110 VIN HET ZUIDEN U! ii Ie Hm SS 0.- Woensdag 8 Juni 1932. 55e Jr )tie ge. luk ter ken uur ijke Ike een f. ilke eest Een ïen, *.K, *ten ruden tweede blad. de VINCIAAL NIEUWS. tsdag mSt. Gregoriusbond". Tor kort opgerichte R K. Kerk- jd voor Waalwijk en omgeving egorius" Is Zondag voor het ir°buiten uitgetreden door het van een Zangersdag, een achttal koren werd en iren door aar. ^en. de 1 1! verkeerde meeningen, die bij ju misschien zullen bestaan, weg te ruimen dienen wij te stellen dat de bedoeling (len Zar.gersdag niet was een zooals de concoursen voor zangverenigingen. Er wordt jury geen vergelijkend oordeel verschillende koren uitgespro- jor eikaars prestaties te hooren goede hieruit in zich op te unnen de verschillende koren nut uit een dergelfjken zang- iben. koor krijgt wel de opmerkln. r zichzelf van de ju»y thuis, ening had om half vijf plaats plechtig Lof in de parochie- .Jan Baptist" te Waalwijk, de zangers van alle aangeslo- n gezamenlijk, onder leiding heer Hopper.brcuwers uit werden de volgende gezangen erd Verbum Supernum, Salve esu Dulcis Memoria, Ave Tantum Ergo. het Lof hield de ZeetEerw. Erp, pastoor der parochie ens en lid van het geestelijk van den Korenbond. volgens Proprio van Z.H, Paus Plus korte toespraak over „De muziek In de Liturgie schetste welke grooie en voor. plaats de lofzang steeds in de heeft Ingenomen, zoowel ln '1 als ln het Nieuwe Testament, Ide daarbij de psalmen van David aan. Vervolgens ging maar hij moet door zijn zang in zich zelf en in de geloovigen een gods dienstig gevoel opwekken. Dat Is en blijft het voornaamste doel van den kerkzanger. Hoe beter de kerkzanger zich indenkt in datgene wat hij zingt hoe heerlijker zijn zang zal zijn en hoe dieper de indruk in 't hart der geloovigen, want ook de ziel zingt dan mee. Dat te bevorderen, en daar door een goede koorzang, stelt de korenbond zich tot doel. De bond voor Waalwijk en Omstre ken beantwoordt, aldus spraan de verwachtingen van het bestuur, dat blijkt wel uit de trouwe opkomst op dezen zangersdag en uit het feit dat bijna alle koren uit het district lid zijn Spr. hoopt dat ook de enkele die nog niet zijn aangesloten, spoedig het voorbeeld zullen volgen. Tenslotte spoort Z.H.E. de aanwe zigen aan om zich te laten inschrijven als belangstellend lid, daardoor steunt nummers uit. Dp voorzitter pastoor v. Rlel, deed nog enkele mededeelingen betreffende de diploma's voor aspirant-koorzangers. Volgens het reglement kan men zonder dit diploma geen lid van het koor worden. Verschillende koren houden daarom al zangcursussen en wanneer er voldoende deelnemers zijn kan, zal er ook een door den bond gegeven worden. Natuurlijk zal er meer waarde aan dit diploma gehecht wor den als het door den dioc. bond wordt uitgegeven. Daartoe worden pogingen tn 't werk gesteld. Het is reeds zeker, dat de heeren Dr. Kessemakers, kap. de Bree en Hoppenbrouwers in 't najaar een exa men zullen afnemen. Daar geen der aanwezigen van de rondvraag gebruik wilde maken, sprak de voorzitter hierna een Slotwoord. 1 U zult het met mij eens zijn, aldus 4. La i'ée o. (5. 7. 8. 9. 10. 11. men een goede zaak, wiarvan voorz H e., dat deze zangersdag bijzonder «n zichzelf en voor het katholiek leven zooveel afhangt. Spr. eindigt met de hoop uit te spreken dat deze bijeenkomst de over tuiging zal geven niet alleen van het nut en het groote belang van den korenbond, maar dat men ook de overtuiging zal meedragen dat de aan gesloten koren zich willen inspannen om hun verheven taak zoo goed mo gelijk ten uitvoer te brengen (Applaus). Achtereenvolgens kwamen de vol gende zangkoren op het podium om eik een Qregoriaarsch en een meer stemmig rummer te zingen Par. St. Antonlus Waalwijk, Missiehuis „St. Antonlus" Kaatsheuvel, par. St. Cle mens Waalwijk, par. St. Jan Waalwijk. Na een korte pauze gaf de H. Eerw. heer v. Rlel het woord aan den Wel- Eerw. heer de Bree, bestuurslid der Dioc. St. Oregorius-vereeniging te 's Bosch. Toespraak kap. de Bree. Met buitengewoon veel genoegen voldoet spr aan het verzoek om een woord tot de aanwezigen te richten. Met zeer veel belangstelling heeft Z.E. altijd de ontwikkeling der kerkmuziek in de Langstraat en speciaal in Waal wijk gevolgd en daarom brengt hij dank aan de St. Greg.-ver. die deze geslaagd is. De verwachtingen zijn nog ver overtroffen. Spr. wil niet tn bij zonderheden treden en hij constateert alleen dat de uitvoering bewezen heeft dat door de koren ijverig is gewerkt. De heeren hebben getoond, dat zij met ambitie de zoo moeilijke studie van het Qregoriaansch hebben opgenomen hoopt dat deze ijver nog zal spr. bij een volgende nog meer zal zijn N, Iseu aan welke vereischten de kerk. I ug^eefn"g in de goede richting gestuwd lent te voldoen. Zij moet één' I de geheele liturgische hande- moet heilig zijn en algemeen van profane klanken, erkmuziek is natuurlijk het Gre- scb, maar daarnaast noemde lastin muziek uit de zestiende eeuw lestrina, terwijl ook het moderne ieheel zonder verdiensten voor ingsb<eiyke kunst behoeft te zijn. schetste vervolgens de voor- beteekenis van de toonkunst VAAjn der kunstvormen die in lns der liturgie gesteld kunnen i, zooals de bouwkunst en de ,z' e ikunst. otte wijdde Z.E. nog enkele aan de schoone taak die den ger te vervullen heeff, en waar- Ij Q|hlj later zeker zal beloond In .Musis Sacrum groote vergadering, waarop e koren van hun kunnen zouden ven, gehouden worden. Daartoe gden zich na het Lof de zan- talrijke belangstellenden in zaal, waar geen enkel plaatsje bleef. de bestuurstafel hadden mede jenomen vele heeren geestelijken toenemen en dat zangeisdag men vooruit gegaan. Tenslotte richt spr. een woord van dank tot de zangers, pastoor van Erp, de juiy-leden in't bijzonder den heer Hoppenbrouweis en alle belangstellen den, waarna de vergadering met den Christelijke groet werden gesloten. Met voldoening kan de St. Grego- rius bond op dezen eersten Zangers dag terugzien. De opkomst der zangers en van het pubiiek was zeer goed, beter nog dan men had durven ver wachten. Ook de prestaties der koren mogen met eere genoemd worden. Zij blijken reeds veel van de gegeven lelderscursussen te hebben geprofiteerd. De Gregoriaar.sche gezangen vielen bq enkele koren al zeer te roemen. 1005 V iilwljk en omliggende plaatsen, y.leden, de WelEerwi heer de tn de heer Hoppenbrouwers, zagen wij in de zaal de beide ers, de heeren W. Eibers en lders, terwijl tal van vooraan- personen en particulieren be- belangstelling gaven, de HoogEerw. heer N. H J. lel, pastoor en deken te Waal- en tevens voorzitter van den nd, werd hier het Openingswoord en. was voor spr. een zeer aange- laak als voorzitter van den ko- „St. Gregorius" alle aanwe ismark zeo *IJF, nisd "A ten hartelijk welkom toe te roe. lal reeds de eerste maal dat de dagsnaar buiten uittreedt zooveel elling wordt ondervonden tpr, dankbaar en verheugd. durfde de veronderstelling dat deze groote belangstelling ie danken was aan het feit dat inttée geheven werd, doch hij daarmee niet zeggen dat hij deze opkom3t niet beschouwde als wijs van sympathie, integendeel, tpr. begrijpt dat allen best ff en zang in de kerk een van de unten Is van den eeredienst. eter er gezongen wordt, des te is de indruk ln de harten der igen, en des te inniger zal ook (dienstige stemming der geloo- worden. is dan ook de groote bedoeling ezz vergadering gehouden t alleen de koorzangers te van de gewichtige taak te vervullen hebben, maar ook e jïloovïgen te doen begrijpen dat vang in de kerk een van de groote Ik /delen is om de godsvrucht op te 'xken, te bevorderen en te verleven- 2 H.E. beantwoordt daarna aan de id van het betreffende reglements- kei de vraag: Wat is het doel van korenbond. .H E. sluit zich aan bij pastoor v. die zeide dal de taak van den (zanger zeer verheven is. Het koor .nmers geroepen om mede te werken stemming te brengen in de harten geloovigen. Daarom moet de koor- ger niet op de eerste plaats zijn n laten weerklinken in de kerk, heeft en vooral aan de H.H. geeste lijken die hierin zijn voorgegaan en aan den heer Hoppenbrouwers die aan 3 koren een cursus gegeven heeft. Spr. spoort de andere koren aan dit voor- beeld te volgen, want het Qregoriaansch is lang niet gemakkelijk en kost veel moeite en inspanning. Z E. zegt eenige woorden over het Waalwljksche koor. waarvoor hij altijd bijzondere belangstelling heeft gehad Hij wil wel verklappen, dat juist in dezen tijd nu men begonnen is met het Qregoriaansch degelijk ondeihan- den te nemen, het oogenblik is ge komen, dat men in de Waalwljksche kerk een nieuw orgel zal krijgen. Binnen drie of vier maanden zal dit reeds geplaatst worden. (Applaus). Over het doel van den kerkzang, aldus spr. is vandaag al veel gespro ken, hetgeen een bewijs is dat het van uiterst groot belang is dat de zangers weten met welke bedoeling zij moeten zingen. Nu beide voorgaande sprekers al het doel van den kerkzang belicht hebben, wil spr. juist zeggen walniet de bedoeling moet zijn. Daarom trekt spr. een vergelijking met het profane koor dat ten doel heeft de zangkunst te beoefenen en daarmee ook anderen pleizier te doen door het geven van uitvoeringen. Daarentegen is voor het kerkkoor de bedoeling: de eer om God te bevor deren, zichzelf te heiligen en de ge loovigen te stichten. De koorzanger moet niet op de eerste plaats vragen Heb Ik goed gezongen? maar: Heb ik de geloovigen gesticht? De zangers hebben een plicht te vervullen, niet alleen voor zichzelf, maar ook tegenover de geloovigen. De vergelijking lusschen kerk- en profaankoor verder doortrekkend,merkt spr. op dat dit laatste zich ten doel stelt van tijd tot tijd op een concours zijn krachten met andere koren te weten. Dat mag bij kerkkoren nooit het geval zijn, daar moet de eenige vraag zijn: wat kunnen we van elkaar leeren Spr. wijst erop hoe gevaarlijk het Is tegelijk lid te zijn van een profaan koor en een kerkkoor, daar de manier van zingen die de zanger in 't profane aanleert zal worden overgebracht op 't kerkkoor. Het profane moet van het kerkkoor vermeden worden. De zanger moet trachten devoot te zijn en te weten wat hij zingt, hij moet weten, dat het niet de bedoeling is te schit teren maar om de geloovigen te stich ten. Spr. spoort de zangers krachtig aan om trouw de repetities bij te wonen. Vervolgens richt spr. zich tot de H.H. Geestelijken, die hij aanspoort hun belangstelling voor den koorzang herhaaldelijk te doen blijken, hetgeen door de zangers zeer zal worden op prijs gesteld. Het werk van het koor is voor spr. een soort leekenapostolaai. Naast geldelijken steun vraagt spr. van de belangstellenden steun door het gebed want als de zegen van God op het werk rust zal de koren bond groeien en bloeien. (Applaus). Pastoor v. Riel dankt den spreker en hoopt dat zijn wenken ter harte genomen zullen worden. Hij sluit zich aan bij den wensch, dat het koorwerk ook door gebed zal gesteund worden, doch dit behoeft z.i. nog geen reden te zijn om het andere te vergeten. De zangkoren der parochies St. Bartholomeus te Waspik. S .Theresia te Waspik—Boven, Maria Orb Ont vangen te Besoijen en St. Jan Baptist te Kaatsheuvel voerden daarna hun Wij vernemen dat zich tijdens en na de uitvoering reeds verschillende personen als belangstellend lid van den „Korenbond" hebben opgegeven. Wij vertrouwen dal velen nog dit voor beeld zullen volgen, om daadwerkelijk dit belangrijke werk voor onze keike- lijke diensten te steunen. Voor ont- spannings-zaken wordt dikwijls zooveel gecffsrd, laten wij dan toch zeker hier niet acnterblijven. „WAALWIJKS BELANG". Herdenking van het 25-jarig bestaan op Zondag 12 Juni 1932. 12*/a11 /4 uur. Matinée door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" op de Kiosk op de Markt. Programma 1. Bede Heinze. 2. Pelgrimskoor R- Wagner. 3. Die Ernte, groot koor J. Schwahn. 4. De Lente komt H. J. den Hertog. 5. De Deerne F- Cools. 3 uur. Afmarsch der RK. W. G- V. vanaf de Markt naar het W.S.C.- terrein met de harmonie St. Jan. 3'5*/a uur- Behendigheidswedstrijd met motoren door de Motorclub Waalwijk en Omstreken, afgewisseld door standen enz. van de R.K. W-G-V. en opgeluisterd door muziek van de harmonie St. Jan. uur. Groot Avondconcert op de Kiosk op de Markt door de Kon. Harmonie Euphonia te Kaatsheuvel. Programma 1. The Handicap, Marsch G. Rosey- 2. Venus auf Erde, Ouverture P. Linke. 3. Fantaisie sur l'Opera „La Juive" F. Halévy. 4. Op een Perzische Markt, Intermezzo Scène A- Ketelbey. PAUZE. 5. Zampa, Ouverture F. Herold. 6. Rachel, Grande Valse L. Langlois. 7. Grand Finale „d'Arielle" Bach. 8. Colonel Bogey, Marsch K. Alford. lO'/a uur. Schitterend Vuurwerk achter den Winterdijk, van de Kon. Ned. Kunstvuurwerkfabriek A. J. Kat te Leiden, bestaande uit ongeveer 50 nummers met prachtige slot-decoratie betrekking hebbende op het zilveren jubileum. Alle feestelijkheden zijn geheel gratis bij te wonen, ook op het terrein van W.S.C. Hier wordt de le rang gereser veerd voor de leden van W.B. en hunne huisgenooten. Er zullen speldjes ver kocht worden ten bate van het Crisis- Comité, welker verkoop het bestuur ten zeerste aanbeveelt. HET BESTUUR VAN W.B. Volksconcert te v.m. Baardwijk op de muzieknis. avonds Zaterdag, 11 Juni a.s., des om 8 uur, zal door de Harmonie St. Jan en de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" een gezamenlijk concert gegeven worden op de muzieknis aan de Minister Loeffstraat. Het programma luidt als volgt: Harmonie „St. Jan": 1. Paris-Briuxelles, marsch L. Purnotte. 2. L'Amabile-ouverture, J. Werkman 3. Flots du Danube (Donau-Wellen), Grande valse de concerl, J. Ivanovici. aux yeux bleus, ouverture, A. Govaert. Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst" Zomeravond, 1. J. Ollmann. De Gravers, I. J. Oilman. De Kuiper, F. Kools*. Goeden Nacht, F. Roeske. Harmonie „St. Jan": Badinage, clarinet-solo door den heer H. Mulders, Edm. Avon. Maritana, Jos. Kessels. Marsch „Harmonie St. Jan", J. A. Thijssen. De vervallen Postbtsielung. Van verschillende zijden ontvingen wij klachten over het ongerief dat in- dustrieelen en handelslui ondervinden door de opheffing der middag-bestelling die hoofdzakelijk voor de buitenland- sche correspondentie van groote be- teekenis svas. Het zal voor vele zaken- menschen aangenaam zijn te vernemen dat er pogingen worden in het werk gesteld om een nieuwe regeling in 't leven te roepen, waardoor de voor naamste bezwaren, die aan het uit vallen der middag-bestelling verbonden zijn. zullen worden weggenomen. Voorloopig kunnen wij nog geen vaste mededeelingen in deze doen, doch wij hopen binnen korten tijd te kunnen melden, dat de pogingen tot een gunstig resultaat hebben geleid. Het uitvallen van den tweeden post trein is ook voor het locale postverkeer bezwaarlijk, zooals onze Waspiksche briefschrijver Zaterdag terecht op merkte (n.l. geen posttrein om 2 uur en geen om half vier, dus geen tusschen half elf en vijf uur) Wij wijzen er echter op dat voor spoedstukken toch nog een gelegen held tot verzending bestaat, men kan deze n.l. aan stations bagage-bureaux afgeven tegen betaling van 10 cent, waarna ze ook door een niet-posttrein naar hun plaats van bestemming ge bracht worden. lubileum als Vlncentiaan. Heden, 7 Juni, herdacht de heer Frans Rath, alhier den dag waarop hij voor 127a iaar werd benoemd tot werkend ltd der St. Vincentius—ver eenlging. Wie den grooten Ijver en ambitie als Vtncentiaan, bijzondere welwillendheid en hulpvaardigheid tegenover den be- hoefiigen medemensch van den heer Rath kent, zal begrijpen dat zijn mede bestuursleden hem op hartelijke wijze van hun belangstelling deden blijken Ook onze felicitaties. Centraal Oranje-Comlté. Maandag 1.1. had de vergadering plaats van 't Centraal Oranje-Comité ten raadhulze, onder voorzitterschap van den edelachtb. heer burgemeester Moonen. Besloten werd zoo mogelijk de Koninginnefeesten op 31 Augustus zelf te doen plaats hebben. Daartoe zal nader in verbinding gelreden worden met de Werkgevers- en Werknemers- vereeniglngen en met de Arbeids inspectie voor 't eventueel inhalen der verleturen. Voorts werd besloten de avond feestviering wederom op 4 verschil lende punten te houden evenals vorig jaar. Ten slotte werd eenparig besloten om. wanneer bij een organisatie van feestelijkheden ter gelegenheid der opening van het nieuwe raadhuis, een beroep wordt gedaan op het Centraal Comité om medewerking te verleenen b.v. voor een eventueele kinderhulde, deze medewerking ten volle te verleenen. Hierna werd deze huishoudelijke vergadering door den voorzitter ge sloten. Crisis-Comité. In de gisteravond gehouden ver gadering van het Crisis Comité is besloten a s. Zondag een bloempjes- verkoopdag te houden ter versterking van de kas, zulks in overleg met Waalwljks Belang. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat alhier heeft Maandag een bezoek gebracht aan de Electrische Centrale der P.N. E.M. te Geertruidenberg. Alle leden, benevens secretaris en adj.-secretaris, maakten de excursie mede. Door den algemeen directeur van de Maatschappij, den heer jonker, werden de bezoekers ontvangen, waarna onder leiding van een drietal bedrljfs- ingenieurs de centrale werd bezichtigd De leden waren zonder uitzondering vol bewondering voor de keurige Inrichting van dit bedrijf. Winkelsluiting. Bij Kon. Besluit is de bij raadsbe sluit van 27 April j.l. vastgestelde verordening ex art. 9 eerste lid der Winkelsluitingswet goedgekeurd. B. en W. hebben ingevolge art. 9, 5de lid der Winkelsluitingswet aan alle winkels ontheffing dier wet ver leend voor de Zondagen 12 en juni in verband met de feestelijk heden van Waalwljks Belang en bedevaart van de parochie van den H. Antonlus op die dagen. Een aardige herinnerlngstocht Zaterdag kwamen in onze plaats aan te paard en per auto een 18 tal eieren (actief en reserve-oificieren) der artillerie, die gedurende, de mobilisatie hier in kwartier hadden gelegen en Ir» deze moeilijke lijden hier zooveel prettige dagen hadden doorgebracht. Zij hebben gezamenlijk Oisterwljk, Tilburg enz. bezocht om ten slotte door de duinen in onze gemeente te belanden, waar ze een gezamenlijk diner hadden in hotel Verwiel. Later bezochten zij de sociëteit .De Gezelligheid", waar de heeren gedu rende de moblisatle jaren algeheele gastvrijheid hadden en hier werden natuurlijk heel wat oude herinneringen opgehaald. Den volgenden morgen werd een wandeltocht ondernomen door den duin naar Udenhout, van daar te paard of per auto naar Tilburg om van hier naar de respectieve garni zoenen en woonplaatsen over 't ge heele land verspreid terug, te keeren. Aan deze aardige herdenkingsdagen namen o.m deel de heeren Dr. Arres, Majoor Visser, Mr. Sprenger-van Eijck, Kolonel Vogelaar, Baron van Tuyll v. Serooskerken, Kolonel van Andel, Kapitein Monte, Lult.-Kol. Looljens, Majoor Caestens, Van Haeften, Dr. v. d. Hoek, J. W. le Heux, Jhr. Mr. Twlss Quarles van Ufford, Majoor Den Decker, H. J. J. W. Duit Brilt, Mr. C. W. Inslnger. Melk-oorlog. De melk-oorlog woedt ook hier nog verwoed door. Meldden wij de vorige week dat de prijs eerst was gebracht op 9 cent, daags daarna op 8 cent, thans wordt zij verkocht voor 6 cent. terwijl een venter ze plaatst voor 4 cent 1 De laatste Is natuurlijk de groote oorzaak dezer prijsdaling, die zeker niet veel winst zal overlaten, waarvan anderen weer profiteeren. Honden-dressuur. De voorkeuring voor het K N P.V.- diploma zal plaats hebben op het terrein „Galgenwiel" op Zaterdag 25 Juni a.s. Aanvang v.m. 9 uur. Als keurmeesters zullen optreden de heeren P.J. Letschert, burgemeester van Nieuw-Vosmeer en J. v. Helsland, Inspecteur van politie te Kaatsheuvel. Een 6 h 8 tal honden zullen deel nemen. Uitstapje. Bestuur en leden N der Harmonie „St. Jan" alhier maakten Zondag j.l. een plezierreisje naar Arnhem, dat in alle opzichten uitnemend slaagde. Te ruim half negen werd 's morgens de tocht per autobus aanvaard. Ge durende de reis heerschte er een zeer vroolljke stemming onder de ruim 40 deelnemers. Tegen 12 uur arriveerde men te Arnhem waar men op 't terras van het bekende restaurant .Musis Sacrum" even uitrustte en het drukke stadsverkeer kon gadeslaan. Daarna werd naar het prachtige, uitgestrekte landgoed Rosendaal gereden, welks natuurschoon ieders bewondering wekte en waar de bekende ketting brug en de .bedriegertjes" heel wat hilariteit verwekten. Hierna bracht de bus het gezelschap naar Burgers Dierenpark waar de schit terende verzameling vreemde dieren werd bezichtigd en in welks restaurant het middagmaal werd gebruikt. Daarop volgde een prettig boot tochtje van 'n half uur over de Rijn naar de Westerbouwing meteen bezoek aan het historisch kasteel Doorwerlh, dat wel een museum mag genoemd wor- den om zijn schitterende verzameling, vocrnameiqk van oude krijgs toerus tingen. Na terugkeer in Arnhem volgde een wandeling door het centrum der stad en daarna door het schoone park Sonsbeek, met zijn prachtige lanen, vijvers, watervallen, fonteinen en paviljoenen. Geruimen tijd werd hier nog verpoosd en vooral bij het vallen van den avond, toen de verlichting in hel park was ontstoken, was een ieder vol bewondering voor het zeld zame natuurschoon dat hier te ge nteten is. De dag was zoodoende veel te gauw vervlogen. Te ruim 11 uur u't Arnhem vertrokken, arriveerde men te 2 uur 's nachts weer behouden in onze gemeente. Dank zij den goeden opzet tevoren door den voorzitter dhr. A. de Leeuw geregeld, de goede geleide van den heer A. Pullens, oud Arnhemmer, die als gids fungeerde en niet het minst dank zij de medewerking van 'tweer, is dit een heerlijke dag geweest, een zeer genotvol uitstapje alle deelnemers nog lang noegen zullen terugdenken. Tennisclub nlloliib De bij de, tijdens de Pinksterdagen gehouden onderlinge wedstrijden dezer club, niet uitgespeelde heeren-enkel spelen zijn deze week len einde ge bracht. De uitslagen zijn als volgt: J. Wiesman wint van H. Wltlox met 6—1, 8-6. Wiesman wint van J. van Iersel met 6—3, 6—3, zoodat de volgorde is: 1. J. Wiesman. 2. J. van Iersel. 3. H. Witlox. Zondag 12 Juni speelt de Waal wljksche Tennisclub .Tloltlb" een wedstrijd tegen de Bredasche Tennis club „Noco" op de banen te Breda Bedevaart Waalwijk—Handel. De Bedevaart Waalwijk—Hande heeft Zondag een vergadering gehou den. Het financieel verslag alsmede het reisverslag werden goedgekeurd. Besloten werd voorts een propa ganda op touw te zetten om het leden tal uit te breiden. Ook het aantal zan geressen zal zoo mogelijk worden vergroot. Circus Amanda Robertl te Waalwijk. Met steeds toenemend succes hebben de voorstellingen van Circus Amanda Roberti, het gunstig bekende circus, te Waalwijk plaats gevonden. Laten wij eerlijk bekennen dat wij te Waalwijk verwend zijn op het ge bied van circuskunst. Maar wat dit kleine circus presteert overtreft In ge halte verre het werk dat de groo te buitenlandsche circussen ln ónze buurt hun tenten hadden opgeslagen, het publiek voorzetten. Hier geen grootsche optochten en massa-regie van een paar honderd in uniform gestoken stalknechts, doch werk van ras—artisten, van leden van een circus-familie, die hart hebben voor hun werk, die eiken ochtend weer opnieuw Ijverig repe— teeren om 's avonds hun .nummer" ln perfectie te kunnen uitvoeren. Het is dan ook geen wonder dat geheel Waalwijk sprak over de pres taties van Circus Amanda Robertl. Zaterdag op de middagvoorstelling, waar de kinderen van de Broederschool met hun begeleidende Broeders in getale van 500 bijeen waren, waarbij nog kwamen de meisjes van de Zusterschool met haar 200, was het overvol, zcodat vele kinderen, die op eigen gelegenheid kwamen, moesten worden teleurgesteld. Ook Zondagmiddag was de kinder voorstelling weer zeer goed bezet. Wij hebben eens geïnformeerd wat de kinderen zoo al het meest getroffen had. Dat waren allereerst de grappen van de clowns en augusten en dan van die heeien en dames, die zulke mooie kunsten te paard maakten en tot slot staand op het galloppeerend paard de manege rond reden. De Indiaan, die, achter aan de staart van zijn galloppeerend paard hangend door de manege werd gesleurd, had eveneens hun belangstelling gehad, en dan die lieve jonge dames die hoog In de lucht zulke mooie kunsten maakien en de rekwerkers die links en rechts door de lucht vlogen en daarbij de gekste buitelingen maakten. Dat alles was er nog eens werk! Thuis stonden de mondjes niet stil en menige vader en moeder Het zich door de kinderen overhalen toch ook eens te gaan kijken Nu zij hebben daar zeker geen spijt van gehad. Het was een sympathieke daad van de Directie van Circus Amanda Roberti om Maandag de werkloozen tegen een minimum entree van slechts 25 cent binnen te laten, Wij willen tot besluit gaarne aan raden om, wanneer men ergens het Circus Amanda Roberti in de buurt weet, er heen te gaan. Een avond daar doorgebracht ls een welbestede avond. Men zal er nimmer spijt van hebben dezen raad te hebben opgevolgd. Telefoonaansluitingen. Rectificatie. Onder No. 90 van het Rijkstelefoon net Waalwijk zijn thans aangesloten 1. Fa. A. Verwiel, Lederhandel. 2, Fa. Verwiel, Cremers en v. Delft, fabrikanten van voetballen en sport artikelen. No. 244. Gebr. Siaals, Waalwijk. Iets voor de vtsschers. ls het U reeds bekend dat de fa. H. Speet op de Markt alhier een groote partij vischartikelen heeft aangekregen, zooals hengels uit een stuk in zes verschillende soorlen vanaf 12 cent, hengels uit 3 en 4 stukken, alles met koperen bussen afgewerkt, vanaf 75 cent per stel. Verder diverse soorten vischsnoeren vanaf 25 cent tot 75 cent, vischpennen vanaf 5 cent, verschillende soorten losse snoeren vanaf 3 cent per Meter. Deze artikelen zijn alle nieuw en spotgoedkoop. Bezichtigt de etalage Het kan niet anders zijn dan uw voordeel. (Adv.) Nationaal Blljart.concours. Zaterdag 4 Juni had de voortzetting plaats van het concours der vereeni- ging „De Schepper" waar de vereen!- ging „Amusement" te gast was. Vol gende week zal er vooilooplg een overzicht van de gespeelde wedstrijden gegeven worden wat het gemiddelde betrelt van de korpsen. De vereeniglngen die geen circulaire lebben ontvangen en ook vereenigin- ged van bulten die aan de vereeniglng onbekend zijn. kunnen ook bij inschrij ving aan het concours deelnemen. Er wordt gespeeld met vijftallen tegen de gevestigde vereeniglng, waar van het gemiddelde uitspraak doet. De stand Amerikaansch spel is thans waaraan met ge- M. Klerks, Elshout J. de Graaff, Waalwijk H. Klerks, Elshout A. Kletjn, Elshout De stand Barakspel J. Snijders, Raamsdonksveer W. van Raak, Waalwijk A. Duquesnoy, Waalwijk M. Klljn, Waalwijk 22 pnt. 21 pnt. 14 pnt. 13 pnt. is 150 pnt. 148 pnt. 143 pnt. 143 pnt. welke Hoogste Korpsserie: J. Reus, der Vereeniglng .Amuse ment", 57 punten. Woensdag a.s, komt op bezoek de vereeniglng „D. V. O." gevestigd bij den heer Joh. v. d. Meljs alhier. Kruisboogsport. Op het eerste dit jaar te houden concours van den Langslraatschen Kruisboogbond .D.E.S.V.". hetwelk |1. Zondag op de banen van „Willem T ell gevestigd bij den heer P. Wagemakers te Kaatsheuvel werd gehouden, be haalden onze Kruisbooggezelschappen wederom mooie successen, htigeen uit onderstaande wel blijkt. „Nooit Gedacht", gevestigd bij de Wed. J. v. Helvolrt, behaalde met haar le zestal den len Korpsprljs met 159 p., den 3en Drtetallenprijs met 43 p. en den 4en Zestallenprljs met 81 p. Het 2e zestal behaalde evenals het 2e zestal van .Al doende leert men" uit Herpt het hoogst aantal punten, doch door een verschil zal eerst later uitgemaakt worden wie de le of 2e prijs ten deel valt. u De Eendracht", gevestigd bij den heer L. Leljlens, behaalde met haar le zestal den 4en Korpprijs met 151 p., benevens den len Zestallen- en Drie- tallenprtjs, resp. met 82 en 43 p. 7 !/i

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5