Nituws oit KaalsheDTel. Te koop: Zomersproeten ver- Sprutol Bij alle Drogisten. Biedt zich aan DIENSTBODE, DAGMEISJE, biedt te koop aan i daaMSDONKSVEER. Zondag zal nulllarl om half tien In de Veer- che k«k en om 2 UUr 1,1 dC DorpsChe rv^Ëerw. Paler Jacobs uil Heerlen 7 Zondagavond voor de R.K Werk- f' „vereen, optreden, sprekende over: Dfrklieden, die nog slaapt, ontwaakt. De Woensdag gehouden verkoop het Emmabloempje bracht op /an 74 Zaterdagavond zal de Afdeeling L Ctfr. Nat. Werk. Bond een jan den veraadering houden Dhr Tljssen. voormalig Mulo- nndërwtjzer alhier, werd benoemd tot Hoofd eener Ulo te Nflverdal. Door de N. H. Chr. Meisjesver- •pnlfflne „Schaart u om den Goeden Herder «e Raamsdonksveer zal binnen- Fort een verloting worden gehouden, waarvan de opbrengst strekt tot be- ;.,«dine der kosten voor de stichting !an een lokaal voor Christelijke be- lancen. De datum van de verloting wordt nog nader bekend gemaakt. Bij ffet plaatsen van een schoor- naal" had de heer H. v. d. W. het nrneluk, doordat het trouw brak, de naai op' het hoofd te krijgen, waardoor hij een gapende wonde opliep. Ge neeskundige hulp was direct aanwezig. Tot President der St. Vincentius uprpenieing te Raamsdonksveer is ge kozen de heer j. W. F. M. de Kiyn. Door de gemeente-politie werd een caféhouder en een viertal bezoekers bekeurd, terzake overtreding gemeentelijke verordening betreffende den sluitingstijd. Tot electricien—monteur aan de Bemaling van de Dongepolders is be noemd de heer H. van der Wel. GEERTRUIDENBERG. Op het alhier gehouden examen lingerie slaag den de dames C. Hompus, C. Joosen, A, t. Vellinga en M. de Wij9 Zij genoten haar opleiding bij de Eerw. Zustir Vincentina, die met eer op haar werk mag neerzien Donderdagmiddag j.l. derailleerde alhier een der wagens van de Zuider stoomtram, welke om 12,45 uur uit deze gemeente vertrekt. De reizigers werden met een autobus van de maat schappij naar Oosterhout vervoerd. Dit is reeds de derde maal in een week /ijds dat alhier op dezelfde plaats de tram derailleert. De uiencampagne aan de uien- fabriek van de firma Spijer—Brothers alhier is thans in vollen gang, zoodat iele werklooze gezinnen weer voor een |rdje gebrood zijn. Door de Rijkspolitie werd tegen een viertal aannemers proces verbaa opgemaakt wegens overtreding van art. 68 der arbeidswet 1919. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zon dag a.s. des v.m. 9.30 en des n.m 2 uur voor te gaan de heer Schoon derbeek. Voor de Ned. Herv. Gemeente ,hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Vermeulen uit Moer dijk. Voor het examen Nijverheidsakte Na. gehoudon te Amsterdam, slaagde onze stadgenoote mej. W. Merk. Naar wij vernemen kan spoedig de opening van het nieuwe Gooc Luck terrein tegemoet worden gezien Datum en plaats zullen nader worden bekend gemaakt. Bij deze gelegenheic zullen een 4-tal tweede kla9sers worden uitgenoodigd, welke bereids hun toe legging hebben gedaan. DUSSEN. In het gezin van T. H. te Dussen, doen zich onder de kinderen gevallen van roodvonk voor. Een woord van hulde komt zeker hier toe aan den Zeereerwaarden heer Pas toor, E^rw. Zusters en 't verdere onder wijzende personeel, die kosten nog moeite sparen om deze processie zoo luisterrijk mogelijk te maken. De [vorige week hadden op den Rijksstraatweg, die men thans voorziet van een betonnen wegdek, een tweetal aanrijdingen plaats tusschen auto's en een motorrijwiel. De vermoedelijke oorzaak in deze was te snel rijden, wat met het oog op den weg ter plaatse zeer gevaarlijk is. Door de rijkspolitie is van een en ander procesverbaal opgemaakt. NIEUWKUIJK. Ooze dorpsgenoot J. van Buul heeft met goed resultaat een cursus gevolgd in Warenkennis en het certificaat daarvoor ontvangen. De cursvs werd gegeven door den heer Ras uit 's Bosch. Naar we met zekerheid vernemen zal binnenkort de aanbesteding' plaats hebben van een Theresia-kapel in onze parochiekerk. TILBURG. Het groote dierenpark aan den Bredascheweg is voor het jubliek opengesteld. Het park staat >nder beheer van den heer j. G. H. burgers, die een zeer bekend park reeds exploiteert te Arnhem. Het terrein groot 90.000 vierk. M. is gelegen iri ongerept Brabantsch natuurschoon. De dieren bewegen zich vrij ais in de wildernis, waardoor ze des te meer tot hun recht komen. - Maandagmiddag j.l., is door enkele autoriteiten 't nieuwe electrische gemaal van den polder „Zuideveld", In werking gesteld en proefgedraaid. Het gemaal is gebouwd op de plaats, waar het vorige jaar de wind-water molen is afgebrand. - Zondag n.m. j 1. vierde de voet balclub „Dussensche Boijs", haar lste lustrum. Aan deze viering waren eenige fees telijkheden verbonden. Des middags maakte men een wandeling door het dorp, met de harmonie „Wllhelmina", voorop. De stoet was verder opgesteld door voetballer en turners. Daarna zijn er verschillende spelen gymnastische toeren uitgevoerd op 't voetbalveld van|voormelde club. Het ging er zeer gezellig toe, veel publiek en daarbij begunstigd door mooi zomer weer. HANK Zondag had alhier de jaar- Hjksche processie plaats ter eere v. d HH. Martelaren van Gorcum. Honder den menschen, men schatte ze op circa 800, namen hieraan onder de grootste stichting deel. Deze processie, die een zeerkleurlgen aanblik geeft Vanwege de vele mooie vaandels en vanen, neemt ieder jaar in belangrijkheid toe. Kaatsheuvel, 16 Juli 1932 Eerste plechtige H. Mis. Zondag deed de ZeerEerw. Pater Leo Völker van de Sociëteit der Witte Paters en neef van onzen HoogEerw. heer Pastoor Mgr. W. H. Völker zijn eerste plechtige H. Mis In onze Pa rochiekerk Zijn Eerw. werd geassisteerd door zijn beide heerbroeders de Wel- Eerw. heereft A. Völker, kapelaan te s Bosch en W. Völker, kapelaan te Eindhoven. Kapelaan Rietra alhier fun geerde als ceremonfarius. De Eerw heer W. Völker uit Eind hoven hield de feestpredicatie. naar aanleiding van de woorden „Gij zijt de Glorie van Jerusalem, gij zijt de eer van ons Volk*. Het zangkoor voerde onder leiding van zijn directeur den heer N. van Roolj de 3stemmige Mis „St, Malhildus" van Hub. Culjpers uit, terwijl na de H. Mis het 4stemmige „Jubilate Deo" van Albllngen werd gezongen. De geloovigen volgden met veel be. langstelling en devotie de zeldzame plechtigheid, drie broers tegelijk aan het Altaar te zien. Opbrengst speldjesdag. De Denneboompjes met de kermis, dagen verkocht ten bate van de longe Werkman alhier, brachten f 129 90 op. St. Vtncentlusvereeniging. De WelEd. heer M. A van der Wee, president der St. Vincentiusvereeniging alhier, is benoemd tot voorzitter der St.Vincentiusvereenigingen.kringLang- straat. Werkloosheid. Op het Bureau voor arbeidsbemid deling en werkloosheidsverzekering alhier stonden Maandag jl 76 personen als geheel of gedeeltelijk werkloos ingeschreven. Het aantal te werk ge stelden in de gemeentelijke werkver schaffing bedroeg over de afgeloopen week 54. Duivensport. De Kaatsheuvelsche Concoursver- eeniging hield Zondag een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Wouw. Los tijd 10 uur. Eerste duif werd gecon stateerd 10.45 11 uur. De laatste duif 10.47.2 uur. De uitslag was als volgt 1 W. Stubbe, 2 G Laros, 3 4 A. Priems, 5 8 9 10 15 16 18 22F.v.d. Assem, 6 7 12 14 P. Zijlmans, 11 J. Emmers, 13 A. Pijnenburg, 17 20 A. Vrinten, 19 21 J. van der Linden. H. Martelaren van Gorcum (Berkdijk). Steeds mag de Broederschap der H. Martelaren van Gorcum die in Berk dijk bijzonder vereerd worden zich in gestadigen bloei verheugen. Dit bleek weer Zondag den dag waarop de groote jaariqksche processie ter eere van de H. Martelaren gehouden wordt. Met 'n bijzondere voorliefde maken de parochianen van Berkdijk zich op, om hunne martelaren met allen mogelijken luister te omringen, 's Morgens 7 uur was er een algemeene H. Communie, om half 9 Kindermis. Om 10 uur plechtige Hoogmis met Assistentie. De feestpredikant Pater Fredegand, Capu- cljn, wist zijn gehoor te boeien en in bezieling te brengen door de H. Mar telaren voor te stellen als geloofshel den hun voorbeeld van geloof jegens het H. Sacrament en gehoorzaamheid aan Christus Stedehouder ter navolging voorstellende en dat voorbeeld stel lende tegenover de hedendaagsche onverschilligheid die alom meer en meer toeneemt. Het Studentenkoor van het Missiehuis voerde keurig uit de 3 stemmige Mis van Perosj, onder leiding van Pater van den Yssel van het Missiehuis. Om 3 uur na den middag plechtig Lof waaronder weder Pater Fredegand een Feestrede hield over de H. Mar telaren in verband met de H. Eucha- ristie. De Liturgische gezangen onder het Lof werden stichtend en accuraai gezongen door de K.J.V. en K.J.M. onder leiding van den organist Fr. van de Ven. Daarna zette zich een keurige Processie in beweging door den tuin der Pastorie, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Niettegenstaande een drukkende hitte was de opkomst van belangstellenden schitterend. De tuin der pastorie zag er feestelijk uit met guirlandes diapeaux en vlaggen waren de verschillende groepen der processie keurig verzorgd. Bij het rustaltaar in den tuin en in de kapel op het Kerkhof werd de Zegen gegeven, terwijl de gezangen onder de processie werden begeleid door de Harmonie St. jan te Berkdijk. .Teruggekeerd in de Kerk werd het Te Deum gezongen. De Kerk mooi versierd voor het beeld van den H. Leonardus, muntte dit jaar bijzonder uit. Voor een talrijk gehoor wist Pater Fredegand in het Parochiehuis om 6 uur voor vrouwen en meisjes en om 8 uur voor mannen en jongens de geheele geschiedenis van de H Marte laren aan de hand van de betreffende lichtbeelden op boeiende wijze voor te stellen. Hoewel de warmte in de zaal bijna ondragelijk was, waren de zalen van het parochiehuis geheel gevuld en werd met groote aandacht en diep stil zwijgen de interessante lezing aange hoord, die niet naliet diepen indruk te maken op alle aanwezigen. De lezing met lichtbeelden, was een waar dig slot van den feestdag. Aanbesteding. Alhier had onder architectuur van den heef H. J. van den Heuvel de aanbesteding piaais voor het bouwen vaneen dubbel woonhuis voor rekening van den heer A. Wijdemans Dudar. Ingeschreven werd als volg: gadering de punten zouden bespreken, waarna het bestuur gemachtigd zou worden met het bestuur van de Fabri- kantenbond nader te onderhandelen. LOON-OP-ZAND. Toen de jonge heer Brok uit Waalwijk, student aan de Ambachtschool te Tilburg, vandaar onder een hevige onweersbui, verge zeld van stortregen per fiets naar huis terugkeerde, had hij het ongeluk ter hoogte van café „Finantie" te Loon- op-Zand tegen den jongeheer v. d. Nieuwenhuizen aan te rijden die even eens per fiets uit de richting Loon-op- Zand kwam, met het gevolg, dat beide jongens dermate op den weg terecht kwamen, dat B. met een hersenschud ding naar het St. Elisabethsgasthuis te Tilburg moest worden vervoerd. N. bracht het er iets beter af, wat echter niet wegneemt, dat hij zijn pols erg bezeerde. NIEUWS UIT HEUSDEN. J. den Teuling, Waalwijk f 9972.— C. B. Timmermans, Sprang f 8983.— Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel f 8900.— L. van Luxemburg, f 8893.— I. F. Cornelissen, f 8883.-- Gebrs. v. d. Hoven, f 8875.— C. Michael, Vrijh.—Capelle f 8705.— A. de Grauw, Waspik f 8579.— J. Leijten, Raamsdonk f 8500.— P. P. de Grauw, Waspik f 8498.— A. A. Willems, Sprang f 8414.— K. P. Spuibroek, Raamsdonk f 8297.— G. Paans, Vrijh.—Capelle f 8190.— A. M. Vermeeren, Loonopzand f 7297.— Gunning volgens bestek. Volksconcert. Zaterdag j.l. gaf de harmonie van het Kon. Muziek—Gezelschap Eupho- nia een concert op de Markt, begun stigd door'n uitstekenden zomeravond. De harmonie gaf hetzelfde programma dat op Zondag In Breda zou uitge voerd worden. Door omstandigheden korden we het concert niet bijwonen, doch we vernamen, dat de uitvoering der nummers, vooral voor de pauze zeer te roemen viel en een beteren In druk maakte dan bij het voorlaatste concert. Vooral aan stemming en samengang was veel gewonnen. Het publiek was zeer aandachtig en hoogst dankbaar voor de prestaties van de harmonie. Concierge Patronaat Als concierge in het Patronaat St. Jan is benoemd de familie Berzeveld alhier. Onweer. Ook boven onze plaats woedde Dinsdag een hevig onweer. Bliksem en donder volgden elkaar in snelle tempo's. Verschillende slagen waren zeer hevig. De hoeveelheid water die neerviel was enorm, Vooral in de Gasthuisstraat was dit weer te zien. Bij B., zou de bliksem zijn ingeslagen echter zonder schade aan te richten. Schoenmakerspatroons. Opuitnoodlgingvan den R.K. Schoen fabrikantenbond alhier waren Vrijdag- avond verschillende z.g. klein fabrl- kanten in vergadering met bovenge- noemden bond bijeen. Waar aan den bond reeds een concept collectief arbeidscontract door de R.K Fabrieks- arbeidersbond „St. Willibrordus" is j aangeboden, komt de noodzakelijkheid an vereenigd te zijn in één weer meer naar voren. Heusden, 16 Juli '32. De damclub V.D. heeft met verlof van B. en W. een verloting georga niseerd ten bate der kas. De Kon. Erk. Hengelsportver- eenlging geeft 14 Aug. een«nationalen vischwedstrljd. Met reden wordt een groote deelname verwacht te meer, daar 'n keur van prijzen is uitgeloofd. Tot lid der gezondheidscommissie alhier is herbenoemd de heer N.v. d. Maaden te Wijk c a. De jaarlijksche tentoonstelling van de gemaakte handwerken in de school der Eerw. Zusters heeft plaats op Zaterdag 16 Juli en den volgenden Zondag des namiddags van 4—7 uur Giëxposeerd wordt zoowel het werk der dag- als dat der avondlessen. Ais een groote bijzonderheid kan worden vermeld, dat In de vorige week nog een paar ooievaars begonnen zijn een nest te maken op een schoorsteen van een pand aan de Botermarkt. 01 't nog iets zal uithalen? Naar we hooren, heeft de jaar lijksche bedevaart Heusden—Keveiaer dit jaar plaats op 15 en 16 Aug. Zaterdag won Longa (alhier) op den wedstrijd bij de Dussensche Boy# schitterend van Sparta (Vrijh.—Cap met 9 0. De einduitslag van den groofen seriewedstrijd bij Juliana alhier, die ook Zondag wederom door honderden werd bijgewoond, luidt als volgt: 1. Grasshoppers (Wijk); 2. liardinxveld 3. V F C. (Vught) en 4. en 5 bij loting waren voor D.V.O. (Haarsteeg) en P S.V. (Heusden). Zaterdag speelde R K.V.V. alhier tegen D.J T. te Hedikhuizen enkeerde met een 5—0 overwinning huiswaaits. Onze stadgenoote j, v. Krugten behaalde te Arnhem het diploma van verkoopster. In de alg. ledenvergadering der Winkcliersvereeniglng werd besloten geen winkelweek te houden, doch de leden werden aangespoord deel te nemen aan den wedstrijd van de ver- eenigingNederl. Fabrikaat, waartoe kosteloos gelegenheid bestaat en waar voor worden uitgeloofd diploma's met legpenningen. Tevens werd besloten de Hengelsportvereeniging voor haar concours op 14 Aug. een medaille aan te bieden en werd meegedeeld, dat op 30 Aug. een openlucht film ver toond wordt van de vereenigingr „Nederlandsch Fabrikaat". Dinsdagmiddag woedde circa l'/j uur een onweer, zooals men zelden meemaakte. Gelukkig had het een goed verloop daar slecht9 enkele stralen troffen op geleidingen of schoorsteenen zonder noemenswaardige schade. Het was een weer, om bang van te zijn. Zondag gaat de V.V. PSV deel nemen aan den seriewedstrijd bij TOP te Hedikhuizen en komt uit tegen Hollandia (Haarsteeg). Woensdag jl. speelde PSV II tegen Longa IIde eerste moest het afleggen met 7 2. dwijneninkortentijd geheel door beiden alhier. Ludovicus J. Dumou- lin 28 jaar en Lamberta Maas 25 jaar beiden alhier. Andreas C. v. Ham 30 jaar, wonende te Loonopzand en Geertruida J. M. de Ruijter 26 jaar wonende alhier. Overleden Johanna C. Maas, 24 jaar. Catha- rina M. v. Gelder 1 jaar. Gerardina J. Verwiel, weduwe van Gornelis Chr. de Greeff 69 jaar. Karei v. Stokkum echtgoot van Henrietta de Hart, 71 jaar. Elisabeth Bogers, eclitge- noote van Hendrik van Heijst 53 jaar. Everdina M. Janssen echtg. van Emondus G. Verhoeven 36 jaar. Ingekomen Hendrikus Koot van Loonopzand. Wilhelmus J. van Boxel en gezin van Tilburg. Andreas C. v. Ham van Loonopzand. Vertrokken Gertrud Wetterhahn naar Rumpen. Leopold M. v. d. Heijden naar Leeuwarden. Henricus v. Lieshout en gezin naar Den Dungen. Maria C. Heijmans ni\ar 's-Bosch. Cornelis A. M. Elshout naar Dongen. Lam- bertus v. d. Leur naar Tilburg. Cor nelis v. Heijst naar Hillegom. GEMENGD NIEUWS. Geweldig onweer. Het was te voorzien dat na de ge weldige hitte een uitbarsting zou ko men. Dat is dan ook Dinsdagmiddag over het geheele land gebeurd. Het was werkelijk zwaar weer, ook in onze streek. De omgeving van Nijmegen b.v. heeft zwaar geleden. Te Tilburg ging het onweer, dat van 3 uur tot half 5 aanhield, gepaard met een wolkbreuk, welke nagenoeg de halve stad blank zette. Het verkeer was vrijwel geheel stilgelegd. Op verscheidene plaatsen werd de electrische leiding vernield. In het gehucht Wellerlooy (Lim burg) is de bliksem geslagen in een 5-tal korenmijten, welke geheel in vlammen opgingen. Een knecht, die bij de korenmijten was gaan schuilen voor de hevige regens, werd door den bliksem getroffen. Hij werd bewuste loos opgenomen; zijn toestand is ern- stig. Een V.D.-bericht uit Gorinchem meldt, dat aldaar 4 personen, die een schuilplaats zochten onder een der kastanjeboomen in het plantsoen bui ten de Waterpoort, door den bliksem werden getroffen. Eén hunner, de 22- jarige Frans Roovers, was op slag dood. De toestand der drie anderen, Eckhart, Neerijnen en v. Linsbee, die naar het ziekenhuis werden overge bracht, is niet ongunstig. In het gehucht Klein Leuken bij Roermond is tijdens een kort hevig onweer een 40-jarige \touw door den bliksem getroffen en op slag gedood. ADVKHTENTIêlM EEN FLINKE R.K. in klein gezin. Wegens sterfgeval buiten betrekking. Brieven onder No. der advert. Bureau v. d. blad. 48480 Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige EEN NET R.K. eenigszins met koken bekend. B. A v. D BERGMASSAR, 48479 Grootestraat 365. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Ferdinandus Th. J. z.v. H. P. Dumou- lin en J. C. v. d. Pennen. Johanna A. L. d.v. L. A. v. d. Hoven en M. J. Pullens. Huwelijks-aangiften: Johannes W. v. Drunen oud 27 jaar wonende te Drunen en Maria van Vugt lichaam oud 26 jaar wonende alhier. Huwelijken: Uitvoerig werd de wenschelljkheid Adrianus Heuverling 23 jaar wonen van één organisatie ter vergadering de te Vlijmen en Cornelia H. de Peffer betoogd, die o m. vooral spreekt uit 20 jaar wonende te Waalwijk. Phi- het feit dat alleen dan onder gelijke lippus A. Verhofstad 25 jaar en Pie- arbeidsvoorwaarden ter plaatse kan ternella J. L. Maas 26 jaar, beiden al- gewerkt worden en de concurrentie op dien grond onmogelijk wordt gemaakt. Het concept—contract werd nader be sproken en besloten dat de z.g. klein- fabrikanten, onderafdeelitig van de R. K. Middenstandsvereeniging in ver- hier. Johannes J. M. Trimbach 31 jaar en Anna G. van Riel 28 jaar bei den alhier. Wilhelmus de Louw 26 jaar en Joanna W. v. Dongen 25 jaar, beiden alhier. Cornelis J. v. d. Houdt 28 jaar en Maria P. v. d. Put 25 jaar Het College van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk te's-GREV - CAPELLE om te sloopen Prijiaanbieding uiterlijk voor of op Dinsdag 19 Juli 1932 des namiddags 5 u-ir bij den President Kerkvoogd A.L. SNEEP Kom Capelle (N -Br waar tevens voorwaarden en inlichtingen zijn te bekomen. Het terrein moet 4 weken na gunning ontruimd zijn. De pastorie is te bezichtigen 'Zaterdag en Maandag a.s. Pastorie.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7