fltf NIINHARDT'S KINDERZALF Nienws uil Saalsleiirf. fle W. di! Braai, Kaal Te uerpachten uitde Een perce< Hooigras HLUHPERS KLEEDINGHAGAZUN pl.m. 5 hont, GEEN OPRUIMING GEEN UITVERKOOP a koren. Op Zondag d.a.v. is er een grooten muzlek-wedstrijd met een marsch wedstrijd voor harmonics i en fanfares. Tenslotte zal op Zondag 26 juni het festival worden voortgezet en beëindigd. Dit alles Is zooals men weet ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan der harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak". Dezer dagen is reed3 't programma voor de feesten verschenen, een boekje van een omvang van niet minder dan 60 bladzijden, over welks uitvoering we maar niet spreken. In 't voorwoord licht dhr. J. M Kuijsters, secretaris der regellngs.commissie, ons in over het verleden der jubileerende harmonie. Wij nemen er de volgende passage uit over: ,Op 3 October 1881 werd door H. Mis zijn om 8 uur. 's Avonds rè aankomst van de boot zal een Lof geschieden met Te Deum. Vrijdagmorgen j.l. brak van een zwaar beladen wagen van den mole naar Rombouts uit Raamsdonksveer, nabij de Bergsche Brug, het wiel. Nog geen half uur daarna brak op dezelfde plaats het wiel van de auto van den heer Zwets, eveneens uit Raamsdonks veer. Het verkeer ondervond eenige stagnatie daar wagen en auto eerst uit den rijweg gesleept moesten wor den, hetgeen nog geen gemakkelijk baantje was Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De marechaussee Verboom, die gedetacheerd was te Dongen, bij Sluis II, is thans wederom gedetacheerd te eenige muziekbeoefenaars de Harmonie Raamsdonksveer, wijl het detachement „Volksvlijt en Volksvermaak" opgericht Het eerste bastuur bestond uit de heeren Dr. Freericks President, J. H Rtsymakers, C H. de Bruyn, A. Schoenmakers, J. Vermeulen, M. Schenkels en J. de Qraaf. Het getal werkende leden bedroeg 19 Tot eerste directeur werd op 29 October 1881 benoemd den heer W. de Jongh uit Dongen en tot onder directeur den heer P Klaassen alhier. De titel „Volksvlijt en Volksvermaak" was wèl goed gekozen want behalve de beoefening der muziek hadden de oprichters aan de vereeniging mede ten doel gesteldde volksvlijt te be vorderen door het houden van cur« sussen in teekenen en bouwkunde. Vooral in dien tijd, toen de gelegen heden tot algemeene ontwikkeling nog niet zoo overvloedig waren dan thans, waren deze lessen van groote cultu- reele beteekenls. Verschillende der oudere leden van de harmonie danken hun diploma teekenen aan de opleiding bij de harmonie genoten. Vijf en twintig jaar lang heeft de vereeniging aan haar tweeledig doel beantwoord. Andere tijdsomstandig heden hebben andere behoeften ge bracht, of liever, bestaande behoeften opgeheven en van toen af heeft de harmonie zich uitsluitend kunnen be palen tot de beoefening der instru mentale muziek. Waspiks Ingezetenen hebben in den loop der jaren van de harmonie veel plezier beleefd." Dit laatste is voor de Waspikkers niets nieuws. Zij weten allen hoeveel zij aan de harmonie verplicht zijn. hoevele mooie concerten en uitvoe ringen al die jaren zijn aangeboden Qeen wonder dat de harmonie hier algemeene sympathie heeft endathee Waspik zai medewerken om't gouden jubileumsfeest zoo luisterrijk mogelij te maken. Naast een foto der jubileerende vereeniging bevat de gids portretten van de heeren P, Straver en H. Tabbers die vanaf de oprichting lid der ver eeniging zijn. Daarnaast lezen we een lijst van leden die langer dan 25 jaren werkend lid zijn en die met beide voorgenoemde nog steeds onmisbare krachten voor „V. en V." zijn, het zijn n.l. de heeren A. Kollenberg, Kuylen, A. Ypelaar. J. C. Kuyten Chr.z. P. Kuyten, P. Broekmans, A. de Bruija en P. van Dongen. In het eere-comilé hebben zitting genomen de heeren P. N. Dekkers Burgemeester van Waspik, Voorzitter! E. J Rubbens en A. J. Vloeimans, Wethouders van Waspik, H. J. Huljbers, Pastoor van Waspik. Eerw. Pater Honorius, Rector van Waspik Boven, W. J. van Dusseidorp, Qe- meenfe-Secrefaris te Tilburg. Henry de Roon, Waspik, Dr. O A. Wyffeis, Arts te Waspik, Q j. N. van Son de Raat, Waspik, Het beloven voor Waspik een drietal belangrijke dagen te worden. Het vol ledig programma der feestelijkheden zullen wij Zaterdag vermelden. RAAMSDONK. Bij den Rijks veldwachter Timmermans zijn inlich tingen te bekomen omtrent een groote zwarte hond, die dezer dagen bij J. B. in het Molenpad is komen aanloopen. RAAMSDONKSVEER. Op Don derdag 16 Juni a.s. hopen de echte lieden Hubertus Vissers en Johanna de Ruijter, woonachtig in de Hoepel- steeg, hun 50 jarige echtvereeniging te herdenken Het zal dien dag de oudjes voorzeker niet aan belangstelling ont breken. OEERTRUIDENBERQ. Bij Konlnkl. Besluit van 19 Mei 1932 is goedkeu ring verleend tot de oprichting door het departement van Defensie, van een munitiemagazijn tn deze gemeente, zoodat, ondanks de diverse requesten, het kruithuis toch nog in deze ge meente zal opgericht worden. Aan de bezwaren van het gemeente bestuur is echter tegemoet gekomen door opname van de volgende bepa lingen in de inrichting mogen uitsluitend patronen van klein kaliber worden op geslagen op de vier hoeken van het gebouw zullen bliksemafleiders worden ge plaatst. die geregeld zullen worden gecontroleerd op de waterleiding moeten twee standpijpen met brandslangen worden geplaatst het terrein moet steeds op afdoende wijze worden bewaakt. Op Zondag 17 Juli a s. zal in deze gemeente een speidjesdag worden gehouden ten bate van de R.K. Ver- eeniging „Herwonnen Levenskracht", De opbrengst komt ten bate van de bestrijding der tuberculose. - Donderdag a.s bij gelegenheid der bedevaart Qeertruidenberg Brielle zal om 5 uur een H. Mis geschieden voor de bedevaartgangers; vervolgens zal de H. Communie worden uitge reikt om 7 uur en half 8 en zal de te Dongen is opgeheven. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 17 Juni 1932 des n m. twee uur, in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Aanbieding verslag Volkshuis vesting over 1931. 2. Aanbieding rekening dienst 1931 en begrooting dienst 1933 van de Gezondheidscommissie te Oosterhout. 3. Wijzigingen Gemeente—begroo ting dienst 1931 en wijzigingen be grooting Q E B en Orondbedrijf dienst 1931. 4. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening als bedoeld fn art. 15 der Drankwet (verkoop op den openbaren weg). 8. Aanvragen voor aankoop bouw terrein door: a. Joh. Verschare te Qeertruidenberg. b. C. A. Jansen te Raamsdonksveer. 6 Aanvraag van de R.K. Bijzondere Jongensschool tot het beschikbaar stellen van gelden, ingevolge art. 72 der L. O Wet 1920, voor aankoop van schoolmeubeien. 7. Benoeming van een lid der Com missie voor plaatselijk schooltoezicht, ter vervanging \an den heer J. Stal. 8 Ingekomen stukken. Dinsdag j I. omstreeks half twaalf ontstond een begin van brand In het woonhuis, bewoond door de Wed. Bruinzeels alhier, doordat een petro leumstel omviel en in brand vloog. De brandweer werd onmiddellijk ge waarschuwd doch toen zij ter plaatse verscheen was de brand reeds door de buren met emmers water gebluscht. De Wed. Bruinzeels liep lichte brand wonden op in het gelaat. In de afgeloopen week bedroeg het aantal werkloozen, dat voor de gemeentelijke steun in aanmerking kwam 83, terwijl het aantal ingeschre venen bij den plaatselijken agent der arbeidsbemiddeling 13 bedroeg. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a s. des v.m. 9 30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer van der Kolf. HANK. Bij de alhier op de polder „Jamazand" gehouden grasverpachting werden de tijdsomstandigheden in aan merking genomen, hooge prijzen be steed Er werd nog verpacht voor f 60 en f70 per H.A. DUSSEN. De vrouw van L. te Dus sen, werd op de Markt te Breda op heeterdaad betrapt, wegens diefstal van kousen. Aangifte bij de politie aldaar volgde, die genoemde vrouw aanhield en na een streng verhoor bekende zij het haar ten laste gelegde feit gepleegd te hebben. Zij was in gezelschap van haar dochtertje. Wel een goed voorbeeld geven aan liaar kind. De R.K. Leesbibliotheek is vanaf heden voor eenfgen tijd gesloten voor het restaureeren van botken etc. Zaterdag speelde Longa in den serie-wedstrijd te v.m Besoijen won van S.D.O- (Sprang) met 3-1 en verloor van de Roodbroeken (Waalwijk) met 1—3. Zij verwierf den 5en prijs. Zondagmiddag speelde hier vriend schappelijk V. O V. (Hedikhuizen) en P. L. V. (alhier De laatste won met 4-1. A.s. Vrijdag hopen de leerlingen der hoogere klasse der Op. School met het personeel een uitstapje te maken naar 's Hage. Kaatsheuvel, 15 Juni 1932. Ongeval. Maandagmorgen had op de schoen fabriek der firma Pehave alhier een ernstig ongeluk plaats. De arbeider V. had he't ongeluk met zijn hand tusschen de zolenpers te raken, waarbij hem den duim werd afgekneld en de wijsvinger over de geheele lengte zoo goed als geheel werd verbrijzeld Dr. Vercauteren legde het eerste verband waarna de getrof fene per auto naar het Gasthuis in Tilburg werd overgebracht. Geschorst. Verdacht van verduistering gepleegd ten nadeele van de Bouwvereeniging Volksbelang" van welke instelling de man als huisincasseerder fungeerde, is met ingang van Maandag uit zijne betrekking van Gem. bode geschorst de heer H. J. B. Aanbesteding. Onder architectuur van den heerJ. A. Prins alhier had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een woon huis voor rekening van den heer C. van der Linden-Mombers te Kaats heuvel. Ingeschreven^ werd als volgt C Koisteren, Kaatsheuvel f 7183 M. v. Campen, 's Grev..Capel!e f 7063 H. Molenschot, Kaatsheuvel f 7033 Gebrs. Brekelmans, f 6953 Gebrs. v. d. Hoven, f 6943 L. van Luxemburg, f 6933 C. Michael, Vrijh -Capelle f 6820 C. B Timmermans, Sprang f 6793 Joh. Leyten, Raamsdonk f 6700 Wed. de Graauw, Waspik f 6649 C. den Teuling, Kaatsheuvel f 6595 W.v. d. Hammen, Waalwijk f 6590 A M. Vermeeren, Loonopzand f 658( A H. Willems, Sprang f 653( Perceel A. Metselwerk M. v. Campen,'s Grev.-Capelle f 3325 Perceel B. Timmerwerk: W.v. d. Hammen, Waalwijk f 3290 H. Molenschot, Kaatsheuvel f 3200 Gunning volgens bestek Voetbal. De derde ontmoeting tegen DES in het door haar uitgeschreven nederlagen tournooi trof een warme middag. Slechts korten tijd stond DES met 11 LOON OP ZAND. Zondagmiddag man in *t veld. Dat't sterke Baardwijk omstreeks 3 uur ontstond door tot heden hierdoor een gemakkelijke partij had onbekende oorzaak brand nabij een is begrijpelijk. Reeds de rust ging in mutserdmijt gelegen achter den graan- met 4-0 voor de gasten. Na de thee molen van den heer J. Teurlings alh probeerde DES met alle macht een Aangewakkerd door den wind die de gelijk spel te forceeren, doch hoewel vlammen gunstig was vatten de dub- j vaak voor Baardwijks doel, kregen zij )ele deuren aan den achterkant van slechts 2 maal kans te doelpunten, den molen vlam, wat oorzaak was Baardwijk scoorde nog 5 maal zoodat dat de molen van binnen uitbrandde en de vlammen al spoedig door de tap uitsloegen. De brandweer die inmiddels ter plaatse arriveerde be streed het vuur met een straal. Door iet flinke optreden van den heer eurlings die zelf een actief deel had aan het blusschingswerk konden groo- tere ongelukken worden voorkomen. Verzekering dekt de schade. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Juni 1932. Met ingang van j 1. Vrijdag heeft Jendrik van Balkom met eervol ontslag door den Raad, den gemeentedienst vaarwel gezegd, na ongeveer 35 jaren in functie te zijn geweest, terwijl hij zijn veelomvattende taak steeds naar behooren vervulde. Van harte wenschen we hem toe dat hij nog veie jaren van zijn wei- verdiend pensioen moge profiieeren. De Heusdensche fanfare Is voor- nemens a.s. Zaterdagavond op de Vlschmarkt te concerteeren. Onze stadgenoot L. Poddewijn slaagde voor het examen spoorweg wegbeambte vanwege het instituut Ontwikkelings gangen A. S. S. O te Arnhem. Voortaan zal het hier lederen Donderdag Vischafslag zijn om 5 uur in het daarvoor bestaande gebouw od de Vlschmarki. De heer Hub. Verhoeven alhier is benoemd tot dijkgraaf van het Waterschap v. d. Hoogen Maasdijk van het Bovenland van Heusden. Onze Burgemeester, de Edeiachtb. Heer H. J. van Eggelen is aangewezen als examinator v. h. gem. secretaris. examen cand. zij met een 9 —2 overwinning huis waarts keerden. Goed afgeloopen. Zaterdag n.m. was een landmeter nog bezig met het opmeten van een perceel bij v. W. in de Hoofdstraat. Zich op het erf bevindend verschrok de man van een op hem aankomen den hond waardoor hij achterover in een put stortte. Toevallig zag een buurvrouw het opgeval gebeuren. Directe hulp bracht den man op 't droge. Met een nat pak en den schrik kwam hij vrij. Geslaagd Mej. J. Gubbens alhier slaagde aan de R K. Kweekschool Mariënburg te 's Hertogenbosch voor het examen nuttige handwerken. Concourscommiisie Kaatsheuvel. In de Zaterdagavond in de zaal varj den heer Jan van Dun gehouden al gemeene vergadering van alle duiven- liefhebbers te Kaatsheuvel werd het conceptreglement voor den concours bond met enkele kleine wijzigingen goedgekeurd. De Bond kan nu in werking treden en a.s. Zondag wordt reeds de vlucht op Orleans naar de bepalingen van den concoursbond georganiseerd. Werkloosheid Kaatsheuvel. Op het Bureau voor Arbeidsbemid. deling en Werkloosheidsverzekering stonden Maandag jl. 9 personen als geheel of gedeeltelijk werkloos inge schreven. Het aantal tewerkgestelden in de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg over de afgeloopen week 79. priMterjubiié krankzinnigengesticht was hij gekleed met gestichtskieedlng met pullover, welke kleeren hij direct ra de ont vluchting heeft verwisseld. RIjntjes behoort tot de bevolking van de bij- zonderestrafgevangenis te Leeuwarden, waar hij een gevangenisstraf wegens poging tot doodslag van 15 jaren moet ondergaan, welke zou eindigen 20 Apiil 1943. Door den Off. v. Jus. te 's Herto genbosch wordt een belooning van f 100 uitgeloofd voor hem of hen, die zoodanige inlichtingen geeft of geven, die tot aanhouding van genoemden Rijstjes leiden. Donderdag 7 uur. Training Donderdag 8 uur. Repetitie Qymnastieklokaai. Donderdag van 7—8 uur, nastiek adspiranten K. en V, Donderdag van 8—9.30 uur. nastiek heeren K. en V. Vrijdag van 8-9 30 uur. QM dames K. en V. Vrijdagavond 5.30. 7 en j repetitie adspiranten W.Q.V. Zaterdag 8 uur. Repetitie kwartel „Oefening en Vermaa Zaterdag 8'/2 u. Repetitie va Liedertafel „Oefening cn Verm Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Verij WO Brie fi Aboi Frai VE |ui! knoei dat welke nkon word' soepe de st invloi Herm doors lijd werki gegra men IJzei arbel ders. dat steldi want gesp; werk mees teger houd Vervolg Provinciaal Nieuws. In en Uitvoer van schoenen De Invoer van schoenen bedroeg in Mei 1932 79 215 paar ad f 157 000 tegen 154 478 paar ad f425 000 in Mei 1931. |an./Mei 1932: 543.385 paar ad f 1 212 000 tegen 739.327 paar ad (2.312 000 Jan/Mei 1931. De uitvoer van schoenen bedroeg in Mei 1932: 5 151 paar ad f 19.000 tegen 33 665 paar ad f 150 000 in Mei 1931. Jan./Mei 1932: 34.476 paar ad f 133 000 tegen 117.941 paar ad f591.000 Jan./Mei 1931. Betallngs moeilijkheden In verband met de devlezenregeling in Dultschland De Kamer van Koophandel en Fa- brieken voor de Langstraat te Waal wijk geeft handelslieden, wier onder neming van kleinen omvang is en die in verband met de deviezenregeling in Duitschland moeilijkheden onder vinden bij de betaling hunner vorde ringen op Duitsche afnemers, in over weging zich met haar in verbinding te stellen. De Kamer te Waalwijk beschikt in deze aangelegenheid over uitvoerige inlichtingen, haar verstrekt door de Nederlandsche Kamer van Koophan- del voor Duitschland te Frankfort a.M. Bekendmaking. De Officier van Justitie bij de arr.- rechtbank te 's Hertogenbosch ver zoekt opsporing en terugbrenging naar het rijkskrankzinnigengesticht te Woen sel—Eindhoven van den aldaar In den aldaar In den avond van 8 Mei 1932, omstreeks 9 uur, ontvluchten patiënt Hendrikus Petrus RIjntjes, geboren te 's Qravenhage 22 Mei 1889. Signalementtenger gebouwd, lang 1.70 M., smal bleek gelaat, loopt eenigszins voorover, weinig haar. blond, maakt een jongensachtige indruk. Bij de ontvluchting uit voormeld GEMENGD NIEUW Bij het baden verdronk Zaterdagmiddag heeft te een ernstig ongeluk plaaii Daar is de 20-jarige v. d. de Kasterensche Sluis bij 't z» verdronken. Bij den 20.jarij Broek konden de levensgeet worden opgewekt. Een eigenaardig geval Woensdagavond werd in deb tusschen Oosterhout en Bred Aa het pompstation het l^k jongen man van omstreeks aan den weg gevonden. De politie meende in dei een ingezetene van Ooster herkennen, die van berdep c was. He! lijk werd naar hel vervoerd en de familie van ha offer gewaarschuwd. Zooals gi lijk, werden de noodige mu genomen, totdatde doodge die in Tilburg In dienst is, geval hoorde en zich te Oo bij ouders en politie kwam aan De aoode bleek een naai te zijn. Uil drama Lindbergh, De politie erkent, hoewel lijk, dat het verhoor van denc Brinkert een groote fout gei De Engelsche kolonie is wijze van verhoor, welke gele tot den zelfmoord van het dien van m evrouw Morrow, zeer De politie verklaart, dat zij derzoek voortzet. Per waterfiets over het Km De 51-jarige Nederlander oort is er Zaterdag in den dertien uur in geslaagd op zi. fiets het Kanaal over te steke De tocht van den heer Schi is niet zoo voorspoedig ge* 42. men met het mooie zomer* kunnen verwachten. Onderwe hij een onweersbui, aldus sein! De „Kanaal fietser" was bijaa te Dover volkomen uitgeput ADVERTENTIëN. dach P. T plaat op z kante Qevc dat f beste ook kan zake! zegg Het econ tekoi den drei£ R aett: tooi slor VERLENGDE HOOFDSTRAA gelegen op de derde brug on Waalwijk. 48 En toch goedkooper dan alle andere winkels. Zooiets kar, alleen de groote omzet doen. En daar onze omzet steeds grooter wordt, is dit wel het beste bewijs, dat onze kleeding aan alle eischen voldoet en dan aan de laagste prijzen. En daarom vragen wij U ook eens een kijkje bij ons te komen nemen. U komt nooit te vergeefs. Wij hebben alle maten In voorraad, ook voor corpulente personen. Wij leveren blauwe en zwarte kamgaren Heerencostuums extra zware kwaliteit kleermakerswerk van 16 tot 21 gulden. GEEN DUURDER, maar er zijn ook gee/i beter. Regen jassen, wollen gabardine, zijden voering, f 17.50. Gummi Regenjassen, grijze vischgraat, f 9.50. Deml-Salsons, de beste kwaliteiten, nieuwste dessins, 117.— Heeren. broeken gestreept, slechts 11.35. Voor costnums naar maat betaalt U slechts i 2.50 extra. Spoed U dus naar Nijverstraat 16 bij de Molenstraat Tilburg. P. S. Komt U per autobus of tram Wilhelminapark af stappen. Vraag naar de Molenstraat. dier gr°( doe te g poo op ovei halt hel] doe bij zal stoi doe stel bes wei nes ge dat gen Grc Toen de botcrliandelaar A. N., alhier woonach tig, Maandagavond met zijn auto van Dordrecht terugkeerde, kwam hij nabij de Conservenfabrick, door voor een fietser te moeten uitwijken, met zijn auto van den dijk te vallen. Deze werd nog nl flink beschadigd, doch zelf bracht hij hel er goed af. Dinsdagmorgen liep -een 12-jarige knaap pardoes tegen een juist aankomende luxe-auto die «iet tijdig meer kon remmen. De jongen werd naar lui R.K. Ziekenhuis gebracht, alwaar Dr. v. G. hem verbond. Toch is liet ongeval nog goed afgeloopen, daar de knaap sleciils één tame lijke wonde opliep naast enkele oni vellingen terwijl van de auto toch nog een lantaarn werd verbrijzeld. geneest bet huidje van Uw kindje. Doos 26, Tnbe 40 ct. Bij Uw Drogist ST. .TOACIUMSMOER. Gouden van den Z.Eerw. Heer Pastoor A. Kamp, pastoor en stichter dezer parochie. Hel wns Vrijdag 3 Juni de dag, waarop voor 50 jaar de Herder dezer parochie door Mgr. Godschnlc tol Priester werd gewijd. Woensdag 8 Juni zou dit feest kerkelijk herdacht worden. De gelieele parochie was in feeststemming. Om half 10 wapperde de driekleur van de huizen en innaklcn velen zicii op Ier kerke. Velen wilden deze plechtigheid meemaken. Onder kiokkengo lui werd de Jubilaris door het Kerkbestuur en een stoet van bruidjes onder leiding van Mej. Elshout van de pastorie afgehaald en naar de met friscli groen en bloemen versierde kerk ge leid. Daar waren alle plaatsen door een wach tende menigte bezet. Te 10 uur werd een Solent - neele II. Mis opgedragen door den Jubilaris met als diaken dc Z.Eerw. Heer J. Kamp, pastoor te Zijtaart en als sub-dioken de Z.Eerw. He.-r H. J. J. Huyliers, pastoor te Waspik, de geboor teplaats van den feesteling. Het versterkte koor had onder leiding van hel Hoofd der school een driestemmige Mis in gestudeerd: Tc Deum Laudamus van Aib. Ernns- sen, terwijl de klavierbegeleiding bij den heer Strijboseh uil Loon-op-Zand in goede handen was. Het knapenkoor uit de schoolgaande Jon gens zong de veranderlijke G-rcgoriaansche ge deelten der Mis en de tie Credo. Ondanks do vele oefening, waarvan de zang wel blijken gaf, wa ren de kinderen mogelijk door liet ongewone aanvankelijk erg geneigd met dc stem te da len. Van de driestemmige muziek voldeed Sanc- lus en Agnus Dei het best. N'a liet Evangelie besteeg dc Z.Eerw. He.;r J. Huybers uit Waspik den kansel tot het uitspre ken van de feestrede. Als tekst koos Z.Eerw.: Wat zal ik den Heer wedergeven voor al liet goede dat Hij mij geschonken heeft. Hij schetste de verheven taak van den Priester, als herder. 50 Jaar verkondigde hij aan de hem toevertrouwde geloovigen het woord Gods. De parochianen mogen hem bewonderen, daar het geen feestdag of Zondag is geweest, als hij voor zijn volk niet heeft gepredikt. De priester moet zijnofferaar. 50 Jaren lang fs uw herder dat geweest en nooit heeft hij in dien tijd overgeslagen, dank zij de goede gezond heid die God hem schonk. Hij was een mail van gebed. Hot is van hem bekend: komt ge Ooii hier en is de pastoor thuis, dan is hij niet in zijn huis, maar hier aan den voet van het Al- laar. De jubilaris is zooveel jaren Uw herder, om u, zijn parochianen ter zijde te staan in droefheid en wederwaardigheden, om te troos ten en op te beuren, en met de troostmiddelen van onzen godsdienst te komen sterken. Met zulk een priester mogen de parochianen meejuichcn; zij mogen vurig verlangen dat hij nog vele jaren zijn priesterplicht zoo mag blijven vervullen. Na dc Mis werd door de geloovigen te zamen liet fcesllied gezongen van A. Franssen: O Pries ter Gods, wij juichen luid, terwijl de Jubilaris met z'n familie weer naar de pastorie werd ge leid. Te 5 uur werd dit feesi gesloten met een plech tig Lof, waaronder door de schooljongens Veni Creator en Magnificat werden gezongen. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur. Mag ik nog eenmaal een beroep doen op uwe gastvrijheid voor liet volgende: We hebben erg lang op liet tweede eitje van Luislervlnk moeten wachten. De kwaliteit is er niet op verbeterd. Vatten we nu het hecle praat je eens liij elkaar, dan is liet niet veel anders, dan om het nu eens plat te zeggen, wat „gezwam in de ruimte". Schrijver spreekt als zijn nieening uit, dat de critiek op de Marktpleincritiek alleen bedoeld zou zijn, als een aanloop om op de criliek op iuplionia neer te komen. Mij dunkt, dat dit even goed, zelfs niet nog meer recht gezegd zou kun nen worden van het eerste praatje van Luister- .'ink. Sell rij ver vindt liet ook een „beetje lam", dat we den correspondent aanduiden, zonder onzer, naam te noemen, alsof hij zelf iets anders doet ten opzichte van liet Gemeentebestuur, Euphouiu, enz. in zijn critiek op alles en nog wat. Luistervink behoeft ziciiverder niet bezorgd ie maken over den geesta in Euphonin. Die is gelukkig uitstekend. Dc verloren krachten zijn weer teruggekeerd, en er wordt ijverig gestu deerd en druk gerepeteerd voor liet komende concert- seizoen. Dit Ie zijner geruststelling. Hiermede nemen we afscheid van Luistervink, ais hij nog eens een liedje wenscht te kweelen, Iaat het dan van wat meer waardeering getui gen voor wat in onze plaats, door overheid zoo wel als door Vereenigingcn op verschillend ge bied wordt gepresteerd. Mocht Luistervink zicli hiertoe kunnen ver- nmn n-otnn- 1 Waterschap „De Binnen- en Buitenpoldcr" van Baardwijk. In café „Het Vosje" hield dit Waterschap gis termorgen 10 uur een vergadering van stemge rechtigde ingelanden. 241 stemmen waren tegen woordig. Na een openingswoord van den waarn. Voor zitter werden dc notulen der beide voorgaande vergaderingen goedgekeurd. Mededceling werd gedaan van een brief van Ged. Staten. De lieer Clir. van Herpt meende, dat in de vorige vergadering besloten was dat liet bestuur deze zaak in samenwerking met hem zou af werken. Het bestuur wees er echter op, dat de vergadering indertijd op voorstel van den heer Lonkhuizen uit Raamsdonksveer daarmede niet accoord ging. Hierna werd tot de stemmingen overgegaan, waarvoor tot stcmopnemers werden benoemd de heeren A. de Leeuw en J. van Kessel. In de vac.-J. A. Loeff, niet herkiesbaar, ver kregen bij eerste stemming J. van Heesbeen 101, H. Klijn 68, J. vai» Woensel 72 stemmen. Bij 2e stemming werd de heer J. van Heesbeen met 134 stemmen gekozen. In de vac.-N. Klerx, niet herkiesbaar, werd ge kozen de lieer Jae. van Woensel met 136 stem men tegen 104 op J. Klijn. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van een voorzitter, waarbij de waarn. Voorz. L. Baijens met 178 stemmen dc meerderheid kreeg, de lieer J. van Woensel kreeg 6 stemmen en de lieer J. van Heesbeen 15 stemmen, de rest was blanco of ongeldig. Rekening 1930—1931 en begrooting 1932—1933 werden zonder opmerkingen goedgekeurd. Van de lecning van 16.000.— werd uitgeloot schuldbrief no. 10. Tenslotte kreeg liet Bestuur machtiging tot uit voering der onderhoudswerken in eigen beheer. Aanrijding. Door een onhandige manoeuvre van een dame die de rijkunst nog niet voldoende machtig was reed gisteren aan de Markt een Ford tegen liet trottoir, niet het gevolg, dat een fietser bekneld raakte. Ongelukken kwamen niet voor doordat een andere inzittende van den wagen nog op 't laatste moment de handrem overhaalde. Nadat een bekeuring gegeven was, vond de man die naast de chauffeuse zat, het toch raad zaam het stuurwiel over te nemen. De lieer Wilgcrs vraagt gelegenhty van gedane schenkingen aan hP( hetgeen hem wordt toegestaan. Hierna sluiting met den Chr. n "roet RECHTZAKEN. HET DRAMA TE PUTBRoj* Vader en zoon veroord,. De Rocrniondschc rechtbank deed spraak in de bekende moordzaak va waarbij de gebroeders W. en M, Ke neef F. Wchrens in den nacht van veniber j.l. in de bosschen aldaar De verdachte vader H. v. d. E. deciel tot 15 jaar gevangenisstraf M. v. d. E. tot 8 jaar gevangenisst MARKTBERICHTEN VEE EN PAARDEN ROTTERDAM, 14 Juni. Ter Veem, heden aangevoerd: 223 paarden, io magere runderen, 1021 vette rundere» kalveren, 922 nuchtere kalveren, 43 lammeren, 7 biggen, 1 hokken 0f overloopers. Prijzen per pond: koeien 17-20 c. 35 c., ossen 18-20 c., 27-30 c., 32-34 c 17, 19-21, 25 cent, kalveren 25-29, cent. Prijzen per stuk van mager vee; 130—230, stieren 60—310, pinken f\ zen ƒ90—150, paarden 130—275, 95140, hitten GO11(1, veulens nuchtere kalveren 10—19, slacht nuct, ren 5—8, biggen 2.50—4.50, biggJ 0.30—0.40. AGENDA'S. WAALWIJK. Dl GEMEENTERAAD. NIEUWKUIK. Dinsdagavond 14 Juni om 7 uur kwam de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den H.A. Heer van den Broek in openbare spoed- eischende vergadering bijeen. Van Vlijmen is bericht ingekomen, dat deze gemeente tot haar spijt niet kan voldoen aan de gestelde vraag, 0111 den financieelen toestand van Vlijmen te laten onderzoeken. Men kan ten allen tijde over te vragen cijfers beschikken, welke volgens in schrijven vernield, alle zeer juist zijn, maar een onderzoek door een accountant wordx niet toegestaan. De Vereeniging van Ned. Gemeenten heeft zicli bereid verklaard het gevraagde onderzoek te doen. De Voorzitter zegt, dat door dc weigering van Vlijmen alles komt te vervallen. Ook de voorge stelde grenswijziging zou de Voorzitter niet doen doorgaan en het genomen besluit hiervan doei intrekken. De heeren van den Besselaar en Wilgcrs be grijpen niet waarom Vlijmen bezwaar heeft. Dc Voorzitter vindt het hetzelfde of Vlijmen de cijfers geeft of een accountant. De heer Wilgcrs vindt dit geen motief. De cij fers van een accountant zijn zeker juist. De heer van Engelen vraagt of Vlijmen wel liet recht heeft 0111 dit onderzoek te weigeren. De heer van den Besselaar toont aan, dat het niet over de begrooting gaat maar over den toe stand tot oji heden. De Voorzitter zegt, dat nitn toch niet moit 0p t ,1,»,, |tnnf, u,,l I11CII IUL1I mui lllljr i u ï'ejfee. °ns. schnjven toch gaan denken dat dc cijfers door Vlijmen gegeven nut tig el fect gesorteerd. valsch ?ÜU(len zijn. of vlijmeu Onder dankzegging voor dc plaatsing, ring heeft Wcet hij niet Een Kaatsheuvels Abonnf Spr. vindt het voor deze gemeente geld vermor sen om een accountant te nemen, temeer nog daar Vlijmen weigert. De Voorzitter: Als de besturen van beide ge- meenten tegen annexatie zijn, en hiervan is kennis gegeven aan Ged. Staten, dan kunnen we de zaak tocli verder gerust afwachten. Dc heer Van den Besselaar: Dus L' denkt dat Vlijmen ook tegen annexatie is? De Voorzitter: Vermoedelijk wel. De heer Wilgers kan liet niet begrijpen, waar om de Voorzitter het nu voldoende acht 0111 aan Ged. Staten te berichten dat men tegen vereeni ging is, zonder meer. Na lange discussie over het voorstel van B. en W. wordt niet algemeene stemmen besloten liet antwoord aan Ged. Staten aan te houden. De heeren van den Besselaar en Wilgcrs vra gen de kosten die er allicht gemaakt moeten wor den in verband niet dc werkzaamheden, reizen e.a. inzake annexatie, uit de gemeentekas te be- talen. Daar liet volk geen vereeniging wil, moe ien kosten noch moeiten gespaard worden. De Voorzitter acht het zijn plicht er op te wij zen, dat het bespottelijk is hiervoor nu nl geld te gaan verknoeien. Wordt besloten een en ander uit de gemeente kas te betalen te 1 mil

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6