OE ESI VU BET Ml 1 57 Woensdag 20 Juli '52. 55e Jrg. No tweede blad. provinciaal NIEUWS. Waalwijk, 20 Juli 1932. Geslaagd. Geslaagd voor Prakttjkexamen Boek houden van de Vereeniging v. Leeraren «n d' Handelswetenschappen, afgeno men in de R.K H. H. S. alhier, de heer Jan Verwiet. Geslaagde heeft zijn opleiding ge- noten van den heer H. v. Opsta), accountant, Tilburg. __Voor het pracHjk-eximer» Engelsche taal en handelscorrespondentie der Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen slaagde de heer Th. van Delft te Drunen. die zijn op leiding genoot aan de R K. Middelb. Handelsavondschool alhier. Toelatings. en ovet gangsexamen. Aan het stedelijk gymnasium te 's Bosch zijn toegelaten lot de le klas B Buddingh en Jeanette van Driel Bevorderd van de le naar de 2i klas Jac >ba van G int en J. Schaap van de 3e naar de 4e klas A. Schaap, allen alhier. Benoeming. Bij resolutie van den minister van financiën is tot tijdelijk rijksklerk aan het belastingkantoor alhier benoemd de heer j. den Dunnen, uit Kaatheuvel. Waalwijksche kermis. Sinds het verschijnen van ons vorig nummer is de drukte op onze kermis crescendo gegaan. Vrijdagavond maar vooral Zaterdag was de belangstelling zeer groot, vooral de vreemdelingen leverden een groot contingent. De kermis-gelegenheden hadden groote redenen tot tevredenheid, niet minder de danszalen en café's met muziek en artisten. De drukte culmi neerde echter in den laatsten Zondag Zoo druk hebben we 't in geen jaren gezien 't was vol overal, geen enkele gelegenheid uitgezonderd, zoodat we kunnen zeggen dat er druk kermis is geviert, een echte ouderwetsche Waal wijksche kermis, met opvallend groot vreemdelingen-bezoek. We consiateeren dit laatste vooral met genoegeneen bewijs dat men gaarne hierheen kornt, dat men er prettig kan feestvieren. We behoeven natuurlijk niet te zeggen dat alles al die dagen uit nemend is verloopen, dat is zoo de gewoonte. Men weet zich te amusee ren zonder onaangenaamheden en zonder overdrijving. De politie had geen moeilijke taak en kweet zich daarvan als immer uitstekend. De kermis is dus weer voorbij, men heeft een mooie en prettige achtdaag- sche vacantie gehad, mer. heeft ei goed van genoten, laat men nu met lust en Ijver aan 't werk gaan en laten we hopen dat de toestanden zich der mate zullen verbeteren, dat ook allen weldra werk vinden, wat hun past. Al moeten we jammer genoeg erkennen, dat de vooruitzichten nog nietschitte rend zijn. Sluiting cursus Rijksvakschool De sluiting der cursussen aan de Rijksvakschool zal plaats hebben op Donderdag 21 Juli a.s. 's morgens om kwart over 10. Evenals andere jaren zal op Vrijdag en Zaterdag gelegenheid worden gegeven van het werk der leerlingen te bezichtigen en wel op Vrijdag van 2—5 en op Zaterdag van 9-12 en 2—5 uur. Belangstellenden zullen bij deze sluiting—tentoonstelling graag ontvan gen worden. Overplaatsing. Met ingang van 1 October is ver. plaatst de adjunct-commies der Dir. Belastingen P. Wouters naar de directie dier middelen te Utrecht. Mond. en Klauwzeer. Thans is het mond- en klauwzeer ook geconstateerd onder het vee van den landbouwer K. alhier. Prijsver schieting. De traditie getrouw hield het Kruis boogschuttersgezelschap „Nooit Ge dacht" gevestigd bij de Wed. J. van Hehoirt, Putstraat alhier, Zaterdag in de kermlsweek haar jaarlijksche onder linge prijsverschietlng wat voor de leden wederom een aangename en nuttige ontspanning was. Er werd door allen zeer goed ge schoten, zoodat eerst in de laatste partijen beslist werd wie voor de eere- en eerste prijzen in aanmerking kwam. Met 4 ploegen, waarvoor onderling was geloot, werd geschoten, elke schutter 15 pijlen met den hieronder volgenden uitslag: le prijs L. Kroot. 2e J. Muller, 3e A. v. Bladel, 4e H. v. Delft, 5e K. v. d. Schans, 6e A. Rombouts, 7e H. v. Helvoirt, 8e A. v, Herpen, 9e J. v. Loon, 10e A. v. lersel, tie B. de Ronde, 12e P. v. d. Heijden, 13e Jac. van Helvoirt, 14e C. v. d. Wiel, 15e K. Dollekens, 16e Arn. Brok. 17e C. Brok, 18e F. van Helvoirt, 19e P. v. d. Houdt, 20e Jac. Lammers, 21e A. Stokwielder, 22e A. Demmers. j De extra-prijzen werden behaald door C. Brok den len prijs met 70 punten, L. Kroot den 2en met 69 punten, A. Rombouts* den 3en met 66 punten, B. de Ronde den 4en met 65 punten. Zondagmorgen ten 1 uur werden de prachtige prijzen, waarvoor den leden door den Voorzitter eerst een hartelijk woord van dank was gebracht, uitge reikt, waarna men nog een tijdje ge zellig bijeen bleef. Van Haren's onlspannlngs- en reclametocht. De auto-locht die de directie van Van Haren's Schoenfabrieken haar uit gebreid personeel 11. Zaterdag aanbood naar de filialen der voornaamste steden, n 1. Utrecht, Hilversum. Amsterdam, Haarlem, Den Haag en Rotterdam is in tweeërlei opzicht uitnemend geslaagd. De menschen hebben een schitte rende tocht en een genotvolle dag gehad en uit reclame-oogpunt was 't een groot succes tevens. De reis met 15 autobussen geheel onder leiding van den heer Hooljmaijer van de Holl. Buurtspoorwegen verliep punctueel, alles sloot als een bus, alles was op tijd en dat wil wat zeggen met zulk een aantal bussen en een 350 passagiers! De regeling was buitengewoon in orde en overal ondervond men de grootste medewerking ook van de zijde der politie, Overal kreeg de lange stoet voorrang en zoo kon men ook in de groote sleden op gemakkelijke wijze het voornaamste bekijken. Het eenige oponthoud had men aan de pontveren in Gorinchem en Moerdijk die nog niet op zoo'n massa vervoer berekend blijken. Om 5 uur in den morgen waren allen aan de fabriek present, getooid met uniform-pet en werd een groeps foto gemaakt, die wij in het eerste blad afdrukken. Om 5.15 vertrek over Gorinchem naar Uirecht, waar men ten omstreeks half negen aankwam en een verfris, sching werd gebruikt in Hecks Lunch room, waar men speciaal op dit groote gezelschap had gerekend. Na een rit door Uirecht en een bezoek aan 't filiaal, wat voorts In elke slad op zeer ordelijke wijze geschiedde, ging 't door Hilversum naar Amsterdam., onder welke rit het personeel genoot van het mooie sluk natuur wat deze stretk biedt en wat voor velen één openbaring was. Ten plm. 12 uur arriveerde men In de hoofdstad, waar o m. een bezoek werd gebracht aan het koloniaal museum en een foto werd gemaakt. De bijzondere stoet trok enorthe belangstelling en de reclame-objecten en de groote op schriften op de wagenslieten den be langstellenden langs den weg geen twijfel over de herkomst en het doe der reizigers en hun bezoek. Toen volgde Haarlem en na een prachtvolle tocht arriveerde men om half zes in Den Haag, waar in Hote Zeben het diner gebruikt werd. Hier was de belangstelling van 't publiek geweldig, wat er niet minder op werd toen dit gezelschap van honderden zich aan 't feestdiner schaarde en daar z'n Brabantschen aard niet verloochende eenige vrooiijke liederen op uit arriveerde de lange stoet ten omstreeks 3 uur in den nacht weer aan de fabriek, welker directie op zoo royale en emi nente wijze het personeel als blijk van waardeering en dank zulk een schit terenden ontspanningsdag had aange boden, waarvoor allen ten hoogste dankbaar en niet minder voldaan waren. Het was voor allen en In elk opzicht een onvergetelijke dag. Hier past zeker een woord van hulde aan de directie voor deze spontane en h yale daad, die zeer is op prijs gesteld en waardoor zij het personeel zeker aan zich heeft verplicht, 't Is wel een gunstig en bijzonder verschijnsel in onze dagen, dit wederzijdsche mede leven, waardoor ook het bedrijf beslist zal zijn gediend. Moge de directie harerzijds ook in de toekomst de voldoening ervan ondervinden, alsook van datgene wat we als een uitstekend gezien onderdeel van dezen tocht mogen beschouwen nl. de reclame voor haar fabrikaat, die ongetwijfeld van groote beteekenls geacht moet worden. Voorts deelden de leiders ons mede dat zij hoogst voldaan waren over de organisatie door de Holl. Buurtspoor wegen en niet minder over de pres taties der chauffeurs, die op dezen pleziertocht enorm hebben moeten werken en.dat—ook prachtig lebben gedaan. De koude douche. en stekende wijze ten gehoore bracht Het diner dat hier voor een 350-tal aanzittenden, aan smaakvol gearran geerde tafels werd geserveerd, was door zijn uitgebreidheid en prima verzorging in elk opzicht keurig te noemen en 't behoeft niet gezegd dat hier tal van toasten van dankbaarheid en waardeering werden afgestoken en menig vroolijk lied weerklonk, zoo spontaan en In de stemming, als „Het Haagje" wel zelden zal hebben meegemaakt De heer de Munnick, procuratiehouder besprak in een zeer interessante speech het dubbele doel der reis en voegde daarbij den grooten dank van het geheele personeel. De directie van hotel Zeben bewees door het vlotte verloop van dit diner dat zij heel wat aandurft en ook aan kan. 't Was in elk opzicht prima. Door de gezelligheid aan 't diner en 't lange tafelen was het heel wat later dan het programma aangaf eer men onder niet te beschrijven belangstelling van de zijde van het publiek en enthousiasme van de deelnemers naar Rotterdam vertrok om de laatste tocht door de stad te maken en waar men natuurlijk al evenveel bekijks had. In opgewekte stemming werd daarna de terugtocht aanvaard, waar Zwijn drecht- en Moerdijkpont in 't nachtelijk uur nog ernstige opstakels vormden om het einde van 't programma te doen samenvallen met het vastgestelde uur. Maar daarover beklaagde men zich niet't was een en al vroolijkheid en prettige stemming over 't genotene op zoo menig gebied, van de stad zoowel als van 't landelijk natuurschoon en niet 't minst op culinair terrein. De tijd vloog voorbij en opgewekt Twee gezworen kameraden waren op de boerenkermis, Vrijdag in de kermlsweek staat nog steeds als zoo danig bekend, lekker uit geweest. Op elkanders gezondheid werd menig glas geledigd en geen wonder dan ook dat de kleinste der twee, nogal corpulent tamelijk veel last van de heete kermiszon begon te krijgen. Hij deed zijn vriend daarom het voorstel een roeitochtje te gaan maken op het rlssche water van het kanaal den Josch Drongelen. Deze, ook een lefhebber der watersport, was hier natuurlijk best voor te vindenwaar can men op zoo'n heeten dag met zoo 'n warm hoofd Immers beter zijn dan op het water. Zoo zag men beide makkers even later moeizaan op hun fietsen klimmen en poiderwaarts peddelen. Zonder noemenswaardige evoluties werd het water bereikt en, klein maar dapper als hij is, wipte de jongste der twee het eerst kwiek in de roeiboot. Num mer 2 kwam na en het vaartuig stak van wal. Alles ging goed tot een der vrienden zijn visschersbloed voelde boven komen en In overmoed wat ver over den boot rand leunde om naar een klein waterdiertje te grijpen. Op die een zijdige belasting was het bootje niet berekend, zoodat het bedenkelijk naar bakboord overhaalde. Dit was vol doende om den roeier zijn evenwicht te doen verliezen en met een plons in het frissche waler te doen verdwijnen. Proestend en armzwaaiend kwam de dikkert weer boven, waar hij door zijn trouwe makker gegrepen werd. Er volgde nog een vermakelijk hljschtafereelfje. maar het slot was toch gelukkig dat de drenkeling weer ongedeerd in het bootje getakeld werd. De roeitocht werd na dit bad maar afgelast, want geest en lichaam waren voldoende afgekoeld. Het ergst was dat de drenkeling in zijn natte pakje huiswaarts moest. Hij kwam wel van een koude kermis thuis 1 J. Schambergen bedankt heeft als voorzitter der R.K. Waalw. Gymn. vereeniging, voor welke vereeniging hij zulk een groote verdiensten heeft gehad Nog vorig jaar vierde de jheer Schambergen zijn 25—jarig jubileum a's lid der W G.V. Wij komen hierop a.s. Zaterdag nader terug. Openluchtspelen te Olsterwijk. „Vroni van de Goudhoeve* De bekende openluchtspelen te Olsterwtjk, telken jare gegeven op het Landgoed „De Hondsberg' aan het schilderachtige Radvennelje. zullen dit seizoen aanvangen op den 31 Julias, des nam. 4 uur. In studie is genomen het tooneelspel in vier bedrijven van de Duitsche schrijfster Charlotte Birch—Pfeiffer „Vroni van de Goudhoeve", vertaald door den vlaming Leo van Riel te Antwerpen. Het stuk verplaatst ons in de Ramsau, gelegen in het Beiersche gebergte (Kalk-alpen) aan den voet van den hoogen Watzmann. Het geheel speelt zich af in de open lucht, zoodat men hier niet te doen heeft met een voor vertooning in de open lucht pasklaar gemaakt stuk. Het mooie Beiersche décor en de kleurige costumes zullen het gehee tevens maken tot een mooi kijkspel Wat betreft de prestaties van he gezelschap der Openlucht Theater- spelers van Oisterwijk, kunnen we gevoegelijk zwijgen. Ze zijn als goede spelers bekend. Behalve op gemelden datum zuilen de voorstellingen plaats hebben op alle Zon- en Feestdagen der maand Augustus. Indien het weder medewerkt, twijfe len we niei of zeer velen zullen ouder gewoonte opgaan naar het bekende en veel bezochte Olsterwijksche Open lucht-Theater. spreking van klachten van tewerkge stelde arbeiders bij de werkverschalfing. a breedvoerige bespreking werd be sloten een adres te richten aan B. en W. der gemeente, waarin een viertal punten, die de vergadering van mee- niug was dat dringend wijziging be hoeven, zullen worden kenbaar ge maakt. RAAMSDONK. De uitslag van de Zondag j.l. gehouden seriewedstrijden, uitgeschreven door onze voetbalver- eeniging „het Wapen van Raamsdonk", 's als volgt: OpeningswedstrijdMadesche Boys —Wapen van Raamsdonk 3 1—0. Juliana 2 Oosterhoul-Madesche Boys 1 5-0. AfmattingswedstrijdVeersche Boys 2—Wapen van Raamsdonk 2 3—0. TusschenwedslriJdWapen van Raamsdonk 1—Hercules 1 Waspik 1-0. Finale: Veersche Boys 2—Juliana2 Oosterhout 7—1. Hiermede zijn de wedstrijden ge ëindigd. De prijsuitreiking had plaats in het clublokaal van J. A. Heere in de Sta tionsstraat, en werden als volgt toege kend le afd. le prijs Hercules l Waspik, 2e prijs Veersche Boys 1. 2e afd. le pr. Veersche Boys 2, 2e prijs Juliana 2 Oosterhout en 3e pr. Madesche Boys 1. Opheffing Kweekscholen. Naar gemeld wordt besloot de regee ring tot opheffing der Rljkskweek scholen te 's Bosch en te Zierlkzee De begrafenis van Bata. Aangehouden. Door de gemeente-pclitle alhier is aangehouden zekere J. K., die nog enkele wetsovertredingen op zijn kerf stok had. „Eendracht maakt Macht". Op de doelen der Handboogschutterij „Eendracht maakt Macht", gevestigd in café ,'t Vosje", had Woensdag j 1. onder groote belangstelling de jaarlijks sche prijsverschietlng plaats. Den Rozenprljs werd behaald door L. v. Bladel. 1 Ant. de Vries. 2 C. Maas, 3 P.v. Balkom, 4 Joh. Kleijberg, 5 Joh. Ver hoeven, 6 P. v. Bavel, 7 L. v. Bladel, 8 F. v. Daalen, 9 P. v. Dijk, 10 J. Pullens, 11 Chris', v. d. Hoven, 12 H. v. d. Mee, 13 H. Muskens, 14 Adr. v. Rooi 15 w- P"Hens, 16 M. v. d. Heuvel, 17 P. v. d Hoven. Bossche Dloc. Molenaarsbond St. Victor. Deze bond houdt een algemeene vergadering op a.s. Woensdag half 3 in Hotel Noord-Brabant te 's-Bosch. De heer Dekkers, techn. adviseur der vereeniging „De Hollar.dsche Molen" zal een causerie houden omtrent „de technische verbeteringen van den Hol- landschen windmolen". Behandeld zul len worden voorstellen van den kring Eindhoven over de kwestie van het maalloon en van de kringen Helmond en Cuijk. De heer W. Sassen zal mededeelingen doen over den te houden Muldersdag, in verband met het 25- jarig bestaan der vereeniging. R. K. W.G V. Juist voor het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij dat de heer Te Zlin heeft onder buitengewone belangstelling de begrafenis plaats gehad van den verongelukten schoen fabrikant Thomas Bata en den vlieger Broucek. Talrijke extra-treinen en auto- bussen brachten 50.000 personen in de fabrieksstad aan. De eigenlijke begrafenisplechtigheden begonnen om 3 uur en eindigden om half acht. Om 12 uur werd alle werk in de fabrieken stilgelegd. Na de inzegening en het zingen van koraalmuziek, sprak het eerst J A. Bat'a, die in zijn rede de belofte af legde het bedrijf in den geest van zijn gestorven broer voort te zetten. De Moravische motorclub, had eenige vliegtuigen naar Zlin gezonden, om afscheid van haar voorzitter te nemen. Uit de lucht werden enkele kransen naar beneden geworpen. Toen de stoet zich in beweging zette, begonnen de sirenes te loeien. De minister van spoorwegen vertegen woordigde de regeering, terwijl acht vrachtauto's met kransen en bloemen den stoet volgden. Voor het raadhuis voerden verschei dene vertegenwoordigers van de regee ring. nijverheid en bankwezen nog het woord Op de begraafplaats nam j A. Bat'a nogmaals het woord en las het testament van zijn broer voor. De begrafenisplechtigheden werden door luidsprekers overgebracht en duizenden menschen volgden ondanks den regen, de plechtigheid. In zijn testament heeft Bata o.m. al de schulden van de stad Zlin tot een bedrag van 4Va millloen voor zijn rekening genomen.. DRUNEN. De aangekondigde propaganda-vergaderlng der R.K. Werk- liedenvereeniging „St. Wlllibrordus", die Zondag j.l. zou gehouden worden kon niet doorgaan, omreden de speker niet aanwezig was en dewijl hij niet meer verwacht werd, liep de zaal weldra leeg. Nadat het vrij talrijke publiek vertrokken was, kwam de spreker onverwachts opdagen, die slechts een paar leden van het bestuur aantrof, zoodat hij onverrichter zake moest terugkeeren. Thans is de ver. gadering verdaagd tot 21 Augustus. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De afdeellng Sprang-Capelle van den BIjz. Vrijw. Landstorm zal a.s. Zaterdagavond op de schietbaan te Kaatsheuvel haar jaarlijkschen schiet wedstrijd houden, waarvoor verschil lende waardevolle prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. Door de classis Franeker der Geref. Kerken is aan Ds. O. H. de Jonge, vroeger predikant der gecomb. Geref. Kerken te Vrljh.-'s Greveiduin- Capelle en Sprang, thans te Tzum, op diens verzoek voor gezondheids redenen tegen 1 November a.s. eervol emeritaat verleend. J.L Vrijdagavond kwam de Chr. Besturenbond Sprang Capelle in de zaai van den Chr. Volksbond alhier in ledenvergadering bijeen ter be. In de afgeloopen week stonden bij - de plaatselijke arbeidsbeurs als werkloos ingeschreven 212 grondwer kers, 59 metaalbewerkers, 48 opper lieden, 9 timmerlieden, waaronder 4 scheepstimmerlieden, 7 transportarbei ders en 4 metselaars. Onder het vee van den land bouwer H. B„ dat loopt in een wei in de Blooken, is mond- en klauwzeer geconstateerd. Onze Harmonie St. "Bavo" zal op Donderdag 21 juli a.s. een uit stapje maken per auiobus naar Arnhem. De processie Kaatsheuvel—Kevelaar vertrekt op Zondag 7 Augustus a s. De Harmonie „St. Bavo" gaf Zondagavond een concert op de kiosk in het plantsoen. Alle nummers van het programma werden op uitstekende wijze onder leiding van den Directeur den heer Q. van Loon uitgevoerd. Het concert kan goed geslaagd genoemd worden. RAAMSDONKSVEER. Mej. B. van Heljkant, wijkverpleegster bij het Wit- Gele Kruis alhier, behaalde dezer dagen het diploma Zuigelingenzorg. De Jongeheer H. van der Westen slaagde voor het toelatings-examen voor de Bisschoppelijke Kweekschool te 's Hertogenbosch. Voor het eind-examen H.B S. slaagde onze dorpsgenoot de heer G. v. Spelde. Bij een 29-jarigen schipper Z. is de besmettelijke ziekte Febrls Typhoi- dea geconstateerd. De lijder is ter ver pleging opgenomen in het R K. Zie kenhuis alhier. In de Groensleeg kregen een paar buurvrouwen ruzie, oorzaak waren kinderen, zooals gewoonlijk is. Van woorden kwam het tot daden, met het gevolg dat een der lieve dames een klap met een bezem opliep, waardoor zij hevig bloedend aan het hoofd werd gewond en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Aangifte is gedaan bij de gemeente—politie. Door de gemeente—politie is tegen zekeren E. R. procesverbaal op gemaakt, wegens het vervoeren van een vuurwapen zonder vergunning. Het geweer is in beslag genomen. GEERTRUI DEN BERG. Aan het station van de Ned. Spoorwegen al hier, wordt binnenkort in gebruik ge steld een loco motor ten dienste van het rangeeren. Het ligt in de bedoeling met dezen motor ook de stations Waspik, Raams donk en Made te bedienen. I Voor de lichting 1933 zijn voor deze gemeente bestemd voor gewoon dienstplichtige 8 personen en voor i buitengewoon dienstplichtige 6 per sonen. De kermis, belooft dit jaar we- 1 derom druk te worden. Op het kermis, i terrein zullen de navolgende verma kelijkheden en kramen komen te staan. Gebakkraam, palingkraam, 2 suiker- i kramen, autosportbommenwerper, sui. kerkraam, fototent, schiettent, zweef, molen, Iuchtschommel en draaimolen, lunapark, autocarrousel, vischhandel, prijsvisschen, galanteriekraam, fototeHt, suikerkraam, galanteriekraam, lijntrek en vogelsport, paradetent, panopticum en kijktent. Alhoewel aan het circus de Muijnck plaats was verleend, zal dit echter niet aanwezig zijn. Gedurende de kermisdagen van 23 t/m 26 Juli a.s. is het sluitingsuur voor herbergen, koffiehuizen enz. be paald op 12 uur middernacht en blijft de winkelsluitingswet buiten toepas, sing.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5