Radioprogramma 0 ...hier nog altijd 25 ct. per half ponds pakje ik f Dime in brand geraakt te Zwolle. Zondagochtend om omstreeks 10 uur heeft zich in perceel Enkstraat 39 alhier een vreeselijk drama afge speeld. De 36-jarige onderwijzeres mej. G. G. die reeds geruimen tijd bedlegerig was, had zich 's ochtends het haar gewasschen met benzine. Zij schijnt zich naderhand weder op bed te heb. ben begeven, en toen het hoofd te dicht bij een lichtje te hebben ge houden, dat naast haar bed op een taleltje stond. In minder dan geen tijd geraakte de vrouw in brand. Zij vluchtte naar de keuken, waar de vlammen van haar kleeren ook op de meubelen oversloegen. Huisgenooten waren luidkeels om hulp roepend de straat opgesneld, maar toen eindelijk een voorbijganger het huis was bin nengegaan, was het reeds te laat. Het slachtoffer lag geheel met brandwon den overdekt in het brandende vertrek Zij ademde nog eenige oogenblikken, doch spoedig daarop trad de dood in. Het lijk werd later overgebracht naar het Sophia-ziekenhuis. Motorfietsongeluk te Hillegtrsberg. Zaterdagavond om half-twaalf is de motorfietsrijder J. v. E. uit Hillegers- berg op de Molenlaan met een snel heid van 60 a 70 K.M. in het uur op een stilstaande taxi gereden. Op de duo van de motorfiets zat W. v. V. uit Rotterdam. De bestuurder en de duorijder werden over den auto ge worpen. Beiden zijn in ernstigen toe- stand naar het ziekenhuis aan den Bergweg alhier vervoerd. De politie heeft zoowel auto als motorfiets in beslag genomen. Ernstig motorfietsongeluk. Zondagmiddag om 4 uur is op den nieuwen rijksweg ter hoogte van het café-restaurant De Witte Bergen onder Laren (N.H.) een ernstig ongeluk gebeurd. De 21-jarige motorfietsrijder C. W. Roskam uit Haarlem reed met een snelheid van ongeveer 80 K.M. in het uur in de richting Baarn. Waarschijnlijk doordat hij ver over zijn stuur gebogen zat, zag hij eerst op het laatste oogenblik, dat een auto den weg wilde oversteken. Hij poogde nog rechts te passeeren, doch reed in volle vaart tegen de bumpers van den auto. In ernstigen toestand is de jonge man naar de Majella-stichting te Bussum overgebracht, waar hij is overleden. Hij had een ernstige her senschudding en ernstige inwendige kneuzingen gekregen. Doodelijk motorongeluk. Zondagavond omstreeks half twaalf heeft op den Nieuwen weg nabij de Leugenbrug te Poeldijk een motoron geval plaats gehad met doodelijken afloop. De heer Aben uit Den Haag reed op een motorrijwiel van Poeldijk naar Den Haag geheel rechts van den weg. Even voor de Leugenbrug bemerkte hij, dat hij door recht uit te rijden tegen de brugleuning zou komen. De brug is erg smal en de leuning snijdt den rijweg gedeeltelijk af. De heer A. remde zoo krachtig, dat zijn motor slipte en achterstevoren op den weg terechtkwam. Hij werd er afgeslingerd en kwam tegen de brugleuning terecht. Hevig bloedend bleef bij liggen. De heeren de R. en Z die per auto achter hem reden en het ongeval zagen gebeuren, hebben hem geholpen doch eenige minuten daarna is hij zonder bij te komen overleden. Aan de gevolgen overleden. De motorrijder R. uit Haarlem, die gistermiddag op den rijksweg te Eem- nes een ernstig ongeluk heeft gehad door een botsing met een auto is in den afgeloopen nacht zonder tot be wustzijn te zijn gekomen overleden. jongetje overreden en gedood. Zondagmiddag is op den Schaes- bergerweg te Heerlen het 5 jarige jongetje V. onder een gemeente-auto bus geraakt en op slag gedood. Den bestuurder treft geen schuld. Ter voldoening aan de wet op het menggebod wordt BEue Band voortaan (gemengd met 25%> allerfijnste Roomboter onder rijkscontrole. Ondanks deze toevoeging S van dure natuurboter BLIJFT DE PRIJS van f Blue Band ONVERANDERD. Motorongeluk te Bergen op Zoom. Zondagavond kwam de motorrijder Goris, wonende te Bergen op Zoom, met den duorijder, J. Vriens, even eens uit Bergen op Zoom, uit de richting Wouw gereden. Bij het nemen van de bocht bij Bergen op Zoom raakte de motorrijder, doordat het al eenigszins duister begon te worden en tevens doordat hij iets te hard remde, van den weg. met het gevolg, dat hij tegen een boom vloog en vervolgens op het trottoir terecht kwam. De mo torrijder zelf kwam met den schrik vrij De duorijder moest met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Noodlanding. Dezer dagen heeft de Duitsche vlie ger Schuhmacher met zijn vliegtuig D. 1154 een noodlanding gedaan in de bosschen achter het wandelpark te Tilburg. De vlieger was te Turn hout in België opgestegen op weg naar Gilze Rijen. Hij moest wegens ge brek aan benzine dalen doch door den mist kon hij het terrein niet vinden en heeft toen een noodlanding moeten uitvoeren. De machine is licht beschadigd en moest ter plaatse worden gedemonteerd. De bestuurder is on- gedeerd. Ongeval. Woensdagnacht is een auto bestuurd door P. uit Tilburg met vier inzitten den, komende uit Oisterwijk cp den Bosschen weg onder de gemeente Berkel omgeslagen. Twee van de inzittenden zijn ernstig gewond naar het ziekenhuis te Tilburg gebracht. Botsing tusschen twee auto 's. In den nacht van Zondag op Maan dag omstreeks half-twee is bij Amster dam een personenauto, komende uit de richting Haarlem, in botsing ge komen met een personenauto uit de richting Amsterdam. Vermoedelijk is den bestuurder van den uit Haarlem komenden auto door het licht verblind, waardoor hij te veel naar links week. De eene auto sloeg over den kop en bleef midden op den weg liggen; de andere auto kwam geheel links van den weg te liggen. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. Beide auto 's werden zwaar gehavend. BINNENLAND. Katholieke /onge Middenstanders in het Bisdom Den Bosch. De afdeelingen der Katholieke Jonge Middenstands Vereeniging in het Bisdom den Bosch zullen zich op 31 Juli a s. te Tilburg diocesaan con- stitueeren. Zoo zal dus op dien dag in de wolstad de Katholieke jonge Middenstands Vereeniging in het Bis- dom den Bosch gesticht woiden, die met de Diocesane Bonden in de an dere Bisdommen in contact staat door middel van de N.C.C., de Nationale Contact Commissie, aan welker richt, lijnen, de organisatie en beweging der K. J. M. V. behelzende, het doorluchtig Episcopaat Zijne hooge goedkeuring verleen de. Leden van de K J. M.V. kunnen zijn alle Katholieke Jonge mannen die zelf of wier ouders geacht kunnen worden, te behooren tot de werkge vende of werknemende Middenstand. Het doel der K. J. M.V. is Katho lieke Jonge Middenstanders te vormen tot Katholieken van de daad in het private en openbare leven, hen op te leiden tot degelijke leden der hen betreffende organisatie van volwasse nen, hen te maken tot mannen van karakter. Wij moeten worden levende krach ten van binnen door vorming en trai ning op godsdienstige basis. Wij moeten zijn of worden ernstige menschen, vol eerlijkheid oprechtheid en goedheid. De K. J. M. V.-ers moeten be schermd worden, omdat zij juist staan in het heetst van de strijd der gevaren, gevaren die ons bedreigen in onze moeilijkste levensjaren. Deze bescherming en beveiliging wordt hun gegeven door de K J.M.V. De K J M.V. spoort haar leden aan tot een degelijk godsdienstig leven, katholiek te zijn altijd en overal. Zij biedt den Jonge Middenstanders ook de noodzakelijke sociale ontwik, keling terwijl ook aan een gezonde cultureele ontwikkeling de noodige aandacht wordt geschonken. Dit alles moet o.a. bereikt worden door: het organiseeren van retraites, het geven van leiding, het vormen van leiders, het uitgeven van geschrif ten, het houden van vergaderingen. Wij moeten dus worden godsdien stig, maatschappelijk en cultureel goed onderlegde en ontwikkelde Jonge Middenstanders, door en voor onze K. J. M. V. Een goed begin is het halve werk. Moge het begin, de Stichtingsdag op 31 Juli, goed zijn en ons brengen tot sterkere activiteit en andere tot uitbreiding onzer gelederen Aan U, Jonge Middenstanders, de daad om dien Stichtingsdag te maken tot het goede begin, waarop, onder Gods onmisbaren zegen, verder ge bouwd zal worden tot ons doel Alle jonge Middenstanders dus op 31 /uli present in de Wolstad Radlo.rede van den minister.president. Qisteravond heeft minister-president Ruys de Beerenbrouck over de beide Nederlandsche zenders een rede ge houden over den economischen toe stand des lands. Minister Ruijs besprak de oorzaken der wereldcrisis en de gevolgen hier van voor moederland en koloniën Hij wees op de moeilijke taak die de over heid in dezen tijd op zich heeft, en zeide vervolgens enkele woorden over de contingenteerlngen en de publieke geldmiddelen. De minister eindigde met de vol gende woorden Met allen ernst, dien de tijd verlangt, klinke dan een beroep op allen, vooral op hen, die zijn geroepen de openbare meening voor te lichten en leiding te geven aan volksgroepen. Laat ons niet alleen de hoogste eischen stellen aan de vorming van eigen inzicht en oor deel. waar het thans meer dan ooit de moeilijkste en verwikkeldste vraag- smkken betreft, doch laat ons boven dien iedere eenzijdigheid aflggen, .zonder oogkleppen door het leven gaan' en best ff <n den gewetensplicht, dat onze voorlichting op zuivere en volledige documentatie beruste 1 Laat men in deze uren doorzichten ordelijkheid betrachten bij het tot uiting brengen van wat de bevolking te zeg gen en te wenschen heeft, niet van wat haar in strijd met de feiten wordt opgedrongen 1 Met het vertrouwen in die, van burgerzin getuigende medeweiking, weet de Overheid haar moeilijke taak verlicht en houdt zij hare schouders rech' onder den zwaren tijd, omdat zij op Gods kracht en steun mag rekenen. Or- 10.45 ll.( 12.00 12.15 (A.V.R.O.) o no Gramofoonmuziek. n Morgenwijding. Gramofoonmuziek. 0 30 Solistenconcert. 100 Causerie. J SO Solistenconcert. Jinn De Nieuwe Amsterdamsclie I kest-Vereeniging. 04-, Gramofoonmuziek. ,Jo Voorlezen door Julia de Gruyter. 330 Gramofoonmuziek. J"!!» Aan^umng met Hotel „Central", b- Den Haag. 6.30 Sportpraatje. - nil piano-recital. 730 Vacantiegangers! Attentie! 800 Gramofoonmuziek. 815 Aansluiting met het Concertge bouw te Amsterdam, moo Nieuwsberichten van Vaz Dias. 015 Kovacs Lajos en zijn Orkest. 10.4O n HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8.00 Mofgeiconccrt.v 10 00 Gramofoonmuziek. 1015 Korte Ziekendienst door Ds. K. G. van Smeden. Gramofoonmuziek. (K.R.O.) Gramofoonmuziek. 11 SO Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O. P. Politieberichten. The Dutch Gentlemen Rand. (N.C.R.V.) 2 00 Cursus fraaie handwerken. I 300 Piano-recital. L 4 00 Ziekenuur door Ds. R. C. Koolhaas 50Ü Cursus handenarbeid voor onze jeugd, f 5.45 Concert. 6 45 Cursus knippen en stofversicren. 7 00 Rede van Dr. F. J. Krop. 730 Politieberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert, te geven door de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria", Vianen. 9 00 Rede van Ds. J. D. Roerkoel. 9.30 Vervolg Concert. 10*00 Persberichten van Vaz Dias. 10 45 Gramofoonmuziek. VRIJDAG 22 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 8.00 Gramofoonmuziek. 9 00 VARA-Septet. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15' Voordracht door Willem van Cap- pellen. 10.30 VARA-Septet. 11.00 Kwartiertje voor den Rond van Sociaal Democratische Vrouwen- clubs in Nederland. 11.15 VARA-Septet. (A.V.R.O.) 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Vioolvoordracht. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 S. J. van Doorne Jr.: „De Grafi sche vakken". 3 30 Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen. 1 5.00 VARA Klein Orkest. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel door Joh. Jong. 6.30 „Waarom Vredeswacht", door W. A. Wolff. 6.45 VARA Klein Orkest. 7.10 Orgelspel. 7.30 VARA Klein Orkest. (V.P.R.O.) 8.00 Aansl. Kurhaus, Scheveningen, cnder voorbeh. van goedkeuring van den Min. van Waterstaat. 8.00 VPRO-nieuws. 1 9.00 Cursus. 10.15 Cursus. (V.A.R.A.) 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Korte ziekendienst door Ds. M. Post. 11.00 Gramofoonmuziek. f 12.00 Politieberichten. 12.15 Middagconcert, x 2.30 Concert. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Praatje voor jeugdige postzegel verzamelaars. 5.30 Halfuurtje voor jeugdige teur fotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Rezoek van den Radiodokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7.30 Politieberichten. 7.45 Max K. W. Gerisch„Zomer in Duitschland". 8.00 De Haarlèmsche Orkestvereeni- giug. 9.00 Causerie door A. J. L. Looyen. j 10.00 Persberichten van Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplaten. ZATERDAG 23 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. Schrammel-kwintet. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. VARA-Septet. Cooperatie-kwartiertje. Cello-duetten. Arbeiderssport. Cello-duetten. „Het roepende nu", door W. J. van Leeden. Concert. C. van der Lende„Medezeggen schap in het buitenland". Concert. Gramofoonmuziek. Concert. Friesch uurtje. VARA-Septet. SDAP-kwartiertje. Kinderuurtje. Bonte avond. 11.00 Persberichten van Vaz Dias en VARA-varia. 11.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 KRO-Kunst-ensemble. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O. P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-Sextet. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.45 Praatje over de Olympische Spelen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Het Mandoline orkest „Sempre Avanti". 6.25 Journalistiek overzicht. 6.45 Vervolg concert. 7.10 Prof. A. Steger: ,J,apansch-Chi- neesch conflict". 7.30 Politieberichten. 7.45 Voordracht: „Vacantie". 8.00 Gevarieerd programma. 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. Voortzetting concert. 11.00 Gramofoonmuziek. ama- 8.00 9.00 10.00 10.15 12.00 2.00 2.15 2.30 2.45 3.00 V 3.10 3.40 4.00 4.15 4.30 5.00 1 6.00 6.30 7.00 8.00 GEMENGD NIEUWS. BlUÈ BAÜÖ brassend nieuws O 1

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3