HUIS een HEERENHUIS te koop gevraagd, TE HUUR -aak. De zaal was goed bezet. CAPELLE. Het le elftal onzer voet. balvereeniging Excelsior speelde j.l. Zondagmiddag te Vlijmen voor de le klasse B.V.B. den voorlaatsten comp.- wedsirljd In dit seizoen tegen Vlij. mensctie Boys aldaar. jja een spannenden wedstrijd wist Excelsior te winnen met 5—4, waar door het le elftal thans het kampioen schap der le klasse B.V.B., 4e afdee- Hng, heeft behaald en promoveert naar Je 3e klasse N.V.B. Het is een flinke prestatie voor deze betrekkelijk nog jeugdige vereeniging, die in Augustus 19dG opgericht is. Bij de vele gelukwenschen, aie spelers en bestuur in ontvangst hadden te nemen, gillen wij ook de onze voegen en we bopen, dat het elftal het volgende seizoen zich in de nieuwe aideeling spoedig* thuis zal voelen. Voor a.s. Zondag staat ons op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart een mooie ontmoeting te wach- len. Dien dag speelt Excelsior 1 haar laatsten competitie—wedstrijd vóór de le klasse B.V.B. tegen H.E.C. li uit Waalwijk, no. 2 der ranglijst. Bij eenigszins gunstig weer ver wachten we voor dezen wedstrijd een flinke belangstelling. De Eerwaarde Heer P. K. Keijzer, Theologisch Candidaat te Heerenveen. beeft het beroep naar de Oer. Kerk alhier, aangenomen. Uit de gemeente Sprang-Capelle zijn momenteel een 60-ial weikioozen bij de werkverschaffing in de helde tewerkgesteld. Door de gemeente Sprang Capelle Is een leening groot f 30 000 geplaatst b|j de Firma Lenijes en Drossaeris, bankiers te 's Hertogenbosch. Onze vroegere predikant Ds. A. Meijer, thans Ned. Herv. predikant te Utrecht, zal a.s. Zondag 6 Maart voor de Hervormde gemeente alhier optre. den. Ongetwijteld zullen dien dag velen opgaan, om hun oud—herder en leeraar weer eens te hooien. De gemengde zangvereeniging ,'t Rozeknopje" heeft besloten deel te nemen aan het 2en Pinksterdag te Wijk (bij Heusdeh) te houden Natio naal Muziek, en Zangconcours, A.s. Vrijdagavond half acht za In de Ger, Kerk aan het Biuggeije een algemeene ledenvergadering worden genouden, waarop de verslagen van penningmeester en secretaris aan de orde komen. De Onderlinge Tuinbouwveree- niging te dezer plaatse hield j.l. Maandag 22 dezer des avonds 7 uur In het calé van den heer j. Quirijns aan den Vaartkant, onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Sterren burg, een algemeene ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening en de voorlezing der notulen, die onver anderd werden goedgekeurd en vast gesteld, bracht de secretaris-penning meester, de heer J. den Hollander, een goed verzorgd verslag uit over den toestand der vereeniging gedu rende het afgeloopen jaar, waarin hy wijst op de slechte tijden, die de leden der vereeniging in verband met de malaise doormaken. Hy memoreert, dat het bestuur te leurgesteld is, wat het vergadering- bezoek betreft en spoort de leden aan tot eendrachtig samenwerken, wat vooral in deze gedrukte tijden dubbel noodig is. Met dank aan den secreta ris werd dit uitgebreid jaarverslag goedgekeurd. Nadat eenige ingekomen stukken betreffende het veilen voorgelezen en behandeld waren, volgde de bestuurs verkiezing, wegens periodieke aftre ding der heeren C. Sterrenburg, A. v. d. Hoek en M. van Pelt. Alle aftre denden werden herkozen waarna de bestuursfuncties als volgt verdeeld werden: C. Sterrenburg voorzitter, A. v. d. Hoek, vice—voorzitter, J den Hollander secretaris—penningmeester, H. Mouthaan en M. van Pelt, com missarissen. Bij de rondvraag bracht de heer C. J. v. d. Hoek, namens de aanwezigen den secretaris dank voor zijn uitste kend jaarverslag en voor zijn onver- moeiden ijver, waarmede hij steeds de belangen der vereeniging en der tuin ders behartigt, waarna de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de belangstelling te on geveer 9 uur sloot. In de Bijzondere School aan de Nleuwstraat zal a.s. Donderdag des avonds half zeven een ouder—avond worden gehouden. Na de opening zal door een kinderkoor, onder leiding van het hoofd der school, den heer j. Ryken, een zangnummertje wor den uitgevoerd, terwijl de heer H. v. Barneveld na de pauze een lezing zal bouden over: „Orde in huis en in school." Te dezer plaatse is onder den naam „De Maasmond" met aanvan kelijk 12 leden een hengelaarsveree- nlglng opgericht. Tot bestuursleden fijn gekozen de heeren L. Dijkstra voorzitter, J. v. d. Hoek secretaris, J. Kraak penningmeester. De vereeniging 8 gevestigd in het café van den heer J- Qairqns. WASPIK. Door de Kaartclub .Het Hoefijzer" werd in het café van den Heer Chr. van Dongen een onderling »k.concours gehouden, met den vol- lenden uitslag; le prijs 105 p, J. Weigert namaak! Zwaans, 2e. 93 p. C. Schellekens, 3e. 85 p. J. Vleuten, 4e. 83 p. M. Schel lekens, 5e 74 p. A. Zwaans. 6e. 69 p. Jos Boom, 7e. 69 p. J. Buijks, 8e. 67 p. Chr. van Dongen, 9e. 67 p.W.Smits, 10e. 65 p. H. Langermans, 11e. 61 p. M. van Berkel, 12e. 50 p. P. Schelle, kens. Zondagmorgen ontstond een be gin van brand in de woning van den Heer M. de Z. te Benedenkerk. Hoe- wel de vlammen reeds uit het dak sloegen, mocht het toch gelukken den brand spoedig meester te zijn. Op de op 22 Februari vastge stelde kiezerslijst komen voor 1776 kiezers voor de Tweede Kamer, 1766 voor de Provinciale Staten en 1756 voor den Gemeenteraad. In het afgeloopen jaar werden de beide havens in deze gemeente bezocht door 143 schepen, met een gezamenlijken inhoud van 10090 ton. RAAMSDONKSVEER. De laagste inschrijver voor de uitbreiding van het Pensionaat te Dongen ztjn de aan nemers Mertens en Weeterings uit deze gemeente voor een bedrag van f68270 Door den ZeerEerw. Zeergel. Heer Dr. B. Zuure zal op 26 Februari a.s. des avonds om 7'/a uur in de boven zaal van hotel de Rcijer een voordracht worden gehouden over .Zeggen en zingen van een negervolk." Tot Predikant der Geref. Kerk is beroepen de WelEerw. Heer R. van Maare, komende van Loenen a. d. Vecht. De prijs van de melk is alhier met 2 cent verlaagd en gebracht op 8 cent per titer. De volgende vergunningen zijn verleendaan H. Step tot het ver anderen van een woonhuis aan het Sandoel, aan C. Bus tot het verbouwen van een woonhuis aan de Keizersdyk, en aan J. A. H. de Bont tot het ver nieuwen van een winkelpui aan de Prins Hendrikstraat. SPORT. FV.SC.—HERCULES 2-2. W.S.C. heeft zich Zondag tegen den Utrechtschen 2den klasser „Hercules" uitstekend gehouden, en wat wij niet durfden verwachten is gebeurdde kampioenen wisten een gelijk spel te btvechten. Dit mooie resultaat is ongetwijfeld te danken aan de geestdrift waarmede de W.S.C.—ploeg gespeeld heeft, en die een sterk tegenwicht vormde voor het technische overwicht der Weste lijken. Want we moeten direct toe geven dat de Utrechtenaren WSCwat hun spel betreft de baas waren. De wedstrijd gaf een typisch beeld van de tegenstelling tusschen West en Zuidrustig en kalm overlegd spel tegenover een geestdriftig werken. Toch heeft het weinig gescheeld of dit laatste zou de overwinning gebracht hebben. Kansen hiertoe hebben de W.S.C/ers voldoende gehad, maar het zat de voorhoede niet mee. De bin- nenspelers zouden we toch den raad willen geven wat meer doortastend In hun spel te zijn en wat meer activi teit aan den dag te leggen. Zij dienen toch immers de doelpunten te maken, wat zij Zondag nu aan de buitenspe lers overlieten. DU neemt niet weg dat we over het elftal ten volle te vreden kunnen zijn, halflinie en ach terhoede hebben Zondag zonder uit. zondering een zeer goeden wedstrijd gespeeld, In dezen vorm kan WSC met vertrouwen de promotie—competitie afwachten. De wedstrijd begon met een sfrljd die ongeveer gelijk op ging, de geel zwarten waren een tikje meer in den aanval, doch van de eerste kansen wist de voorhoede niet te profiteeren. Het eerste succes is toch voor Her cules als een bal van links by den vrijstaanden rechtsbuiten belandt die ineens hard inschiet. Herhaaldelijk zaten de Utrechtenaren gevaariyk voor het WSC—doel, vooral D. Buitenweg op den linkervleugel was een voort durend gevaar. Het laatste kwartier voor rust was WSC weer geregeld in den aanval, doch telkens werden de mooiste kan sen op 't laatste nippertje gemist. Een uitstekend genomen vrije schop ketste hard tegen de lat. De Utrechtsche doelman Balt, was voor de WSC'ers steeds het grootste struikelblok, ai was zyn ver uitioopen af en toe niet zon der gevaar. De geiykmaker kwam voor de rust echter niet meer. Ook daarna was het een mooie ge- yk-opgaande stryd. Een strafschop werd door WSC niet benut, doch dit bleek slechts uitstel van executie, want even hierna kreeg de rechts buiten een kans die hij zonder aar zelen benutte. De stand was dus ge- yk, maar Hercules zette enkele ge- vaariyke aanvallen op. D. Buitenweg was nu binnen gaan spelen en gaf de zwarte achterhoede handen vol werk, dat zy echter uitstekend wist te ver zetten. Tenslotte moest de WSC— doelman toch zwichten voor den druk. De Zwarthemden kwamen hierna weer wat meer aan 't woord en kort voor het einde, passeerde de linksbuiten den keeper, waarmede hy den stand gelijk maakte. Het was een prettige en fraaie party voetbal, waarvan de talrijke toeschou wers geen spijt zullen gehad hebben. De uitslag gaf de verhouding in 't veld goed weer. De lagere elftallen van WSC ver loren beide; het derde van RWB2 en 't vierde van RWB 3 resp. met 4—2 en 6-1. JULIANA. Zondag speelde Juliana haar laatsten competitiewedstrijd in Oss tegen Sportvereeniging 1920. Door den aan voerder van Sportvereeniging werd Juliana onder aanbieding van bloemen gelukgewenscht met het behaalde kam pioenschap, waarvoor door den aan voerder dank werd gebracht, waarna de wedstrijd aanving. De strijd gaat in het begin gelijk op en moeten de keepers om beurten optreden. De Julianaachterhoede kan er nog niet goed inkomen, er wordt niet ver genoeg naar voren geplaatst waarvan Oss gebruik maakt om 2 maal te doelpunten. Juliana komt ook nu gevaariyker op zetten en maakt de Center.voor 2—1, spoedig gevolgd door den geiykmaker van den linksbuiten. Als Oss dan door breekt en voor het Juilana-doel een opeenhooplng van spelers ontslaat wordt in zuivere buitenspelpositie ge doelpunt, hetwelk de scheidsrechter toch toekent; met dezen stand komt rust. Na rust wordt door Juliana flink aangepakt en spoedig weet de center voor gelijk te maken. Het schynt of in dezen wedstryd niets wil lukken, want als Oss een vryen schop krijgt toegewezen weet de keeper wel te stoppen, maar de terugstuitende bal wordt nog op gelukkige wyze in een doelpunt omgezet. Door dezen tegenslag komt de Jullana-voorhoede weer naar voren en als de centervoor voor open doel wil inschieten wordt op onbe- grijpelijke wyze weder voor buitenspel gefloten. Dit ontmoedigt ook de spelers en Oss komt nu weer naar voren en daar de Juliana-achterhoede niet in haar gewonen vorm speelt, weet Oss nog 2 maal te doelpunten en komt met een geflatteerde overwinning voor Sportvereeniging het einde. Door den heer L. van Adelberg, leverancier in alle sportartikelen, Waal- wyk werden onze vereeniging met het behalen van het kampioenschap onder gelukwensch 4 hoek- en grensrechter, vlaggen aangeboden, waarvoor ook onzen harteiyken dank. SPRANG. S.D.O. II—N E.O. II. Zaterdag speelde SDOII tegen NEO II op het terrein van NEO alhierdeze prachtig gespeelde wedstrijd wist SDO II op schitterende wyze te winnen met 3-2. Om drie uur fluit scheidsrechter Mesch beginnen en beide elftallen stellen zich volledig op. SDO begint met zon mede en een zeer sterken wind tegen in den beginne zijn beide elftallen aan elkaar gewaagd maar het ware schot voor belde doelen ontbreekt; als 3 minuten voor de rust een scher mutseling ontstaat voor het SDO-doel weet NEO er van te profiteeren door den bal in eens In te schieten en zoodoende aan één doelpunt te komen, zoodat de rust aanbreekt met 1—0 voorsprong voor NEO. Na de hervatting pakt SDO flink aan en weet ook van de gelegenheid te profiteeren door er direct 1—1 van te maken en 5 minuten later reeds de leiding te nemen 2—1 voorts gaan aan weerszyden prachtige kansen ver loren. Na een kwartiertje na rust weer een prachtlgen aanval van SDO en de stand wordt gebracht op 3—1. Circa 5 minuten voor het einde krijgt NEO een strafschop welke straf ons veel te zwaar lykt voor de over treding, hieruit doelpunten NEO, zoodat de achterstand verkleind werd 3—2. Beide elftallen spanden zich de laatste oogenblikken nog in, de één om gelijk te maken, de andere om de overwin ning te handhaven wat hun ook op gemakkelijke wyze gelukte en zoo doende SuO een zeer mooie wedstryd won met 3—2. De scheidsrechter Mesch leidde zeer correct. De voetbaluitslagen. Stygende spanning, zoowel boven als onder aan de ranglijst. De ont knooping kan nu niet lang meer uit blijven. Nu de laatste ronde ls aan gebroken staan PSV Eindhoven en NAC nog steeds met een gelijk aantal verliespunten bovenaan. PSV maakt wel de beste kans. daar beide andere concurrenten elkaar nog te Eindhoven ontmoeten. De candidaten wonnen Zondag allen Eindhoven van Longa, NAC van NOAD en PSV van Bleyer- heide. Onderaan wordt het voor BW steeds benauwder. Door de nederlaag tegen MVV bleef zij op de laatste sport. Ook de derde 2e klasse kampioen is thans zoo goed als zeker bekend. Het zou al heel raar moeten loopen als Middelburg dit jaar niet mededingt naar de eerste klas. Dat wordt dus een strijd tusschen Helmond. Middelburg. Juliana (Spekholzerhelde) en no. 10 der eerste klas. Picus liet zich gedeci deerd kloppen door VVV en zal nu den stryd om het bestaan tegen WSC en Baardwyk wel niet meer ontloopen. Baardwijk veroorloofde zich de luxe haar laatsten comp.—wedstryd tegen Sportvereen. 1920 met 6—3 te verlie zen. Voorts won DES van Zaltbommel met flinke cijfers, evenzoo Good Luck van Tricht. Hier volgen de uitslagen en standen lste Klasse. 22 44-31 19 43 40 17 38-35 14 38-38 13 38-31 11 25-38 11 27—62 9 37-51 28 52-15 23 48-23 19 33-25 16 39-31 14 23-30 14 32-43 12 "37-47 11 27-30 10 22—40 7 24-53 T.FV.C. Vitesse, De Tilburgsche wielerclub .Vitesse" en de Oisterwijksche wielerclub .Steeds Vooruit" hielden een combinatie-trai- ningsrit over het traject Quatre-Bras, Vught, Boxtel, Best, Oirschot, Moer- gestel, Oisterwijk. De start en de finisch waren bij café C. Vermaire, Oister wijk. De afstand die verreden werd was 68 K.M. Uitslagen: klasse A: P. Vermaire in 1 uur 39 min. 17 sec., 2 A. van Oirschot, 3 W. Vriens, 4 W. Payman9. Klasse B: 1 C. Slaats in 1 uur 39 min. 17 sec., 2 J. van den Eynden, 3 P. van Doren, 4 A. van Beurden, 5 E. Wiaykens, 6 M. van Rijen, 7 W. Matton, 8 J. Apeldoorn, 9 A. Bissels, 10 C. Kogels. Juniores: 1 B. van Santvoort in 1 uur 49 min. 10 sec. 2 H. van Sant voort, 3 Duppen. GEMENGD NIJSUWS. Smokkeldrama te Gogh. Wij vernemen van de grens, dat gisternacht onder de gemeente Gogh de 38 jarige handelaar en kellner J. van S. die met een kennis de 16- jarige H. de H. probeerde een paar pond tarwe over de grens te smokke len, bij de boerderij Alte Hufe door een douane beambte werd verrast. Beide smokkelaars waren te voet en gingen in de richting Gogh. De amb tenaar verdacht beide personen van smokkelarij en riep hen aan. Beide verdachten liepen door. Toen loste de beambte, die hen achtervolgde opeen afstand van ongeveer 300 Meter, drie waarschuwingsschoten, waarop de bei de mannen het op een loopen zetten. De kommies vervolgde ze en toen deze hen tot ongeveer 200 Meter ge naderd was, loste hij nogmaals een schot en trof daarbij van S. zoo ernstig, dat deze een kwartier later overleed. De H. bleek door dezelfden kogel eerst in den bovenarm getroffen te zijn, waarna het projectiel in het lichaam van Van. 5. gedrongen i9. De direct ontboden Dr. Fuchte, constateerde den dood bü S., en nam de H. mede naar het hospitaal. Het slachtoffer S die gehuwd is en vader van 5 kinderen, werd eerst binnengedragen in de boer derij van Sch., terwijl later zijn lijk werd overgebracht naar het lijkenhuis te Gogh. Dezelfde kommies, die het noodlottig schot op S. gelost heeft moet Dinsdag ook geschoten hebben op de negenjarige Ph. Nubeau uit Hassum, die per rij wiel van Siebengewalt naar Hassum ter schole ging. Op de Steeg, ongeveer 500 Meter van de Hollandsche gren9, ontmnette zij twee vriendinnetjes, die in Hassum naar de kerk geweest waren. Plotseling knalde er een schot en de meisjes voelden de kogels om het hoofd fluiten. Het meisje sprong van de fiets en de beide andere kindeten snelden bevreesd weg. Het negenjarig meisje werd toen aangehouden door een kommies, die een karabijn droeg en haar vroeg of zij ook smokkelwaar bij zich had. Het kind had geen smok kelwaar bij zich en van dit geval is proces-verbaal opgemaakt. Droevig ongeval. Toen Zondagmiddag de belangrijke voetbalwedstrijd Dosko Middelburg afgeloopen was had een droevig on- geval plaats. Het jongetje Kools kwam van den 9teilen kant van De Raayberg naar beneden gevallen en bleef onder aan de cementen baan liggen. Direct was men bij het knaapje, dat over vreeselijke pijn in de borst klaagde. Het werd in café De Raayberg binnen gedragen. Vermoedelijk is het ventje zijn borstkas ingedrukt. Diefstal van een autoband. A. A. C. S24 jaar, expediteur te Tilburg stond terecht ter zake van diefstal. In November had hy ten nadeele van J. W. van Zeist, garage, houder te Waalwijk, een autoband weggenomen, nadat hij aan zyn eigen wagen bandenpech had bekomen. Verdachte bekende. Hy vond zijn misdaad biykbaar heel gewoon, want hy besloot zyn bekentenis met de woorden „ik kan toch zoo niet met m'n wagen langs den weg biyven staan". Hy zou van plan zyn geweest als hy weer eens in Waalwyk kwam, het gestolene terug te brengen, wat echter na zes weken nog niet was gebeurd. Toen kwam de diefstal uit door een wegwerker te Waalwyk. Verdachte werd door van Zeist in de gelegen heid gesteld den autoband terug te brengen en f 5 te vergoeden voor 't gebruik van den band, gedurende zes weken. De band kwam terug, maar geld kwam er niet, want .Moeder had geen geld" verkondigde verdacht met veel praatjes en draaierijen. Het O M. vindt de zaak zeer ernstig en is niet van plan eenige consideratie te gebruiken. Wegens diefstal luidde de elsch 1 maand gevangenisstraf. „Want boete kun je toch niet betalen", aldus de president. Volgens verdachte kan hij dat nu plotseling wel door byzondere omstandigheden. Uitspraak 7 Maart a.s. na vergoeding der f5.— schade. ADVERTENTIëN. Hiermede vervullen wy den treurlgen plicht U In kennis te stellen van het plotseling overiyden onzer dierbare en Innig geliefde Moeder, Behuwdmoeder en Qrootmoeder Mevrouw de Weduwe Hendrlkos Adrlanus Zlflmans, tijdig voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden in den ouderdom van 73 jaar. Wy bevelen onze dierbare overledene in Uwe god vruchtige gebeden aan. Waalwijk W. HOFFMANS- ZI|LMANS CH. HOFFMANS en Kinderen. Tilburg J. ZIJLMANS, R.K. Pr, Bladel A. ZIJLMANS M. ZIJLMANS- HOFFMANS en Kinderen. Raam8donksveer, 22 Febr. 1932. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben in de Parochie kerk van O. L. Vr. Hemelvaart te Raamsdonksveer op Donder dag 25 Februari a.s. ten 10 ure. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Heden overleed, zacht en kalm na een langdurig en smarteiyk, doch geduldig yjen, In de hope des eeuwigen levens, onze lieve Echtgenoote. Moeder, Be huwd- en Qrootmoeder Mejuffrouw DERKJE HAGENS, Echtgenoote van den Heer JAN BOURQONJEN, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Uit aller naam, J. BOUROONJEN. Waalwijk, 23 Febr. 1932. Vooreinde 35. 47816 liefst winkelhuis met werkplaats (Volksbuurt) Brieven met uiterste prys a. h. Bureau v. d. blad onder No. der advertentie. 47818 MR. VAN COOTHSTRAAT 54. Te bevragen by: A. P. MAAIJERS-'t Hooft 47815 Besoyenschestraat 45. Vraagt de echte Poeders en Tabletten I Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt 7 0-2 8-1 2-0 3-1 1-3 2-3 3-3 7-2 6-0 4-1 6-3 6-2 5-1 3-4 6-0 4-2 1-3 24 52—31 24 45-30 WIELERSPORT. LONGA—Eindhovea NAC-NOAD PSV - Bleljerheide MVV—BV V 2de Klasse A. DOSKO—Middelburg Hero—RBC TSC—Alliance Temeuzen— MEVO 2e Klasse B. VVV—Picus Tegelen—GUDOK 3de Klasse D. Sportvereen. '20—Baardwijk DES—Zalt Bommel Good Luck- -Tricht Res. lste Klasse. BVV 2Helmond 2 Willem II 2- -MVV 2 Wilhelmina 2—Eindh. 2 Res. 2de Klasse. GUDOK 2- NOAD 4 lste Klasse. PSV 17 11 2 4 Eindhoven 17 12 0 5 NAC 16 11 2 4 MVV 17 8 3 6 NOAD 16 6 5 5 LONGA 17 5 4 8 Willem 11 15 6 1 8 Bleljerheide 17 3 5 9 De Valk 16 5 1 10 BW 16 4 1 11 2de Klasse B. Helmond 16 13 2 1 Tegelen 16 11 1 4 VVV 15 8 3 4 Wilhelmina 15 8 0 7 GUDOK 15 6 2 7 VOS 16 5 4 7 Dongen 16 6 0 10 TAC 15 5 1 9 Roermond 14 5 0 9 Picus 16 3 1 12

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3