en Nieuwe rebellie in Peru. Nadat nog pas cnkple dagen geleden een door communisten op touw ge zette opstandige beweging in de Peru- aansche stad Trujillo moest worden onderdrukt, werd naar uit Lima wordt gemeld in den nacht op Dinsdag te Huaraz van militaire zijde een opstandige beweging begonnen, welke evenwel direct door de regee ring kon worden onderdrukt. De Peruaansche regeering heeft thans een speciale commissie samen gesteld. om revoluties te onderdruk ken. President Cerro heeft gewezen op de noodzakelijkheid, dat gezamen lijk moet worden opgetreden tegen 't communistisch gevaar. De eerste taak der commissie is een openbare leening uit te schrijven ten einde vliegtuigen aan te koopen, welke bestemd zijn-om direct handelend tegen opstandelin gen te kunnen optreden. China en Japan. In de ten Noorden van den Grooten Muur gelegen provincie Jekol is het tot gevechten gekomen tusschcn Chi- neezen en Japanners. Japansphe vlieg tuigen hebben de stad Tsjaojarig, ten Noordwesten van Tsjingtsjau, met bommen bestróoid. Kabinetswisseling in Italië. Tegelijk met de schokkende gebeur tenissen in Duitschland, komt uit Home als een donderslag bij helderen hemel het bericht dat een 5-tal ministers zijn afgezet. De volgende ministers zijn van hun posten ontheven en door anderen ver vangen Grandi, minister van buitenland- sche zaken; Mosconi, minister van financiën; Rocco, minister van Justi tie, Giuliano, minister van onderwijs en Bottai, minister van corporatie wezen. Behalve deze ministers zijn ook de onder-staatssecretarissen van het mi nister-presidentschap, van buiten landsche zaken, corporatiewezen, on derwijs, justitie en verkeerswezen vervangen. De koning heeft Mussolini benoemd tot minister van buitenlandsche zaken en van corporatiewezen; prof. De Francisci, Kamerlid en rector van de Universiteit te Rome, tot minister van justitie, het Kamerlid Guido Jung tot minister van financiën en prof. Er- cole, Kamerlid en rector van de Uni versiteit te Palermo, tot minister van onderwijs. Casalini is benoemd tot voorzitter van het nationale instituut voor den uitvoer. Mussolini heeft besloten, dat de al- gemeene directie van den eeredienst van het departement van justitie naar dat van binnenlandsche zaken over gaat, dus onder zijn eigen beheer komt. Als alle ministerwisselingen onder het fascistische regime komt ook deze voor den buitenstaander geheel on verwacht. Vooral het heengaan van Grandi, die zich in de internationale politiek een goeden roep verworven had, zal het buitenland treffen. In den eersten tijd van zijn ministerschap zag men hem veelal voor niet meer dan een marionet van den dictator aan, later erkende men zijn zelfstan digheid. Er zijn meermalen geruch ten geweest over meeningsverschillen inzake de buitenlandsche politiek tus- schen Mussolini en Grandi, doch juist den laatsten tijd scheen laatstgenoem de het volle vertrouwen van den Duce te genieten. Het heengaan van eenige „Bestuur van den Nederl. Bond van Schoenmakers-Patroons en Schoenwinkeliersvereenigingen''. Zittende van rechts naar links: J. W. Sterkenburg, Penningmeester; M. I). Lankester, Amsterdam, Secretaris; W. Donker Pzn., Voorzitter; F. Hessels, Administrateur; H. Savenije, Groningen, Alg. Adj. Staande van rechts naar links: W. C. Teeling, Wormerveer; 1). H. Jansen, Voorst; Schuil, Assen; E. J. Theu- nissen, Rotterdam; J. F. de Jong, Wolvega. Hierboven geven wij het bestuur van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliersvereeni gingen, die dezer dagen z'n 25-jarig bestaan herdenkt. Was het eerst de bedoeling ter herdenking van dit feit een grootsche tentoonstelling van schoenen en leder te organiseeren, door de tijdsomstandigheden heeft men daarvan moeten afzien, en heeft men de herdenking teruggebracht tot eene tweedaagsche vergadering te Amsterdam, met receptie en de uitgave van een schitterend Jubileum-nummer van „De Schoen", waarover we elders wat meer zeggen. De Bond, onder leiding speciaal van de heeren Donker en Hessels, verkeert in weerwil van de malaise in krachtigen bloei, waartoe de aansluiting van de Vereeniging van Groot-Winkeliers het zijne zoo pas heeft bijge dragen. Wij feliciteeren den Bond en z'n kranig bestuur van harte met z'n zilveren jubileum en spreken de hoop uit dat hij moge groeien en bloeien tot heil der schoenmakerspatroons, schoenwinkeliers, de organisatie en 't vakonderwijs en niet minder van de schoen- en lederindustrie en handel in het algemeen. Nieuwe Raadsels. 1. Ik ben een spreekwoord van 24 letters 7—8-5-3 een grondsoort 11 10—9 lichaamsdeel 14 13—12 onpersoonlijk voornaam woord 21-4-24 vervoermiddel 2—6—20 telwoord 15—16 voegwoord 14-4—4 1 spijsverteringsorgaan 22—18—24 hulde, achting 3—19—23 17 heeft de bakker noodig 2. Van links naar rechts en van bo- ven naar beneden ben ik een meubel, stuk. dat in de studeerkamer thuis hoort xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxx het gevraagde woord land in Europa land in Europa nieuwsbladen plaats aan de Zuiderzee gebruikt de naaister verkorte jongensnaam voorzetsel uitroep om stilte medeklinker 3. Vul van onderstaande lettergrepen de ontbrekende letters in, tot men een bekend spreekwoord krijgt; H.t 1. .1 g.e. .o.d w.t e. .l.n.t. der andere ministers is niet minder bevreemdend, Rocco is de man van de herziening van het strafwetboek, Bottai de organisator van het corpora tiewezen. Zij golden voor de voorman nen van het fascisme, wier positie het vastst verzekerd was. Van de afgetreden ministers be kleedde Rocco het ministerschap sinds 1925, Mosconi sinds Juli 1928. Grandi en Bottai werden in September 1929 van onder-staatssecretaris tot minister bevorderd en toen werd ook Giuliano in het ministerie opgenopien. De Ltndbergh.affalre. Naar de correspondent van de .Daily Tel.- uit Washington meldt, heeft de federale detectievendienst het opsporingswerk naar de ontvoerders van baby Lindbergh gestaakt en de zaak thans overgelaten aan de politie van den staat New Yersey. De federale politie zal haar mede werking blijven verleenen, zonder evenwel al haar aandacht op het geval te concentreeren. De ambtenaren van den federalen politiedienst oefenen een scherpe critiek uit op de methodes van de politie van New Yersey. De Conferentie te Ottawa. De delegaties van Engeland en verscheidene dominions van de Brit- sche rijksconferentie zijn te Ottawa aangekomen, waar zij op hartelijke wijze werden ontvangen. Naar verluidt, zijn reeds overeen komsten tot stand gekomen tusschen Engeland en Australië en Engeland en Nieuw-Zeeland voor den handel met de koloniën, van welke overeen, komsten bij den aanvang der confe rentie mededeeling zal worden gedaan. BINNENLAND. De winkelsluiting op 15 Augustus en 1 November e.k. De Hoofdbesturen van den Nederl. R.K. Middenstandsbond, gevestigd te Utrechten denNederl. R.K. Bond van Handels Kantoor en Winkelbedien den „St. Franciscus van Assisie- te Amsterdam, doen opnieuw een geza- melijk beroep op H.H. winkeliers, om, zoover ze Katholiek zijn hun zaken overeenkomstig de wenschen hunner Kerkelijke Overheid op 15 Augustus, feestdag van O.L. Vr. Hemelvaart en 1 November. Allerheiligen, welke als Zondag zijn te vieren, te sluiten, en de niet-Katholieke winkeliers om het Katholiek personeel die dagen in de gelegenheid te stellen hun plicht te kunnen nakomen om die dagen als Zondag te vieren. Genoemde besturen doen daartoe eveneens een dringend beroep «p de Roomsche mannen, maar vooral ook op de vrouwen, om dien dag niet enkel „niet extra" te besteden aan het doen van inkoopen, maar, zooals het Katholieken betaamt, in het geheel geen Inkoopen te doen. Waar de R.K. winkeliers het offer weten te brengen, om aan het verlan gen van de Kerkelijke Overheid te voldoen, spreken genoemde besturen het vertrouwen uit, dat zulks door hun geloofsgenooten ook op prijs wordt gesteld, wat niet het geval is, wanneer ze dien dag de gesloten zaken voor bijgaan, en de geopende winkels in gaan om hun inkoopen te doen. De groei van de K.J.Nl.V, Op 31 Juli a.s. zal te Tilburg de Stichting plaats hebben van de Oio cesane KJ.MV,, welker afdeelingen voorheen vereenigd waren in de Dio cesane Contact—Commissie, kortweg C C. genoemd, welke laatste op initia tief van den heer G. Bergmans, oud-, voorzitter van de Tilburgsche KJ.M V., gevormd was onder deskundige leiding van den Z.Eerw. Z.Gel. heer Dr. J. v. Beurden. De eerste vergadering van de CC. had plaats op 23 Maart 1930 te Den Bosch, waarop vier afdeelingen waren vertegenwoordigd te wetenDen Bosch, Eindhoven, Helmond en Tilburg. Voorloopig zou dit contact van Ios- seren aard zijn daar met de K J M.V. nog niet die ervaring was opgedaan die het duurzaam bestaan van een federatief verband zou waarborgen. Dr. J. van Beurden trad bij de C C. als algemeen leider op en door zijn voortstuwende kracht en zijn buiten- gewone ervaring in de R.K. Midden- standsorganisatie maakte hij het den jongeren mogelijk een nauwe band te vormen tusschen de afdeelingen Indi vidueel. In November 1930 werd de C.C. uitgebreid met afgevaardigden van de afdeelingen Veghel en Deurne, terwijl Dr. van Beurden in dit winterseizoen een cursus gaf aan de diverse bestuurs leden in Sociologie. Op 7 juni 1931 ging onze initiatief nemer, de heer Bergmans, onze gele deren verlaten, waardoor aan de Jonge Middenstanders in het algemeen, maar aan de C C. in het bijzonder een ge voelig verlies werd toegebracht, daar hij zooals Dr. van Beurden terecht opmerkte een leider was van onmis kenbaar talent. In januari 1932 werd ons een tweede gevoelig verlies toegebracht, daar Dr. van Beurden, wegens overdrukke werk- zaamheden, ten spijt van alle afge vaardigden, zijn hooggeroemd geestelijk leiderschap moest neerleggen. Opgevolgd door den Z.Eerw. heer A. van Hellenberg-Hubar deed deze ons het enthousiaste werken van Dr. van Beurden terugkennen en door zijn bezielende leiding en volle toewijding kan op 31 Juli de definitieve Bond geslicht worden. De organisatie van de K.J.M.V. is aldus De K.J.M.V. in het bisdom Den Bosch heefl zijn plaatselijke afdeelingen met eigen bestuur. Van elke plaatse lijke afdeeling heeft een afgevaardigde zitting in de Bestuursraad, terwijl uit deze laatste het Diocesaan Hoofd bestuur gekozen wordt. De op te richten K.J M.V. in het bisdom Den Bosch zal bestaan uit tien plaatselijke afdeelingen met onge veer 450 leden. Nog een laatste wensch Op 31 Juli zoo mogelijk alle 450 K./.M.V.ers te Tilburg present. SPORT. H.E.C. Zooals wij Woensdag reeds hebben aangekondigd zal morgen het HEC— tournooi 'n aanvang nemen. Als eerste gast zal HEC een zeer sterke Willem II combinatie uit Tilburg als tegenstander ontvangen. Het zal voor de HEC'ers een zeer zware dobber worden om tegenover deze combinatie een bevre digend resultaat te bewerken. Toch hebben wij vertrouwen in de HEC- ploeg, temeer nog omdat deze in de laatste weken door verschillende oude en jonge krachten is versterkt. Wij noemen slechts het wederom meespelen van den oud-midhalf W. v. d Meerakker, die wegens Knieblessuur de laatste jaren niet van de partij kon zijn. Deze speelt thans rechtsbinnen, op welke plaats hij een goede verbetering belooft te wor den. Ook het wederom meespelen van Th. d. Wiel bleek de laatste wed strijden een goede aanwinst te zijn. De laatste maanden is door het HEC-elftal veel geoefend en daarom mogen wij wel wat vertrouwen in het elftal hebben. Wij hopen dat de spelers Zondag tegen Willem II een goed resultaat zullen weten te bereiken. Dit kan echter alleen als elke speler zich van de eerste tot de laatse minuut geheel geeft. Wij vertrouwen dat Zondag vele voetballiefhebbers op het HEC- terrein aanwezig zullen zijn om te ge nieten van een spannenden wedstrijd. Door zijn belangstelling geeft men blijk van zijn sympathie met't streven van het HEC-bestuur, dat geen kosten of moeite heeft gespaard om deze clubs in Waalwijk te krijgen. Voor de club die HEC de grootste nederlaag toe brengt in dit tournooi is als prijs ge steld een gouden clubmedallle en 11 draagmedailles. De wedstrijd zal aan vangen om half drie. Het HEC-elftal zal bij dezen openings wedstrijd verschijnen in nieuw shirt: wit hemd met geelzwart wapen. Om 1 uur zal het 2e elftal eveneens voor het tournooi spelen tegen NEO uit Sprang. Ook bi] dezen wedstrijd zal het aan spanning niet ontbreken omreden beide elftallen goed aan elkaar zqr. gewaagd De entreebewijzen voor dezen wedstrijd zijn ook geldig voor den wedstrijd van het le elftal. Voetbal. De Voetbalvereeniging H.V.V. maakt de secretarissen van de v. v. bekend dat door haar tot secretaris is benoemd P. Schapendonk. Het adres is St. Crispijnstraat No. lo Waalwijk. Seriewedstrijden S.D.O. Sprang. Deze seriewedstrijden zijn uitge schreven door de voetbalvereeniging SDO te Sprang en worden gehouden op Zaterdagen 23 Juli en 30 juli finale. Dinsdag 19 Juli is er geloot en komen de navolgende clubs tegen elkaar uit; Van 34 ExcelsiorSparta. 4-5 WSC-NEO. 5—6 Neerlandia—BSV. 6-7 RWB—Wilhelmina. Wij maken de vereenigingen erop attent, alvorens te beginnen eerst het reglement der seriewedstrijden te lezen dat in het kleedlokaal zal aanwezig zijn zulks om alle omregelmatigheden te voorkomen. Hier volgt het volledig program van SDO's nederlaagtournooi a s. Maandag Sparta en in dezelfde week Donderdag NEO II. Vervolgens elke week daarna: BSV en Neerlandiall, dan volgt NEO en BSV II, daarna Neerlandia en HVV en als slot Sparta II. De laatste wedstrijd zal ook op Maan dag worden gespeeld. Wij hopen dat elke vereeniging hier goede nota van zal nemen en ook dat allen hunne medewerking verleenen. Athletlek Kampioenschappen. De vereeniging „Kunst en Kracht" alhier zal deelnemen aan de wedstrij. den om het athletlek kampioenschap in 't diocees den Bosch. CAPELLE. Met een tweetal auto. bussen van „De Onderneming" uit Aalburg, maakten een 40 tal leerlingen der O.L. School in de Kom alhier jl. Dinsdag hun jaarlijksch schoolreisje, ditmaal naar Arnhem en Omstreken. 's Morgens werd op de heenreis een bezoek gebracht aan „Het Valkhof- te Nijmegen, waarna doorgereden werd naar Arnhem, waar allereerst „Sons- beeka, alsmede het aquarium bezich- tigd werden, waarna de tocht werd voortgezet naar^het aan den Schelmsche weg gelegen „Burgers Dierenpark'. Na deze te midden der bosschen schitterend gelegen inrichting door kruist te hebben, werd het bekende Hotel van den heer Verpoort aan de Schelmsche Brug opgezocht, waar de kinderen zich in den bij het hotel ge- legen speeltuin een uurtje vermaakten. Nadat hier nog een tweetal foto's der groep genomen waren, werd. na een bezoek aan „De Steenen Tafel", ge reden naar het „Kasteel Rozendaal", waar de kettingbrug en de bedriegertjes een ware attractie bleken te zijn. Tijdens de terugreis werd nog een bezoek gebracht aan Berg en Dal, waarna het gezelschap ongeveer half elf in de beste stemming en hoogst voldaan in Capelle arriveerde opge wacht door talrijke ouders en belang stellenden. Een woord van dank aan het onder wijzend personeel en aan allen, die er het hunne toe hebben bijgedragen om den kinderen deze prettige dag te be. zorgen, is hier zeker niet misplaatst. Bij de jl. Dinsdag gehouden In schrijvingen voorafbraak der Pastorie van de Ned. Herv, gemeente te dezer plaatse werd als volgt Ingeschreven Venis, Vlijmen f 557.— H. A. v. d. Pluijm, Dussen f 513. L. Koenen, Kaatsheuvel f 450.— H. Michaë! en Zn. Kaatsheuvel f 380.— H. Wagemakers, Capelle f 375.— C. P. Spuljbroek, Raamsdonk f 350 J. Quirljns, Capelle f 285.— Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden de heer M. Kommers, godsdienst-onderwljzer te Qortel en des nam. half drie Ds. Schlemper uit v.m. Besoijen. Bij zijn werkzaamheden In het bedrijf van de N.V. Adr. Oerlemans en Zn. te Labbegat had A. Verhagen Dz. het ongeluk van een stapel planken te vallen, met het noodlottig gevolg, dat geneeskundige hulp van Dr. R. alhier noodzakelijk was. Aan het Bruggetje had j 1. Don derdagmorgen 'n aanrijding plaats tus schen den vrachtwagen van Van Gend en Loos en den motorrijder B. uit Sprang. Behalve eenige materieele schade liep dit ongevalgelukkig goed af. Door den Inspecteur van den Landbouw is de heer J. Huljsman al hier benoemd om zitting te nemen in de Kamer voor Crisispachtzaken in het Kanton Waalwijk. Een gezelschap landbouwers uit deze omgeving zal a.s. Dinsdag per autobus van den heer J. de jong een bezoek brengen aan den Wieringer- meerpolder. XXX XX X

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6