Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. iet: WOENSDAG 29 JUNI 1932. 55e JAARGANG. Dit blad verschijnt ENSDAG en ZATERDAG, ven, Ingezonden stukken, gelden en*, ranco te zenden aan den Uitgever, anementsprijs per 3 maanden 1.25. ico p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons beiit sjjn. TWEEDE BLAD. 10VINCIAAL nieuws. Waalwijk, 29 Juni 1932. ARM ARKT te WAALWIJK onderdag 30 Juni. Geslaagd. ar wij vernemen is aan de R.K. idere Kweekschool der Broeders Onbevlekte Ontvangenis Tonger- weg Maastricht geslaagd voor iwijzer de Heer M. Hendriks uit wijk. zc plaatsgenoot, de Eerw. Broe- lichaël (in de wereld Petrus Ber- j nis), slaagde gister te Maastricht het examen Broeder-onderwijze*. 1 or het op 22 en 23 dezer te sch gehouden examen „Boekhou- van de R. K. Vereeniging van iren" in de Handelswetenschappen den o. m. de heeren A. D. R. ns en A. N. F. Leijtens beiden Directe belastingen. slaagd voor 't examen Rijksklerk heer P. J. Brekelmans van de ictie Waalwijk. Concert nSt. Crispijn." harmonie .St. Crispijn" gaf dagavond een concert op de Markt, lewel wij den Zaterdagavond over emeen niet de geschikte avond en 't concert betrekkelijk vroeg ng. konden wij tot ons genoegen lateeren dat er veel belangstelling Vooral toen 't wat later werd, arden zich zeer velen rondom de kl om te genieten van de uitstekende elc die de harmonie gaf en te lateeren dat het gezelschap enorm ooruitgegaan onder de bekwame ng van den heer Stravers. en ziet dat de voorbereiding en een tours goed doen, niet alleen om den en prijs die behaald is, maar om de tie, studielust.saamhoorigheid en en geest te bevorderen, oral de twee concours nummers, .e secret de Pierrot" en „Marche lenzi" kregen een sublieme ver- ng en ook de fantaisie uit Mignon Lustspiel ouverture, maar speciaal Waspiksche Feestmarsch" dienen oderlijk vermeld. Was een uitstekend concert, dat wij hopen nog eenige malen zal den herhaald; 't publiek stelt dat op prijs. Excursie Raadhuis. De deelnemers aan den Ontwikke lingscursus der R.K. Werkliedenvereen. en de Bestuursraad dezer vereeniging hebben Zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan het nieuwe raadhuis. De excursisten werden ontvangen in het bouwbureau waar de heer de Hoop hen welkom heette. Daarna werd in twee groepen, geleld door de heeren de Hoop en O. v. Huiten, het gebouw bezichtigd. De deelnemers aan de excursie waren hierover zeer voldaan en de heer F. Passier vertolkte dan ook aller gevoelens toen hij den op. zichter tenslotte dank bracht voor de groote bereidwilligheid waarmede deze hen ontvangen had. Bezoek Raadhuis. De Christelijke jongelingen— en Meisjesvereeniging uit SprangCapelle heeft Zaterdagavond het nieuwe raad huis bezocht. Door de heeren de Hoop en van HHiten werden de bezoekers rondgeleid. Zij waren zonder uitzon dering vol bewondering voor het prachtige bouwwerk. Hulden en Leder. Naar wij vernemen is in den loop der laatste 14 dagen een vrij sterke ommekeer op de huidenmarkt ontstaan. Op de hoofdmarkten in Zuid.Amerika en ook op de Duitsche veilingen had een aanzienlijke stijging voor runder huiden plaats. De Zuld-Amerikaansche stegen met 15 pCtterwijl op de Duitsche veilingen de stijgingen voor bepaalde soorten nog grooter waren. Ter illustratie drukken wij hierbij af de prijzen van enkele categorieën op de veiling in Mainz d d. 23 dezer en daarnaast de prijzen van een maand te voren. Roode Ossenhuiden 23/6 24/5 30/49 pd. 24 pfg. 20'/, pfg. 50/59 353/4 30'/, 60/79 39'/, 323/4 80/99 35'/4 29 Roode Koehuiden 30/49 25 21 50/59 38 27'/4 60/79 44 35 Roode Runder 50/59 423/4 41 60/79 45 39 W. S C. Feestavond. Kozakken In de Witte Bioscoop. erdag en Zondag hebben de ekers der Witte Bioscoop kunnen R A ie,en van de zan£ der ber°emde z\ Ijk—Kozakken. L"r^Mens elke bioscoop-voorstelling het Kwintet enkele Russische en, die een uitbundig succes en. De vijf zangers brachten het ek als het ware in extase met heldere en warme stemmen. Het us na elk nummer was dan ook overweldigend dat het kwintet aide malen moest biseeren. was nog maar een voorproefje. Witte Bioscoop heeft voor a.s. avond 8 uur, immers het ge uit 30 zangers bestaande koor Platoff— Kozakken geëngageerd, staat den bezoekers der .Witte" een prachtige avond te wachten, het Kwintet gehoord heeft zal deze nheid om het Kozakken.koor te n niet ongebruikt willen laten gaan. d CH, t S lion.) belt rijvinf ZWj egens enz. Als W. S C. een feestavond organ! seert dan is het goed, dat weten we vooraf. Het laatste intieme feest voor leden en donateurs, dat Zaterdagavond in .Musis* gegeven werd, heeft dat opnieuw bewezen. De zaal was voor deze gelegenheid in een feestelijk pakje gestoken, de vlaggen en wimpels hingen af van de zoldering. Tusschen die bonte men geling prijkte boven het podium de gele banier met de zwarte leeuwen, als herinnering aanhet25-jarlgjublleum dat verleden jaar gevierd werd. De heer Spijkerman hield zijn wel. komsspeech eerst tegen 10 uur, want in het zomerseizoen komen de meeste bezoekers nu eenmaal wat later. De voorzitter nam deze gelegenheid te baat om een dank- en huidewoord te richten tot het eerste elftal dat door zijn promotie de vereeniging zulk een grooten dienst bewezen heeft. Toen de avond eenmaal .geopend" was, was er direct een vroolijke stemming, die door de vele attracties, als loterijen e.d. niet weinig verhoogd werd. De danstiefhebbers konden ten overvloede profiteeren, daarvoor zorg de .The Victoria Band" uit Breda, het jasz gezelschap dat op geen enkelen W.S.C-avond gemist wordt. Zij lieten zich weer van hun beste zijden hooren en zorgden voor de onmisbare .stem ming." Dan bleken er onder de W.S.C.'ers nog van die stille krachten te schuilen, die als zij eenmaal op de planken zijn zich als rasechte cabarettisten ontpop pen. Daar was onze bekende veteraan rechtsbuiten de heer H. de Ruljter, die op de muziek van bekende .songs" geestig de prestaties van de bestuursleden en van de vete ranen-ploeg bezong. Hij mocht daar mede een uitbundig succes oogsten. De tweede acteur, de heer J. Princen, kennen wij al van vroeger om zijn capaciteiten als zoodanig. Zijn voor dracht .Ons Elftal" op de wijze .Oh, Monah" had groot succes, dat alleszins verdiend was, niet alleen om de rake en geestige zetten, maar evenzeer om de vlotte vertolking. Verder beklom ook de heer Jac. van Loon nog het podium. Zijn voor. dracht werkte zoodanig op de lach- spieren der aanwezigen dat hij het maar aan het accompagnement over liet na enkele coupletten Een avotie als den heer v. L bereid werd was wel het toppunt van succes Een extra programma-nummer en tevens een aardige verrassing was het optreden van het Kwintet der Terek- Kozakken, die juist dien avond in de Witte Bioscoop waren opgetreden. De nummers die deze zangersgroep op zoo onberispelijke wijze uitvoerde ont lokte in de zaal een krachtig en lang durig applaus, nadat zQ in de grootste stilte waren aanhoord, 't Was werke lijk iets heel bijzonders. Alles bijeen was het een avond waarop door de talrQke aanwezigen veel te genieten viel en ook veel ge- noten is. Verdronken Gisteravond begaf zich de 18 jarige A. J. Gruier met eenige vrienden naar de Bergsche Maas, nabij het stoom gemaal om te baden en te zwemmen. Het jongmensch kon niet zwemmen en wou zich maar wat verfrisschen. Hij stond langs den kant van het diepe water, schoof uit. sloeg achterover en verdween onmiddellijk in de diepte. Zijn metgezellen deden nog pogingen om hem te redden, er werd gedoken, doch alles tevergeefs. Spoedig was hulp ter plaatse om te dreggen, waatbij vooral de heer los Slaats zich ver- dienstelljk maakte. Ook de inspecteur van politie was met eenige agenten spoedig ter plaatse en ook Dr. Kolster was voor eventueele hulp aanwezig. Ondanks alle pogingen werd de drenkeling niet gevonden. Het jongmensch, hier besteed, geboren 13 October 1913 te Rotterdam, werkzaam te Waalwijk bi] den melk- slijter Bouman, wonende St. Crispijn- straat No. 128 bij Blitterswijk. Nogmaals, waarom gaat men toch niet baden en zwemmen onder toe zicht waar men in onze gemeente toch zulk een uitstekende gelegenheid heeft. Ouders let toch op deze gewichtige aangelegenheid Bij het afdrukken van dit blad was het slachtoffer nog niet gevonden. Hondentenioonstelllng 7 ilburg. Op de 1.1. Zondag gehouden Een— daagsche Hondententoonstelling be haalde de heer L. van Well alhier met z'n bouvier Mordan de la Leijs, in open klasse le prijs met Z O. voorts behaalde hij nog 3 speclaal.prijzen waaronder een voor den besten reu. De heer Jacques Eijkens met zfln Oroenendaaier leef Elza le prijs ZO. en met Belgische herder teef Thaila 2e prijs O. De heer Henri v. Helvoirt met zijn Belgische herder Lot le prijs Z.Q De heer Jos. Pulles met zijn Holl. herder Boby in de open klasse 3e orijs Z.Q in de Limlete klas le prijs Z O en in de Nationale Fokkersklasse 2e prijs Z O. Er werden in het verslagjaar 21 pa tiënten uitgezonden. Dit jaar is de uit zending van kinderen naar vacantie- kolonies nog beduidend toegenomen en tot heden is daarvoor reeds 1200 uitgegeven. Het is juist in dezen ma- laisetijd zoo hard noodig dat maat- Zaitbommëi van den regelen worden getroffen om de ge vreesde ziekte te voorkomen, vandaar dat thans zulk een groot aantal kinde ren moet worden uitgezonden naar de vacantie-kolonies. Zooals uit bovenstaande blijkt zijn de leden der Kynologen-Vereeniglng .Waalwijk en Omstreken" op bo. venstaande tentoonstelling weer goed voor den dag gekomen. C. B. P. T. T. De afdeelingen Langstraat, 's Her— togenbosch en C. B. P. T. T. zuilen op Zondag 3 Juli a,s. 's middags om 4 uur in de Korenbeurs alhier een gecombineerde vergadering houden. Als spreker zal optreden de Bonds- voorzitter de heer H. M. Roos over het onderwerp.De C. B. P. T. T. en de Crisis Pater v. d. Geld. Onze oud-plaatsgenoot de WelEerw. pater v. d. Oeld, die ruim 10 jaren in 't missiegebied in Brazilië vertoeft, zal met verlof naar 't vaderland terugkeeren. Kruisboogsport. Het Kruisbooggezelschap .De Heide bloem" nam Zondag jl. deel aan het groot Nationaal—Concours gegeven door „Aldoende leert men", Herpt en wist daar een mooi succes te behalen. Het le zestal behaalde den 3en prijs, een prachtigen beker, terwijl de heer A. Pennings het eereteeken verwierf voor het hoogst aantal punten van het geheele concours op de corpsbanen. Het was voor deze jonge vereeniging een mooie prestatie. Ned. Fabrikaat. In overleg met „Waalwljks Belang" is met het oog op de a s kermis de openlucht-filmvoorstelling van de ver eeniging .Ned. Fabrikaat" verscholen van Woersdag 13Juli a.s. op Donder, dag 26 Juli d a.v. Verdere bijzonderheden zullen nader tijdig worden b*k"rd gemaakt. H. Harthulde. De meisjes der K.J.V. uit Kaatsheu vel hebben gisteravond een hulde ge bracht aan het H. Hart op het St. An- toniusplein alhier. Voor het Lof werd de schare in de kerk toegesproken door den Z.Eerw. Heer Pastoor Ver hagen. De Lofgezangen werden door de meisjes op zeer verdienstelijke wijze gezamenlijk gezongen. Daarna werden voor het H. Hart beeld nog enkele liederen gezongen. Het was een eenvoudige, doch diep- godsdienstige hulde-betooning. T. B.C.-Commissie. De plaatselijke T.B.C.-Commissie heeft Maandagavond een vergadering gehouden, waar de rekening over het jaar 1931 werd besproken. Deze reke ning sluit op een bedrag van 2700. de voornaamste uitgaafposten zijn voor sanatoria 1046.15 en voor uit zending van kinderen 625. De commissie besloot medewerking te verleenen tot de uitzending van 2 patiënten, terwijl getracht zal worden den uitzendingstijd voor 2 kinderen te verlengen. Aan het verzoek van den W.C.B. om beschikbaarstelling van een prijs voor de te houden T.B.C.-vlucht, zal wor den voldaan. Door den heer A. van Gent werd een nieuwe actie besproken, n.l. de inza meling van oude rijwielplaatjes. Be sloten werd hiertoe de medewerking te vragen der Waalw. Gymn. Vereeni ging, die in de eerste week van Augus tus zal rondgaan om de afgedankte plaatjes in te zamelen. Men beware dus zijn oude rijwielmerk, het heeft waarde voor de T.B.C.-actie. De inzameling op de fabrieken door middel der T.B.C.-busjes had een goed succes. Verschillende fabrieken waar met ijver werd gecollecteerd, Voorkeuring K. N. P. V. Op het bekende mooie terrein nabij „Galgenwiel" had 1.1. Zaterdagmiddag onder aardig veel belangstelling, de voorkeuring plaats voor de „Konink lijke Nederlandsche Politiehondenver- eeniging. Als keurmeesters fungeerden de heeren J. van Helsland, inspecteur van politie te Kaatsheuvel en Van den Houdt, majoor der Rijksveldwacht te Tilburg. De heer Jacq. Eijckens had de lei ding der keuring. De uitslag was als volgt: C. Moreval, Kaatsheuvel, lid der Dresseerclub aan den Roestelberg met bouvier, Afd. I 46, Afd. II 10, Afd. III 180 punten, totaal 236 punten. C. van Helvoirt, Waalwijk, lid der Waalwijksche dresseerclub met Belg. Herder, Afd. I 32, Afd. II 7 en Afd. Ill 177 punten, totaal 216 punten. C. van der Velden, Loonsch Hoekje lid der Waalwijksche Dresseerclub met ruwh. Holl. Herder Afd. I 34, Afd. II 10 en Afd. III 149 punten, totaal 193 punten. Jos. Steenbergen,' Waalwijk, lid der Waalwijksche Dresseerclub, met ruw harige Holl. Herder, Afd. I 43, Afd. II 10, Afd. III 183 punten, is totaal 236 punten. Beerens, Loon-op-Zand, lid der Loon-op-Zandsche Dresseerclub, met Duitschen Herder Afd. I 35, Afd. II 5, Afd. III 73 p., is totaal 113 punten. Andr. v. d. Velden, Kaatsheuvel, lid der Waalwijksche dresseerclub met Belg. Heider, Afd. I 34, Afd. II 10 en Afd. Ill 184 p., is totaal 228 punten. Vincent van Gogh herdenking. De onthulling van het monument van Vincent van Qogh za' piaals hebben op Zaterdag 30 Juli 1932 des namiddags ten 3 uur te Nuenen. Cursussen. Naar de heer W. Pulles, oud.leeraar aan de Tilburgsche Ambachtschool afd. Schoenmakerij te Tilburg ons mede deelt, zal hij dezen winter te beginnen in September a.s. te Dongen, Kaats- heuvel en Waalwijk enkele cursussen geven o a Een meestercursus voor modelleur en s'ikmeester en een cursus in wetenschappelijke bedrijfsleiding. De uitvoer van leder naar Frankrijk. De minister van oeconomische zaken en arbeid heeft bepaald, dat met in gang van 1 Juli a.s voor den uitvoer naar Frankrijk certificaten van oor sprong zullen worden afgegeven voor lakleder, rundbox en andere groote bewerkte huiden en kalfsvellen en belast met het uitgeven van die certi ficaten mr. W P. M. van det Loo te 's Gravenhage en bij diens ontstentenis mr. H. Th. Schaepman te VGraven- hage. De minister heeft ingesteld een com missie voor den uitvoer naar Frankrijk van leder en in deze commissie be- noemd tot leden de heeren Ch J. van der Aa te Oisterwijk. L. S. Gompen te Amsterdam, mr. W. P M van der Loo te 's Gravenhage, L. J. Uytendaal kwamen met zeer mooie cijfers. Een te Reyen en L. F Verwoerd te Blari- goed voorbeeld voor de overige bedrij- cum en aangewezen als voorzitter den ven, waar het busje misschien niet j heer L. F. Verwoerd, zoo goed bedacht wordt. 52. e Echo van het Zuiden, aalwübsebe en Langstraatsche Courant,

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5