Radiaproinnnma Marktberichten. PERSOON HOOFDAGENT L. W. J. C. CHRIST zoekt publiek verkoopen Eenige Inboedel o.m. gemeente, heeft netto opgebracht plm, f162. Waalwljksche Zwemvereeniging. Van 14-21 juli is door 405 personen gebruik gemaakt van de bad— en zwemgelegenheid. De temperatuur is 20°. Filmrondreis Nederlandsch Fabrikaat". Vrijdag 29 /uli op de Markt voorstelling. De vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat", die zich ten doel stelt het verbruik van Nederlandsche goederen te bevorderen, maakt dezen zomer een rondreis door het land met films over de Nederlandsche industrie, die zich in een groote belangstelling mag ver heugen, zooals blijkt uit het groote aantal toeschouwers, dat reeds getuige was van de ongeveer 80 in verschil, lende gemeenten van ons land gehou den filmvertooningen. Deze rondreis wordt gemaakt met een speciaal voor dit doel ingerichte auto, van waaruit geprojecteerd wordt op een scherm, terwijl het door een ingebouwde versterkingsinstallatie mo- gelijk is muziek ten gehoore te bren gen en korte toespraken tot de menigte te richten om de luisteraars te over tuigen van de noodzaak, de Neder landsche industrie zooveel mogelijk te steunen. Dit is wel zeer nuttig, wanneer men bedenkt, dat onze uitvoer kunstmatig sterk is ingekrompen en jaarlijks reeds aan werkloozensteun wordt uitgegeven een bedrag van meer dan 150 millioen gulden, welke som geheel moet worden opgebracht door de belastingbetalers. Men zal inzien, dat door het vermin deren van de werkloosheid ook minder steun uitgekeerd zal behoeven te wor den, hetgeen weer belastingverlaging ten gevolge kan hebben. En de werk- loosheid is te verminderen, door de industrie aan meer werk te helpen en dus Nederlandsch fabrikaat te koopen. Door deze films zal men een be langwekkend inzicht verkrijgen in ver schillende Nederlandsche bedrijven, waardoor men er zonder twijfel eerder toe zal komen, Nederlandsche pro- ducten te koopen, in gevallen, waarin men tot dusverre uit gewoonte buiten landsche goederen nam. Te Waalwijk zou oorspronkelijk reeds op 13 Juli een voorstelling wor den gegeven, maar in verband met de Kermis is deze nu uitgesteld tot Vrij dag 29 Juli a.s. De filmauto zal een standplaats innemen op de Markt, waar zeer vele toeschouwers getuige kunnen zijn van de vertooning der industriefilms, die worden afgewisseld door aardige teekenfilmpjes en begeleid worden door muziek, die door twee groote luidsprekers ten gehoore ge bracht wordt. Door de welwillende medewerking van de vereeniging Waalwijks Belang" is reeds veel propagandamateriaal te voren verspreid, zoodat men thans in vele winkels de bekende wandkaarten ziet hangen met de spreuk „Koopt toch uit den vreemde niet, Wat het eigen land U biedt". Wanneer nu deze spreuk wordt opgevolgd, zal de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" met zeer veel genoegen op de voor stelling in Waalwijk kunnen terugzien. „De Schoen De Nederlandsche Bond van Schoen makerspatroons en Schoenwlnkellers« vereenigingen herdenkt zijn 25-jarfg jubileum Ter gelegenheid daarvan Is een jubileumnummer van het bonds orgaan „De Schoen" verschenen. Het Is een lijvige uitgave geworden die niet minder dan 64 pagina's telt. Verschillende belangrijke artikelen vragen onze aandacht. Het hoofd artikel werd geschreven door den bondsvoorzitter den heer W. Donker Pzn.de heer Frlelink geeft een uit voerige terugblik op de geboorte en de eerste levensjaren van den bond, welk onderwerp nog verlevendigd wordt •door verschillende artikelen die uit oude jaargangen van „de Schoen* zijn overgenomen. K. Frlelink Jr. geeft zijn „Herinneringen", terwijl de heer F. H. Hoek uiteenzet wat de bond In zijn bestaansperiode voor de bevorde. ring der vakkennis deed. Talrijke illustraties verluchtigen de tekst pagina's. In zijn geheel een Jubileum nummer dat ervan blijk geeft dat de Ned. Bond na de eerste kwarteeuw van zijn bestaan een gezonde kern heeft en een goede toekomst tegemoet gaat. Typografisch werd de uitgave door de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen uitstekend verzorgd. De omslag is In drie kleuren, terwijl 't binnenwerk in twee kleuren is uitgevoerd. Tenslotte zij nog medegedeeld dat de algemeene vergadering van den bond dit jaar wordt gehouden te Amsterdam, waar de Amsterdamsche Schoenmakersbond eveneens zijn 5de lustrum viert; De receptie wordt gehouden op Woensdag 27 Julias, te Amsterdam. Waterschappen In Brabant en Zeeland. Bij kon. besluit zijn benoemd in de provincie Noordbrabant: a. met ingang van 1 Juli 1932 tot dijk. graaf van het waterschap de Zuidhol- landsche polder A. Z. Snoek Sr. te Almkerk; b. Idem tot heemraad van het waterschap de Zuld-hollandiche polder A. J. H. van Honsewijk te Dus sen c. tot dijkgraaf van het waterschap de Emaliapolder A. van der Veeken te Made d. tot heemraad van het waterschap de Emiliapolder J. H. Dir- ven te Geertruidenberg. 78 JAAR ZONDER KWALEN. Zij gevoelt zich als 48. Ook op hoogen leeftijd zijn pijnen en kwalen wel te vermijden. Als ze komen is er altijd een oorzaak voor, een oorzaak, die wel verholpen kan worden, gegeven door een vrouw van 78. ,De laatste vijf jaar heb ik geregeld Kruscben Salts gebruikt, en ik moet U eerlijk bekennen, dat ik er niet meer buiten zou willen. Ik heb nu in het geheel geen pijn meer en ik voel me zoo jeugdig alsof ik 48 was. Niemand wil gelooven hoe oud ik ben. Ik schrijl het alles toe aan Kruschen Salts". Mevr. C. M. Vele menschen worden oud, lang voor hun tijd, omdat ze één noodzake lijke vereischte voor de gezondheid verwaarloozcnde vereischte van een inwendige zuiverheid. Eindelijk be ginnen ze eens met het gezonde Kru- schen-systeein. En dan waarschijn lijk voor het eerst in hun leven zul len eiken dag alle afvalstoffen uit het organisme worden verwijderd. En bijna onmiddellijk voelen ze, dat hun jeugd teruggekomen is. Zij voelen zich energiek en opgewekt. In één woord, dit is het beroemde Kruschen-gevoel! Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a ƒ0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.). DRUNEN. Onze dorpsgenoot de heer Theo v. Delft ontving Woensdag de blijde tijding dat hij is geslaagd voor het praktljk.examen Engelsche Handelscorrespondentie voor de Ver eeniging van Leeraren In de Handels wetenschap. Hij genoot zijn opleiding aan de R K. Hoogere Handelsschoo te Waalwijk. De beide congregaties van O. L. Vr. Onb. Ontvangen alhier heb ben j.l. Maandag het feest van hun patroon de H. Aloysius op feestelijke wijze gevierd. Om kwart over zes werd een plechtige H. Mis opgedragen door hun directeur den Z.Eerw. heer pastoor Goossens, gezongen door de congre- ganisten. Onder de H. Mis had een algemeene H. Communie plaats. Na afloop werd de relikwie van den patroonheilige vereerd. Na de H. Mis werden de leden der Meisjescongre gatie in de groote zaal onthaald op een welvoorzien ontbijt. Na den middag ten vijf uur ver- eenigden zich de leden opnieuw in de Congregatiezaal, alwaar zij zich op verschillende manieren konden verma ken. Bij deze gelegenheid had een verloting plaats van talrijke zeer mooie prijzen. Wederom werd kolfie met gebakjes aangeboden, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Met zang en voordracht werd verder de tijd gezellig doorgebracht. Ook de kleintjes werden aangenaam bezig ge houden, waarbij versnaperingen werden rondgedeeld. De leden der Jorigenscongregalte kwamen ten 6 uur n.m. bijeen in de groote zaal der Congregatie om zich te vermaken met biljart en kaartspel. Allen werden onthaald op sigaren en bier. Verder werden mooie prijzen beschikbaar gesteld voor de biljart liefhebbers. Gespeeld werd op de barak en z g. Amerikaansch spel, met zes ballen. Hiervoor was zeer veel animo en met geestdrift werd gestreden om een prijs te bemachtigen. Ten half 10 werden de prijzen uitgereikt door den WelEerw. heer kapelaan Willems. Een aangename herinnering met zich dragende verlieten allen hoogst voldaan ten 10 uur de zaal. De speldjesdag alhier gehouden ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft opgebracht f37. Woensdag j.l. speelde „De Sporters II—III" alhier een vriend- schappelijken wedstrijd tegen „T.O.P." (Drunensche heide). Deze werd ge wonnen door de Sporters met 21. De man ontstak hierdoor zoo in woede, dat hij zijn bijl nam en den opzichter aanviel. De mijnpolitie, die een onderzoek instelde, heeft den mijnwerker aangehouden en in de marechausseekazerne opgesloten. Hij zal ter beschikking van den Officier van Justitie te Maastricht worden ge steld. Door een auto doodgereden. Gisteravond omstreeks half elf stak nabij de Klomp te Ede, de landbou wer G. Boonzaaier, een oude man, plotseling den Amsterdamschenweg over, terwijl er een auto naderde. Dt chauffeur kon een aanrijding niet voor komen. Boonzaaier was op slag dood. De chauffeur is door glasscherven gewond en door dr. de Waard van de Klomp verbonden. De politie stelt een onderzoek In. De overval in de Boerenleenbank te Schipluiden, Het Haagsche gerechtshof heeft Donderdag uitspraak gedaan in het hooger beroep van de zaak van den overval op den kassier der Coöp. Boerenleenbank te Schipluiden, op 7 November van het vorige jaar gepleegd. De hoofddader, de 33-jarige kellner j. J. M. D. te Rotterdam, was door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, de 27 jarige meubelmaker J. v. L., aldaar, tot 7 jaar, de 30 jarige havenarbeider M. S., aldaar, tot 5 jaar, terwijl de 28-jarige boerenarbeider A. J. v. U. te Vlaar- dingerambacht, was vrijgesproken van de hem ten lasle gelegde uitlokking. Het hof heeft alle vonnissen der Haagsche rechtbank bevestigd. De advocaat-generaal had voor verdachte D. verzwaring van straf van 10 tot 12 jaar gevorderd en tegen den vrflge- sproken verdachte v. U. 2 jaar gevan genisstraf geëischt. De schietpartij in een café in den Haag. Gistermiddag heeft V., een der per sonen, die in verband met de schiet- partij van Dinsdagavond j.i. in een café aan de Stille Veerkade, aange houden was, een poging ondernomen om voorlooplg uit het Huis van Be waring te blijven een poging, welke althans voor de eerste dagen, met succes bekroond is. V.. die bekend heeft het schot te hebben gelost, zou vandaag naar het Huis van Bewaring worden overge bracht, maar had daar blijkbaar weinig lust in. Hij slikte een steel van een lepel in en verzocht toen dringend naar het ziekenhuis te worden over gebracht. De politie kon dit niet wei- geren en transporteerde den arrestant naar het ziekenhuis aan den Zuidwal waar een röntgenfoto van hem ge nomen werd. Op de foto was duidelijk de lepel- steel te zien, maar tevens zag de dok. ter, dat V. reeds eerder 2 manchet- cnoopen had ingeslikt, welke zich eveneens in zijn maag bevonden. Opneming in het Ziekenhuis was noodzakelijk en binnen enkele dagen zal V. geopereerd moeten worden. Zijn toeleg om nog eenige dagen uit het Huis van Bewaring te blijven, is dus gelukt. Maar de politie heeft maatregelen getroffen om te zorgen, dat van dit uitstel géén afstel komt. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Mijnarbeider slaat een opzichter neer. Gisternamiddag heeft de 24-jarige mijnwerker Van W. een opzichter in de ondergrondsche werken van de Oranje—Massau 1 met zijn bijl neer geslagen, De leeren pet van den op- zichter stuitte den slag, doch niettemin drong de bijl door tot op het hersen. vlies. De aanleiding tot deze poging tot doodslag was, dat de mijnwerker een berisping en een boete kreeg, omdat hij te vroeg zijn werk verliet. Tentoonstelling in de St. Antontusschooh Op Zondag 24 Juli is het tentoon stelling van handwerken en Fröbel- artikelen in de St. Antoniusschool, St. Crispijnstraat. R K. Werkliedenvereniging Baardwijk. De R. K. Werkliedenvereeniging te v.m Baardwijk houdt Maandagavond in het Bondsgebouw haar algemeene vergadering. Aan de orde komen o.m. de ver kiezing van een nieuwen vaandrig en een spreekbeurt van den heer Lansink uit Utrecht. R.K. W. G. V. Op de laatstgehouden vergadering der W.G.V. is besloten het jaarlijk- sche uitstapje dit jaar te maken op Zondag 21 Aug. naar Hilversum, waar de K.R.O.-studio zal worden bezich tigd. Verdere plannen om dezen dag zoo aangenaam mogelijk te vullen heeft het bestuur in overweging. Wij vernemen verder nog dat den afgetreden voorzitter den heerScham- bergen het eere-lidmaatschap is aan geboden. Nationaal Biljart concours. Zondag 24 Juli heeft in het café van den heer Th. Lommers, des n.m. 6 uur de prijsuitreiking plaats van het biljart—concours. Waalwijk, 22 Juli 1932. Eieren 2l/t—3 cent. Varkens f 6.—f 8.— SPORT. Wiel rijden. Wegwedstrijd Kon. Erk. Wielerclub .Vitesse". Traject: Tiiburg-Riel- Alphen—Baarle Nassau-Chaam-Hulten- Tilburg. A-klasse: 1 J. Pijnenburg (buiten mededinging)2 J. Franken 1 u. 15 min. 3 C. Slaats, 4 J Marlens. 5 v. d. Bemt 6 A. v. Beurden, 7 C. Kogels, 8 j! Hensen, 9 L. Paymans, 10 A. Kogels, 11 G Mutsaers. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Het voetspoor van een veedief". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, •ChristI van den houtvester". Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/j u. Luxor Bioscoop, „Het voetspoor van een veedief. Zondag 6 en 8uur, Witte Bioscoop, „Christ! van den houtvester". ADVERTENTIëN. ÜE OROOTSTE EN OUDSTE VERZEKERINGSMIJ. tegen ongelukken en wet* fellfke aansprakelijkheid een actief, ontwikkeld en bespraakt om opgeleid te worden voor voor Waalwijk en Omstreken. Brieven onder No. der advert Bureau v. d. blad. 48511 Notaris te Waalwijk, zal op Donderdag 28 Juli '32 n.m. 2 uur voor de erven van den heer W. WOLVERS te Baardwijk, Laageinde 36, te diens huize om contant geld kasten, tafels, stoelen, spiegel, regulateurklok, cocosvloermatten, gascomfoor, kachels, schilderijen, keukengerlef, bascule, weegschaal en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te zien één uur voor de ver- kooping. 48516 ZONDAG 24 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 9.00 Postduivenberichten en voetbal- medcdeelingen. 9.05 Orgelspel. 9.30 Zondagmorgentoespraak. (V.P.R.O.) 10.30 Kerkdienst uit den Ned. Prot. Bond te Hilversum. Spreker: Ds. P. Bralman. (A.V.R.O.) 12.00 Orgelconcert. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 AVRO-boekenhalfuur. 2.30 Solistenconcert. 3.00 Aansluiting met het Kurbaus te Scheveningen. Residentie-orkest. 4.30 Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) 5.00 Dilettanten-uurtje. 6.00 VARA-Orkest. 6.45 Literair halfuurtje. 7.15 VARA-Orkest. (A.V.R.O.) 8.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.10 Concert door het Utrechtsch Ste delijk Orkest. 9.15 Internationale Chansons. 9.35 't Utrechtsch Stedelijk Orkest. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) 8.30 Morgenwijding door Ds. Joh. J. van Petegem. (K.R.O.) 9.30 Morgenconcert. 10.15 Plechtige Hoogmis uit de Bede vaartskerk op het Genadeoord le Heilo. 11.45 Rede door Drs. J. C. M. Sweens. 12.00 KRO-Sextet. 1.40 Godsdienstonderricht vo^ oude ren door D. Bont. 2.10 Literair halfuurtje. 2.30 Stafmuziek van het le Regiment Infanterie te Assen. 3.55 Zegening der Zieken in St VVille- brord. (N.C.R.V.) 5.00 Kerkdienst uil de Geref. Kerk van Koog-Zaandijk aan de Parklaan te Zaandijk. Voorganger: Ds. B. Ra maker. (K.R.O.) 7.45 Dr. J. Sassen O.P.: „Heiligen". 8.10 Voetbaluitslagen R.K.F. 8,15 De Haarlemsche Orkestvereen. 8.40 Vocaal kwartet „Euphonia". 8.55 De Haarlemsche Orkestvereen. 9.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 9.35 De Haarlemsche Orkestvereen. 9.55 Vocaal kwartet „Euphonia". 10.10 De Haarlemsche Orkestvereen. 10.40 Epiloog door 't Klein Koor. MAANDAG 25 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Voordracht door Minny Erfmann. 10.30 VARA Mandoline Ensemble. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Voordracht door Minny Erfmann. 11.15 VARA Mandoline Ensemble. 11.35 Gramofoonmuziek. 11.40 Voordracht door Minny Erfmann. 12.00 VAR A-Septet. 2.15 Nederlandsche schrijvers en dich ters voor de microfoon. Gramofoonmuziek. Kindervertellingen. VARA-Septet. Gramofoonmuziek. VARA-orkest. Voordracht. Orgelspel. VARA-Tooneel. Orgelspel. VARA-orkest. Persberichten van Vaz Dias. VARA-Orkest. Gramofoonmuziek. VARA-Orkest. Gramofoonmuziek. 3.00 4.30 5.00 6.45 7.00 7.45 8.00 8.30 9.10 9.30 10.00 10.15 10.45 11.00 11.45 8.00 8.15 10.30 11.00 11.30 12.00 12.30 2.00 2.35 3.15 3.30 4.00 5.00 6.30 7.30 7.45 8.00 9.00 9.30 10.00 10.30 8.00 10.00 10.15 10.30 11.00 11.30 12.30 2.30 3.00 4.00 4.30 5.30 6.00 6.30 7.00 8.00 9.00 10.00 10.10 10.30 HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) Schriftlezing. Morgenwijding. Korte ziekendienst door Ds. J. A. Hoekzema. Lezen van Chr. Lectuur. Gramofoonplaten. Politieberichten. Orgelconcert. Gramofoonmuziek. A. J. Herwig: „Zomervijanden in den tuin". Cursus knippen en naaien. Cursus stofversieren en hoeden- maken. Ziekenuurtje door Ds. E. Brun- sting. Het NCRV Dameskoor. Vragenuurtje. Politieberichten. Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. De Haarlemsche Orkestvereen. Rede door J. J. R. Schmal Johzn. Vervolg concert. Persberichten van Vaz Dias. Gramofoonplaten. DINSDAG 26 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Piano-recital. RVU „Knutselen in het gezin". Orgelconcert. Lunchmuziek. Causerie. Gramofoonmuziek. Solistenconcert. Kinderuurtje. S. H. Eyssen zingt Afrikaansche liedjes. Les vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. RVU-Cursus. Concert door het Utrechtsch Ste delijk Orkest. Gramofoonmuziek. Het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dias. AVRO-boekenhalfuur. Kovacs Lajos en zyn orkest. 8.OU 10.00 11.30 12.00 12.15 1.45 2.00 3.00 4.00 5.30 7.10 7.30 7.45 8.00 9.00 11.00 8.00 10.00 10.15 12.00 2.15 3.00 5.00 6.45 7.00 8.00 9.00 9.30 9.45 10.15 10.30 11.15 8.00 8.15 10.00 10.30 11.00 12.00 12.15 2.30 3.00 5.00 6.00 6.45 7.15 7.30 7.45 8.00 10.00 10.10 HUIZEN 296 M. (K.R.O.) Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. Politieberichten. KRO-Trio. Gramofoonmuziek. Vrouwenuurtje. Gramofoonmuziek. Gramofoonmuziek. KRO-Kunst-ensemble. Causerie door Mej. Suze Proot. Politieberichten. Verbon dskwartiertje. Groninger Orkest Vereeniging. Nieuwsberichten van Vaz Dias. Gramofoonmuziek. WOENSDAG 27 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. VARA-Septet. Gramofoonmuziek. Voor de kinderen. VARA-Septet. Radio Onthouders Comité. VRO J. M. Boonstra: „Vrijdenken is voorwaarde voor cultureel? activiteit". Hoorspel: „Vorsten en Volken". VARA-Orkest. Uitzending voor den Algem. Ned Bond van Handels- en Kantoorbe- dienden. VARA-Orkest. Persberichten van Vaz Dias. VARA-Orkest. Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) Schriftlezing. Morgenconcert. Zang door het NCRV Dameskoor. Korte ziekendienst door Ds. I. Groenen berg. Harmoniumbespeling. Politieberichten. Middagconcert. Lezen van Chr. Lectuur. Concert door 't „Haagsche Trio". Kinderuurtje. M. A. Marra: ,,'t Leven van den Frieschen Boer". Heinrich Petermeijer: „Oud Ber lijn". A. Stapelkamp, Secr. van het Chr. Xat: .Vakverbond in Nederland. Politieberichten. Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. „Een avond in 'n Leger des Heils- Kinderhuis". Persberichten van Vaz Dias. Gramofoonplaten. AGENDA'S. WAALWIJK,

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10