Nieuws Dil KaatsAeuvei. Beurs. ion_- iiimine Voetballers VOETBALLEN. moet, en dezen dag zal het begin zijn. ook doordringen in onze K. J. M. V. Dat zal langzamerhand gaan, dat zal moeten groeten. Maar een goed begin...je weet wel. Wij moeten werken aan onze gods dienstige. moreele en sociale vorming, tot welzijn v. d. Middenstand tot ver. helfing van den K J. M, V.er. Alle begin Is moeilijk: daarom moe ten wij een ideaal hebben dat wij hoog houden. Wij moeten van onze K J. M V. iets moois maken, mogen niet voor moeilijkheden teruggaan, wij moeten in onze vereenlging brengen 'n goede gees», een echt Katholieke geest. Wij moeten ons rijk en schoon geloof laten zien op de straat en overal. Dr. Poels heeft 't gezegd.Wij moeten de straat op met onze vlaggen en vaandels maar ook met onze be ginselen." K J. M. V ers zet U over moeilijk heden heen en komt Zondag naar den plechtlgen Stichtingsdag. welke zal ringermeerpolder. Het le elftal onzer voetbalver, eeniglng „Excelsior* speelt a s. Zondag op het Brabantia-terrein te Waspik een wedstrijd tegen Qood-Luck uit Geer- truidenberg. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. Schlemper uit v.m. Besoijen. 'sMorgens half tien lees- dlenst Onze dorpsgenoot, de heer G Vos Gz., korporaal Militaire-Politie, is overgeplaatst van 'sGravenhage naar 's Hertogenbosch. §CAPiiLLE. De postduivenvereni ging „Nog Sneller" alhier hield een wedvlucht van uit Bordeaux met den volgenden uitslag1 3 6 G Vos, 2 5 M. van Peer, 4 M. Mesch, 7 L. Heus- ter, 8 L. Verdulm. Eerste overdulfL Heurter Konings poule behaald door G. Vos met de 3. Dezelfde vereenlging hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit aanvangen met een H. Mis, om Godsvilvoorde, met den volgendenuitslag: zegen af te smeeken voor den gewich Hgen dag die tot Uw heil moet worden, tot heil van die hulsgezinnen, die later gesticht worden door de K. J M. V ers. van thans. De Tilburgsche afdeeling roept U allen een hartelijk welkom toe Vervul Uw taak, een taak die be slissend is voor Uw verder leven, maak U groot door de K. I M V. beginselen. De eerste voorwaarde hiervoor zal zijn, tegenwoordig te zijn bij den Stlch- tlngsdag. Alle K. M. V.ers morgen te Tilburg present. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente te houden op Maandag, 1 Augustus a s., des namiddags te 7 uur ten gemeen, tehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken w.o a. een verzoek d.d. 25 Juli j.l. van J. v. d Bosch te Drunen om schade, vergoeding voor zijn bij den bosch- brand op 14 Maart 1.1 verbrande mast (zie prae-advies A). 2 Aanbieding gemeente rekening 1931 en benoeming van een commissie van onderzoek. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot continueering der ver- ordening tot heffing van schoolgeld inde gemeente Drunen (zie prae-advies B). 4 Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake het in de vorige vergadering aangehouden verzoek om een bijdrage in de kosten van een nieuw te bouwen bewaarschool te Nieuwkuijk (zie prae-advies C). 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende den aankoop van een schuimbluschapparaat van groote capaciteit (zie prae-advies D). 6. Rondvraag. De Processie van Heusden Kevelaer, waaraan ook vele pelgrims van hier deelnemen, veitrekt dit jaar op Maandag 15 Aug. en zal op 16 Aug. wederkeeren de extra trein ver- trekt alhier om 9.42 uur en zal op Dinsdag om 7.34 wederom arriveeren, de prijzen der kaarten zijn f 4 05, deze zijn te bekomen bij de Broeder, meester tot uiterlijk 11 Aug. a.s. De Processie van Drunen naar UJIcoten zal dit jaar vertrekken op Zondag 21 Aug. a.s. Kaarten zijn thans verkrijgbaar bij de Broedermeester. Gisteren speelde de Voetbalver- eeniglng „Top" een wedstrijd tegen de Sporters en wist eerstgenoemde te winnen met 2—0. DRUNEN. Zooals verwacht werd mocht de missietentoonstelling zich verheugen in een groote belangstelling, zoodat zij geheel naar wensch is ge slaagd. Niettegenstaande den slechten tijd is de opbrengst zeer goed te noemen De werkloosheid begint zich hier van week tot week weer uit te breiden, zoodat de vooruitzichten voor den naderenden winter niet roos kleurig zijn. Met het vernieuwen en ver- breeden van den weg in de Stations straat alhier is deze week een begin gemaakt. Eenige werkloozen zijn er aan te werk gesteld voor het aanleggen der rioleering. In de gehauden bestuursver gadering van het Wlt-G:le Kruis is voor de vacature secr.-penn ontstaan door ontslagname van den heer H. v. d. Geld, gekozen de heer M. van Huiter. alhier. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 5 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Ds.de Witt van 's-Bosch. In de Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur leesdienst. CAPELLE. A.s. Zondag des n.m 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a d. Loonschendljk op te treden Ds. Gulttart uit Raamsdonksveer. 'sMor gens half tien leesdienst. Bij het aan het Stedelijk Gymna sium te Utrecht gehouden overgangs examen werd o.m. van de 3e naar de 4e klasse bevorderd Willy Rijken Wd. alhier. 1 13 22 25 L. Heurter, 2 12 28 M Mesch, 3 5 20 21 35 G. Vos, 4 8 15 16 17 18 26 29 C. Groeneveld. 6 10 L. Verduin. 7 9 27 31 36 Th. Groene veld, II 24 M van Peer, 14 34 39 H. Vos, 19 23 33 37 38 N Blom, 30 J. van Beek, 32 J. van Oosterhout, Eerste overduif M. Mesch In de Geref. Kerk aan het Brug- ge»je hoopt a s. Zondag 30 Juli des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds P K. Keizer. GEERTRUIDENBERG. Aan 't plaat selijk crisiscomité is toegevoegd onze stadgenoot J. Blok, secr-penn van den Chr. Metaalbewerkersbond. De kermis behoort wederom lot het verleden. Enkele attracties maakten goede zaken, doch over het algtmeen was de heerschende crisis zeer goed merkbaar. Tegen een zekeren van B. uit Raamsdonksveer werd door de politie procesverbaal opgemaakt wegens open bare dronkenschap en het dragen van een verboden wapen. Woensdagmorgen had de plechtige solemaeele uitvaart plaatsman den zoo noodlottig om het leven gekomen A. Bammens. Verschillende kransen dek ten de baar. De belangstelllrg was zeer groot. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt a.s. Zondag des v m. 9.30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. In de Ned. Herv. Kerk hoepl a s. Zondag des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Sikkesz uit Made. HANK. In den nacht van Donderdag op Vrijdag der vorige week. is een lantaarn vernield, staande op den Rijksstraatweg alhier, dienende voorde veiligheid, daar bedoelde weg wordt vernieuwd. Deze daad is te meer te laken, daar de veiligheid van den weg er door in gevaar wordt gebracht. De plaatselijke politie is er mede in kennis gesteld, die een streng onderzoek Instelt, om de(n) lalharilgen dadei(s) op te sporen. Zondag n.m. na het lof zijn een eif-tal meisjes van de K J. V. Jeugd- vereenlging, door den ZeerEerwaarden heer pastoor plechtig ais lid aange nomen. Zijn Eerwaarde heeft in een kern. achtige preek bedoelde meisjes de hedendaagsche gevaren der jeugd geschilderd, er haar vooral op wijzende een voorbeeld te zijn voor anderen, wat ook vooral voor deze parochie zoo hard noodlg was. Mogen spoedig vele anderen het goede voorbeeld volgen. DUSSEN Dezer dagen heeft op den Ryksstraatweg een aanryding plaats gehad tusschen een luxe auto en een vrachtauto. Een der spatborden van den luxe auto was ingedeukt. Door de politie Is procesverbaal opgemaakt. Voor 't Kantongerecht alhier werden de eerste zaken behandeld met betrekking tot de crisis-pachtwet, 't Waren er 6. In één geval werd 35 pCt. pachtvermindering toegestaan, twee zaken worden den volgendtn keer weer In behandeling genomen en de overige drie verwezen naar de kamer van crlsl3—pachtzaken in het kanton gerecht. Van 31 Aug. tot en met 7 Sept e k. wordt hier een Nederl. fabrikaat- week georganiseerd Winkeliers, die wenschen deel te nemen, moeten zich aanmelden bij den Secretaris der Winkeliersvereeniging. Woensdagmiddag speelde Longa tegen Hollandia te Haarsteeg een vriend8chappeiyken wedstrijd en wist met 6 4 te winnen. De voetbalvereniging Juliana neemt deel aan den serie-wedstryd van Hollandia (Haarsteeg) die a.s. Zondag begint en speelt tegen D.V.O. (Haar- sle.-g), ook P.S.V. doet mee en zal spelen tegen Wiihelmlna (Wijk). De jongeheer W Oerlemans werd te 's Bosch bevorderd van de 2e naar de 3e kl. gymnasium. Mooier en dankbaarder werk kent men niet. Ge doet er een Gode wel gevallig werk mede en ge biedt de helpende hand aan hen die, naast deze verraderiyke volksziekte, veelal de grootste moeilijkheden in het leven ondervinden. Steunt de T B.C.-bes*ry- ding en koopt het bloempje. Het Bestuur van het Wit Gele Kruis. Mgr. W. H. Vö ker, Adviseur. M A. v d. Wee, Voorzitter. M J van Nieuwstadt, Secr, Het Bestuur der Vereenlging tot bestrijding van tuberculose. M A. v. d. Wee, Voorzitter. H. van Woensel, Secretaris Wy mogen er wel eens op wyzen dat het „Kerkklokje" voortaan ook verspreid wordt in de Iwee parochies der gemeente Waspik. Het wordt dus algemeen gelezen in 'i geheele dekenaat Waalwijk, aldus in vier parochies van Waalwyk, in 2 parochies van Kaats heuvel, In Loonopzand en in 2 parochies van Waspik. Het heefdus eene zeer belangryke verspreiding en Is voor advertenties mede het aangewezen orgaan. Tarieven zijn daarenboven zeer billijk Bloempjesdag. Tuberculosebestrijding te Kaatsheuvel en Berkdijk Een gezelschap landbouwers uit deze omgeving maakte jl. Dinsdag en Woensdag per autobus van den heer de Jong een excursie naar den Wie- NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 28 Juli '32. In de openbare raadsvergadering van Vrydagavond a.s. komen o.a. aan de orde Aanbieding gem. rekening en die van het Vleeschkeuringsbedryt over 1931voorstel van B en W. tot wy. ziglng der alg. politle-verordening; Idem tot vaststelling eener verordening voor het agentschap der arbeldsbemidde Ilng en benoeming v. d. agent; be denkingen van den Commissaris der Koningin tegen de verordening be- noembaarheid etc. gem. veldwachters behandeling verzoekschrift café—hou ders om vrystelling van pers. belasting idem Directeur R.K. Milltalre-vereeni- ging om subsidie brief Minister Econ Zaken en Arbeid houdende bezwaren tegen wlnkelsluitlngf-verordeningwij. zlging gem. begrooting 1932. De R.K. Fanfare zal een concert geven op de tent en wel a.s. Zondag middag. Het uitjes—schillen is ook hier weer begonnen, wat voor velen een aardige bron van Inkomsten is. In de ledenvergadering der voet bal—vereenlging Juliana is besloten wederom te gaan spelen In de com. petitie—wedstryden van den Brab, Bond. In de vacature D. Kolff werd benoemd tot bestuurslid A. Sluymers. en tot bode werd aangesteld L Verhey, Onze plaatselijke vereeniging tot bestrijding van de T.B.C. zond onder staande circulaire in verband met de T.B.C. vlucht en den Bloempjesdag van de Prov. Ver. tot T.B.C. bestrijding L.S. De duivenvlucht op 14 Augustus a.s. ten behoeve van de tuberculose bestrijding belooft schitterend te ver- ioopen. Nog nooit zagen we zooveel medewerking. De prijzen komen ge- regeld binnen en nog nooit hebben we zooveel enthousiasme in het op zenden der duiven gezien. Allerwege ontvangen we toch toezegging dat aan de vlucht wordt deelgenomen met een groot aantal duiven. Nu, het doel waarvoor deze wed. vlucht wordt opgezet, is dit alles ten volle waard. Degenen, die nog niet tot deelname besloten hebben, zouden we willen aanraden dat alsnog te doen, om in deze vlucht onze algemeene onver, deelde sympathie voor onze tubercu loselijders neer te leggen. De talrijke prijzen zullen U zeker aanlokken dit te doen. Hoewel we daarover niet wenschen te schrijven, konden wij niet nalaten deze duivenvlucht even als inleiding naar voren te brengen. Voor vandaag toch hebben wij iets anders, n.l. een bloempjesdag en ook weer voor de tuberculosebestrijding. Vandaag en morgen zullen U met kwistige hand bloempjes worden aan geboden, waarvan de baten zullen ten goede komen aan de Provinciale Ver- eeniging, tot bestrijding der tuberculose. Deze vereeniging draagt bij in de uitzending van lijders naar sanatoria en zorgt in ruime mate ook voor de verpleging door het beschikbaar stellen van ligtenten. Over het afgeloopen jaar werden met hare bijdragen niet minder dan 106 patiënten in een sanatorium op genomen. Ook onze vereeniging werkt met deze organisatie op de meest sympa thieke wijze samen en in alle gevallen waarin wij haren steun verzochten, werd deze ons in ruime mate verleend. Voor een viertal patiënten ontvingen wij van haar toch reeds een bedrag van f 600. Hoe anders ook dan dat wij vandaag en morgen onze sympathie voor dat mooie werk zullen doen blijken door het koopen van een bloempje. Jegens de vereeniging zijn wij dat verplicht als een blijk van onzen dank voor den ruimen steun welke wij van haar mochten ondervinden en om haar in staat te stellen haar belangeloos werk te blijven voortzetten, en jegens de vele tuberculoselijders moet een plicht van steun van ons uitgaan, tegelijk met onzen dank aan God, dat hij ons voor deze verraderlijke ziekte heeft gevrijwaard. Daarom moeten vandaag en morgen allen het bloempje dragen. Laat nu eens niemand achterblijven. Ons parool moet zyn dat geen meisje tevergeefs U een bloempje len verkoop aanbiedt en helpen wy de dames in haren verkoop door alom propaganda voor het bloempje te maken. Keuring Politiehonden K. N. P. V Nader kunnen wy mededeelen dat de keuringen voor het certificaat Po litiehond van de K N. P. V welke aan den Galgenwiel onder Kaatsheuvel van 1 tot en met 6 Aug. a s. gehouden worden, telkens dagelijks om pl m 9 uur v.m. een aanvang nemen. Geslaagd De jongedame W. Damen slaagde te Breda voor het examen M.U.L O a. Geslaagde ontving haar opleiding bij de Eaw. Zusiers Ursulinen te Boxtel Fancy fair. Het parochie—huls Berkdijk gaat op 14 en 15 Auguslus as. wederom een fancy Fair organlseeren. Was het vorig jaar het toen gehouden fancy fair een groot succes, wy gelooven, dat pastoor van Enschot ook dit jaar zal slagen. Iedereen weet, dat Berkdijk te weinig inkomsten heeft cm de groote kosten van een parochiehuls uit eigen mid delen te dekken. Iedereen is er ook van overtuigd, dat de slichllng van het parochiehuis in Berkdyk niet mis plaatst Is. De bediening van de In richting is er uiislekend en de geheele plaats Is vol lof over wat reeds be- reikt Is. I et lijdt dan ook geen twijfel of ook dit jaar gaat het lukken. Berk. dijk heelt er daarenboven slag van zijn feesten aantrekkelijk te maken. Concert Euphonia. Het Kon. Muziekgezelschap Eupho nia geeft op 2 Auguslus a s. ter ge legenheid van den verjaardag van H M. de Koningin—Moeder een groot Volksconcert op de K. B.—kiosk op de Markt alhier. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Circus schaduwen". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop. „Rln—Tin—Ttn bij de smokkelaars", „Holtentot". Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Algemeene leden vergadering Oefening en Vermaak Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst*. Zondag 6 en8'/aU. Luxor Bioscoop, „Circus schaduwen". Zondag 6 en 87a uur, Witte Bioscoop, „Rln—Tin—Tin by de smokkelaars", „Hotteniot". Maandag 8 9.30 uur. Gymnastiek dames K. en VGymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V GymnastleLI. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Depot Boxtel der Ned. Spoornet opgeheven Het Depot Boxtel der Nederlandse Spoorwegen zal worden opgeheVt waardoor 200 gezinnen naar Eindhovt Rotterdam en Tilburg verplaatst zul worden. GEMENGD NIEUWS. Een gewezen huisknecht als de verm' delijke dader aangehouden van 1 diefstal in den Haag. De politie is er in geslaagd, d- vermoedelijken dader te arrestee^ De politie heeft zich aanvankel beperkt tot den uit den aard derzj kleinen kring van personen, die acht konden worden, geheel tï deze bijzonderheden op de hoogte zijn. Reeds Zondagavond beschikte politie over zoodanige gegevens, zij meende te moeten overgaan- arrestatie van den gewezen huisknec van dr. Ph., die eenige maanden leden uit diens dienst ontslagen w- De aandacht van de politie werd' dezen men gevestigd door dr. Phi|j zelf. Zondagavond Iaat, omstreeks haf twaalf, is deze man, een Oostenrijk; van afkomst, 28 jaar oud, genaamdD op straat gearresteerd, juist toen 1 zijn woning wilde binnengaan. In die zelfden nacht is hij door commissa Kramer aan een verhoor onderworpt Hij ontkende echter zeer stellig iÉ met den diefstal te maken te hebbe Over de aanwijzingen, welke; politie tegen den aangehoudene heel worden voorloopig, in het belangvj het onderzoek, geen mededeeling- gedaan Wel kan worden gemeld.d; hij geen alibi heeft voor de uren, i- welke de diefstal gepleegd is Daarb' is hij vrijwel de eenige, die in sla; geweest is, een duplicaat sleutel laten maken. D. is in het hoofdbureau van po; tie in Den Haag opgesloten. Rijwieldieven. Voor den rechter-commissaris t 's Hertoge bosch zijn geleid en daarn; in het huis van bewaring opgeslote: de 22 jarige venter J. S. en de 20-jarigi grondwerker A v. D. te Eindhove van wie tot dusver kon worden va< gesteld dat zij tien fietsen hebben g, stolen en verkocht. Doodelijk ongeluk met een ijzeren deur. De 12 jarige C. Bruggeling uit Mot. ster kreeg bij het spelen in het veilict. gebouw aldaar, een zware ijzeren dei- op het lichaam. De jongen werd oj slag gedood. SPORT. Korfbalsport. Onze Korfbalvereniging N.E O. kijf a.s. Zaterdagmiddag de korfbalclut D.O S. uit Geertruidenberg op bezoel om een Comp. 4e spelen voor de; D.K.B. Aanvang 6 uur, terrein~N.tö aan het Oosteinde. BUITENLAND. China en Japan. Het rapport. Volgens een bericht van den Geneef schen correspondent van de New York Times zal het rapport van de met het onderzoek van het conflict in Mant- sjoerije belaste Volkenbondscommissie niet gunstig voor Japan uitvallen Men neemt aan, dat de commissie In haar rapport zal verklaren, dat Japan de huidige regeerfng In Mant&joerije heeft Ingesteld en althans inbreuk heeft gemaakt op het negenmogendheden- verdrag. De onlusten In Mantsjoerqe zyn niet van zoo groote beteekenis geweest, dat zij de door de japansche regeering getroffen maatregelen in den omvang, die deze aangenomen hebben, rechtvaardigen. De correspondent spreekt er zelfs van, dat het rapport tot een breuk tusschen Japan en den Volkenbond zou kunnen leiden. De werkloosheid In Chili. Op zoek naar het goud. De socialistische regeering van Chili tracht het werkloosheidsvraagstuk op te lossen door de werkloozen, waarvan het aantal ongeveer honderd duizend bedraagt, den aangeslibden grond van de rivieren te laten wasschen, teneinde het gouderts eruit te halen. De regeering deelt mede, dat reeds 50.000 personen bij de rivieren aan het goudwinnen zijn. CORRESPONDENTIE. Een wandelaar. Voor de 2e raaf deelen wij U mede, dat Ingezonde: Stukken waarvan ons de Inzender niet bekend is, nooit worden opgenomen Overigens is dit stuk van al le per soon lijken aard. Red. ADVERTENTIëN. Ondergeteekende beveelt zich aan voor het maken van Wij verbruiken uitsluitend eerste kwaliteit crouponleder en ze worden uit de kern van het crouponleder vervaardigd. Dank zy de ervaring met het Voetbal- leder Is het bewys geleverd van prima kwaliteit, door de Voetbalclubs, die met veel succes met onze ballen gespeeld hebben. Daarom kunnen wlf het merk voeren Garantiebal» Wy maken „Teelballen, afsluit- patentballen, derflendeellge en twaalfdeelige ballen. Ook voor korfballen hebben wy een apart soort leder. Wy leveren U alleen de watervrlje ballen en ze worden van 't begin tot het einde met de hand genaaid. Schrytt dus naar het onder- siaande adres en wy bezorgen U de ballen thuis. B. VAN DER LINDEN Voetbalmaker, Kerkpad No. 3, WAALWIJK. BINNENLAND. Het wordt hoe langer hoe slimmer. Naar verluidt gaat België zijn invoer- conlngent van steenkolen verminderen van 55 op 30°/0 Dat is zeker de geest van 't nieuwe verdrag met Nederland. Ook Dultschland gaat z'n boter-in- voer uit Nederland aanzleniyk beper- ken. Een nieuwe ramp dus. TERRAZZO-, BETON- en HOUTGRANIET VLOEREN, TERRAZZO GOOTSTEENEN, Alle maten uit voorraad leverbaar BETONSCHUTTINGEN. Voor Waalwyk en O.nstreken boodschappen en bestellingen be zorgen Café „De Korenbeurs" Markt, Waalwijk. .ft-" „---o- - WCUVIUUÜI 1IICI JUIlgC UU1VCII VrtliUll

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10