'hertj aJZtijd &5cfcpet, tusschen v BLUE BAND en andere soorten, doch een zeer groot verschil in kwaliteit. U Versch gekarnd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. politiek Instrument gemaakt heeft. Schleicher heeft zich in een enkele frase over het socialisme uitgelaten, zeerklelneerend overigens: „kringen, wlen ter bestrijding hunner politieke tegenstanders ieder middel, zelfs dat van landverraad, goed is." O «er het nationaal-soclalisme heeft hij gezwegen; slechts verklaarde hij, dat hij niet zal dulden, dat de rijksweer de haar in den staat aangewezen taak met een particuliere organisatie en hiermede kunnen slechts de S. A. bedoeld zijn zou moeten deelen. Hitler beschuldigt de Dullsche regeeringen. Door een aantal Hessische nationaal- socialistische landdag-afgevaardigden is een verzoek ingediend, om tegen het geheele Hessische ministerie, dat In den zomer 1931 in functie was. een vervolging in te stellen wegens begun stiging van communistische plannen van landverraad en hoogverraad. Naar een later Wolff-telegram echter meldt, hebben de natlonaal-socialisti- sche afgevaardigden niet alleen tegen de Hessische regeering, doch tegen de rijksregeering, die in den zomer van 1931 aan het bewind was, en tegen alle toentertijd in functie zijnde nlet- natlonaal-soclalistische landsregeerin- gen, bij den Oberreichsanwalt een aanklacht ingediend wegens begunsti ging van de plannen tot hoogverraad der communistische partij. Zij gronden die aanklacht op „een geheim document*. Naar van gezaghebbende zijde ver luidt, betreft het hier een mededeeling, welke van de zijde der rijksregeering aan de betrokken instanties der afzon derlijke landsregeeringen is gedaan. De kleine burgeroorlog. Een mei vier man bezette en met een massa paketten en kisten beladen auto, die met een fl nke vaart door Wolfenbütlel reed, raakte even aan 't slingeren, zoodat eenige kisten uit den auto vielen en op straat ploften, waarbij ze opensprongen en hun Inhoud bloot legden. Voorbijgangers, die hulp wilden bieden, constateerden dan ook al ras, dat de pakjes infanterie-munitie in hielden. heeft thans op voorstel van de com missie der versterkingen, het uitvoe ren van versterkingswerken bevolen op den heuvelkam aan den rechter oever van de rivier de Oulpe, van Teuven tot ten Zuiden van Henri Chapelle. Deze heuvelrug domineert geheel het terrein naar het Oosten en bevindt zich op 12 K.M. van Aken. Er zullen betonnen blokhuizen voor automatische wapens gebouwd worden van het Noorden naar het Zuiden, van het grenspunt Boasdael tot aan de Bosschen van het domein Qrunhault. Het plan van Borah wordt voorlooptg niet toegepast. President Hoover en Stimson heb ben de quaestie van de intergeallieerde schulden in verband met de jongste voorstellen van senator Borah op nieuw besproken. Met het oog op den polltieken toe stand en het feit, dat een oplossing van het, vraagstuk der oorlogsschulden op het oogenblik niet mogelijk is, zal de regeering vermoedelijk thans niet op het plan van Borah ingaan. China en Japan. Nieuwe verscherping van den toestand. Volgens een V. D.-bericht uit Tokio is van de zijde van het Japanrche opperbevel medegedeeld, dat in het district Tsjintsjau een anti—Japansche opstand is uitgebroken. De beweging zou gesteund worden door maarschalk Tsjang Sjoe Hang en in het betrokken district zouden 30 000 man Chineesche troepen en 120 vliegtuigen zijn gecon centreerd. Vooris wordt gemeld, dat nabij Tsjintsjau reeds botsingen tus schen Chineesche enjapansche troepen hebben plaats gevonden, waarvan het resultaat nog niet is bekend. Volgens Japansche persberichten heeft de Chineesche gezant te Tokio bij het japansche ministerie van buiten- landsche zaken geprotesteerd tegen het concentreeren van Japanrche troepen bij Tsjingtsjau en erop gewezen, dat een aanval op de troepen van Tsjang Sjoe-Ilang een nieuwe oorlogsdaad zou beteekenen die voor de ontwikkeling van den polltieken toestand in het Verre Oosten van de grootste beteeke- zoodat het schip snel vol water liep en de weg naar boven werd afgesne den aan de leden der bemanning, die zich onder dek bevonden. Men is tot de overtuiging gekomen, dat niemand, noch de commandant, noch eenig lid van de bemanning schuld aan het ongeluk heeft. De on weersbui, die het schip noodlottig is geworden, is met zulk een hevigheid plotseling losgebarsten, dat het op één kant liggende schip zich door geen manoeuvre weer kon oprichten. De gebeurtenissen hebben zich in onder deden van seconden afgespeeld, het. geen ook hieruit blijkt, dat aan het bevel van den commandant om zwem vesten aan te doen en de booten ge reed te maken geen gevolg kon wor den gegeven. BINNENLAND. Invoerrecht op aardappelen In Zwitserland. Blijkens mededeeling van H.Ms. gezant te Bern wordt het Zwltsersche invoerrecht op aardappelen met ingang van 1 Aug. a s. verhoogd met 2 francs per 100 K G. Bolterdamsche havenlaricven verlaagd. De gemeenteraad van Rotterdam heelt gisteren met 25 tegen 14 stem men besloten om de tarieven in de haven te verlagen. Het havengeld voor binnenschepen wordt verlaagd met 0.1 pet., dat voor zeeschepen komt neer op een algemee- ne reductie van circa 16.5 pet. en daar boven een verder gaande reductie van gemiddeld 13.5 pet. voor stukg.cd vervoerende lijnschepen. De datum van invoering zal nader door den Raad worden vastgesteld. De vermindering van inkomsten, uit dit voorstel voortvloeiende, wordt geraamd op een millioen gulden. De U.K. Staatspartij en het Paclit- vraagstuk. Het secretariaat der R.K. Staatspar tij deelt mede, dat de commissie ter bcstudeering van hel Pachtvraagstuk tot instelling waarvan in de Partij raadsvergadering van 27 Mei 1932 le. ingesteld een commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van fruit; 2e. henoemd tot leden van die commissie de heeren: 1. C. Minnaar te Kruiningen; 2. mr. L. Nieinöller te "s-Gravenhage; 3. dr. J. M. Riemens te Naaldwijk; 4. F. V. Valstar te 's-Gra venhage; 5. C. Zwaan te Rotterdam. 3e. aangewezen als voorzitter van die commissie den heer dr. J. M. Rie mens, rijkstuinbouwconsulent te Naaldwijk. Zegening van auto's en motoren Sint Christoffel Bond. Op Zondag 31 Juli tusschen 12 en 2 uur zal door den Directeur der Broe derschap eene openbare zegening wor den gehouden van auto's en motoren. Op hel Heuvelplein te Tilburg komen de auto's en motoren le samen, ter wijl de inzegening zal plaats hebben op hel plein vóór den hoofdingang der kerk. Allen, uit iedere gemeente, ook zij die nog geen lid zijn van de Broe derschap, kunnen zonder kosten hier aan deelnemen. Statuten der Broeder schap worden op aanvraag toege zonden. Aanmelding voor het lidmaat schap hij ondergetcekende, Pastoor AELEN, Dir. S.C.B. Koningshoeven 2, Tilburg. De plechtige H. Mis voor de leden van den St. Christoffelbond zal plaats hebben in de kerk van Koningshoeven op Zondag 31 Juli om 10 uur. dit lot heden geen resullaat opgeleverrt^^ Behalve de reeds genoemde zak mei' gouden ponden sterling, Ier waard. >P van f 12.000 en het paarlen collier met w r een slot, bestaande uit een smaragd een 32 - omgeven door briljanten, ter waarde' 9CKf!h van f 80 000, zijn nog 41 voorwernpn gestolen. De GEMENGD NIEUWS. Opzienbarende diefstal. Voor een waarde van bijna twee ton gestolen. Zondagmiddag j 1. heeft te Den Haag een buitengewoon brutale diefstal plaats gehad, waarvan een bejaard echtpaar in de omgeving van de Van Hogenhoucklaan het slachtoffer is ge worden. Den dader of daders is een zeer groote buit in handen gevallen. De bewuste familie was Zondagmid dag tusschen 3 en 5 uur uitgegaan en bemerkte bij haar thuiskomst tot haar schrik, dat iemand zich door open sluiting of insluiping toegang tot de De voornaamste daarvan zijneen breede platina armband met briljanten waarde f 8000, een platlna-ring met twee groote paarlen waarde f 7000 een groote briljantenhanger met 4 kleine briljanten op de hoeken waarde f 7000, een platina schakelarmband met een groote briljant waarde f 7000 een breede platina broche met een grooten paarl omzoomd door kleine paarltjes en briljanten waarde f 6500 een platina ring, met groote briljant waarde f 6000, een platina armband met vierkante schakels en een vier. kanten smaragd, waaromheen briljanten waarde f 5500, een briljanten ring mei paarls en twee briljanten waarde f 5000 een platina ring met groote briljanten kleine smaragden waarde f 4000, een gouden ring met saffier en twee bril. janten waarde f 3600, een platina ring niet twee groote briljanten waarde f 3200, een stel bestaande uit armband en broche, geheel bestaande uit paarls en briljanten waarde f 2500, een platina strik met briljanten waarde f 2500, een gouden broche met briljanten en robijnen waarde f 2000. een platina hanger met vierkante smaragden en briljanten als franje waarde f 2000, een platina dames-armband horloge met briljanten en een armband van paarls waarde f 1800, een platina ring met een vierkanten smaragd waarde f 1800, een driehoekige platina broche met een briljant en een paarl waarde f 2200, een langwerpige gouden broche met briljant waarde f 1000, een lange platina ketting met paarls waarde f 1000, een platina face a main, afgezet met briljanten waarde f 800, een platina ring met twee groote diamanten waarde f 1380, een platina schakelarmband met paarltjes en diamanten waarde f 700, een langwerpige platina broche met een smaragd, omgeven door bril janten waarde f 1000, een gouden schakelarmband met om den ander De n strafzaa Landbe pslchof daarna te stele te Oist door ei achterv in en I veldwa Weg van a ambten oordee De Dev tegen Kolhof tot 211 gens I den [ei De Breda daan i C. L- thans Bewar Teg wegen blinde sloten geëisc te Ro met ern9ti. Uit recht! genise Toen de chauffeur den omvang der „ramp" gewaar werd, gaf hij vol gas Een or.middellijk begonnen achlervol jau zal stakm. girg had geen resultaat. nis zou zijn. De Chineesche regeering 1 eischt, dat Japan zijn actie bij Tsints- Gorgulof Ier dood veroordeeld. In het voortgezette proces tegen Qorgulof, den moordenaar van den Franschen president Doumer, vei klaar den de drie namens het op.nbaar ministerie gehoorde deskundigen, dat de dader toerekenbaar was. De drie deskundigen, die namens de verdediging waren gehoord, waren van meening. dat de dader absoluut on toerekenbaar was. Daarop beantwoordde de jury de voorgelegde vragen over de scnuld van verdachte met .ja", waarop de rechtbank Qorgulof ter dood veroor deelde. De verdedigers hebb n zich aile moeite gegeven om hun cliënt van 't schavot te redden. Qorgulof zelve onderbrak hunne pleidooien echter voortdurend met den kreetDoodt mij H(j hoorde het vonnis zelve rustig en onverschillig aan. Vlak voor zijn veroordeeling heeft Qorgulof o.m. nog 't volgende gezegd „Zoo is het goed. Dooden kunt gij mij, doch mij niet In mijn eer aan tasten. Dat recht hfibt u niet. Ik heb drie jaren lang gedaan wat ik kon, om Frankrijk te helpen redden Ik heb op het slagveld mijn plicht gedaan. De Boches, die zoovele Franschen hebben gedood, kunnen in Frankrijk blijven, maar een goed Russisch soldaat krijgt zelfs zijn identiteitskaart niet. Als goed soldaat en patriot zal ik sterven op het veld van eer. als apostel van mijn idee. Deze prccjreur-generaal is een beul. Hij is een bolsjewiek. Mijn idee zal niet alleen mijn land redden, maar ook Frankrijk." Men verwacht thans, dat Qorgulof begin September zal worden geëxe cuteerd. De Grensverdedlglng van België. De nieuwe plannen. De Brusselsche correspondent van de Msb. meldt Destijds hebben wij reeds melding gemaakt van de enquê evan luitenant, generaal Termonia naar de verdedi gingslinie „Maglinse" in verband met de verdediging van de Oostgrens van Belgl4. Hel vergaan van het opleiding schip Niobe., De hoop, dat nog eenige der ver misten van het vergane Duitsche schip door Deensche vlsschersbooten gered zijn of het land, dat niet al te ver van de plaats des ongeluks is verwijderd, zwemmend hebben bereikt, moet op gegeven worden. De 40 overlevenden van de Niobe zijn vanmorgen aan boord van den kruiser Kö ïigsberg te Kiel aangekomen. Kapitein Müller van de Therese Rust, welk stoomschip veertig over levenden der Niobe heeft gered, heeft het volgende verteld: „Ik bevond mij op weg van Trang- aund in Finland naar Holtenau. In de nabijheid van het Iich-schip Fch- marn Belt zagen wij de Niobe, die ons naar het doel van onze reis vroeg. Ik gaf de gevraagde inlichting en nam daarop de noodige maatregelen in verband met een naderende onweers bui. Toen ik mij op ongeveer een zee mij! afstand van de Niobe bevond, bereikte de bui het zeilschip met volle kracht. Het schip sloeg naar bakboord om en zonk binnen twee minuten. Ik schat de snelheid van den wind op acht negen meter per seconde. Toen de ramp geschiedde, regende het niet, doch het zicht was slecht. Wij maakten dadelijk onze belde reddings booten gereed doch werden bij 't red dingswerk gehinderd door de deining. Met behulp van de motorboot van het lichtschip, waar men het ongeluk eveneens bemerkt had, gelukte het ons veertig schipbreukelingen, die te water lagen, o.w. den commandant, te red den Allen waren uitgeput en het Is wel mogelijk, dat eenige dtr schip breukelingen door uitputting zijn ver dronken, voordat zij gered konden worden. Een der geredden, die zich tijdens het omslaan in de kombuis bevond, heeft zware brandwonden opgeloopen, een ander heeft een arm verstuikt. Wij hebben de geredden, van wie sommige slechts gedeeltelik gekleed waren, eerst van de noodige kleeren voorzien, waarna zij wat te drinken en te eten kregen. Kapitein Müller is van meening, dat toen de ramp gescedde aile luiken van werd besloten, als volgt is samenge- sleld Mr. J. R. H. van Schaik te 's-Gra venhage, voorzitter. Mr. J. J. A. H. Houben, te Breda. Prol', dr. \V. J. M. Koenraadt, Hoeven (N.-B.); G. W. J. van Koeverden, Bu ren (Geld.); Mr. F. I. J. Jansen te Maastricht; A. J. Loerakker te Haar lem; Ir. H.. Bemelmans te Roermond en Mr. F. M. A. Haffmans, notaris te Helden (L.), als leden. Jhr. mr. G. M. O. van Nispen tol Sevenaer, te Vught, als lid en secr. KON GEEN KNIE BUIGEN. Invalide door zenuwpijnen. Bij hel schrijven over de pijnen en ongemakken die zij leed door neuritis, vertelt deze vrouw ook, hoe zij zich hiervan bevrijdde. „Ik heb Kruschen Sails genomen tegen neuritis en het heeft zonder twij fel een wonderbaarlijke uitwerking gehad. Mijn knieën deden erge pijn en het werd mij onmogelijk ze te hui gen. Waar ik mijn heele.huishouden zeil doe, kunt U zich wel indenken, wat dit voor mij beteekent. Twee maanden geleden begon ik Kruschen Salts te gebruiken en ik zou nu wer kelijk voor geen geld ter wereld mijn fleseh Kruschen in huis willen mis sen. Ik beweer dat Kruschen zijn ge wicht waard is in 22-karaats goud". G. M. H. Neuritis, evenals spit, rheumatiek en ischias, is het gevolg van een aan wezigheid van vlijmscherpe, steen harde urinezuur-kristallcn die de ze nuwen doorhoren en die stdkende pij nen veroorzaken. Kruschen Salts werkt direct in op deze kwellende kristallen en zet ze 0111 in een onscha delijke oplossing, die daarna volko- men verwijderd wordt langs den na tuurlijken weg: de nieren. En omdat Kruschen Salts de inwendige organen zoo regelmatig in werking houdt en vi ij van gistende afvalstoffen, kunnen zulke lichaamsvergiften als urine zuur nooit meer de kans krijgen zich opnieuw op te hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend ver- krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a ƒ0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.). Uitvoer van fruit naar Frankrijk. De minister van oeconomische za- woning had verschaft. Het bleek dat een groote partij kostbare bijouterieën, meerendeels bestaande uit edelgesteen ten gevat in platina, waarbij een paarlen collier dat alleen reeds een waarde van 80 000 gulden vertegen woordigt, ontvreemd was. Verder kwam het echtpaar tot de ontdekking dat een linnen geldzak, inhoudende duizend gouden ponden sterling, was verdwenen. De heeren E. Long Maddox Cy., verzekeraars, Rue de la Paix 23, te Parijs, bieden uit naam van Lloyds assuradeuren, dengene, die inlichtingen kan geven, welke leiden tot ontdekking van het ontvreemde, als belooning de som van f 16.000, uit te betalen in verhouding tot de waarde van het teruggevondene. Inlichtingen worden ingewacht bij den commissaris van politie der afd. B te 's-Gravenhage. De N R. Crf. meldt nog het volgende De benadeelde Is dr. ir. Ph., wonende in het fl dgebouw van Hogenhoucklaan. De familie Ph. is zeer gefortuneerd en toen de diefstal ontdekt werd, heeft zij aan de politie met den meesten aandrang verzocht, de zaak In alle stilte te behandelen en geen opgave aan de pers te doen. De heer en mevrouw Ph. waren Zondagmiddag eenige oogenbükken uitgegaan en dit moment heeft de dader afgewacht om binnen te komen. Hij moet zich in het flatgebouw be vonden hebben en In het bezit zijn geweest van een sleutel, welke past op de deur van de appartementen van de familie Ph. Toen hij eenmaal binnen was, vond hij de sleutels van de kasten, waarin de sieraden geborgen waren. Zonder eenige moeite kon hi] deze kasten openen en de sieraden er uit halen. Daarna slooi hij de appartementen weer af en moet hij kalm het flatge bouw uitgewandeld zijn. Naar ons bil geruchte ter oore kwam, had de heer Ph. voor een aanzienlijk bedrag aan sieraden en geldstukken in huis, omdat de waardepapieren in den laatsten tijd zoo sterk gedaald zijn. De heer Ph. achtte het veiliger, een gedeelte van zijn vermogen in edel gesteenten en goud te beleggen. Iemand, die dit geweten moet hebben, heeft van die wetenschap gebruik gemaakt en is met een buit, welke niet ver onder de twee ton is, vertrokken. Een uitgebreid onderzoek volgde smaragden en briljanten waarde f 338, een langwerpige briljanten haarbroche waarde f 200, een gouden dames- j horloge met paarls waarde f 650, voorts 1 een groot aantal gouden voorwerpen, als beursjes, potlooden, armbanden, horloges, hangers, kettingen, enz. Nader meldt men dat de politie een Oostenrijker, oud-huisknecht heeft ge arresteerd als de vermoedelijke dader. Hij blijft vooralsnog ontkennen. Spoorwegongeluk In Duitschland. Woensdagmiddag tegen 5 uur is een spoortrein gederailleerd onder de Behn- brug in de onmiddellijke nabijheid van het station Gesundbrunnen in Duitschland. Talrijke wagens sloegen om, eenige passagiers werden ernstig gewond. Het betreft den uit Stralsund komen den personentrein. Er zijn 2 vrouwen gedood en 50 personen min of meer ernstig gewond. Zes jongens doodgevallen. Te Komlos in Roemenië waren zes jongenss op een steiger van een katholieke kerk in aanbouw geklom- men om van het uitzicht te genieten. Toen zij er bovenop stonden heeft de steiger zich begeven. Zij zijn alle maal doodgevallen. Zes personen om het leven gekomen Gevreesd wordt dat tijdens den storm, waardoor het Duitsch oplei. dingsschip Niobe is vergaan, nog meerdere personen om het leven zijn gekomen. Door het lichtschip Gjedser wordt gemeld dat een kano-achtig vaartuig dat twee dagen lang bij Gjedser in Scandinavië heeft gelegen, kort voor den opkomenden storm zee had gekozen. Na den windstoot was het vaartuigje plotseling verdwenen, zoodat wordt aangenomen dat de op varenden, een uit zes personen be staande familie, om het leven is ge komen. RECHTZAKEN. Vrijgesproken. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaak legen J. D. B., koopman te Waalwijk, terzake dat hij op 30 Maart 1932 ie Vught als bestuurder vaneen auto die een tractor sleepte welk ge span geheel onder zijn leiding stond en terwijl die tractor niet verlicht was wtj kei w balw( W.S.C schen burgs bers ning i den knnm traini gewe: bet s er ee Bo' om e> werk Waal den. gcleg gaan. ft r WClfl, ua BLUE BAND Da goed van/.i tigen zal 0 bun houd De dag). Ee j.l. V geert zijn, elftal kracl kens al ve denv plaat gel I Mc stanc waai lerrc keer sen Zc laag stert De kenc wed een TOOI het cm met tot I goe< ketel tecb reik als hetz tien Vro een te t ziel heel Ier •wee1 uite van dig. V flin zal ree. een non spe na en Bos lijk laaj kan celi voo wo goe onz zul

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6