m 1 Hcttto Geenóewonesoda vertonnen maan alleen lijk hopen we een album aan te bieden met uw aller handteekening; daar voor sluiten we een blanco visitekaar tje in met 't verzoek hierop Uw (lees bare!) handteekening v£ór 1 Mei op te zenden aan den Secretaris van ons Comité: Th. van Eupen. Frankrijk* straat 9, Eindhoven. De juiste datum der huldiging door de oud-leerlingen, zal medegedeeld worden in de „Katholieke School" van de eerste week van Mei. Vrienden collega's wij rekenen op U. Het Comité, A. RABOU. TH. v. EUPEN. J. DE KORT. THIJS v. d. GRIENDT. VERKEERSLESSEN VAN DEN A.N.W.B. Ie Les. Steek den rijweg loodrecht overl ANWB. TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND De eerste les behandelt hel overste ken van een drukke straat. „Steek den rijweg loodrecht over" is het onderschrift van dit zegel en de afbeelding vertoont, hoe onbezonnen Pietje het verkeerd en hoe slimme Jantje het goed doet. Bij deze eerste les kan het kind er aan worden herinnerd, dat de rijweg bestemd is voor auto's en fietsen (ten zij er voor de fietsers een afzonderlijk rijwielpad is, want dan hooren ze daar thuis). Het trottoir is voor de voetgan gers. Daar loopen ze veilig en dreigt geen gevaar. Toch moet de wandelaar ook wel eens op den rijweg komen, als hij de straat moet oversteken en nu is hel de kunst om dat goed en veilig tfc doen. Moeilijk is dat niet. maar je moet goed opletten. Op het rechter plaatje doet Jan het goed. Hij steekt recht over, dat is de kortste weg. Het is ook de veiligste weg, want Jan kan nu naar links en rechts uitkijken, of er ook een auto of een kar of een fiets aankomt. Hij heeft al uitgekeken vóórdat hij overstak. Eerst heeft hij naar links gekeken, omdat van dien kant het eerst gevaar dreigt. Weet ge waarom? Het is ge makkelijk te onthouden: omdat alle verkeer de rechterzijde van den weg houdt. Dat is de grondwet van het ver keer. Die grondwet moeten allen goed kennen en dat is gemakkelijk genoeg, want ze bestaat maar uit 2 woorden: „Houdt rechts". Daarom moet ge eerst naar links kijken en tijdens het over steken naar rechtsT"want dan ziet ge het verkeer, dat van den anderen kant komt. Piet op het linker plaatje doet dat niet, die blijft maar naar links kijken en ziet den auto niet, die op hem af komt. Piet maakt dus twee fouten. Zijn eerste fout is, dat hij schuin over steekt en dus den weg naar den over kant noodeloos verlengt en zijn twee de fout is, dat hij niet tijdig naai rechts kijkt en daardoor groote kans loopt overreden te worden. Steek dus den rijweg loodrecht over en kijk, vóórdat je oversteekt, eerst naar links, of de weg vrij is en dan naar rechts of er tijdens het overste ken geen gevaar nadert. En als dat onverwacht nadert, vlieg dan niet te rug, maar blijf liever kalm staan tot het gevaar voorbij is en ga dan rustig verder. RECHTSZAKEN. Vrijgesproken. M. H., chauffeur te Nieuwkuijk, bracht op 2 Jan. 1932 in Den Bosch het verkeer in gevaar, door verkeerd uit te wijken, waardoor hij een wiel rijder aanreed. Verdachte had zich voor het Kan tongerecht te verantwoorden. Het schuldbewijs werd tegen ver dachte niet wettelijk bewezen en dus werd hij vrijgesproken. De Bossche stoet van ezeltjes. In Den Bosch is het verboden met Carnaval optocht te houden. Om het besluit te wreken en toch zooiets als optocht te hebben, lieten de vasten avondklanten zooveel strandezeltjes uit Den Haag komen als de anti-car naval R.K. Raadsfractie leden telt. Met de begeleiders in boerenkielen vorm den de opgetuigde Haagsche langoort jes de ezelenstoet, die door Den Bosch trok en geweldig veel bekijks had en in zijn geheel werd ingerekend, omdat optocht houden nu eenmaal verboden was. Er werd proces-verbaal opge maakt en Den Bosch popelde al van pret op het vooruitzicht der behande ling van deze merkwaardige strafzaak voor het Kantongerecht. Doch 't loopt met een sisser af! Er is geen wettelijk maaksel gevonden kunnen worden. dat juridisch rechthoudend is geble ken om de grappenmakers te kunnen vervolgen. De ezeltjes zijn inmiddels op trans port gesteld en wachten in Schevenin- gen maar weer op badgasten. Uitgevochten. 't Broeide al een tijd in Dussen. Aan uitdaging tot voorbereiding van het slag leveren mankeerde het zich En eindelijk begon het gevecht op 3 Februari. Twee jonge snaken Hit Dussen M. E. en F. E. bleven aan de winnende hand, maar voor de rechtbank legden ze toch 't loodje. Een schop en een mes waren de wapenen geweest. De lijdende partij werd gevormd door Adrianus Huijgen en Petronella van der PJuiJm Mina van der Pluljm was getuige van den veldslag. A. Huijgen had er met de schop over gehad. De slagen kwamen terecht op z'n oog en op z'n hart. Voor Petronella hadden gewone fiksche meppen gegolden. En toen de woede bekoeld was, deden ze precies als de oorlogvoe rende landen. Toen sloten ze vrede en uit was 'tl Het O M. bepaalde de oorlogsschat ting in den vorm van 14 dagen ge vangenisstraf voor Frans E. en f 25 boete voor Thijs E., die er ook voor kan gaan brommen in 's Rijks groot hotel. De uitspraak werd bepaald op 4 April a.s. Inmiddels wordt over de jongens In kwestie een rapport Inge wacht van de Reclasseering. Mishandeling op den veldwachter. A. M. O., arbeider te Almkerk, werd ter verantwoording geroepen wegens mishandeling op den in functie zijnde Arle van Elzingen, onbezoldigd rijks veldwachter te De Werken en Sleeuwijk. 't Was in Januari dat J. zich op het werk bevond In uitvoering bij de Ned. Heidemaatschappij. Hij weid ge sommeerd zich te verwijderen, doch htj bleef en werd vastgegrepen en wilde nog niet. De opzichter H. Regtop kon er geen baas van worden en liet de hulp Inroepen van den veldwachter. En inmiddels werd O. nog onwilliger en mishandelde den dienaar der wet. Hij keerde ook de rollen om en liet het voorkomen als was hij zelf mis handeld door den opzichter en den veldwachter. Nou, met fluweelen hand schoenen zullen ze den onwillige wel niet hebben aangepakt, maar bij het onderzoek, dat geschied was naar aanleiding van de aanklacht tegen beiden, was niets gebleken van mis- handeling. Dus stond O. met z'n verantwoor ding over de mishandeling op den veldwachter in geen prettige positie. HQ had twee getuigen k décharge meegebracht en bleef ontkennen. Veldwachter en opzichter verklaar den gelijkluidend over de mishandeling, waarbij den opzichter menschelijker- wijze getracht had den veldwachter ie ontzetten of anderszins bij te staan, zooals een burger trouwens behoort te doen. De president merkte op, dat nu toch twee getuigen onder eede tegen ver dachte verklaarden, de een, de veld wachter heeft gevoeld dat verdachte sloeg, de andere, de opzichter heeft het gezien. En verdachte bromdeDie onder eede staan durven het best te liegen. Qetuige k décharge Jan de Oraaf, 60 jaar, arbeider te De Werken, weet niets en heeft niets gezien. Wat kom je hier dan doen? vroeg de president. Getuige Jan van Herwijnen, arbeider te De Werken, heeft gezien dat ver dachte niet, maar de veldwachter wél geslagen heeft. Je doet een meineed Pas op l waar schuwde de president. Er is hier nog een groote poort waar je door in kunt. Ga maar heen 1 De Officier achtte het ten laste ge legde bewezen en eischte wegens mis handeling van den ambtenaar In functie een maand gevangenisstraf. Dkkr kom ik tegen in verzet, aldus verdachte. Wacht eerst de uitspraak maar eens af en dan kan je doen wat je wilt, zeide de president. Uitspraak 10 April a.s. SPORT. JULIANA. Daar nog steeds geen promotiewed- strijden zijn vastgesteld speelt het le elftal Zondag a.s. een vriendschap pelijke wedstrijd in Eindhoven tegen Eindhoven 2. Het belooft voor onze geel-zwarten een zware wedstrijd te worden daar deze 1ste klasser over een sterk Reserve elftal beschikt. Wij hopen dat Juliana in den vorm van lvorigen Zondag speelt, dan is er moge- ijk nog wel succes te behalen. Ver. moedelQk komen deze Eindhovenaren 2den Paaschdag een tegenbezoek bren gen. R.W.B. Hoewel de competitie niet naar wensch geëindigd is heeft het bestuur toch besloten alles in het werk te stellen, betere resultaten te verkrQgep, door het spelen van oefenwedstrij en en door goed opgezette training. Zoo zal a.s. Zondag een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld wordt tegen „de Zwaluwen" uit Vucht. Deze beschik ken over verschillende oud 1ste klaasers o.a. gebrs van Eerd en de Kort uil Wilhelmina I, de laatste is de bekende tacticus welke eenige jaren voor W.S C. gespeeld heeft. R W.B komt met eenige nieuwe spelers in het veld, deze zullen dus al aanstonds kunnen toonen of het voor R.W.B. een versterking is, beide zQn in.de voorhoede opgesteld De wedstrijd zal derhalve een bezoek zeker waard zijn. Aanvang half 3 terrein R.W.B. Het Belgisch elftal. Het is zeer waarschijnlijk, dat de Belgische achterspeler Hcydonckx en de voorhoede—speler Diadens niet tegen Holland zullen uitkomen. In dat geval wordt Hoydonckx doorHer- remans (Daring) en Diddens dooi Bastin vervangen. Wiel rijden. Den Haag—Brusselrit. Voor den tienden Den Haag—B^us selrit van de Haagsche Ver. „Sparta" zijn een record aantal renners inge schreven, n.l. 120 nieuwelingen, ama. teurs, veteranen en onafhankeüjken Bij de inschrijvers bevinden zich 15 Duitschers 10 Belgen, Sparta schreef in met 15 renners, Vitesse Tilbu'g met 13, Le Champion Amsterdam met 8. Rotterdam met 10. terwijl ook de Germaan Amsterdam, Maastrichbche Kettingganger», de Pedaalridders Amersfoort, Hollandia en Rijswijk den Haag, de Bataaf Halfweg, de Vrooüjke Sportbroeders Helmond.de Volharding Utrecht en Fcijenoord, Rotterdam met volledige teams ingeschreven. DRUNEN. Het succursaal huis annex patronaat te Hatert bij Nijmegen, zal binnenkort betrokken worden door vier Eerw. Broeders uit het Moeder huis, het St Franciscus gesticht alhier. Na lang en rijp beraad zijn hiervoor benoemdBroeder Stanislaus, als Overste, Broeder Josephus als Vlcarius en verder Broeder]Antonius en Broeder Silvester. Voor de drie eerst genoemden zal ongetwijfeld het heengaan een offer zijn na ruim 30 jaar alhier als klooster ling te hebben doorgebracht, terwijl bovendien de twee eersten hier ge boren zijn. Zeer veel goeds hebben zij jarenlang gesticht onder de jeugd, waaraan voor hen'i ongetwijfeld veel aangename, maar ook minder aange name herinneringen verbonden zijn. Wat Br. Stanislaus betreft, zijn heen gaan zal vooral een gemisvzQn voor de vaste klanten der biblioteek, men behoefde maar een titel te noemen van een boek en men was direct geholpen, zoo goed was hij bekend met den Inventaris van zQn rfjk voorziene boe kenkast. Bovendien wist hij precies welke lectuur voor ieder het meest geschikt was, in een woord, hij was een model bibliothecaris. Br. Josephus, de zachtmoedige, af. komstig uit Herpen, zal een goede kracht zijn, om de zieken en ouden van dagen bij te staan, terwijl Br. Antonius. de werkzame, er zijn bezigheden wel zal vinden. De jongste der vier Br Silvester, afkomstig uit St. Michiels— Gestel, die bekend staat als een waren kindervriend, kan zich daar geheel geven voor de jeugd, in het nieuwe patronaat. Het vertrek is bepaald op 16 April a.s. nadat de groote retraite achter den rug is. Onze beste wenschen en Gods mild- sten zegen, vergezelle het Eerwaardig viertal naar hun nieuwe standplaats. DRUNEN. Vergadering der Vei- Ingvereentglng. Woensdagavond hield de Veilingvereniging „De Langstraat* haar jaarvergadering voor de afdeeling Drunen. De voorzitter de heer C v, Huiten opende de vergadering met Christelijke groet en verwelkomde de aanwezigen. De secretaris las de notulen voor van de voorgaande vergadering die zonder wijziging werden goedgekeurd. Hierna bracht de directeur de heer Boelen een uitvoerig verslag uit van de verlies- en winstrekening over 1931 waaruit bleek dat er een netto winst was gemaakt van f 1189 93, de bruto winst bedraagt f 9042,45. Dit is een zeer mooi resultaat in zulke abnor male tijden Aangevoerd werd in 1931 in totaal voor f 255.255.67. De aanv. uit Drunen bedroeg f 63.811,32 Elshout f 27.755.89 Haarsteeg f 24.572,92 Nieuwkuik f 19.394 34 Herpt bedroeg f 6.551.30 and. plaatsen, f 113.169,88 Specificatie van den aanvoer over 1931. GroentenSnijboonen 172014, Duit- sche boonen 60573, Princesseboonen 48048, stamboonen 58101, tuinboonen 45961, erwten 167728, peulen 11281, peeën 145460, juin 39593. knolraap 16671. aardappelen 76524, spruiten 46688, witlof 2591, asperges 7794, postelijn 2790, spinazie 29764 K.G., sla 226793, andijvie 47147 kroppen, bloemkool 109339, savoije kool 76294, roode kool 61858, witte kool 15235, spitskool 2569, Chineesche kool 550, boerenk. 18887, komkommers 208205, augurken 60266, ramenas 17077 stuks, tomaten 30139 K.G. radijs 19600, rabarber 16184, preij 15079, selderij 81672, keelen 44145, schorseneren 2799, kroten 16612 bos. Fruit Appelen 407499, peren 253969, pruimen 6038, kruisbessen 159119, zwarte bessen 80883, roode bessen 121176, witte bessen 2304, aardbeien 91407, frambozen 65915, kersen 1180, «morellen 1470, druiven 1493 K G., perziken 323823, abrikozen 7256, meloenen 1581, noten 61908 stuks. De voorzitter vraagt of iemand hierop iets aan te merken heeft. Een der leden had den post salarissen liever gespecificeerd gezien, waarop de voor zitter antwoordde, dat hij op de al- gemeene vergadering hiervan een voorstel zou maken voor het volgend jaar, dewijl hij daar zelf ook alles voor voelde. De afgevaardigden voor de alge- meene vergadering werden bij accla matie herkozen. Van de rondvraag werd door enkele personen gebruik gemaakt, de naar voren gebrachte meeningsverschillen werden op bevredigende wijze opge lost. De voorzitter dankte de aanwezigen voor het aangename verloop dezer bij eenkomst en voor de goede stemming die er heerscht onder de leden, niet tegenstaande de slechte tijden die wij beleven. Spreker hoopte dat onder Gods zegen weldra betere tijden mogen aanbreken. Niets meer aan de orde zijnde werd deze geanimeerde verga dering gesloten met den Chr. groet. DRUNEN. Op Maandag 2en Paasch dag zal in de zaal bij de Wed M. Vissers alhier een groote uitvoering worden gegeven met medewerking van de liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst" Waalwijk (v.m. Baardwijk) onder Directeurschap van L van Cromvolrt. Een prachtig program, hetwel een 10-tal zangnummers bevat Is daarge- steid, terwijl nog opgevoerd wordt „Het Zesde Vaandel", kluchtspel in een bedrtyt. Aanvang 7 uur Er staan ons wederom eenige gezellige uren te wachten. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags half tien hoopt in de Ned Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J Fokkema, In de Geref. Kerk alhier hoopt a,s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half drie in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. j. C. Hagen. Dezer dagen werden in den tuin van den landbouwer M, Nieuwenhuizen alhier een 8 tal jonge fruitboompjes omgehakt. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des namiddags half drie op te treden Ds. Schlemper uit Besoijen. 's Morgens half tien leesdienst. |.f. Dinsdag bracht Ds. C. v. d. Wal uit Dirksland, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse een bezoek aan deze gemeente ter kennismaking. Voor een groot aantal toehoorders trad Z.E. des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk op. Mej. D. Voor de Poorte te Lange- rak heeft haar benoeming tot onder, wijzeres aan de Chr. School aan den Loonschendijk aangenomen. In de O. L. School in de Kom zal a.s. Dinsdagavond onder leiding van het hoofd der school, den heer E. Colet, een ouderavond worden ge houden. A.s. Zondag des nami 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente a. d. Loonschendijk op tetreden Ds. Fokkema te Sprang. CAPELLE. Door het bestuur der Koteninkoop vereenlglng is besl.ten met ingang van Zaterdag 2 April a.s. een aanvang te maken met het innen der contributie voor de winterprovisie 1932 1833 Tot bode werd benoemd de heer A. Verhagen. Onder leiding van het hcofd der school den heer E. Colet, wordt a.s. Dinsdagavond in de Chr. Jonge- lingenschool een ouder—avond ge houden. §VRIJH.-CAPELLE. Mej v. W. had Maandagmiddag het ongeluk, ter- wijl zij per rijwiel van het erf reed, onder een voorbijrijdende auto te ge raken. Haar schouder was deerlijk ontwricht, geneeskundige hulp werd verstrekt. Hedenavond trad in de Ned. Herv. Kerk op Ds. v. d. Wal van Dirksland, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier. Een aan. dachtig gehoor volgde met belangstel ling de rede. De postduivenvereeniging „Nog Sneller" houdt a s Maandagavond 21 Maart in de vergaderzaal in deNieu*- straat een algemeene ledenvergadering. De Zaterdagavond gehouden col lecte, ten bate van het crisis-comité tijdens de feestvergadering van den Chr. Fabrieks en Transportarbeiders, bond, bracht naar men ons mededeelt f 14.50 op. WASPIK. Onder overgroote deel- neming had dezer dagen de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den 16 jarigen zoon van den Heer de Zeeuw die bij pogingen om bij een brand het vee uit den reeds brandenden stal te redden, zulke ernstige brandwonden opliep, dat overbrenging naar het R.K. Ziekenhuis te Raamsdonksveer nood. zakelijk werd geacht. Om ongeveer 9 uur arriveerde het stoffelijk overschot van uit Raamsdonksveer, dat in het patronaatsgebouw werd opgebaard. Om ongeveer 10 uur werd het lijk, voorafgegaan door de leden der kleine H. Familie en van het R.K. Jongens, patronaat en gevolgd door een groote schare familieleden, vrienden en ken- nissen kerkwaarts gedragen. Aan het in zwaren rouw gehulde hoogaltaar werd de solemneele Requiemmis opge. dragen door den Z Eerw. Heer Pastoor Huijbers met assistentie van den Z.Eerw. Pater Honorius, Rector der St. Theresiakerk te Waspik-Boven als diaken en den Weleerwaarden Heer H. Hens, kapelaan der parochie als subdiaken. Het parochiaal zangkoor voerde onder leiding van zijn Directeur, den Heer H. van lersel, de meerstem. mige Mis op van Mitterer. De kerk was tot in de uiterste hoeken gevuld. Onmiddellijk na de H. Mis werd door het jongenskoor der kleine H. Familie een treffend afscheidslied gezongen, dat op al de aanwezigen een diepen indruk maakte. Na de H. Mis werd het stoffelijk overschot in dezelfde orde grafwaarts gedragen. Door de koninklijke vereeniging tot bescher. ming van dieren werd, door den Heer Egink, een prachtig bloemstuk op de kist gelegd. Op verzoek van de familie werd aan hel graf niet gesproken. Op den 2en Paaschdag zal in de concertzaal van den Heer van lersel door de tooneelvereeniging „Entre— Nous* een uitvoering worden gegeven, waarbij zal worden opgevoerd het be kende blijspel in 5 bedrijven „De Toog van Mijnheer Pastoor", door Pater Servatius. WASPIK. Op de heden gehouden grjote vooijaarsmarkt werden aange voeld 36 runderen en 16 manden varkens. De prijzen voor runderen waren van flOO— tot f 200,- voor varkens van f7.— tot f9 De handel was zeer flauw. As, Zaterdag 19 Maart zal des namiddags 2 uur ten huize van Dr. Wijffels gelegenheid worden gegeven tot kostelooze koepokinenting. In de Woensdag 1.1. gehouden vergadering van Hoofdingelanden van het waterschap „Het Zuiderafwaterings kanaal" werd de begrooting met alge- meene stemmen vastgesteld, zooals die door het dagelijksch bestuur werd opgemaakt. Voorts werd met algemeene stem- men besloten tot wijziging der over— j eenkomst met den rijkswaterstaatsdienst betreffende het houden van extra be malingen aan het Zuiderstoomgemaal te Keizersveer. RAAMSDONKSVEER. Wat was het druk op het Jaarfeest van den C. N. Werkmansbond. Niet minder dan ruim 200 personen waren aanwezig. De vergadering stond onder leiding van den heer Sneep, de feestrede werd gehouden door Ds. Guittart. Eenige samenspraken werden gehouden en een paar voordrachten ten beste gege ven, terwijl afgevaardigden van zus terverenigingen hun groeten over brachten. Precies om 7 uur aangevangen, werd het toch nog bij half 12 eer we allen huiswaarts gingen. De collecte ten ba te van het T.B.C.-fonds van den C.N. W.B. gehouden, bracht 14.50 op. Van den kansel der Herv. Kerk was bekend gemaakt dat Mevr. Guit- tard een Meisjesvereeniging wenschte op te richten. Of er animo was? 4-3 meisjes waren op de eerste vergade ring present. Heerlijk het medeleven van Mevrouw 'en verblijdend dat zoo- velen tot de vereeniging toetraden. Zondag zal voor de Ned. Herv. Gem. optreden in de Dorpsche kerk des morgens om half 10 Ds. Guittart, die des namiddags een vacaturebeurt te vervullen heeft te Waspik. Des na middags zal er geen dienst zijn. Woensdag trad op uitnoodiging van het Comité voor Winterlezingen op de heer Gordeau met het onder werp: De jeugd en onze tijd. Ongeveer anderhalf uur wist de gevierde spre ker zijn gehoor te boeien, dat dan ook zeer voldaan huiswaarts keerde. Met groote voldoening kan het Comité te rugzien op de vier lezingen, die het deed houden. DUSSEN. De voetbalvereniging „Dussensche Boys" alhier, heeft be sloten een nederlaagtournool te hou den. Verschillende verenigingen uit de omgeving zullen worden uitgenoo- digd hieraan deel te nemen. Een zil veren lauwerkransen lauwertak zullen beschikbaar worden gesteld. GENDEREN. Onder voorzitterschap van den heer M. J. v. d. Beek, hield de Chr. Schoolvereniging te dezer I I I I 11 I If Niet Io« verkrijgbaar, doch «Heen In d« bekende verpakking met den 0 Henkei-Leeuw. lok la». L Otfcraua A C*'i Mrfutta 1: Httkd Ch. A. t Hudd M*. AeiWt»

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6