9 VERSCH GEKARND en heling te moeten «echt staan. Wegens heling eischte het OM. 2 maanden gevangenissirat voorwaarde lijk. Uitspraak 3 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar. NIEUWS UIT HEUSDEN. Eucharistisch Congres te Dublin gesloten. Het eucharistisch congres te Dublin eindigde Zondagavond om 7 uur met een verbijsterende demonstratie. 140 speciale treinen vielen Dublin 's mor gens binnen en verschillende voor dit doel gecharterde stoomschepen voer den pelgrims aan. De pontificale mis werd in het Phoenixpark door den aartsbisschop gecelebreerd en meer mo. jan een millioen mannen en vrouwen VARA-Kinderkoortje „De Krekel-1 hoorden in dicht aaneengesloten rijen t,es de In het Engelsch uitgesproken preek aan. De straten waren opgepropt met menschen en het verkeer werd ver scheidene uren lang gestremd. De dienst werd niet alleen over geheel Ierland en naar het Vaticaan draadloos uitgezonden, doch ook de stem van den paus zelf werd door de verzamelde menigte gehoord toen hij in het Latijn zijn zegen uitsprak. De plechtige sluiting van het een endertigste Internationaal Eucharistisch Congres was een overweldigende ge beurtenis voor Ierland en werd ook zelden op een dusdanige wijze elders gevierd. Dat het Congres een eclatant succes is geworden, daaraan twijfelt niemand en zelfs moet de vraag gesteld worden of het niet het meest luisterrijke Congres is geweest, dat ooit gehouden werd. Alles droeg er toe bij, om het Congres tol een succes te maken. RECHTSZAKEN. Heusden, 28 Juni 1932. Te Gorcum slaagde Vrijdag voor het eindexamen H B S. onze stadge noot de heer F. Polak. De Woudrichemmer visschers die hier voor de stad op fint vtschten, hebben ondanks de verlenging hun werkzaamheden maar beëindigd Het geheele seizoen was slecht, terwijl van buitenkansjes, als het vangen van zalm, geen sprake was. Vrijdagavond om 8 uur zal In het R.K. Vereenigingsgebouw een lezing worden gehouden over het R.K. Ziekenfondswezen, waartoe alle be langstellenden worden uitgenoodigd Zaterdagmiddag speelde de V V. Longa in den serie—wedstrijd te Kaats heuvel tegen Excelsior (Vrijhoeve— Capelle) en won met penalties, daar beiden 1 doelpunt maakten. Nu komen ze later in den eindwedstrijd. Zondag speelde Juliana 1 (Baard wijk) hier een vriendschappelijke wedstrfld tegen onze club Juliana l De laatste won met 4—1. De beide concerten, Zaterdag en Zondagavond door onze fanfare op de Vischmarkt gegeven onder begunsti ging van mooi zomerweer, trokken als steeds vele bezoekers, die vol lof waren over de vertolking der pro gramma's. Ook waren er veel luister aars van buiten, die niet minder be langstelling toonden. Door een natuuronderzoeker zijn de jonge ooievaars in de beide nesten alhier geringd, om zoo mogelijk op de hoogte te blijven van het reizen en trekken dezer vogels. Bij de voetbalvereniging Juliana wordt Zondag 3 Juli een seriewed strijd gegeven. Hieraan zullen 10 clubs De misdaad In den toren der Majella kerk. De Hooge Raad deed uitspraak in deelnemen, de zaak van den leidekkerspatroon, De collecte voor het fonds van die verdacht werd van moord, gepleegd den gewapenden dienst op j.l. Maan op zijn knecht Arkenbout, dien hij op dag gehouden, bracht hier op f1182, 29 Maart 1929 van den toren der Het circus Amanda Roberti heeft GEMENGD NIEUWS. Vliegongeluk te Vaals. Te Vaals is een noodlottig vlieg tuigongeluk gebeurd. Drie militaire vliegtuigen uit Den Helder verschenen boven Vaals en maakten eenige evoluties boven het vliegterrein aan het Bosch. Plotseling scheen aan een der motoren van een der vliegtuigen iets te haperen, zoodat dit neerstortte. Een der in zittenden sprong uit vliegtoestel, doch geraakte er onder. De andere was in het vliegtuig vastgebonden en kon niet meer los komen Toen het vlieg tuig tegen den grond sloeg, onts'ord een ontplolfhg. waardoor brand uit brak. Het geheele vliegtuig werd in vlammen gehuld. De beide vliegers kwamen daarbij om het leven. Dit noodlottige ongeval veroorzaakte be grijpelijkerwijze groote ontsteltenis. De beide slachu ffers zijn lult. ter zee le klasse C A. Weemhoff en sergeant-vliegtulgmaker W. J. Nijhcff, beiden te Nleuwediep. Verdronken, Het tweejarig zoontje van den heer A. J Schipper te Giethoorn, geraakte Zaterdagmorgen in een onbewaakt oogenbllk in de dorpswacht en ver dronk Gistermorgen is een 5-jarig zoontje van v. d. S. spelende in de haven te Brlelle geraakt en verdronken. De beide aldaar gevestigde geneesheeren. die spoedig ter plaatse waren, mochten er niet in slagen door toepassing van kunstmatige ademhaling de levens geesten weder op te wekken. Zaterdagavond is een 14-jarige jongen met een kano in de haven te Hillegom omgeslagen en verdrorken. Zaterdagavond omstreeks 6 uur is de 87 jarige arbeider Hiebering uit Leuvenheim, bij het visschen in den Ijsel te water geraakt en verdronken. Zijn Hjk is nog niet opgehaald. Diefstal aan de Rijksmunt. Naar het .Utr. Dagblad" verneemt houdt de politie zich de laatste dagen bezig met een onderzoek naar een diefstal bij de Rijksmunt, welke dief stal heeft plaatsgevonden onder nog al vreemde omstandigheden. De hulp van de politie is n.l. ingeroepen inzake een ontvreemding van ruim 16Ü0 mr. Tr 5 samt itrekki nk en eiding binnt erdam le groo i, ter besta 30 on Ie mat chen volk ds «o waaro f i wer ehoud ,io 'n bu Ban f!r» t hij werd t, en lachtofi JO in gene: was n. ummer regeer verbod er kom rzet te )e laat marchi! jkbaar opzegg gron t een bt too van Be WO and bil130 ird en it,00 tp hi entii in Majellakerk te Amsterdam zou hebben »eworpen. Zoowel de rechtbank als in hooger beroep het gerechtshof te Amsterdam, had verdachte tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. De Hooge Raad heeft thans het cassatie beroep van den veroordeelde ver worpen. De moord te Naaldwijk. De 22-jarige letterzetter J. P. T. de B die door de Haagsche rechtbank is veroordeeld tot 6 jaar gevangenis straf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis met ter beschikking stelling van de regeering wegens moord op het 16-jarige meisje J. v. d C. te Naaldwijk, heeft tegen dit vonnis hoo ger beroep aangeteekend. Een driftige bul In den laten avond. P. W. herbergier te Woudrichem had zich in den avond van 31 Mei erg driftig gemaakt, toen H. C. van Koeve ringe, wachtmeester der marechaussée kwam waarschuwen dat het sluitings uur verstreken was. Het was wel zeer onhebbelijk van verdachte die een waarschuwing ter goeder trouw, met een vloed van scheldwoorden beantwoordde in plaats van dankbaar te zijn, dat hij nog geen proces kreeg. Wegens beleediglng van een ambtenaar in functie moest ver- dachte terecht staan. Hij vetontschul- digde zich als zou hij dien avond erg overspannen zijn geweest. Een dure driftbui anders, want de eisch luidde f 25 boete. Uitspraak f 15 sub. 15 dagen hechtenis. Heling, Ter zake van heling stond terecht M. de B. arbeider te Dussen. Op 30 December hadden enkele zijner vrlen- den een pak ansichten gestolen waar van verdachte ook de zijne had ge kregen. Verdachte bekende. De president merkt op, „jullie moest met een rietje allemaal een pak ram mel hebben, en neuzen die je bent. nog zoo jong en dan wegens diefstal alhier gedurende 3 avonden zijn voor stellingen gegeven. Het bezoek had wel is waar drukker kunnen zijn, doch allen, die getuigen waren van wat vertoond werd, betuigden zonder uit zondering, dat aan de verwachtingen ruimschoot! werd voldaan en dat dit circus voor geen enkel, zij het dan ook veel grootscher van opzet, voor zoover het betreft paardendressuur, behoeft onder te doen. Donderdag herdacht het echt paar D. N Kuyk—E. Goutier den dag. waarop het voor 50 jaren in 't huwe lijk trad Een aardige versiering was voor de woning aangebrachtjdoor een buurtcommlssie. In den voormiddag werden de gouden jubilarissen toege zongen door eenige kinderen uit de buurt, waarna hun vanwege de feest commissie een doelmatig geschenk werd aangeboden, alsmede bloemen Hierna was er receptie, waarbij tal van gemeentenaren hun opwachting maakten, terwijl ook zeer velen schrif telijk hun gelukwenschen aanboden Bovendien lag het in de bedoeling der fanfares des avonds een serenade te brengen. Evenals op meerdere en andere plaatsen wordt ook hier het kantoor v. d. Rijksontvanger opgeheven en wel met 31 Dec. '32, wat sinds eenigen tijd met reden gevreesd werd. gouden tientjes, die des middags tus schen 12 en 2 uur moeten zijn ge stolen. De zaal waar deze munten in grooten getale gewogen worden was, toen het personeel om 12 uur naar huis ging, zooals gewoonlijk gesloten, waarna de sleutel was afgegeven.'I oen om 2 uu. de werkzaamheden werden hervat bleek bij het wegen, dat er 12 K.G. aan tientjes te kort was waarna spoedig bleek, dat er voor ruim f 16000 werd vermist. Omtrent de wijze waarop deze diefstal gepleegd moet zijn, tast men nog in het duister. Wel vermoedt men, dat er buiten staanders aan het werk zijn geweest, die in het bezit van een valschen sleutel zijn weten te komen. Door de politie werd de hoop gekoesterd een spoor te kunnen vinden, wanneer er hier of daar gepoogd zou worden de geldstukken in omloop te brengen, daar deze van 1932 dus gloednieuw zijn. Waar deze bijzonderheid thans evenwel in het „U. D." gepubliceerd is, is ook deze hoop vervlogen. Twee kinderen onder rollende balken geraakt. Gistermiddag speelden op den Ach terweg te Arnhem eenige kinderen op een stapel planken en balken, welke daar tijdelijk door een aannemer wa- ren neergelegd. Plotseling kwam er beweging in den stapel en het boven gedeelte viel op twee van de spelende kinderen. Omwonenden snelden te hulp en het bleek, dat de twee kinde ren onder het hout waren bedolven. Een, een meisje, C. Mierlo, was ern stig gewond aan het gezicht en had kneuzingen over het geheele lichaam. Toen de tweede, een vijfjai ig jongetje G. van Lierop, was bevrijd, bleek het kind reeds te zijn overleden. Door een auto overreden en gedood. Gisteravond is de 19 jarige C. Stok- broek, toen hij den Rijksweg Weert Nederweert wilde oversteken, door een personenauto overreden en ge dood. pONDERDAG 30 JUNI 1932. HILVERSUM (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Solistenconcert. Cursus in knippen van kinder kleding. Voortzetting solistenconcert. Het AVRO-Kamerorkest. Voorlezen door Elias van Praag. Gramofoonmuziek. Causerie door Max Tak. Ziekenuur. Radio-Kinderkoorzang. Orgelconcert door Pierre Palla op het Standaart-orgel in het Kur- haus te Scheveningen. Sportpraatje door H. Hollander. Strijktrio. Vacantiegangers! Attentie. AVRO-Opera-uitzending: „Les Saltimbanques". Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dias. Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) Morgenconcert. (N.C.R.V.) Gramofoonmuziek. Korte ziekendienst door Ds. H. L. Boerlijsl. Gramofoonmuziek. (K.R.O.) Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O. P. Politieberichten. Het KRO-Orkest. (N.C.R.V.) Cursus fraaie handwe? en. Vrouwenhalfuurtje. Ziekenuurtje door Ds. H. Guittart. Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort. i Liederen-recital. Cursus knippen en stofversieren. I Declamatie door M. Fuvkschot. Politieberichten, j Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. Concert. 5 Vervolg Concert. [I Persberichten van Vaz Dias. Gramofoonplaten. VRIJDAG 1 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) Lichaamsoefeningen. Lichaamsoefeningen. Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) Morgenwijding. 6.40 7.00 7.30 7.45 8.00 9.00 11.00 6.45 7.30 8.00 9.00 10.00 10.15 12.00 2.00 2.15 2.45 3.00 3.30 4.15 Th. Arts: Land- en tuinbouw causerie. F. van Gelder: „Verkoopster, ver- koopers en hun beroep". Politieberichten. Gramofoonmuziek. Het KRO-Orkest. Nieuwsberichten van Vaz Dias. Gramofoonmuziek. ZATERDAG 2 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) Lichaamsoefeningen. Lichaamsoefeningen. Gramofoonmuziek. Trio Willem Drukker. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. VARA-Septet. Vraaggesprek tusschen P. Voogd en J. Gregoor. Trio John Brookhouse Mac Carthy Arbeiderssport. Trio. verschillende Londensche bladen om trent de gisteravond gehouden kabinets zitting mede te deelen, dat de Engelsche regeering na onderhandelingen met de Dominions over de ontwapeningsvoor- i stellen van Hoover, die zij als buitenge- i woon belangrijk erkent, een nieuw ont- wapeningsplan in Genève aan de orde zal stellen, dat waarschijnlijk nog verder zal gaan dan het Hooverplan. De ontwa- i peningsconferentie zou dan uit de ver- 1 schillende voorstellen een nieuw alge- meen plan kunnen uitwerken. tjes Actueel allerlei uit de Arbeiders beweging te verzorgen door het N. V. V. 4.30 Beoefening der huismuziek. 5.00 Kinderuurtje. „De Familie de Boer". 6.00 Volksliederen door de zanggroep van de A'damsche A. J. C. „De Wielewaal". 6.15 Nico Bloemendaal: „De vacantie- kampen der 'A. J. C.". 6.20 Volksliederen. 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.00 Groningsch uurtje. 8.00 Bonte avond m. m. v. het VARA- Orkest. 11.00 Vaz Dias, Vara-varia en voetbal- mededeelingen, daarna Gramo foonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O. P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het Con Brio Sextet. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Kinderuurtje. (H.I.R.O.) 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 G. de Boer: „Een weinig vaste grond onder de voeten". 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Mevr. M. C. Doorman-Kielstra: „Eenige grepen uit de practijk van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren". 4.50 Gramofoonmuziek. B.B.37- .15 15 .30 .30 m 115 .45 10 (V.A.R.A.) Voordracht door Minny Erfmann. VARA-Septet. Voordracht door Minny Erfraann. Septet. (A.V.R.O.) Het AVRO-Klein Orkest. Uitzending voor scholen. Het AVRO-Kamer Orkest. (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. Na schooltijd. Knutselwerkjes voor kinderen. Amsterdamsch Solisten-Kwintet. Toespraak voor het Genootschap tot zedelijke verbetering der ge vangenen. Amsterdamsch Solisten Kwintet. (A.V.R.O.) (Onder voorbehoud van goedkeu ring door den Minister van Wa terstaat). Uitzending van het Symphonie-Concert in het Kur- haus te Scheveningen. Uitzending van het tweede ge deelte van het Concert uit het Kurhaus. (V.P.R.O.) Bestuursmededeelingen van den VPRO, inzake een met de AVRO getroffen overeenkomst tot uitzen ding der Kurhaus-concerten. Cursus „Liberaal religieus Joden dom". II. L. Levisson„Hoofd zakelijkheid, grondgedachte, ge schiedenis en ontwikkeling". Persberichten van Vaz Dias. Daarna: Cursus „Oud-Testamenti- sche figuren". I. Ds. P. Vis: „Adam". (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) Morgenconcert. Gramofoonmuziek. Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. Politieberichten. Het Con Amore Trio. Gramofoonmuziek. Alphons Dreissen bespeelt hel Standaart-orgel in café „Hollan dais", Den Haag. Gramofoonmuziek. Vervolg Orgelconcert. Solistenconcert. Zang met pianobegeleiding. Vekorte Opera „De Barbier van Sevilla", Rossini. Causerie over Valkenburg door den Burgemeester v. Valkenburg. [6.20 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.10 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.10 „Drie jaren onder de „Eskimo's" door Christian Leden. 7.30 Politieberichten. 7.45 Sportpraatje van de R. K. F. 8.00 Vierde vroolijke avond. 11.00 Gramofoonmuziek. BUITENLAND. .10 De Conferentie te Lausanne. Bij de Fransch-Duitsche besprekingen zeide von Papen o.a.Deze conferentie heeft ongekende kansen om de fouten van den na-oorlogstijd te doen verdwij nen. De herstelbetalingen moeten onder alle omstandigheden geheel ophouden, daar de voortzetting van dit systeem in eenigen vorm het ruineeren der wereld zou beteekenen. De Duifsche regec-ring zal geen onderteekening onder een over eenkomst plaatsen, waarvan zij vooruit weet, dat zij haar niet kan nakomen. De Duitsche regeering is bereid aan con structieve maatregelen voor den opbouw van Europa mede te werken. In de toe komst zullen de Duitsch-Fransche betrek kingen in dit opzicht een beslissende rol spelen. De wereld bevindt zich in buiten gewoon ernstige omstandigheden. Her stel van vertrouwen is noodig. Dit is de historische plicht van de overwinnaars en niet van Duitschland. De Ontwapeningsconferentie. De Amerikaansche ambassadeur Gib son, de leider der delegatie van de Ver- j eenigde Staten te Genève, is gistermiddag onverwachts in hotel Beau Rivage, het i hoofdkwartier der Britsche regeering te Lausanne, aangekomen, waar hij een vrij langdurig onderhoud heeft gehad met MacDonald, waarbij, naar verluidt, de j verdere behandeling van het nieuwe Amerikaansche ontwapeningsplan en de houding der Engelsche regeering nopens de Amerikaansche voorstellen is bespro ken. De Amerikaansche regeering i wenscht een spoedige definitieve bespre king der Amerikaansche voorstellen, ter- wijl in vooraanstaande kringen der ont wapeningsconferentie het voornemen zou bestaan de conferentie den 15den Juli voor eenige maanden te onderbre ken, zonder dat een behandeling der Amerikaansche voorstellen zou plaats hebben. In overeenstemming met elkaar weten MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 28 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 217 paarden, 13 veulens, 452 magere runde ren, 773 vette runderen, 371 vette kalve ren, 873 nuchtere kalveren, 56 schapen of lammeren, 9 bokken of geiten, 10 ovei- loopers. Prijzen per pond: koeien 1620, 29 31, 3436 cent, ossen 1820, 27.530, 32.536 cent, stieren 1820, 2224, 26 28 cent, kalveren 2529, 3537.5, 45 47.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 120230, kalfkoeien ƒ120 230, stieren 60—300, pinken 30—90, vaarzen 90130, paarden 130275, slachtpaarden 95140, hitten 60110 veulens 2545, fok nuchtere kalveren 815, slacht nuchtere kalveren 36.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3