertrouwd", in Itidië woon den en onder weike omstandigheden. Alles wat Z Exc. op maritiem gebied gezien had, was hem niet tegenge vallen Hij vond de kazernes bijna zonder uitzondering uitstekend, spe ciaai de opleldlngsscnool te Makassar had rij groote bewondering Hel gehe l was vermoeiend geweest doen door de zeer groote medewer ki ig van de autoriteiten was het mo gelijk geweest den beschikbaren tijd nu tig ie b steden. De heer Deciceis zeide overtuigd te zijn dat langzamerhand de a«imo om reizen van Holland naar Ind-ë te maken, zou groeien. Hij wees in dl' verband oo de toenemende aandacht welke ds Nederlandsche pers aan Ind wijdt. „Wie er eens geweest is, blijf belangstelling voor dit land houden Ik zal voortaan met grooter aandacht kennisnemen van de Indische aange legenheden en mij ihans gemakkelijker kunnen Indenken wat geschiedt omda» ik thaus de plaats en de omstandig heden ken. Ik ben dankbaar dat ik deze reis heb kunnen maken. Het internationale betalingsverkeer. Bij de Tweede Kamer is thans een wetsontwerp ingediend In zake ver dragen te siulten met vreemde mo gendheden. welke beperkende beper kende bepalingen hebben getroffen ten aanzien van het internationale be talingsveikeer, in zake de venffening van vorderingen, ontstaan in verband met in- en uitvoer. Venezolaansch complot op Aruba ontdekt. Tot verovering van het gezag en brandstichting. Aneta meldde gisteravond uit Wil lemstad Op Aruba is, door Inlichtingen van ingewijden der beweging, een complo> ontdekt. De deelnemers zijn Venezo- lanen, die contact hadden met hun landgenooten buiten Aruba. Den laat sten tijd waren vele Venezolaansche revolutionairen op Aruba gearriveerd. Een plan is gevonden tot tijdelijke verovering van het gezag, tot diefstal van wapens en tot brandstichting, Er zijn twintig arrestaties gedaan twaalf aangehoudenen zfln echter spoedig vrijgelaten. Verdachte personen zonder middelen van bestaan zijn uitgewezen. R.K. Volkspartij. De R.K Volkspartij in Nederland houdt haar tiende jaarlijksche congres op 2 en 3 April a.s. in de groote zaai van De Harmonie te Nijmegen. Op Zaterdagavond 2 April zal de congresrede worden uitgesproken door den heer mr. P. M. Arts. oud-lid der Tweede Kamer, lid van de Provinciale Siater. van Noord-Hrabant en van den gemeenteraad van Tilburg. In de vergadering op Zondag 3 Aprii zal het partijbestuur met het oog op de Kamerverkiezingen van 1933 een resolutie voorstellen, waarin o.m. stel ling wordt genomen tegen de politiek van het kabinet Ruys, tegen herstel var. de z g christelijke coalitie en voor parlementaire samenwerking van alle democratische groepen Voorts wil het partijbestuur verzet tegen maatregelen, die het sociale en onderwljspeil van het Nederlandsche volk schade zouden kunnen toebrengen, en verklaart het zich voor geleidelijke totale nationale ontwapening. Nederlandsch fabrikaat. Nog altijd worden duizenden artikelen uit den vreemde betrokken, die even goed, zoo niet beter, in ons land kunnen worden vervaaruigd. De vereeniging Nederlandsch Fabri kaat heeft een vlugschrifije verspreid zooals zij er ook het afgeloopen jaar een in 123.000 exemplaren ver zonden heeft om propaganda te maken voor onze nationale productie „Is het u bekend", aldus vraagt de vereeniging, die het suggestieve harer vragen tracht te verhoogen met enkele prentjes, „Dat onze b^volkirfg jaarlijks me» meer dan 100 000 personen toeneemt .Dat meer dan 50 pet. onzer wer kende landgenooten hun bestaan moe ten vinden in de Nederlandsche Industrie „Dat ln ons land per jaar ongeveer honderd vijftig mlllioen gulden moet worden uitgegeven voor de leniging der gevolgen van armoede „Dat duizenden artikelen uit den vreemde worden betrokken (b.v. aarde- werk, electromotoren. kachels, klink nagels. radiatoren rijwielen schoenen, steenen, tapijten, enz. enz.) welke even goed, zoo niel beter, in ons land kun nen worden vervaardigd „Dat elke gulden, onnoodlg voor een niet—Nederlandsch artikel besteed, ten gevolge heeft toenemende werk loosheid en dus toenemende verarming en toenemenden belastingdruk? „Dat de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat ten doel heeftde bevorde ring van de ontwikkeling der nationale industrie en van den verkoop van Nederlandsche artikelen, als deze ge lijkwaardig zijn met buitenlandsche „Dat dit is algemeen nationaal be lang en ook voor u persoonlijk geldt, omdateen ontwikkelde, nationale Industrie de nationale economische onafhankelijkheid bevordert: ontwik- keling der eigen nijverheid werkge legenheid geeft voor onze sterk toe- nemende bevolking". Ten slotte getft zij een overz'cht van wat de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" in 1931 heeft gedaan. Het hotel- en pensionbedrljf in de badplaatsen. De moeilijkheden, welke het hotel- en pensionbedrijf in de badplaatsen tengevolge van de economische crisis heeft te bestrijden, hebben aanleiding gegeven tot overleg tusschen een groot aantal hotel- en pensionhouders, ge vestigd aan de Noordzeekust. In een in Den Haag gehouden ver gadering, is o.a. het prijsvraagstuk be sproken. Na ampel overleg werd het besluit genomen, ondanks de druk kende belastingen voor 1932 over te gaan tot sterke vermindering van de pensionprijzen. Eveneens ontslag bij de Staatsmijnen? In verband met het massa-ontslag op de particuliere mijnen, waarvan wij melding maakten, ver temen wij nader, dat alleen op de mijn Oranje-Nassau lil te Heerlen, per 1 Maart a.s. aan 137 man ontslag is aangezegd. Voor de Laura en Vereeniging te Eygelsho- ven bedraagt dit aantal meer dan 100; voor de Domaniale Mijn te Kerkrade 80, voor de Oranje Nassau-mijnen I en IV resp. te Heerlen en Schaesberg, tezamen 90 man. Door den vermin derden afzet naar het buitenland en de scherpe concurrentie van buiten landsche kolen in ons land, wordt ook de positie der Staatsmijnen als ongun stig beschouwd. Ook hier wordt de mogelijkheid van massa-ontslag over wogen. Het grootste percentage der in de particuliere mijnen ontslagen mijn werkers wordt door buitenlanders ge vormd. BUITENLAND. De Fransche Kabinetscrisis. De val van het kabinet—Laval wordt in de Fransche pers algemeen als een cor fl ct tusschen den senaat en de kamer beschouwd. Hoewel men hel oetreurt, dat de crisis tijdens de ont wapeningsconferentie is uitgebroken, wordttoch aangenomen, datde Fransche buitenlandsche politiek daardoor geen wijziging zal ondergaan. De recntsche bladen varen hevig uit tegen de meerderheid van den senaat, die den val van het kabinet veroor zaakte. Zij stellen het voor, alsof de senaat verraad gepleegd en Frankrijk opgeofferd heeft, waardoor Duitschland iriomteert. Een der bladen spreekt zelfs van duistere Internationale machten, die Briand reeds in hun macht hadden De linksche bladen daarentegen be toogen, dat de senaat zich bij de stemming tegen Laval niet door poli tieke hartstochten heeft laten leiden, doch slechts de rechten der republiek wilde verdedigen. De val van het kabinet Laval be- eekent ln de eerste plaats de ver dwijning van de kiesrechthervorming. De rechtsche partijen, aldus deze bla den. hadden angst voor de verkiezingen en trachtten door de hervorming van het kiesrecht hun positie te verdedigen Deze manoeuvre is door de houding van den senaat mislukt. De senaat seeft de hervorming met het kabinet Laval begraven. De crisis is wel zeer ontijding ge komen, daar het werk der Fransche delegatie te Ger.è/e thans vele moei lijkheden ondervindt en mede In ver hand met de Fransche belangen inde kwestie in 't Verre Oosten. De leiding der delegatie ter Ont- vapenlngs-conferentie is thans opge dragen aan Paul Boncour. Het secretariaat van den Volkenbond publiceert thans den tekst van het oeroep, dat de twaalf neutrale leden van den Volkenbondsraad op Japan hebben gedaan. In een begeleidend schrijven aan den Japanschen gedele geerde verklaarde Paul Boncour, dat de raadsleden het noodzakelQk hadden geoordeeld in vrlendschappelijken geest een dringend beroep op de Japansche regeering te doen Het document zelf, waarvan de inhoud reeds in hoofdzaak is medegedeeld, eindigt met de vol gende zinsneden „Tegenover de openbare meening der geheele wereld heeft Japan de ontzaglijke verantwoordelijkheid, zich in zijn betrekkingen jegens China rechtvaardig en bezadigd tebetoonen. De twaalf leden van den Volkenbonds raad doen een beroep op het hooge eergevoel van Japan en dringen erop aan, dat het de verplichtingen zal er kennen, welke voortvloeien uit zijn bijzondere positie, alsmede uit het vertrouwen, dat de landen der wereld in japan hebben gesteld als deelnemer aan de organisatie en de handhaving van den vrede". Volgens een bericht uit Tokio is de openbare meening ln Japan scherp gekant tegen den eisch van den Volken bond, dat japan zijn troepen uit Sjanghai zal terugtrekken, ln regeerings- kringen wordt verklaard, dat van een onvoorwaardelijk terugtrekken der troepen geen sprake zal kunnen zijn. De Japansche regeering, zoo wordt verklaard, zal dergelijke eischen na tuurlijk van de hand wijzen. Ook dit ieroep zal wel niet veel helpen, er dreigend uit. Kabinetscrisis in Frankrijk. President Doumsr heeft aan den radicalen oud-dretnler Painlevé de op dracht gegeven een nieuw kabinet te vormen. Duitschland in Geneve Duitschland heeft op de ontwapenings conferentie te Geriè'e voorgesteld: afschaffing van den algemeenen dienst plicht, gelijkluidend voor alle staten geen duikbooten en oorlogsschepei Doven 10 000 ton. Slechten van alle vestingwerken; controle op het oorlogs materiaal en geregelde publicatie der slrijdkrachien. De strijd om Sjanghai. Er zijn nog steeds geen hoopvolle tijdingen uit het Oosten. De kleinere gevechten houden aan en brachten verschillende granaten in de concessies. De toebereidselen voor een groot offensief en de versterking der stellin gen worden aan beide zijden voortgezet. De Japanners hebben bij Schapei en op de vrije terreinen bulten de stad een linie van loopgraven aangelegd, waarin reeds een groot aantal troepen is gelegerd. Ook de Chineezen van wie beweerd wordt, dat zij door Dultsche adviseurs zouden worden bijgestaan, trtffen in koortsachtigen haast verdedigingsvoor bereidingen en hebben een groot aantal mitrailleursnesten aangelegd In het gebied van den spoorweg Nanking Shanghai is het vijfde leger corps onder opperbevel van generaal Feng geconcentreerd Japan blijft daarentegen eischen dat China terugtrekt De Japansche regeering heeft generaal Oejeda ie Sjanghai gemachtigd den Cnineezen een ultimatum te stellen, dat het negentiende Chineesche leger corps zich binnen een bepaalden lijd tot op 20 K M ten noordwesten van de Japansche concessie ln Sjanghai moet terugtrekken, daar de Japanners anders tot den opmarsch zullen over gaan. De Japansche gezant in China heeft zijn regeering doen weten, dat alle hoop om de Chineezen te bewegen vrijwillig hun posities ln Sjanghai te verlaten, is opgegeven. Japan en China. Japan heeft China een ultimatum gezonden, waaraan voldaan moet zijn óór Zaterdag 7 uur. Natonallsatie der Spaansche industrie heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. Het hof heeft een gevangenisstraf van 6 jsar opgelegd. De procureur—gene raal had 10 jaar gtfiischt Brandstichting. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft heden den 24 jrrigen G. H koopman te Enschede, die terecht had gestaan ter zake van brandstichting in zijn eigen woning en tegen wie 7 jaar was geacht, vrijgesproken. Overval met roof te Zeelst. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft heden den sigarenmaker P.G S te Zeelst, tegen wlen 4 jaar was ge ëischt wegens een overval met roof ot den koopman J. Suetens, vrijgesproken De Spaansche minister van Arbeid heeft verklaard, dat binnenkort plannen tot medezeggingschap der arbeiders in de nijverheid aan de Cortes zullen worden voergelegd. De regeering het ft aan de arbeiders beloofd, de industrie te nationaliseeren, daar medezeggingsschap volgens den minister een fundamenteele noodzake. lijkheid is geworden. Als desbetreffende concessies niet vrijwillig worden ge daan, moet verwacht worden, dat permanente corfl eten zullen volgen. De aankondiging van deze plannen welke zoo goed als zeker door de Cortes zullen worden aanvaard, heeft in zakenkringen groote bezorgdheid veroorzaakt Ex-koning Frederlk August van Saksen, f De vroegere koning van Saksen, Frederik August, is gisteravond 22 uur op zijn slot Sibyllenort bij Breslau overleden. Woensdagnacht is de ex-koning door een beroerte getroffen Zijn toe stand was dadelijk zeer ernstig. Tegen drie uur had hij nog met zijn kamer dienaar gesproken en tegen zeven uur Donderdagmorgen werd hij be wusteloos in bed gevonden. Het be wustzijn was tegen twaalf uur nog niet teruggekeerd. Frederik August III van Saksen is 25 Mei 1865 te Dresden geboren. Hij was een zoon van koning George van Saksen en Maria Anne. prinses van Portugal. Hij volgde zijn vader, die in 1904 overleed, op den troon op en moest op 13 November 1918 af stand doen. Hij had zes kinderen drie zoons en drie dochters. LAND- EN TUINBOUW. Kali. niet alleen uit bemestingsoogpunt, belangrijk in het land- en tuinbouw, bedrijf. De kali. welke wij door de bekend» kalimestsioff;n, in onzen bouwgrond brengen, is onontbeerlijk voor het ge dijen der gewassen. Zonder haar geei groei, waar zij in de minderheid b een slechte wasdom, met gevolg schrale oogsten. Ja, een tekort aan kali kat voor onze planten yan zoo grootei invloed zijn, dat zij ziek worden, li dit artikel*Je willen wij een paar voor beelden daarvan aanhalen. En dan denken wij ln de eerst» plaats aan het blauw worden de aardappelen. Wat een last, wat eer schade heeft dit euvel reeds veroor zaakt I Welnu, talrijke uitgebreid proefnemingen hebben duidelijk be wezen dat dit blauw worden de aardappelen ontstaat door kaligebrek. De aardappel neemt groote hoeveel heden kali uit den bodem op, zij moet deze kali in gemakkelijk opneembarei vorm vinden, anders kan zij die me hare wortels niet losmaken. Een gevolg hiervan is dat de cellen niet stevig genoeg gevormd worden en door ster ken druk beschadiging daarvan op treedt. 11 deze richting tenminste word de verklaring der gunstige kaliwerking gezocht. Hoe het zij de practlsch» landbouwer heeft zich met deoorzaat ntet bezig te houden. Voldoende voo> hem is het te weten, dat het blauw worden der aardappelen door ruim» kalibemesting wordt voorkomen. In uienverbouwende streken kree* men met een lastig euvel in de ulei te doen. Omstreeks half juni stond d groei van het gewas plotseling geheel stil. De uienplanten kregen doodt punten aan de bladeren, welke steed* grooter werden. De aanblik van zoo'n stuk uien was allerbedroevenst. Latei vergroeide dit nog min of meer, maai de opbrengst aan uien, welke aan dt kwaal geleden hadden, was gering. Dt kwaliteit dezer uien liet ook te wen schen over. En zie, hief was weer de kali die uitkomst gaf en het gebrek als bij tooverslag deed verdwijnen.Geen spoo' ervan was te ontdekken waar kal gebruikt werd en tegenwoordig weter. de uienverbouwers heel goed, dat kali bij uienteelt niet vergeten mag worden Zoo zouden wij nog meerdere voor beelden kunnen noemen, b.v. de rand jesziekte der bossen, enz. enz. Dt ruimte is echter te beperkt hierop verder ln te gaan. In een volgend artikeltje komen wij hierop terug. Wij wijzen hier nog op het gebruik van kali bij de bestriding van onkruid door fijngemalen kainiet, bestrijding van slakken door een mengsel van kainiet of 20°/o kalizout en koper sulfaat. Eindelijk staat het vast, dat de kleur van sommige frultsoorten door kali wordt verbeterd. Alles samenvattende kunnen wij zeggen dat De kali uit de kalimeststoffen niet alleen als plantenvoedingsstof noodza kelijk is. maar dat zij. dikwijls door nog onbekende oorzaken, een gunstige nevenwerking uitoefenen, die de op brengst en kwaliteit onzer producten verhoogd. De lezer moge met bovenstaande mededeelingen zijn voordeel doen. Doodslag te Kerkdrtel. Voor de rechtbank te Tiel stonden terecht de drie gebroeders R verdacht van doodslag te Kerkdriel op den Rijksveldwachter Tap op Oudejaars nacht. De officier van Justitie elschte tegen elk der drie verdachten twaalf jaar gevangenisstraf na aftrek van preventief. Broedermoord te Aalten. De rechtbank te Arnhem heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen D. J. P 23 jaar, landbouwer, wonende te Aalten, thans gedetineerd, die in hooger beroep heeft terechtgestaan ter zake, dat hfl bfl een worsteling zijn broer opzettelijk van het leven beroofd zou hebben door hem de keel dicht te knijpen. Verdachte was door de rechtbank te Zutphen ver oordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf wegens doodslag. Het gerechtshof te Arnhem heeft thans beslist, dat ver- dachte's opzet om zijn broer te dooden, niet bewezen is, zoodat verdachte moet worden veroordeeld wegens mishande ling, den dood tengevolge hebbend. GEMENGD NIEUWS. Opllchterspractijk van een Nederlander. Het parket van Antwerpen heeft een zaak van misbruik van vertrouwen en oplichting in onderzoek ten laste van een Nederlander, die zich ln een huis aan de Lange Beeldekensstraat had gevestigd, waar hij een Spaar— en Credletbank heeft geopend. De man, die voorschotten gaf tot een bedrag van 1000 franken betaalde hierop slechts 750 franken. De ontbrekende 250 franken behield hij voor onkosten. De terugbetaling moest binnen een jaar geschieden. De slachtoffers werden tevens verplicht bij hem te sparen. Meerendeels waren het eenvoudige werklieden. Volgens het nummer der spaarbankboekjes heeft de man kans gezien ongeveer 1200 cllenten te win nen, die sommen van 1000 franken betaald kregen zoodra de boekjes vol waren. De man Is echter naar Neder land teruggekeerd, ten einde op deze wijze aan de door hem verschuldigde betalingen te ontkomen. I s L I r I i i ZONDAG 21 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 8,15 Lichaamsoefeningen. 8,30 Espernnlo-cursus. 8,55 Voetbalmededeelingen. 9,00 Tuinbouwhalfuurtje. 9,30 Gramofoonmuzlek. (V.P.R.O.) 10,00 Kerkuitzcnding uit de Ned. Herv. Kerk tt Naaldwijk. Spreker: Ds* J. P. de Graalf. (A.V.R.O.) 12,00 Het Avro-Klein-Orkest. 1,00 Film en Filmkunst door L. J. Jordaan. 1,30 Avro-Klein-Orkest. 2,00 Roekenhalfuur. 2,30 Klassiek concert. •1,00 Shakespeare-cyclus. 4,45 Sportuitslagen Van Dlas en Gromofooniouz. (V.A.R.A.) 5,00 Kinderuurtje. 6,00 Het Vnra-orkcst. 6,45 Literair halfuurtje. 7,30 Vervolg concert. (A.V.R.O.) 8,00 Vaz Dlas. 8,15 Gedeelten uit de opera: Lakmé. 9,10 Opvoering van: Rardcll contra Pickwick. 9,45 Populair concert door Omroep Orkest. 11,15 Gramofoonmuzlek. HL1ZEN 298 M. (K.R.O.) 8,30 Morgenwijding door Prof. J. G. W. van de Wiel. (N.C.R.V.) 9,30 Orgelbespeling door J. H. Verkerk. 9,50 Kerkdienst uit do Ned. Ilerv. Kerk, Utrecht. Voorganger: Ds. Jhr. Martens van Seven- hovcn. Na den dienst tot 12,15 Gewijde muziek. (K.R.O.) 12,15 KRO-Sextet. 1,40 Godsdienstonderricht voor ouderen, door prof. D. Bont. 2,10 Literair halfuurtje. 2,30 Het) KRO-orkest. 4,30 Zlekenhalfuurtje door Pater Rothoff. (N.C.R.V.) 5,00 Orgelbespeling door F. Tollig. 5,20 Kerkdienst uit dc Geref. Kerk, Rotterdam. Voorganger: Ds. Buff inga. Na den dienst tot 7,45 orgelbespeling. (K.R.O.) 7,45 Prof. Heezemans over: Huwelijk en voor bereiding tot het huwelijk. 8,10 Voetbaluitslagen R.K. Federatie. 8,15 Gramofoonmuzlek. 8,45 Vaz Dlas. 9,05 Gramofoonmuzlek. 9,25 Het B.B.C.-orkest. 10,50 Epiloog door het Klein koor. MAANDAG 22 FEBRUARI. M. HILVERSUM 1875 (V.A.R.A.) 0,45 cn 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Het A'dumsch Solisten-Kwintet. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Voordracht door Janny van Oogen. 10,30 Vervolg concert. 11,45 Janny van Oogen. 12.01 Vara-Septet o.l.v. Is. Eijl. 2,15 Fluitrccital door Joh. Feitkamp. 2,45 Ned. schrijvers en dichters voor de microf, 3,30 Het Amsterdamsch Trio. I,30 Kindervertellingen door Janny van Oogen. 5,30 Vara-Septct. 6,40 K. ter Laan: De idee der nationale ontwape ning. 7,00 Paedagogisch concert. 8,00 Het verstaan van poëzie, d. M. Beversluis. 8,20 Het Vara-Orkcst. 9,00 Tien min. spanning. Akelige gebeurtenis. Hoorspel. 9,15 Vervolg concert. 10,00 Vaz Dias. 10,15 Vervolg concert. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Korte ziekendienst door Ds. Hoekzema. 11,00 Lezen van Chr. lectuur. 11,30 Gramofoonplaten. 12,30 Orgelconcert door Jan Zwart. 2,00 Uitzending voor scholen. 2,35 A. J. Herwig: Het aanleggen van borders. 3,15 Cursus knippen en stof versieren. 4,00 Zlekenuurtje door Ds. Schouten. 5,00 Concert. 6,15 Verteluurtje voor jongeren door G. Wcstra. 6,45 A. Stapelkamp spreekt voor het C.N.V. 7,00 Cursus Engelsch. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Concert door Haarl. Orkest-vereeniging. 9,00 Ds. Koningsberger, over: Jeugddiensten. 9,30 Vervolg concert. 10,00 Vaz Dlas. 10,30 Gramofoonplaten. DINSDAG 23 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,30 Orgelconcert. II,00 Kookpraatje door J. Kraan. 11,30 Vervolg Orgelconcert. 12,00 Het Avro-Kamer-Orkest. 2,30 Gramofoonmuziek. 3,00 Knipcursus voor beginners. 4,00 Piano-recital door Egbert Veen. ■1,30 Kindcruur. 5,30 Het Omroep-Orkest. 6,30 RVU. Frans Vink: Bach's Matthaus Passion. 7,00 Omroep-Orkest. 7,30 Engelsche les voor gevorderden. 8,00 Gevarieerd programma. 10,00 Vaz Dias. 10,15 Uitzending uit theater Tivoll, Rotterdam, tweede gedeelte van Louis Bouwmeester*» revue: Wat doe je in de kou. 11,15 Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Pcrquln. 12,15 Het KRO-Orkest. I,45 Gramofoonmuzlek. 2,00 Vrouweriuurtje. 3,00 Cursus knippen cn naaien voor beginners. 3,30 Cursus hoeden maken. 3,45 Cursus knippen en naaien v. gevorderden. 4,30 Middenstandscursus. 4,55 Het KRO-Orkest. 6,45 Cursus Engelsch. 7,10 Dr. C. T. Kortenhorst: De invloed van het natuurlijk mlicu op den toestand van vol wassene, kind en dier. 7,45 Verbondskwartiertje; 8,00 Lijdensmeditatie II door Past. van Noord. 9,30 Vaz Dias. 9,45 KRO-Kunstensemble. II,00 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 24 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,15 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuzlek. 9,00 Het Amsterdamsch Solisten-Kwiutet. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 L'itz. voor arbeiders in continu-bedrljven. 12,00 Vara-Septet. 2,15 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 3,00 Zang en plano. 3,30 Voor de kinderen. 4,15 Gramofoonmuziek. 4,30 Vragenuurtje voor de kinderen. 5,30 Vara-Septet. 6,00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6,30 Ultz. voor Alg. Ned. Geheelonthoudershond. 7,30 Muziek van dezen tijd. 8,00 Tijl Uilenspiegel; hoorspel. 9,30 Het Vara-orkest. 10,00 Uit». Alg. Ned. Bond v. Handels- en Kan toorbedienden. 10,15 Vervolg concert. 11,00 Vaz Dias. 11,15 Concert. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Morgenconcert. 10,00 Het NCRV-Dameskoor. 10,30 Korte ziekendienst door Ds. Doornbo». 11,00 Harmoniumbespeling, M. F. Jurjaanz. 12,15 Middagconcert. 2,30 Lezen van Chr. lectuur. 3,00 Concert. 5,00 Kinderuurtje. 6,00 Uurtje voor de landbouwer». 7,00 A. de Jong Fzn.: Fryslan en de Friezen om utens. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Ouderuurtje. 9,30 Vaz Dias. 9.40 Een avontuurlijke reis van de familie N. u Raver. Op bezoek bij schipper Klaas te Spa kenburg. Na afloop Graipofoopmuziek.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6