De geheimzinnige naars Meisjes gevraagd Ms Middelkoop K. i. M. I. Bouwmaterialen handel I. C. VAN HAARLEM. Gezelscbapsreizen per autobas Zaterdag 2 Ji OPENING NIEUWE ANT 31 per (Mlwap Antieke Meubele Beurs. imoN_- runs JOS. DE FOLl LilT 1L OWE 1DYEBTENTIES „DE ONVERSCHROR Slagersknecht Gevraagd IJSKAST, breagiD Ier Notaris RIETRA Naast Slagerij ZIJLMJ 1211 J. SLAATS Heden exposeeren 2-weeksche serie.fjjj* f670.- Abonneert U op het Waalwijksche en Lang- straatsche blad,dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. Te Koop Het billijkste adres Drogisterij Koloniale waren en Comestibles. de noodverordening der regeering von Papen het volgende gezegd: Wat den zakelljken inhoud aangaat is heel veel ontleend aan de door B tiling voor bereide noodverordening. Al is dit tot op zekere hoogte te verontschuldigen door den noodzaak van directe hulp, toch lijkt het volkomen onmogelijk, dat een regeering. die wif steunen op het nationale Duitschland, voortgaat op de uitgesleten rails van het tot dusver gevolgde tyüeem Juist van Dultsch nationaal standpunt uit moet betreurd worden dat de nieuwe belas tingen alle uitgesproken eenzijdige massa-belastingen zijn. Voor het ter aarde liggende Duitschland komt het er thans vooral op aan, of de regeering in staat is, op de beslissende gebieden van de economische, financleele »en handelspolitiek nieuwe wegen te vin den, die er toe lelden, dat de landbouw, handel en industrie weer koopkrachtig worden. Dan moet echter de herstel, arbeid niet beproefd worden met partij ambtenaren, die de steunpilaren zijn geweest van het noodlottige vorige systeem en van wie er nog veel te veel in de ministeries zitten. President Hoover. President Hoover zal door de repu. blikeinsche conventie weer candldaat worden gesteld voor het president, schap Om de natte Amerikanen aan zijn zijde te krijgen, heeft hij zich niet verzet tegen een referendum over de drankkwestie als programpunt der republikeinsche partij. Om de drogen niet af te stooten, heeft hij echter óók verklaard, dat hij ais pre sident de droogleggingswetten nooit zal opheffen. Washington wordt steeds zwaarder bezet door nog vredelievende, maar lastige oud—strijders, die hun „banus" willen afdwingen. Een wets ontwerp om 2 milliard dollar voorde oorlogsveieranen beschikbaar Ie stellen Is aangenomen. Men geloof', dat pre sldent Hoover echter z'n veto zal uitspreken. Hoover weder candldaat voor het presidentschap Der Ver. Staten. Hoover werd heden door de repu. blikeinsche partij-conventie te Chicago op voorstel van Josuah Scott weder gekozen tot candidaat der republikein sche partij voor de presidentieele verkiezingen. Van de 1154 aanwezige gedelegeerden brachten er 1126 hun stem uit op den huidigen president, terwijl slechts een paar gedelegeerden zich van stemming onthielden. Coolid- ge kreeg 4 stemmen, senator Blaine 13, senator Joseph France 4, Dawes 1 en Wadsworth 1. De opheffing van het S. A.~ verbod en de nieuwe Dultsche noodverordening. De nieuwe nood.verordening zal als essentieele punten inhouden 1. Intrekking van het verbod der S. A S.S. en de overige nationaal, socialistische organisaties. 2 Intrekking van het uniformver- b od. 3. Onderwerping van de afweeror- ganisaties met inbegrip der S. A. enz. aan het toezicht van het rijksministerie van buitenlandsche zaken. Uit het laatste en uit de verorde ning d.d. 5 Mei blijkt, dat de leiders der S. A. eerst de statuten moeten voorleggen aan het rijksministerie van buitenlandsche zaken. Daarbij zouden dan de noodige afspraken kunnen worden gemaakt inzake alle bizonder- heden, speciaal betreffende de toe- komstige organisatie en werkwijze der S. A. De nieuwe Dultsche noodverordening De noodverordening, die heden is gepubliceerd, draagt den naam „Nood. verordening tegen politieke onlusten". Zij treedt in de plaats van de zeven vorige politieke noodverordeningen. De noodverordening zelf omvat onge. veer dertien vel machineschrift, terwijl de uitvoerende bepalingen twee vellen lang zijn. Alle bepalingen der vorige noodverordeningen, die in de nieuwe noodverordening niet zijn opgenomen, verliezen hun geldigheid. In de nieuwe noodverordening is noch van S.A - verbod, noch van een uniform-verbod sprake, zoodat deze verboden be. schouwd kunnen worden te zijn opge heven. Hoofd-en Ki'esp/^ MIJNHARDT'S POEDERS Ue Herstel.conferentle. Op heden Donderdag Is de Herstel, conferentie te Lausanne geopend, maar de" eerste dagen zullen vooral gevuld worden do r particuliere be sprekingen, waartoe het nieuwe stand- punt der Fransche en Engelsche delegatie heeft aanleiding gegeven. Men weet, dat het Hoover-moratorlum op 30 Juni a s. afl >opt en dat Duiisch- land dan weer zou moeten gaan betalen; t.w. 1690 millioen mark per jaar, plus van het tweede jaar af, jaarlijks een der tien termijnen van de uitgestelde schuld van het Hoover— jaar. In die 1690 millioen mark zitten 612 millioen als „onvoorwaardelijke annuïeit", d i. als schuld, welke In elk geval betaald zou moeten worden, over de rest zou gepraat kunnen worden, indien Duitschland onmachtig zou zijn om te betalen. Duitschland beweert echter, dat het noch in staat fs om de onvoorwaardelijke annuï teiten te betalen, noch de rest. De Fransche en Engelsche regee ringen zijn nu overeengekomen, da» ze een algeheele schuldenschrapping zullen bevorderen, hetgeen beteekent, dat Duitschland niets meer zou hebben te betalen, maar dat ook den vroegeren geallieerden hun schuld door de Ver. Staten zou worden kwijt gescholden Dit standpunt neemt Frankrijk voor het eerst tn. Vroeger wilde het wel schuldenschrapping, maar het wilde toen geen afstand doen van hel surplus, dat het te vorderen zou hebben, als het de Dultsche betalingen verminderde met de eigen schulden aan de Ver. Staten Wie nu meenen mocht, dat de zaak thans in orde is. vergist zich, want al is Frankrijk eindelijk murw. in de Ver. Staten prakkezeert men nog weinig over kwijtschelding van schulden. Als resultaat van de Herstelconferentie zal men wellicht dan ook slechts mogen rekenen op een nieuw betalings uitstel voor Duitschland en een gedeeltelijke kwijtschelding van schuld, totdat men ook in Amerika overtuigd is geraakt, dat zonder algemeene en groote offira geen verbetering van 'x wtpM* bestol z*l Intreden groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs mindert Mafuschka's proces. Onder doodsche stilte in de geheele zaal, meldt V.D. uit Weenen, vroeg de president der rech'.bank aan Ma tuschka, (den man, die de trein deed ontsporen, waarbij 23 slachttffirs vielen) of hij schuld bekent. De beklaagde antwoordde bevesli gend en keerde zich dan opgewonden tegen zijn verdediger, wlen htj verweet, dat hij de zaak verkeerd had aang?pakt. Hoewel hij luid schreeuwde, was wat hij verder zei onverstaanbaar, aangezien hij Dultsch en Hongaarsch door elkan der praatte. Eindelijk verzocht de president hem rustig zijn relaa3 te willen doen, waarna hij weer beter verstaanbaar werd. Hij had voortijdig het gymnasium verlaten en diende in 1913 een jaar bij het 62 Honved-infanterie-reglment. Hij schilderde voorts zijn oorlogsjaren, zijn krijgsverrichtingen en de daarbij verkregen onderscheiding, zijn oplei ding in een recrutenschool en zijn frontdienst, waarbij hij commandant van een mitrailleur.afdeeling is geweest. Onder groote opwinding, huilend en schreeuwend, beschreef hij een groot gevecht, dat hij heeft meegemaakt, waarbij om hem heen 20 officieren gevallen zijn Alle 8 machine-geweren, die hij commandeerde, had hij achter eikaar door laten schieten en de dooden lagen meiers hoog om hem heen. Matuschka vertelde vervolgens van zijn huwelijk, zijn handel in petroleum, en andere waren te Cantavlr. Te Boe dapest hield hij een warenhuis en was hij eigenaar van drie huizen. Later stichtte hij een naamlooze vennoot schap, waarvan hij directeur en presi. dent-commissaris was geweest In 1927 was hij voor de tweede maal naar Weenen gegaan, om te trachten huizen te koopen. Op de vraag van den president, of hij al eens in Parijs was geweest, ant- woordde Matuschka, dat hij zich dat niet kon herinneren. Op de verdere vraag, hoe hem Weenen was bevallen, antwoordde hij, dat hij Weenen mooi maar zondig vond. In de Stephan-kerk gingen de menschen slechts om elkaar hun mooie toiletten te toonen. Op den terugweg naar Boedapest, had zich een geest van hem meester gemaakt, die hem aanstichtte om spoorwegaanslagen te plegen. De be- doeling van deze aanslagen was den spoorwegdirecties schrik aan te jagen. Hij had ze willen dwingen, een door hem gedane uitvinding op het gebied van wagonverbinding, welke uitvinding hij een belangrijke technische verande ring noemde, in te voeren. Uitvoerig zette hij uiteen, hoe hij zich de toe. passing van deze uitvinding voorstelde, Te Boedapest had hij op aanraden van den geest, die hem ook aangezet had om een secte te stichten, het huis, waarin zich het voor de secte bestemde bureau bevond, in allerlei kleuren laten beschilderen. Deze kleuren zouden het zinnebeeld zijn van alle religies, die hij had willen dienen. De geest was steeds daarbij geweest en had hem ertoe aangezet de streek van Anzbach uit te kiezen voor een spoorwegaanslag Deze aanslag had hij gepleegd en hij had gehoopt, daardoor tot rust te komen. HQ wilde slechts, dat alle kranten over hem zouden schrijven. Het was niet zijn bedoeling, menschen- levens op het spel te zetten. Ook na de pauze kon uit de ver. warde uitlatingen van Matuschka slechts moeilijk iets begrepen worden. De Geest zou hem beloofd hebben, dat hij een beroemd man zou worden. Wanneer Matuschka het patent zou hebben, zouden er groote arbeidsmo gelijkheden ontstaan in geheel Oosten, rijk, Hongarije en Duitschland. Door deze aanslagen zou het verbouwen van spoorbanen noodzakelijk moeten wor den, waardoor de arbeiders werk zou. den krijgen. Daartusschendoor profe teert Matuschka, dat hij nog eens minister zal worden. Vervolgens komt de aanslag bij Jueterbog in behandeling. De president herinnert hem er aan, dat toen, bij Jueterbog, een poging is gedaan met een steekvlam. Matuschka verklaart dat hij dat niet weet. Plotseling springt hij op en begint toch te vertellen van het laschapparaat en schildert, hoe dit niet gefunctioneerd heeft. De Conferentie te Lausanne. De plechtige openingszlltlng van de conferentie van Lausanne heeft gisteren plaats gehad. Aan een hoef ijzervormige tafel zaten aan de leden der Britsche delegatie, de Dultsche gedelegeerden, de Franschen en voorts zaten links de delegaties van Japan, Australië, Canada, Griekenland, Por- tugal en Joegoslavië, rech's die van België, Cechoslevakije Nieuw Zeeland, Polen en Zuid—Afrika. Een groot aantal journalisten uit alle landen, alsmede een beperkt aantal genoodigden vulden verder de zaal. Op een voorstel van Herriot, dat door Grandi werd ondersteund, werd MacDonald bij handopsteken tot voor. zitter der conferentie gekozen. Na de begroetingswoorden van den Zwitserschen bondspresident Motta, die naast MïcDonald had plaats ge nomen. nam de Britsche premier het woord. Hij wees er op, dat de cor.fe rentie nu bijeenkomt tijdens de ernstige crisis, welke de wereld ooit in tijd van vrede heeft getroffen. De waarde van den internationalen handel is thans nog slechts de helft, of misschien zelfs nog minder dan de helft van de waarde in begin 1929 het aantal werkloozen is meer dan verdubbeld zoodat 20 k 25 millioen menschen thans zonder werk zijn en deze toestand wordt dagelijks ongun stiger. Met nadruk verklaarde MacDonald, dat men hier te doen heeft met een systeem, dat door den crisis dreigt te bezwijken; niemand mag afzijdig blij ven bij het herstel. Wanneer men constateert, dat er een po'itiek is ge voerd. welke een schending beteeken van de economische wetten, waarvan de welvaart, het internationale goede renverkeer en de handhaving van een redelijke prijsvorming afhangen, dan moet men bereid zijn, tijdelijk het offer te brengen, dat voor een alge heele wijziging wordt vereischf. Mi is men een helderen blik hetft, is dat te berpiken. Te Lausanne kan echter geen vol ledig succes worden behaald, zonder een succes te Ger.è e. Wanneer he werk der staatslieden de economische moeilijkheden, welke ons hier in hoofd, zaak bezig houden, wil overwinnen, dan dient een periode van rust ge waarborgd te zijn, gedurende welke de volken hun zaken op economisch gebied in orde kunnen brengen, zonder gestoord te worden door oorlog of oorlogsgeschreeuw. Sbardellotto ter dood veroordeeld. Wegens complot tegen den duce. Sbardellotto is heden wegens zijn pogingen tot het plegen van een aan slag op Mussolini ter dood veroor. deeld. Belglë's gewijzigde drankwet. De Belgische Kamer heeft heden in tweede lezing de gewijzigde drankwet aangenomen. Zooals bekend worden de meeste bepalingen verscherpt en is de eenige verzachting, dat in winkels minimaal een liter in plaats van twee liter alcohol tegelijk mag worden ver kocht. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw DEN HARTOG—Oerlemans geven kennis van de geboorte van hun zoon 48361 Dirk Johannes Jacob. Apeldoorn, 13 Juni J932. Herplaatsing wegens misstelling. GETROUWD; E. J. Veerman en G. E. van Hattem- Verheljden. K O. Goenoeng Sdli. Dampit Blltar (Java.) 15 |unf '32. LUXOR BIOSCQq Zaterdag 8 uur, Zondag Q en GETROUWD Johannes J. van Oers en Adriana M. Thijssen die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank bt tuigen voor de vele belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, Baardwljksche Straat, 16 Juni 1932. vertoonen wij wederom een spar)ne 16 acten, waarvan deze weefe Een film van huiverende geheimzinnigheid avonturen. Deuren en vensters worden alsdnJ, zinnige hand geopend. Verschillende persor op raadselachtige wijze, doch dit alles zal wijzen door een even geheimzinnig persoon worden gebracht, om dan den hoofdschuldig ALS 2de HOOFDNUMMER- Spannend sensatie-filmwerk In 6 acten, zich de ParQsche Onderwereld TOEGANG 16 JAAR. TRICOTAGE-INDUSTRIE „SET Aa. QROOTESTRAAT 160 te Capelle, bericht, dat het Burgerwoonhuis onder Waspik aan het Dijkje is ingezet op slechts Toeslag Maandag 20 Juni om 6 uur bij den heer C ROO ERS te Waspik. 48368 direct gevraagd oud 13 lot 17 jaar. 48372 W. KAMP, Hoofdstraat 214 Kaatsheuvel. Ziet Engeland van elke herstelbetaling af Naar „F nancial News" verneem», moet de Engelsche regeering hebben besloten, te Lausanne mede te deelen, dat Engeland geen verdere reparatie- betalingen zal elschen. ongeacht wat de andere voormalige geallieerde landen zullen doen. Mocht Duitschland bereid worden gevonden accoord te gaan met de op lossing, waaromtrent rijkskanselier dr. Btiiing en de vertegenwoordigers van zekere andere mogendheden het eens waren geworden en die een bescheiden laatste betaling inhield, dan zou Engeland bereid zijn. dit alternatief te aanvaarden. Sir John Simon en mi nister Runciman moeten Chamberlain en Baldwin er van hebben overtuigd, dat een volledige schrapping het eenige alternatief is, om een Ineenstorting van Centraal—Europa te vermijden. (ManI met eenige kantoorroutine op handelskantoor hier ter plaatse Sollicitaties schriftelijk onder No, der advertentie Bureau van dit blad. 48314 LINOLEUM LOOPEIK TAPYTEN G0RDYNEN BEDDEN, MATRASSEN, N.V. een prima werkende wegens aanschaffing van een Eleotrlsche Koel—Installatie. Te zien en te bevzagen bij J. DE JONG, Slager. 'sGreveld- Capelle. 48370 Magazijn aan de Haven Mr. van Coothstraat 71, Telefoon 236. Alle Bouwstoffen, alsook Baksteen en Kalkzandsteen. Uit voorraad. Crisiszui Burgemeest van LOON-OR dat ingevolge a zuivelwet 1933 ders gedurende weken uitkeert den verstrekt, bedrag van 75 gevende koe en staande dierenm Ten einde v In aanmerking behoort ieder aanspraak 0p uilkeering maa voor wat de Kaatsheuv meenif-secreiai 21 JUNI, des tot 5 uur. De melkveeho op-Zand in lagere school op WOENSDA namiddags van De melkv Moer op JUNI as, des 2—4 uur In het der openbare de Moer. Met betre aanwijzingen strekken van de aangaat wordt publicatie inde Kaatsheuvel, Bur gem van J. L V M. A INZET. te Dussen. bertcht, dat de goederen van de Familie BOELAARS zijn ingezet KOOP 1 KOOP 2 KOOP 3 KOOP 4 op op op op f iaoo.- f 600 12350.- 11400.— Toeslag 25 juni 1932 v.m. 11 uur N T. bij LAU VERMEULEN te Dussen 48354 voor alsmede voor GEDIPL. DRO( (Tol nu toe bedrljfleidster der Flr Oumoulin.) DEN naar binnen- en buitenland is Autobus-Verhuur-Inrlchting Hoekelnde 397 Tel. 85 WAALWIJK. 48347 TERRAZZO-. BETON, en HOUTGRANIET VLOEREN, TERRAZZO GOOTSTEENEN Alle maten uit voorraad leverbaar BETONSCHUTTINGEN. Voor Waalwijk en O-nstreken boodschappen en bestellingen be zorgen Café „De Korenbeurs* Markt, Waalwijk. waaronder twee Fransche gebogen Wortelr. Dames-bureaux Louis XVI, Eikenhou fraai besnaden Kist 18 ie eeuwsch (i 18a eeuwsche Stoalen, Kruisbeeld den Barok.tijd. Voorts een collectie „Zotjtf Oud Tin werk. Mahoniehouten uit den Empiretijd, Oud| koppen. Wij noodigen U beleefd tot een bezoek KUNSTHANDEL GROOTESTRAAT 216 W en wi en 54 Dez< gehc Ziet gedur le wo Bef verstr mente noemi en U cadea Doos 4-5ct. Per stuk 8ct, 8ij Uw drogist.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 2