Trouwkaarten of Trouwbrieven staan, maar ook op den eisch der moderne vakbeweging, welke beoogt tot de 40-urige werkweek te komen, welke eisch reeds in verscheidene landen practisch aan de orde is gesteld. De Minister verklaarde zich bereid dit belangrijke vraagstuk in den Minis terraad te bespreken. Nader wordt gemeld, dat naar aan leiding van bovenstaand onderhoud, de Minister van Economische Zaken en Arbeid Vrijdag 22 Juli een bespre king zal hebben met een delegatie uit het bestuur van het N.V.V. over het zelfde onderwerp. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in Juni f30 8-8.600 opgeleverd, of bijna f4 millloen minder dan verleden jaar. In het eewe halfjaar was de opbrengst 1208.186.300 of nagenoeg f 243/4 mil- lioen minder dan een jaar geleden. Nederland en de Int. Oec. conferentie. De Engelsche gezant heeft namens ziji regeering tot den minister van bultenlandsch zaken het verzoek ge richt, of de Nederlandsche regeering een vertegenwoordigen wilde aanwijzen in het comité ter voorbereiding van de Internationale Oeconomische conferen tie, waartoe te Lausanne besloten is De conventie tusschen Nederland, Luxemburg en België. De Internationale conventie voor verlaging van de douanetarieven, die te Ouchy op 15 Juni door de vertegen woordigers van Nederland, Luxemburg en België is geparafeerd, is thans door de belanghebbende regeeringen goed gekeurd. Dientengevolge is deze acte 18 Juli te Oerève door minister Bee laerts van Blokland, door den prest dent van Lnxemburg Bech en door den minister van buitenlandsche zaken van België Paul Hymans onderteekend Minister Verschuur in Noord-Brabant. De minister van oeconomische zaken en arbeid, mr. Verschuur, heeft Vrijdag en Zaterdag een bezoek gebracht aan enkele bedrijven in de provincie Noord- Brabant. Vrijdag bezocht hij de labo ratoria enfabrteken van deN V. Organon te Oss en daarna de exportslagerijen, vleeschwaren. en groenten-conserven- fabrleken van de N.V Zwanenberg aldaar. In beide fabrieken werd de minister rondgeleid door de directie. Zaterdag bezichtigde minl&ter Verschuur het exportbedrijf van den Nederland- schen Christelijken Boerenbond te Boxtel en te Veghel. Vervolgens ging de minister naar de Peel om daar de ontginningen in oogenschouw te nemen. Via Weert, waar de minister het ex- portslagersbedrlji van de vereeniging St. Anihonius bezocht, keerde de minister naar Den Haag terug. DRUNEN. Zondagmiddag na de Hoogmis werd in de zaal der Jonger s congregatie een vergadering gehouden door den R. K. Fabriekarbeidersbond St. Willebrordus, afd. Lederbewerkers. Oe spreker, de heer Roestenberg, lid van het Hoofdbestuur te Kaats heuvel was wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. Besproken werd een ingekomen schrijven betreffende de uitkeering van de werkloozen-kassen. Hieruit bleek, dat als iemand op 1 Nov. lid is ge worden hij eerst 26 weken lid moet zijn, en daarna nog zooveel weken als ze in dien tijd werkloos zQn geweest, alvorens uitkeerfng te genieten. De voorzitter der R K. Werklieden- vereenfging spoorde allen aan zooveel mogelijk lid te worden, en deelde verder mede dat de kolen—coöperatie uitstekend werkt. Zangboekjes zijn bij den secretaris der R K. Werkiiedenvereeniging te bekomen. Verder werden de leden aangespoord om met een groot getal op te trekken naar de meeling te Kaatsheuvel. De Eerw. heer kapelaan sprak nog een opwekkend woord waarna de ver gadering werd gesloten De groote Mlssie-tentoonsteiling welke alhier op 23 24—25 Juli zal gehouden worden, wordt Zaterdag om 3'/i uur off cieel geopend. (Jezlen de prachtige stukken ver wachten wij een goede belangstelling. Twee jongens fietsten Zondag j.l. tegen den avond door ons dorp. Bij een kromming van den weg. reed de bestuurder tegen een paal van het lichtnet. Het zoontje van den monteur Wouters, alhier die achter op zat, viel er af en brak zijn arm. Nadat bij In een woning was bin- nen gedragen .werd onmiddellijk ge neeskundige hulp ingeroepen. De voetbalclub genaamd „Het Zoraerelftal II—III" alhier, speelde Zondag j I. een vriendschappelljken match tegen „Roda" uit Ebhout Drunen won den wedstrijd met 20—0. Zaterdag 16 juli stonden bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling ingeschreven 24 werk- loozen, 19 als geheel en 5 als gedeel telijk werkioos. Personeel van Van Haren's Schoenfabrieken voor den aanvang van den grooten tocht op Zaterdag 11. De negende schaalcollecte ge houden in de R. K. kerk alhier ge houden ten bate van het crlsis-comilé heeft opgebracht f 101. Zondag j.l. hield de postdui venvereniging „de Postduif, geves tigd in café A. v. d. Geld, alhier een wedvlucht van uit Herenthals, afsland 60 KM. De prijzen werden behaald als volgt: 1 J. StiphoutPulles, 2 12 16 W. Vlveen—van Ravensteijn, 3 4 6 7 9 13 24 25 Gebr. Maas—van Oers, 5 22 H. Bergmans, 8 10 14 15 Gebr. van Ravensteijn, 11 20 21 23 A, Pelders, 18 19 26 H. van Breugel. Eerste overdulf W. Melis. Tweede overduif J Stiphout—Pulles, Eerste Koningspoule J. Stiphout—Pulles. 2de Koningspoule Gebr. Maas—van Oers. Speciaal W. Viveen—van Ravensteijn. Eerste prljsduif aankomst 10 uur 5 min. 33 sec. Tweede prljsduif aan komst 10 uur 20 min. 41 sec. Zilveren Jubileum van het bestaan der Boerenleenbank van Herpt en omstreken. Dit jubileum werd ingezet met een plechtige Hoogmis opgedragen door den Z.Eerw. heer W. L. A. M. Timmer mans, pastoor en geestelijk adviseur, met assistentie van den Z.Eerw. heer J. G. Meijs pastoor van Hedikhutzen en den WelEerw. heer A. B. C Wil- lems kapelaan te Drunen. Na aibop der H. Mis vereenigde men zich in café v. d. Griendf. Om 7 uur 's avonds waren allen present in den tuin van het café van J. Verhoeven om er het feest voort te zetten. Het was den voorzitter een groot genoegen bij het 25-jarig bestaan allen welkom te kunnen heeten namens het bestuur en den raad van commis sarissen. Speciaal verwelkomde hij allen die hun krachten aan de bank hebben gegeven. Vervolgens wierp hij nog een terugblik op de eerste levensjaren der bank en toonde aan hoe de omzet der bank geleidelijk gestegen is van f 18.000 in 1907 tot 270.000 in 1931. De totale omzet was in 25 jaren f7.500 000. terwijl er een reservefonds Is gekweekt van f 12.402. De Z.Eerw. heer adviseur sprak een huldigingswoord tot de zilveren jubila rissen Andr. Piron, M. de Wilt en C. J. v. Grevenbroek. Z.Eerw. bood ieder jubilaris een prachtigen leunstoel aan. Namens de jubilarissen dankte dhr. C J v. Grevenbroek. De heer Verbeeten, hoofdinspecteur van de C.C B. te Eindhoven, kreeg na enkele muzieknummers gelegenheid tot het uitspreken van zijn feestrede. Hij gaf hierin de geschiedenis van het ontstaan van den Boerenbond en van de Boerenleenbanken en legde daarbij vooral den nadruk op het levenswerk van pater v. d. Elzen. Ook de burgemeester de Edelachtb. heer H. J. v. Eggeien sprak een woord van gelukwensch. Spr. hoopt dat allen die aan de instandhouding der leen bank kunnen meewerken hunne schou ders er onder zullen zetten om deze tot grooten bloei te brengen. Daarna voerde nog de voorzitter van den R.K Jonge Boerenstand 't woord. Nog werden door het R K. Zangkoor en door de harmonie enkele nummers ten beste gegeven, waarna de voor zitter in een algemeen slotwoord dank bracht. CAPELLE. Bij het aan het Gymna sium te 's Hertogenbosch gehouden overgangsexamen werden om. bevor derd van de 3e naar de 4e klasse W. Heijmans en van de 2e naar de 3e klasse, S. Kuijpers beiden te Vrijh. Capelle. De postduivenvereniging „De Luchtvaart* alhier hield j I. Zondag een wecHucht vanuit Lier met den vol genden uitslag :G Treffers 1 18 M.de Jong 2 6 9 21 22 40, P. Verhagen 3 36 A Klootwijk 4 5 8 23, E. Haver- hals 7 10 24, W. Mandemakers 11 14 15, J. v. Doornik 12 13 16 28 29 42, H. Dekkers 17 31 32 38 H. Rozen- brand 19 33 34 35 39 C Verhagen 20 41, W. Versteeg 25 26 27. P Nie- wenhuizen 30 en L de Haan 37. De leerlingen der hoogste klassen van de O L School te Vrijhoeve— Capelle zullen a.s. Donderdag onder leiding van het personeel een uitstapje maken naar Arnhem. Door hel aannemen van het be roep naar de Ned Herv. gemeente te Amstelveen door Ds. Fokkema ie Sprang, zullen eerlang in den Ring 's Grevelduln—Capelle 5 Ned. Herv. gemeenten zonder predikant zijn. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 20 Juli '32. Voor het diploma „Lingerie" slaag den te Geertruidenberg onze stadge- nooten Anta. Swagemakers, joha. de Kort en Fllipa v. d. Pol (Herpt), be nevens Dirkje Bouman (Wijk), die allen hare opleiding ontvingen op de R.K. dag naaischool bij de Eerw. Zuster Aniceta. De handwerken tentoonstelling in de school der Eerw. Zusters over het afgeloopen jaar der verschillende cur sussen vond plaats Zaterdag en Zondag en zooals te verwachten was, legde ze weer getuigenis af van den ijver der leerlingen maar vooral van de toewijding der Eerw. Zuster, belast met de lessen. De bezoeksters zullen dan ook weer een keer te meer over tuigd zijn aan het groote nut dezer instelling. Zaterdag speelde Longa tegen Vurensche Boys te Vuren en wonnen met 5—3. Aan den seriewedstrijd te Hedik- huizen bij V.O.V. namen Zondag deel PS.V. tegen Hollandia (Haarsteeg) en Juliana II tegen D.V.O (Haarsteeg). Onze beide clubs legden het af; de eerste met 2—1 de laatste met 4—0. Zondagmiddag had Juliana I hier op bezoek de Fegenoordache Boys, van welke zij won met 3—2. Den heer J. Meinders alhier, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Tilburg, is bericht, dat hij naar laatst genoemde gemeente is overgeplaatst, terwijl de vacature hier niet wordt aangevuld. SPORT. Wegwedstrijd door N.-Brabant. Op Zondag 31 Juli a.s. zal wederom een groote jaarlijksche wegwedstrijd door Noord-Brabant worden verreden met start 12 uur op de Markt te Den Bosch en eindpunt op de Wielerbaan. De inschrijvingen kunnen geschieden bij den heer M. J. Dekkers, Spoor straat 11a te Breda. Het parcours is 179 K.M. lang, de route is als volgt: Start Den Bosch, Groote Markt, op Zondag 31 Juli precies 12 uur, Pettelaarsche weg, Den Dungen, Berlicum, Heeswijk, Dinther, Veghel, Erp, Gemert, Bakel, Helmond, Deurne, Vlierden, Ommel, Asten, Someren, Heeze, Sterksel, Leende, Valkenswaard, Dommelen, Westerho- ven, Riethoven, Steensel, Duizel Ha pert, Bladel, Reusel, Hooge en Lage Mierde, Esbeek, Hilvarenbeek, Tilburg, Riel, Alphen, Baarle-Nassau, Chaam, Gilze, Rijen, Dongen, Kaatsheuvel. Loon op Zand, Besoijen, Sprang, Waalwijk. Baardwijk, Drunen, Nieuw, kuijk, Vlijmen,'s-Hertogenbosch, eind punt op de Wielerbaan. Utrecht krijgt een Wielerbaan. B. en W. van Utrecht hebben bij den raad een voorstel ingediend tot het aanleggen van een sportterrein aan den Koningsweg tegenover het voet balveld van Velox. Rondom een voet balveld en sintelbaan is een wielerbaan geprojecteerd van 500 Meter. De kosten worden geraamd op f 242.400. De Olympische Spelen. Marcroix ernstig gewond. Het paard Marcroix van luit Pahud de Mortanges is bij het autovervoer van de haven te Los Angeles naar de stallen te Sancta Monica ernstig gewond. Men hoopt, dat de verwondingen tijdig genezen zullen zijn, zoodat bij den aanvang der Olympische Spelen Marcroix weer in conditie kan zijn. Het zou anders wel een geduchte tegenvaller zijn. Luitenant Pahud de Mortanges meldt telegrafisch aan .Het Paard" .Marcroix Maandag bij autovervoer flink gewond, zal hopenlijk weer spoedig fit zijn, terrein bergachtig en steenachtig, valt erg tegen." MOTORSPORT. Dwars door Brabant.rlt" Groote belangstelling was er bij het vertrek der talrijke deelnemers aan de „Dwars door Brabant-rif, georgani seerd door de Motorclub „Brabant", welke gisteren werd verreden. Deze belangstelling was ook merkbaar op alle wegen. De organisatoren hebben wel succes met dezen rit gehad en verdienen zeer zeker een woord van lof, welke lof ook zeer zeker dient gebracht aan de politie en marechaus- sée die steeds behulpzaam in de weer waren en voor keurige regeling hadden zorg gedragen. De rit had een vlot verloop. Dank zij een nieuw systeem betreffende de classificatie was het 't bestuur der Motorclub mogelijk reeds binnen een uur na het binnenkomen van den Iaatsten deelnemer den voorloopigen uitslag mede te deelen. Van de Waalwijksche deelnemers werd de heer A. de Leeuw met Orfal in de 350 cM3. klasse no. 8 met 60 strafpunten en de heer A. Donkers met Norton in de boven 500 cM3. klasse no. 2 met 40 strafpunten. jammer is dat er een ongeval te betreuren valt; nabij Waalwijk kwam de Amsterdammer Cobussen met zijn motor zoodanig te vallen, dat hij op drie plaatsen zijn arm brak. Na door een dokter behandeld te zijn kon Cobussen naar huis worden vervoerd. Over het algemeen vonden de deel nemers den rit vrij zwaar en er kon dan ook een groot aantal strafpunten worden uitgedeeld. De beste prestatie leveide Sybrandy uit Den Haag, die zonder strafpunten dezen rit wist uit te rijden. Wielerbaan Ginneken. Bij de te Ginneken gehouden wed strijden won onze plaatsgenoot Frans Slaats het nummer 10 K.M. eigen kracht voor amateurs in den tijd van 17 min. 16 sec. In de sprint voor amateurs werd Slaats derde na v. Rejjen en v. Bergen. Nederland België wedstrijden. De „Sportkroniek" meldt, dat over. eenstemming is bereikt over de data der beide internationale wedstrijden tusschen België en Nederland in het komend seizoen. Op 9 April 1933 wordt België Nederland gespeeld en op 7 Mei 1933 in het Stadion Nederland België. Voorts zal naar alle waarschijnlijk, heid de wedstrijd Nederland Hon. garije (in Maart?) plaats vinden en ook nog de ontmoeting Duitschland-- Nederland. De op verzoek van den Kon. Belg. V. Bond te Brussel te houden extra, wedstrijd België Nederland is op Zondag 16 October vastgesteld. Het voornemen bestaat dien dag tevens, zoo mogelijk, de semi-internationale wedstrijden Oost-Nederland West- Duitschland en Zuid-Nederland— Luxemburg te houden. Voor de Ne. derlandsche districtsploegen zouden evenwel in 't Nederlandsche elftal gekozen spelers (b.v. van Run) niet in aanmerking komen, doch vermoe. delijk beteekent dit slechts een geringe verzwakking. r 5.oo Mijnheer de Redacteur I Ofschoon de kermis weinig teekenen van malaise, crisis, werkloosheid heeft vertoond, toch is mijn overtuiging even vast gebleven dat van rooskleu- righeid geen sprake is. En nu er weer een volle 8 maanden voor den boeg staan die de zorg niet zullen vermin deren, komt weer de vraag naar voren Kan door werkverschaffing ook in onze gemeente niets bereikt worden?Wan- neer men elk bestuur eener vereeniging eens raadpleegt en ten slotte al die besturen eens gezamenlijk al hunne ideeën naar voren brengen,zou er dan geen enkel bij zijn waardoor de ge maakte onkosten aan steunverleenlng vergoed of nagenoeg vergoed worden» Of zou het niet reeds betaald worden door 't behoud van den nog restenden werklust. Dat er groote moeilijkheden aan verbonden zijn iijdt geen twijfel. Maar waar bent ge gekomen zonder dat. Ik vertrouw, Mijnheer de Redacteur, uwe medewerking niet te zullen missen. Hoogachtend, DORIS. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. WIELERSPORT. DUIVENSPORT. WAALWIJK. T.B.C.-Concours W. C. B. Zondag 17 Juli hield de Waalwijksche Concoursbond haar eerste T.B.C.-con- cours vanuit Lier met jonge duiven, wel ke goed geslaagd mag heeten. Duiven los 8.15 uur. Wind N.W. Af stand 72 K.M. In concours 360 duiven. De prijzen werden behaald als volgt: D. van den Boomgaard 1, 4; J. v. Velt- hoven 2, 58; L. van Gelder 3, 13, 37, 85; P. L. Pulles 5, 72; Th. de Ronde 6, 83, 84, 89; A. Verhoeven 7, 73; H. Pullens 8, 34, 46, 47, 69, 70, 78; Th. v. d. Geld 9, 27, 41;'M. Leijten 10; H. Knippels 11, 16, 31, 49, 63, 87; A. Stokwielder 12; J. Kipping 14, 43, 44, 45, 55; G. J. Schoe mans 15; J. Verhagen 17, 18, 22; A. van Schaijk 19, 40; M. v. d. Griendt 20; A. de Leijer 21; J. Boot 23, 56, 61; J. Blok 24, 38; C. Witlox 25, 29, 39; G. de Ley er 26; W. van Bokhoven 28, 35, 52; K. Brou. mels 30, 60; J. v. d. Houdt 36, 76; Piet Schoemans 42; A. van Hilst 48, 57, 64, 80, 81; H. Corstanje 50, 54; J. v. d. Pen nen 51; A. Braspenning 53; A. van Spijk 59; H. Stryk 62; L. Heijmans 65, 66, 90; J. Muskens 67, 74; A. Lombarts 68; A. Bakkers 71; J. Leijten 75; J. Schoemans 77; J. Verwiel 79; J. van Bladel 82; H. van de Wiel 86; J. Schalken 88. Eerste overduif C. Witlox. Eerste constateering 9-23-3 uur. Laatste constateering 9-36-9 uur. De wisselprys, de zilveren duif, is ge wonnen door den heer D. v. d. Boom gaard met no. 1. Serie 1 1). v. d. Boomgaard met no. 1. Serie II D. v. d. Boomgaard met no.1-4, Serie III J. Verhagen met no. 17, 18, 22. Serie IV J. Kipping met no. 14, 43, 44, 45. Serie V J. Kipping met no. 14, 43, 44, 45, 55. Serie VI H. Knippels met no. 11, 16, 31, 49, 63, 87. rijdag inkorven jonge duiven naar Vilvoorde. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). 2.00 3.00 L 4.00 5.45 6.45 Veilingvereen. „De Langstraat"Drunen. Prijsnoteering van 18 Juli 1932. Snyboonen 19—28 c., idem II 10—18 c., Wagenaars 610 c., Dubbele boonen 1317 c., Boterbonnen 69 c., Prin- cesseboonen 2530 c., Tuinboonen 2.5 4 c., Stamsnijboonen 1216 c., Aard appelen 24 c., Roode bessen 916 c.. Witte bessen 4—7 c., Postelein 2—5 c., Aardbeien 6—18 c., Asperges 28—31 c., Kersen 2832 c., Erwten 28 c., Krom- bekken 28—32 c., Peulen 1—S c., Zilver uien 12—16 c., Sjalotten 5—6 c., alles per K.G. Bloemkool 5—10 c., idem II 1—3 c., Savoiekool 1—3 c., Spitskool 0.5—3 c., Sla 0.53 c., Andijvie 0.52 c., alles per stuk. Rabarber 1—2 c., Peen 2—4 c., Sel derij 11.5 c., alles per bos. 11.(1

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 2