!t leg. leg. B. Mieren-Latarde i Mieuvs uil Kaalshemel. y uit Waspik Co. DRINKT Limonades en Sorbets Vlctoriawater. /sen in n tbl stri H. de Bont-v. Hutten ZONNEBRAND EN DORST Fa. P. T. Bievlaagh-van der Heijden Anton Holtgrefe Vreest geen Examen d. worde,, 2 en 2- I de Dire IJGBA/ fbonde Zaterd. 18 Juni '32. 55e Jrg. DERDE blad. tiding cao nen. O. kelen ot. orraad- Waspik, 13 Juni 1932 chle Lezer, Raadsvergadering van 1.1* 15 't er weer eens warm toe Gedeputeerde Staten gaven p R. gelijk in 't geval „Arm Br,", maar de opzet Ihans niet mogen gelukken, (f Br. had namelijk het heele doorzien, bedankte, en liet nieuw candidaat stellen. Hoe- nog lang niet uitgemaakt was aad nu werkelijk in 't ongelijk liaan, ging alles nu toch precies de létter en Br werd met algemeene stemmen gekozen, ico.) Zou het dagblad „Oe dat aan verschillende inge- vanult Raamsdonksveer door gekende werd toegezonden, nog hebben meegewerkt? is het, dat de aanbinder dezer denls, zelf niet eens op een candidaat stemde.... 't Begon de notulen 1 Waspiksche Raadsvergadering voet. doorgaans te eentonig om er luisteren. (Steeds weer dezelfde sl). Maar wij stellen ons de f 1.1. Vrijdag aldus voor ■jder R. Er staat niet in de uien, dat ik heb gezegd: „Van en mijn vrouw valt niets te ;gen*. Her. Wat hebben vrouwen hier maken 't is hier toch geen jlfiekransje te Tribune. Gelach en hilariteit. Br. ik vind het laf van U hier vrouwen in 't geding te ngen. •gen Piet. Echte buurtpraat, i? en lan. Ja, ze zeggen zulke gen na een burenruzie, Enz. enz. enz. wil het voorkomen dat de Katho- •actle. zoowel als het gemeente- met dergelijke affaires niet zijn, terwijl bij andersdenkenden VUKjrok ver beneden nul is. gelooven evenmin dat een en is in den geest van de kiezers van ook niet van de aanhangers betrokkene, die steeds een en geacht wethouder van k is geweest. Dat zal zich vroeg wreken, let maar eens op. Wij dat men ook van die zijde zal inzien, dat hiermee geen enkel olebelang gediend is. Het pu- komt meer ter raadsvergadering loeger, het spelt de verslagen en ill. Laten we hopen, dat we krijgen een eendrachtige samen werking, zeker in deze tijden, e week Donderdag hebben we onstratie gehad van de brand- Wij zijn er van overtuigd dat dan zoo'n oefening groot nut maar wij zouden dit werk roductiever willen maken door monstraties te houden tegen het van zulk een fel bewogen raads ering. Al was het alieen maar daar verhitte gemoederen een ai te koelen Adept. onze heerlijke warfrisschende o. a GRENADINE RANJA R0|0 CITROEN ANANAS KERSEN PERZIKEN FRAMBOZEN ZWARTE BESSEN ENZ. Limonade en Spuitwater op kogelfleschles. KORFFS FOSCO - MOKKA. Aanbevelend, t I, k, van (OVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Juni 1932. Geslaagd. Ada Wagemakers alhier slaagde de Kweekschool St Ursela te voor 't examen nuttige hand- St. Anlonlusfeesten. hens het Lof van Zondag zijn pastoor Verhagen de zilveren pissen der St. Antonius Broeder- i gehuldigd. Het waren er een waarvan de heer P. Horman l echtpaar A. Mangels.v. d ert uit Waalwijk en de anderen fagenberg en Enschot. pastoor feliciteerde de jubila- met hun 25 jarig lidmaatschap pens met het feit dat zij 25 jaar het Octaaf de Antonius.kerk hebben. Zij werden begiftigd zilveren medaille, oral de processiedagen Dinsdag Woensdag zijn talrijke pelgrims Brabant naar de St Antonius gekomen. Dinsdag was er een processie uit Vught, bestaande |10 personen, die met 8 auto waren overgekomen. Verder er bussen uit Moergestel, Boxtel Jout, Berkel, en Woensdag uit Riel, St. Michiels Gestel en De pelgrims waren algemeen evreden over de ontvangst. Jens dient- nog vermeld dat ag tijdeps de processie 't prach nieuw- baldakijn met de vier «e ydnen voor 't eerst buiten is Winkelsluiting. herinneren eraan dat morgen and met de St. Antoniusfeesten rinkels tot 8 uur des avonds ge zullen mogen zijn. 'aa'wijksche Zwemvereenlglng. kn 9 16 Juni is door 1075 men gebruik gemaakt van de en zwemgelegenheid. temperatuur is 21 Rectificatie. schreven in ons vorig nummer aanbesteding binnenverfwerk raadhuis, dit moet zijn „slacht- Kunsthandet /os de Folter. De etalage van den heer Jos. de Folier trekt weer bijzonder de aandacht door een mooie collectie antieke meu belen, borden, tinwerk enz. Wij ver. wijzen naar de advertentie waarin meer bijzonderheden vermeld zijn. Gymnastiek, Leden en aspiranten der Patronaats- Gymn. Vereen. „Kunst en Kracht" ainier zullen evenals de W. G. V. morgen gaan deelnemen aan de jaar- lijksche groote Gymnastiek wedstrijden vanwege den R.K Dioc, Gy nn. Bond die ditmaal te Tilburg zullen worden gehouden. Het beste succeszij hen toegewenscht T.B.C.—vlucht. In de j 1. gehouden leden—vergade. ring van den Waalwijkschen Concours- bond, werd besloten tot het houden van een T B.C.—vlucht met jonge dui ven vanuit Lter. Aan bovengenoemde vlucht mogen deelnemen, alle duivenlieihebbers uit Groot—Waalwijk Hieronder zijn dus ok begrepen de niet—georganiseerde lefhtbbers, en d:e deelen dezelfde rechten als zij die bij eene vereeniging zijn aangesloten. Ook ongeringde duiven kunnen In- gemand worden. Wij verwachten (zoowel als in andere plaatsen) dus een zeer groot aantal duiven, om langs dezen weg de cas van de T B.C. te steunen. De oefeningsvluchten die het eind station vporafgaan zijn op 26 Juni van Tilburg 3 10 Juli Baal en op 17 Juli Lier. Voor dit weldadigheids doel zullen alle vereenigingen nog aangeschreven worden, om te trachten, voor laatst genoemde vlucht de noodige eere prijzen In te zamelen. 25—jarig jubileum. De heer G. Muskens vierde dezer dagen zijn 25-jarig jubileum in dienst der Timtur—schoenfabrieken alhier. In het bijziji van bedrflfsleider en chefs werd de jubilaris ten kantore gehuldigd en toegesproken door den patroon den heer Ir. C. Raming, die hem het gebruikelijke geschenk onder couvert overhandigde. Wij bieden den jubilaris onze fele- ci'aties aan. Bijz. Vrijw. Landstorm. De afdeeling Waalwijk van den Bijz. Vrijw. Landstorm heeft besloten deel te nemen aan de groote schiet, wedstrijden te Vlijmen, welke worden gehouden op 19 en 26 Juni en 3 Juli. In verband hiermede wordt heden Zaterdagmiddag schietoefening ge houden. De afdeeling Besoijen gaat met 2 vijftallen. Baldadigheid. Aan den Parallelweg zijn door de jeugd weer verschillende boompjes geheel ontveld. De baldadigheid onder de jonge snuiters wordt met den dag erger. De politie houdt wel streng toezicht, doch zij kan moeilijk overal tegelijk zijn. Daarom was hier een weinig medewerking van ouders, onderwijzers e.a. wel gewenscht. De tramfusie In Brabant. Het Dagbl. v. N.-Br. meldt: De aandeelhouders der betrokken maatschappijen hebben in principe besloten toe te treden tot een even. tueele fusie van tramwegen in de provincie Noordbrabant. De bij een eventueele fusie betrok, ken tramweg-maatschappijen zijn de Tramwegmaatschappij „Antwerpen Bergen op Zoom-Tholen" (A.B.T.) te Bergen op Zoom, de „Zuid-Neder- landsche Stoomtramwegmaatschappij* (Z N.S.M.) te Breda, de „Zuider Stoomtramwegmaatschappij" (Z S M te Breda, de „Hollandsche Buurt, spoorwegen* te Tilburg, de tramweg maatschappij „Den Bosch Helmond" te Den Bosch en de tramwegmaat, schappij „De Meijerij" te Eindhoven. R.K. Diocesane Middenstandsbond. denatanders in ons Vaderland omvat. Spr. bracht dank aan God, Die zoo zichtbaar zijn zegen op het werk heeft laten rusten. Voorts dankte hij allen die hebben medegewerkt om den Middenstandsbond groot te maken. Huldiging Dr. L. A. M. van der Spek. „Van bevoegde zijde vernemen wij, dat het aantal patiënten en oud-pati ënten, dat bijdragen heeft ingezonden, de verwachtingen van het Comité verre overtreft. Ongetwijfeld zal dan ook op 21 Juni te Den Bosch Dinsdag as. om half vier in de Aula van het Groot zieken, gasthuis eene groote schare van hen aanwezig zijn om bij de uitreiking van het huldeblijk nog eens gelegenheid te hebben persoonlijk afscheid te ne men van dezen sympathieken medicus. Het zal eene eenvoudige plechtig heid zijn, waarbij ieder belangstellende van harte welkom is!" Waarschuwing. Wij meenen goed te doen door middel van onze Katholieke pers onderstaande waarschuwing te richten vooral aan de Oversten v. Kloosters en andere Katho lieke inrichtingen. Het is ons meermalen gebleken (en dezer dagen geschiedde het wederom), dat bij Kloosters en anderen sigaren te koop worden aangeboden door een persoon, voorgevende bestuurslid te zijn van de R.K. Werkliedenvereniging (ook wordt gesproken van R.K. Volks bond) te 's Bosch. Ook wordt voor gewend, dat deze verkoop geschiedt namens voornoemde R.K. Organisatie ten bate der werklooze sigarenmakers Wij vestigen er de aandachtop.dat deze en dergelijke voorstellingen geheel valsch en onwaar zijn. Noch het een, noch het andere berust op waarheid. Men zij voorzichtig en sla geen geloof aan dergelijke leugenachtige trucs. Het Bestuur van den Bosschen Dloc. Werkltedenbond Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Burgemeester en Wethouders van Waalwijk bevelen deze collecte gaarne aan de ingezetenen dezer gemeente aan. DRUNEN. Het in onze streek zoo gunstig bekende circus Amanda Roberti, dat kort geleden groote successen te Waalwijk heeft geboekt en daarna naar Oisterwijk vertrok, waar het zijn reek9 gala-voorstellingen heeft vervolgd, is thans wederom in onze omgeving teruggekeerd. Te Drunen zullen voor stellingen plaats vinden Vrijdag, Zater dag en Zondag om 8 uur, terwijl kindervoorstellingen zullen worden gegeven Zaterdag- en Zondagmiddag om 4 uur. Een bezoek aan het circus kunnen wij ten zeerste aanbevelen en wij twijfelen niet of velen zullen van deze bijzondere gelegenheid om circus Amanda Roberti te gaan zien gebruik willen maken. SPRANG-CAPELLE. De uitslag der aanbesteding van een dubbel woonhuis voor den heer G. v, Caem te Sprang is als volgt Begrooting f4670 C. B, Timmermans, Sprang f4900 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f4750 P. A. Kramer, Genderen f4548 A. H. Broeders, Raamsdonk f4538 Am. de Grauw, Waspik f4498 P. de Grauw, Waspik f4488 Kleijnloog en Over8teeg, Vrijh.-Capelle f 4463 A. M. Vermeeren, Loonopzand f 4346 G. Paans, Capelle f4325 Gebr. Spiering, Capelle f4220 Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. De R.K. Middenstandsbond in het bisdom 's-Hertogenbosch, hield Don- derdag te Oisterwijk de buitengewone algemeene voorjaarsvergadering De bondsvoorzitter, de heer Meiiring hield daarop de openingsrede, welke hij aanving met er aan te herinneren, dat dit jaar in April de Dioc. Mid. denstandsbond 30 jaar bestond. Bijzonder belangrijk was dit feit, omdat met de oprichtingsvergadering de katholieke Middenstandsbeweging in ons land door pioniers als Dr. Nouwens en Marinus van Hout werd gegrondvest, die ten slotte leidde tot de federatie van den Nederlandschen R.K. Middenstandsbond, die op dit oogenblik c.a. 20.000 katholieke Mid Evenals FJw Flora's-kinderen met deze hitte laaft, zoo kunt gij nu ook op moderne wijze Uzelf laven. WAARMEE KUNT U DIT Met ll1/, cents. Voor deze prijs maakt U in een wip een volle, groote, sierlijke syphon spuitwater. (IAAT GIJ EEN TOCHTJE MAKEN, dan neemt gij de syphon mee en gij hebt een voordeelige verfrissching voor Uw tochtgenooten bij de hand. Bovendien, wanneev Uw syphon leeg is, haalt U een koolzuun- patroon uit de zak, leent ergens een weinig Aqudl oftewel pompwater en Uw syphon is weer gevuld met heerlijk verfrisschend spuitwater. De patronen houden wij geregeld op voorraad, en meer vertellen wij U er niet van. I)c vele bijzondere combinaties, van dranken, welke nog met deze, flesch te maken zijn, willen wij U graag demonstreeren, zooals wij reeds met succes voor verschillende Heeren en Dames heb ben gedaan. MAAKT HET ZELF MET DE SPARKLET SYPIION Grootestraat 261—263. Tel. 72. „De IJzer- en Verfhandel". KWALITEIT VOOR HUISHOUDEN EN BEDRIJF. Naast het Nieuwe Iiaadhnis te Waalwijk. R K. Marine-personeel. De R.K Vereeniging van Marine, personeel „St. Cristophorus* heeft een verloting uitgeschreven voor een mooi doel, nl. de verspreiding van goede lectuur onder marine-personeel in Oost en West-lndlë en Nederland. Maar als ze niet geholpen wordt, dan zal deze verloting een strop worden en dat zou jammer zijn. Daarom heeft men ook een beroep op ons gedaan en al gaan we in onze kolommen nu geen lotjes venten, voor dit bijzonder geval, voor dit goede doel willen we een uitzon dering maken, in de hoop dat ook voor onze marine-mannen uit deze streek wat hulp komt. Wie zoo'n lot wil hebben ('t kost f 1.— en er zijn prachtige prijzen aan verbonden als een nieuw huis, salon, ameublement, motorfiets enz. enz.) geve zich maar op aan ons bureau en wij zullen zorgen dat hij kans krijgt op een mooien prijs en gelegenheid om een goed werk te doen voor den R.K matroos, die het In z'n actie vooral overzee ook al niet gemakkelijk heeft.- Allons, wie helpt mee? want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Collecte Gewapenden Dienst. Op 20 Juni zal wederom, thans voor den lieden keer, de jaarlijksche collecte plaats vinden ten behoeve van het Fonds ter aanmoediging en onder- steuning van dea Gewapenden Dienst in de Nederlanden (Fonds voorOud. Militairen). Het Bestuur van voormeld Fonds noodigt de ingezetenen der Gemeenten uit deze oude en eerbied waardige collecte met ruime bijdragen te steunen Het doel is dien steun alleszins waard. Blijkens het laatste jaarverslag wer den door bedoeld Fond9 738 verdien stelijke oud militairen, die hulpbe hoevend waren geworden, finantieel gesteund. Het Fonds onderhoudt bovendien te Leiden het Koninklijk Militair Invalidenhuis, waarin aan oud—militairen een aangenaam en gezellig tehui9 wordt geboden. Hierin werden in het afgeloopen jaar 44 oud- militairen verpleegd. Gaarne zoude het Fonds zijn hulp in wijderen kring willen verleenen de geldmiddelen laten echter uitbrei ding niet toe. CAPELLE, De postduivenvereeni ging „Nog Sneller* hield een wed vlucht van uit Ramboullet, met den volgenden uitslag 1 5 M. Mesch, 2 7 A. van Beek, 3 H. Boezer, 4 A. Blom. 6 11 G. Vos. 8 L. Verduin, 9 10 Th. Groeneveld. Eerste overduif G. Vos. Twee eerst aangetoonde M. Mesch. In de Geref. Kerk hoopt a s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden ds. P. K, Keizer. CAPELLE. Het le elftal onzer voet- balvereeniging Excelsior won j.l. Zon dag te Kaatsheuvel met 21 van Kaats- heuvelsche Boys I, terwijl Excelsior II met 31 verloor van Kaatsheuvelsche Boys II. Het vijftal der hengelaarsvereeni- ging „De Maasmond" alhier, dat j.l. Zondag deelnam aan het hengelcon- cours van St. Petrus en Paulus te Til burg, Jiehaalde aldaar den 9en korps- prijs. Ds. J. H. Koster te Montfoort, eertijds predikant hij de Ned. Herv. gemeente alhier, ontving deze week een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te IJselstein. De Ned. Herv. Jongemeisjesver- eeniging op G.G. hield j.l. Dinsdag avond in de Ned. Herv. Kerk alhier, onder leiding van Mej. H. voor de Poorte, haar jaarvergadering, waar voor de belangstelling net zoo groot was als vorige jaren. Na de gebruikelijke opening werden de jaarverslagen van de secretaresse, M. Soeters, en der penningmeesteresse Riek Dekkers, behandeld, waarbij bleek dat deze vereeniging zich in een voortdurenden bloei mag verheugen en dat de wekelijksche bijeenkomsten welke staan onder leiding der dames H. Voor de Poorte, A. Vos en A. de Rooij, vrij geregeld door de leden wor den bijgewoond. Na afhandeling der huishoudelijke aangelegenheden werd de avond gevuld door de leden met voordrachten en inleidingen, die door de belangstellenden met aandacht ge volgd werden en, waaruit bleek, dat er met ernst en toewijding gestudeerd was. Van de plaatselijke Jongelings- en Meisjesvereeniging waren afgevaardig den aanwezig, die de in jaarvergade ring bijeen zijnde vereeniging namens hun vereeniging complimenteerden. Ongeveer half elf werd deze bijeen komst met een woord van dank voor de belangstelling op de gebruikelijke wijze gesloten. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des nam. half drie op te treden de heer Vroon, gods dienstonderwijzer te Tolberd. 's Mor gens half 10 leesdienst. Door het gemeentebestuur van Sprang-Capelle is in beginsel besloten de werkverschaffing voort te zetten, met het uitbaggeren der Labbegatsche haven. Het aantal tewerkgestelden is momenteel ongeveer 90. De vrachtauto van de N.V. Adr. Oerlemans en Zn. te Labbegat kwam een dezer dagen op de Hoogevaart in botsing met het hek van den spoor wegovergang. Behoudens eenige mate- rieele schade liep dit ongeluk goed af. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Tusschen de gemeentebesturen van Sprang-Capelle en Loon-op-Zand wordt ovdrleg (gepleegd ten aanzien van <le verbetering en verharding van de, z.g. Kattesteeg. Verbetering van de zen weg is ten zeerste in het belang van het verkeer tusschen beide plaat sen onderling en tusschen Kaatsheuvel en station Kaatsheuvel-Capelle. Mej. D. Voor de Poorte uit Lange- rak, benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School a.d. Loonschendijk, is Donderdag 16 dezer in functie getre den. De Rijksveldwachter W. Speel man alhier, is van zijn detacheering te Vlijmen ontheven en in zijn standplaats teruggekeerd. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk des nam. 2 uur op te treden Ds. Guittart uit Raamsdonksveer. 's Morgens half tien leesdienst. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" gaf j.l. Donderdagavond in sa menwerking met het muziekgezelschap Excelsior" te 's Gravemoer, onder lei ding van den heer A. Christ een con cert. Door de betreffende polderbestu ren is besloten de polders tusschen de Capelsche en Labbegatsche haven door verhooging der kaden tot 2,80 M. bo ven A.P., watervrij te maken. Met het watervrij maken van deze polders wordt tevens bereikt, dat (le verbin dingsweg tusschen deze gemeente en het land van Altena eveneens watervrij komt. Aan Mej. H. Voor de Poorte is, naar aanleiding van haar a.s. huwelijk, met ingang van 16 dezer eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Chr. SMiool a.d. Loonschendijk. In verband hiermede nam zij j.l. Woensdagmiddag afscheid van bestuur, personeel en leerlingen dezer school. Namens het bestuur werd zij toege sproken door den voorzitter der Chr. School vereeniging, den heer B. Verhoe ven, die haar in hartelijke bewoordin gen dank bracht voor datgene, wat zij gedurende de 9 jaren die zij aan de school verbonden is geweest, in het belang van het onderwijs aldaar in het algemeen en van <le Chr. Schoolver- eeniging in het hijzonder heeft gedaan. Met den wensch, dat het haar op haar verderen levensweg in alle opzichten wel moge gaan, eindigde de voorzitter zijn toespraak. Nadat de heer G. Koe nen, secretaris der schoolvereeniging, nog even het woord had gevoerd, bracht het hoofd der school, de heer M. J. Juursema, de scheidende onder wijzeres namens het personeel dank voor de goede verstandhouding die er steeds gedurende haar diensttijd tus schen hen had bestaan, waarna hij haar uit naam der leerlingen een stoffelijk blijk van waardeering, bestaande in een tinnen schemerlamp en tinnen schaal, aanbood. Aangedaan bracht Mej. Voor de Poorte dank voor de tot haar gespro ken woorden van waardeering en het ontvangen cadeau, waarna tot slot haar toegezongen werd Ps. 121 vs. 4. GEERTRUIDENBERG. Tot predi kant bij de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse is beroepen de heer J. Zuur deeg candidaat te Utrecht. DUSSEN. Candidaat J. Hendriks, weike het beroep naar de Geref, Kerk van Dussen—Meeuwen heeft aangeno men, deed met goed gevolg peremp. toir examen voor de Classis Almkerk en werd toegelaten tot de bediening des Woords. Op Zondag 19 Juni a.s. des namiddags 2 uur zal canndldaai J. Hendriks van Groningen bij de Geref. Kerk alhier zijn Intrede doen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. Zijlema van Engroierum. KJ. V. en KJ.M. Hedenmorgen onder de H. Mis van 6 uur werd een algemeene H. Com munie gehouden door de aspirant, leden van de K.J.V. en K.J.M. alhier. Des avonds te 7 uur onder het plech tig Lof, werd een Feestpredicatie gehouden door den ZEerw. heer Di. recteur van Oirschot uit Tilburg, waan» na een 34-tal K.J.V.ers en 20 K J.M.ers tot leden werden aangenomen. Hierna werd door de nieuwe leden een wan deling door het dorp gemaakt, waarna een gezellige avond dezen dag sloot in het gymnastieklocaal van de St. Janschool. Zondag a.s. zal om 6 uur een H. Mis voor de K.J.V. en K.J.M. opge- I dragen worden, waarna algemeene H. Communie voor de leden. Na de H. Mis gezamenlijk ontbijt in het Gymnastieklocaal van de St. Jansschool. Des nam 2 uur zullen de KJ.V.ers naar Berkdijk gaan, waar alsdan nieuwe leden zullen worden aangenomen. Hierna volgt een rondwandeling door de gemeente. Om 6 uur zal een feestvergadering in het Gymnastieklocaal worden ge houden, waai bij de Fa. de Wed. J. van Nelle uit Rotterdam een thee zal aanbieden. Verschillende vereenigingen van andere plaatsen zullen met hunne aanwezigheid dezedemonstratiekomen opluisteren. De speldjesverkoop ten bate der K.J.V. en KJ.M. kunnen wij in aller belangstelling aanbevelen. Gunning. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. van der Linden Mombers, onder architectuur van den heer J. A. Prins te Kaats, heuvel is gegund aan (Metselwerk) M. van Campen '9 Grevelduin—Capelle f 3325,en (Timmerwerk) H. Moo- lenschot Kaatsheuvel f 3200,—. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer J. Naas—van Boxtel alhier opgedragen aan de Fa. Gebrs. van den Hoven te Kaatsheuvel. Crlsiszuiveiwet. Wij verwijzen naar de in dit num mer voorkomende aankondiging van B. en W. onzer gemeente terzake uit- fceering aan Melkveehouders ingevolge de Crisis-Zuivelwet 1932. Deze mede- deelingen zijn van grootbelang voor de betreffende personen. R.K. Bond van Schoenfabrikanten. Naar wij vernemen, heeft de heer P. van Dam alhier bedankt als voor zitter van den R.K. Bond van Schoen, fabrikanten te Kaatsheuvel. Ongeval. Woensdagmorgen had de fabrieks. arbeider V. het ongeluk op de fabriek van de Fa. Glaudi van de Gouw met zijn hand in aanraking te komen met het mes van de kantenschrooimachine, met het gevolg dat hij zich zoodanig verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Kaatsheuvel, 18 Juni 1932. Volksconcert. Zaterdag 18 Juni geeft de Harmonie Apollo, Directeur P. B. Bisselink op de K.B. Kiosk op de Markt om 8 uur n m. een groot Volksconcert. Programma 1. Fiorenitner Marsch Jul. ru£lk. 2. Ouverture Semlrames G. Rossini. 3. Fantalsie sur l'Opera „Rigoletto" G. Verdl. 4. Ballet Egyptien a. Alle gro Moderato, b. Alle gretto. c. Andante ses- tenuto, d. Adagie en allegro Finale A. Luigini. Pauze 5. Waspiksche Festival. marsch P. Kuijten. 6. Ein Morgen, eln Mittag eln Abend In Wien Ouverture Fr. Suppé, 7. .Espana" valse E. Waldteufel. 8. Episode militaire. Herinnering aan den slag van Waterloo M.J. H.Kessels. LETTEREN EN KUNST, t Dr. F rede rik van Eeden. Donderdagmiddag te 4.40 is te Bus- sum te zijnen huize, het bekende „Wal den", op 72-jarigen leeftijd overleden dr, Frederik W. P. van Eeden. Na (1e viering van zijn 70sten ver jaardag is dr. van Eeden steeds lijdend gebleven. Op goeden Vrijdag van het vorig jaar zijn hem de H. H. Sacramenten der Stervenden toegediend en sinds dien tijd verkeerde hij bijna voortdu rend in 'n toestand van bewusteloos heid, waarbij hij zijn onmiddellijke omgeving slechts zelden herkende. J.l. Maandag verklaarde de genees heer, dat het einde spoedig te verwach ten was, waarop de zeereerw. heer pas toor E. Beniner hem opnieuw de H. H. Sacramenten der Stervenden heeft toe gediend. De zieke heeft sindsdien nog enkele flauwe momenten van opleving gehad. Donderdagmiddag is zacht en kalm het einde gekomen. Niemand in zijne omgeving had het sterven bemerkt. De begrafenis zal a.s. Maandag oni 11 uur te Bussum plaats hebben op het R.K. Kerkhof aldaar .Om 10 uur heeft de plechtige uitvaartdienst plaats in de parochiekerk van St. Vitus. Dr. v. Eeden werd op 3 April 1860 te Haarlem geboren. Al vroeg ging hij op in het leven! der natuur, en reeds voor hij in 1886 aan de Amsterdamsche Uni versiteit promoveerde had hij zijn sprookjesverhaal „de Kleine Johannes" geschreven. Hij werkte eenigen tijd in Frankrijk, doch de artspraktijk kon hem niet volkomen bevredigen in een tijd van opkomend socialisme en groo te maatschappelijke beroering. Hij wil de zelf meewerken tot de sociale her vorming. De pogingen die hij hiertoe in 't werk stelde, hadden echter geen succes, het was voor hem een eindeloos getob met louter theoretische verdien sten als resultaat. Ondertusschen bleel hij zich aan zijn letterkundig werk wij den; van zijn hand verschenen: „Het lied van schijn en wezen", „de Broe ders" en „Lioba". Tijdens en na den oorlog begon de religieuse zoeker zich in hem te ont wikkelen en in 1922 werd hij in de Benedictijner-abdij te Oosterhout ge doopt tot katholiek. De laatste jaren bracht dr. v. Eeden door in zijn woonhuis te Bussum, sinds lang was hij in voortdurende bewuster loosheid. Een onzer grootste dichters is met hem heengegaan. I VOETBALSPORT. A.s. Zondag groote seriewedstrijden op het ter rein aan de Marktstraat, Kaatsheuvel. Aanvang 2 uur. Deelnemende clubs: Trekvogels tegen Oranje Blauw. Ons Genoegen tegen SVV.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9