D. Eolsteren-Laëarde KERMIS ADVERTENTIE Brief uit Waspik Victoriawater. DRINKT Limonades en Sorbets H. de Bont-v. Huiten ZORGT TIJDIG VOOR UWE IN DIT B L A W/ij blijven Uw attentie wagen voor onze Inmaakapparaten en Glazen Compleet W/aterbadtoestel voor 6 glazen Fl. 2.95. Fa. P. T. Bier laag h-van der Heijden Anton Holtgrefe No. 53. Zaterdag 2 Juli '32. 55e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 28 Juni 1932. Geachte Lezer. Snuffelaar" verwijt ons, dat onze laatste brief persoonlijk is geweest en daarom willen wij eerst even zijn in gezonden stuk beantwoorden. Vooraf zij gezegd, dat 't nooit onze bedoeling Is iemand te grieven, maar ook mag o.i. een openbare vergadering gerust openbaar besproken worden. Inzender noemt dit „persoonlijk worden" maar wij vonden den heer R. op de laatste vergaderingen zelf zeer .persoonlijk". Hij gaf zijn oordeel over anderen in een openbare raadsvergadering, in een brief aan Gedeputeerden, ja wilde zelfs zijn eigen oordeel over zich zelf en z'n vrouw zien opgenomen in de no tulen. Welnu wat is er dan tegen, dat wij het oordeel van het Waspiksche publiek weergeven? Wij gelooven ver- Jjer, dat niet wij, maar de heer R. zich zelf' daardoor een beetje belachelijk heeft gemaakt. Wij tellen ons zelf ook onder de aanhangers, van den heer R. en zijn het in vele dingen met hem eens, maar dat neemt niet weg, dat wij het gemeentebelang steeds voorop stellen, onverschillig of het lan of Piet of Klaas is die zijn zin tracht door te drijven. Geachte Snuffelaar, hiermede beslui len wij de discussie en gaan over tot de volgende acte. Deze zal in hoofd zaak bestaan uit muziek, concours en festival. Nog klinken ons in deooren, die prachtouvertures, heerlijke opera fragmenten en pittige marschen. Wij hebben dan ook volop genoten eu zijn er van overtuigd, dat èi executanten è.i publiek zeer tevreden zullen zijn over de voorbije dagen. Wij willen nog slechts even herinneren aan „de Slag van Waterloo", „Faust" en zoovele andere nummers, welke hooge eischen stellen aan de uitvoerders er van. En dan die pracht, festivalmarsch, gecom poneerd door onzen directeur, den heer K. De bloemenmand, die zijn werk moest huldigen, was dan ook wel verdiend Een mooie daad was ook de serenade bij de Eerw. Zueters, aan Soeur S die na een acht en twintigjarig verblij in Indlë, juist dezer dagen in haar geboorteplaats was teruggekeerd voor een korte vacantie. Dit was 'n daad van pietelt die ons den Waspikker weer eens ,van binnen" doet zien. 't Geheele gezel, schap was dan ook ten zeerste door deze lofbare daad bewogen en zelfs op straat zagen wij dezen en genen een traantje van emotie wegpikken. Naar wij vertrouwen heeft 't concours ook nog vruchten vcor onze harmonie afgeworpen. Het is ons meermalen opgevallen, dat 't bij het uitrukken onzer jongens een beetje al te gemoe delijk toegaat. Daardoor wordt de troep dan soms onordelijk, het tempo ongelijk en de marsch niet pittig. Maar nu zij het Tilburgsche Politiecorps en de kleine Hagenaanjes hebben zien marcheeren, zal dit, naar wij hopen, zeer spoedig een stuk beter zijn. Wij denken nog aan langverviogen jaren, toen de heer H. bij gelegenheden als „tambour—maitre" den staf zwaaide. Jongens, dat moet terugkomen 1 Doe je best en laat zien dat je ook in dit opzicht voor geen enkel corps behoeft onder te doen. ADEPT. onze heerlijke verfrisschende o. a. GRENADINE RANJA ROJO CITROEN ANANAS KERSEN PERZIKEN FRAMBOZEN ZWARTE BESSEN ENZ. Limonade en Spuitwater op kogelfleschjes. KORFFS FOSCO - MOKKA. Aanbevelend, repetities ale op de speelplaais dtr St. Petrusscholen werden gehouderf was het al te hooren dat de liedjes er dit j aar bijzonder goed in zitten. We kunnen dan ook elkeen aanraden om vanmiddag naar de Markt te gaan om het koor van honderden kinderen te aanhooren. Er wordt om 4 uur begonnen. De har monie St. Crispijn zal de zangnummers begeleiden. De volgende liedjes uit de Volks- zangdagbundels zullen gezongen wor den PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Juli 1932. Waalwijksche Winkeliersvereniging. De Waalwijksche Winkeliersvereni ging heeft Woensdagavond een goed bezochte vergadering gehouden waarop besloten werd om medewerking te verleenen aan de Ned Fabrikaat- demonstratie die op 28 Juli in onze plaats gehouden zal worden. Deze medewerking zal worden gegeven in den vorm van een etalage-wedstrijd er zullen ptijzen worden gesteld voor de beste Nederlandsch—Fabrikaat- etalages. Op deze vergadering werden tevens klaagtoonen gehoord over den slechten toestand voor de winkeliers. De uit werking der Winkelsluitingswet werd onder oogen gezi^^fegte aanwezigen waren van o£jd(mH||M£nigszins mogelijk getracht moet worden de gel denJe bepalingen te wijzigen door b.v. veijjunning te verzoeken om alle win kexj Zondags enkele uren open te stellen zooals in enkele andere plaatsen ook reeds getracht is. Besloten werd eerst af te wachten wat de minister in deze kwestie ten opzichte van andere gemeenten heeft te kennen ge geven. Daarna kunnen zoo noodig stappen worden gedaan om ook voor Waalwijk wijziging der bepalingen te verkrijgen. Volkszangdag. Hedenmiddag zal op de Markt weer de jaarlijksche volkszangdag worden gehouden. Reeds eenigen tijd wordt op de verschillende lagere scholen in deze gemeente druk gerepeteerd om de te zingen nummers er goed in te prenten, en op de enkele gezamenlijke 1. Zing je lied 1932 no. 1 2. Marschliedje 1932 no. 3 3. Vliegen 1930 no. 2 4 Lentezonnelje 1932 no. 5 5 Van een kikkerije 1930 no. 7 6. Op schaatsen 1932 r.o. 10 Wij kunnen tot onze spijt ditmaal de liedjes niet afdrukken, wijl wij de copie te laat ontvingen Nieuwe Zaak. In het pand Grootestraat 327, waar tot nog toe gevestigd was de zaak in koloniale waren .Óns Voordeel", zal vandaag door Mej Dina Dumoulin een nieuwe zaak geopend worden. Deze ruime winkel is thans geheel opnieuw Ingericht en heeft een frisch en keurig aanzien. In de afd. Drogisterij wordt men op deskundige wijze bediend de eigenares is gediplomeerd drogiste. Voorts worden verkocht alle kruide, nierswaren en comestibles. Ter gelegenheid der opening wordt, men heeft het reeds in de advertentie kunnen lezen, een bijzondere reclame gegeven. Elk kooper boven een gulden zal een aardige verrassing ontvangen. Een zaak waarin men prettig zal koopen en die dan ook zijn cliën è'e wel zal welen te trekken. Sluiting Cursus Rijksuakschool. De sluiting van den cursus 1931- 1932 der Rijksvakschool voor Leer looiers en Schoenmakers zal plaats hebben op Donderdag 21 Juli a.s. des morgens ten 10.45 uur. Op dien dag van 25 en ook Vrijdag en Zaterdag van 912 en van 25 zal het werk der leerlingen te bezichtigen zijn. Wij vertrouwen dat vele belanghebbenden en belangstellenden, zoowel patroons als werknemers van deze gelegenheid zullen gebruik maken om zich te over tuigen van hetgeen op deze school on derwezen en geleerd wordt en te be- oordeelen de prestaties der leerlingen. „Trouw aan Oranje". Zooals de bewoners der St. Anto- nius-parochie per circulaire is bekend gemaakt, zal door het bestuur der vereeniging „Trouw aan Oranje" op Zaterdag 9 Juli a.s. een bezoek bij de ingezetenen gebracht worden om bij dragen voor de viering van den ver jaardag van H. M. de Koningin, spe ciaal voor het organiseeren van een kinderfeest. Kermis Waalwijk. Van 10 tot en met 13 Juli zullen „de Vereenigde Tooneellisten" van den Hollandschen Schouwburg van Am sterdam, in de groote schouwburg- loge van Leon Dassi, staande Mr. van Coothstraat, een serie geheel nieuwe tooneelstukken opvoeren, waarmede dit gezelschap door het geheele land een doorslaand succes mocht behalen. Verschillende persbeoordeelingen, welke ons ter inzage werden getoomV, getuigen alle van groote waardeering over het spel der artisten, Noord-Bra- bantsche Courant Het Huisgezin Dagblad van Noord-Brabant, Breda; de Gelderlander, Nijmegen; de Maas bode, allen roemen zonder onder scheid de strekking der stukken, wel ke door een ieder gezien kunnen wor den. „De Vereenigde Tooneellisten" zullen hier gedurende die vier dagen, drie van hun succesvolle stukken op voeren Zondag 10 Juli: Vier dagen uit het leven van een fatsoenlijk meisje. Maandag 11 Juli: „Halfbloed" „Tro penwee". Dinsdag 12 Juli: Vier dagen uit 't leven van een fatsoenlijk meisje. Woensdag 13 Juli: Zigeunerliefde. Verder zullen „de Vereenigde Too neellisten" Woensdagmiddag 2 uur 'n extra kinder- en familievoorstelling geven: „Kruimeltje", bewerkt naar 't bekende kinderboek van Chr. van Abcoude. Wij kunnen dus onze lezers een bezoek aan dit gezelschap vol ver trouwen aanbevelen. Hondententoonstelling Tilburg. De heer B. Vissers-Didden te Veld hoven (vroeger te Waalwijk) behaalde met zijn Groenendaeler-reu Otto op de Tentoonstelling te Tilburg le prijs open-, niéuwelings- en limite-klasse met Z. G. Deze Groencndaeler is af komstig van den heer Gijs Kooijmans alhier. Bljz Vrijw. Landstorm afd. Besoijen. Op het concours te Viijmen heeft de heer B. A. van Dongen, van de afd. Besoijen van den Bljz. Vrijw. Landstorm op de personeele baan een serie geschoten van 58 4 leden dezer afdeeling behaalden een totaal van 57 punten. Het totaal aantal te behalen punten bedroeg 60, zoodat deze pres taties zeker vermelding verdienen. Kozakken-koor. Wij vestigen nogmaals de aandacht op het zeer bijzondere genot dat de directie der Witte Bioscoop Zondag avond het kunstminnend publiek van Waalwijk en Omstreken biedt in den vorm van 't optreden van de Fiatoff- kozakken. Het zal onnoodig zijn daarover na het groote succes, de prachtrecensies overal, nog veel te zeggen, temeer waar veien hen reeds door de radio hoorden. Nu zal ieder er op gebrand zijn om deze prachtstemmen, dit bij zondere koor zelf te hooren en te ge nieten van de sublieme vertolking van hunne zeer bijzondere nummers. Daarvoor heeft Waalwijk en Omge ving nu a.s. Zondag gelegenheid Laat men hiervan dan ook terdege prcfi teeren. Auto—ongeval. Vrijdagmiddag had in de Groote. straat te v.m. Besoijen juist tegenover de R.K. Kerk een auto-ongeval plaats. De heer Jos. Reijnen reed daar met zijn auto, toen de fietser C. J. de Haan uit Drongelen plotseling de straat wilde oversteken. Hij werd door den en met het hoofd gesmakt. In bewuste- werd dé H. in de K. binnengedragen. Aanvankelijk liet de verwonding zich nogal hevig aanzien, doch Dr. Lange, meijer constateerde dat het bij een flinke hoofdwonde gebleven was. De fiets van de H. was geheel in elkaar gedrukt. hun krachten gegeven hebben om den overledene nog te redden, in 't bijzonder de gemeentepolitie van Waalwijk. Daarna sprak Ds. Mühlnikkel namens de familie nog een woord van dank en verzocht ZE deze samenkomst met het gezamenlijk bidden van het Gebed des Heeren te sluiten. De vele belangstellenden die op het kerkhof tegenwoordig waren, waren zeer onder den indruk van deze droevige plechtigheid. Hoofd-ert Kiesptjn MIJNHARDT'S POEDERS Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING 1. C. 2. J. de Ronde 85 3. J. v. Leent 57 4. L. v. Es 46 A. Hoffman 46 A v. Riel 45 P.v.Meeuwen41 Het lid H. Het collectief contract tn de Schoen- Industrie. wagen gegrepen tegen de steenen loozen toestand woning van P. Zooals bekend mag geacht worden is het oude collectief contract in de Schoenindustrie opgezegd en het be stuur van de Federatie van Schoen fabrikanten heeft de betrokken arbei ders-organlsatfes ultgenoodigd tot een bespreking over en benevens doen toekomen concept—vooistellen tot het aangaan van een nieuw collectief arbeidscontract. Omtrent de voorgestelde wljzigin. gen kunnen wij onze lezers het volgende mededeelen a. De loonen van het jeugdige per soneel zulien als volgt worden ver- laagd Jongens van 15 jaar 1 cent per uur 15'/a jaar 2 cent per uur, 16 17'/a jaar 3 cent per uur. 18—20 jaar 2 cent per uur. 20'/2 jaar 1 cent per uur. b. Alle loonen van het vrouwelijk personeel zullen met 1 cent per uur worden verlaagd. c. De loonen voor de volwassen arbeiders worden gebracht Voor klasse I van f 23.op f 22 0£ Voor klasse II van f20,50 op f 19 6É Voor klasse III van f 18,— op f 17,2£ Deze loonen gelden voor een 48 urige werkweek. Een verlaging derhalve van 4 procent d. Bestond tot heden een wacht geldregellng, waarbij de arbeiders v. d. Kolk 125 Gr. le Eereprijs met Koningskruis. Gr. Gr. Gr. Gr. Gr. Gr. d. Gouw was zoo 2e Eereprijs. 3e Eereprijs. 4e Eereprijs. v. onfortuinlijk een groote windt te ver- spelen, waardoor hem de kans op den eeretitel ontging. Nog 6 visschers moes- ten wegens 't vangen van ondermaat- sche visch loten om de opvolgende prijzen, terwijl het restant der prijzen onder de onfortuinlijkste door het lot werd verdeeld. Des avonds om 9 uur heerschte een gezellige drukte in het clublokaal bij het uitreiken der prijzen. Daarna ver eenigden zich de leden met hunne ïuisgenooten en werd de avond onder zang en voordracht verder prettig doorgebracht. Uit propagandistisch oogpunt vooral slaagde de dag volkomen en verschil lende hengelaars gaven zich ah lid op. Naar men ons mededeelt bestaan er plannen om in het nabij gelegen Drunen een afdeeling te stichten van den Algemeenen Hengelaarsbond. Een hoofdbestuurslid van den A H.B. zal op een nader te bepalen avond een spreekbeurt vervullen in Café v. d. Westen, teneinde tot oprichting te geraken. WEET WEL dat dit gelezen wordt door schier ELK GEZIN in Waalwijk en in die plaat sen die juist de Waalwijksche Kermis bezoeken. en blijven de De ORIGINEELE WECKGLAZEN zijn BESTE en waarborgen U uitstekende resultaten ALLE ONDERDEELEN verkrijgbaar voor Stoombad- en Waterbadketels. (ketel, houder en beugels) NOG GEEN DRIEHONDERD CENTEN. Grootestraat 261263. Tel. 72. „De IJzer- en Verfhandel". Naast het Nieuwe Raadhuis te Waalwijk. Maakt zelf Uw Soda-, Seltzer-, Karlsbad-, Vichy- en Spuitwater. Alles bij ons verkrijgbaar. KOOPT TOCH ELDERS NIET WAT MEN U IN WAALWIJK BIEDT! Begrafenis A. f. Gruter. Gistermorgen is het lijk van den Dinsdagavond bij het baden in de Maas verdronken jongeman A J. Gruter dat Woensdagavond juist bij de plaats waar hij vorigen dag In't water gevallen was wera opgehaald op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. ter aarde besteld. Op de baar die door familie, pleegouders en vrienden ge volgd werd lagen een drietal kransen van de Gezusters Gru er en van de families Bouman en v. Blitterswijk. Aan het graf werd het woord gevoerd door Ds. Louwe Kooijmans alhier namens den Voogdijraad Deze herin nerde eraan welk een plotseling en ontzettend ongeluk dit jonge leven eensklaps heeft weggerukt. Wij kunnen het niet begrijpen, zoo ?prak Z. E., blij en verheugd ging hij van huls en evendaarnakwam de vreeselijke tijding. Z E. wees erop dat het hier weer een Goddelijke beschikking is God heeft weer Zijn woord laten hooren„Ik regeer, Ik weet wat goed is". Doch hier mag ook het menschelijk gevoel spreken, hij was een van de misdeelde jeugd die moeder-en vader liefde moeten ontberen. Maar hij was een brave jongen, een goede huisge noot en een trouwe knecht. Z.E, bracht namens de vereeniging namens welke hij sprak, dank èan de gezinnen v. Zeist te Drunen, Bouman en van Blitterswijk te Waalwijk die achtereenvolgens den jongen liefderijk hebben opgenomen, en die daardoor iets hebben vergoed voor het veie dat de jongen moest missen. Zich tot de zusiers van den jonge man wendend zeide Z.E. dat dit groote verlies den band onder haar nog zou versterken, z odat ook hier uit het verlfes nog winst kan voortkomen, Tenslotte bedankte ZE. allen die tengevolge van slapte in het bedrij 70 pCt.. vergoeding zouden ontvangen thans willen de werkgevers deze regeling laten vervallen. e De overeenkomst wordt aange gaan voor den tijd van één jaar, aanvangende 1 Juli 1932 en eindigende 30 Juni 1933 en zal, indien de C A O. niet wordt opgezegd voor of op 1 April 1933 beschouwd worden voor één jaar te zijn verlengd en zoo ver volgens. Echter willen de werkgevers, bij meerderheidsbesluit van het bestuur der Federatie,- indien de arbeidersor- ganisaties naar hun oordeel niet vol doende de C. A. O. in het geheele bediijf hebben weten door te voeren, de gelegenheid hebben het contract na zes weken opzegging te ontbinden. Naar we vernemen is deze week tusschen partijen hierover geconfereerd. Waalwijksche Zwemvereeniglng. Van 2330 Juni is door 918 Het Kerkklokje Het .Kerkklokje" zal ook voorlaan dienstig zijn voor de twee parochies in Waspik, dus voor 't geheele deke naat Waalwijk. Het heeft dus z'n verspreiding in Waalwijk, Kaatsheuvel, Loonopzand en Waspik. De ongeregeldheden te Vlijmen. Naar aanleiding van de ongeregeld heden, die vorige week te Vlijmen hebben plaats gehad, heeft een ver tegenwoordiger van de Prov. 's Bossche Crt., een onderhoud gehad met den burgemeester dier gemeente. Burge meester v. d. Ven, gaf daarbljom.de volgende uiteenzetting: Vroeger hadden wij circa 150 werk loozen Voor hen riepen wij een werk verschaffing in het leven die geheel door de gemeente werd gefioancieerd. Thans hebben wij te doen met onge veer 80 steuntrekkenden uit de bouw vakken en mandenindustrie Sedert acht maanden is de steun door den Minister geregeld, wat beteekent dat den menschen 25 pCt. minder wordt uitgekeerd dan voorheen bij de ge meenteregeling het geval was. Daar tegen staan B. en W. en de raad absoluut machteloos, want de Regee ring regelt de uitkeeringen. Hoe on gerijmd het is om dus de ontevreden heid te luchten op een wijze als 11. Zaterdag, voelt u onmiddellijk. Het gevolg kan alleen zijn dat van onder handelen geen sprake meer is tn dat t. z. t. de belhamels uit de regeling worden gezet. Het aantasten der Wa genberg—fabrieken is bovendien zeer dom en getuigt dat het bij de onruststo kers uitsluitend om relletjes gaat. Het is voor de gemeente een zegen dat deze fabriek, die toch heusch ook wel van de malaise te lijden heeff, haar De ge- personen gebruik gemaakt bad- en zwemgelegenheid. De tempeiatuur is 21.5°. van de Vischwedstrijd. Zondag 26 Juni j.l. hield „Visschers. lust" een onderling concours Wegens oploopend getij werd deze keer op de Maas gevischt achter Drongelen. 's Morgens 9 uur vereenigden zich menschen aan het werk houdt, stopzetting zou inderdaad funeste volgen kunnen hebben. Vanaf het derde gezinslid (vanaf het eers'e ktrd dus) wordt 50 ct. per week toeslag verleent. Het is een klein som metje uit te rekenen hoeveel inkomen een gezin van 8 personen (met vrouw en 6 kinderen) ontvangt, n.l. f 10. Wanneer het gezin nog ic-komsten heeit uit eenige andere bron, wordt daarvan 2/3 op den steun in mindering gebracht. B. en W. hadden destijds voorge steld om den toeslag te bepalen op 75 ct. per gezinslid boven het getal 2. Deze toeslag werd echter door den minister op 50 ct. gehandhaafd. Het behoeft dus niet gezegd, en het is den menschen onder de aandacht gebracht, dat protesten bij het ge De algemeene indruk is, dat deze onlusten zijn veroorzaakt door perso nen van buiten, die onze menschen ophitsen en tot dwaze daden verlei den Verdere ongeregeldheden zullen echter onmiddellijk den kop worden ingedrukt, tot welk doei ik marechaus- sée en rijksveldwacht heb aangevraagd. Er werden ook ruiten vernield bij een caié—houder, een huizenverhuur- der en een werklooze die niet aan de relletjes wilde deelnemen. ik ben overtuigd dat de bewuste firma een groot aantal arbeiders nog aan het werk houdt, meer uit liefda digheid dan uit financieel oogpunt, daar de vooruitzichten In deze Indus trie zeer donker zijn. Het voorgevallene is des te meer te laken en onbegrijpelijk, omdat het hier betreft een familie, die aan de spits staat wat betreft de particuliere lief dadigheid. Het is jammer voor de werkmansgezinnen, want ik zou tref fende voorbeelden kunnen aanhalen, zelfs tegenover veie gezinnen der op roermakers zelf. Tenslotte verklaarde de burgemees ter nog streng tegen deze oproersto kers te zuilen optreden. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As. Zondag des v.m. half 10 en des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier zal a.s. Zondag des v.m. half 10 leesdienst worden gehouden, terwijl des nam, 5 uur hoopt op te treden Ds. Keiza van Viijh -Capelle^ Dezer dagen had het 9-jarig zoontje van M. alhier het ongeluk bij het spelen op het'speelplein der Chr. School te vallen, waardoor hij een arm brak. Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman werd ingeroepen, die over brenging naar het Ziekenhuis te Waal wijk noodzakelijk achtte. De dames van den Naaikrans der Ned. Herv. MeLjesmeeniglng maakten dezer dagen een fietstochtje door het Land van Heuaden en Altena, met als doel een bezotk aan den Kerseuboomgaard te Meeuwen. As. Maandag zullen de leden der Geref. Melsjesvereeniglng een dergelijk fiets tocht je maken. De heer G. Janson alhier her opende j.l. Donderdag zijn uitgebreide en naar de eischen des tijds ingerichte zaak in manufacturen en mode-artikelen. De winkel ziet er smaakvol uit en een tweetal etalages zijn aantrekkelijk inge richt. Ter gelegenheid dezer herope ning werden dhr. Janson tal van prach tige bloemstukken aangeboden, die t geheel thans een feestelijk aanzien geven. Wij wenschen dhr. Janson succes met zijn onderneming. CAPELLE. Voor de Ned Herv. ge meente alhier hoopt as Zondag des nam. half diie op te treden ds. v. d. Viught uit Drunen. 's Morgens half tien leesdienst. Onze dorpsgenoote mej A Oer- lemans Ld. slaagde dezer dagen te Zetten voor onderwijzeres. Aan de a.s. Zaterdagmiddag le houden eindwedstrijden van den door de voetbalvereeniging Neerlandia aan de Zandschel georganiseerden serie- wedstrijd nemen deelLonga Heusden, NEO Sprang, Sparta Vrijhoeve Capelle en WSC Waspik. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendljk op te treden ds, Louwe Kotymansuit v.m Baardwijk, 's Morgens nalf tien leesdienst. Gedurende de maand Juni werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp. postkantoor alhier ingelegd f 14150.79 en terugbetaald f 1844 32. Het aantal inlagen bedroeg 96, dat der terugbe talingen 24. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag 3 Juli des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden ds. P. K. Kelser. Naar men ons mededeelt, heeft het bestuur der afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportaibeidtrs- bond alhier, na breedvoerige bespre kingen besloten, op advies van het hoofdbestuur over te gaan tol het op richten van een jeugdclub. Een der bestuursleden werd als leider van den jeugdarbeid aangewezen. GEERTRUI DEN BERG. Onder architectuur van den heer F. Renniers had alhier de aanbesteding plaats voor het verven van 32 stuks woningen voor rekening der Geertruidenbergsche Bouwveieeniging. ingeschreven werd als volgt; 35 leden bij de Putsteeg en be- meentebestuur weinig baat zullen vin- circa gunstigd door prachtig zomersch visch- weder trok de laDge file naar de Maas. De vangst viel niet mede, ofschoon er intensief gehengeld werd en men elkander als goede sportlui den eere- palin zoo fei mogelijk betwistte Na afloop van den wedstrijd bleek dat onderstaande leden tot de eersten behoorden, die met bovenmaatsche visch een prijs hadden verdiend: den. Of het op den weg der organi saties ligt om bij den minister te kla gen, zal elk bestuur voor zich kunnen uitmaken. De brutaliseerende wijze waarop nu echter is opgetreden, laat elke onderhandeling stranden. Wegens het molesteeren van een onzer arm* meesters moest ik noodgedwongen ook een der relletjesmakers met uit sluiting straffen. l Jac. Waalwijk f 950,— Ant. Wiercx f 927,50 M. Heesters f 850,— 3. B. Sperber f 800.— 'G. den Reijer f 617, Het werk werd gegund aan den üaagsten inschrijver. Door den het rJ Blijlevens is een verzoek gericht dn den raad dezer gemeente tot aankoop van bouwterrein voor het bouwen van een woonhuis aan de Koestraat. Vele Bergenaren zullen zich on getwijfeld hebben afgevraagd, hoe het toch met de voetbalvereeniging Good- Luck gesteld is. Gelukkig alles in orde. Zoodra de terreinkwestie is opgelost, naar we hopen binnen weinige dagen, zal de bal aan het rollen worden ge. bracht. Om nu de ongeduldige voet balliefhebbers tevieden te stellen zal Doos V5ct. Per stuk 8ct. Bij Uw drogist.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9