Miioproêramma Echt en goed 7 van de 10 moeders konden Blue Band niet van natuurboter onderscheiden VERSCH GEKARND 'm, m roeE s. 'etet eilj. ende 'ken elta ente. Hid. uitr w, be. veer ptre igen fide; orde voor dooi z eet hel l 'acht den zou raad achi nder zoo verk dekt zeil van wer. Wal han. d In it te hoe 8. pas nen. loen uit- kten een ver- B., nog cai- if te nige stol rten ge- I hel raan i de ude spr, op kon aan. i de hij iten rtoe ver. de den ten lier ïad. t B. ring den niet zijn laar wel den iale nan hfl •en. ten slot op ken :am en- lijk ing ?en ;eft 10» >ed ste de jor bat Ité, RECHTZAKEN. Wederspannigheid. Ter zake van wederspannigheid stond terecht W. A, T„ mandenmaker te Vlijmen. Verdachte bekende dronken te zijn geweest en wederspannigheid te hebben gepleegd toen de agent van Politie, Dirk Steenland, hem wilde arresteeren. Qet. D. Steenland verklaarde, dat verdachte goed is, als hij niet drinkt. AI meerdere veroordeelingen heeft hij achter den rug. Verdachte had zich ook nu weer leelljk vergist en zich vrij ernstig verzet. Eisch en uitspraak luidden f 25.— boete subs. 25 dagen hechtenis. Een eigenaardig duo. M. v. E. en Q. v. W. beiden knecht te Nieuwkuik stonden bij de remise te Drunen, toen A. Driessen, chauffeur te Heusden de autobus wilde terug rijden. Na herhaalde signalen wilde het tweetal geen stap wijken, waarop de chauffeur hen verzocht plaats te maken. Het tweetal ontstak hierover zoo in woede dat ze den chauffeur te lijf gingen en verdachte v. W. ook nog een ruitje van het portier vernielde. Nog getuige Driessen, noch Martinus van Weert konden positief verklaren wie den chauffeur te lijf was geweest, al meenden zij dat v. W. de schuldige was. De vernieling werd gepleegd door verdachte v. W' Dit werd nog bevestigd, door de hevig bloedende pols die hij na dien had. De eisch luidde tegen beiden wegens mishande ling, vrijspraak, uitspraak conform. v. W. werd wegens vernieling ver oordeeld tot f5 boete subs. 2 dagen hechtenis. DRUNEN. De Missie-tentoonstelling georganiseerd door den Missienaakring werd Zaterdagmiddag om 4 uur olfi- cieel geopend, door den Z Eerw. Heer Pastoor Ooossens, Bij deze gelegenheid waren tegen woordig de Eerw. Heeren van Dal en Willems, Burgemeester v. d. Heijden en echtgenoote, beide wethouders Dr. Akkermans en vele belangstellenden. De Z.Eerw. heer Pastoor opende deze bijeenkomst, en bracht dank aan de meisjes van den Missienaaikring en hun Directeur kapelaan Willems voor het schoone en nuttige wat hier te zien is. De geheele inventaris met kerkbenoodigdheden, aldus de pastoor, is bestemd voor Pastoor Pater Lam. bertus in Udone bij Ende in de Flores missie in Ned. Indië. Kapelaan Willems dankte den Z.Eerw. Heer Pastoor voor zijn hartelijke woorden en voor de bereidwilligheid om deze tentoonstelling officieel te openen. Wij hebben, zegt spr., het plan om telkens voor een of andere missie een geheelen uitzet te vervaar digen. Deze is nu voor de Paters van Steljl bij Uden. De Eerw. Pater Ceulemans, afge vaardigde van het Missiehuis van Steijl wenschte de meisjes met hun ijverigen Directeur geluk en hij dankte hen namens Pater Lambertus. Door de firma van Nelle werd hierna koffie en thee geschonken. Alle aanwezigen waren vol bewon dering voor het tentoongestelde werk. De verschillende vermakelijkheden werden door de dames goed geëxploi teerd en geen bezoeker ging naar huis zonder zijn offertje gebracht te hebben. Zondags werd in alle H. Missen een predicatie gehouden door den Eerw. Pater waarna een collecte. Begunstigd door mooi weer had Zondag op de banen van de Hand boogschutterij .De Wets Zonen* ge vestigd in den prachtig versierden tuin bij H. Pulles—de Wit, het groote Bondsconcours plaats, georganiseerd door den Oranjebond. Om 1 uur opende de Voorzitter van den Oranjebond de heer de Boer het concours, waarna de strijd een aanvang nam. Ongeveer 7 uur was het einde van dit goed geslaagd concours. Alvorens de prijzen werden uitge reikt sprak de Voorzitter nog een woord van dank. De heer van Esch bracht een eer biedige hulde aan de nagedachtenis van wijlen Jos. Pijnenburg, die ruim 45 jaren lid is geweest van de handboog sport. De Voorzitter bracht nog een extra woord van lof aan den heer Bfullemans, secr. van den Oranjebond, voor zijn zware en moeilijke taak. De heer van Each sprak de hoop uit dat op het volgende concours te Boxtel weer alien zullen present zijn. De prijzen werden als volgt uitge reikt lste Zestallen. 1 Willem Teil, Vucht 117 punten. 2 Ons Qenoegen, Vucht 116 punten. 3 Saranus, Liempde 101 p, 4 Constantia Drunen 97 p. 5 Eendracht Rozenjacht Boxtel 92 p. 6 Nimrod, Hintham 90 p. Ons Qenoegen. Herpt 90 p. 13 na., 8 De Wets Zonen, Drunen 89 punten. 9 Kariovalda, Esch 87 p. 10 Prins Hendrik. Helvoirt 81 p. 11 Amicltia, Boxtel 76 punten. lste Eereprijs W. van Son van Ons Qenoegen Vucht 24 p., 5 Rozen na, 2e Eereprijs L Frensen 24 p., 5 vieren na. lste Rozenprijs Victoria Elshouf 4 Rozen. 2de Rozenprijs L'Union Boxtel, 3 Rozen. Vierenprljs Eendracht, Rosmalen, 4 vieren. Drieenprijs Buiten Verwachting Vlijmen, 12 drieen. Tweeenprijs St Joris Vucht 14 tweeen. Eenenprijs Dageraad, Vucht 8 eenen. lste Kampioen Willem Teil, Vucht 39 punten. 2e Kampioen Kariovalda, Esch 38 p. 3e Kampioen Constantia Drunen 33 punten. 2de Zestallen. 1 Constantia, Drunen 95 punten. 2 De Wets Zonen, Drunen 81 punlen. 3 Kariovalda, Esch 75 p. 4 Ons Ge noegen, Herpt 69 p., 15 na. 5 L'Union Boxtel 69 p., 14 na. Rozenprijs Dageraad, Vucht 5 Rozen. Drieenprijs Ons Genoegen, Vucht 9 drieen. Eenenprijs Eendracht Rozen- jacht, Boxtel 11 eenen. lste Kampioen Constantia, Drunen 31 punten. 2de Kampioen Ons Ge- noegen, Herpt 28 punten. lste Eereprijs Jac Luiben uit Vucht 24 punten. 2e Eereprijs J. Klomp van Constantia Drunen 21 punten 5 na. De Oranjebond kan met genoegen terugzien op dit zoo schitterend ge slaagd concours. In het bestuur van het Wit Gele Kruis is de heer M. v. Huiten benoemd tot Secretaris-penningmeester. GEERTRUIDENBERG. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Vrijdag 29 Juli 1932, des n.m. twee uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Mededeeling proces-verbaal van kasopname over het 2e kwartaal 1932. 2. Aanbieding gemeenterekening en bedrljfsrekeningen, dienst 1931. 3. Benoeming van een commissie tot onderzoek der rekening dienst 1931 en tevens voor onderzoek der begroo ting, dienst 1933. 4. Vaststelling 2e kohier Honden belasting, dienst 1932. 5 Vaststelling verordening, regelen, de de eitchen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Qeertruidenberg (art. 223 der gemeentewet). 6. Aanvraag aankoop bouwterrein door f. Blljlevens. 7. Ingekomen stukken. Zondag a.s. zal in alle H. Missen door den Zeereerw. Pater Schoonen, rector van het St. Agnesgesticht een predikatie worden gehouden over de Missie, waarheen hij binnenkort zal vertrekken, terwijl dan tevens in alle H. H. Missen de opbrengst van de schaaicollecte voor dat doel zal worden besteed. Op 7 Augustus a.s. zal de pro cessie Kaatsheuvel Kevelaar haar jaarlijksche bedevaart houden. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij den broedermees- ter, den heer A. de Kroon. Onze stadgenoote mej. Krols, die op het j.l. gehouden examen slaag de voor het diploma kraamverzorgster, is als zoodanig benoemd bij het Wit- Qele Kruis alhier. Voor het eindexamen M U L O. slaagde onze stadgenoote Jeanne Jan sen. Zij genoot haar opleiding op het pensionaat der Eerw. Zusters van het H. Hart, te Moerdijk. Ondanks de malaise heerschte er Zaterdag en Zondag op de kermis een levendige drukte. Vooral Zondag was het aantal vreemdelingen enorm. Ver schillende attracties maakten goede zaken, terwijl het in sommige café's zoo druk was, dat alle plaatsen bezet waren. Qeen enkele wanklank werd gehoord, zoodat de politie niet hande lend behoefde op te treden. Donderdag n.m. werd de heer A. Bammens alhier, wandelende op den Maasdijk, onder Raamsdonksveer, aangereden door een wielrijder. De heer B. sloeg achterover en viel met zijn achterhoofd op den cementen weg en bekwam door den val een lichte hersenschudding. Hoewel het ongeval zich aanvankelijk niet ernstig liet aan- zien, moest de heer B. Zaterdag naar het ziekenhuis worden overgebracht en is reeds Zondag aan de gevolgen over leden. De getroffene is ongehuwd en 71 jaar. De leverantie van kolen, voor rekening van deze gemeente, is bij aanbesteding opgedragen aan de firma Wed. S. Q. Meijers alhier. MEEUWEN. Op Zaterdag 23 Juli ontmoette de voetbalvereeniging DVO alhier op haar terrein in een vriend- schappelijken wedstrijd de versterkte BW uit Besoijen, welke laatste met een 0 1 overwinning uit den strijd kwam. Voor dezen wedstrijd was zeer veel belangstelling en hij had een zeer spannend verloop. Speciaal de rechter vleugel van BW toonde groote acti viteit en werkte met veel succes. Over den wedstrijd het volgende: DVO trapte af en onmiddellijk na den aftrap werd aan beide zijden een vlot, snel spel vertoond DVO bleef voor. In deze tijden van bezuiniging - nu de boterprijzen stijgen - is Blue Band een ware uitkomst. Waarom zoudt U dus geen Blue Band koopen? Blue Band wordt gemengd met 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Koopt Hol lands beste Standaardmerk Ioopig meester van het terrein. Hun aanvallen waren talrijker, doch strand- den steeds op het soliede verdedigings werk van de achterhoede der tegen partij die met lange trappen het ter rein zuiverde en hun voorhoede aan het werk zette. De BW doelverde- diger toonde in die periode zijn goede kwaliteiten en keert meesterlijk de vele aanvallen, daarbij schitterend ge steund door zijn backs. Geruimentijd is daarna BW in de meerderheid en ontkomt het doel van DVO meerma len op gelukkige wijze aan een door boring. De druk werd echter te groot en er moeten doelpunten komen. De aalvlugge rechtsbinnen van BW, D. van Zeist, krijgt den bal toege speeld, passeert twee, drie tegenstan ders en met een keihard, vliegend schot, dat den DVO doelverdediger verraste, bezorgt hij zijn club de leiding. Hoewel er aan beide zijden nog verwoed wordt gestreden worden voor de rust geen doelpunten meer gemaakt. Na de rust werd vrijwel hetzelfde spelbeeld vertoond. Beiderzijds werd herhaaldelijk aangevallen, zonder ech ter doelpunten te kunnen maken Hoe men ook zwoegde, in den stand kwam geen verandering meer en BW had verdiend gewonnen. Hun invaller rechtsbinnen is een geboren voetballer, die door zijn tactiek en groote spel- kennis veel tot het succes van BW heeft bijgedragen. De leiding was in goede handen. MEEUWEN. Op Woensdag 18 Juli werd hier een Fokpaardendag gehouden op een terrein van A. D. van Buuren. In de eerste plaats had een keuring plaats Militair Certificaat voor hengsten en merriën. Aangeboden werden 3 hengsten met afstammelingen n.l. Prins Reinfürst van de Coöp. vereeniging tot bevor dering van het Paardenras in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen en Matadorus en Groot meester beiden van A. Z. Snoek te Almkerk, en 42 merriën. De uitslag van deze keuring wordt eerst later gepubliceerd. Vervolgens werd een keuring gehouden vanwege de Provinciale Regelings Commissie voor hengsten met afstammelingen. Hier dong mede Prins Reinfürst voor noemd met 17 veulens. Hiervan werden de volgende 14 be kroond. De veulens van Wera van J. W. Burghout te Eethen, Ladinia van W. G. J. Branderhorst te Eethen, Kania van A. D. van Buuren te Meeuwen, Catora en Giwanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Odelfrie van J. Maris te Oudemolen, Poolster van A. A. Bink te Raams- donk, Jinaka van P. Nieuwenhuizen te Giessen, Jicota van G. H. Straver te Babyloniënbroek, Limora van C. H. van Everdingen te Heesbeen, Balbina van G. J. Hartgers te Doeveren, Iglorie van W. Snoek te Nieuwendijk en Gicera van A. W. Verhoeven te Herpt. Tenslotte werd nog een keuring gehouden van stamboekmerriën met veulen en van eenjarige merriën om 10 prijzen a f 10, Van de merriën met veulen werden bekroond, Gicera van A. W. Verhoe ven te Herpt, Iglorie van W. Snoek te Nieuwendijk, Odelfrie van J Maris te Oudemolen, Kania van A van Buuren te Meeuwen, Katora van G. J. W. Branderhorst te Eethen en Jicota van G. H. Straver te Babylo niënbroek en van de eenjarige merriën: Trouwe van W. G J. Branderhorst te Eethen, Tatora van G. J. W. Bran derhorst te Eethen, Thilda van Gebr. Oerlemans van der Schans te Dronge- len en Torilla van A. D. van Buuren te Meeuwen. BABYLONIEN BROEK. Bij C- Straver alhier is een zwartbonte pink met kol opgestald die daar reeds eenige weken in de weide liep en waarvan de eigenaar onbekend is. Belanghebbende kan zich wenden tot den heer Straver of tot de gemeen, tepolitie. it d{ faad 1 b{. neel dei VOOI hail lulj. elas. ïhtei 30fd kten DONDERDAG 28 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) god GramofoonniuzicK. Morgenwijding. 'l5 Grainofoonniuziek 10.OU 10. 10.30 Solistenconcert. r,An Causerie door Mevr. R. Lotgering- Hillebrand. .<30 Solistenconcert. .,',10 Lunchmuziek. 9|ó Solistenconcert, ó'oo Gramofoonmuziek. '4j,0 Ziekenuur. «00 Causerie door Max Tak. 330 Kovacs Lajos en zijn orkest. «30 Sportpraatje over zweefvlfegen. -DO Kovacs Lajos en zijn orkest. 300 Gramofoonmuziek. 03O Concert door het Utrechtsch Ste delijk orkest. ,,30 Voordracht. 345 Het Utrechtsch Stedelijk orkest. 10*35 Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dias. IQ45 Aansluiting met „de Vereeniging" te Nijmegen. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) o00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 11, oo Gramofoonmuziek. v,|'|5 Korte ziekendienst door Dr. J. A. Rust. 10 45 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) jj 00 Gramofoonmuziek. jj 30 Pastoor L. II. Perquin O.P.Gods dienstig halfuurtje. 32.00 Politieberichten. 1215 The Dutch Gentleman Band. (N.C.R.V.) 2.00 Gramofoonplaten. 300 Vrouwenhalf uurtje. 4(10 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5.45 Cello-recital. 6.45 Cursus knippen en stofversieren. 7.00 Declamatie. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 3.00 Ds. K. H. Wallien: „Het bezoeken van zender en studio". 3,15 Concert door het NCRV Klein orkest. 9,00 Lezing door Ds. L. Netelenbos. 9,30 Vervolg Concert. 10,01) Persberichten van Vaz Dias. 10.45 Gramofoonplaten. VRIJDAG 29 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 3,00 Gramofoonmuziek. 900 VARA-Septet. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Voordracht. 10.30 VARA-Septet. 11.00 Voordracht. 11,15 VARA-Septet. (A.V.R.O.) 12.00 Concert door de Amsterdamsche Orkest vereeniging. 2,00 Een praatje over Salzburg. 2.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. (V.A.R.A.) 4,00 Gramofoonmuziek. CHI Knutsehverkjes voor kinderen. 5.Ö0 VARA-orkest. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 A. M. de Jong vertell over zijn Roemeensche reis. III. 7,00 Orgelspel. 7.20 VARA-orkest. (A.V.R.O.) 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. (Behoudens goed keuring door den Minister van Waterstaat). (V.P.R.O.) 8.00 VPRO-nieuws. 9.00 Lezing door Ds. H. de Jonge. 10.00 Persberichten door hel Vrijz. Godsdienstig Persbureau. 10.05 Persberichten van Vaz Dias. 10.15 Cursus: Oud-Testamentische fi guren. (V.A.R.A.) 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12,00 Politieberichten. 12.15 KRO-Ivwintet. 3.00 KRO-kwartet. 6.10 KRO-Orkest. 6.10 Vlaamsch programma. 7.10 Lezing: „Rondvluchten door Ne derland". 7.30 Politieberichten. 715 De a.s. Olympische speleji le Los Angeles. 8.00 Koninklijke Militaire Kapel. 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. Daarna 'n Vlaamsche vertelling. 10.15 Reportage van de Indische Ten toonstelling te 's-Gravenhage. ZATERDAG 30 JULI 1932. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Amsterdamsch Solistenkwintet. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 1015 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. 1200 VARA-Septet. 2.15 Kwartiertje, te verzorgen door 't Instituut voor arbeidersontwikke ling. 2-30 Gramofoonmuziek. 3.00 Arbeiderssport. 3.30 Henriette Davids in haar reper- toire, afgewisseld door gramo foonmuziek. 3-15 Actueel allerlei uil de arbeiders- beweging. '■30 Gramofoonmuziek. j-15 Uit de roode jeugdbeweging. Ü-00 Gramofoonmuziek. 5.30 Orgelspel. 8-30 Kinderuurtje. (■30 Gramofoonmuziek. .'•45 Toespraak door A. de Vries, voor zitter van de VARA. "OO Zaterdagavond-programma m. m. v. het VARA-orkest. 10.00 Persberichten van Vaz Dias, VARA-varia en voetbalmededee- lingen. 9.30 Orkest. 11.00 Gremofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) ,■00 Morgenconcert. '•OO* KRO Kunst ensemble. "•30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-Sextet. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Esperanto-nieuws. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.10 Journalistiek Weekoverzicht. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.10 Lezing door Prof. Dr. Alph. Steger 7.30 Politieberichten. 7.45 Sportpraatje van de R.K.F. 8.00 Cabaret-programma. 11.00 Gramofoonmuziek. BLUE BAND BB 5I-0262 M zijn Poeders alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3