Nieuws uil Kaalsbeuuei. nog altijd halfpondr pakje ne hengelaarsvereenlging „De .".rnnnd- alhier heeft besloten op 14 Aug. a.s. deel te nemen Z het bengelconcours te Heusden. 35 Het muziekgezelschap „Kunst na Tm« zal in samenwerking met de pnirde zangvereniging „'t Roze- f"ï-dezen 'zomer nog een drietal concerten geven- A s Zondag des nam. 2 uur hoopt J Ned. Herv. gemeente a. d. voor.rhpndlik op te treden Ds. Fok- uit Sprang, 's Morgens half tien leesdienst. 0 In den ring 's-Grevelduln- nMt der Ned. Herv. kerk bedraagt P» aantal vacatures thans vijf. en wel 51 Ned. Herv. gemeente alhier, Was- d5, loonschendijk, 's-Gravenmoer en E Het aantal vacatures in ge- S Nederland bedroeg 1 Juli j 1.330, 5S l« U winder dan op 1 januari c Door het bestuur der Kolen- Tn^vereeniging is besloten de tap der kolen te doen plaats heb- hpn" n de maanden Augustus en Sep. her Het rijden en lossen werd ,e"Jdra«en aan den voerman J. Bogers. s - In de vacature J. Genuït. die -Ut vertrek naar Waalwijk zich Wegnniizaakt zag te bedanken als lid SS het plaatselijk crisis-comité Sprang. p" He is benoemd de heer P. Hom- PPi voorzitter van de afdeeling van J 1 Chr Fabrieks- en Transport— arbeidersbond alhier, welke benoeming Soor hem is aangenomen, r c In de Geref. Kerk aan het Brug- oeiie"hoopt a s. Zondag 24 Juli des Sinrcens half tien en des namiddags drie op te treden ds. P, Keiser. ii Door den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport-arbeiders wordt de eerste week van September in de Erst Sellem Hoeve te Soest een tweedaagsche jeugdleidersconferentie gehouden. Door de plaatselijke afdee ling alhier van genoemde bond wordt hieraan deelgenomen. r - De postduivenvereniging „Nog Sneller' hield een wedvlucht vanuit Lier met den volgenden uitslag 1 2 3 6 Th. Groeneveld, 4 M. Ver- duin 5 24 27 M. Mesch, 7 Ant. Goed- Sart 8 S. v. d. Galiën, 9 13 18 22 28 30 C Oroeneveld, 10 11 12 1416M. van Peer, 15 20 29 J. van Oosterhout, 17 19 21 25 26 G. Vos, 23 J. v. Beek. Eerste overdulf G. Vos. WASPIK. Onze dorpsgenoote mej Willy Brokx maakte het overgangs examen met lof van de 5e naar de hoogste klasse aan het St. Gertrudis lyceum te Roosendaal. De geslaagde is pas 15 jaar oud. - Door de firma Schaapsmeerders- van Strien Co. is besloten hare elec- trische schoenenfabriek belangrijk uit te breiden. - Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het maaien van rogge. De aren zijn nog al goed gevuld, zoo dat de oogst wel mee zal vallen. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal des morgen» half tien op 't Dorp en om 2 uur op 't Veer in de Herv. kerk optreden Ds. H. Gulttart. - De collecte voor den Bond van Evangelisatie in de Herv. Kerk bracht alhier ruim 25 gulden op. - De Ned. Herv. Meisjesvereenl- ging onder leiding van Mevr. Guittar zal binnenkort een verloting houden ten bate van een te stichten Vereen!- gingsgebouw. - Door verschillende leden van he Groene Kruis werd tot steun der af deeling een extra bijdrage van ruim >1 340 bijeengebracht. - De scholier G. v. d. L. komende van achter een beladen hooiwagen werd dusdanig door een fietsrijder aangereden dat opname in het R.K. Ziekenhuis noodig was. - De kleine J. R. viel in een wie achter de ouderlijke woning. Gelukkig kon hij nog tijdig op het droge ge bracht worden, - Zr. Schuerma In dienst van he Qroene Kruis behaalde het Diploma Zuigelingenzorg. QEERTRUIDENBERG. Nog enkele uren en weldra zal de jaarlljksche kermis, waar zoo menigeen verlangent naar heeft uitgezien, een aanvang nemen. Dan zullen de lustige toonen van de draaaiorgels en jaszlnstrumen- ten weer tot ons doordringen, ten leeken dat de kermis Is beginnen. Jong en oud zullen weer echt genieten om het oude leed te vergeten en nieuwe krachten op te doen. Natuurlijk zal de heerschende crisis wel merkbaar zijn, doch vermaak behoeft toch niet altijt groote sommen gelds te kosten. En wie weet, zit hier of daar nog niet een stevige kermispot J Aan vermakelijkheden ontbreekt het wederom niet op de kermis. Circus de Muynck heeft zich jammer genoeg teruggetrokken en is zoodoende niet op het kermisterrein te bespeuren. Een circus is hier nogal in trek, terwfll men bovendien een geheele avond voor een matigen prtjs geborgen is. Het theater Boltlnl, waar ongeloof lijke kunsten worden vertoond, zal het daarom niet minder druk hebben. Verder zien we op het kermisterrein het lunapark van A. |anvier, hetgeen nog steeds een gezochte attractie blijft, de open draaimolen van Giessen, het onmisbare vermaak voor de jeugd.de luchtschommel, de prachtige autocar- roussel, de zweefmolen en draaimolen, j iet panopticum van Ackerinl en diverse jebak-, galanterie-en sulkerkramen Ook de café's zijn niet achterwege gebleven om het hun bezoekers zoo gezellig mogelijk te maken. Zoo zien we in hotel Modern het bekende strijkje van Mevr. van Eljke- ren met den drummer Tep, die op de kermis te Raamsdonksveer zoo'n over weldigend succes hebben geboekt; In hotel Centraal worden we Zaterdag vergast op een vroolljk strijkje door iet bekende gezelschap The Black and White Stars, terwijl het verder drie dagen dansen is in de Bioscoopzaal, n het café van Van Vessem Zaterdag en Zondag harmonicamuzlek, terwijl het In de andere café's alle dagen dansen is. Het belooft er dus wederom gezellig naar toe te gaan en wenschen onze ezers allen een prettige, doch gepaste kermis toe. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a s. des v m. 10 uur voor te gaan Ds. Strating uit Ooster hout. ST. IOACHIMSMOER. A.s. Zondag geven de drie alhier bestaande gezel schappen voor hun leden eenlge volksspelen op het terrein der voet balvereniging Blauw-Wit. Er is gezorgd voor afwisseling, terwijl zoo mogelijk muziek de spelen zal komen opvroo- ijken. De aanvang is bepaald op half vier namiddag. Voor het toelatings-examen der Bisschoppelijke Kweekschool voor onderwijzers te 's Bosch, slaagde o.m. onze dorpsgenoot P. G. A. Verhelst, eerling der Leoschool te Tilburg. De Moersche voetbalvereniging behaalde in de serlewedshijd, uitge schreven door de Zustervereniging Juliana* te Dongenvaart den 2en prijs bestaande uit een prachtigen >eker. HANK. Zaterdag j.I. heeft de heer A. Leemans alhier, zijn nieuw, naar de eischen des tijd» ingericht café yeopend, gelegen aan den Rijksstraat weg. Bij de opening en ook Zondag was het enorm druk, het leek wel kermis. Het café is voorzien van een nieuw biljart, geleverd door de firma Lang te Oosterhout. Biljartliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen. Het geheel is een gezellig interieur. DUSSEN. Het was den gemeente veldwachter Keiler ter oor gekomen, dat voor enkele weken geleden tegen over verschillende meisjes op den rijks straatweg tusschen de brug te Kelzers- veer en Raamsdonksveer. door een on bekend manspersoon niet te noemen handelingen waren gepleegd. Het is hem, met behulp van de gemeentepo litie te Raamsdonksveer mogen geluk ken het lage individu op te sporen. Het bleek te zijn een zekere H. K., wonende te Raamsdonksveer. Proces verbaal is opgemaakt. DUSSEN. De afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond komt a s. Vrij dagavond in ledenvergadering bijeen, in de consistorie-kamer der Geref. Kerk. De heer M, van Wijk zal een Inleiding houden over Samuel 17. HERPT. Het zal voor velen geen blijde tijding zijn te vernemen dat Gerrit Muyen tegen 1 Augustus eervol ontslag is verleend als postbode. Ruim 20 jaren zal hij alhier den dienst hebben waargenomen, steeds bereid om te helpen, steeds de grootste vriendelijkheid aan den dag leggende, onverschillig met wien en voor wien htj stond. In één woord Herpt verliest in hem een buitengewoon accuraat, actief en behulpzaam besteller, degene die zijn functie over zal nemen zal verscheidene jaren moeten werken om die populariteit te krijgen die Gerrit bezit. NIEUWS UIT HEUSDEN. 5 Blue Band heeft gedurende een reeks van jaren haar bijzondere reputatie gehandhaafd door de machtigste factor KWALITEIT. Voortaan wordt Blue Band gekarnd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. De prijs van Blue Band blijft onveranderd. Wees verstandig en koop uitsluitend Hollands beste standaardmerk. Heusden, 21 Juli '32. Voor het Ensaid-diploma (maat- knippen) slaagden de jonge dames: W. Binnendijk. M. Brouwers. N Vos, T. Boelen, R Kolff, F. van Strien en C. Verschure. Dinsdag slaagde te Breda voor het diploma MULO onze stadsgenoot, de jongeheer G Bouman. Woensdagmorgen had de jaar lljksche bijeenkomst plaats van de kinderen van 't Genootschap der H. Kindsheid. In optocht, waarin keurige bruidjes, trokken de leerlingen der R.K. Meisjesschool, begeleid door de Eerw. Zusters te kwart voor negen naar de R.K. Jongensschool, waarvan de leerlingen in den stoet traden. Hierna ging men te zamen naar de K. kerk ter bijwoning eener H Mis. 4a cfloop werden de kinderen, zotals lier gebruikelijk is, gul onihaald. Met toestemming van B. en W. wordt eerstdaags een collecte gehou den voor het Tehuis van alleenstaande blinden van alle gezindten in Nederland te Wollheze. 10 October a.s. bestaat de R.K. Fanfare 30 jaren. Bij gelegenheid van haar 3e decennium Is de vereeniglng voornemens een internat, concours te houden op 15 en 16 Oct. voor solisten en kwartetten (muziek en zang). Deel- nemenden kunnen zich aanmelden tot 10 September. De verloting bi) de damclub V.D. heeft plaats' in 'i Wapen van Amsterdam op Maandag 25 Juli om 8 uur n m. Woensdagavond speelde hier een gecomb. elftal van „Hollandla" en „D.V.O." Haarsteeg tegen Longa. De laatste verloor met 4—2. Kaatsheuvel, 19 Juli 1932. Gemeenteraadsvergadering. De Raad der gemeente Loon op Zand is uitgenoodigd tot het bijwonen eener openbare vergadering te hou-, den op a.s. Zaterdag 23 Juli, des na middags om 3 uur ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Verordening op het verstrekken van sterken drank of zwak alcoholi- schen drank in het klein op den open baren weg in deze gemeente. 2. Schrijven van W. F. Aartsen tfc Loon-op-Zand, waarbij deze verzoekt den hem opgelegden aanslag inzake 't vergunningsrecht te willen verminde ren. Dienaangaande mogen wij opmer ken, dat het door hem te betalen ver gunningsrecht 52.50 bedraagt. Deze aanslag houdt verband met de jaar lijks te schatten huurwaarde die de localiteit in verband met den omvang van het bedrijf, kan geacht worden te bezitten. Voor het perceel in ques- tie is, zulks met het oog op de aange bouwde zaal, de huurwaarde geschat op 350.waarvoor op basis van I 7.50 per 50.een recht van 52.50 verschuldigd is. 3. Schrijven van de Tramweg Mij. de Hollandsche Buurtspoorwegen om subsidie van 50. 4. Voorstel om het crediet bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten dat in rékening-courant kan worden opgenomen, van 40.000 tot 76.000 te verhoogen. Zulks met het oog op de uitgaven aan de werkverschaffing verbonden, waarvan de kosten eenerzijds n.l.voor 75% worden gedekt door Rijkssubsi die en anderzijds uit de gewone mid delen moeten worden gevonden, voor welk doel in de vorige vergaderingen de belastingen (gem. fondsbelasting en personeele belasting) niet onbe langrijk werden verhoogd, heeft de Bank voor Nederlandsche Gemeenten goedgevonden om het crediet dat onze gemeente heeft, met 36.000. le verhoogen, ten einde de daaraan verbonden uitgaven te kunnen finan- cieercn. 5. Adres van de winkeliers it Loon op Zand om openstelling van de winkels op Zondagen. Adressanten verzoeken te willen bevorderen dat hun winkels zij het dan niet den geheelen dag, dan toch gedurende een bepaalden tijd mogen geopend zijn, b.v. 4 uren. Zij gronden dit verzoek op het doorgaand verkeer en op het feit, dat de buiten de kom wonende menschen gewoonlijk 's Zondags in de winkels komen om hun inkoopen te doen. Terwijl 't eerste bezwaarlijk als mo tief kan gelden, wijl het doorgaand verkeer voor zoovele plaatsen in de provincie geldt, valt er mogelijk iets le zeggen voor het tweede motief dat het in een plattelandsgemeente ge bruikelijk is dat de buiten de kom wonende personen van hun 's-Zon- dagskerkgang gewoonlijk gebruik ma ken om hun inkoopen in de winkels te doen. Daarvan zou, ook wat onze gemeen te betreft, mogen worden gesproken Wij hebben er geen bezwaar tegen dit motief bij de regeering te doen gelden om een openstellingstijd voor de winkels op Zondag te krijgen, doch zouden ons dan tot den voormiddag moeten beperken. 6. Verzoek van den Plaatselijken Leider der Afdeeling Kaatsheuvel van den Bijzonderen Vrijwilligen Land- storm om een subsidie van 100. voor het houden van prijsverschietin- gen' Evenals het vorig jaar stellen wij U voor een bedrag van 50.als sub sidie te verleenen. 7. Voorstel tot het vernieuwen van de centrale verwarming aan de Bijzondere R.K. Jongensschool te Kaatsheuvel (Schoolstraat). De centrale verwarming in de vo renbedoelde Jongensschool is niet in orde. Buiten de ketels welke ver nieuwd moeten worden, voldoet ook de leiding niet aan behoorlijke eischen met het gevolg, dat de school bij een eenigszins lage temperatuur niet vol doende kan worden verwarmd. Aan dit euvel is alleen dan tegemoet te komen, indien de leiding doeltreffend en technisch juist wordt gemonteerd en de verwarmingsketels goed zijn. Wij hebben ons dienaangaande, om de meeste zekerheid te hebben dat de installatie goed wordt omgezet, ge wend tot het Technisch Bureau „Ate- bur" te Utrecht. Op grond van al het vorenstaande stellen wij voor ons te machtigen deze werkzaamheden die ruim 2000. zullen kosten, uit te voeren, waartoe wij ons met den plaatselijken instal lateur G. Markus willen verstaan. 8. Adres van het bestuur van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm te Loon-op-Zand om een renteloos voorschot van 200.ten behoeve van den aanleg van een schietbaan. Voor deze baan, welke 350. kost, is ƒ100.uit eigen middelen beschikbaar, wordt door het rijk 50 als bijdrage disponibel gesteld en wordt het restant als renteloos voor schot van de gemeente gevraagd, te rug te betalen in 4 jaren. Zonder dat omtrent deze restitutie een behoorlijke waarborg wordt ge geven, wil het ons voorkomen dat daartoe niet te besluiten is. 9. Voorstel vaststelling verorde ning regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging der veldwachters. Deze verordening is in concept aan de leden toegezonden. 10. Voorstel verhaal van besmet telijke ziektegelden in gevallen van vervoer, afzondering, onderzoek, rei- (D O

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7