Huiduitslag. Het Leven van de Dieren. Marktberichten. UIT 1L ME IDVEBTENTIES NET PERSOON Tc huur: L. W. J. C. Christ Abonneert U op het U/aalwijksche en Lang- straatscheblad.dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. n publiek verpachten: A. L. Brehm gesteld het lid W. v. d. Sanden alhier. Woensdag 25 Mei maakte de Jongen—Boerenstand alhier, met zijn geestelijken adviseur de WelEerw. heer A. Wlllems. een reisje per autobus naar Nijmegen en omstreken. Nadat de stad bezichtigd was werd Huissen bezocht, alwaar, bij een grooten tuinder de serres werden bezichtigd, waarin men vooral de druiventeelt kon be wonderen. Vervolgens werd de H. Landstichting bezocht, waar een ge- ruimen tijd werd doorgebracht. Zeer voldaan over dit uitstapje werd de terugreis in opgewekte stemming aanvaard. ELSHOUT. Door Z.H. den Paus zijn aan onze Parochiekerk dit jaar vele bijzondere gunsten en voorrechten ge- schonken, welke dpor den ZeerEerw. heer Pastoor zijn medegedeeld aan alle pelgrims die onze kerk hebben bezocht. Op 22 Mei en de volgende dagen werd een plechtig lof gecelebreerd tot voor bereiding van Dinsdag 31 Mei, welke dag door Rome is erkend en verheven tot feestdag van den hoogsten rang met eigen H. Mis en getijden van onze Wonderbare Moeder. Op dien dag zal Elshout zelf zijn Wonderbare Moe der op plechtige wijze huldigen en danken, en daartoe zullen alle pa rochlanen een algemeene H. Communie houden. De H.H. Missen zullen dan zijn om 6 7, 8 uur en om 10 uur Pontificale H. Mis, opgedragen door den Hoogwaardigen heer Hugo Bennen broek, Prelaat van Postel. N.m. 6 uur Pontificaal Lof. met groote plechtige omgang, waarbij ook het Wonderbeeld mede zal worden gedragen naar de Kaptl. De feestdag van het H. Sacrament werd In onze parochie op waardige wijze,'gevierd 's Morgens naderden tal rijke parochianen ter H. Tafel, en bij de kerkelijke diensten was de kerk goed gevuid. Om 8 uur arriveerden de leden der Meisjes congregatie van de Haarseeg. Na de H. Mis werd de plechtige Sacraments—processie gehouden. Op het kerkhof was een rustaltaar ver sierd met bloemen, het zangkoor voerde de hymne gezangen uit en de ZeerEerw. heer Pastoor Wlllems hield een predicatfe. Vervolgens werd een plechtige solemneele H. Mis opge dragen. A 8. Zondag komen de proces, sie's van de H Familie en R K. Werk- liedenvereeniging uit v.m. Baardwijk, de O R O. V. A. van Waalwijk, de H Familieleden uit v.m. Besoijen, de Cong-eganisten uit de St. Antonius— parochie en de processie uit Bokhoven. De H Missen zullen alsdan geschip- den 6, 7, kwart voor 8 en 8'/. O1/. lO'/a en ll'/3 uur. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Z »ndag des v.m half tien en des nam. 2 uur hoopt tn de Ned Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J Fokktma In de Geref. Kerk alhier hoopt as Zondag des v.m halt 10 en de« nam. 5 uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J C. Hagen VR1JH. CAPELLE Zondag 22 Mei werd des morgens In de Qeref. Kerk alhier in het ambt bevestigd de heer P K. Keizer van Heerenveen. door diens oom Dr. O Keizer te Rh-den Steeg, die tot tekst had Jer. 15 vers 19 „Zoo gij het kostelijke van het snoode uittrekt, zult gij ais mijn mond zijn". De bevestiger wees er op, dal bij alle verschil tusschen de bijzondere roeping van de profeten des Heeren en de roeping van de dienaren des Woords toch deze overeenkomst be staat, dat zij beiden geroepen zijn mond Oods te zijn, het Woord Qods te spreken. Hierop volgde de plechtige be- vestiging in het ambt, met de hand oplegging, waarna de gemeente staar.de zong Psalm 48 vers 6. Des avonds deed Ds. P. K. Keizer zijn Intrede met Qods Woord te brengen uit tot en met richtte hij zich lot kerkeraad en ge meenle en betuigde zijn dank voor de zeer harte'ijke ontvangst hem in haar midden bereidzoo ook tot Dr. Keizer hem in het ambt te bevesligen en tenslotte tot de afgevaardigden van classis en genabuurde kerken, Ds I Snoeij en Ds. J. C Hagen. De jonge predikant werd toege sproken door ouderling Ant. Hommel die tevens Dr. Keizer en Ds. Snoeij' dankte voor hun diensten, vervolgens door Ds. J Snoet) van 's Qravemoer a's consulent en Ds. J. C. Hagen van Sprang namens de classis. Zoowel des morgens als des avonds vulde een groote schare het kleine kerkgebouw. Zondag 29 Mei a.s. hoopt In de Oeref. kerk alhier, des morgens half tien op te treden Ds. P. K. Keizer. CAPELLE. Voor de Ned Herv. Oemeente alhier hoopt as. Zondag des nam half drie op te treden Ds Louwe Kooijmans uit Waalwijk. 's Morgens half tien leesdlenst. As. Maandag 30 dezer zal in deze gemeente de jaarlflksche collecte gehouden worden ten bate van het fonds tot aanmoediging en steun van den gewapenden dienst. Ter secretarie der gemeente bprang—Capelle beslaat de gelegen heid tot het bekomen van vischakten. Naar we vernemen zal een dezer dagen In deze gemeente de keuring der trekhonden plaats hebben. Bij het dezer dagen gehouden examen te Loosdulnen slaagde voor ziekenverpleger (krankzinniger) onze dorpsgenoot A. J. de Poorter. Aan A. C. Boezer. dienstplichtige van de lichting 1932 dezer gemeente, is voor een jaar vrysielllng verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Eenige vijftallen van de plaatse lijke afdeeling van den Bijz. Vrljw. Landstorm zullen 25 Juli a.s deel nemen aan een schieiwedstrfld te Vlijmen. A.s Zondag des nam 2 uur hoopt voor de Ned. Herv Oemeente a d. Loonschendijk op te treden Ds. Muhlnlckel uit Waalwijk. Blijkens de laatste verantwoor ding werd door de plaatselijke afd. van „De Macht van het Kleine" ten bate van on- en minvermogende lijders aan vallende ziekten gecollec teerd f 60 02 en door de afd. Loon schendijk f6,54. Nu de Oer. gemeente alhier In Ds. Keizer weer een eigen herder heeft, is Ds. Snoey uit 's Qravemoer, die, sedert het verlrek van Ds. J Snoek naar Putfershoek, consulent dezer gemeente was, onder dank zegging voor de in deze bewezen diensten van het consulentschap ont heven. CAPELLE. Op den op Zaterdag 11 Juni alhier te houden landdag, vanwege den Ring van Herv. Jongel Vereenfglrgen hopen als sprekers op te treden Ds van der Kooij van Maarssen, Ds. Beekenkamp van Lelden, Ds. Goslirga van Utrecht en Ds. Vroegindewfjj van Wilnis. De arbeider A. v. V.. werk zaam op de schoenfabriek Kerst en Oerltmans had het ongeluk zijn hand te verbranden aan de éflapmachine. zoodat ger.eeskurd'ge hulp moest worden ingeroepen. De postduivenvereniging „Nog Sneller" hield een wedvlucht vanuit Mors met den volgenden uit slag: 1 14 M Mesch, 2 4 8 9 11 J. van Beek. 3 C Oroeneveld. 5 J. van Oosleihou», 6 Th Oroeneveld. 7 H. Vos. 10 15 A. Qoedhar», 12 L Heurter, 13 M. van Peer. Eerste overdulf Th Oroeneveld, tweede eerst aangeloonde A. Goed hart. - De arbeider W. R. werkzaam in de werkverschaffing in de Haven alhier, had het ongeluk van de' loop plank te vallen, waardoor hij zijn been terdege verwondde. WASPIK. Woensdag i I werd de jaarlijksche bedevaart van Waspik en omstreken naar Scherpenheuvtl gehou den. Het vertrek had plaa's des mor gens om ongeveer half zes Te Turn hout werd om 7 uur eene H. Mis op gedragen. Des avonds ongeveer half tien arriveerden de pelgrims. De heer O de Wit, Dussen—Hank, die de be devaart voor den 25en keer mede- maakte ontving een zilveren medaille ten geschenke. In de op jl. Woensdag gehou den vergadering van stemgerechtigde leden van het wa'erschap „Klein Waspik" werd tot voorzitter herkozen de heer C. P. Gijsman. A.s. Zondag 29 Mei zal des na middags kwart over drie in het pa tronaatsgebouw een propagandaver- gaderlrg worden gehouden voor de K. V., waarbij een spreker zal op treden. BINNENLAND. De nood der blnnenschipperij. De Minister van Economische Za ken en Arbeid heeft overleg gepleegd met handel en scheepvaart in zake de bevrachting in de binnenschipperij, die ook zwaar te lijden heeft van de crisis. Naar aanleiding van dit over- i noé voor .het begon"; daarnaast is leg heeft de regeering besloten een een bladzijde „Schilderachtig Neder- GEMENGD NIEUWS. Katholieke Illustratie. 66 jaargang No. 34. In deze Mei-aflevering beschrijft Henri van Mandeie „Murten, waar eens een koningkrijk ten gronde ging, wettelijke regeling te bevorderen voor de bevrachting van binnenschepen. Andere maatregelen tot steun zullen voorshands niet worden genomen. Geen concessies van Dultsch/and. Minister Verschuur heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat de Nederlandsche commissie, bestaande uit de heeren Ries en de Nederland, sche gezant te Berlijn, blijkens de voorloopige berichten buitengewoon magere resultaten heeft bereikt De werkzaamheden van de commissie zijn gericht op soulaas in de devie zen regeling met de bedoeling, dat alles, wat bereikt kan worden, ten goede zal komen aan onzen landbouw- export. De commissie heeft instructie de Duitsche regeering mede te deelen, dat als geen resultaten bereikt worden, Nederland tot een eenzijdige deviezen- regeling zal overgaan. Steun aan de zandboeren Mr. Verschuur heeft in de Kamer medegedeeld, dat de regeering steun maatregelen in het belang van de zandboeren overweegt. Een ernstig onderzoek naar de wijze, waarop die steun moet worden verleend, is inge steld. SPORT. R. W.B. De uitslagen vsn de deze week ge speelde wedstrijd luidden als volgt: Wilhelmina Wijk-RWB2 0-1 RWB5-BSV3 4-0 RWB 3 Erlka 2—2 RWB Comb—Troked 5—3 N EO. Sprang. Onze Korfbalvereniging NEO alhier krijgt Zaterdagmiddag de korfbalver- eenlging ADO te Arkel op bezoek, tot het spelen van een comp-wedstrijd voor den Dorlscben Korfbalbond, op het terrein aan het Oosteinde alhier. Waalwijk, 26 Mei 1932. Eieren 27,-3 cent. Varkens f5.f7. Veilingver. „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 26 Mei 1932. Asperges 22—39 c., id. 2 14—21 c., id. blauw 8—18 c., Postelein 14—17 c., Rabarber 0.52 c., Aardappelen 1.52 c., Aardbeien 8094 c., idem 2 4060 c., Snijboonen 9296 ct., Peulen 8892 c., Spinazie 510 c., alles per K.G. Bloemkool 1318 c., id. 2 712 c., Sla 35.5 c., id. 2 13 c., Kom kommers wit 1216 c., id. 2 711 c., Komkommers groen 913 c., id. 2 68 c., alles per stuk. Keelen 0.25—0.5 c., Radijs 0.5—1 c., Selderij 1—2 c., Peen 3—10 c., al les per bos. RAAMSDONKSVEER. De marechaus see C. M. van der Hoeven is gedeta cheerd naar de brigade Sluis (Z.) Dezer dagen is alhier een gou. den ring gevonden. Terug te bekomen op de gemeente—secrelarie. Door de Postduivenvereniging ----- ,C| „Prinses Juliana" zal op Zondag 5 Handelingen 4 vers 29 Juni a s. een concours worden gebou 31. Na de predikatie j den vanuit Pont St. Msxence. Door de samenwerkende Zen- dingsvereeniglnger, gevestigd ie Oegst- geest werd ruim 73 gulden gecollec teerd. Zondag zal om half tien In de Dorpsche- en om 2 uur in de Veer. sche kerk optreden ds. H. Quiltart. RAAMSDONK. Op Woensdag l Juni a.s. zal er gelegenheid zijn tot koste- looze Inenting, te Raamsdonksveer om 2'/2 uur n.m In het Qemeentehuls en te Raamsdonk(dorp) om 4 uur n.m in een lokaal van het voormalig Qe meentehuls. Zondag 29 Met a.s zal zooals andere jaren, de plechtige processie met het Allerheiligste Sacrament we derom door het plantsoen trekken. De prachiige processie is naar we verne men wederom met een groep verrijkt en wordt opgeluisterd door de Har monie „St. Bavo". Laten we hopen dat het weer Zondagmiddag een beetle meewerkt. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar over heen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop. „Moord met voorbedachten rade". „De vliegende marine". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „D-treln 13 heeft vertraging". Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- tafe! „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag6en8'/jU. Luxor Bioscoop, „Moord met voorbedachten rade". „De vliegende marine". Zondag 6 en S'/i uur, Witte Bioscoop, „D-trein 13 heeft vertraging". groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Btj contracten zelfs minder I land" aan bloei en Betuwe en Beem- ster gewijd, vindt men keurig verzorgde groepen foto 's over onderwerpen uit de afgeloopen week en wordt „Een baken in zee" voor het voetlicht ge bracht, handelend over een bezoek aan een vuurtoren. Elly van Laeren schildert een levenstragedie „Overbo dig"; den roman van de in den weg loopende derde, waarna mevr. H. Wolflenbuttel—van Rooyen fijnge- voeld „Het Lichtende Venster" schetst. H. B. trekt de aandacht voor „Geve- derde vrienden" en Lambert Melissen vangt aan met een novelle „Een jager naar geluk" Met Van den vroolijken kant", een dubbele pagina moppen, sluiten we weer voor een week een rijk-afwisselend nummer van de „Ka tholieke Illustratie". De Statendam in een storm Zes man gewond door een stortzee Hets.s Statendam van de Holland Amerika Lijn, dat 7 Mei van Rotter dam naar New-York vertrok, heeft Dinsdag 10 Mei op den Atlantischen Oceaan met zwaar weer te kampen gehad. De woeste golven beukten het schip en het overslaande water richtte heel wat schade aan. 's Morgens tegen half twaalf werd besloten den warboel op te ruimen, en, terwijl het schip zoo goed als gestopt lag, ging de eerste officier met een bootsman en een aantal matrozen op den bak om er een klein beetje orde te scheppen. Om half twaalf kwam er opeens een heel zware zee over, die alle aan wezigen op den bak tegen den zee breker sloeg. Op bet moment, dat de zee over hen heen ging was er geen mensch meer te zien. Gelukkig werd niemand weggeslagen, maar toch liep het geval nog erg genoeg af. De boots- man brak een been en liep een kaak- fractuur op; hij kreeg tevens een wond in zijn hals en klaagde over pijn in den rug. Matroos Post brak een dij been, matroos De Jong kreeg een groote scheurwond aan zijn dijbeen en nog drie andere matrozen werden licht gewond, echter niet in die mate dat zij geen dienst meer konden doen' De eerste officier en een vijftal ma^ trozen, die zich flink hadden vasfge. houden liepen geen verwondingen op Ongeluk met een vllegtuigschrcef. Gistermiddag zouden eenige mili. taire watervliegtuigen van den IJssel bij Kampen opstijgen. Bij het aanslaan van een van de motoren sloeg de schroef terug, met het gevolg, dat een van de militairen, een korporaal, werd geraakt. Een zijner armen werd ver brijzeld. In het Stedelijk Ziekenhuisis de man behandeld. In een speciaal daartoe gezonden vliegtuig is hij later naar Nieuwe Diep gebracht. Door een auto gedood. Gistermiddag zouden op den Mep. pelerweg bij Zwolle twee auto's elkaar passeeren. Een der auto's raakte hierbij den fietsrijder J. Boss, uit Zwolle. Deze werd aan den kant geslingerd en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij op slag dood was. Jonge liefde. Gisteren is te Brielle het huwelijk voltrokken tusschen den 84 jarigen J. de Boo en de 83 jarige B 't Hart. De ambtenaar van den burgelijken stand was 86 jaar oud. De Lindbergh zaak. Naar de correspondent van de „Daily Telegraph" uit New-York meldt, gaf John Curtis in de gevange nis van Fiemington een motiveering van zijn verklaring, dat de politie hem zijn opzienbarende bekentenis van de vorige week heeft afgeperst. De politie, zeide Curtis, was wan hopig, wijl zij beschuldigd werd van nalatigheid b:' de opsporing der ont voerders van de baby en perste mij daarom een bekentenis af om zich zelf uit de impasse te redden. Het feit, dat kolonel Lindbergh een week met hem doorbracht aan boord van een jacht, om een rendezvous met de ontvoerders te zoeken, is volgens Curtis het beste bewijs, dat zijn onderzoek ook kolonel Lindbergh bevredigde, die zelf zijn opsporingen controleerde. Jimmy Walker aan den tand gevoeld. Voor de door gouverneur Roosevelt ingestelde commissie van onderzoek naar de financiën van de stad New York heeft heden na voorbereidende werkzaamheden, welke maanden in beslag hebben genomen, het verhoor plaats gehad van burgemeester Walker over diens particuliere financieele aan gelegenheden. Hoofdpunt van onder zoek is de reis welke Walker in 1927 door Europa heeft gemaakt. Hij schijnt toen tijdens zijn zesdaagsch verblijf te Parijs I IS.000 te hebben uitgegeven. Voorts zou Walker groote sommen hebben aangenomen als „schadeloos stelling voor politieke bezigheden". Burgemeester Walker verdedigde zich tegen de beschuldiging een auto busmaatschappij te hebben be* deeld door het geven van een v ning, in ruil waarvoor hem voo^" reis naar Europa een credietbri/f zijn verstrekt ten bedrage van in$ dollar, loen burgemeester Walk? 7 officier van justitie verklaarde m ben ik burgemeester van New Y werd hij enthousiast toegejuichtn in de beschuldiging genoemde lifS dollar behoorden tot het reisfonds het onder zijn leiding staande rei? zeischap. Hij zelve heeft daarin l gedragen. In het verdere verloop van het hoor eischte burgemeester Walker* den officier van justitie, dat deze h" helder en duidelijk het doel van onderzoek zou uiteenzetten. Seah antwoordde, dat Walker's partieuljï financieele aangelegenheden 0p minst genomen verdacht waren. Hier'' ontstond in de zaal een geweldig muit. Nadat het verhoor hervat deelde Walker mede, dat hij te zan? met den uitgever Paul Block ten volge van de beurshausse van FpK ari 1927 tot Augustus 1929 een win!,' gemaakt heeft van bijna een kwa millioen dollar. Hiervan heeft Walt, 102000 dollar gekregen. ADVERTENTIèN. GEBOREN; BENNY dochter van JAC BERGMANS en JEANNE BERQMANS.Trimbach, Waalwijk, 25 Mei 1932. OEBOREN JOS. Zoon van JAN v. DELFT M. v. DELFT DE GRAAFF. Mr. v. Coothstraat 60. Waalwijk, 26 Mei 1932. '*i degenen die iels Ie vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen Mejuffr PETRO. NELLA LEIJTENS, laatstelijk gewoond hebbend te Waalwijk. Baardw. Straat 3, gelleven zlcb aan te melden ten kantore van NOTARIS CHRIST te Waalwijk vóór 15 Juni 1932. goede har.d schrijvende, in bezit diploma practijk boekhouden, vroeger op kanfoor geweest, zoekt wegens omstandigheden adm. betrekking. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder No der advert, a h. Bureau v. d blad. 48272 Nieuwe, keurig ingerichte bevattende o.m. 2 kamers en suite en 4 slaapkamers met stroomend water. Huurprijs f7.— p. w. Waar zegt de Uitgever. Notaris te Waalwflk, zal op Vrijdagnamiddag 10 Juni 1932 PerceeleD Hooiland onder Besoijen. II* Perceelen Hooiland onder Waalwijk. Hooigrasverpachting Besoijen: Aanvang 2 uur precies in café J. v. d MEIJS te Besoijen. Hooigrasverpachting Waalwijk: Aanvang 4'/a uur precies in Hotel „DE TWEE KOLOMMEN" te Waalwijk. 48269 Zie verder uitvoerige publicaties weike verkrijgbaar zijn ten kan tore vanbovengenoemdenNotaris. Aan het Bureau van dit blad Is de inteekening opengesteld op geheel opnieuw bewerkt door Dr. W. KOCH. Dit prachtwerk verschijnt in 5 crompres gedrukte deelen, ge bonden In geheel linnen pracht band enz. tegen den prijs van slechts f 3.25 per deel plus porto. Het is totaal 2000 blad zijden, 19 x 131/, c.M. met 318 afbeeldingen. Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. edgeke «2 to lien r nieuw* rsham den d( Bouw eling voor t der v van B in J. un Be; aanne at var li

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10