Bdd uit Waspik H. de Bont-v. Huiten Fa. P. T. Bierlaagh-van der Heijden Anton Holtgvefe ,0 5S Zoterdag 10 JnK "SI »5« Jrg. DERDE blad. Waspik, 13 Juli 1932- I Geachte Lezer. n, PN E M. begon vanmorgen op D niik roet het vernieuwen der de° van het electrisch net, wat tmurliik een nuttige, ja noodzakelijke na ./piel is Evenwel t gebeurt meer Hie éroote maatschappijenwas b" nd'lreden vanmorgen wel een beetje •ortUch Opeens, zonder eenige waar. onu nd werd de stroom verbroken, hetwelk natuurlijk vele menschen du. Le Zoo moesten bijvoorbeeld en. Lt werkgevers vanmorgen hun per. «i me? onbataald verlof naar huis 80 hetwelk die menschen dan oökZaterdag wel geen maximum-loon i hezorgen. Toen den firma C. over dezen maatregel reclameerde, werd een noodkabel toegezegd, maar bad ons beter geleken alsde P.N.E.M haar fle voorgeweest en tevoren deze dkabels had gelegd. Dan waren er J niet vanmorgen zooveel verhitte gemoederen geweest! Van hitte ge- ion ook het weer is vandaag ker heet te noemen! 't Meest ver- wij momenteel naar een lekker maar waar moeten wij nooc langen aier in Waspik daarvoor een gelegen- frisch had, beidden? Wij helbben hier volop water maar zwemgelegenheid hebben 11 n'iet. Wij zien jongens zwemmen jl den Oostpolder, in den Eenden. „-,t in het Afwateringskanaal, in de beide havens, en in het Oude Maasje. Maar alles op 't gevaar af van be. keurd te worden, van te verdrinken, en van te handelen tegen de goede zeden Vooral ook voor niet-zwem- rs is de bodemgesteldheid op som mide plaatsen zeer verraderlijk, vooral bijv in het Oude Maasje. Van een zacht hellenden bodem kan men soms opeens verdwijnen in de zeer diepe stroomgeul of een diepuitgegraven leemput. Voor ouders en onderwijzers vooral een taak om kinderen, welke men hier ook vaak ziet baden in het Maasje te verbieden. Wat wij hier in Waspik zouden wenschen Onze ge- meente kan natuurlijk niet een zwem inrichting met badmeester, kleedka mers, enz. bekostingen, maar toch is iaden en zwemmen in 't belang der Volksgezondheid Nu bevindt zich op -n paar honderd meter achter Scharlo 'n harde en vrijwel egale plek in de Haven, welke voor de zwemsport al heel geschikt is, en onder de liefheb, bers algemeen bekend staat als het „Zwemplek*. Als nu de politie verlo gaf om daar te zwemmen en het Polderbestuur gaf verlof om daar ter plaatse over de kade te mogen loopen, dan waren we al ineens klaar. En als de Gemeente dan nog een beetje het slib liet weghalen, en er een paar aken scherp zand liet inbrengen dan hadden wij een ideale zwemgelegen heid waar ieder Waspikker zich heer lijk zou kunnen verkwikken in het tweemaal daags versche water. Welk raadslid zal het eens voor de volks- hygiëne opnemen ;6 ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 J*li 1032. Geslaagd. De heer Fr. Eibers alhier slaagde voor het practijk diploma Fransche handelscorrespondentie van de Vereen. van Leeraren in de Handelsweten schappen. Hij genoot zijne opleiding bij Drs. van lmbeek alhier. De heer L. Kruyff le Sprang slaagde dezer dagen voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie. Hij werd op geleid door het Handeiainsmuut Hany Moscow, Amsterdam. Overgangs-examen. Aan het Maria iyceum zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse Margreet Slemer en Ria Weijers alhier. Aan het St. Jans-lyceum van de eerste naar de tweede klas Vic. Tim mermans, van de tweede naar de derde klas Herman Langemeijerafd. H.B.S. bevorderd van de derde naar de vierde klas C. Klerx en J. Huisman, allen te Waalwijk. Waalwijksche Kermis. De Waalwijksche Kermis is ook ditmaal begunstigd door 't prachtigste kermisweer, wat men zich denken kan Daaraan zal het dan ook wel mede toe te schrijven zijn dat 't 1.1. Zondag ondanks malaise een drukte gaf zoowel op het kermisterrein als in de café's, zooals wij dat in geen jaren hebben gekend Ook andere dagen was het aardig druk 'ooral de vreemdelingen hebben een root contingent geleverd. Er wordt irdig kermis gehouden al is te be— ijpen en te waardeeren, dat de uit- ven ernstiger bekeken worden dan de, vette jaren. Nadat Zaterdagavond in Musis" een druk-bezocht orgel concert was gegeven, dat de buitengewone capa citeiten van het prachtige Qaudin-orge goed tot zijn recht deed komen, opende „Oefening en Vermaak" Zondagochtend met hare tradltloneele volks—matinée de kermis en zij deed dit met een uitbundig succes en onderzeer goede leiding van haren onder-directeur den heer Notaris Christ. Er werd op uitnemende wijze gezongen,'t publiek was terecht zeer dankbaar en was niet karig daarvan te doen blijken vooral het dubbelmannen—kwartet dat ons weer eens als een aangename verras sing werd voorgezet mocht een goed deel van het succes van den morgen voor ztch opelschen. Daarna bleef het overal zeer druk en ook toen na de kerkelijke diensten de kermis—gelegenheden openden was er op de Markt haast geen doorkomen aan en ook de dans—gelegenheden, café's met muziek hadden groote be langstelling, vooral ook van bulten— menschen en dat bleef zoo duren tot zeer Iaat in den avond Het was, zooals men dat noemt, weer eens een echte ouderwetsche kermls-Zondag en alles verliep natuurlek buitengewoon prettig en zonder stoornis. Maandagochtend gaven de amuse- mentsafdeellngen der R.K. Werklleden- vereeniging nl. de harmonie „St. Crispljn* en de tooneelvereeniglng „D.V.S.V." een kermismatinée voor eden en hulsgenooten. Ondanks de geweldige temperatuur was 'i er zeer druk en werd ook 't programma vlot en uitstekend afgewerkt. Bijzonder sloeg in de humoristische march van den heer W. v. d Lee, den bekenden trommelslager en komiek van het gezelschap. De tooneelvereeniglng kwam met 't biqspel „In den zilveren Haas", een stuk dat zeer werd ge- waardeerd. Op denzelfden tijd bood „Tot Bloei der Toonkunst" zijn leden een matir ée met bal aan, waarover elders meer. Woensdagmorgen een matinée van de luchtbuksvereeniging „D. V. S." bij den heer Pompen, dat als steeds veel belangstelling trok en een aan- gename verpoozlng gaf, terwijl dien avond de Werkliedenvereniging In 't duo Klijn een uitstekend paar komieken had, die de leden eenige prettige uren bezorgden. De Witte Bioscoop heeft door een uitstekend kermisprogramma de vele bezoekers verplicht, vooral Watt en Half Watt zijn de bekenden, die het publiek hier zeer trekken, dat kon men Donderdagavond constateeren. Op het kermisterrein blijft het de geheele week aardig druk en overhel geheel, vooral des avonds kenmerkt zich de kermis door drukker bezoek dan andere jaren. Nu we dit schrijven Is het grootste deel der kermisdagen weer achter den rug. Nog een paar daagjes, gewoonlijk drukke dagen, gedurende welke wij onze lezers veel genoegen wenschen en andere goede zaken 1 't Behoeft haast niet gezegd dat hier alles goed verloopen is, de menschen weten hier prettig en rustig feest te vieren en onze politie weet tactvol op te treden, waar noodig. Er Is misschien hier of daar wel eens een woorden twist of schermutseling voorgevallen, maar van eenige beteekenls is niets gebeurd. Dat is kermisvieren zooals 't past. terwijl wij gaarne hulde brengen aan de politie, die in zulke dagen toch een zware en lange taak heeft. Matinée der Liedertafel nTot Bloei der Toonkunst". De tradltloneele kermismatlr ée der iedertafei „Tot Bloei der Toonkunst" op Maandagmorgen had weer een zeer jrettig verloop. Er heerschte als altijd ;en vroo'ijke ketmisstemmirg or.der iet talrijke publiek, waaraan het op treden van het duo Smlnk uil Rotterdam niet weinig bijdroeg. Met hun oer komische scènes, zoowel als met hun verschillende refreinliedjes op popu- aire wijsjes die door alle aanwezigen flink werden meegezongen, wisten zij uitstekend stemming te maken. Het duo Smink heeft hier een zeer goeden ndruk achtergelaten. Waar het optreden dezer humoristen de hoofdschotel van het programma vormde, nam de liedertafel 't tamelijk gemakkelijk op en zong slechts een 3-tal nummers die echter onder leiding van den heer L v. Cromvoirt een uit stekende vertolking kregen, waar/oor den zangers telkens een welverdiend applaus ten deel viel. De heer M Pullens had met zijn tenor-soli riet minder succes, evenals de heer Tom Burmanje die In een duet met den heer M. Pullens, zoowel bulten het programma als in de mooie tenor-solo Ave Maria van den heer L. v. Cromvoirt het publiek een zeer ge waardeerde verrassing bezorgde. Belde zangers zijn hier te goed bekend om hier nog nader hun stemmaterlaal te roemen. Met een vroolijk danspartijtje werd de- ze alleszins geslaagde matinée besloten. De Vereenlgde Tooneellisten in den Schouwburg. 4 dagen uit het leven van een fatsoenlijk meisje. Dit stuk dat Zondag en Dinsdag In den Schouwburg werd gegeven heeft van de Vereentgde Tooneellisten onder leiding van Joh. de Boer een knappe vlotte vertolking gehad. Het geeft In zijn 4 bedrijven evenzoovele dagen uit het leven van een meisje, dat door de omgeving waarin het noodlot haar ge bracht had een minder goede reputatie genoot, doch bewees te staan boven de sfeer van wat haar omringde. Zij ontvlucht deze omgeving, doch als zij op het punt staat voorgoed in ander millieu te worden opgenomen, wordt zij ontdekt. Fair bekent zij alles, doch de wereld kan niet vergeten wat zij is geweest. Zelfs de liefde van den man die in haar het baronesje beminde, blijkt niet voor het revue-girltje be stemd. Zij weet haar terugval in de gevaren van haar vroeger bestaan echter te voorkomen door, nog het meest terwllle van haar beschermster, een huwelijk te sluiten met een rijken zonderling. Een bijzonder gelukkig slot kunnen wij deze laatste wending van het stuk niet direct noemen, maar het geheel valt buitengewoon te roemen, niet slechts om de vele vermakelijke scenes waaraan dit vroolijke spel zoo rQk is, maar ook de moraal ontbreekt in dit pakkende stukje leven geenszins. Echter het spel van het fatsoenlijk meisje en van de personen die zich deze 4 dagen om haar groepeerden, heeft vooral deze avonden zoo aan trekkelijk gemaakt. Het is een voorrecht, dat onze plaats slechts zeldzaam ten deel valt, beroeps spelers aan het werk te zien en zeker niet van een gehalte als deze. Er waren mej. Coba Klnsbergen als het fatsoenlijk meisje, een levendig, opbruischend persoontje, mevr. Marie Bigot als Barones Rosa van Oppen helm, de statige, doch levenslustige majoorsweduwe, Cor de Qroot en Jo de Boer Mulder als het oud-adellijke en oer-deftige paar met hun vast geroeste conventtoneele Ideeën, D. van Ollefen als de fabrikant Olessing, op en top man van de wereld. Joh. de Boer als de quasl-sframme politie commissaris en Jac. van Rijt als de hooggeleerde maar op het gebied der liefde zoo vermakelijk stuntelige hoog- eeraar. Zij allen hebben ons met dit stuk twee gezellige avonden bezorgd, dat naast uitstekend kermisvermaak tevens het genot bracht van hoogstaande speelkunst. 't Was belde avonden jammer genoeg niet druk bezet, waaraan de malaise, de huidige groote zondebok wel niet vreemd zal zijn, maar toch hopen wij dat het gezelschap de Boer zijn bezoek aan onze plaats nog eens zal herhalen en dan met een succes, evenredig aan wat het dezer dagen heelt geboden Wij hebben van bovenstaand stuk een uitvoerige resumée gegeven. Als we dat van de twee andere niet geven, wil dat allerminst zeggen dat ze de mindere waren In gegeven en In spel. Integendeel, „Tropenwee" is een Indisch-spel, dat boeit van 't begin ot het einde. De vertolking was schitterend In elk opzicht. We noemen hier wederom speciaal Coba Klns bergen, Joh. de Boer, Jacq. van Rijt en D. van Ollefen Jr. Ook Zigeuner- lefde van Emille Edgard als slot-sluk voldeed in elk opzicht en niet minder Kruimeltje" in de kindervoorstelling? Maar voor alle opvoeringen geldt de klacht, dat het psbliek deze werkelijk goede tooneelspeelkunst niet in vol doende male apprecieert. Nogmaals men moest het waardeeren dat hier zoo Iets werd geboden, men moest die waardeering doen blijken door een overdruk bezoek, want werkelijk beter kermisvermaak, waarbij men werkelijk Iets opdoet, wordt niet geboden. Wij brengen hulde aan den heer Joh. de Boer en zijn gezelschap en hopen dat hij zich door deze slechte proef niet zal laten afschrikken. Alles bijeen kunnen wij een bezoek aan den Schouwburg zeer aanbevelen. Men beleeft er verbazend veel pret. Herwonnen Levenskracht. De opbrengst van den Zondag ge houden speldjesdag voor „Herwonnen .evenskracht" heeft opgebracht f 157.60. •f Mevrouw de Greeff-Verwlelf Maandag 1.1. overleed vrij plotseling n den ouderdom van bijna 70 jaren mevrouw O. de Qreeff-Verwiel, die als werkend lid der St. Elisabeths-veree— niglng, maar speciaal voor de door haar bezochte gezinnen groote verdien sten heeft gehad. De allerrijkste ver dienste van de overledene zoeken wij echter tn hare groote liefde voor den behoeftigen evenmensch. Wat zij voor dezen gedaan heeft, is voldoende be kend in onze gemeente Zij heeft, naast haar vereenlglngswerk In stilte enorm veel goed gedaan, zoodat de armen van Waalwijk zeer veel in haar zullen verliezen. Zij wist door haar liefde en medelijden voor de armen zooveel gelegenheden aan te gtijpen om vreug de te brengen in die gezinnen, waar de zon zoo zeldzaam schijnt, zij wist menigen droeven levensavond onbe zorgd te maken door milden steun. Het loon hiervoor zal haar daarvoor zeker niet onthouden worden door Hem, die zichzelf met de armslen der Zijnen vereenzelvigde. Zij ruste in vrede. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Schoenen In. en Uitvoer. In Juni 1932 werden ingevoerd 66 989 paar schoenen ad f 159.000 tegen 140 578 paar ad f 373.000 tn Juni 1931. Januari—luni 1932 601.374 paar ad f 1 371 000 tegen 373 000 paar ad f879.905 Jan.—Juni 1931. In Juni 1932 werden uitgevoerd 4 803 paar ad f 18 000 tegen 22 935 paar ad f105.000 in Juni 1931. Januari-Juni 1932 39.329 paar ad f 18.000 tegen 140.876 paar ad f 105.000 Jan.—Juni 1931. Waalwijksche Zwemvereenlglng. Van 7 Juli—14 Juli is door 850 personen gebruik gemaakt van de bad- en zwemgelegenheid. De tempeiatuur is 23.5°. Na circa 'n kwartier oponthoud werden de renners opnieuw gestart en vervolgde vla Waspik—Dongen hun trainlngsrit. Dank zij de medewerking onzer politie, die voor een goede regeling zorgcen, had dit Wieler-evenement 'n vlot verloop. Kon. Ned. Politiehonden Vereenlglng. Zondag hield de Kon. Ned. Politie hondenvereeniglng afdeellng Noord- Brabant een belangrijke wedstrijd, waar een zevental der beste politie honden aan deelnamen. Er was zeer groote belangstelling. Het waterwerk kon jammer genoeg niet worden uitgevoerd omdat het daarvoor bestemde water geheel ver vulld was. Het zag pikzwart. Er zijn toch geen gelegenheden als hier het terrein op „Galgenwiel". zoowel voor rivieren, als man- en waterwerk. Van de Waalwijksche dresseerclub was opgeroepen de heer A. Steenbergen- Kroot met zijn Belg. Herder Max, die een uitstekend figuur maakte. De juiy, bestaande uit de heeren J. Systermans, comm. der Kon. Mare chaussee te Zundert, P. J. J. Letschert, burgemeester van Nieuw Vosmeer en A. v. d. Helsland, inspecteur van politie te Kaatsheuvel, had tot ruim half tien volop werk met het opmaken der eind resultaten in de talrijke cijfers, voor de diverse afdeelingen gegeven. De oefeningen waren eerst om half acht afge'oopen. De prijsuitreiking had plaats in hotel Weterings, alwaar ondanks het late uur nog talrijke belangstellenden aanwezig waren. De heer Systermans voorzitter van de afdeellng Noordbrabant van de K. N. P. V. hield allereerst een kort speechje om diverse personen te danken, als de leden van het eere-comité, burgemeester van Sonsbeeck, graaf van Limburg Stlrum off. van justitie en den heer Meyer, comm. van politie, de afgevaardigden van 't hoofdbestuur van de K.N.P.V., de leden der rege lingscommlssie speciaal de heeren v. d. Schatte, Olivier en Verdaasdonk de schenkers der vele prijzen enz. Hij eindigde met de K.N.P.V. warm in ieders belangstelling aan te bevelen. Hierop werden de prijzen uitgereikt. De uitslag luidt 1 Q. H. Verdaasdonk te Breda met Beig. Herder, teef 254'/a P 2 A. Steenbergen te Waalwijk met Belg. Herder, reu 241 p. 3 J. Brandsma te Eindhoven met Belg. Herder, reu 240 p. 4 W. Blemans te Tilburg met Holt. Herder, reH 238 p. 5 J. Schijven te Dinteloord met Belg Herder, reu 202 p. 6 I. v, d. Kaa te Veghel, met Belg. Herder, reu t80V« p. 7 C. de Hoon te Ginneken met Holl. Herder, reu 165 p. ren. Ook het vee bleef ongedeerd. De aanhangwagen knapte van den voorwagen af en kwam naast den weg in een haag terecht. Van het een en ander is proces.verbaal opgemaakt. Ongeval. Maandagmiddag werd een bejaarde man uit het gasthuis op straat door de hitte bevangen. Door hulpvaardige handen werd hij bij den heer G v. d. Wiel binnengedragen, waar hem be reidwillig hulp werd verleend. Hij kwam weldra bij en kon z'n weg ver volgen. Tennissen. voor wat TAFEL-, DESSERT- EN FRUITMESSEN, in pracht-sorteering met gekleurde heften van de meer dan 100 jaren bestaande F. HERDER ADR. SOHN, 25% beneden de vooroorlog-prijzen, bovendien DULbi- 1 Prachtige VERZILVERDE EN VERCHROOMDE Wellner LEPELS en VORKEN in couverts. Schitterende ALUMINIUM dekschaaltjes, pannen, koekepannen en ^GELAKTE REKJES met KOFFIE-, THEE-, SUIKERDUS, Kennis- prijs f 0.75. GEWELDIGE KEUZE EMAILLE, Koffie- en theepotten, ontbijt-gar- nituren, kortom alle emaille, welke in Uw huishouding van pas komt. MAAKT UW KINDEREN GELUKKIGGeeft ze een FIETSJE, AUTO PED, VLIEGENDE HOLLANDER of SULKY. MAAKT UW VROUW BLIJ met onze IN MAAKARTIKELENSMJ- BOONENMOLEN, WANDKOFFIEMOLEN. DENKT ER EENS AAN om Uw GEREEDSCHAPPEN aan te vullen. Schaft nu Uw EIGEN SPUITWATERFADRIEK aan\ In geen enkele zaak vindt U, zooals bij ons. een sorteering I AN MEER DAN 4000 VERSCHILLENDE ARTIKELENl DENKT AAN DE SLECHTE TIJD, EN BESTEEDT UW GELD NUTTIGGeëmailleerde Fluitketels f 1.35. PRACHT- GEEMAILLEERDE BROODTROMMELS\ Waschmachines, fornuizen, waschfornuizen, gelakte handdoek rekjes, enz., enz. Grootestraat 261263. Tel. 72. „De IJzer- en Verfhandel". Naast het Nieuwe Raadhuis te Waalwijk. Frtts SchakelsRevue in den Schouwburg. Donderdagavond ging de revue Holland-Afrika hier voor de eersle maal voor een stampvollen schouw burg. Al zou er van deze revue niet meer goeds te zeggen zijn dan alleen dit: men moet er bijna den geheelen avond brullen van het lachen, dan was zij alleen daarom al haast onbetaalbaar in deze tijden, nu de lach zoo schaarach is. Wat hebben Frits Schakels en zijn gezelschap ons kostelijk laten genieten in hun scènes: Op het courantenbu reau, De Oceaanvliegers, De echtelijke ruzie, Bij den wonderdokter, Als de man op reis gaat e a., waarbtj Frits Schakels, Lena Eman, Tommy Bouw- man e.a. ons van de eene lachkramp In de andere lieten vallen. Vooral de laatste scène, waarbij we nog leeken- spel te genieten kregen ook, was aller dolst. Nog nimmer zagen wij een re vue waarin voor het humoristische gedeelte zoo'n groote plaats was inge ruimd en met zooveel succes. Maar er was in deze revue nog meer te waardeeren en wel vooreerst het danspaar Retichini, dat zulke keu rige staaltjes van zijn kunnen gaf en de 6 Big-Ben girls, die alleraardigste dansfantasleën uitvoerden. Arnold Schotanus, die beschikt over een prachtige baritonstem, had met Lena Eman groot succes In het Zul derzee-duet en met Willy Brands en de Fredson Boys In Marokko. Dan waren er nog de 3 groote fi nales, waarvan vooral de belde laatste de Vredes- en de Zonne-flriale uit muntten door een keur van schitte rende cosluums en smaakvolle ensce- neerlng. Ook het muzikale gedeelte, alle bekende moderne melodietjes, was goed verzorgd. Zooals uit bovenstaande blijkt be haalde de heer A. Steenbergen—Kroot den tweeden prijs met 241 punten. Tevens den eereprljs. een koperen kan, aangeboden door den hoogedel achtbare heer Mr, O. E. G. Graat van L'mburg Stlrum, Hoofdbestuurslid der K.N.P.V. Vervolgens nog een prachtige beker voor het hoogste aantal punten en het manwerk en voorts nog enkele speciale prijzen, zoo dat de heer Steen- bergen en niet minder de Waalwijksche vereeniging trots kan zijn op zulk een succes Moge dit een aanmoediging te meer zijn in het belang der club der Kynologen—vereenigingen en tevens voor de hondensport in 't algemeen. Onweer. Het onweer van Dinsdagmiddag woedde ook zeer hevig boven onze gemeente, een v/eer zooals wij 'I in geen jaren hebben gekend. Gelukkig zijn ook hier geen persoonlijke onge lukken, al moesten verschillende boomen en het huls van den heer L. Knepflé-v. Iersel 't ontgelden; van dit laatste werd een groot aantal pannen enz. vernield. Op 25 en 26 Juni j.l. speelde de Waal wijksche tennisclub „Tioltib" een wedstrijd tegen de Vlijmensche club „Vlijmen" op het terrein te Vlijmen. De uitslagen zijn als volgt Dames enkelspel. Mej. T. v. Iersel—mej. L. Weijers 2—6 6—2 6—3 Waalwijk. Mej. W. Moonen—mej. W. v. d. Ven 2-6 3-6 Vlijmen. Heeren enkelspel. J. v. Iersel—Q. Mom- mersteeg 6—4 6—4 Waalwijk. Th. v. Delft—W.v.d.Venl 64—6 Vlijmen. Dames dubbelspel. Mej. M. v. Iersel en mej. M. Wiesman—mevr. Mommersteeg en mej. W. v. d. Ven 1—6 6—2 6—4 Waalwijk. Mej. L. Timmermans en mej. J. Kalis— mej. P. Keunen en mej. R. Goossens 2—6 5—7 Vlijmen. Heeren dubbelspel. J. v. Iersel en H. Witlox—A. v. Wagenberg en J. v. Wagen berg 6—1 3—6 7—9 Vlijmen. Gemengd dubbelspel. H. Witlox en mej. E. Moonen—J. v. Wagenberg en mevr. Mom mersteeg 3—6 3—6 Vlijmen. J. v. Iersel en mej. I. Timmermans—A. v. Wagenberg en mej. L. Weijers 6—4 6—1 Waalwijk. Th. v. Delft en mej. T. v. Iersel— J. v. d. Ven en mej. W. v. d. Ven 6—0 3—6 6—0 Waalwijk, zoodat de totaal uitslag van den wed strijd is 5—5. Het rljksveer Wtllemstad.Numansdorp. Het rljksveer Willemstad—Numans. dorp zal jn plaats van Zaterdag reeds Vrijdag a s om drie uur n m. worden geopend. Aan den commissaris van de Koningin in de provincie Noordbrahant is verzocht, de openingsplechtigheid te willen verrichten. Tot de gencodlg- den behooren o a. de commissie van Rljckevorsel, de gemeentebesturen van alle gemeenten in het traject Willem stad—Antwerpen via Bergen op Zoom, benevens die van Fijnaart, Oud-Gastel en Roosendaal en de Statenleden, die in deze streek woonachtig zijn. Keuring van dekhengsten. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is bepaald, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1932. welke alleen door de Stamboekcommissiën zullen geschie* den, zullen worden gehouden op: Donderdag 25 Augustus te Waalwijk voor fype tuigpaard, Maandag 17 October te Bergen op Zoom voor lype trekpaard, Dinsdag 18 October te Zevenbergen en te 's Hertogenbosch voor fype trekpaard, Woensdag 19 October te Haps en te Eindhoven voor type trekpaard. Wielersport. Woensdagavond vond de aangekon digde trainlngsrit der Kon. Erk. T.W.C. „Vitesse", waarbij' ook Waalwijk zou worden gepasseerd plaats. Ruim 30 renners verschenen te Tilburg aan den start en zetten in een geweldig tempo den tocht in. Niettemin gelukte het aan Frans Slaats zich te Loonopzand met 'n felle demarrage uit het peleton los te werken, waarbij slechts zijn broer Kees en Aloys v. Beurden z'n wieltje kunnen houden. Zonder dat de hoofdgroep er nog In slaagt de 3 vluchtelingen te bereiken, komt Waalwijk in zicht. In de Mr. v. Coothstr., waar de rit 'n kwartier geneutraliseerd zou worden, had zich reeds lang tevoren 'n enorme menigte nieuwsgierigen opgesteld onder groot enthousiasme der aanwe zigen vloog onze plaatselijke favoriet Frans Slaats als le over de streep, onmiddellijk gevolgd door z'n broer Kees en Aloys v. Beurden, Dit trio had het traject Tilburg— Waalwijk in den record lijd van 19 minuten afgelegd. Mogelijk bracht het voor velen eenige teleurstelling dat Pijnenburg slechts per volgauto van z'n aanwezigheid liet blijken, terwfll hij oorspronkelijk actief aan dezen trainlngsrit zou hebben deelgenomen. Hij verklaarde ons evenwel niet fit zijn en beloofde 'n volgenden keer z'n medewerking. Onderwijl den renners 'n kleine ver- frlssching werd aangeboden, bracht een collecte onder de aanwezigen, voor uitzending naar de Wereld kampioenschappen te Rome, van Frans Slaats, nog f 26.20 op. Zeer zeker een mooi resultaat dat in enkele minuten werd bereikt. Koningschieten. Op de banen van de kruisboog, schuttersvereeniging .De Eendracht" had het jaarlijksche koningschieten plaats. Na hardnekkigen kamp wist tenslotte de heer Th. Castelijns met 129 punten den koningstitel te beha len. Inbraak. Gisteren is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken bij F. v. G. in de Goudmijn. Het bleek, dat de muntmeter was opengebroken en 1 gulden verdwenen was. De politie is de(n) dader(s) op 't spoor. Brand. Maandagmiddag ontstond brand in een hooimijt van den heer v. Huiten, staande op 't weiland achter de chroom- lederfabriek .de Amstel". De brand, weer was spoedig ter plaatse en wist den brand tot het hooi te beperken. Auto-ongeval. Woensdagnamiddag had alhier een auto-ongeval plaats dat naar omstan digheden goed is afgeloopen. Een vrachtwagen met aanhangwagen van den heer de Jong, geladen met vee, van den veekoopman Boezer uit Capelle, komende uit de richting 's Bosch, kwam mei gewone vaart den Baardwijkschen dijk afgereden. In tegenovergestelde richting stond een luxe auto langs den weg. Uit de rich ting Waalwijk kwam ook een bus van de Tramwegmaatschappij aangereden. Om een aanrijding met de luxe auto te voorkomen, week de veekoopman B. een weinig te ver naar rechts uit, met het noodlottig gevolg dat de vee wagen kantelde en een gebroken as kreeg. De inzittenden konden zich zonder letsel uit den wagen verwijde. OVERBRUGGING VAN HET HOLLANDSCH DIEP BIJ MOERDIJK Aan Zijne Exc. den Min. van Waterstaat, 's-Gravenhage. Bij de mondelinge beraadslagingen in de Eerste Kamer der Staten Gene raal over de begrooting van 't wegen fonds voor 1932 is door Uwe Excel- lentie den indruk gewekt, dat een de bat over de plaats van de overbrug ging van het Hollandsch Diep geen practische beteekenis had en dus niét urgent was, omdat er voor het tot stand brengen van deze overbrugging toch geen geld is. Met eenige bezorgdheid hebben onze Kamers van deze uitlating ken nis genomen, omdat deze er op zou kunnen wijzen, dat de beslissing over deze zoo belangrijke aangelegenheid voorloopig weder op de lange baan ge schoven wordt. Dit nu zouden wij in hooge mate betreuren. In onze adressen aan den Minister raad en aan de Tweede Kamer der Stnten-Generaal, onderscheidenlijk van 25 Juni 1931 en 17 November '31, hebben wij uitvoerig het nationale be lang van een spoedige overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk uiteengezet. Het mag overbodig geacht worden de gronden voor deze opvatting op nieuw in den hreede te gaan ontwik kelen, niet alleen, omdat deze intus- schen reeds gemeengoed geworden zijn, maar bovenal, omdat het zeker niet noodig is Uwe Excellentie daar van nog te overtuigen. Algemeen is men het er over eens, dat een overbrugging van het Hol landsch Diep in het belang van het bedrijfsleven boven en beneden den Moerdijk noodzakelijk is en het eenigi- waarover bij slechts enkelen mis schien nog verschil van meening zou kunnen bestaan, is de plaats van de overbrugging. Met groote instemming hebben wij vastgesteld, dat Uwe Excellentie op dit punt in de Eerste Kamer een ge luid heeft doen hooren, dat allerminst onzeker mag heeten. De aanvanke lijke, ons inziens eenig juiste, beslis sing om de brug bij Moerdijk te leg gen, werd immers door Uwe Excellen tie met overtuiging verdedigd. Met recht mocht Uwe Excellentie dan ook in de memorie van antwoord neerschrijven, dat ten deze geen nieuwe gezichtspunten meer mochten worden verwacht. Wanneer wij na gaan, wat in de Eerste Kamer tegen de overbrugging bij Moerdijk is aan gevoerd, mogen wij ons bepalen tot de redevoering van Prof. Jhr. Mr. B. C. de Savornin Lohman, daar Mr. M. Slingenberg slechts gevraagd heeft de Kamer in de gelegenheid te stellen zich over de vraag Moerdijk of Wil- ral nu mm

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9