I No. 40. Woensdag 18 Mei '82. 55e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Mei 1932. Succes der Harmonie St. Crispijn te Zeist. De Harmonie St. Crispijn heefi 11. Maandag op het federatief concours te Zeist groot succes gehad. Zij kwam uit in de eerste afdeeling, waar zij den len prijs haalde met een totaal van 105 punten, nl 53 voor de ouverture en 52 voor Marche de Riënzi, het tweede verplichte nummer. Een buitengewone prestatie, vooral als men bedenkt welk een zware con currentie St Crisptjn op dit coucours te weerstaan had. Wij brengen de harmonie gaarne een woord van hulde voor dit fraaie succes, waardoor zij voortaan in de afdeeling Uitmuntend heid zal uitkomen. Oen grooten vooruit gang die wij het laatste jaar in St. Crispijn hebben kunnen constateeren heeft hiermede zijn bekroning gevon den. Deze vooruitgang is ongetwijfeld te danken aan den goeden geest en de ambitie in de vereenlging en aan de kundige leiding van den directeur, den heer Stravers. Wijwenschen de harmonie voor de toekomst in deafd. Uitmuntendheid het beste succes toe. Wij hadden het genoegen des mid dags ten plm. 3 uur deze schitterende overwinning te kunnen bulletineeren, waarna spoedig de vlag aan 't Bonds- gebouw verscheen en bloemen en feli citaties begonnen los te komen. Met twee groote autobussen arri veerde St. Crispijn Maandagavond on geveer 9 uur in Waalwijk Aan het Hoekeinde werd uitgestapt, waarna men omstuwd door een groote menigte onder de tonen der harmonie naar het café van den Gildenbond ging. Een en ander trok natuurlijk groote belang stelling. In den Gildenbond kwamen als eersten de heeren Jud.Timmermans Phz. en Jan Tielen, voorzitter en secretaris van W. B., om genoemde vereeniging en den Werkliedenbond namens W. B. te compiimenteeren. De heer Timmer mans sprak een woord van hulde tot de leden van het corps en speciaal tot den directeur. Hij wees op 't groote belang van een goede harmonie te bezitten. Voor Waalwljks Belang noemde hij het een groot genoegen allen met dit succes te kunnen felici- teeren, want niet aiieen St. Crispijn mag op de behaalde overwinning trois gaan maar geheel Waalwijk Spr hoopt dat onder de kundige leiding van den heer Stravers nog vele overwinningen zullen worden behaald en de vereeni ging onder de energieke leiding van het ijverige bestuur nog in bloei zal toenemen. Spr. bood als blijk van belangstelling een prachtig bloemstuk aan. Burgemeester Moonen en Mevrouw kwamen eveneens spoedig compiimen teeren. De burgemeester richtte eenige woorden van felicitatie tot de harmonie en hoopte dat dit succes de prijs voor zooveel ijver, studie en saamhoorlg- heidsgevoel, de leden zal aansporen voort te gaan op den weg die naar het succes leidt. Spr. zeide bijzondere sympathie te hebben voor deze arbei dersvereniging, die immers met zeer veel moeilijkheden te kampen heeft, zoowel wat betreft den tijd als wat betreft de middelen. Zooveel te roem rijker is daarom de overwinning. De WelEerw. heer Beekmans sprak namens de R K. Werkliedenvereeniging en bracht hulde voor het behaalde succes. Spr. hoopte dat de harmonie op den ingeslagen weg zou voort gaan. Namens deze veieeniging bood Z.Eerw. een bloemenmand aan. Voorts sprak nog de heer de Rouw namens 't dubbelmannenkwartet «Zang en Vriendschap", waarbij hij wees op de aangename samenwerking die er steeds tusschen beide verenigingen bestaan heeft. Ook deze spr. bood een bloemstuk aan. Er was verder nog een bloemstuk ingekomen van den heer A. v. d. Pluijm, terwijl van de Zangvereniging .Voor uitgang zij ons doel" een deputatie aanwezig was. Deliederlafel .Oefening en Vermaak" zond een schriftelijke felicitatie. De heer Passier, voorzitter der R.K Werkliedenvereeniging dankte de ver. schillende sprekers voor de betoonde belangstelling die hij op hoogen prijs stelde. De leden en supporters der harmonie bleven hierna nog eenige uren gezellig bijeen. Er heerschte weldra feestelijke stemming, die nog verhoogd werd door de leden van „Zang en Vriendschap" die de attentie hadden eenige zang nummers ten beste te geven. Tenslotte dienen wij nog te vermel den dat de supporters der harmonie, die in grooten getale de reis naar Zeist hebben meegemaakt, reeds aanstonds nadat de uitslag werd bekend gemaakt bij monde van den heer F. Passier een bloemenhulde hebben aangeboden. De directeur droeg een door hem zelf gecomponeerde marsch. die hij „Souvenir de Zeist" doopte, op aan het corps De tocht naar Zeist had dank zij het mooie weer een uitstekend en gezellig verloop. Zondagmorgen heeft de harmonie op de kiosk van W. B. de concours nummers nog eens gerepeteerd, waar voor groote belangstelling was, vooral voor de pauze. De vertolking der concours-nummers was subliem. Gisteravond maakte St. Crispijn een muzikale wandeling door de gemeente. Even werd hulde gebracht bij den Voorzitter van de R K. Werkliedenbond, j den heer Passier en voor 't gemeente: huis, waar B. en W. vergaderden, en die even op het balcon verschenen. Vergadering Schelde- en Rijnvraagsluk. Zooals wij in ons vorig nummer hebben medegedeeld, zal de vergade ring terzake de Schelde Rijnverbinding en daaraan voor gewest en streek ver bonden belangen en welke is bijeen geroepen door den burgemeester onzer gemeente, plaats hebben op Woensdag 18 Mei a.s., des avonds ten 8 uur in Musis Sacrum, alhier. Zij die de artikelen in ons blad over dit belangrijke onderwerp hebben ge volgd, zullen begrijpen dat wij dit initiatief toejuichen, omdat wij deze aangelegenheid van groote importantie achteh ook voor deze streek en lijkt ons de totstandkoming van een comité voor de Langstraat, het eenige belang rijke centrum in Noord-Brabant waar zulks nog niet beslaat, zeker ge- wenscht. v Daarom vertrouwen wij tevens dat zeer velen uit plaats en omgeving zuilen gehoor geven aan deze uitnoo- diging en vrienden en kennissen zullen opwekken de vergadering van heden avond bij tewonen, opdat 'tsuccesmoge bereikt worden, wat wij er in 't belang der zaak gaarne van verwachten, temeer daar zeer velen door de uiteenzettingen van Dr. van de Poel een duidelijke kijk zullen krijgen op de zaak zelf en vooral op 't geen daaraan voor land en volk en ook voor Brabant vastzit. Leert zwemmen. Wij kennen allen hoewel waar. schljnlijk niet uit persoonlijke aan schouwing de zeemeermin, de waterprinses, die gedeeltelijk bestaat uit een lieftallige jongedame en ge deeltelijk uit een visch. De bovenste helft fs de schoonheid en de aan trekkingskracht die er van het water uitgaat, de onderste echter wijst op 't gevaar dat in het water schuilt. Nu de warme zomerdagen aanbre ken, aangebroken zijn mogen we na da tnooie Pinksterdagen wel zeggen, wordt de aantrekkingskracht van de frissche watermassa weer des te sterker. Wie verlangt op een zoo heeten zomer dag niet naar een verkoelend en ver kwikkend bad Dat zijn er maar weinigen gelooven wij, en daarom bevreemdt het ons nog steeds dat pro- centsgewijs te weinig personen van deze gezonde ontspanning gebruik maken. De oorzaak daarvan behoeven wij r.iet ver te zoeken. Wij zeiden immers al dat het water naast zijn behoorlijke ook zijn gevaarlijke eigen schappen heef!, en nog maar al te vee) menschen laten op deze laatste den nadiuk vallen. Daarom lijkt het ons gewenscht eens te zien of het water nu werkelijk zoo'n gevaarlijke vijand is. O.i. is dat niet het geval. Vraag het maar eens aan diegenen die de regelen der zwemkunst meester zijn. Voor hen is het gevaar geheel ver dwenen en naar hartelust kunnen zij in het frissche nat plonsen. Het is al zoo dikwijls gezegd in ons waterland moest feitelijk iedereen kunnen zwemmen. Maar hoe groot is toch nog het getal van hen die nog niet geleerd hebben zich in het water vrij te bewegen? We kunnen 't toch telkens weer lezen in de krant. Nog altijd is het aantal dergenen die door verdrinking om het leven komen te groot. Dit moest feitelijk voor ledereen een aanleiding zijn om zich tegen den vijand die in het water schuilt te wapenen. De eenige vraag moet dus feitelijk slechts zijn: Hoe en waar leer ik gevaarloos zwemmen Het antwoord op deze vraag is voor Waalwijk en omgeving gauw gegeven. Wij beschik ken immers over een prachtige ge legenheid waar men zonder gevaar en onder voortdurend toezicht zich met de zwemkunst kan vertrouwd maken. De Waalwijksche Zwemver- eenlging doet ai het mogelijke om haar Inrichting zoo voortreffelijk mo gelijk te maken. Onze badplaats „Het Hoefswlel" is een ideale zwemgelegen- held, zoowel voor sportzwemmers als voor hen die slechts ontspanning en verfrissching beoogen. Dit natuurbad wordt ons door vele grootere plaatsen benijd, waarom zouden wij zelf er dus niet overvloedig van profiteeren Ouders dienen hier het voorbeeld te geven door hunne kinderen de genoegens en voordeelen der zwem- sport niet door een al te conservatief idee te onthouden. Laat hen bedenken hoe heerlijk en gezond het ls zijn body te laten bruinen in de zomerzon en lustig in het frissche water onder te dompelen. Wij moesten eigenlijk allen het water tot onzen vriend maken. Expositie Theo van Delft. Wij herinneren nog even aan de expositie van schilderijen welke door den Waalwijkschen kunstschilder denf heer Theo van Delft op zijn reis door Griekenland gemaakt zijn. De tentoon stelling wordt morgen gehouden in de achterzaal van Hotel Verwiel en is den geheelen dag vrij te bezichtigen. Wij verwachten dat velen van deze mooie en zeldzame gelegenheid om de laatste werken van dezen bekenden schilder te bewonderen, zullen ge bruik maken. Weg Roestelberg. Naar wij vernemen zijn sedert een paar weken tusschen het bestuur der vereeniging .Waalwljks Belang" en het gemeentebestuur van Loonopzand of beter de Commissie voor de werk- verschatfing dier gemeente, onder handelingen gaande omtrent een radi cale verbetering (verharding) van den geheelen weg vanaf jan Trompen naar Roestelberg. Wij hopen hieromtrent spoedig meer dere mededeelingen te kunnen doen en spreken thans reeds het vertrouwen uit dat door wederzljdsche samen werking en steun van allen die hier voor In aanmerking komen 't bestuur van W. B in staat gesteld zal zijn den hartewensch van vele Waalwljkers, die ook grootelljks ls In 't belang onzer plaats uit veelzijdig oogpunt, te kunnen verwezenlijken. Wat dit tevens zou beteekenen voor de bewoners van 't Loonsch Hoekje behoeven we hier niet op den voor grond te plaatsen, dat is voldoende duidelijk. Herdenking 25-jarlg bestaan Waalwljks Belang. Zooals bij de olficieele herdenking van 't zilveren jubileum van Waalwljks Belang is toegezegd, zou ook voorde Waalwijksche Ingezetenen nog een herdenkingsfeest worden gegeven. Het bestuur van W. B. heeft dien feestdag voorlooplg bepaald op Zondag 5Juni as.en daarvoor een programma ontworpen dat een werkelijk mooie feestviering zal bieden, zij het dan naar den aard der omstandigheden van meer bescheiden omvang en die ook voor 't vreemdelingenverkeer van belang zal zijn. Paardenkeurlngen. A.s. Donderdag zullen op den Win terdijk ongeveer achter 't Gemeentehuls verschillende keuringen plaats hebben, die door toedoen en onder leiding van Waalwljks Belang in onze gemeente worden gehouden. Aanvang v.m. 9 uur. De keuringen zijn: Provinciale Merrienkeuring. Keuring stamouders en afstamme lingen. Keuring Militair Certificaat (M. C. keuring). Collecte St. Vlncentlusvereenlglng. De Zondag gehouden collecte ten bate der armen der St. Vlncentlus vereenlglng heeft opgebracht de som van f 599.25, waarvan f 464 25 in de parochie-kerk St. jan en f 135 in de parochie kerk Antonius. Commissie tot Uitvoering der Steunregeling. Men deelt ons mede dat de verga deringen der Commissie tot uitvoering der steunregeling voortaan Inplaats van op Zaterdagmiddag 4 uur zullen gehouden worden op Vrijdagavond VU uur. Winkelsluitingswet. Ter gemeente—secretarie is bericht ontvangen dat de door den raad vast gestelde verordening ingevolge art. 9 der Winkelsluitingswet zal worden goedgekeurd. Aansluiting Rijkstelefoon. Aangesloten onder No. 243 W. van Helvoirt Laageinde 138 Waalwijk. DRUNEN. Op den tweeden Pink sterdag vertrokken des morgens 6 uur uit Waspik, Raamsdonk, Marla-Polder, Raamsdonksveer, Oosterhout, Gilze— Rijen en Chaam, alle onderafdeelingen der processie van Drunen, een groote schare pelgrims per autobussen naar de bedevaartplaats Ulicoten, alwaar de H. Bernardus, patroon tegen jicht, rheumathiek en veeziekten, sinds on heugelijke tijden vereerd wordt. Na de H. diensten te hebben bijge woond en de plechtige processie, waarbij 't Allerheiligste onder baldakijn werd meegedragen, te hebben mede gemaakt, werd de terugreis omstreeks vier uur weder aanvaard. De kermisdagen hebben alhier een rustig verloop gehad. Het prachtige zomerweer bracht veel volk op de been. vooral van omliggende plaatsen zoodat men zich gedurende enkele uren op het kermisterrein bijna niet bewegen kon. De café's werden druk bezocht, dank zij het warme weder. Of de kramen en vermakelijkheden naar evenredigheid der drukte goede zaken hebben gemaakt valt eenigszins te betwijfelen, De crisis drukt tegen- woordig op alles zijn stempel. - De WelEd. Heer Tierolf, Candidaat-Notaris alhier gaat volgende maand onze gemeente verlaten om in gelijke betrekking over te gaan naar Bergen op Zoom. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier maakte j 1. Maandag (2en Pinksterdag) een ple zierreisje met twee autobussen naar Amsterdam. Des morgens ten 6 uur werd de reis aangevangen en na een gezelllgen tocht arriveerde het uit ruim 40 personen bestaande gezelschap te circa half 11 in de hoofdstad. Allereerst werd een bezoek gebracht aan Artis, alwaar enkele uren werden doorgebracht. Vervolgens werd een rondvaart per motorboot door de grachten van de oude binnenstad gemaakt. Te circa hal! 8 werd de terugreis aanvaard en te ruim 1 uur arriveerde men alhier. CAPELLE. Door den architect, den heer J. Michaël, werd Dinsdagavond 17 dezer in het café van Mej. Wed. A v. d. Haart aan de Nieuwevaart namens den heer M. Boeser aanbesteed het bouwen van een woonhuis met stalling, waarvoor de begrooting f 3300.- was. Ingeschreven werd als volgt: Jac. v. d. Broek, Waspik f 3431. A. D. v. Suylekom, R'veer f 3300 H. M. Kramer, Waalwijk f 3124.— H. P. Spuybroek, R'veer f 2998 Kleinloog en v. Oversteeg, Capelle f 2749.— H. Wagemakers en J. G. Rosenbrand, Capelle f 2533.— Het werk is aan de laagste inschrfl. vers gegund. CAPELLE. Depostdulvenvereeniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht met den volgendenuitslag: Spierlngs 1, 13, 15; E. Haverhals 2; G. Treffers 4: A. Zwart 5, 23; H. Dekkers 6, 10; G. Stam 7, 22, 27; P. de Roon 8; G. Vos 9, 11; W, Mandemakers 12, 24; A. Versteeg 13, 17, 18, 19, 25, 26; P. Nieuwenhuiztn 14A. Versteeg Az. 16C. Verhagen 20 en H. Rozenbrand 21. Aangetoonde duivenG. Vos en A. Versteeg. Het le elftal der voetbalvereeni ging „Excelsior" speelde j.l. Zondag op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart voor den B. V. B.-beker tegen „Longa" 3 uit Tilburg en ver loor met 7—1. Het 2e elftal dat 2en Pinksterdag deelnam aan den serie- wedstrijd van N. E. O. te Sprang, speelde in de le ronde tegen „Neer- landia" en verloor met 1—0. Door het niet goed nemen van den draai aan de brug over de haven in de Kom, had de zoon van den expediteur V. j.l. Maandagmorgen het ongeluk met zijn geladen vrachtauto in botsing te komen met de brugleu ning. Behoudens eenige materiëele schade liep dit ongeval wonder boven wonder goed af. Onze gemengde Zangvereeniging ,'t Rozeknopje" behaalde 2en Pink sterdag op het Nationaal Muziek, en Zangconcours te Wijk bij Heusden onder leiding van haar directeur den heer N. Snijers, in de hoogste eere afdeeling een tweeden prijs met 317 punten. Ds. W. Wesseldljk te Den Ham (O) heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. De postduivenvereniging „de Luchtvaart", gevestigd in het café van mej. Wed, A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, houdt a.s. Zondag een wedvlucht vanuit Corbeil, afstand 370 KM. en één vanuit Mons,afstand 140 K.M. A.s. Donderdagavond worden de duiven voor Corbeil en Vrijdagavond die voor Mons ingekorfd. Naar we vernemen bestaat bij het kerkbestuur der Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse het voornemen het tegenwoordige pastoriegebouw te sloopen en een nieuwe pastorie te doen bouwen. De voetbalvereeniging „Neer- landia" aan de Rechtvaart behaalde den 2en Pinksterdag te Sprang op den seriewedstrijd van NEO den 3en prijs, een grooten lauwertak. De vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het Waterschap „De Binnenpolder van Vrljh -Cappel" zal gehouden worden op Vrijdag 27 Mei 1932, des avonds half acht in de zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje. Aan de orde komt: 1 Ingekomen stukken, 2 Vaststelling rekening 1930- 1931, 3 Vaststelling begrooting 1932- 1933, 4 Voorstel om het bestuur te machtigen tot onderhandsche aanbe steding of uitvoering in eigen beheer, 5 Verkiezing van een lid van het Dag. Bestuur wegens periodieke aftreding. §CAPELLE. Depostdulvenvereeniging „Nog Sneller" alhier, hield een wed vlucht van uit Compiégne, met den volgenden uitslag1 Th. Groeneveld, 2 9 10 11, H. Vos, 3 J. v. Oosterhout, 4 L. Verduin. 5 6 7 C. Groeneveld, 8 M. v. Peer. Eerste overdulf Th. Groe neveld. 2 eerst aangetoond H. Vos. Vrijdagmorgen brak brand uit in een schelf met riet, staande achter het café van J. T. aan het Bruggetje. Door kranig optreden was het brandje spoedig gebluscht en werd erger on heil voorkomen. Het riet ging echter geheel verloren. Zaterdagmiddag woedde een korte windhoos over een gedeelte onzer gemeente, bij den tuinder V. aan het Bruggetje werden een achttal ramen in den tuin stuk geslagen. WASPIK. De heer L. had het ongeluk j.l. Zaterdag zoo ernstig le vallen.dat hij zijn heup ontwrichtte. Dr. B. Roos uit Capelle achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer noodzakelijk. A.s. Zondag zal de St. Theresfa- kerk te Wasplk-Boven bezocht worden door de jaarlijksche processie uit Tilburg. Onze voormalige dorpsgenoot de ZEerw. heer M. de Bont, thans pastoor te Zeelst, hoopt op Donderdag 26 Mei a s. zijn 25 jarig priesterfeest te vieren. Voor de bedevaart van Waspik en omstreken naar Scherpenheuvel, te houden op Woensdag 25 Mei a.s. hebben zich tot heden 40 personen aangemeld. RAAMSDONKSVEER. Dinsdagmor gen omstreeks half negen brandde de landbouwschuur af van A. Kamp aan het Moleneind. Een paard, een stier en enkele varkens konden nog bijtijds In veiligheid worden gebracht. Een kalkoen en enkele kippen zijn omge komen. De voorraad hooi en itroo, alsmede veel landbouwgereedschappen zooals maalmachlne, enz. werd een prooi der vlammen. Het woonhuis, dat met pannen gedekt ls en aan de schuur vaststaat, bleef gespaard. Door den gunsllgen wind vond het vuur ook geen voedsel aan de belendende per- ceelen. De brand is in het wascbhuis ontstaan. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. RAAMSDONK. Voor den bouw van een polderbemallngsgebouw te 's Her togenbosch is laagste inschr^ver de aannemer P. van Oort uit deze ge meente voor een bedrag van f 7566 Het werk ls nog niet gegund. Vrijdag 27 Mei a.s. zal bij P. van der Plas een vergadering worden ge houden van stemgerechtigde Ingelan den van het Waterschap „de Oost polder". Maandagavond omstreeks 7 uur werd In de Havenstraat een 14-jarige jongen genaamd H. I. door een auto aangereden. Door een paar personen die daar in de buurt waren, is de jongen opgenomen en per auto naar dokter Wijffels vervoerd. De dokter constateerde dat hij een duim had gebroken en lichte verwondingen aan het hoofd. Na verbonden te zijn kon hij zich huiswaarts begeven, zoodat het ongeluk nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Door de Rijkspolitie zijn Dinsdag middag vijf fuiken in beslaggenomen in het Kanaaltje, die niet aan den pachter van 't vischwater toebehoorden. GEERTRUIDENBERG. In een ge- houden vergadering door dezwemclub „Geertruidenberg" werden in het bestuur gekozen de heeren W. van Leeuwen en Th. de Boer. De heer A. B. C. van Dongen werd tot Voor zitter gekozen, terwijl de aftredende dames Mevr.Simonis en Mevr. Gebroers werden herkozen. De heer van Daalen is wederom als badmeester aan de inrichting verbonden. Gisterenmiddag (Dinsdag) des n.m. 3 uur is de inrichting geopend. 5 Juni a.s. zal de dag zijn, die in het teeken zal staan van onze R.K. Jeugdclub. De voetbalvereeniging S.N.P. heeft de beschikking gekregen over een terrein, gelegen achter het woonhuis van den heer Staal, dat aan de afmetingen door de R.K. Fede ratie gesteld, voldoet. Het Is wel te begrijpen, dat de opening met eenige feestelijkheid gepaard zal gaan. Heel onze georganiseerde jeugd zal als één massale groep optrekken naar het nieuwe sportterrein, waar een gymna- stiek ultvoering en na afloop daarvan een voetbalwedstijd zullen plaats hebben. Nabij de voetbrug had den eersten Pinksterdag j.l. een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en den voet ganger j. de M. uit Raamsdonksveer, waarbij laatstgenoemde persoon op den grond werd geworpen en aan het hoofd een bloedende wonde opliep. Ook zijn kleeren werden beschadigd. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur te gaan Ds. van de Loos uit Lage Zwaluwe. DUSSEN. Dezer dagen is een beste drachtige merrie van den landbouwer A. Verhoeven te Dussen gestorven. Daar het paard niet was verzekerd, beteekent dit een heele schade voor den betrokkene. Het paard is na te zijn afgekeurd, onder toezicht van den keurmeester begraven. HANK. Door den landbouwer J. L. te Hank is aangifte gedaan dat een nieuw ijzeren hek voor een weide van hem, gelegen in het Noorderveld te Dussen, is ontvreemd. Door rijks- en gemeentepolitie wordt een onderzoek ingesteld naar de(n) dader(s). Met de Pinksterdagen is het verkeer over de nieuwe brug aan het Kelzersveer over de Bergsche Maas verbazend druk geweest. Duizenden auto's, motorrijwielen en wielrijders zijn de brug gepasseerd. Wel een bewijs dat bedoelde brug in een werkelijke behoefte voorziet. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Mei 1932. De uitvoering van de tooneel- vereeniging D. V. O. (Ons Verbond) uit 's Bosch in de vorige week ten bate van het crisis-comité had een voordeelig saldo van ruim f 100

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5