Radioprogramma. Witte Bioscoop. Hel Geheimzinnige Eiland. Wfiflerom een buitengewoon mooi Urogram. WEST-FRONT 1918 I i 'J i Oeie week alléén VRIJDAG en ZATERDAG 8 UUR LUXOR-BIOSCOOP. lil ,1 1 I I 'I ïli M' I M 1 1 :'.'i !li| J zeer bevattelijke lezing hield over „Tuberculosebestrijding ter plaatse". Hij begon met een korte uiteenzet ting te geven over het wezen en de oorzaak van de T.B.C, waarbij spreker terugging tot de eerste ontdekkingen op dit gebied gedaan. Hij memoreerde wat destijds Kaatsheuvel tot bestrij ding der Witte Pest deed, wat momen teel gedaan wordt en wat er nog ge daan behoort te worden. Als Zuster Enquetrice is daar ter plaatse aange steld de Eerw. Zuster Emiliana, waar in het W. G. Kruis een buitengewone kracht tegen de T.B.C. bestrijding mag begroeten. Voor meerdere tenten is reeds gezorgd; de Koninklijke Goed keuring op de statuten is bereids ver kregen; de afdeeling is aangesloten bij den Prov. Bond en de Nederl. Vereen, tot Bestrijding van T.B.C., waardoor alle te bereiken voordeelen kunnen ge noten worden. De bestrijding geschiedt door uit zending op eigen kosten; door uitzen ding door den R. v. A. en door uit zending met steun van den Prov. Bond en de Nederl. Ver. tot Bestrijding der T.B.C., tevens door uitzending van H. L. Door huisbezoek verschaft de Zus ter raad en daad, geeft aanwijzing over lucht en lichtverzorging, ligging, reinheid, afscheiding in slaapgelegen heid, onderzoek etc. Zij treedt opvoe dend op'in gevallen waar nog iets kan voorkomen worden omtrent woning verbetering, voeding, kleeding, ont smetting enz. Zij bezoekt zwakke kin deren en zorgt voor tijdig onderzoek door de doktoren, zoodat zoo mogelijk uitzending naar vacantiekolonies tij dig kan geschieden. Waar T.B.C. slechts hoogst zelden aangeboren is wijst spreker op wat ter voorkoming van het gevaar kan ge daan worden door het verschaffen van veel frische lucht, licht en beweging, door goede voeding, door zindelijkheid vooral ook op tanden, door voldoende slaaptijd voor de jeugd, door tijdig on derzoek en gebruik maken van de hoogtezon etc. Hij brengt hulde aan allen die in het verleden reeds iets tot bestrijding ter plaatse bijdroegen, aan H. Laan de Spijskokerij en aan het Wit-Gcle Kruis. Hij is echter overtuigd, dat nog veel meer kan gedaan worden. Voor drie zwakke kinderen waar voor uitzending naar vacantiekolonies hoogst nuttig zou werken verzoekt hij een inschrijving te openen in 't Kerk klokje en dit met breed gebaar te steu nen. Daarnaast oppert hij het idee op alle fabrieken een cent per week on der de arbeiders te collecteeren, waar hel speciaal het arbeiderskind geldt, op den steun van de werkgevers is hij overtuigd eveneens te kunnen reke nen. Hij eindigt met de hoop uit te spre ken dat allen zuilea medewerken tot steun van het goede doel der T.B.C. bestrijding opdat eens kunne gezegd worden „De Tuberculose behoort voor Kaatsheuvel tot het verleden." De voorzitter bracht een gepast woord van dank aan den spreker, die voor zijne uiteenzetting een hartelijk applaus mocht ontvangen. Dr. Cappetti behandelde daarna op even heldere wijze de Zuigelingenzorg. Het spijt ons dat deze materie voor den krant, die ook in de huiskamer onder oogen van kleineren komt minder ge schikt is, wij konden anders de huis moeders die niet aanwezig waren van de vele wijze practische lessen door Dr. Cappetti op zoo bevattelijke wijze gegeven mede laten profiteeren. Spreker behandelde de natuurlijke kindervoeding met hare groote voor deelen zoowel voor moeder als kind en daarna de kunstmatige voeding met hare groote nadeelen en gevaren. Hij behandelde de verzorging van den kleine in ligging, reinheid, kleeding. Hij richtte een ernstig woord van verwijt tot de moeders, die uit gemak zucht of andere ongeldige reden hun kinderen de natuurlijke voeding ont houden. Hij wees op de groote voor deelen die het Wit-Gele Kruis op het terrein der Kraamverpleging hare le den biedt en op de uitstekende hulp en voorlichting die hierin Zuster Mertens gratis eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag van 12 uur verstrekt. Na een woord van dank door den voorzitter spreekt Mgr. Volker een woord van waardeering voor het werk van het W. G. Kruis dat juist arbeidt voor hen, die hem en ons allen het liefste zijn, n.l. de zieken en de kinde ren. De voorzitter sluit daarna met den Chr. groet. Feri Willy Jonkers. Graaf Boni Kanzianu Arthur Crauwels. Pritchoff Endry Cléo, zangeres Notaris Kiss Miksa Pierre de Vrees. H. Aerts. Mary Darling. Jules Julsam. Alberty. Regie en ballet staan onder de be proefde leiding van Mevr. Henriëtte de Wachter, terwijl het orkest onder directie van Mevr. Jeanette de Rooy, ons de incest getrouwe weergave van de schepping van een Emm. Kalman, zal doen genieten. SPORT. Euphonia. Zooals wij bereids reeds met een en kel woord releveerden, speelt Zondag a.s. in Euphonia de operette in drie bedrijven van Leo Stein en Bella Jan- bach „Die Czardasfiirstin" muziek van Emm. Kalmann. Thans zijn we in staat gesteld een beknopt overzicht te geven van de hoofdvertolk(sters) (ers) van deze schitterende operette, luiden de als volgt: Prins von Lippschwicz, Jules Julsam. Prinses Rachel Coppijn. Prins Edwin, hun zoon Eric Lund. Gravin Stasi Eggendrow, hune nicht Henriëtte de Wachter. Sylva Varescu, Die Czardas Fürstin Mia Dumoulin De Promotie competitie. Aanvang a s. Zondag met den wedstrijd Baardwijk—W. S. C. De promotie-competitie om een plaats in de tweede klasse, waarop we reeds eenige weken in spanning gewacht hebben, zal a.s. Zondag een aanvang nemen. De Sportkroniek van gister avond meldde dat voor dien dag is vastgesteld de wedstrijd Baardwijk W. S. C. Het wordt dus reeds direct een plaatselijken kamp, hetgeen de spanning nog verhoogt. Wij komen a.s. Zaterdag op dezen wedstrijd terug. W. S C. WSC-NEC 2-1. Boven verwachting heeft WSC Zon dag haar oefen-wedstrijd tegen NEC uit Nijmegen gewonnen. Het is een mooie prestatie om dezen sterken Oostelijken tweede klasser met een nederlaag naar huis te sturen. In het vooruitzicht van den eersten promotie wedstr^d zullen we over dezen strijd niet verder uitwijden. JULIANA. Juliana—Eindhoven 2 3—2, 2en Paaschdag werd bovenstaande vriendschappelijke wedstrijd op het Juliana terrein gespeeld. Beide partijen pakken direct flink aan. hoewel de sterken wind veel afbreuk doet aan het spel. De Juliana voorhoede onderneemt enkele gevaar lijke aanvallen, waarbij de Eindhoven- keeper een hard schot van den center- voor op gelukkige wijze weet te stoppen. Als bij een Eindhoven aanval wegens het te laag koppen van de luliana-rechtshalf Eindh. een vrijen schop krijgt toegewezen weet Eind hoven hierdoor de leiding te nemen. Toch weet de Juliana—centervoor spoedig den stand gelijk te maken. Met 1 1 komt rust. Na rust is Juliana het meest aan vallend en na een kwartier spelen weet de rechtsbuiten met een schitterend doelpunt 2 1 te maken. Nu wordt door Juliana nog harder gewerkt en als de centervoor den bal prachtig naar den linksbuiten plaatst wordt de stand op 3—1 gebracht. Eindhoven zet er nu ook nog alles op en als in de juliana achterhoede niet ver genoeg wordt weggewerkt weet Eindhoven 3-2 te maken Juliana krijgt ook nog enkele kansen tot doelpunten, maar verande ring komt niet meer in den stand en komt hiermede het einde. Zondag a.s. neemt de promotie een aanvang met de belangiyke wedstrijd Baardwijk WSC op het Juliana terrein. Voetbalver eeniging B S. V. (Besoijen Zaterdag 26 Maart nam BSV deel aan den serie-wedstrijd, uitgeschreven door de V.V. „Sparta-, Capelle en moest uitkomen tegen .Neerlandla*. Bijna was deze eerste wedstrijd een struikelblok voor BSV daar ztj een gemakkelijke overwinning dacht te oehalen en het spel veel te licht op nam. BSV kreeg een elftal tegen dat vanaf het begin tot bet einde alles erop zette om de nederlaag zoo klein mogelijk te maken en moest BSV zich met een kleine overwinning tevreden stellen. Met 2—1 kwam het einde. Maandag 2en Paaschdag kwam BSV tegenover een zwak SDO en won ge- nakkelijk met 7-1 Daarna kwam de finale om den len en 2en prijs. Toen kwamen 2 elftallen in het veld met den wil om te winnen en is dit dan ook den felsten strijd geworden van dezen geheelen serie wedstrijd, -loewel BSV het meest in den aanval was. bleven doelpunten uit en met olanken stand 0-0 kwam het einde. Daarna werden strafschoppen ge- iomen, waarvan er NEO 1 en BSV l benutte, zoodat BSV welverdiend ten len prijs, zijnde een prachtlgen >eker met voetballer als opstand, mee aaar Besoijen bracht. Bravo BSV'ers. De Voetbaluitslagen. Feijenoord verpletterde Zondag de Moordelijke kampioenen met 8—1, waardoor Veendam stevig onderaan «taat. PSV heeft bitter teleurgesteld door net 5-2 te verliezen van Enschede, ie Oostelijke kampioen. Wij hadden neter verwacht van de Philips lui en vertrouwen dat zij zich spoedig zullen nerstellen. In het Zuiden stelde Bleljerheide zich veilig door een 4-0 overwinning op te Valk. De Zuid-Limburgers zijn nu 'oor de eerste klas behouden en het vaat nog tusschen de Valk en BW. Landskampioenschap. Fe^enoord—Veendam 8—1 Enschede—PSV 5—2 Afdeeling IV. Beslissingswedstrijd. Bleljeiheide—de Valk 4—0 Wandelsportdag te 's-Bosch. Te 's Bosch is Tweeden Paaschdag een wandelsportdag gehouden op initiatief der 's-Bosiche Poluie-sport- vereeniging. Het traject liep over 25 K.M. en wel van Den Bosch over Vught, IJzeren Man, Oomvoirt, Helvoirt, Haaren, Esch, Boxtel (langs St Charles), St. Mlchiels- Geatcl, terug naar Den Bosch. De meeste dames hadden slechts 30 K.M. af te leggen. Er waren 900 deelnemers, waarvan er slechts 8 uitvielen. Duivensport. Zondag houdt de Waalwijksche Concouisbond haar eerste wedvlucht van Baarle Nassau. Inkorven Zaterdag 2 April van 2 tot 4 uur. Klokkenregeling van 8 uur tot 9 30 uur. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 7—8 uur. Gym nastiek adaptranten K. en V. Donderdag van 8—9.30 uur. Gym- nastlek heeren K. en V. Vrijdag van 8—9 30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Vrijdagavond 8 uur repetitie adspi- ranten W.G.V. Vrijdagavond Hotel Verwiel. Waal wijksche Ontwikkelingsclub. Vrijdag 8 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak, Musis Sacrum. Zaterdag 8 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak, Musis Sacrum. Zondag Groot Volksmatinée der Liederiatcl Oefening en Vermaak. Entree vrij. Kerknieuws. Mgr. C. C. Prinsen 80 jaar. Maandag vierde Mgr. C. C. Prinsen, protonotarius apostolicus, huis, relaat van Z. H. den Paus, Proost van het Kathedraal Kapittel van het Bisdom 's-Hertogenbosch en pastoor van St. Jacob in de bisschopstad zijn 80sten verjaardag, waarop velen hem kwamen gelukwenschen, de hoogere en lagere geestelijkheid, parochianen en vooraan. I staande personen uit de wijde omge- ving. Z. H. Exc. Mgr. Diepen heeft met den vicaris-generaal Mgr Hendrikx en het bijna voltallig Kapittel zijn persoonlijke heilwenschen komen aan bieden en Mgr. Prinsen in een harte, lijke toespraak dank en lof gebracht voor zijn vele werk, en daarbij namens Kapittel geestelijkheid, kapelaans en oud.kapelaans het door Anton van Wely geschilderd portret van den hoo- gen jubilaris aangeboden. In zijn dankwoord zeide Mgr. Prin sen God dankbaar te zijn voor hetgeen hij heeft mogen volbrengen onder Zijn zegen vooral dat hij dit werk voorna melijk in Den Bosch heeft kunnen verrichten. Mgr. dankte voor de steun die hij van geheel de geestelijkheid heeft mogen ondervinden en voor het geschenk en de woorden van Mgr. Diepen. Mr. P. H. Loeff, sprak voor het kerkbestuur tot Mgr. Prinsen vooral in zijn kwaliteit van pastoor van St. Jacob en bood naast de gelukwenschen na mens het kerkbestuur en parochianen de toezegging aan één, misschien twee beelden in overleg met den pastoor te plaatsen in het front van de kerk. Daarna volgde een zeer drukke receptie. In den middag werden den jubilaris door een drietal muziekkorpsen sere- nades gebracht. BINNENLAND. Vereenlging voor Volkenbond en Vrede Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar door de Vereenlging voor Volken bond en Vrede weer een Prijsvraag uitgeschreven, die zich ten doel stelt de belangstelling voor den Volkenbond en zijn problemen te versterken, en die tot prijs heeft een reis naar en een verblijf gedurende enkele dagen te Genève. De prijsvraag is bedoeld voor kwee- kelingen en jonge leerkrachten L. O. en voor a.s. leerkrachten van het voort gezet onderwijs, voor welke twee groépen twee afzonderlijke onderwer pen zijn opgegeven. De eerste groep moet het aandeel van ons land In het Volkenbondswerk schetsen, terwijl de tweede de vredes- gedachte in het Romeinsche wereld rijk in verband moet brengen met de hedendaagsche toestanden en vredes- idealen. MARKTBERICHTEN. 0 ADVERTENTIêN. De Voorzitter der Com missie uit den Raad, belast met de uitvoering der steunregeling, brengt ter kennis van belang hebbenden, dat werkloozen, die bij het aanvaarden* van werk In gebreke blijven tijdig hun be* wi|s van flnschr ij ving als werkzoekende bij het plaatselijk correspondentschap der Arbelds- bemiddeling in te leveren, bij het wederom werkloos geraken van steun worden uitgesloten. De Voorzitter voornoemd F. C. SMOLDERS. de schitterende sprekende, zingende en muslceerende Metro-Goldwyn-Mayer film IV °e veifilming van het wereldbe roemde werk van JULES VERNE. Bespreekt uwe plaatsen by Fa. WED TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn. Telefoon 116. Daar wij Zondag de zaal niet ter onzer beschikking hebben en wij dien dag geen voorstellingen kunnen geven, hebben wij gemeend onze geregelde bezoekers ten dienste te zijn en besloten deze week toch TWEE Voorstellingen te geven en wel VRIJDAG- en ZATERDAGAVOND 8 UUR. Zaterdag 8 uur. Zondag 6 en 8'/3 uur Een schitterende ffllm uit de Super*prodnctle Op alleraardigste wijze is deze groote amusements-film doorweven met inslaande liedjes, terwijl de inhoud amusant, boeiend en voor ieder publiek geschikt is. Aan ons voor-program hebben wij bijzondere zorg besteed en vertoonen o.m. Een oerkomische film-klucht zich afspelend aan het West-front, met in de hoofdrol KARL DANE, bekend uit De aroote parade. Wij raden dringend aan om tijcig plaatsen te be- spreken bij Wed. J. v. D. BROEK-van Ree, waarvoor geen verhooging in rekening wordt gebracht. Das plaatsbespreken gralls. De Heer W. GOVAERTS is vanaf heden aangesteld als technisch bedrijfsleider der Luxor Bioscoop. Qezien zyn vroegere ervaring op filmgebied geven wy de verzekering, dat het publiek uitsluitend eerste klas filmwerken te zien zal krygen. I I I I I I' I II I I i I 1 i i i i i i i II I I I I VEE EN' PAARDEN. ROTTERDAM, 29 Maart. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 182 paarden, 1 veulen, 2 ezels, 1273 magere runderen, 820 vette runderen, 453 vette kalveren, 1575 nuchtere kalveren, 120 schapen of lammeren, 1318 varkens, 51 biggen, 6 bokken of geiten. Prijzen per half kilo: koeien 1921 ct., 2832 ct. en 35—37,5 ct.; ossen 18—21 ct., 27,5—30 ct. en 33—35 ct.; stieren 17,5—19 ct., 22,5—24 ct. en 26 —28 ct.; kalveren 27,5—32,5 ct., 42,5—47,5 ct. en 52,557,5 ct.; schapen 1824 ct.; varkens 1112 ct. en 12,5 ct.; lammeren 10—17,50 per stuk. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 150 tot 240, stieren 70—320, paarden 180— 275, slachtpaarden 100—190, hitten 70—120, fok nuchtere kalveren 8—18, slacht nuchtere kalve ren 3—5, kalfkoeien 140—230, pinken 90— 140, vaarzen 130—180, biggen 2,50-5, per week 40—70 ct. DONDERDAG 31 MAART. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,30 Solisten-concert. 11,00 Voordracht. 11,30 Vervolg solisten-concert. 12,00 Het Oinroep-orkcst. 2,00 J. Com brink: Hand we ven. 2,45 Zang-recital. 3,15 Max Tak: De groote symphonie-orkesten en hun leiders. 4,00 Zickenuur. 5,00 Het Avro-kamerorkest. 0,30 Sportprantje door H. Hollander. 7,00 Het Avro-Kamerorkest. 7,30 J. Peper spreekt over Handelsonderwijs. 8,15 Het Concertgebouw-orkest. Tijdens Pauze Kon. 's Bosch Mannenkoor. 10,30 Vaz Dias. 11,00 Uitz. uit Rest. Haeck, Den Haag. Orkesten. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Korte ziekendieust door Ds. Groote. (K.R.O.) 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12,15 KllO-orkest. (N.C.R.V.) 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,Oü Vrouwcnhalfuurtje. 4,00 Zlekenuurtje door Ds. A. van Kooten. 5,00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5,45 Cello-recital. 0,45 Cursus knippen en stofversieren. 7,00 Vragenhalfuurtje. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Zangvereen. Wce'sper Mannenkoor. 9,00 J. B. OosterwelderHet werken onder de jeugd in Amsterdam. 9,30 Vervolg concert. 10,00 Vas Dias cn Gramofoonmuziek. VRIJDAG 1 APRIL. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 6,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Voordracht. 10,30 Vara-Septet. 11,00 Vrouwenhalfuurtje. 11,15 Vara-septet. (A.V.R.O.) 12,00 Het Avro-kamerorkest. 12,45 1 April-surprises. 1,15 Vervolg Avro-Kamerorkest. 1,45 Gramofoonmuziek. 2,00 Een wenk voor de zomervacantie. 2,30 Het Avro-kleln-orkest. (V.A.R.A.) 4,00 Piano-recital. 4,30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5,00 Vara-orkest. 6,35 Beginselprogram SDAP door L. Mansholt. 7,00 Vara-orkest. 7,15 HoorspelInneming van den Briel. 7,45 Vara-orkest. t (V.P.R.O.) 8,00 Cursus Nieuwe Testament. 8,30 Concert. 9,00 Cursus. 9,30 Concert. 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10,05 Vaz Dias. 10,15 Herman Rutters: Joseph Haydn. (V.A.R.A.) 11,00 Dr. Premsela over: Het Dr. Aletta Jacobs- Huis, daarna Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Korte ziekendienst door Ds. Glllebaard. 11,00 12,15 2.00 3,00 5,00 5,30 6,00 6,30 7,00 7,45 8,00 9,00 9.30 10,00 6,45 8,00 9,00 10,00 10,15 12,00 2,15 2,30 3,00 3,30 4,30 5,00 5,15 5,45 6,00 7,00 8,00 9,00 8,00 10,00 11,30 12,15 2,00 2,30 4,00 5,15 5,30 6,00 6,40 7,10 8,00 11,00 Gramofoonmuziek. Middagconcert. TH Zuster Blankvoort over Babyrersorch, Concert. G. Westra: Postzcgelpraatje voor de lm Halfuur voor jeugdige aninteur-fotci^4- H. J. Steinvoort: Een bloempot-bok Rndiodokter. A. J. Herwig: Éénjarige zaadplanten Max Gerisch: Goedkoop reizen in nim land. ul'»cb. De Haarl. Orkest Vereenlging. W. v. Rijswijk: Smaragd, saffier, rohK Vervolg concert. Vaz Dias. ZATERDAG 2 APRIL. HILVERSUM 298 M. V.A.R.A. en 7,30 Lichaamsoefeningen. Gramofoonmuziek. Trio Willem Drukker. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Ultz. voor arbeiders in Continu-berlm» Vara-Septet. i Kwartiertje Inst. v. Arb. Ontwlkkelin» Vara-Kinderkoortje. D. Broekmnn spreekt. Sprookje: De Gek met de Bijl. Accordconmuzlek. Ch. Geudeker over: Arbelderssport. Beoefening der huismuziek. SDAP-kwartiertje. Groningsch uurtje. Het Russische Balalaika Orkest Russia V.L.R.A. Bonte avond. HUIZEN 1875 M. (KJLO.) Morgenconcert. KRO-trio. Godsd. halfuurtje door Pastoor Psrauts KRO-sextet. Gramofoonmuziek. Kinderuurtje. HIRO-Uitzendlng. Sportpraatje. Gramofoonmuziek. Journalistiek weekoverzicht Cursus Esperanto. C. M. van Eggermont: Regeneratievcnnogfc bij planten en dieren. Cabaret-programma. Gramofoonmuziek. De éroote Allraclie.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6