DIT BLAD GRATIS! leiding van architecten Ir. Oriete Vught en Schellekens te Dongen, zijn gegund aan de Firma Oebr. Mion, Tilburg en Waalwijk. Electrlsche kabel. Naar wij vernemen zal de boven- grondsche electrische geleiding in v.m. Baardwijk voorloopig over plm. 600 M. veranderd worden in een ondergrondsche, d.i. vanaf den Dijk tot aan 't klooster. Auto-ongeval. Op den weg naar Sprang had dezer dagen weer een auto-ongeval plaats. Een motorrijder uit Waalwijk kwam nl. in onzachte botsing met een pas- seerende auto uit Den Bosch. Wonder boven wonder liep het ongeval zonder ernstige gevolgen af. Ook de materieele schade was slechts gering. Aanrijding. Gisterenavond passeerde de heer A. v. H. In zijn luxe wagen het West einde in de richting Grootesiraat, toen het zoontje van den heer J. K. plotseling de straat wilde oversteken. Doordat de automibilist nog bijtijds kon remmen en zijn stuur omgooien kon hij een noodlottig ongeval voorkomen Het kind werd nu echter slechts ge raakt door het achterspatscherm en kreeg een wond aan het achterhoofd terwijl het klaagde over pijn in den rug. Dr. Langemeljer legde het eerste verbard Zilveren ambtsjubllé Burgemeester van de Ven. In October a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat burgemeester van de Ven tn de gemeente Vlijmen als zoodanig zijn ambt aanvaardde. Het zilveren ambtsjubllé van den burgemeester zal in verband met de tijdsomstandigheden en de groote werkloosheid in Vlijmen op beschei den, doch gepaste wijze worden ge vierd. 95-JARIGE BEVRIJD VAN PIJN Na Jaren lang geleden te hebben. Wat een zegen moet het zijn voor deze vrouw, op haar leeftijd weer vrij van pijn te zijn na zoovele jaren aan rheumatiek geleden te hebben! Zij schrijft: „Ik wil U graag even meedeelen dat, sedert ik twee jaar geleden begon met Kruschen Salts te nemen, ik ge heel en al van rheumatische pijnen bevrijd ben, waar ik jaren lang erg veel door geleden heb. Ik ben nu in mijn 95ste jaar en waardeer het bo venmate, dat ik nu vrij van pijn ben, wat ik toeschrijf aan de geregelde dosis Kruschen Salts.'' (Mevr.) A. E. S. Als iedereen maar wilde inzien dat „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen even belangrijk is voor inwendige zuiverheid, als zeep en water voor uitwendige zindelijkheid, dan zou er spoedig geen hardlijvigheid meer be staan, geen traag-werkende lever, geen rheumatiek, jicht of spit. Kruschen is een combinatie van zes zoutenelk daarvan is noodig voor de gezonde werking van een bepaald orgaan in het lichaam. Juist alles wat U noodig hebt om Uw organisme op te voeren naar een algeheelen gezonden toestand zachtjes aan, maar zeker. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv Bekendmaking. De Burgemeester van Aalten geeft elkeen, die geschriftjes als brochures, boekjes e.d. ontvangt van een zich achter den schuilnaam „De Lange Hengelman" verbergende inwoner van Bredevoort in overweging, voor en aleer hij tot betaling van de eenigen tijd na ontvangst van die blaadjes etc. gepresenteerd wordende quitantievan „De Lange Hengelman" overgaat, zich tot hem, Burgemeester, te wenden om inlichtingen. De Burgemeester van Montfoort waarschuwt tegen de praktijken van een persoon, die zich noemt Herman Smith, Boot, Philipsen, Herman Huis man, Herman Jansen en Hendriksen. Deze persoon heeft zich vermoedelijk aan verschillende oplichtingen en ver duisteringen schuldig gemaakt. Hij is in het bezit van een heeren rijwiel, komt dan met dit rijwiel bij een par ticulier of rijwielhandelaar en geeft voor een aanrijding te hebben gehad, waarvoor hij dat rijwiel ter reparatie aanbiedt en een beter rijwiel weet mede te krijgen, hetgeen hem gewoon lijk gelukt. Signalement: ong. 40 jaar, middel matige grootte, gedeeltelijk kaalhoofdig 'strepen en dito boord, beige bruin achtige hoed met donkerbruin lint, bruine lage schoenen, bruin gestreepte sokken. In zijn colbertjas, staat op den binnenzak een firmanaam uit Schiedam vermeld. Hij spreekt met Brabantsch accent. Hij weet door valsche voorwendsels en door trouwbeloften weduwen en meisjes te verleiden enkele dagen met hem door te brengen om ze daarna in den steek te laten. Het Bediendencongres van den Katholieken Bond. De R.K. bedienden, bij duizenden georganiseerd in den Ned R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciacus van Aasislë" houden op 4 September a.s. in Den Bosch een groot congres. Het zal worden gehouden in den Schouwburg „Casino", Papenhulst, en het zal een grootsche manifestatie worden van de eensgezindheid der katholieke bedienden in Nederland, wier organisatie de laatste jaren be langrijk in ledental en kracht is toe genomen. In de vele afdeelingen, welke de bond over geheel het land telt. worden voorbereidingen tot een zoo massaal mogelijke deelname getroffen. Sprekers op het congres zijnDe Z.Eerw. Bondsadvlseur Rector F. A. Bots uit Amsterdam met het onderwerp „Quadragesimo Anno", en de heerW. Steinmetz, lid van den Amsterdam, schen gemeenteraad met het onderwerp „De economische positie van de be- dienden, mede in verband met den huldigen crisis." Teneinde een zco goed mogelijk overzicht te verkrijgen op de deelname wordt verzocht aan degenen, die zulks nog niet deden, om zich terstond bij de betreffende afdeelingsbesturen aan te melden voor deelname aan het congres. DRUNEN. Woensdagmiddag arriveerden alhier per autobus de jongens van het patronaat te Hatert, 75 in getal, begeleid door hun pastoor den Z.Eerw. heer Couwenberg en de Eerw. Broeders Antonius en Sylvester. Terwijl de kleinsten zich vermaakten in draaimolen en luchtschommel, speel den de leden van de voetbalclub PVC uit Hatert een vriendschappelijken wedstrijd tegen VJC van 't patronaat alhier, waarvan de uitslag in 't voor deel was van VJC met 6 2. De jongens uit Hatert werden goed onthaald en hebben zich hier kostelijk vermaakt, zoodat zij omstreeks 6 uur in opgewekte stemming huiswaarts teerden. Ter rectificatie van 't bericht van j.l. Woensdag in dit blad, dat tot onderwijzer aan de R.K. School te delvoirt voor tijdelijk is benoemd de aeer G. v. Asch alhier, deelen wij mede dat hier bedoeld wordt de heer Albert van Os. Zondag 4 Sept. zal in de R.K Cerk alhier in alle H. Missen een open schaal-collecte worden gehouden ten bate van het Crisis-Comité. VLIJMEN. Van de Oranjevereenlglng ontvingen wij een programma der [oninginnefeesten, welke dit jaar op Zondag 4 Sept. gehouden zullen worden. Om 12 uur zal aan pl.m. 200 school, gaande kinderen ten Feestmaaltijd worden aangeboden In het Jongens patronaat. Om 4 uur trekt een optocht, waaraan 25 vereenlglngen met vaandels en alle schoolkinderen deelnemen, opgeluisterd door de Harmonie Concordia, vanaf de Openbare School langs den Prov. Weg, naar het Marktveld, waar om 4'/t uur kinderspelen zullen aanvangen. Na afloop trekt de optocht naar het versierde Raadhuis, waar met bege leiding van muziek volksliederen wor- den gezongen, Hierna Concert te geven door de Harmonie Concordia en de Zangver- eenlglng Vlijmens Mannenkoor, afge wisseld door Openlucht—bioscoop van 't Luxor Theater le 's Hertogenbosch. Mits het weer meewerkt, belooft het wel een dag te zullen worden van aangename en kostelooze ontspanning, waaraan velen tn deze tijden behoefte hebben. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Het was j.l. Woensdag voor de Sprangsche schooljeugd een gezellige dag. Het comité tot viering van kinder feesten, besloot in overleg met het schoolpersoneel ook dit jaar den ver jaardag van H. M. de Koningin op zoo sober mogelijke wijze te herdenken. Zulks in verband met den crisistijd en het verzoek van het bestuur van de Chr. Oranjevereeniging. Om 8 uur wa§ het op den straatweg velen hun beste beentje hadden voor gezet om een prijs machtig te worden. Na overleg werden door genoèinde heeren aan de navolgende kinderen prijzen toegekend: i Groep wagens: I le prijs Henk Huisman, 2e Ida Nieu- wenhuizen, 3e Jjj'ora Schiedon. Groep fietsep: le prijs Jetje .Willems e.a., 2e H. de Bie Hzn., 3e A(Ir. Streip. Groep voetgangers: le prijs Brabalitsch dorpsleven, J. de Rooij e.a.; 2e Bruidspaar van den dag, Jo Krol e.a.; 3e Vaandel, Pietje de Rooij e.a. i Groep diversen: le prijs Jo Braspenning, 2e W. Rij ken, 3e Annie Timmermans. Toen men hierna den stoet had opge steld, trok men eerst naar de woning van den burgemeester; hier werd halt gehouden en werden 3 coupletten van het Wilhelmus gezongen. Bij het zingen van liet 3e couplet werd door de jon gens welke een groep gymnasten vorm den, een stand gemaakt, wat een aardig gezicht gaf. Hierna trok men door het dorp en keerde men om ca. 12 uur op het schoolplein terug; na uitdeeling van eenige versnaperingen keerde men huiswaarts. Om half twee waren allen weer op het terrein aanwezig. Den geheelen middag werden de kinderen met spe len en tractatie beziggehouden. Aan het slot werden nog aardige troostprijsjes uitgereikt, zoodat allen om 4 uur hoogst voldaan huiswaarts keerden. Jammer dat zoo weinige het dun doek hadden ontrold en dat ook het beieren der torenklok niet gehoord werd. A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 6 uur, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s Zondag des voormiddags half 10 en des. namiddags 5 uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. bij gunstig weer een muzikale wande- vierd. Des morgens om 7 uur R ling maken! door het Westelijk deel de leden van de harmonie ApoU* der gemeente. het vereenigingslokaal bijeen en De Postduivenvereeniging „Nog i r®'ve'"< houden. Menigeen wer,j ,oiiL« MoM I slaap gestoord, doch velen - Ieder die zich thans op abonneert, krijgt alle nummers In September en verder grijzend, mager, bleek gelaat,reeds bedrijvig en zag men reeds troep ter linker zijde van zijn hals heeft hii jes kinderen met vlaggen en oranje een gezwel ter grootte van een klein j getooid naar het schoolplein heentrek- ei, midden op zijn rechterhand heeft ken. Toen om 8,30 uur de leden der hij een litteeken, vermoedelijk is deze 1 Jury, de heeren Ds. J. C. Hagen, Dr. H. gebroken geweest. Hij is zenuwachtig, J Winkelman en J. Abberson op het ter- gekleed met blauw-paars colbertcostuum rein waren aangekomen, werden de met roode streep, zelfbinder met breede groepen opgesteld. Het was voor deze roode streep, geel overhemd met zijden heeren geen gemakkelijke taak, daar CAPELLE. Voor de Ned. Herv gemeente te dezer plaatse hoopt a. s Zondag des namiddags half drie op te treden Ds. Schlemper uit Besoijen 's Morgens halftien leesdienst. Ter gemeente secretarie werden gedurende de maand Augustus voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 23 runderen, 64 varkens en 5 geiten. Door verschillende ingezetenen zijn diverse prijzen'beschikbaar gesteld voor het a.s. Zaterdagmiddag te houden onderling hengelconcours door de Hen- gelaarsvereeniging „De Maasmond." Bij het te Breda gehouden examen slaagde de heer M. de Rooij, onder wijzer aan de Chr. School alhier voor het hoofdakte examen, Koninginnedag werd in de Kom te dezer plaatse gevierd met een feestje voor de kinderen der O. L. School, 's Middags werd een optocht gehouden met versierde rijwielen e.d. Hiervoor waren mooie prijzen beschikbaar ge steld. Na afloop van den optocht werden de kinderen getracteerd. Een 's avonds te houden lampion optocht kon, in verband met de weers omstandigheden niet doorgaan. Voor de vacante betrekking van verpleegster bij 't Groene Kruis alhier hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. Gedurende de maand Augustus werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor ingelegd f7800.88 en terugbetaald f3883 06. Het aantal inlagen bedroeg 90, dat der terug betalingen 28. Het aantal te werkge stelden bij de ge. meentelijke werkverschaffing bedroeg in de afgeloopen week 94. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" gaf j.l. Donderdagavond in samenwerking met de Gemengde Zangvereeniging ,'t Rozenknopje" op het plein voor het voormalig Raadhuis een goed geslaagd concert, dat door honderden belangstellenden werd bij. gewoond. Tijdens de pauze van het concert werd voorafgegaan door het muziekgezelschap de lampion-optocht, welke Woensdagavond niet door kon gaan, gehouden. A. s. Zohdag dei nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. Fokkema uit Sprang, 's Morgens half tien leesdienst. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal a.s. Zaterdagmiddag Sneller" hield een wedvlucht van uit Noijon, met den volgenden uitslag 1,10,11 A. Goedhart; 2, 5L. Heurter 3, 8. 14, 15 N. Blom Th. Groene- veld 6. 7. M. van Peer 9 M. Mesch 10 A. Goedhart. Eerste overduif M. Mesch. Twee eerst aangetoonde A. Goedhart. Kontngspoel M. Mesch met No. 9. Dezelfde vereeniging hield ook een wedvlucht van uit Compiègne uitslag als volgt 1, 3,4,5 N. Blom, 2, 7 Th. Groene- veld, 6, 8 M. van Peer, 9 M. Mesch 10 A. Goedhart. Eerste overduif M. van Peer. Twee eerst aangetoonde N. Blom. WASPIK. Een gouden Jubllé en een afscheid Op Zondag 11 September zal de Eerw. Zuster Joachime, In de wereld Mej. Johanna Fabrie, den dag herden ken, dat zij voor 50 jaren haar Intrede deed in de Congregatie van de Zusters J.M J te 's Hertogenbosch. Ruim 46 jaar van die 50 heeft HEw In een zeer werkzaam leven doorgebracht in het St. Franciscus-Oesticht te Waspik. Qeen wonder, dat men daar dien dag niet onopgemerkt zal laten voorbijgaan. Naar wij uit goede bron vernemen, zal er Zondag 11 Sept. in de Parochiekerk een plechtige Hoogmis met assistentie voor haar worden opgedragen, waarbij de Herder der Parochie een passend woord zal spreken. Bij deze plechtigheid zal ook tegen woordig mogen zijn de Eerw. Zuster Xaverinl Qijsman, die reeds 28 jaren doorbracht in de Missie van Engelsch- Indië en onlangs een zieke Zuster naar het Vaderland moest vergezellen. Voor de 2de maal komt zij thans afscheid nemen van hare thaift 83-jarige moeder, om in de volgende maand wederom naar hare missie weder te keeren. Moge Zuster Joachime nog lang de zoo welverdiende rust genieten en moge de zegen des Hemels, die steeds zoo wonderbaar op het werk van Zuster Xaverlni rustte, nog vele jaren met haar ztjn. WASPIK Uitslag van de aanbeste ding voor het uitbreiden der schoen, fabriek van de firma Schaapsmeerders- van Slrlen en Co. Ingeschreven werd door C. Jansen Raamsdonksveer f 5190 van Alphen Oosterhout f 5485 P. de Oraauw Waspik f 5632 Ligtvoet Oosterhout f 5647 G de Nier Teteringen f 5788 L. A. Louwet 's Qravemoer f 5800 Geb'. Dupont Qeertruidenberg f 5864 A. de Oraauw Waspik f 5962 j. van den Broek Waspik f 6100 Kieviets Wetering! Oosterhout f 6292 Zuid Nederl. Beton Mij.s Bosch f 7500 Qegund aan den laagsten inschrijver. De collecte jl. Zondag in de R.K. Kerk gehouden voor den Wel eerwaarden heer A. Kamp, die bin- nenkort naar Frankrijk hoopt te ver trekken, bracht ongeveer f 200 op. De kermis gehouden van Zondag tot en met Dinsdag j.l. heeft een gun stig verloop gehad. De belde matlnée's op Maandag In de harmoniezaal en op Dinsdag in het hotel van den heer Chr. Montens mochten zich In een druk bezoek verheugen. Het bioscoop theater van Riozzi was eiken avond druk bezet, voor het circus de Mutjnck echter bestond weinig belangstelling. - Woensdagavond werd door de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak" wegens den verjaardag van H.M. de Koningin een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt, waarbij tevens werd gecollecteerd ten bate van het crisis-comité. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gemeente treedt Zondag om ïalf tien op 't Dorp en om 2 uur op 't Veer op D9. Guithart alhier. De Meisjesvereeniging, onder eiding van Mevr. Guithart, hield Woensdag een verloting van prachtige prijzen door de meisjes zelf vervaardigd of door medeleven der gemeentenaren welwillend beschikbaar gesteld. Des middags een gezellig samenzijn op iet schoolpleinmeer dan 350 perso nen waren aanwezig. Met genoegen cunnen Mevrouw Guithart en de Meisjesvereeniging op dezen dag terug zien. GEERTRUIDENBERG. Nu in de va cature in de Ned. Herv. Kerk alhier is voorzien, zullen de diensten in het kerkgebouw van de Evangelisatie Im- manuël Zondag 11 September wederom een aanvang nemen. De opbrengst van den gehouden bloempjesdag op Woensdag 31 Augus tus j.l. ten bate van het Crisiscomité afdeeling Geertruidenberg, bedroeg 83.—. Koninginnedag is te Geertruiden berg wederom op waardige wijze ge reeds uit de veeren om het uitsi^ door de gemeente mede te maken f streeks 10 uur werd de optocht schoolkinderen samengesteld, hit had de jeugd wederom flink aane en gaf aardige groepen te zien. (W was de plaatselijke harmonie pre en onder het spelen van vroolijk/ schen werd een tocht gemaakt do" gemeente, waarna uitdeeling van zen aan deelnemers volgde en de onthaald werd. De in den naroidj gehouden sportfeesten trokken veel langstelling. Ook de gehouden k balwedstrijd tusschen DOS en Zw we mocht zich in een druk bezoek heugen en werd gewonnen door J korfbal vereeniging D.O.S. Onze har® nie wist wederom met haar vrool'i marschen de stemming er in te den. Na afloop der volksspelen weri op de markt eenige zangnummers b gehoore gebracht door de geniep zangvereeniging „Geertruidenberg een concert gegeven door onze R t Symphonie Cecilia. Tijdens deze i voering, welke met aandacht werd volgd en goed geslaagd mag heet; nam het aantal bezoekers al meer meer toe. Inmiddels werd de verlj ting van het marktveld in orde"' bracht. Deze verlichting wordt stel vooral door vreemdelingen bewondr Ongeveer een kwartier nadat j|j lampions waren ontstoken, begon h echter te stortregenen, zoodat alle t zoekers ijlings de vlucht namenen portieken en gangen een veilige scht plaats zochten. De lampions moest; het ontgelden, zoodat zij na korten! jammer genoeg allen verregend ware; De regen was echter niet van lang duur. Het concert dat gegeven w;- door de Kon. Harmonie Cecilia Princenhage, hetwelk gegeven van half negen tot) 11 uur, mag uit?, kend geslaagd heeten. Alle nummer welke onder directie van den b, Peels werden uitgevoerd, werden kt. rig ten gehoore gebracht, zoodat muzikanten na ieder nummer met k applaus beloond werden. Na afloa van het concert werd het feest beslotn met een schitterend vuurwerk. Den geheelen dag heerschte er gezellige drukte.'Vooral in den avon was het bezoek van vreemdeling enorm, doch alles had een ordeli; verloop Voor de Ned. Herv. Gemeenk hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur ve te gaan Ds. Zuurdeeg alhier. Openbare vergadering van de Baad der gemeente Geertruidenbe:; op Maandag 5 September '32 des na; 2 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Voorloopige vaststelling Gemtr terekening en bedrijfsrekening: dienst 1931. 2. Aanvraag bouwterrein door J. Lodewikus. Ingekomen stukken. Reclames. 3. 4. HANK. Dinsdag n.m. had alhir op den „Rijksstraatweg", een aanrijdi: plaats tusschen twee vrachtauto's, ft materieele schade was niet groot,Ir wijl persoonlijke ongelukken niet plus hadden. Door den Gem. Veldwachü is procesverbaal opgemaakt. DUSSEN. De op Koninginnen! alhier gehouden verkoop van bloei pjes en vlaggetjes voor het Nation;; Crisis—Comité, waarbij tevens wee gecollecteerd heeft opgebracht de so: van f 87,22. LOON OP ZAND. Woensdag werd ter gelegenheid van den verjaii dag van H. M. de Koningin een cot cert gegeven door de muziek- en zao) vereenigingen hier ter plaatse, hetwli was georganiseerd door de vereenifitl „Loonopzand's Belang Om 7 uur betrad het eerst dt Harmonie „Sophia's Vereeniging' d* rijk versierde kiosk en deed hel „Wilhelmus" over ons dorp weet galmen. Daarna werd haar programs verder afgewerkt en de verschillende nummers onder het gehoor van ee: talrijk publiek zeer verdienstelijk uil- gevoerd. Daarna werd door de zangvereer ging „Echo der Duinen" geconcerteer; die inzette met „Klein Nederland' van Joh. H. Loser. Onderwijl wer; de lucht steeds zwarter en dreigd; een einde te maken aan den fee* avond. Toen dan ook de zangvereeo ging haar programma had afgewet»! begon het zoo te stortregenen, dat aanwezige publiek gedwongen werd ergens een schuilplaats te zoeken. Jammer dat toen de harmonie J „Concordia" op de kiosk verscbee- zoo weinig publiek meer aanwez'i wa9. Zeer verdienstelijk werd doo: deze harmonie o. m f uitgevoerd „Neerlands Taptoe" vanA.J. Roeien Na afloop van het concert bleef" tot laat in den avond nog muziek n

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10