Nieuws uil Kaalsheuvel. Radioprogramma. Voor de Jeugd. nieuws uit heusden. Hl Abonneert U op tr Waalwijksche en Lang-i straatsche blad,dat ook i voor Uwe advertenties j iet aangewezen gaan is, omdat 't in deze alaats en streek alge- neen gelezen wordt. Heusden. 23 Februari '32 Deze week zijn de beide plaatselijke crisis—comiié's ontbonden en Is er één gemeentelijke voor In de plaats gekomen. Hierin hebben zitting de heer burgemeester, mej. de Haan en de heeren A. v. d. Kolk, A. Baaijens, van Laarhoven Sr., M. van Riet en P. Verschuren. Voor 't Kantongerecht werd wederom Iemand tot f 100 boete, subs. 50 dagen hechtenis veroordeeld. Het was een zekere J. j. C. v, R. uit Dies- sen. De in de vorige week veroor deelde M. uit Breda komt In hooger beroep. Zaterdag speelde Longa den 8sten nederlaagwedstrijd alhier, tegen B.S V. (öesoljen) en won met 5—2. De Zondag hier gespeelde wed strijd tusschen Juliana en D.S.V. (Drunen) werd door de laatste verlo ren met 3—0. Zondag had op het voetbalterrein een ongeluk plaats. Een toeschouwer, C. S.. wilde gedurende de rust een bal wegtrappen, kwam daarbij over een jongenije te vallen en brak zijn sleutelbeen. Per anto naar huis ge bracht, werd hij daar heelkundig be handeld. Te Roermond overleed In het klooster der Eerw. Zusters van Liefde de Eerw. Zuster M. Reixera, alhier, geboren in 1864. Vanaf 1885 was ze steeds werkzaam bij het bewaarschool- onderwijs te Roermond. Bij haar gou den kloosterfeest werd ze vereerd mei de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje—Nassau. De gemeenteraad komst a.s. Dondeidag om 8 uur In openbare vergadering bijeen. Op het convocatie—biljet staan 9 punten, waarvan de voornaamste zijn Beëedlging P. Verschure als raadslid, Rekening 1930 en begrooting 1931 der Godshuizen, Uitbreiding maand- markt met kippen- en pluimveemarkt, Vaststelling vergoeding bijz. scholen, Vaststelling kohier riool—belasting 1932. Wijziging gem. begrooting 1931 en 1932. Biljarten De bekende Biljart Prof. Soliën gaf Maandagavond een seance In 't club lokaal van K.B.C. bij den heer Joh. Smit. Voor een zeer belangstellend publiek speelde de Prof. zijn schitte rend klein spel met een beheerschlng, waarvan de aanwezige biljartliefhebbers perplex stonden. Met een der beste K.B.C.-leden speelde hij een partij die met 500—92 door Soliën gewonnen werd. De hoogste serie was 243. In het laat van den avond werden nog eenlge interessante partijen gespeeld, waarin Soliën bewees zijn titel van Prof. met eere te mogen dragen. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Geachte Redactie. Verleen mij s.v.p. eenlge plaats ruimte in Uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn oprechten dank. ONVOORZICHTIGHEID. Kaatsheuvel, 23 Fcbr. 1932. Lichtstoornts. Voor zoover de bewoners van Schoolstraat, Gasthuisstraat, Verlengde Hoofdstraat e.a. aangesloten op de nieuwe transformator staande in de Gasthuisstraat nog niet in Morpheus armen lagen, hebben ze Dinsdagavond om half elf van een onverwachte stoornis in het electrisch licht kunnen genieten. Plotseling gingen in genoem de straten alle lichten uit. Overal wer den de stoppen en de lampen nage zien, doch al spoedig bleek dat de stoornis elders moest gezocht worden. De gemeente-monteur was spoedig ge waarschuwd en mocht het euvel ln een kort oogenblik verhelpen. Door tot heden nog niet opgeloste oorzaak was de stroom in het transformator- huisje uitgeschakeld. Ver huur dersbond. Vrijdagavond vergadert de onlangs weder opnieuw opgeleefde Verhuur- dersbond in de zaai van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia. Het regle ment zal alsdan besproken worden en zoo noodig in zooverre gewijzigd dat het aanpast aan de gewijzigde omstan digheden. Tot heden traden reeds 34 hulseigenaren toe met 233 woningen, hierbij nog niet begrepen de Bouw vereniging te Kaatsheuvel, die alleen reeds met 116 woningen toetrad. T.B C.-bestrljdlng. Het plaatselijk comilé van Herwonnen Levenskracht houdt Woensdagavond een bespreking met de heeren L v.d Horst en M. v. d. Wee, leden der T.B C.-commtssie, om op verzoek van laatstgenoemden te trachten in de T B.C -bestrijding ter plaatse meer activiteit te brengen. Werkloosheid Kaatsheuvel. Op het Bureau voor Arbeidsbemid deling en Werkloosheidsverzekering stonden alhier op Maandag 22 Febr. 24 personen als geheel of gedeeltelijk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerkgestelden in de Gemeentelijke Werkverschaffing be- droeg over de afgeloopen week 124. Industrie. Mogen^we al den toestand van de schoenindustrie nog niet goed noemen, toch begint de contingenteering reeds eenige opleving in onze plaats te teeke nen. Mochten we de vorige week een tweetal firma's noemen die reeds over meer dan voldoende orders beschikken 1 om geruimen tijd, zelfs met overuren te werken, thans vernamen we ook dat andere firma's meer drukte ondervin den. O.in. was de fa. Schalken v. Vugt reeds genoodzaakt overwerkvergunning te vragen en is zoo overstelpt met or ders, dat ze deze niet allen voor Pa sehen zal kunnen uitvoeren. Ook bij de fa. P. H. Vloemans teekent zich een grootere drukte. Intusschen moet de werkverschaffing nog aan meer dan 150 werkloozen arbeid verschaffen, waaruit blijkt, dat de toestand in het algemeen zeker nog niet rooskleurig kan genoemd worden. Ü.E.S.—Zulibummel 6—2, Zondag speelde DES een wedstrijd legen Zalibommel, welke met 6—2 werd gewonnen. Van den beginne at ontwikkelde zich een vlug spel en kwamen beide doelen beurtelings tn gevaar. Met de rust was de stand 2—0, Na hervatting kregen we weer hetzelfde vlugge spel en werd de stand successievelijk tot 6-2 opgevoerd. De uitslag van dezen wedstrijd is wel wat geflatteerd, hoewel niet mag wor den ontkend dat DES ln dezen wed- strijd een goede partij voetbal heeft gespeeld. Toen ik Zondag j.l. des middags met een luxe auto vanuit Waalwijk naar Tilburg reed, deed zich onder Loon—op—Zand het geval voor dat n.l. een wielrijder te midden op den weg reed. Aan het herhaald signaal wat ik gaf, werd door dezen wielrijder geen gehoor gegeven. Opeens keek hij brutaal om en nam opeens het rechtsche van den wegln. Mijn meisje, dat met mij in den auto zat, gaf mij te kennen dat die man wel doof kon zijn; zeker dat kon. Zulk een geval komt men op den weg vaak tegen. Zij die per rijwiel over den ver keersweg komen raad ik aan zooveel mogelijk of eigenlijk altijd rechts van den weg te houden. Want zij die in het midden rijden brengen hun eigen leven en dat van anderen in gevaar, ik hoop dat van deze waarschuwing goede notitie zal worden genomen. Maak het dus een automobilist toch niet lastig. En dan erbij een wielrijder heeft toch meestal de kans het rij wielpad te berijden. Ik hoop dat zij die zulk een aardige gewoonte hebben, gehoor zullen geven aan mijn woorden. En U geachte Redactie nogmaals dankend voor de aan mij geschonken plaatsruimte. Uw dw. dn. ARN. v. B. Tilburg. Mijnheer dt Redacteur. Ik heb in Uw blad van Zaterdag het artikeltje van „Een Opmerker" uit Kaatsheuvel gelezen, en hoewel ik niet goed begrijp hoe zijn plan te verwezenlijken is, als men alleen maar eens kijkt hoe diep men hier moet graven om water te krijgen en te houden, wii ik daar verder buiten blijven. Ik wil er maar eventjes op terugko men als „Opmerker" schrijft dat men voor de werkloozen naar werk moet zoeken, waar de buitenwegen inplaats van modderpoelen in keurige zand- en 'sintelwegen zijn herschapen. Waar de inzender hier ook het Loonsch Hoekje bijnoemt, zou ik hem willen ultnoodtgen bij ons eens te komen kijken, hoe die weg eruit ziet, speciaal het Noordelijk deel vanaf den driesprong naar de grens van Waalwijk. Dat is toch zeker niet zoo blijven liggen omdat daarvan speciaal de inwoners van 't Hoekske profileeren die naar Waalwijk ter kerke, ter school of naar de fabriek gaan en ook de Waalwljksche menschenof omdat die verbinding geeft met de mooie wegen ln dte gemeente tot aan de grenzen van Loonopzand, zie maar eens 't fietspad in de Putstraat of den weg in de Kloosterweg. Neen dat kan niet, want inzender zegt zelf dat men hier zoo graag ver binding zoekt en houdt met Waalwijk In ieder geval is dit zeker, dat deze weg er nog erbarmelijk uitziet en dat Inzender, de werkverschalfingscom— missie, B en W. de gemeenteopzichter of wie ook goed zouden doen hier eens ie komen kijken en de werkloozen verbetering aan te laten brengen. Dit is in elk geval een noodzake lijk en productief werk, wat voor de bewoners van groot belang, voor de waardevermeerdering van huizen en landerijen van beteekenis en voor 't vreemdelingenverkeer van groot nut kan zijn. En men behoeft 't een voor'tander niet na ie laten; ook 't voorstel van „Opmerker" is de overweging en de uitvoering, als 't kan, zeker waard. Dank aan geachte redactie. Een inwoner van 't Loonsch Hoekje. heeft het voorstel tot tijdelijke korting met 3 pet. van de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel met ingang van 1 Maart a.s. aangenomen met 25 tegen 15 stemmen. Kortingswetje. De Tweede Kamer heeft gisteren het ontwerp kortingswetje ongewijzigd aangenomen met48 tegen 42 stemmen. BUITENLAND. De ontwapeningsconferentie. Ter ontwapeningsconferentie kwa men gistermorgen eerst de vertegen woordigers van de Midden- en Zuid- Amerikaansche staten Bolivië, Colum bia, Guatemala en Venezuela aan het woord. De vertegenwoordiger van Gu atemala herinnerde, dat de staten van Midden-Ainerika reeds acht jaar ge leden onderling 'n overeenkomst heb ben getroffen inzake beperking der bewapeningen en de afschaffing van gas en chemische wapens. De Russische delegatie heeft Hen derson een resolutie overhandigd, waarin bepleit wordt de volledige en algemeene ontwapening de basis van de onderhandelingen te doen zijn. Wanneer dit voorstel van de hand wordt gewezen, wenscht de Russische delegatie dat haar vroeger gedane voorstellen besproken worden. Ook de Italiaansche delegatie heeft de reeds in de rede van Grandi gestel de eischen in een bijzonder voorstel samengevat. Het bureau van de conferentie zal besluiten hebben te nemen, welke voor de verdere werkzaamheden van de conferentie van de grootste beteekenis zullen zijn. Nadere berichten uit Sjanghai mel den een groote overwinning door de Chineezen behaald op de Japansche strijdkrachten die ten Noorden van Kiangwan opereerden. De Chineezen trokken over de Woosoengkreek en maakten een omtrekkende beweging, die hen achter den rechtervleugel van de Japansche linie bracht, waarop deze vleugel zich terugtrok. Een dorp je ten Noordwesten van Kiangwan, dat in het bezit was geraakt van de Japanners, werd door de Chineezen heroverd. Een ooggetuige die zich be vindt in de buurt van de renbaan te Kiangwan meldt, dat de verwoede aanval van de Japanners op Kiang wan voortduurt, doch dat de Chinee zen het genomen terrein weten te be houden. In. Tokio heeft men besloten de strijdmacht van Japan in Sjanghai tc verdubbelen, terwijl tevens 'n nieuwe hevelvoerder zal worden aangesteld, daar de troepen tot nog toe onvol doende vorderingen hebben gemaakt. GEMENGD NIEUWS. geslipt en onder een auto is geraakt, Mot Is gisteravond in het ziekenhuis aan Met een tachtgeweer op Inbrekers I de.iCodsingel aan de gevolgen over- Zaterdagavond tusschen negen en I leden, tien uur heeft te Nieuw-Hellevoet een Doodelijke Val. poging tot roof plaats gehad bij een n cc - alleenwonenden 82-jarigen man, E.v.T. 55 jarige A. van Loon te Glessen- Door verbreking van een deur in een m reecl £*steren met een met 'Jzer schuur zijn de daders zijn woning aan vrachtauto den sloep £.f naar den straatweg te Nieuw-Hellevoet ,,vai!. N-V.H. Versteeg en binnengedrongen. Door het omvallen van een opgestelde rattenval werd de bewoner echter wakker. Hij bedacht zich geen oogenblik en laadde een tweeloops-jachtgeweer, dat hij altijd bij de hand heeft en bedreigde daarmede de indringers. Deze sloegen toen ijlings op de vlucht. De oude man zette ze nog een paar honderd meter na, maar ze waren niet in te halen. Zij struikel den daarbij over een steen en hebben Zonen te Hardinxveld. De man stond met de handen in den zak tegen de cabine geleund en viel bij het remmen door den schok voorover. Hij kwam op eenige ijzeren staven terecht en was onmiddellijk dood. Bij een vechtpartij gedood. In de Amsterdamsche haven ligt aan de Borneokade het stoomschip Helenus van de Maatschappij Oeceaan Een Engeische passagier van dit schip werkt als 90rge| in hun haast een splinternieuw breek. ging Maandagavond in gezelschap van ijzer, dat tevens als hamer kon worden gebruikt, achtergelaten. Er is niets ontvreemd. Doodelijke aanrijding te Bergen op Zoom. den Britschen scheepsarts zich wat vermaken in de stad. In den loop van den avond werden onderscheidene calé s bezocht. Zij lieten zich per taxi naar het schip terugbrengen. Bij de afrekening is oneenigheid ontstaan Zaterdagmiddag omstreeks half vier I tusschen den passagier, die beschon is op den Wouwschen weg, nabij het I ken was, en den taxichauffeur, ver Protestantsche kerkhof te Bergen op moedelijk door het feit, dat de eerste Zoom een aanrijding met doodelijken dacht dat de chauffeur hem een te afloop gebeurd, waarbij de 9-jarige I hoog bedrag berekende, wat later bleek jongen de Koning, wonende Klaver- volkomen onjuist te zijn. De oneenig straat aldaar, het slachtoffer is geworden. I heid liep zoo hoog, dat de passagier Den bestuurder van den auto, den I den chauffeur aanviel, waarop deze heer J. D. uit Roosendaal, treft geen I zich verweerde door hem een klap te schuld. Het knaapje, dat bij het over- geven. De Engelscbman viel op den steken door dezen wagen werd gegre-1 grond. De scheepsarts, die intusschen pen, was bijna op slag dood. I reeds op het schip was teruggekeerd Vrouw voor de oogen van haar werd te hulP geroepen. Het slachtoffer echtgenoot doodgereden. wcrd bewu.teloo»n toestand een van de gebouwen van de maatschappij Zondagmiddag te ongeveer 4 uur heeft te R' dam een tragisch ongeluk plaats gehad, waarbij de 48 jarige mej. ingedragen, waar de scheepsarts ten slotte den dood constateerde. Het lijk is in beslag genomen en naar het C. F. Maate-Kleiin, gewoond heb- Binnengaslhuls gebracht. Uit de lijk bende de Rooseveltstraat, door een autobus is overreden en op slag ge dood. Mej. M. wa9 met haar echtgenoot bij de halte aan de van Duyistraat uit een naar Schiedam gaande tram schouwing is de doodsoorzaak niet komen vast te staan. Twintigduizend gulden verduisterd Heden is de 29-jarige kassier bij den gemeente-ontvanger te Apeldoorn gestapt. Zonder uit te kijken stak het J. R., ter beschikking van de Justitie echtpaar achter de stilstaande tram te Zutphen gesteld, in verband met om den rijweg over. Op dat oogen-1 in den loop der jaren gepleegde ver blik naderde uit de tegenovergestelde I duisteringen tot een totaal bedrag van richting met groote snelheid een auto-1 ongeveer 20.000 gulden. bus van den dienst op Vlaardingen. Mej. M., die'n eindje voor haar man uit liep, kwam voor de wielen en hoewel de chauffeur al zijn best deed om den wagen tot staan te brengen, kon hij niet verhinderen, dat de vrouw over een lengte van ongeveer 15 me ter meegesleurd werd. Zij bleek op slag gedood te zijn. Geheimzinnig drama te Voorburg. De buren der familie L. aan de R. is ia het Huis van Bewaring te Zutphen ingesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Auto botsing. Te Amsterdam heeft een ernstige autobotsing plaats gehad. Een van de wagens kwam met 5 passagiers uit de Spuistraat in. Deze hield links van den weg waar juist de Haarlemsche tram stil stond. De andere wagen kwam zonder passagiers van het Singel door Van Wateringenlaan te Voorburg Ide Paleisstraat. Deze laatste wagen BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 13 t/m 19 Februari 1932. Geboorten: Francisca M. d.v. Leo nardos A. van Kuijk-Schoormans. Johannes R. z.v. Cornelis A. Vissers van Dongen. Tennis A. z.v. Adri- aan I). van Suijlekom-Dijkgraaf. Cornelia G. d.v. Gerardus A. H. Huis- veld-Bus. OverlijdenGeertruida H. P. Fijne man, oud 6 maanden. Elisabeth M. v. Strien, oud 9 maanden. BINNENLAND. Loonsverlaging in de textiel industrie De drie textielarbeiders-organisaties, .De Eendracht", .Unitas" en de Po litiek Onafhankelijke Organisatie, heb ben elk afzonderlijk vergaderd, ter bespreking van de n euwe voorstellen der Almelosche Fabrikantenvereeni- ging, in zake de loonsverlaging. De voorstellen komen niet neer op een uniforme loonsverlaging, zooals elders in Twente, doch zijn afwijkend voor verschillende toongroepen, ten opzichte van de export-industrie en de bedrij ven, welke voor het binnenland werken. Over deze voorstellen 19 overleg ge pleegd. Onder de arbeiders bleek weinig neiging tot aanvaarding der voorstellen. Er zal nu verder met de werkgevers onderhandeld worden om een geringeren loonsaftrek te verkrij. gen. 3 pet. korting Rotterdam. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 23 Februari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 163 paarden, 1246 magere rund., 936 vette runder., 264 vette kalveren, 1822 nuchtere kalveren, 120 graskalveren, 166 schapen, of lammeren, 41 biggen, 7 bokken of geiten, 7 overloopers. Prij zen per k.g.: koeien 19 k 22 c., 28 k 31 c., 39 37 c.; ossen 20 25 c., 274 a 30 c., 32 J a 35 c.,; stieren 19 h 22 c., 22| k 24 c., 27; a 29 c.; kalveren 30 a 35 c., 47| a 524 c., 57 J k 60 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 180 k 290, stieren 80 a 350, gras kalveren 40 a 70, paarden 180 k 280, slachtpaarden 100 a 190, hitten 70 a 125, fok nuchtere kalveren 8 a 14, slacht nuchtere kalveren 4 7, kalfkoeien 165 a 280, pinken 100 a 150, vaarzen 160 A 190, big gen 250 5.dito per week 0.45 0.80. hadden op zich genomen om tijdens de afwezigheid van de ouders een oogje te houden op de kinderen dier familie, die aan de hoede van een 19-jarige Duitsche dienstbode waren toevertrouwd. Toen de buren zich Za- terdagavond ongeveer 10 uur van dien plicht wilde kwijten, ontdekten zij in het huis een sterke gaslucht. Onmiddellijk stelden zij de politie in kennis. Deze stelde terstond een onderzoek in. Het bleek, dat de gaskraan in de keuken openstond en dat de gasslang los hing, terwijl alles er op wees, dat deze van de kraan was afgerukt. De kinderen, die reeds te bed lagen, wa ren ongedeerd, doch de 19-jarige Duitsche dienstbode werd bewusteloos in bed aangetroffen. Voorts vond men in de huiskamer een grooten warboel; alles was daar vrijwel overhoop ge reed dwar9 tegen den eersten wagen aan zoodat hij kantelde. Van de vijf passagiers werden drie licht gewond. De wagens hadden ernstige schade bekomen. Trein verplettert autobus bij Warschau. Op een spoorwegovergang bij hei niet ver van Warschau gelegen Lowlcz is de expres Warschau—Dantzlg in botsing gekomen met een autobus. Tien personen zijn gedood en twaalf gewond. Advocaat veroordeeld. De arrondissements rechtbank te Alkmaar heeft Dinsdagmorgen in de bekende verduistertngszaak den oud- Alkmaarschen advocaat, die terecht heeft gestaan wegens verduistering, veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden, met bevel tot onmiddellijke gevangenneming, op De haald en bij nader onderzoek bleek «[°"d va"'.v00r de v'u,Ctl' dat een geldkistje, inhoudende een I ulhcier had drle laar Belicht, bedrag van circa vierhonderd gulden was verdwenen. Dr. De Leeuw wist met behulp van een zuurstofopparaat het meisje bij te brengen. Zij maakt het thans naar omstandigheden wei. De politie heeft een uitgebreid on derzoek naar de daders van deze in- braak ingesteld. In de omgeving van de Van Wateringenlaan heeft dit vooral zeer veel indruk gemaakt. Het heeft namelijk plaats gehad in het. zelfde perceel waarin enkele maanden geleden twee Duitsche dienstmeisjes De verkeerde maaltijd. Eduard en Dickie, de twee onaf scheidelijke vrienden, waren samen uit school gekomen en doordat de ouders van Eduard de olifant, uit logeeren waren, mocht hij zoolang bij Dickie logeeren, wat zij allebei heer lijk vonden. De moeder van Dickie, die wist, dat de beide kinderen altijd razenden honger hadden als zij uit school kwamen, had gezorgd dat het doorgasverstikking om het leven zijnieten klaar stond. Zij had voor haar gekomen. De kinderen en het meisje I Dickie een heerlijk bord eikels klaar AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 7—8 uur. Gym nastiek adspiranten K. en V. Donderdag van 8—9 30 uur. Gym- nastlek heeren K. en V. Vrijdag van 8—9 30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Vrijdagavond 8 uur repetitie adspi ranten W.G.V. Zaterdagavond Hotel Verwiel Waal wljksche Ontwikkelingsclub. Zaterdag 8u. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". schijnen geen onraad gemerkt te heb ben. Uitspraak in de zaak.Echauzier. gezet, terwijl Eduard een groote schaal met jonge boombladeren kreeg, waar hij verzet op was. Eindelijk met veel lawaai kwamen de vrienden binnen In een buitengewone terechtzitting en ghigen vast aan tafel zitten. De heeft de Haagsche rechtbank vonnis gewezen in de zaak Echauzier. Na het ten laste gelegde en de ge tuigenverklaringen te hebben gerele veerd, acht de rechtbank in het vonnis ten aanzien van den 33-jarigen tech^ moeder van Dickie wa9 nog even in de keuken het eten aan het opdoen en al heel gauw zette zij voor Eduard de schotel met eikels en voor haar Dickie de schotel met boombladeren neer. De beide jongens keken voor niker K. bewezen, dat deze verdachte zich en begonnen te eten. Maar Edu- zich aan moord heeft schuldig ge- ard vond de eikels vreeselijk en maakt, al heeft hij die niet in vereeni- Dickie kon de boombladeren haast ging met een ander gepleegd. niet naar binden krijgen. Tenslotte Voorts wordt als bewezen geoor- toen moeder even niet keek, stopte deeld, dat de techniker de kwitantie, Dickie de rest gauw in zijn zak en die in April voor den moord bij een toen Dickie zijn moeder even wat bank daar ter stede, op naam van den vertelde, probeerde Eduard de eikels heer Echauzier was aangeboden, ver* in zijn blouse te laten vallen. Toen SPORT. LOON OP ZAND. Voetbal. Onder groote belangstelling werd Zon. dag op het terrein van B.F.C. te Til. burg een wedstrijd gespeeld tusschen B.F.C. II en Unio 11 waarbij buiten verwachting van verschillende sport liefhebbers Uno de overwinning be haalde met 4 2, Uno I speelde op eigen terrein tegen De gemeenteraad van Rotterdam Oirschot I met den uitslag 5 0. valscht heeft. De rechtbank ziet geen enkele ver zachtende omstandigheid en acht de feiten hoogst ernstig. Gelet op de omstandigheden, waaronder het feit gepleegd is, neemt de rechtbank aan dat de kantoorbediende gehandeld heeft onder invloed van den techniker. De techniker werd ten slotte veroordeeld tot twintig jaren en de kantoorbediende tot vijf jaren gevangenisstraf. Beide verdachten gaan in hooger beroep. Verkeersongevallen. De 20-jarige J, Haverkamp uit de Wandeloordstraat, die op de Nieuwe Haven te Rotterdam met zQn fiets is de borden leeg waren gingen de twee vrienden voor huis wat op den stoep zitten. Zij praten over alles en nog wat en opeens zei Eduard: Hoe vond jij de boombladeren? Heerlijk, zei Dickie, en jij mijn eikels? Buitenge woon lekker, gaf Eduard ten antwoord. Zij spraken weer een poosje niet, tot opeens Eduard vreeselijk begon te niezen, en daardoor kwamen er ver schillende eikels uit zijn blouse te voorschijn. Dickie keek heel verbaasd naar zijn vriend en haalde toen op eens de bladeren te voorschijn. En de vrienden begonnen hartelijk te lachen omdat zij elkaar zoo voor den gek hadden gehouden en aten vlug hun eigen portie op. 29h 45 en 65 et». et voorkomt verkop m «•i-quln. DONDERDAG 25 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Solisten-concert. 11,00 Knipcursus kinderkleeding. 11,30 Vervolg solisten-concert. 12,00 Het Avro-Klein-Orkest. 2,00 Halfuur voor de vrouw. 3,00 Knipcursus voor gevorderden. 3,45 Gramofoonmuziek. 4,00 Ziekenuur. 5,00 Het Omroep-Orkest. G,30 Sportpraatje door H. Hollander. 7,00 Omroep-Orkest. 7,30 Engeische les voor beginners. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,15 Symphonic-Concert uit Concertgeb A'rto, 10,30 Vaz Dias. m- 10,45 Kovacs Lajos en, zijn orkest. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10,15 Korte ziekendienst door Ds. .1. L. de Vrl 10,45 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje door Past. p, 12,15 Het KRO-orkcst. (N.C.R.V.) 2,00 Cursua fraaie handwerken. 3,00 Vrouwenhalfuurtje. 4,00 Ziekenuurtjo door I)s. L. J. v. Leeuwen 5,00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd 5,45 The Columbia Three. 0,45 Cursus knippen en stof versieren. 7,00 Vragenhalfuurtje. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Uitz. Evang.-samenkomst Rnptiste Gem i Den Haag. 9,30 Trio: piano, viool, cello. 10,30 Vaz Dias. 10,40 Gramofoonmuziek. VRIJDAG 26 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Vara-Septet. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Voordracht door Kees Rakker. 10,30 Vervolg concert. 11,00 Voordracht. 11,20 Concert, slot. (A.V.R.O.) 12,00 Gramofoonmuziek. 1,00 Het Omroep-Orkest. 2,00 Uitz. voor scholen. 2,30 Omroep-Orkest. (V.A.R.A.) 4,00 Piano-recital door .Tob. Jong. 4,30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5.00 Het Vara-orkest. 6,45 Het beginsel-programmtf der SDAP door 1)1-. Wiardi Beckmnns. 7,15 Concert, slot. (V.P.R.O.) 8,00 Catechisatie. 8,30 llaydn cyclus. 9,00 Cursus. Geloofsleven door Ds. v. d. liurgh 9,30 Trio. 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10,05 Vaz Dias. 10,15 Cursus: Verhalen veriellen voor kinderen, door Ds. H. Cramer. 10,45 Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12,15 KRO-Qulntet. 1,45 Gramofoonmuziek. 3,00 Solisteu-eonccrt. 5,30 KRO-Kimstensemble. 7,10 Ir. A. Roebroek: Mobiele of veranderlijke pacht. 7,45 Het KRO-Orkest. 9,00 Vaz Dias. 11,00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 27 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Trio Willem Drukker. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Uitz. voor arbeiders in continubedrijven. 12,00 Vara-Septet. 2,15 Kwartiertje voor het Inst. v. Arbeidersont*. 2,30 Graniofoonmuzlek. 3,30 Dr. WibautHet vijfjarenplan in Rusland. 4,00 Het eerste Ned. Krontjong-orkest. 4,45 E. KupersDe reis van de NVV-delegotk naar Indonesië. 5,00 Beoefening der huismuziek. 5,45 Actueel allerlei uit de arbeidersbeweging. 6,00 Volksliederen door de zanggroep De Wiele waal, dei4 A'damsche AJC. 6,15 Uit de roodo jeugdbeweging. 6,20 Volksliederen, slot. 6,30 Literair halfuurtje. 7,00 Vara-Septet. 7,15 Bestuursmededeelingen. 7,30 Vervolg concert. 8,00 Teun de Klepperman. 8,15 Gramofonmuziek. 8,25 Vocaal-concert door De Jonge Stem, afii. Amsterdam, uit het Concertgebouw. 9,00 Het Vara-orkest. 9,45 Tien minuten spanning. De dame kiest een paarlsnoer. Hoorspelletje. 10,00 Orkest. 10,45 Vaz Dias. 1,00 Het A'damsch Klein-kunst-ensemble. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 10,00 KRO-Trio. 11,30 Godsdienstig halfuurtje door Past. Perquln. 12,15 KRO-Sextet. 2,00 Gramofoonmuziek. 2,30 Kinderuurtje. 1,00 HIRO. Uitz. voor den Rond voor Stantspen- sionneerlng. 5,00 Gramofoonmuziek. 5,15 Esperanto-Nieuws. 5,30 Gramofoonmuziek. 6,00 Journalistiek Weekoverzicht. 6,20 Gramofoonmuziek. 6,40 Cursus Esperanto. 7,10 Ir. J. C. de Vries over: Polen. 7,45 Sportpraatje RKF. ,00 Poolsch programma. 9,00 Vaz Dias. 11,00 Gramofoonmuziek.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6