Motor te koop. cty aanschaffing van schoolbehoeften en leermiddelen. Het betreft een bedrag van 155,25. De raad gaat hiermede aceoord. Benoeming onderwijzeres. 3. Benoeming eener onderwijzeres aan de o.I. school. De voorzitter doet nog de mededee- ling dat mej. Kluytmans, die no. 1 op de voordracht staat reeds 9 maanden dansvloer belast wordt. Weth. Smolders zegt dat de voorge stelde regeling algemeen is en geen aanleiding tot misvatting kan geven. Dit vindt spr. de juiste weg. Vroeger moest betaald worden voor alle lokali teiten die aan de danszaal grenzen, doch dat is nu ondervangen. De kleine ruimte die beschikbaar is voor het plaatsen van stoelen, wil spr. niet uit- tot volle tevredenheid aan deze school sluiten van belasting, omdat dan de werkzaam is. I controle te moeilijk wordt. Dhr. Klijberg heeft gezien dat B. en I Dhr. Spijkerman gelooft dat het zeer W. zich op het standpunt hebben ge-1 eenvoudig is vast te stellen hoe groot steld om uitsluitend wachtgelders op I de oppervlakte is'waar gedanst wordt de voordracht te brengen, daar dit voor I Het bezwaar dat men gemakkelijk bui het rijk een belangrijk voordeel betee-1 ten dezen vloer kan dansen, kan spr kent. Hij vindt echter dat hier dames I niet aanvoelen, hel is immers duidelijl- uit de eigen plaats voorrang hadden I te onderscheiden waar de dansvloer is verdiend. I Dhr. Spapens wil aan het betrokken Dhr. Spijkerman spreekt in denzelf-1 artikel toevoegen dat alleen de dans- den geest. I vloer belast zal worden, wanneer*dui- De voorzitter zegt dat bij het opma-ldelijk waarneembaar is dat er een af- ken der voordracht slechts de belangen I zonderlijken dansvloer is. van het onderwijs gegolden hebben. Dhr. van Haren vreest dat men daar- Mej. Kluytmans is indertijd in een klas mede voor het geval kan komen dat ingevallen en heeft deze met buitenge wone toewijding geleid en op een hoog peil gebracht. Dhr. v. d. Waerden moet eveneens zeggen dat deze onderwijzeres met bui tengewone ijver heeft gewerkt, hetgeen kleine zalen meer zullen moeten beta len als grootere. Dhr. Spapens acht dit niet juist, in elke zaal zal de vloer toch wel in ver houding tot het totale oppervlak zijn. Sommige zalen hebben extra kosten hem temeer is opgevallen daar zij toch I gemaakt om een specialen vloer te Ieg- het vooruitzicht had na eenige maan-1 gen. den haar betrekking weer te zullen J De voorzitter merkt daartegen op dat verliezen. I de gelegenheid om uit te rusten en een Dhr. Roxs zou over deze zaak graag I consumptie te nemen ook tol, de dans- nog iets in geheime vergadering zeg-1 gelegenheid behoort. 8en- I Weth. Smolders meent dal het gaat De openbare vergadering wordt een I over de ontspanning die gegeven wordt, oogenblik geschorst en de raad gaat in I daarvoor moet belasting betaald wor- geheim comité. den. Na heropening wordt Mej. Kluyt mans met algemeene stemmen be noemd. Belegging gelden. 4. Voorstel tot belegging eener in gevolge de L.O.-wet gestorte waarborgsom door het bestuur Welh. Eibers zou liever het bedrag per M2 verlagen als de belasting te hoog is, voort de controle vindt hij het voorstel van B. en W. beter. Ook de voorzitter voelt voor 'n der gelijke regeling het meest. Weth. Smolders merkt op dat er be- der R.K. Bijz. Meisjesschool aan I zuinigd moet worden. Als ergens de de Sint. Crispijnstraat. I teugels strak moeten gehouden wor- (Prae-advies in het nummer van j.l. den, dan is het hier, meent hij. Diegene (jje verma]<ejij]<|iej(j veroorlooft mag daarvoor wel wat betalen. De voorzitter constateert dat weth. Smolders zelf geen dansliefhebber is. Dhr. Spapens acht de voorstelling van den wethouder niet geheel juist. (Prae-advies in hel nummer van j.l. I Het betreft een belasting die op het be- Woensdag). I drijf geheven wordt, voert men deze te Wordt z.h.s. aangenomen. I hoogt op, dan zal zij spoedig heelemaal Dansvloer of Danszaal? I niets meer opleveren. Aren moet de kip 6. Voorstel tot wijziging der veror- I die de gouden eieren legt niet slachten, dening op de heffing van venna-1 Dhr. Klijberg wil den dansvloer door kelijkheidsbelasting. I een klein hekwerkje laten afzetten, (Prae-advies in hel nummer van j.l. [zoodat men zich daar niet buiten kan Woensdag). bewegen. Dhr. v. Haren vraagt waarom dans-1 Spapens. Dan zullen we den genees- Woensdag). Wordt z.h.s. aangenomen. Straatbelasting. 5. Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van straat- belasting. daarvan wordt het gezinsinkomen na mens B. en W. bepaald en daarop de kinderaftrek toegepast. De oorzitter heeft er geen bezwaar tegen dit amendement over te nemen. Ook Weth. Smolders voelt in begin sel voor dit voorstel. Het tweede voor beeld dat dhr. v. d. Waerden aanhaal de vindt hij echter ver gezocht, daar een dergelijken toestand practisch nooit zal voorkomen. Dhr. v. d. Waerden zegt dat het slechts om het principe gaat; hij bad b.v. ook kunnen veronderstellen dat de 8 kinderen samen 900 verdienen. zien. Dat zijn zaken die z.i. beter aan de commissie kunnen worden overgelaten Vat hef bellang betreft, in vroegere ver ordeningen is dezelfde regeling tocge past; als dat noodzakelijk was, kregen de mcnschen nieuw behang. Het verstrek ken van verf wordt alleen gedaan voor kleinigheden, waarvoor het veel te duur zou uitkomen om er een vakman bij te halen. Dhr. v. Driel vindt het door B. en W voorgestelde artikel zeer op zijn plaats, daar de bewoners daardoor aangespoord worden, om hun huis zoo goedmogelijk te bewonen. Als de gemeente dan op tijd het schilder- en hchangwerk laat uil- voeren, is de zaak z.i. voor elkaar. Dhr. Klijberg is het met Weth. Eibers Dhr. Pullens vraagt of het niet wen- ?en£'..d,at ,noclil'i|> een termijn te stellen i 11S- Hy kan ook niet meegaan met de toe- sc hel ijk is een speciale regeling te tref- voeging van B. en W. aan dit artikel en en, wanneer meerdere kinderen uit een gezin de school bezoeken. De voorzitter acht dit niet noodig, de bedragen zijn toch reeds laag genoeg en tol nog toe is daarmede nooit reke ning gehouden. Met hel amendement-v. d. Waerden wordt hel voorstel aangenomen. Woningbedrijf. 8. Voorstel tot wijziging van het huurreglement voor het woning bedrijf. (Prae-advies in 'l nummer van j.l. Woensdag). Dhr. v. Haren is het als lid der Com missie voor het Woningbedrijf met de door deze commissie voorgestelde wij zigingen natuurlijk eens. Echter kan hij zich niet vereenigen met de toevoeging van B. en »W. aan art. lig. De commis sie is met haar wijziging gekomen, ge zien de slechte resultaten van het be drijf. Zooals uit de toelichting blijkt zal de reserve-pot, als de toestand zoo blijft, binnen enkele jaren leeg zijn, hoewel deze toch bestemd was voor latere jaren. Op het oogenblik wordt teveel geschipperd en te goeder trouw gehandeld, van regelmatig verven en behangen der woningen is geen sprake. \an sommige woningen gebeurt niets, aan andere daarentegen veel. De re serve laat echter dergelijke uitgaven niet meer toe. Gaat men er nu regel van maken dat de woningen van tijd tot zou daarvoor liever de volgende woor den in de plaats stellen: „indien dat naar het oordcel van den verhuurder moet plaats hebben binnen den norma len tijd". De commissie kan dan telkens afzonderlijk de gevallen beoordeelen. Dhr. v. d. Waerden wil het woord „verfwerk" vervangen door „klein verf- werk", om duidelijk te doen uitkomen, dat hel niet de bedoeling is, dat de be woner zelf heel zijn woning gaat op schilderen. De Voorzitter heeft daartegen geen be zwaar. Dhr. v. Haren voelt veel voor de re. dactie van den lieer Klijberg. Het voorstel van B. en W. met liet amendement van dhr. Klybcrg wordt aan genomen. Vaststelling rekeningen. 9. Vaststelling rekeningen instellin gen van weldadigheid over 1931. De rekeningen worden vastgesteld. 10. Voorloopige vaststelling gemeen te- en bedryfsrekeningen over '31. Dhr. v. Haren merkt namens de com missie op, dat de rekeningen zijn in orde bevonden. Het is de commissie opgevallen, dat het slachthuis en het keuringsbedrijf geen bijdrage betalen in de kosten der centrale administratie, hoewel ook zij daarvan gebruik maken. De Voorzitter zegt, dat wel degelijk 'n bijdrage gegeven is, n.l. van 201.20. De algemeene onkosten worden pro- centsgewyze omgeslagen naar rato der diensten door de centrale boekhouding bewezen. De heer v. Haren zegt, dat de commis sie met belangstelling heeft kennis geno men van hef verslag van den keurings dienst. De zaak die haar het meest inte resseerde, trof zij daar echter slechts tijd worden opgeknapt, dan vreest spr. I zeer beknopt aan. Graag zou zij daarom dat het bedrijf heelemaal niet meer uit /'C!I ('a* verschillende posten, zooals sa larissen, voortaan meer gespecificeerd weruen opgenomen. De Voorzitter zegt, dat de salarissen partijen in de openlucht zijn vrijge steld. De voorzitter licht toe dat dit alleen het geval is, wanneer deze danspartijen deel uitmaken van een volksfeest. Dhr. Roxs vraagt of onder de opper-1 dat de ondernemer van elk vlakte bedoeld in art. 4 ook bedoeld een centje meer vraagt, wordt het buffet e.d. De voorzitter zegt dat de geheele zaal hiertoe gerekend wordt. Dhr. Spapens merkt op dat in de meeste zalen om den dansvloer nog een kundigen dienst nog wel eens moeten retfuireeren. Voorzitter. Als men danst slikt men toch alles. Dhr. v. Haren zou hel beter vinden bezoeker Dhr. v. Driel merkt nog op dat het kan voorkomen dat men een kleine vloer in een groote zaal legt; daarmee kan, men best speculeeren. Het ainendement-Klijberg om aan ruimte is voor stoelen en tafels. Wordt art. 4 toe te voegen: „tenzij wanneer de ook deze ruimte in het oppervlak mee-1 dansvloer zoodanig is afgemaakt dat gerekend? men zich daar niet dansende buiten De voorzitter antwoordt bevestigend kan begeven", wordt met 7—4 stem op deze vraag. Deze bepaling is zoo op-1 men aangenomen, genomen, omdat anders de belasting-1 Tegen de heeren v. Haren, Smolders controleur zou moeten uitrekenen hoe Eibers en Spapens, groot de ruimte is waar gedanst wordt. Dhr. Spapens vraagt voorts nog In dat geval zou de vaststelling der be-1 waarom de danscursussen en -lessen lasting aan de willekeur van dezen zooveel meer moeten betalen, ambtenaar onderhevig zijn. De voorzitter antwoordt dat dans Het bezwaar van dhr. Spapens is cursussen dikwijls gecamoufleerde bals naar spr. meent slechts over het be-1 zijn. drag, het is weer een duiten-kwestie. Nadat nog eenige vragen, van dhr Dhr. Spapens zegt dat de politic in Spapens beantwoord zijn, wordt het den regel als motief aanhaalt dat ook voorstel van B. en W. aangenomen. buiten den eigenlijken vloer gedanst kan worden. Practisch gebeurt dat ech ter nooit. Spr. vraagt of ook podium, koffiekamer, vestiaire e.d. meegere kend worden. De voorzitter antwoordt dat dit niet de bedoeling is. Schoolgeld Teekensehool Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van school geld voor teekenonderwijs. Dhr. v. d. Waerden meent dat in de voorgestelde regeling een onbillijkheid voor sommige personen schuiit, die Dhr. Klijberg begrijpt dat een en an-1 door B. en W. mogelijk niet is over- der voor een groote zaal een beduidend wogen. verschil maakt. Musis Sacrum zou nu b.v. 20 moeten betalen en wanneer alleen de vloer gerekend werd slechts 4, een groot verschil dus. Waar be paalde gelegenheden het er voor over Spr. licht dit door een voorbeeld toe. A. heeft een inkomen van 1400 en 4 kinderen. Bij de berekening van het schoolgeld wordt van het inkomen dus 440 af hebben om een duidelijk onderscheid getrokken, blijft 960; schoolgeld 30 te maken, zoodat de controleur onmid- J cent per maand. dellijk de juiste oppervlakte van den B. heeft een inkomen van 500 en 8 eigenlijken dansvloer vast kan stellen, kinderen, waarvan de oudste 900 ver zou spr. aan dit artikel een toevoeging j dient en de rest niets. Hij krijgt dus willen maken, b.v.: tenzij de dansvloer-1 geen kinderaftrek, omdat hij niet on- oppervlakte duidelijk te onderkennen [der de belasting valt en zijn zoon van 's- [zelf ook niet. Hij staat er onmisken- De voorzitter wil liever het bedrag baar veel zwaarder voor dan A„ maar per M2 verlagen als de belasting te betaald veel meer schoolgeld en wel 't hoog is. [dubbele van A„ zijnde 60 cent per Dhr. v. Haren zegt dat de ruimte bui- maand, ten den eigenlijken dansvloer voor den Om dit bezwaar te ondervangen zou exploitant van even groote beteekenis men, of de kinderaftrek volgens art. 38 is- moeten laten vervallen of als men die Dhr. Passier merkt op dat verschil-1 wenscht te behouden, waarvoor ook lende café's een danszaal hebben die I spr. is, de kinderaftrek ook toe moeten door een schuifdeur van het café is afgesloten. Hoe is daarvoor de rege ling? De voorzitter zegt dat in zulke geval len alleen voor de danszaal betaald behoeft te worden. passen bij die huisgezinnen waarvan de vader geen belasting betaalt, dus niet op de cohieren voorkomt. Bepaald zou moeten worden, dat alle gezinsinkomens verminderd worden met de kinderaftrek volgens art. 38 dei- zal kunnen. Het is bovendien zeer moeilijk een vasten tijd te bepalen waarbinnen de woningen moeten na gezien worden. Het gaat om bezuini ging en de commissie meent daartoe met haar voorstellen te kunnen komen. Wordt de wijziging van B. en W. toe gevoegd, dan had men alles evengoed bij het oude kunnen laten, aldus spr., want dan bereikt men geen besparing. Weth. Eibers zegt dat B. en W. de zaak zoo behandeld hebben omdat de formuleering van het commissie-voor- stel wel wat bindend was. Dan zou de commissie in noodgevallen niets meer te zeggen hebben. Met de wijziging van B. en W. verkrijgt de commissie een grootere vrijheid; de bedoeling blijft natuurlijk om zooveel mogelijk te be zuinigen. De voorzitter kan zich voorstellen dal 'n blok woningen b.v. om de 10 jaar geverfd en behangen moet wor den. Laat de commissie dat zelf doen dan is zij er tevens van verzekerd dat de woningen behoorlijk onderhouden worden. Dhr. v. Haren zegt dat de resultaten getoond hebben dat bet niet kan. Het normale onderhoud is thans nooit toe gepast, tot nog toe zijn steeds de groot ste klagers geholpen en de rest bleef zit ten. Met bet voorstel B. en W. wordt z.i. weer in de band gewerkt dat de hardste klagers het eerst geholpen worden. De Voorzitter vindt dit juist niet, het onderhoud* wordt daardoor juist onaf hankelijk van den bewoner en er wordt een zekeren tijd genoemd waarbinnen de woning opgeknapt zal worden. v. Haren: Nu gaat de reserve al op, maar dan zéker. Weth. Eibers. De reserve is wel aan .ndere dingen opgegaan. De heer v. Haren zet uiteen, dat voor al de middenstandswoningen met hun behang- en schilderwerk veel geld ge vraagd hebben. overeenkomstig de voorschriften be paald zijn en door den accountant reeds gecontroleerd. Voor den directeur is de dienst zelf natuurlijk de hoofdzaak. De heer Spapens zegt, dat de commis sie slechts het totaal bedrag der salaris sen had. Aan de hand waarvan heeft de accountant dit gecontroleerd?, vraagt spreker. De Voorzitter zegt, dat de accountant zich van de verordeningen had op de hoogte gesteld. Ook de commissie kan daarvan inzage nemen, evenals van alle bescheiden. Weth. Smolders geeft de commissie dan nog eenige wenken. Dhr. Roxs vraagt nog toelichting van enkele minder belangrijke punten. De rekeningen worden hierna vastge steld. Het Belastingstelsel. 11. Voorstel inzake wijziging van het plaatselijk belastingstelsel. (Prae-advies in het nummer van j.l. Zaterdag). De Voorzitter geeft hierop nog een korte toelichting. Hel is niet de bedoe ling dat thans gesproken wordt over de indeeling voor de G.F.B., dat wordt bij de begrooting wel uitgemaakt; ook hel aantal opeenten op deze belasting be> hoeft thans nog niet te worden vaslgc- steld, dat kan desnoods tot het volgend jaar April worden uitgesteld; ook 't aan tal opcenten Pers. Belasting komt nu niet in debat, dat is in December tijd ge noeg. Het gaat thans alleen over de klas- sificatie der gemeente voor de P.B. Moet de bestaande 5e klasse worden gehand haafd of moet de gemeente worden te- ruggeplaast in de Ge klasse? Of moet desnoods de oude toestand herscha pen worden en voor Baardwijk en Be- soyen weer een uitzondering gemaakt worden door deze alleen in de 7e klasse Ie plaatsen? Respectievelijk zouden deze 2 maatregelen 5000 en 8000 meer op brengen. Toch meenen B. en W. te moe ten adviseeren in de 5e klasse te blijven. Dit punt brengt spr. nu ter sprake, om dat event, herklassificatie voor 1 Sept. moet gebeuren. Dhr. van der Waerden heeft met be De Voorzitter raadt dhr. ft zaak bij de begrooting te besnrpiH is het minder warm en kan de r koel hoofd beslissen. Dij wijst 'a('* op dat men bij die groote lijn/ wagens nog niet veel doet, daar h 1 Ier in een oogwenk verdampt k Dhr. Passier vreest, dat dhr d leen de St. Antoniusparochie J.?*5 besproeien. 11 De vergadering wordt hierna ges|(j( M'MM slipte. De motorrijder kreeg ,fh wonden aan gezicht en beenen tP zijn pols inwendig gekneusd'! VERVOLG PROVINCIAAL NIEI% Motor-on geval. Maandagmiddag reed de heer i alhier op zijn motor door het Veld in de buurt van Vlijmen nU bocht moest hij een auto na,.fL die hij niet tijdig gezien had.Tn, daardoor iets te ver naar rechts! wijken kwam hij met zijn vooruï ?,:L,.0S8er.grint ?333t.den tramweg gekneusd't! Zijn motor werd ernstig beschw Toevallig passeerde juist een mobilist uit Waalwijk die de heef mee huiswaarts nam. Fiets-ongeval. Op den weg naar den Roeswi, kwam Mej. v. d. H. dooriS tietsband sprong in botsing met! heer S. De juffrouw viel met r smak ter aarde dat bleef liggen, zijn arm. Melkprijs. De melkprijs is met 1 ct. peri;, verhoogd en thans op 7 ct. gebraq Onzachte botsing. Een wielrijder die niet de m nam voor zich uit te kijken bo tegen het paard van den melksis, B., dat uit de Putstraat kwam. werd bewusteloos opgenomen én een nabije woning binnengedrag Hfl bleek er echter zonder ernv verwondingen te zijn afgekomen, Koninginnedag. Op Zaterdag 3 September zullen ter gelegenheid van Koninpb dagviering de café's tot 1 air* opend zijn. I! 20C zij bewusteU De heer S. ver»0n? De Nederlandsche wegrenners le Men seint ons: I)e Ned. wegrenners Braspenning aard, Valentyn, Slants en Willenis /- Zaterdagavond in goeden welstand Rome aangekomen. Direct zijn ze n de series van de stayers-wedstrijden kijken; wel een bewijs, dat ze de "ra goed hebben doorstaan. Toen ik Zondagmorgen hen in hr hotel opzocht, heerschte echter onder', nieuw aangekomencn een tamelijk p; simistische stemming; stuk voor stol waren hun magen van streek, tengevoh van het Italiaansche eten. Ieder weel dj een renner met een zieke maag niets b presteeren. Het is dus te hopen, dat dit euvels™ dig voorbij is. Zondagmiddag zijn ze per auto hr traject gaan verkennen en Maand,d> den ze het per fiets nog eens over. Di& dag namen ze rust en heden is de di van den wedstrijd. Zooals men weet is het traject d- profs. 200 K.M., dat der amateurs II K.M. Niet alleen het bergachtig terrein maar ook het vertrekuur, dat kort von 'I heetst van den dag is vastgesteld, w ken in 't nadeel onzer landgenootcn. De verwachtingen ten aanzien ui hunne prestaties, die dus van alle hi- ten worden terneergedrukt, mogen daar- om niet zeer hoog worden gesteld. Reeds een middelmatig figuur voor onze mannen een mooi succes Zijl Weth. Eibers zegt, dat het voorkwam, dat mcnschen die 10.huur betaalden, I langstelling naar deze toelichting gehiis- na 8 jaren hun woning nog steeds in de I terd. Hij verwondert zich erover,"dat deze lw*K11 niet in het prae-advies voorkwam. Spr grondverf zagen. Dan hebben zij toen wel recht op een verfje. Spr. meent, dat deze kwestie zakelijk moet bekeken wor- den. Bij den woningbouw zal de gemeente toch nooit Zijde spinnen, maar zij moet zich toch zeker niet aan banden leggen. Dhr. v. Haren acht het voor <le com missie beter als zij een vaste regeling heeft. Dhr. v. d. Waerden hoort, dat de neeste centen zijn opgegaan aan de mid- lenstandswoningen. In dezen tijd zou r. liever willen besluiten de huur te is natuurlijk voorstander van classifica tie in de 5e klasse, omdat daardoor de kleinste inkomens ontlast worden. De zaak is vroeger al uitvoeriger besproken mede naar aanleiding van een adres der R.K. Dioc. Bossche Werkl. Vereen. Het komt spr. voor dat er geen aanleiding is om thans uit de 5e klasse weg te gaan. Zijn overige opmerkingen houdt spr. in petto. Weth. Smolders wijst er dhr. van der Waerden op dat deze toelichting wel de- -erlagen dan de mcnschen op extra kos-1 gelijk in het prae-advies gegeven is, n.l. en te jagen. De kosten van het bevric-1 in de laatste alinea. I zen van waterleidingen en closets zou pr. alleen voor rekening van den huur- ler willen doen, indien deze zelf daar- an de schuld draagt; de leidingen kuil en immers ook bevriezen zonder dat er iets aan te doen is. Voorts acht spr. de onder art. lid bedoelde „gewone slij- age" een rekbaar begrip. Zijn voornaam ste bezwaren gaan tegen art. lig. Daai\ voor zou toch zeker een termijn moeten worden vastgesteld en volgens een be paald systeem moeten gewerkt worden. De bewoners behang en verf geven om en zelf de boel te doen opknappen, indt spr. nogal gevaarlijk, daar daarbij dikwijls ondeskundig kan worden te werk gegaan. Spr. vreest dat hierdoor Dhr. Spapens merkt op dat een der-1 Wet, onafhankelijk van het al of niet gelijke zaal geheel voor dansvloer kan voorkomen op de cohieren der inkom- gebruikt worden, wat niet het geval is stenbelasting. De bedragen op de co- bij aparte zalen. Daarom vindt spr. bet bieren gelden als grondslag bij de niet meer dan billijk dat alleen de schoolgeldregeling, bij afwezigheid Dhr. Spijkerman vraagt nog, welk ver schil deze classificatie uitmaakt. De Voorzitter licht toe, dat in elke la gere klasse kleinere huurwaarden wor den aangeslagen, met elke klasse loopt de te heiasten huurwaarde met 25.-- af. De Raad gaat accoord met het vo >r- stel B. en W. om in de 5e klasse te blijven. De sproeiwagen. Nadat daartoe de reglementaire for maliteiten vervuld zijn, krijgt dhr. Roxs gelegenheid te debatteeren over de door hem gestelde vraag betreffende sproei ing op hecte dagen. Dhr. Roxs zal niet ingaan op het door den Voorzitter in zijn antwoord aange- meer schade zal ontstaan als wanneer 'n I haalde motief. Hij vindt het echter ver ast systeem wordt ingevoerd. De hu- schrikkelijk, dat met een dergelijke hitte ren der arbeiderswoningen zyn zoo noo« I niet gesproeid wordt. Vooral in de St dat men de bewoners niet op nog boo- I Crispijnstraat joegen de auto's het stof gere kosten moet brengen. Zeker mogen I op. Spr. heeft een berekening gemaakt de woningen niet met wat prutswerk on- I van de kosten van een dag sproeien Ilij derhouden worden, dat zou voor de ge- heeft daarbij de kosten van het water op meente meer schade dan voordeel zijn. I 4 cent per M3 berekend. Weth. Eibers zegt, dat het moeilijk zal zijn voor den te stellen termijn een vaste lijn te houden. Het eene huis wordt be ter bewoond dan het andere en zoodoen de zal het eene voor den tijd en het an- De op dat 1 I vwtui vuui It Welkuil!* dere na den tijd moeten worden nage-1 sproeid zouden kunnen worden. Voorzitter merkt echter op dit niet 4, doch 14 cent moet zyn. Dhr. Roxs wijzigt dan zijn berekening en komt tot een dagelyksche uitgaaf van 19.20, waarvoor 14 wagens lecgge- Duitsche Rijksdag. De Duitsche Rijksdag is gislertt bijeengekomen onder leiding van it ouderdoms—presidente Clara Zelkic communiste. De nat. soc, Goerling werd mei 33! van de 578 afgevaardigden direct l« president gekozen. Het centrum en de Duitsch nalloni len, Beiersche en Duitsche volkspartj stemden op hem. Hg constateerde dat de Rgksdagovti een tot werken bevoegde meerderhei: beschikt en er geen staatsrechterlijke noodtoestand bestaat. AGENDA'S. Woensdag 8 uur. Concert op dt kiosk op de Markt door de Liedertafd Oefening en Vermaak. Donderdag 7 uur. Training W.S.C. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.Y. Gymnastieklokaal. Vrgdagavond 5.30, 7 en 8.30 uw repetitie adsplranten W.G.V. Zaterdag GEEN repetitie voor allen. Liedertafel Oefening en Vermaak'. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel .Oefening en Vermaak'. CORRESPONDENTIE. Steller der advertentie no. 4859S (17/8 1.1.) gelieve aan ons bureau dt ingekomen brieven af te halen. ADVERTENTIëN. ONDERTROUWD: Ir. P. VERHOEVEN Rijksveeteeltconsulent en MARIE VAN ES* 29 Aug. '32. Toekomstig adres Emmastraat 211, 's-Gravenhage. 2P. K. „VILLIERS', dubbele uitlaat en electr. ver- ichting, in prima conditie, wegens aanschaffing zwaardere. Bevr.G ROOTESTRAAT138,

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 8