Aangezien deze pogingen meer sue. ces zouden hebben indien ze werden gedaan door een uit de kringen der ambachtslieden gevormde vereeniging, kwam een dusdanige vereeniging in 1930 tot stand. Middelen bezat deze vereeniging niet; haar voorloopig doel wa9 slechts om het noodige rijkssubsidie toegezegd te krijgen om, na overname van de gem. teekenschool en na uitbreiding dezer school met een afdeeling voor avond.ambachtsonderwijs, deze te kun nen exploiteeren. Tot nog toe is zoodanige toezegging, ondanks alle mogelijke in het werk gestelde pogingen, niet verkregen. De vereeniging heeft bij hare aan vrage om rechtspersoonlijkheid een bedrag van f 50,— moeten uitgeven wegens kosten van het daarvoor ge vorderde zegel. Omdat zooals bo ven gezegd de vereeniging in het geheel geen middelen heeft, stellen wij U voor haar een subsidie te ver- leenen van f 50 waardoor zij in staat is het bij wijze van voorschot opgenomen gelijkwaardige bedrag af te lossen. Wij zijn niet reeds vroeger met een dergelijk voorstel gekomen, omdat nog steeds gewacht is op een gunstigen uitslag van de bij het Rijk aangewende pogingen, welke echter in de huidige omstandigheden wellicht voorloopig niet te verwachten is. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Inltlattef—voorstellen. (O.) Aan den Raad der gemeente Waalwijk. Ondergetekenden, allen leden van den Raad der gemeente Waalwijk, hebben de eer de volgende initiatief voorstellen te doen 1. De in de raadsvergadering van 27 Mei 1932 genomen beslissing inzake de kortingen op de salarissen van het gemeentepersoneel te willen intrekken. 2. Bij aanname van het voorstel genoemd onder 1 over te gaan tot de aanname van de volgende progressieve korting, toe te passen op de salarissen van het personpe! |n gemeentedienst; Inkomen tot f 1250 2% van het inkomen. 1250-2000 3% 2000-3000 4% boven 3000 5% Bij het totale inkomen, waarvan de korting verschuldigd is, wordt de kindertoeslag, evenals zulks bij het Rijk geschiedt, niet medegerekend. Ter toelichting en motiveering van bovenstaat de voorstellen het volgende: Wij doen een beroep op den Raad om de misvattingen, die in de vorige vergadering zijn geschied by de be handeling van de voorstellen over de .korting op de salarissen en loonen van het Gemeentepersoneel", alsnog uit den weg te ruimen door het in herstemming gebrachte voorstel be hoorlijk te doen behandelen, overeen komstig het nieuwe artikel der Qe meentewet hierover handelende. In de oude Gemeentewet luidde het bewuste artikel Art. 50, 2e alinea. .Bij staking van stemmen wordt het nemen van het besluit tot een volgende vergadering uitgesteld." In de sindsdien gewyzigdeOemeente- wet. waaronder wy thans leven, is dit artikel gewijzigd en o.i. zeer verbeterd. Het betrtffende artikel 58 luidt thans; .By slaking van stemmen wordt het nemen van een besluit tot een vol gende vergadering uitgesteld, waarin de beraadslagingen kunnen worden heropend* Zooals U bekend is heeft de Voor zitter van den Raad zich ten onrechte beroepen op het oude artikel 50 en biykbaar over het hoofd gezien, dat dit artikel, overeenkomstig de eischen des tyds, il gewijzigd, waardoor het heropenen der beraadslagingen moge lijk en dus geoorloofd was. Hy heef. dus ten onrechte in de vorige verga dering de leden, die daarom uitdruk kelijk verzochten, de gelegenheid ont- houden, om de beraadslagingen te herooenen, terwijl zy daartoe volgens art. 58 der thans geldende Qemeente wet het volste recht hadden. Heropening der beraadslagingen zou naar de meening van ondergeteekenden hebben moeten leiden naar een meer bevredigende oplossing, dan thans het geval is. De nieuwe gezichtspunten ten opzichte van de bedragen waarop en tot welk bedrag gekort moest worden, zouden naar hunne meentng hebben moeten voeren naar een pro- gessieve korting op de salarissen en loonen. waardoor beter gelet werd op de draagkracht. De behandeling van deze zaak in de vorige vergadering kan dan ook ons rechtsgevoel niet bevredigen en is bovendien in strijd met degewyzigde Gemeentewet. Om al deze redenen verzoeken wy den Raad der gemeente Waalwyk bovenstaande initiatiefvoorstellen met bekwamen spoed in behandeling te doen nemen, overeenkomstig art 58 (nieuwste wijziging) der Qemeentewet. 't Welk doende, get. TH NUIJTEN. get. J. C L v. D GELD. get. C. N. VAN HAREN. get. H. v. d. WAERDEN. get. F C *OXS. get. C. PULLENS. Het nieuwe Raadhuis. Naar wy vernemen heeft de Kegelclub „Hannibal" aan het gemeentebestuur als geschenk voor het nieuwe Raadhuis aan geboden een beeld van Hertog Jan van Brabant. Het beeld zal door den heer Theo van Delft alhier worden vervaar- digd. Eindexamen Hoogere Handelsschool. Voor het eindexamen der R.K. Hoo gere Handelsschool met 5-jarigen cur sus te Waalwijk zijn geslaagd de hee- ren: A. van Engelen, G. van Huiten, H. van Mil, J. Trimbach, allen te Waal wijk; M. van Nieuwstadt, Chr. Suoss, heiden te Kaatsheuvel; L. Rutges te Geertruidenberg en G. Snels te 's-Gra- vemoer. Afgewezen één. Geslaagd. De heer G. G. Raats, alhier, slaagde te Eindhoven voor het examen akte L. O. Aanbesteding. Uitslag der door het Architectenbureau van Ree Bossaerts te Waalwijk gehou den publieke aanbesteding van het met selwerk aan den bouw van een dubbel woonhuis a. d. Besoyenschestraat, voor rekening van den heer V. Couwenberg te Waalwijk. P. de Graauw, Waspik 3490 Zw. Treffers Zn., Waalwyk 3474 Kleinloog Oversteeg. Vrjjh.- Capelle 3295 L. Fitters, Waspik f 3279 H. Maas, Waalwijk 3244 J. v. d. Aa, Waalwyk 2909 Gegund aan den laagsten inschrijver. Successen van Waalwijksche gymnasten te Tilburg. Zaterdag en Zondag Is te Tilburg de jaariyksche Bor.dsdag van den R K. Bosschen Diocesanen Gymna- stiekbond gehouden. Twee onzer Waalwyksche gymnas tiekclubs hebben met groot succes aan deze wedstryden deelgenomen. Zoowel de W.Q V. als Kunst en Kracht keerden met verschillende prijzen naar Waalwijk terug. Wel een bewys dat de gymnastieksport in onze plaats op hoog peil staat en gerust den toels met vereenlgingen uit groolere plaatsen kan doorstaan Beide vereenlgingen en speciaal natuurlijk de turners die voor de mooie successen zorgden ons pro ficiat. Hieronder volgen enkele mededee- lingen omtrent de prestaties van beide ploegen. W. G V. De Waalwyksche Gymnastiekvere niging behaalde J3 eerste, 2 tweede en 2 derde pryzen. In den marschwedstrljd werd deze vereeniging no 1 met David Tilburg, Excelsior Nymegen en OSS den Bosch. In de zeer zware afdeeling: vier kamp gymnastiek 1ste graad wist de ploeg W G V'ers met 129 punten den eersten prys te behalen. De ploeg die deze fraaie prestatie leverde bestond uit; Schapendonk. W. v. d Hoven, W, Eykenbroek, Mutsaerts, E. v. d. Geer en A Mahieu. Oak de adsplranten behaalden In den vierkamp den eersten prijs. Van deze groep mogen we speciaal naar voren brengen de jonge turner L. Aaris, die bovendien in den personeelen vierkamp voor adsplranten een derden prys behaalde met uiterst klein ver schil op den winnaar van dit nummer De heer E. v. d. Geer kreeg den tweeden pasloden personeelen vier kamp eerste graad, het verschil met den winnaar bedroeg slechts '/4punt. Dat de stryd in deze kamp zwaar was blijkt wel uit het telt dat de win naar bijna het maximum aantal punten bereikte. Het publiek wa? het met de beslissing van de ju>y maar gedeelte lijk eens, algemeen dacht men ten minste dat den Waalwykschen deel nemer den eersten prys zou worden toegekend. In den vierkamp derden graad be haalde de W G.V.—ploeg, bestaande uit Schoemans, Adrtaanse. Duquesncy en Possimus, den tweeden prijs en tenslotte werd nog een derde prys toegekend aan de adsplranten beneden 14 jaar voor hun werk In den vier kamp voor die afdeeling. Een zevental mooie onderscheidin gen dus, waarop de W.G V. met recht trotsch mag gaan, 's Avonds kwam de W.G.V. voor afgegaan doortambours en trompetters door de straat gemarcheerd is tot aan het oefanlokaai in de Stationstraat. De turners begaven zich daarna naar het café Snijders, waar nog enkele gezellige uren werden doorgebracht. Tenslotte zij nog vermeld dat een groep adsplranten hunleider, den heer E. v. d. Geer, een aardig souveniertje aan dezen Bondsdag aanboden. Een woord van hulde past na een dergelijk succes zeker aan de leiders de heeren Abeleven uit 's Bosch en E. v. d. Geer alhier (voor de adspl ranten), door wiens nuttige lessen de W.G.V.'ers sinds enkele jaren zooveel zyn vooruitgegaan, zoodat zij thans op alle wedstryden als gevreesde concur renten gelden. Door den Bondsvoorzitter van den Diocesanen R K.Gymnastlekbond in het bisdom 's Bosch werd op dezen bondsdag het diploma als keurturner van den R.K. G. B 2e graad (voor brug, rek. ringen en paard) uitgereikt aan de heeren C. Schapendonk en W. Eikenbroek, beiden leden van de W. G. V. Patr. Gymn, Ver. Kunst en Kracht De deelname aan de Bonds-Gymna- stiek.wedstryden te Tilburg op Zondag j.l is voor de Gymnastiek-Vereenlging „Kunst en Kracht" alhier een groot succes geworden. Niet minder dan 6 pryzen, waaronder 3 eerste pryzen voor het hoogst aantal punten en 3 tweede prijzen, heeft deze kranige ploeg weten te bemachtigen. De mooiste onderscheiding hier onder is we de prachtige wisselbeker, beschikbaar gesteld door den kring Tilburg, voor de vereeniging die het hoogste aartal punten behaalde in den 4.kamp gymnastiek 3e graad. De ploeg die dezen beker voor .Kunst en Kracht* heeft gewonnen bestond utt de volgende turners: L Knuist, G. Schoemans, Chr. van den Hoven, M. van Leent, G. Klerx en J. Boom. Bovendien behaalde L. Knuist het hoogste aantal punten in dezen kamp waardoor hem de eerste personeele prijs ten deel viel. De adsplranten hieldenzich eveneens heel kranig door op den 2en prys ln hun afdeeling beslag te leggen. Hun ploeg bestond uitG. Maas, C. Pullens, B. van Heeswyk, A. van Cromvoirt, Fr. Lombarts. J. Leijtens en Buys. Een keurige prestatie leverde hierbij de kleine G. Maas, die in dezen kamp het hoogste aantal punten van alle deelnemers behaalde en daarmee den eersten personeelen prys. Verder werd door de vereeniging In den marschwedstrljd de 2e prys alsmede ln den pyramide-wedstrijd de 2e prys gewonnen. Alles byeen dus een prachtig resultaat waarop „Kunst en Kracht" met recht trotsch mag zyn en waar voor den winnaars, maar speciaal den onvermoeiden leider den heer L. van Drunen, wel een woord van hulde toekomt. Vroeger was het vooral deathletiek waarin „Kunst en Kracht" op Bonds- wedstryden tot de ernstigste candi- daien werd gerekend, maar zy hebben bewezen ook in wedstrijden uitsluitend op gymnastiekgebied voortaan een hartig woordje mee te spreken. De mooie wisselbeker hierin be haald en welke 3 jaar achtereen ge wonnen moet worden om hem definitief te bezitten, zal een groote prikkel zyn voor de komende wedstrijden om alle krachten in te spannen, teneinde deze fraaie trophee te kunnen be houden. By den terugkeer uit Tilburg wachtte de vereeniging een aardige verrassing en treffende hulde, dte een duidelijk bewys leverde van het medeleven der burgerij van v.m. Baardwijk met zyn vereenlgingen, *Aan het Hoekeinde stond de Har monie .St. Jan" de gelauwerde gym nasten op te wachten om ze daarna, onder groote publieke belangstelling, met muziek naar het vereenigings. lokaal in het patronaat te begeleiden. Daar had „Kunst en Kracht" aller eerst de gelukwenschen in ontvangst te nemen van den vice-Voorzitter der Harmonie den heer C Pullens, dte namens „St. Jan" en de burgery de turners, alsmede hun leider en hun voorzitter hulde bracht voor deze mooie overwinningen. Ook de directeur van het patronaat de WelEerw. heer Ailard sprak een hartelijk woord van gelukwensch en opwekking. De Voetbal vereen. .Juliana" en verschillende ingezetenen gaven hier blijken van medeleven. Nadat alle aanwezigen waren ont haald op een veifrisschenden dronk sprak de voorzitter van „Kunst en Kracht" de heer Jac. van Mierlo een harteiyk dankwoord voor de verras sende attenties aan de vereeniging bij haar thuiskomst bewezen. Speciaal de harmonie St. Jan was hy daarvoor zeer erkentelijk. Hy voegde daafby een woord van hulde aan de winners en hun actieven leider den heer van Drunen. Deze laatste sprak daarop nog een woord van opwekking tot de turners en vroeg den onmisbaren steun van alle ingezetenen. Deze huldiging in het verenigings lokaal was voor de turners een waar. dig slot aan een succes—ryken dag, die haren bloei zeker ten goede zal komen. Studiekring R.K. W. V. De cursussen van den studiekring der R.K. W.V. worden hedenavond in den Gildenbond gesloten by deze ge legenheid zullen de examens worden afgenomen. De deelnemers aan dezen ontwik kelingscursus zullen Zaterdag een bezoek brengen aan het nieuwe raad huis. ].l. Zaterdag hebben de cursisten reeds afscheid genomen van Rector v. Kemenade, die de lessen gaf. Bij monde van den heer Jac. Didden werd Z.E. dank gebracht, terwyi hem als geschenk een tinnen sigarenkist werd overhandigd. Feestavond IV.S.C. Als vervolg op de feesteiykheden ter gelegenheid der promotie naar de tweede klasse zal de vereeniging W.S.C. a.s. Zaterdag in Musts Sacrum hare leden en donateurs een dansavond aanbieden. De avonden die W. S. C. organiseert, kenmerken zich steeds door de prettige sfeer en 't aangename verloop. Dat de vreugde nu dubbel groot zal zyn laat zich gemakkelijk begrypèn, er is immers volop aanleiding toe. Het bestuur hééft ervoor gezorgd dat de noodige attracties aanwezig zullen zijn. Wy behoeven alleen slechts te noemen de „Victoria band" uit Breda, die steeds het hare ertoe bydraagtom de W. S. C -avonden zoo uitstekend mogelijk te doen slagen. Ook andere attracties zullen niet ontbreken, wy mogen hiervan nog niets verklappen, maar ondanks dat kunnen we toch niet nalaten te zeggen dat er enkele decla maties op het program staan die een groot succes beloven te worden. Voor leden en donateurs van W.S C. valt er dus Zaterdag weer veel te profiteeren en we gelooven dat er maar weinig thuis zullen biyven. Vereeniging van Leder.Importeurs. Gevestigd te Amsterdam. De vereeniging van Lederimr orteurs gevestigd te Amsterdam genoot reeds vele jaren eene ongestoorde rust. Tot deze eindelijk werd gestoord, in ver band met eventueele contingenteering van alle ledersoorten. Gisteren nu had te Amsterdam ten kantore der Fa. Rosenberg eene ver gadering plaats, waarvan aan alle importeurs zooveel mogelijk per op- roepbrief of per advertentie in Vak blad en hoofddagbladen des lands, was kennis gegeven. Daar de rustende vereeniging geen definitief bestuur meer had, moest een definitief bestuur gekozen worden en stond derhalve deze eerste vergadering onder voorlooptge leiding van den heer Verwoerd, in wiens handen deze best was toevertrouwd en waarvoor hij den dank der opgeroepen impor- teurs mocht incasseeren. Het Bestuur werd als volgt samen gesteld De heeren Gompertz, den Bosch, Levenbach Amsterdam, Verwoerd Amsterdam, Oldenbeek, Ger. Verwiel, C. v. d. Waals, C. Witlox, allen te Waalwijk. Besloten werd de functies onderling in eene volgende bestuursvergadering te verdeelen. Na eene prettige discusie over de aangelegenheid Contingenteering van leder werden nog geene definitieve besluiten genomen, maar werd eens commissie benoemd van twee leden, (de heer Verwoerd was reeds bij de bedoelde commissies waarmede over leg zou worden gepleegd werkzaam) om de belangen der leder-importeurs o.m. bij de Commissie van Spanjaard zoo noodig voor te staan. Benoemd werden in deze commissie de heeren Ger. Verwiel Waalwijk en Levenbach Amsterdam. Van Haren's Schoenfabrieken. Naar wij vernemen zal het geheele personeel der Van Haren's Schoen fabrieken, ongeveer 350 man, in de vacantieweek met de a s. kermis, een groote autotocht gaan maken naar een aantal filiaal-zaken in de voornaamste plaatsen des lands. Deze prachtige reis, welke geheel gratis door de directie aan 't personeel wordt aangeboden, zal met confortabel ingerichte touringcars worden gemaakt, zoodat de deelnemers zooveel mogelijk kunnen genieten van de mooiste streken en de grootste steden van ons land, waardoor de tocht zal loopen. In het reisplan zijn opgenomen de steden Utrecht, Hilversum, Amsterdam, Haarlem, Den Haag en Rotterdam, waar de diverse filiaal-winkels zullen worden bezichtigd. Als datum voor deze reis is gekozen Zaterdag 16 Juli a.s. Het zal den deelnemers verder ge durende de reis aan niets ontbreken, zoowel voor consumptie als versterking van den inwendigen mensch zal uit stekend worden gezorgd. De directie beoogt met deze reis aan het personeel een blijk van erken telijkheid te geven voor hetgeen dit in de fabrieken weet te presteeren en door het bezichtigen der diverse win kels eenig inzicht te geven in den omvang van het bedrijf en medeleven aan te kweeken met de onderneming waarin zij werkzaam zijn. Maar ook uit reclame-oogpunt is deze reis voor de onderneming van groot belang te achten, daar er haast geen origineeler en sprekender middel denkbaar is om de aandacht van een groot aantal Nederlanders op den omvang van deze onderneming te vestigen. Het ligt voorts in de bedoeling om met Koninginnedag het volledige per soneel der winkelzaken een uitstapje naar de fabrieken te Waaldijk aan te bieden, om hier eenig inzicht te verkrijgen in de vervaardiging van de door hen te verkoopen schoenen. En intusschen neemt deze onder neming, de economische crisis ten spijt, een al maar grooter vlucht. Niet minder dan 15 eigen schoenwinkels in de voornaamste plaatsen van ons land zijn nu reeds geopend en hoe men ook door verdere rationaliseering der productie.methoden getracht heeft de productie met dezen grooteren omzet gelijken tred te doen houden, toch blijkt dat de tegenwoordige pro- ductie van bijna 9000 paar per week nog niet voldoende is om den winkel verkoop bij te houden. Nieuwe plannen tot verhooging der productie zijn in tusschen weer vastgesteld, welke deze spoedig tot 10.000 paar per week zul len opvoeren, waardoor misschien wel de grootste van ons land zal worden bereikt. Zoo zal er o.a. gedurende de kermis- week in de stlkkerij-afdeellng een transportband worden aangelegd, de eerste op dit gebied in Holland. Het fabrieksgebouw aan het Hoogeinde zal vry spoedig door bybo awing van een ferbree 's Bo W. v gaan l alen orwe enkor uterscl globale de tc stellen gerek 000 v< dit i vleugel aan de linkerzijde en vane* verdieping op het voorfront weera? merkeiyk vergroot worden. Een en ander mag ongetwyfeld ju een knap staaltje van organisator^ talent en zaken-inzicht van de leid: worden aangemerkt, die deze ond neming in een paar jaar tyds tot zi een hoogte heeft opgewerkt, waar ook onze gemeente de vruchti plukt, o.m. doordat in deze tijd vele werkzoekenden hier een emp konden vinden. Nederlandsch fabrikaat. De openlucht-filmvoorstelling a|, er een onderdeel der filmrondrels van de ver. eeniging „Nederlandsch fabrikaat, ty il te op verzoek van „Waalwyks Belang en. ook in onze gemeente gehouden wordt zal plaats hebben op Woensdag i MaZief Juli a.s. te Waalwyk. |fdagavi De Zeppelin". van d Ookln onze plaats was de „Zeppelin» door. Zaterdagmiddag goed te zien. Dt luchtreus koerste van Tilburg naa n? 's Bosch over den duin. Natuurlijkan Hepen velen uit om het veelbesproken vver j luchtschip ln de verte te zien voort)1 glijden. elingsc ebrach Ongeval. het De heer Frans Zijlmans alhier had nede Zondagmiddag op de tennisbaan achter der 't Hotel Verwiel, het ongeluk te vaï. I. Heei len en z'n sleutelbeen te breken. Dr eveer i Kolster verleende de eerste hulp. jtival In de machinefabriek van den hee I. de F. van Wees, had de knecht H. M. he de f ongeluk een stukje gloeiend steenkool ii pCl|e het oog te krijgen. Dr. Kolster legde he) LjPt P, eerste verhand. Gelukkig bleek het on- geval geen ernstige gevolgen te hebben. een w Schadeposten. jlgln ge Een kalf van den landbouwer A. de R v'ce stierf dezer dagen aan miltvuur; het cailging. daver werd onder politietoezicht ver- ieer P, brand. "J] Lg^h Bij den landbouwer A. K. bleef eei pr(j koe, die al eenigen tijd ziek was, plotss ling dood. Iginf?e Het mond- en klauwzeer in onze ge- erS tei ineente breidt zich nog steeds uit, ver- loting schillende weiden hebben weer het ken- «gekei teeken gekregen. Deze worden door de vernielzuchtige jeugd nogal eens on- P'y bruikbaar gemaakt. De politie zal daarop Pry3 voortaan zeer streng toezien om tc J." trachten aan deze baldadigheid een pfHg einde te maken. Dn*pki Crisis-Comité. 8 u Wy vestigen er de aaBdacht op da ft geg hedenavond op het W.S C.-terrein eet kveree veteranen wedstryd wordt gespeeld rhout. waarvan de opbrengst ter beschikking weder van het Crisis-Comité zal worden gt. natlg I steld. De entrée is minimum 10 cl,, ras, w hooger naar verkiezing van den toe-m opg schouwer. Voor verdere bijzonderheden ver-pdagmi wyzen wij naar de rubriek „Sport.' :r gur Konlngschleten. ïH ^rt De handboogschutlersvereerlgln ,tslen .Eendracht maakt macht" gevestigd lui v „'t Vosje" hield Zondag haar jaar— lyksch konlngschleten. Het lid, dt heer P. v. Balkom uit Sprang behaaldt de titel met 130 punten ln 38 pyiei, Tweede werd de heer L. v. Bladelr A- met 129 punten. Na afloop van den wedstrijd we?dJJJ,u,\11 de koning, welke deze titel nu reedröe voor het tweede jaar draagt, gehuldigd, waarna de avond verder in gezellig samenzyn werd doorgebracht. Biljarten. Zaterdagen Zondagavond j.l. werden i' in het clublokaal der biljartvereniging „Ons Genoegen (café 't Vosje) een tweetal wedstrijden gehouden. De wedstryd van Zaterdagavond tegen „De Vrooltjke Rollers" café de Haan, werd door „Ons Genoegen' gewonnen met 180 caramboles. De wedstryd van Zondagavond tegen D.O.S. uit Heusden werd eveneens door „Ons Genoegen" gewonnen met 290 caromboles. Prov. Staten. Steun aan land. en tuinbouw. De Commissie van Rapporteurs over de voorstellen van Ged. Staten rap. porteert dat het voorstel tot het ver- leenen van een crediet van flOO.OOO tot steun aan land- en tuinbouw gunstig en met voldoening in alle afdeelingen werd beoordeeld, doch er kwamen tal van vragen en wenschen naar voren, fitters Resumeerende komt de Commissie, tot de volgende conclusie Algemeene instemming met het voorstel. Eene Commissie van vijf of meer leden uit de Staten aan te wijzen voor verschil lende regelingen ter zake. De Com missie heeft eenig bezwaar tegen het verstrekken van renteloos voorschot omdat de betrokkenen weer voor een grooter last, een terugbetaling komen te staan en zag daarom liever hulp zonder verplichtingen. Zij gaat gaarne accoord met de idee, dat ook de organisaties en gemeenten zullen bij dragen, doch zou niet gaarne zien dat dit voorstel hiervan afhankelijk werd gesteld. De Commissie spreekt den wensch uit overleg te plegen met organisaties en gemeenten. Niet al te streng dient te worden opgetreden, daar dit de uitvoering in den weg staat. Vanzelfsprekend is, dat ongeor ganiseerden voor deze steunverlening ook in aanmerking komen. Mr. P. H. Loeff. De heer Mr. P. H. Loeff, vice- 8 president van het Gerechtshof te 's Hertogenbosch, buitengewoon lid van Ged. Staten van Noord-Brabant, is thans zoover van zijn ernstige ziekte hersteld, dat de patiënt kan worden geacht behouden te zijn.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6