Net Dagmeisje, Boouimaierfaliio handel I. C. VAN HAARLEM. min Kunsthandel gevraagd n.v. Reederij „THOR GOEDERENDIENST TILBURG. Spiegels en Schilderijen Etsen - Schilderstukken Kruisbeelden. Madonna's in plaat en beeld. Encadrementen. [fin de Zomerstraat.^ Is van het resultaat der onderhande lingen over de twee volgende kwesties, nl. Ie. de onderhandelingen der zee mogendheden over de voorstellen van Hoover en de bijlegging der meenings verschillen tusschen Italië en Frankrijk. 2e. onderhandelingen over de Duit* sche aanspraken op gelijkheid van u,, ...„„voj.w.j- bewapening, welke door Frankrijk In Schen spoorweg wordt ernstig bemoei-teéen gister middag op de Prinsegracht principe wordt verworpen, terwijl lijkt. Thans bericht bet Japansche mi- een demonstratie georganiseerd. Lenige China en Japan. Tusschen de beide Oost-Aziatische mogendheden wil het nog niet best vlotten. Herhaaldelijk hebben nog schermutselingen plaats tusschen Chi- neesche en Japansche troepen; ook de Russen zouden hierin gemengd zijn. Het verkeer op den Noord-Mantsjoerij- 9chans" aan den ingang der gemeente wel eenige aanleiding geeft. Men heefr de beenderen verzameld en zorg gedragen voor een behoorlijke ter aardebestelling op het kerkhof. Werkloozenrelletjes in Den Haag. Het werkloozen strijdcomité had Engeland, Amerika en Ausirallë er In principe mee accoord gaan, doch In de practljk naar een compromis streven. Na vijf maanden confereeren is het resultaat nog maar pover en het ts te hopen dat de gedelegeerden bij de hervatting der besprekingen de zaken wat krachtiger aanpakken. Uitzonderingstoestnnd opgeheven Rijkspresident von Hindenburg heeft de verordening onderteekend, waarbij de voor Groot-Berlijn en de provincie Brandenburg afgekondigde uitzonderingstoestand wordt opgehe* ven. Als gevolg van deze verordening gaan de uitvoerende macht, zoomede liet commando over de politie in Ber lijn en Brandenburg onmiddellijk van de militaire autoriteiten weer op de burgerlijke autoriteiten over. Het verbod van terroristische ac ties wordt door de opheffing van den uitzonderingstoestand niet aangetast. /Jr. brlimng's criitek. De gewezen rijkskanselier dr. B ilf nlng heeft te Mü-iChen een rede ge houden, waarvoor enorme belangstel, ling bestond. Biüning wees er allereerst op, dat hij sinds 1930 zijn politiek had kun. nen voeren zonder afkondiging van den staat van beleg, zonder generaals en zonder dat In luttele weken (Ijds de golltleke strijd honderd dooden had gtëischt. Voorts verklaarde hij zich ernstig bezorgd te maken overdeont wikkeling in Pruisen. Duitsch Opleidingsschip vergaan. Van de 1U0 opvarenden slechts 40 gered. Uit Kiel meldde men gisteravond 't volgende Vanmiddag om half 3 is het oplei dingsschip Niobe van de marine in 'n onweersbui bij het lichtschip Feh- marn Belt omgeslagen. De booten van bel lichtschip zijn dadelijk naar do plaats des onheils gegaan, waar ook het stoomschip Therese Rust is aan gekomen, dat meldt 40 geredden aan boord te hebben. Het schip is in een zwaar onweer bij een plotseling uitschietende bui omgeslagen, even nadat het de Do X, die van Travemunde naar Kiel onder weg was, was gepasseerd. Het schip is zeer snel gezonken; binnen 3 minuten. Nopens bet lot van de vermisten verkeert men nog in het onzekere. Men mag er echter op rekenen, dat de booten van het lichtschip Fehmarn Belt nog verscheidene opvarenden ge red hebben. Toen de bui over was, is het kalm weer geworden, zoodat het ook mogelijk is dat nog andere sche pen opvarenden, die zich zwemmende boven water hebben weten te houden, gered hebben. Behalve de gezagvoerder is nog een eerste luitenant ter zee, Lott, gered. Er worden GO opvarenden vermist. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat zij om het leven zijn gekomen. Het schip mat 600 ton en bad een motor van 240 P.K. De bemanning bestond uit G officieren, 50 adelbor sten, 18 aspirant-onderofficieren en 25 onderofficieren en schepelingen. Hel schip was uitgevaren voor een oefentocht, die tot half September had moeten duren. De conferentie te Ottawa. Op de economische rijksconferentie te Ottawa schijnt men al tot afgeronde plannen te komen. Het valt het Moeder land niet mee tegen de machtige domi nions. Baldwin, de voornaamste man der Engel sche delegatie had met zoo veel nadruk verklaard dat deze confe rentie niet mocht leiden tot een hooger opvoeren der tolmuren, maar de voor stellen die de afgevaardigden der do minions lieten hooren, gingen meer in den geest fan isolatie-politiek. Zoo ging de Australiër Bruce te keer tegen de invoer van Russisch graan in Engeland. De eischen der dominions zijn drie erlei. Ten eerste Engelsche tarieven op voedingsmiddelen, vooral op vleesch, dat thans op do vrije lijst staat, omdat dan aan de dominions een voorkeurs behandeling zal worden toegestaan. Ten tweede het door Nieuw-Zeeland ver langde quatosysteem ter beperking van den invoer uit niet-Britsche landen. Ten derde gedeeltelijke of volstrekt in voerverbod voor Russische artikelen, waarop vooral Canada en Australië aandringen. Het is voor de Engelsche delegatie een zeer moeilijke situatie. In de na tionalistische pers moeten de afgevaar digden Baldwin en Runciman het ont gelden. nisterie van oorlog dat zijn troepenhonderden werkloozen waren daar weer uit de provincie Jehol zijn terug- gelrokken, daar aan de gestelde voor waarden voldaan is. De stad Tsjao-Lan is door Japanners voor een goed deel platgeschoten. Zuid-Amerikaansche onrust. In Zuid-Amerika spookt het op ver schillende plaatsen. Op de eerste plaats is er het conflict tusschen Bolivie en Paraguay. Blijkens een Reuterbericht uit Asun cion ontvangen te Buenos Aires zouden 1400 man Boliviaansche troepen met geschut in opmarsch zijn tegen grens troepen van Paraguay. In het Gran Chacogebied zijn troepen van Paraquay geconcentreerd. Een onheilspellend, maar dan ook wellicht niet ten volle betrouwbaar bericht uit Salta meldt dat 25 vliegtuigen naar het front zijn gedirigeerd. In Chili is generaal Ibanez opnieuw verbannen. Hij is naar Argentinië te ruggekeerd. Dan is er nog de opstand in Brazilië. De luchthaven van Sao Paulo, waar de opstandelingen hun hoofdkwartier hebben opgeslagen, is door tien regee- ringsvliegtuigen gebombardeerd. Ook op verschillende plaatsen in de om geving van Sao Paulo, zijn door regee- ringsvliegtuigen bommen geworpen. De opstandelingen beweren de regee- ringstroepen te hebben verslagen en den opperbevelhebber dezer troepen, generaal Tavora te hebben gevangen genomen. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Juli. Ter vee markt waren heden aangevoerd 186 paarden, 34 veulens, 1 ezel, 466 ma gere runderen, 910 vette runderen, 353 vette kalveren, 494 nuchtere kal veren, 99 schapen of lammeren, 58 biggen, 10 bokken o fgeiten en 11 ovei- loopers. De prijzen waren: koeien 1519, 28—30, 34—35 c., ossen 17—19, 26— 28, 32—34 c., stieren 17—18, 20 -22, 2425 c., kalveren 2527.5, 32.5 37.5 en 4446 c., alles per pond. Prijzen per stuk: melkkoeien ƒ150 230, stieren 50300, paarden ƒ125 290, slachtpaarden ƒ90175, hit ten 75170, veulens ƒ2050, nuchtere fokkalveren ƒ912, slacht dito 48, kalfkoeien 120230, pinken 3090, vaarzen ƒ90175, biggen 47.50, biggen per week 40 75 cent. GEMENGD NIEUWS. Een slagersknecht doodgeschoten. Maandagavond heeft zich te Schaes- beek (Limburg) een drama afgespeeld. Tegen half-twaalf stond de slager S. in de Hoofdstraat voor zijn slagerij, toen zijn knecht, zekere W., die 62 jaar oud is, thuis kwam. Deze ging naar de keuken, waar de vrouw van den slager vertoefde. Even later hoorde Je slager hulpgeroep van zijn vrouw. Hij ging onmiddellijk naar binnen en zag, dat de knecht zijn vrouw vasthield. Hierover ontstak de slager in woede, hij greep zijn revolver, die op een afeltje lag, en loste twee schoten op zijn knecht. De vrouw was inmiddels naar boven gevlucht. Een der schoten trof den knecht in het hart, zoodat leze onmiddellijk dood neerviel. De slager heeft zich zelf bij de po- iitie aangemeld, waarna hij in het irrestantenlokaal is opgesloten. De man is 23 jaar oud en staat zeer op passend bekend. Hij verklaarde, in een hevige gemoedsstemming tot zijn daad te zijn gekomen. De knecht heeft de vrouw bij een worsteling aan den hals gewond. Hij verkeerde onder invloed van sterken drank. Drie geraamten gevonden Bij het uitdiepen van een sloot stiet de knecht van den landbouwer O. aan de Markt te Terheijden op een drietal geraamten, waarvan de been deren nog vrij gaaf waren. Men ver moedt dat ze afkomstig zijn uit den Spaanschen tijd, waartoe het verleden van Terheyden men denke aan de bekende, nog bestaande „Spinola- Waalwijksche Stoamdrakkerl] Autoon Tlelen bijeen gekomen, en wenschfen naar het Binnenhof te trekken, hetgeen door de politie niet werd toegestaan. Ook moesten op bevel van de politie verschillende borden met opschriften worden verwijderd. Daarna werden de demonstranten door de talrijk aanwezige politie over Brouwersgracht en Zuid Buitensingel naar het Vaillantplein geleid, waarde betoogers weigerden zich verder naar de leiding der politie te voegen en den door dezen aangewezen weg te volgen. De politie verbood daarop om verder te trekken, hetgeen ernstige on geregeldheden tengevolge had. De po litie veegde daarna met blanke sabel en gummistok het Vaillantplein en naaste omgeving schoon, waarbij harde klappen werden uitgedeeld. In ware paniekstemming vluchtten de aanwezigen de zijstraten en gangen en portieken in, welke later ook door le politie werden ontruimd. Het bleef nog geruimen tijd hierna in deze omgeving zeer rumoerig. Motorrijder gedood. Nabij de buurtschap Zevenhuizen onder Leende (Limburg) kwam Zondag morgen omstreeks 8 uur de 46 jarige notoifietser j. de V. uit Maastricht met ^roote snelheid uit de richting Maar- leeze gereden. In een scherpe bocht v,an den weg bemerkte hij niet een -tem tegemoetkomenden auto en is hij tegen een boom gereden. De man, die 'P slag gedood werd. was gehuwd en •ader van zeven kinderen. De Olympische spelen te Los Angeles De Nederlandsche deelnemers te New—York. In opgewekte stemming zijn Zon dagmorgen, de Nederlandsche deel nemers en deelneemsters aan de te Los Angeles te houden Olympische Spelen met de Statendam te New- York aangekomen. Een vroolijke groep jonge menschen, die onder de zorg en leiding van den heer Kellenbach het er zoo ver al heel goed af hadden gebracht en die blijkbaar de toekomst verre van donker inzagen. Fietsrijders omver gereden. Zondagavond half acht kwam de heer Verstegen met zijn auto, rijdende met een snelheid van ongeveer 65 K.M. per uur, uit de richting Nijmegen. Onder de gemeente Velp verwisselde een der achterinzittende kinderen met het naast hem zittende kind van plaats. Hierdoor schoot de heer Verstegen uit de richting en wierp vier jonge mannen, die twee aan twee op het rijwielpad reden, eveneens uit de richting Nijmegen, omver. De voorop rijdende J. Kerkhof uit Rosmalen werd vrij ernstig gewond. Na door dokter Kanters te Grave verbonden te zijn, is hij, liggende op een ladder, per autobus naar Rosmalen vervoerd. Jongen schiet bij ongeluk zijn broei lie dood. De landbouwer B. te Maurik ging Zaterdag met zijn jachtgeweer het veld in, vergezeld van zijn beide zoontjes. Hij zette het geweer tegen een hek om dit te openen, toen er een dag- looner aankwam en hij even bleef praten. Het oudste zoontje van 9 jaar maakt van de gelegenheid gebruik het geveer weg te nemen en richtte dit op zijn 8 jarige broertje, met het ge volg dat het schot afging en het achterhoofd van het ventje verbrijzeld werd. Het kereltje was op slag dood. In waanzin gehandeld? Een verschrikkelijk drama heeft het kleine dorp Kerk-Avezaath bij Zpelen in rep en roer gebracht. Aldaar heeft zekere gehuwde vrouw Jansen haar anderhalfjarig kind met een scheermes van het leven beroofd en daarna zichzelf bloedend aan den hals ver wond. Toen haar man tegen twaalf uur van zijn werk thuis kwam vond hij de deur op slot, terwijl de luiken van de woning dicht waren. Met moeite verschafte de man zich toegang tot de woning en vond daar zijn kind met afgesneden hals in bed liggen en daarnaast zijn vrouw, die haar wonden met een doek eenigszins had verbon den. De in allerijl ontboden genees, heer kon bij de de kleine niet anders dan den dood vaststellen. De vrouw is per ziekenauto naar Tiel overge bracht en vandaar naar de Rijkskli nieken in Utrecht vervoerd. Het lijkje van het kind is voor gerechtelijke schouwing naar Tiel ge bracht. Uit een trein gevallen. Zaterdagavond is een tweejarig kind uit een trein gevallen, juist toen deze trein uit Rotterdam de brug over het Merwedekanaal voorbij was. De ouders deden, door aan de noodrem te trek- ken, den trein stilstaan. Het kind bleek van den spoordijk naar beneden te zijn gegleden. Een in den trein aanwezige sergeant heeft het kind ver bonden, waarna, na aankomst te Utrecht, het kind in de klinieken al daar is onderzocht. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 26 Juli '32. Voor '1 examen Ned. Handels correspondentie vanwege de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagde onze stadgenoot, de Heer A Souman Jr. Tijdelijk Is hier geplaatst ter vervanging van den heer Directeur van het Post- en Telegraafkantoor, die verplaalst werd naar 's-Hage, de heer Heesters, ambtenaar P. T. en T. te 's Bosch. Ook hier is een collecte gehouden voor „Herwonnen Levenskracht*ze bracht op f 20. De hier gespeelde wedstrijd tus schen de Vv. Achilles, Veen en Juliana Heusden, werd door de laatste gewon nen met 41. Zondagmiddag speelde PSV alhier tegen VOV te Hedlkhuizen. De eeste wist te winnen met 5—2. Door de voetbalver. Longa is een serie wedstrijd uitgeschreven. Gespeeld wordt 6 Aug. en de twee volgende Zaterdagen. De Heusdensche fanfare geeft a Zaterdagavond concert op de Viach markt. Aanvang 8 uur. De Oranje-vereenlging heeft be sloten evenals andere jaren een feeatiê te organtseeren op Woensdag 31 Auo De uitslag der verloting b» ,3. Damclub is als volgt: le pr. 129 2» 243. 3e 190, 4e 284, 5s 96. 6e 1st 7e 273, 8e 147, 9e 258 en 10e 102 ADVERTENTIëN. tm.mer Tegen 1 of 15 Augustus gevraagd van goede getuigen voorzien. Adres: TECKER, Laageinde 30, v.m. Baardwijk. 48520 Magazijn aan de Haven Mr. van Coothstraat 71. Telefoon 236. Alle Bouwstoffen, alsook Baksteen en Kalkzandsteen. Uit voorraad. door Schoenfabriek van middelmatige grootte. Uitsluitend energieke kracht, die met de moderne schoenfabricage door en door vertrouwd Is. Gewend leiding te geven. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Uitvoerige sollicitaties met vermelding van opleiding, practische ervaring etc. onder No. der advertentie Bureau van dit Blad. 48521 Telef No. 201. Directie te Slikkerveer. 99 38619 VAN en tusschengelegen plaatsen. Van WAALWIJK, Maandagmorgen. Van GEERTRU1DENBERG, Maandagmorgen. Van DORDRECHT Te UTRECHT, Maandagavond. Te AMSTERDAM, Dinsdagmorgen. Van AMSTERDAM, Donderdagmiddag 4 uur. AgentenEstafette A'dam, Klovenlerburgwal83. Tel. 47378 Centrum Estafette Utrecht (Lichter Rijnkade). Tel. 10158. Gcertruidenberg. Tel. 141. Hofleveranciers van H M. de Koningin en van Z. H. den Paus. HET OUDSTE. VERTROUWBAARSTE EN EENIQSTE SPECIAALMAQAZIJN IN flssisienl-Bedrijlsieiiler „BRIELS"

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 8