m k Waalwijksche Slondrukktrij Iéod film Nienvs lil Kaïlshsovil. is DE Drukkerij uit Waalwijk en de Langstraat. De Drukkerij op ELK gebied, van 't gewoonste aan billijke prijzen. tot 't beste KING VLIIMEN De Qroenten- en Fruit veiling .Vlijmen en Omstreken" hield deze week een ve gaderlng. De voorzitter behandelde het rapport van den accountant over 1931 alsmede de balans- en algem. verlies-en winst rekening Hij dankte den accountant voor zijn keurig verslag en den directeur der veiling voor zijn uitstekend beheer. Hierna deelde hij mede, dat het in het voornemen ligt een eieren-veiling op ie richten, waarvoor a s. Vrijdag een vergadering zal worden gehouden in 't café Hub. Boom—de Vaan. Op voorstel van het bestuur wordt de voorjaarsvergadering gesteld op boete van 50 cent. Op voorstel van het bestuur werden de veilingproducten ook afgehaald b^ W. van Engelen a.d. Voordijk mits deze afgewogen worden. De houder van de opslagplaats kon daarmede niet accoord gaan. Het afhalen van de veiling—pro ducten zal bij nadere bekendmaking worden aanbesteed. Door den heer van Sprang werd bi de rondvraag nog de vraag gesteld o niet—leden van de veiling ook eieren mochten leveren, welke voorwaarden daarvoor werden gesteld en welke contributie daarvoor werd geheven. De voorzitter antwoordde dat alle leveranciers mochten leveren mits zfc lid waren van een R.K. standsorganl satie. De contributie zal nader worden geregeld. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien hoopt in de Ned. Hprv. Kerl alhier op te treden Ds. Fokkema In de Qeref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags vijf uur in den Dierst des Woords en der H Sacra menten voor te gaan Ds. J. C. Hagen. Des voormiddags openbare geloofs belijdenis. De heer A, O. Q Oosterling, alhier herdenkt deze week dat hij zich voor 70 jaar als bakker in deze ge meente vestigde. De Chr. Qem. Zangvereenlglng .Looft den Heer" alhier hoopt 2en Pinksterdag een pieizierreisje te maken. Het plan bestaat een bezoek Ie bren gen aan Amsterdam Wij vernemen dat de bibliotheek van den Chr. Volksbond alhier, waarvan In den afgeloopen winter weer een druk gebruik werd gemaakt, niet zoo als andere jaren de gewoonte was, des zomers zal worden gesloten, maar dal ook dezen zomer gelegenheid zal zijn hiervan gebruik te maken. Tot afhalen en terugbezorgen der boeken wordt zitting gehouden des Zaterdagmiddags van 4—4.15 uur. CAPELLE. Voor de Ned. Herv ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des nam half drie op te treden ds. Mulh nickel uit Waalwijk, 's Morgens half tien leesdienst. In de vacature, ontstaan door bet bedanken van den heer G. Dekkers, zijn officieel candidaat gesteld als be- s uurslid der Coöp. Boerenleenbank alhier de heeren A. Marls. H. Boer en J. P. Konings. Bij de examens gehouden door het College Musicale Beige te Ant- werpen, slaagde met hooge onder scheiding voor piano onze dorpsge- noot de heer A v. d. Linde. Hij ge noot zijn opleiding bij den heer J Verhoeven te Rotterdam. Geslaagde en familie hartelijk gefe liciteerd, De algemeene vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap .De Binnenpolder van 's-G'evelduin—Capelle" zal gehouden worden op Dinsdag 3 Mei a s. des nam 3 uur in de zaal van den heer L. F. v. Dongen. De agenda vermeldt o.m. vaststel ling rekening en begrooting, benevens bepaling van het bedrag van de om slagen. A.s. Zondag des nam 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden ds. Schlemper uit v.m Besoijeu. Het muziekgezelschap .Kunst na Arbeid", dat ingeschreven had voor het 2en P nksterdag te Zwijndrecht te houden Muziekconcours, heelt in ver band met de ziekte van den directeur, den heer A. Christ, besloten zich terug te trekken. CAPELLE. Naar wij uitgoede bron vernemen, heeft het Bestuur van de school met den Bijbel te Capelle in de Nieuwstraat voor het handwerk- onderwijs een Singer-trap-naaimachine gekocht. Het valt in het Bestuur te prijzen, dat het deze machine, gezien de moei lijke tijdsomstandigheden, niet op kos ten van de Gemeente, doch uit eigen middelen bekostigd heeft. Wij wenschen het Bestuur geluk met deze prachtige aanwinst. Onge. twijfeld zal er het handwerkonderwijs op nog booger peil door komen. RAAMSDONK. Openbare vergade ring van den Raad dez*"- gemeente, op Zaterdag 23 April 1932, des na middags te 6'/a uur. Aan de otde: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag Volkshuisves ting 3. Ontwerpraadsbesluit tot aan wijzing vari dagen, waarop de bepa lingen omtrent het sluitingsuur van winkels niet zullen gelden. 4. Ontwerp—verordening, waarbij het verstrekken van sterken drank of zwak— alcohollschen drank in het klein op den openbaren weg wordt toege- staan. 5 Ontwerp—verordeningen op de h ffing en op de Invordering van ver. gunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 6 Ontwerp—verordeningen op de heffing en op de invordering van ver- lofsrecht voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank in het klein. 7. Ontwerp—besluit tot het aangaan eener geldleenlng, groot f 50.000. 8 Voorstel van Burgemeester en Weihouders tot het aangaan eener nieuwe rekening—courant—overeen komst met de N.V. Bank voor Neder- landsche Qemeenten. 9 Ontwerp—besluiten lot wijziging der begrooting van de Qemeente en der bedrijven, dienst 1931 en 1932, RAAMSDONK. De vorige week stonden by de plaatselijke arbeids beurs als werkloos ingeschreven 182 grondwerkers. 63 metaalbewerkers, 48 opperlieden, 8 timmerlieden, 6 metse. laars en 1 sigarenmaker. Het aantal steuntrekkenden van de gemeente be droeg 166. De voetbalwedstryd Wapen van Raamsdonk—Dussensche Boy» werd j.l. Zondag gewonnen door onzewapen- dragers met 3—0 RAAMSDONKSVEER. Tot tydeiyk onderwyzeres aan de St. Theresia- school is benoemd mej. H. L. C Smits uit Eindhoven. Voor het examen lingerie, knippen en naaien, dat dezer dagen is afge nomen aan de vakschool te Waspik, slaagden uit deze gemeente de dames Betsy DQkzeul, Rina Fransen en D. Snyders. De volgende voorwerpen zyn dezer dagen als gevonden gedeponeerd bij de Marechaussees: een dozyn busjes rijwiellak, een sleutel, een muts en een gewicht. OEERTRUIDENBERO Openbara vergadering van den Raad der Qe meente Qrertruidenberg, op Vrydag 22 April 1932 des n.m. twee uur, in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Mtdedeellng proces—verbaal van kasopname le kwartaal 1932. 2. Vaststelling vergordlr g Ingevolge art. 101 der L O. wet 1920 voor de byzondere scholen over 1930 3. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L O. wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1932. 4. Aanvraag van de R.K Bijzondere Jongensschool tot het beschikbaarstel. len van gelden ingevolge art. 72 der LO. wet 1920 voor aankoop van schoolmeubelen. 5 Aanvragen voor aarkoop bouw. terrein doora. A. Reypert, b. H. Heldema en I. Weterlngs. 6 Aanvragen voor huur van tf-rrein door: a A. A. Elshout, b. A Sand- bergen. 7. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van de volgende verorde ningen a. Verordening art. 9, 3e lid Winkel sluitingswet b. Verordening art. 9, le lid Winkel sluitingswet; c. Verordening heffen vergunnings recht met invorderingsverordening d. Verordening heffen verlofsrecht met invorderingsverordening. e. Verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling en b'Jbehoo- rende instructie voor den agent. 8. Wijzigingen gemeentebegrooting dienst 1931. 9. Voorstel van B. en W. tot het verhoogen van het aantal opcenten op de gemeentefondsbetasting (80 in plaats van 60) 10 Ingekomen stukken. 11. Reclames. Op het biljartconcours, uitge schreven door de biljartclub „Qeer- truidenberg" behaalde de biljartclub Den Hout met 5-tal 208 puntpn, de biljartclub Heusden met 5-tal 217 pun. ten en de biljartclub Blauwe Sluis met 5 tal 168 punten. Naar wij vernemen heeft onze Harmonie Apollo, in verband met den verkoop van hotel Santbergen, dat ingericht zal worden als patronaats- gebouw, zich gevestigd in de groote zaal van hotel Centraal. Aan de vereeniging .Het Wit— Qele Kruis" Is door B en W. vergun ning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente op 5 Mei a.s. waarvan de opbrengst komt ten bate van de T B C.—bestrydlng. Voor de Ned. Herv. Qemeente hoopt Zondag aj. des n.m. half drie voor te gaan Ds. de Jong uit Terheijden. Dezer dagen werd in de bioscoop zaal van Hotel Centraal alhier door de Meisjes—gymnastiekvereniging eene pymnastiekdemonstratie gegeven ten bate van de plaatselijke af deeling van het Nationaal Crisis-Comi'é De demonstratie stond onder leiding van mej. A Boon, terwyi de oefeningen begeleid werden door pianomuziek van mej. M Lucas. Hoewel een dergelijke demonstratie reeds een veertien dagen geleden had plaats gehad, waren toch velen wederom opgekomen om de prestaties der leerlingen van dezen pymnastiekcursus te volgen. Onder de aanwezigen merkten wy op den eere voorzitter van het plaatselijk Crisis. Coml'é en slechts enkele leden van dit Comi De gymnastische oefenin gen en enkele tytmische dansen werden vlot en keurig uitgevoerd, terwijl door het werken met gekleurde lichte ff reten het geheel een aardig aanzien kreeg. Na afloop der demonstratie dankte de Edelachtb. heer Bianchi. burge meester van Geertruidenberg, de dames Boon en Lucas voor het genomen initiatief tot dezen avond en voor de vele moeite welke zy zich hadden getroost om dezen avond voor te be reiden. Hij prees het goede voorbeeld gegeven door deze Meisjesgymnastiek- vereeniglng, die getoond heeft met de nooden der crisisslachtoffers mee te leven. Daarna sprak de burgemeester een woord van dank tot de leerlingen en tot alle aanwezigen, die door hunne tegenwoordigheid biyk geven met het sympathieke doel van dezen avond in te stemmen en daardoor hebben mee gewerkt dat deze avond ook fi tan- Üeel een succes is geworden. Spreker gaf vervolgens zija voldoening teken- nen over de bereikte resultaten van den gymnasliekcursus, stelde het op prijs dat in zyn gemeente een derge. iyke cursus gegeven wordt, waardoor velen in de gelegenheid worden ge steld de voor het lichaam zoo gezonde oefeningen te volgen en sprak de hoop uit dat mej. Boon en Lucas nog vele jaren mettoenemend succesden meisjes, gymnastiekcursus zullen mogen leiden. Daarna werd door alle leerlingen tot slot van dezen welgeslaagden avond het pymnastieklied gezongen. Vermelding verdient nog dat de heeren Baars. Qebr. Naglé en Oebr. Speetjens belangeloos hunne mede werking hebben verleend door de beschikbaarstelling van de zaal, het aanbrengen van een tooneel en de aanleg van schynwerpers. De netto opbrengst van dezen avond is ruim f 70, welk bedrag aan het plaatselijk Crisis.Comité zal worden afgedragen. Kaatsheuvel, 23 April 1932, Bel Canto. We willen nogmaals wyzen op de belangrykheid van het laatste winter- concert van „Bel Canto". De belang, stelling voor de vocale muziek is gaandeweg grooter geworden sinds de oprichting van Bel Canto thans ruim 4 jaren geleden. De opkomst van 't publiek op de concerten van onze zangvereeniging bewijst het, dat onze menschen langzmerhand tot het be. wustzyn komen, dat de zang meer spreekt tot 't gemoed van den mensch, dan welke instrumentale muziek ook. 'i is een goede gedachte geweest van B. C. om door het engageeren van een gemengd koor de stijgende inter- resse van de vocale muziek aan te wakkeren. Wij zijn dan ook overtuigd, dat de zaal Zondag 24 April tot in de hoeken gevuld zal zyn. Tegen eene kleine vtrgoeding is het corcert ook voor niet-leden toegankeiyk. R.K. par. Begrafenisvereentglng 9St. Jan". Donderdag 28 April houdt de R K. Par. Begr. Ver. „St Jan" haar jaar. vergadering in de zaal van den heer |an v. Dun. Naast verslag en bestuurs verkiezing zal het Hoofdbestuur de behandeling van meerdere voorstellen ter tafel brengen. Uitzending. De actie door het W -G Kruis op. gezet tot het verkrygen van de noodlge gelden tot uitzending van een viertal kinderen naar de vacantie kolonie marcheert heeriyk. Toch zqn nog niet alle gelden byeen, terwijl er nog velen zijn. die hunne bydrage niet offerden. Laat het W.-G. Kruis niet langer wachten en stel de TBC-zusler uwe gift ter hand. De rattenplaag. De rattenplaag In onze gemeente neemt nog steeds met den dag toe. We hoorden dezer dagen gevallen noemen, dat deze ongure dieren by 25ta!)en tegelijk in stallen en schuren te taffen zijn. 't is jammer, dat naast den stryd die door velen tegen het rattengevaar gestreden wordt, sommige een onverschillige houding aannemen, die aan het succes tot geheele uit roei) g zooveel nadeel doet. Het nadeel dat de dieren aanrichten stijgt met den dag. Naast honden, katten, klem men en vallen is geen beter bestry dingsmiddel dan het gevreesde Rodent. Met de noodlge voorzichtigheid toe gepast is het de moord in de ratten, kolonie. Geslaagd. De heer P. v. Nieuwstadt, lid van de RK. Oy nnastiekver. K O.V. alhier slaagde te Eindhoven voor het examen kieurturnen 2e graad SPORT. R. W.fi. A.s. Zondag gaat RWB4 voor de competitie op bezoek bij Kaatsh. Boys3. RWB2 en 3 spelen een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen resp. Kaatsh. Boys 1 en 2. Aanvang 12 uur 3e elftal. Half 3, 2e elftal terrein RWB. Juliana. Zondag a s. speelt Juliana haar 3en promotie-wedstrijd op eigen terrein tegen den 2e klasser Picus uit Eind hoven. Veel zullen wy over dezen tegenstander niet behoeven te schryven daar Ptcus op eigen terrein tegeh Juliana een goeden wedstrijd speelde en waarin ook onze geel—zwarten daartegenover een goed spel te zien gaven Wie deze wedstryd in Eind hoven gezien heeft, zal dan ook onge twijfeld zeggen hoe is het mogeiyk dat Picus Zondag zoo uit vorm was, dat W. S C hiervan heeft kunnen prcfi'eeren, door met groote cijfers te winnen. Wy hebben wel zooveel vertrouwen dat de Juliana-spelers zich Zondag van het begin met volle geestdrift ln den wedstiyd zullen werpen om de punten in de wacht te sleepen en mocht dit gelukken, dan staan de kansen nog uitstekend, daar dan met den meest gevreesden tegenstander is afgerekend. Picus zal er natuurlijk ook alles op zeiten daar ook voor hen veel op het spel staat, en het belooft een uiterst spannende wedstrijd te worden. Hoewel het onze geel—zwarten in de twee gespeelde wedstryden niet heeft mede geloopen, daar naar het vertoonde spel de uitslagen gunstiger hadden kunnen zyn, zullen wy hopen dat nu de bordjes eens worden verhangen en de nog te spelen wedstrijden beter zullen verloopen, daar nog alles in deze promotie-competilie kan gebeuren. Zooals by den eersten wedstryd bestaat ook voor deze ontmoeting weer een groote belangstelling, en elk sport liefhebber uit Waalwijk en omgeving zal Zondag a s. op het Juliana-terreln aanwezig willen zyn om dezen pro motie wedstryd bij te wonen. Aanvang van den wedstrijd half 3. Wielersport. Tilburgsche Wielerbaan. De finales van den wedstryd op de Tilburgsche Wielerbaan die Donder dagavond zouden worden verreden, zyn voor de derde maal wegens regen uitgesteld. Deze courant kost slechts 1 0 cent per week door onze col porteurs bezorgd. WIE ZIEK IS roept den dokter Voelt gij U echter moe en mat, zonder bepaald ongesteld te zijn, dan kunt U zelf Uw toestand verbeteren. U begint eenvoudig methetgeregeldge- bruik der origineele PEPERMUNT Evenals duizenden vóór U zult ook gij spoedig tot de erkenning komen: KING is het beste dagelijksche middel ter opwekking en ver- frissching. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Kaatsheuvel, 21 April 1932. Mynheer de Redacteur. Graag zou ik een klein plaatsje van U hebben, naar aanleiding der raads vergadering van Maandag. De actie die door de arbeidersgroep tegen de twee voornaamste agenda, punten werd gevoerd, lijkt mij verte van sympathiek. De vorige vergadering werden deze beide voorstellen ook door de actie van deze groep reeds uitgesteld, ondanks het feit dat Ged. Staten nu ai maandenlang op de be grooting wachten. En zoowaar gingen er ook nu weer stemmen op om 'n punt nogmaals aan te houden. Het doet wel eigenaardig aan te zien dat een punt dat voor de tweede maal urenlang becrltiseerd is. tenslotte zon- der stemming wordt aangenomen. Zoo iets komt alleen voor als de critici wel moeizaam opgezette voorstellen kunnen afbreken, maar er niets nieuws - althans niets aanneembaars voorin de plaats kunnen stellen. Ik geloof dat dit hier en wel in zeer sterke mate het geval is geweest. Nemen we eerst eens den gasprijs. Daar werd na den eersten aanval door den wethouder duidelijk uiteengezet dat een regeling zooals die door de arbeiders werd voorgesteld tot een groot verlies zou moeten lyden. Da( een regeling zooals door B en W. In overleg met de commissie op den duur kan en zal leiden tot een verlaging over de geheele linie, dus evengoed voor de kieinverbru'kers, moesten eerlijke raadsleden toch zonder derge- iyke debatten willen en kunnen inzien. Als ik dit verslag lees iykt het mij direct of na de beide verdedigende betoogen van den wethouder den arbeiders alle wind uit de zeilen was genomen. Toch bleven zij nog tegen de voorstellen ageeren, hetgeen m.i. geen eerlijke stryd is, maai louter een praten voor de tribune, doordat men niet verder wil zien dan de party belangen dat toelaten. Waarom die hevige actie tegen de belastingvoorstellen, die toch ook voor de groote massa zoo biliyk zijn De cyfeistaat van wethouder v. d. Horst bewees duldeiyk dat van een werkelijk drukkende belasting geen sprake Is, vooral niet voor de groote gezinnen die minimale bedragen betalen. Het IQ kt my dat deze belasting moeilijk op een biliyker en verstandiger wijze als thans kan geheven worden. Een zakeiyke bedrijfsbelasting waartoe de arbeidershoek zyn toevlucht wilde nemen, kan op minder rooskleurige bedrijven een funeste werking hebben, waarvan toch ook de arbeider weer de dupe zou worden. En de arbeiders die nog een flink weekloon mede brengen zullen graag een cent belasting meer betalen, als zij bedenken dat het groote deel wordt besteed voor hen zelf en voor hun werklooze collega's. De arbeiders.leider klaagt maar steeds dat er zoo weinig wordt gedaan voor de massa en zooveel voor de econo. misch sterkeren. Hy moge bedenken dat de massa het zwaarst getroffen zal worden als men de sterkeren, en dus de bedryven, niet op de been kan houden. Met dank voor de opname, EEN INWONER. De toestand ln Sprang-Capelle. Af. d. R. U zult misschien gezien of gehoord hebben, dat de heer A. M Verheijden, raadslid der gemeente Sprang-Ca pelle, in het „Nieuwsblad van Heus den" een door hem in de raads- vergaderüjg gedane uitlating nader heelt toegelicht Hy heeft daarby ook de vrytieid genomen te wyzen op hetgeen hy enkele jaren geleden

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10