Transpfreerettde Voeten, HOLLAND'S BESTE MERK VERSCH GEKARND richting van een kleine fabriek. Dit bedrijf beantwoordde echter niet aan zijn hooge eischen. Hij ging daarom met eenigen van zijn arbeiders naar Amerika, om de daar gebruikelijke arbeidsmethoden te bestudeeren. In het vaderland teruggekeerd, fabri- penningmeester Jan Wouters en tot commissaris Frans Verhoeven. Deze vereeniging draagt tot naam V.J.C. (Voetbalvereeniging Jongens-Congre gatie). Tot geestelijk-adviseur is be noemd de WelEerw. Heer A. Willems. Binnenkort zal een nieuw voetbalter- Opende den stoet, veie vaandels en banieren werden medé gedragen ais mede de relequien der H. Martelaren, gevolgd door een grooten stoefbiddende en zingende geloovigen Bij 't rustaitaar werd door den Eerw. Pater een pre dicate gehouden, vervolgens werd een Lofzang uitgevoerd en de zegen ge geven. Alhier is opgericht een voetbal club met ongeveer 40 leden, die is gevestigd bij J. Klerks. Zij draagt den naam van RODA (recht op doel af). A.s. Zondag na de Hoogmis zal in de kleine zaal der Congregatie een propaganda-vergadering worden gehou den voor de leden van den R.K Fa- brieksarbeidersbond St, Willebrordus, gen een zondvloed geleek. Op verschil- ook niet-Ieden kunnen hieraan deel lende plaatsen sloeg de bliksem in, nemen. Trouwe opkomst verzocht en waarbij een begin van brand ontstond 1 gewenscht. bij den landbouwer P. Aarts, die ge- HERPT. Tijdens een ontzettend om r'ukk,g n°g gebluscht kon worden. weer Dinsdagmiddag tusschen 3 en 5 Werkendam A. van der Veeke door j Groot is bet aantal electrische lampen uur, waarbij bet felle licht van den leugens en verdichtsels bewogen hem <lic erriiehl werden, terwijl op vele bliksem en het geknetter van den don- geld ter leen te geven. i P';iatsen schade werd toegebracht aan (jer) alsmede een geweldige regen- Nader bleek A. v. d. Veeke te zijn i sc'ï(,01'steenen en daken. Drie koeien strooin bleef aanhouden, zooals ouden ceerde hij aanvankelijk slechts linnen rein worden beschikbaar gesteld, schoenen, waarvoor hij op de Oosten- Nieuwe leden kunnen zich aanmel- rijksch—Hongaarsche markt een rui. den bij den Eerw. Broeder Weren- men afzet vond. Van toen af nam de fridus. productie van zijn fabrieken een phan- tastischen omvang aan. j Dinsdagnamiddag ontlastte zich Reeds in 1917 fabriceerde Bata dage- boven ons dorp en onweder zoo hevig Iijks met 4000 arbeiders 10 000 paar als bij menschcnheugenis niet is voor schoenen. Einde 1930 bevonden zich gekomen. Gedurende meer dan een alleen reeds te Zlin 32 Batafabrieken, *uuv was liet een waar noodweer, waarin rond 16 000 arbeiders per dag waarbij aldoor de eene geweldige slag 100 000 paar schoenen vervaardigden. volgde op den anderen, terwijl de re- RECHTZAKEN. Oplichting. J. v. d. S., arbeider te De Werken en Sleeuwijk had op 23 April 1932 te opgelicht. en drie kalveren werden in de weide van dagen zich niet herinneren, wer- luidde Een ander correspondent meldt: Oplichting. P. v. D., schilder te Waalwijk, moest terecht staan ter zake van op* lichting, maar was niet verschenen. Hem was ten laste gelegd, dat hij Ook boven onze gemeente heeft op de stempelkaart van zijn broer zich Dinsdag een hevig onweer gewoed, een bedrag had laten uitbetalen. hetwelk gepaard ging met 'n hevigen Getuige J. C. van der Aa, gemeente- 1 stortregen, die bijna een uur duurde, bode te Waalwijk, verklaarde niet ge- i in tal van jaren heeft men zoo een zien te hebben, dat verdachte de kaart vreeselijk onweer niet gehad, waarbij van zijn broer liet afstempelen oin zoo vele zware donderslagen weerklonken. Ie trachten zich te bevoordeelen. Bij de landbouwers J. Boelens en J. Getuige L. F. J. van Roosmalen, de Wit werd een koe doodgeslagen in deelde mede, aan verdachte op ver- de weide, van den landbouwer G. Vis- toon van de gestempelde kaart te heb- i sers werden eveneens twee schoone Persoonlijke ongelukken kwamen ge- 1 (jcn prjnjc» lukkig nj^t oor. Qok een paar boomen kregen ont- vellingen. ben uitbetaald. De agent van politie G. Pril had nooit klachten gehad over verdachte, hij staat gunstig bekend. hokkelingen en 'n kalf door 't hemel vuur getroffen, bij L. van Halder sloeg de schoorsteen stuk en ook bij den heer Hooijinaijer, chef bij de H.B., De eisch luidde 14 dagen gevange- hij P. Brok werd een stuk van het dak nisstraf. geslagen, bij P. v. d. Wiel sloeg de Uitspraak 8 dagen gevangenisstraf schoorsteen geheel stuk en werd nog voorwaardelijk met een proeftijd van een schilderij van de muur geslagen, 6 maanden. bij P. Aarts sloeg de bliksem in de 's BOSCH. De schilderijen-expositie van H. M de Koningin mag zich In een druk bezoek verheugen. Het is aardig het wezen van onze geliefde Vorstin, ook van deze zijde, de picturale zijde te leeien kennen. Let wel, het is verre van ons hier eenige critiek, in welken vorm dan ook, uit te oefenen. Het is natuurlijk dilettanten-werk, maar hoe fijn is soms het coloriet en hoe ij! de teere luchten van sommige schilderijen. Ook moeten wij niet ver geten dat onze Vorstin lang geaarzeld heeft voor zij op veler aandringen er in toegestemd heeft haar werk te exposeeren. Wij willen, ja, wij kunnen niet anders dan U warm opwekken deze expositie met een bezoek te vereeren. Wij vertrouwen dat ook Waalwijk en omstreken, mede ten behoeve der personeel, werd Vrijdag j.l. met de leerlingen der hoogste klassen, een uitstapje gemaakt naar Rotterdam. Onder het genot van prachtig zomer weder, werden het vliegveld .Waal haven" en nog meerdere beziens waardigheden in oogenschouw ge nomen. Des avonds met den trein van half tien arriveerde het gezelschap aan het station Capelie-Nleuwevaart, waar veie ouders aanwezig waren om de kleinen te verwelkommen, welke ruimschoots voldaan waren, over het dien dag genotene. Ds. Koster, Ned. Herv. Predi kant te Montfoort, eertijds alhier heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te ijsselstein bedankt. Naar men ons mededeelt, ligt hei in het voornemen van het plaatse lijk crislscomiié dezen zomer een bloempjesdag te organiseeren. De leden der afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond alhier, worden In de gelegenheid gesteld, om op Zaterdag 30 Juli het nieuwe Raadhuis der gemeente Waalwijk onder déskundige leiding te bezichtigen. Gezien het feit dat er van de zijde van andere vereenJgingen voor een bezoek enorm veel belangstelling was, twijfelen we er niet aan of de bouw vakmannen in onze plaats zullen in grooten getale naar Waalwijk gaan. Gezien de tijdsomstandigheden en rekening houdend met het feit, dat het in 1933 vier eeuwen zal zijn geleden dat Prins Willem van Oranje werd geboren en het in 'i voornemen ligt. alsdan te trachten een waardige herdenking te doen plaats vinden, heeft het bestuur der Chr. Oranje vereniging alhier, na breedvoerige besprekingen besloten om dit jaar met Koninginnedag te volstaan door alle muziek- en zangverenigingen uit te noodigen hunne gewaardeerde mede werking te willen verleenen aan een avor d-conceit voor het gemeentehuls te Vrijhoeve-Capelle. Laten alle ver- eenigingen hun medewerking geven voor dit doel dan kan de verjaardag van onze geliefde Vorstin, 's avonds nog gezellig herdacht worden, al zij het dan dit jaar op bescheiden wijze. In de Geref. Kerk aan het Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Voor de Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des namiddags 2 uur op te treden Ds. Schlemper uit Besoijen. 's Mor- gens half tien leesdienst. In verband met de gewijzigde dienstuitvoering op Zon- en Feestdagen wordt het publiek van ingang van Zon dag 17 Juli a.9. op deze dagen in de gelegenheid gesteld hun correspon dentie aan het hulppo9tkantoor alhier af te halen tusschen 8 en 9 uur des morgens. A.s. Zondag zullen een 40 tal leerlingen der O.L School in de Kom onder leiding van het onderwijzend personeel een uitstapje maken naar Arnhem en Omstreken. A.s. Zondag des nam. half drie hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier op te treden Ds. Mühlnickel uit Waalwijk, 's Morgens om half tien leesdienst. WASPIK. Vrijdagavond geraakte op den Stationsweg een luxe-auto in een sloot. Wonder boven wonder kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. Te Waspik-Boven is opgericht een voetbalclub „Brabantia", gevestigd bij den heer H. Hamers. Het bestuur bestaat uit de heeren Chr. Montens, A. Kerst en j. Klaassen. De eerste wedstrijd zal worden gespeeld op Zondag 24 Juli. A.s. Zondag zal in de parochie kerk een collecte worden gehouden voor kaarsen en bloemen voor den biddag op 23 juli. RAAMSDONK. De uitslagen der j.l. Zondag gehouden seriewedstrijden der R.K. Voetbalvereeniging „Het Wapen van Raamsdonk" zijn als volgt: Openingswedstrijd W.v.R. 3—W.v.O.3 Oosterhout 1—5. Hercules 1, Waspik— W.v.O. 2, 2-2. W.v.R. 2 - Veersche Boys R'veer 1 1. Madesche Boys I Hercules 2, Waspik 3—0. Finale le af d. Hercules I, Waspik Veersche ELSHOUT. Alhier heeft het onweer enkele boomen tot splinters geslagen, terwijl nog een viertal beesten van verschillende landbouwers dood in de weide weiden gevonden, op verschil lende plaatsen was het electrisch licht stuk, terwijl ook een schoorsteen ge heel werd vernield. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Handboogschutterij „Victoria" zal op 14 en 15 Aug. een groot Nationaal concours gegeven worden op de doelen bij J. Klerks, prachtige prijzen zijn beschikbaar ge steld, door vele inwoners geschonken, terwijl 2 eereprijzen door Z. K. H. Prins Hendrik en H.M. de Koningin werden geschonken. Moge het weer medewerken dan zal de deelname groot zijn. DRUNEN. Zondag a.s. na de Hoog mis zal een algemeene vergadering worden gehouden door den R.K. Fa- brieksarbeidersbond St. Willibrordus} in de zaal van het Jongens-Patronaat. Trouwe opkomst der leden wordt drin gend verzocht, doch ook en vooral niet-leden lederbewerkers worden op deze buitengewone vergadering uitge- noodigd, waar een der Hoofdbestuurs leden zal komen spreken over het nul en de noodzakelijkheid van het veree- nigingsleven, vooral in dezen lijd. Wij raden alle belanghebbenden ten zeer ste aan deze vergadering bij te wonen. Toen de landbouwer Ger. v. Leest alhier met een lading kannen met on- dermelk van de boterfabriek terug keerde, brak plotseling de as van de kar, waardoor de kannen er af tui melden en de ondermelk wegvloeide. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de onlangs opgerichte voet balvereeniging werd dezer dagen een vergadering gehouden voor een be stuursverkiezing. Gekozen weiden tot Voorzitter Leo Elshout, tot Secretaris schuur waar hooi gepakt zat, 't hooi was reeds aan 't branden, doch door het kranig optreden der buren kon erger voorkomen worden, op ongeveer 50 plaatsen sloegen de stoppen van 't electrisch licht stuk, waarbij nog schoenfabrieken moesten stopzetten, het was een hevig onweer. Onze dorpsgenoot de heer H. v. Delft, Mr. Bakker, alhier, heeft het aangedurfd om te exposeeren op de internationale broodtentoonstelling te Rome. Wij wenschen dezen vooruit- strevenden bakker veel succes, i j Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Harmonie der Jongens- Congregatie zullen door genoemde vereen, op 14 en 15 Aug. groote mu ziekfeesten worden gegeven, waaraan i vele vereenigingen zullen deelnemen. DRUNEN. Zondag na de Hoogmis hield de Bijzondere Vrijwillige Land storm een algemeene vergadering In de kleine zaal der Jongenscongregatie. Allereerst werd besproken om een schietwedstrijd te houden in de Duinen alwaar een prachtig terrein is gelegen. Besloten werd op 25 of 31 Juli met den wedstrijd te beginnen, 't Ledental is ongeveer 70. Verder werd besloten om op 18 September deel fe nemen aan den aigemeenen schietwedstrijd welke door den Bijzonderen Vrijw. Landstorm te Loonopzand zal worden gegeven. ELSHOUT. Het was Zondag voor onze Parochianen een ware devotiedag, n.I. de herdenking van de H. Marte laren van Gorkum. 's Morgens werd een algemeene H. Communie gehou. den, waaraan velen hebben deelgeno men. Om 10 uur werd door den Eerw. Pater Antonlus een plechtige H. Mis gecelebreerd en daaraan werd een processie gehouden over het Kerkhof, welke werd opgeluisterd door de Har monie. Een groote schare bruidjes noodlijdende kunstenaars, niet zal nalaten dit te doen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags 10 en des namiddags 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkeina. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 5 uur In den Dienst des Woords en der H. Sacramenten voor te gaan Ds. J. C. Hagen. Ds. J. Fokkema, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier heeft voor het beroep naar Driesum bedankt. Zijn Eerw. ontving nog beroepen naar Amstelveen en Leerbroek. Dezer dagen werd op de be graafplaats alhier onder groote belang, stelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den 20-jarigen Jac. v. d. Schans Jz., die in het Groot Zieken huis te 's Bosch, na een operatie overleed. Een drietal kransen van de A. R. J. A. en de Geref. Jongelingsvereeni- glng „Timotheus" alhier, waarvan de overledene lid was en van 't personeel der firma van Dam te Kaatsheuvel, dekten de lijkbaar, die werd graf waarts gedragen door leden der Geref. jongelings-vereeniging. Aan de groeve weid het woord gevoerd door den heer Wachtels van den Berg, Voorzitter der Geref. J. V., die verzocht te zingen Pü. 89 vers 19 „Gedenk, o Heer, hoe zwak ik ben, hoe kort van duurHet leven is een damp; de dood wenkt ieder uurenz. Vervolgens sprak nog Ds. J. Fokkema, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, die voorlas Ps. 32 (onberijmd), waarna de belangstellenden diep onder den indruk den doodenakker ver. lieten. CAPELLE. Onder leiding van het Hoofd der Chr. School in de Heistraat den heerM. C. Rijken en onderwijzend Bruggetje hoopt a.s. Zondag 17 Juli des morgens half tien en des na middags half drie op te treden Ds. P. K. Keizer. De landbouwer B. W. te Vrqh.-Capelle had Vrijdagavond j i. het ongeluk boven van een hooikar te vallen en werd met inwendige kneuzingen opgenomen.Geneeskundige hulp van Dr. W. werd direct inge roepen, welke constateerde, dat een rib was gebroken. CAPELLE. De postduivenvereni ging „De Luchtvaart" hield jl. Zondag met jonge duiven een wedvlucht vanuit Wouw met den volgenden uitslag W. Versteeg 1, M. de Jong 2,3,8, 11. H. Dekkers 4, 6, 17, W. Mande- makers 5, 12, 13, 14, 24, A. Versteeg 7. A. Klootwijk 9. 10. 18. 25, 35, 36, 42, G. Treffers 15, 23, E, Haverhals 16, 34, J. van Doornik 19, 20,21,22, 26. 27, 28, 29, 33, 37, 38. P. Verhagen 30, 31, C Verhagen 32 en P. Nieu- wenhuizen 39, 40, 41. A.s. Zondag wordt een wedvlucht vanuit Orleans georganiseerd Er hestaan in de Nieuwstraat plannen tot oprichting eener Christel. Gem. Zangvereeniging onder leiding van den heer M. C. Rijken. Onze oud-dorpsgenoot de heer Adr. Verheijden Gz., leeraar aan de R. H. B. S. te Batavia, is in gelijke betrekking benoemd te Djokjakarta. Naar we vernemen is in de plaats van Dr. Ph. J. Kohier, die naar Breda is vertrokken, tot lid der Ge zondheids—commissie, zetelende te Waalwijk, benoemd Dr. A. Roos alhier. Gedurende den tijd, dat de heer van Barneveld voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen is, is naar men ons mededeelt, tot tijdelijk on derwijzer aan de Chr. School in de Nieuwstraat benoemd de heer P. Koek koek te Alrokerk. Boys 1 1—1. A.s. Zondag is het de laatste dag van de Seriewedstrijden, alsdan zullen de prijzen, bestaande uit 5 prachtige bekers, worden toegekend. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor Leerares N.A. Nijver heidsonderwijs is geslaagd onze dorps- genooie Mej Laura Kieboom. Het aantal werkloozen bedroeg In deze gemeente in de afgeloopen week 335. geheel werkloos en gedeelte lijk 3. Door de R.K. Ver. tot bestrijding der Tuberculose zal alhier a.s. Zondag een speldjeadag worden gehouden. RAAMSDONK Het programma van Zondag 17 Juli a.s, de laatste dagder te houden seriewedstrijden der Voet balver. „Het Wapen van Raamsdonk" is als volgt: 1—2 uur Openingswedstrijd Wapen van Raamsdonk 3—Madesche Boys 2 2—3 uur Madesche Boys 1—Juliana 2 Oosterhout. 3—4 uur Afmattingswedstrijd Wapen van Raamsd. 2—Veersche Boys 2 4—5 uur Tusschen wedstrijd Wapen v. Raamsdonk 1—Hercules 1, Waspik. 5—6'/a uur Finale Veersche Boys- Winnaar Madesche B. of Juliana. 7 uur Prijsuitreiking in 't clublokaal café J. A. Heere in de Stationsstraat. Het belooft er evenals den vorigen Zondag weer druk te worden op het terrein gelegen nabij het Station. A s. Zondag 17 Juli des avonds om 8 uur zal door onze Harmonie „St. Bavo* op de kiosk staande in 't Plantsoen voor de R.K. Kerk een con cert worden gegeven. Op Maandag 25 Juli a.s. hopen de echtelieden Hendrikus Cornells de Bont en Hendrika Cornelia van Steen oven woonachtig in de Schansstraat hun 50 jarige echtyereeniging te her- denken.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6