J. ELEKAN Marktberichten. Herdershond ZOEK GERRRKT Winkelhuis Trouwkaarten of Trouwbrieven WINKELHUIS. Te Huur weg kom, dan ook niemand anders!" en met grimmige onverzettelijkheid heeft gij zich aan dit besluit gehouden. Wie ook probeerde te ontsnappen, telkens was het Slaats die op den vluchteling .sprong" en de vlucht verhinderde. Aldus behoorde hij op 30 K.M voor de aankomst nog tot het hootdpeloton, dat slechts 9 man sterk was Reeds maakte hij zich gereed om de elnpspurt tc betwisten, toen plotseling zijn band sprong. Met een traan van spijt in de oogen moest Slaats zich aan het repareeren zetten en hierdoor verspeelde hij verschillende kostbare minuten. De overige leiders, blij dat zij dien lastlgen „Olandese" kwijt waren, zet ten het op een geweldige vlucht en over den geringen afstand was er voor Slaats geen inloopen meer mogelijk. Hij heeft gedaan wat hij kon, verschil lende tegenstanders nog gepasseerd en tenslotte als vijftiende de eindstreep bereikt. Zooals bekend was de aankomst als volgt: 1 Martano (Italië), 2 Egli*(Zwitser- land) 3 Chocque (Frankrijk) 4 Macchi (Italië), 5 Hein (Luxemburg) 6 Lohmann (Duitschland). 7 Bjonklund (Zweden). 8 Paffé (België). 9 Weismayer (Oosten rijk). 10 Sella (Italië) li Johnson (Zweden), 12 Thor (Zweden), 13 Scheller (Dultschland), 14 Ifhoviez (Joego Slavlë), 15 Slaats (Nederland) Aldus heeft Slaats In den vreemde een prachtig debuut gemaakt, dat in Waalwijk een krachtige weerklank zal vinden en dat, naar wij hopen, er toe zal lelden, dat de wielersport ook te Waalwijk en omstreken tot hoogeren bloei komt. Slaats, jongen, je hebl prachtig werk verricht. Frans Slaats weer thuis. Heden (Vrijdag)middag half twee is Frans Slaats, na zijn succesvolle deel neming aan de wereldkampioenschap pen te Rome weer in Waalwijk te ruggekeerd. Toen wij'hem feliciteerden bleek de renner zeer tevreden over hetgeen hij gepresteerd heeftuit het geen hij van het zware parcours ver telde bleek wel dat deze tevredenheid alleszins gerechtvaardigd is. Het mag reeds een prachtige prestatie genoemd worden en dergelijk route geheel uit te rijden Waar Slaats net meest over te klagen had was het eten, dat voor den Hol lander ongenietbaar is en dat hem dan ook de noodige maagpijnen heeft veroorzaakt, zooals onze correspon dent reeds opmerkte. Perziken (knapen van 'n half pond) en wijn was zoowat de eenige eetbare kost. En dan de Rocco di Papa, die monsterberg die beklommen moest wordenFrans begreep nu nog maar ternauwernood hoe hij daar tegen op gepeddeld was, en hoe hij er zonder ongelukken was afgesuisd, alle scherpe bochten en diepe afgronden ten spijt. Men weet dat Slaats de eerste 70 K.M. bij de leidende groep hoorde, jammer genoeg was het een .bandje* dat hem naar achter deed verhuizen. De officieele opname van den uitslag bleek ook niet geheel zonder feilen, want blijkens de opname van enkele Nederlandsche verslaggevers zat Frans niet op de 15e maar op de 12e plaats Dat de Italianen een soms wel eens al te levendig volk zijn heeft Slaats ook opgemerkt. Daarvan zijn onspor tieve handelingen jammer genoeg het gevolg geweest, natuurlijk werden de buitenlanders daardoor gedupeerd. Als we weten dat zelfs de Fransch- man Leducq, de winnaar van den Tour de France, het tegen den 685 M. hoogen Rocco di Papa moest af leggen, mogen we respect hebben voor Slaats' prestatie. VOETBALSPORT. B. S. V. Donderdag 25 Augustus speelde het 2e elftal van BSV een vriendschappe lijke wedstrijd tegen BW Besoyen na een goedgespeelden wedstrijd won BSV2 met 2-0. Gisteravond ging BSV3 naar Juliana3 Baardwijk, de jongste BSVers kwamen met de overwinning huiswaarts want met niet minder dan 4 1 werd Juliana geslagen. Volgende week Woensdag komt Juliana een tegenbezoek bren gen. Het program voor B.S. V. 1. 10 September Zwaluwen Gorin- chem BSV op het terrein van WW te Werkendam, 17 September waar schijnlijk BSV 1 en 2 tegen Werken dam 1 en 2. 24 September gaat BSV naar Heus- den bij PSV op de serie. Zaterdag 1 October gaat BSV de laatste wedstrijd spelen van het nederlaag-tournooi bij Juliana2 Baardwijk. Korfbalsport Sprang. J.l. Zaterdag speelde onze Korfbalclub NEO te Gorinchem een competitie wedstrijd voor den Dortschen Korfbal- bond tegen de Korfbalclub G.K.C. II aldaar, welke wedstrijd eindigde In een 5 4 overwinning voor NEO. Duivensport Waalwijk. Zondag hield de W.C.B. een wed vlucht vanuit Compiegno. Afstand 299 K.M. Los 8 uur. Wind Noord-Oost De prijzen werden behaa'd als volgt: P. L Pullens 1 16 Th. de R nde 2 7 8 14, C. Witlox 3 15 18 19 20, J. Blok 4. J v Bladel 5 13. H. v d. Wiel 6, A. v. Hllst 9 12. C Verhulst 10 H. Knippels 11, K. Broumels 17. Eerste overdulf Fr. Schoemans. Eerste constateering 1.32.41. Laatste 2.3 38. Kampioenschap jonge duiven Is be haald als volgt: 1 Th. de Ronde 2656 p., 2 C. Witlox 2634 p.. 3 K Broumels 2405 p., 4 P. L Pullens 2392 p. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, .De liefde van een danseres", „De gevaarlijke etfenis". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Nachtvogels*. Zaterdag GEEN repetitie voor alien. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst*. Zondag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop, „De liefde van een danseres", „De gevaarlijke erfenis". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „Nachtvogels". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V Gymnasuel I. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. LAATSTE BERICHTEN. S/uitingsuur voor winkels. Alle winkels zullen hedenavond tot 12 uur geopend mogen zijn. Conflict in het Zeevaartbedrijf. In het Zeevaartbedrijf is een ernstig conflict uitgebroken. Verschillende stoomschepen konden niet vertrekken, om. de „Volendam" van de Holiand- Amerika lijn enu de „Batavier". In Rotterdam kwamen rumoerigheden voor. Engelands Vlootprogram. Waalwijk, 2 Sept. 1932. j Eieren 3l/2-4,/2 cent. Varkens t 5.—f 7. BOEKBESPREKING. Ingemetselden. Bij de N.V. het NederlanJ- sche Boekhuis i te Tilburg. Ban-j doeng (N O I.). Gent (Belg. L.) verschijnt bin-1 nenkori Franz i Herwlg's groot-1 ste literair—so- j ciale roman „In-1 gemetselden." De auteur tracht in dit boek een beeld te geven van de onderste lagen eener samenleving, van de schreienne eiler.de en de dulde j looze verworpenheid in Groot Berlijn. Op het eir.de van het vo.lge jaar j verscheen bij dezelfde uitgeversfirma Franz Herwlg's .De heilige proletariër". Dit boek werd met zooveel belang- stelling ontvangen, dat reeds na een j paar maanden een herdiuk noodzake- lijk was geworden. „De heilige proletariër" is de sleutel op het geheele verdere literair-soclafe oeuvre uan dezen grootenauteur. „Wat In „de heilige proletariër" in Lgenda- rischen vorm werd aangeduid, wordt hier weergegeven in schrille, schrik wekkende, maar toch ook genade- doorlichte realiteit. Als een andere Doatojefski geeft Herwig hier al hoewel niet zonder meer het boek der ellendigen, der ontwortelden, der vervloekten, van de ingemetselden die geen vreugde kennen, geen uitkomst zien, geen hoop hebben, die ten onder g an in haat. schande, diefstal, moord, piostitmie... Franz Herwig schrijft, alhoewel niet voor kinderen, op een nobele, kuische, ingehouden wijze. Hij wil ons beter maken, ons wakker schuddenver. geet niet, de meest verachte ien onge lukkige zijn ook onze broeders en zusters 1 De Nederlandsche vertaling werd verzorgd door den jongen letterkundige Jos. Panhuysen. De illustraties tusschen den tekst en de bandteekening zijn van bekenden teekenaar H. Schoonbrood. Het boek telt circa 400 blz. jen kost ing. f 3 90, gebonden in Vlaamsch- linnen stempelband f 4.90 Een nieuwe Agatha Christie. Van deze bekende schrijfster zal van het najaar 'n nieuwe roman in Ned, vertaling het licht zien bij de N.V. Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg onder den titel „De onschuldige moordenaar". Agatha Christie is de sshrijfster der „betere" detective—romans. Haar boe- ken zijn niet alleen zeer spannend, maar werkelijk vol vernuft, humor, rake karaktertypeeringen en zijn meester- lijk van compositie. (Ing. f 1 90, geb. f 2.75), De Brltsche admiraliteit deelt mede, dat de contracten zijn toegewezen voor den bouw van drie kruisers overeen komstig het vlootprogram van 1931, welke bouw uit zuinigheidsoogpunt voor den tijd van zes maanden was uitgesteld. De eerste kruiser, welke „Arethuse" z il worden gedoopt, wordt te Cha'ham gebouwd. De tweede, welke „Am- phion" zal heeten, wordt te Portsmouth op stapel gezet. Het derde schip, dat „Aj'x" zal worden ge ioemd, wordt bij contract gebcuwd door Vickers Arm strong Barrow te Furness. De staking In Lancashire. De slaking van wevers in de katoen industrie in Lancashire heeft zich verder uitgebreid. Veie wevers, die Maandag nog aan het werk gingen, hebben den arbeid neergelegd, terwijl sommige fabrikan ten teneinde omgeregeldheden te ver mijden, zelfs hun fabrieken sloten Te Earby ontstond een ernstige bot sing tusschen tweeduizend stakers en een honderdtal politieagenten, waarbij verscheidene personen werd gewond. Een aantal stakers werd gearresteerd GEMENGD NIEUWS. rostvllegtuig neergestort. Woensdagnacht omstreeks halfeen is in de buurtschap Geesteren onder de gemeente Tubbergen, Overijsel, het Zweedsche postvliegtuig der A. B. Aero Transport neergestort. Daarin waren de piloot K. B. Liljberg en Nils Uttergard. Eerstgenoemde, die gekneld zat tusschen een der vleugels van het vliegtuig, was op slag dood de tweede werd zwaar gewond in de nabijheid van het vliegtuig gevonden hij is later aan de bekomen wonden overleden. Men bemerkte, dat de motor van het vliegtuig boven Tubbergen reeds weigerde. De piloot heeft nog getracht in duisternis en mist den weg te vinden naar een goed landingsterrein. Dit is hem echter niet gelukt, waar door het vliegtoestel steeds lager kwam, zoodat het een huis raakte,, waarvan het dak beschadigd werd. Hierdoor zakte het nog meer en brak drie boomen middendoor alsmede eenige palen van de telefoonverbinding Gees teren—Almelo. Hierop botste het vlieg tuig tegen het huis van den winkelier Immink en nam een groot deel van het dak mede. Het is een wonder, dat de kinderen van Immink, die onder het dak sliepen, er ongedeerd afkwamen. Na een halven slag omge- maakt te hebben, is het toestel tegen hooimijt vastgeloopen. Dadelijk waren omwonenden ter plaatse, die genees kundige hulp uit het dorp Tubbergen haalden, De burgemeester der ge meente Tubbergen was zeer spoedig ter plaatse met politie, die dadelijk de noodige maatregelen nam. De zwaar gewonde telegrafist werd naar het ziekenhuis te Almelo ver voerd, waar hij inmiddels is overleden. Autobus tegen boom gereden. Een autobus met werklieden is door de gladheid van den weg opdenBre- dascheweg geslipt en met kracht tegen een boom gereden. Alle ruiten braken, waardoor zeven inzittenden ernstige sr.ijwonden opliepen. Twee personen werden zoodanig gewond, dat zij in het RK ziekenhuis te Bieda-moesten worden opgenomen. De vijl anderen werden ter plaatse verbonden en kon den huiswaarts keeren. Doodslag le Rotterdam. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur ontmoette de 41-jarige zeeman G. B. Hellers, gewoond hebbende aan de Rotterdamschestraat aldaar, op straat vóór 'zijn woning zijn zwager H. W., 39 jiar oud en van beroep koopman. Tusschen beide mannen bestond al sinds een maand of 5 oneenigheid over een familie-aangelegenheid. Vanmorgen kregen zij al dadelijk weer ruzie en het schijnt, dat Hellers daarbij den ander heeft gesard. W. werd driftig en plotseling haalde hij een dolkmes voor den dag. waarmee hij den ander een steek in de hartstreek toebracht. H. zakte ineen ene was vtljwel op slag dood. u n In de algemeene consternatie wist de dader te ontkomen. Het lijk is naar hei ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Later op den morgen heelt W.zich uit eigen beweging bij de politie ge meld, waar gij een volledige bekente nis heeft aangelegd. Hij is in het politiebureau aan de Meermansstraat opgesloten. Vechtpartij te Oss. Woensdagavond is het te Oss op verschillende punten rumoerig toe gegaan. I)e politie moest eenige malen handelend optreden en met de blanke sabel een troep opgeschoten jongens uiteendrijven, die elkaar met messen te lijf wilden. Tijdens een vechtpartij is in het café Asselberg in de Torenstraat te Oss de kastelein A, door een van de vechtersbazen met een mes in het been gestoken. Een man, die daarvan 1 verdacht wordt, is in arrest gesteld. Drie arbeiders door gloeiende teer getroffen. Te Heerenveen is gistermorgen een slang van een teersproeier lekgespron- gen. Drie arbeiders, die bezig waren den Rottumerweg te teren, werd door de gloeiende massa, welke met een temperatuur van 200 graden naar buiten spoot, getroffen. De 56-jarige gemeentewerkman, H. Brouwer, uit Rotstergaast, bleek het ergst getroffen. Zijn gezicht en oogen zaten vol teer. De man is naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Voor het behoud van zijn gezichtsvermogen wordternstig gevreesd. j De arbeiders G. Sloothaak en J. van 't Meer liepen eveneens ernstige brandwonden aan armen en gezicht op. Doordat eerstgenoemde een bril droeg, werden zijn oogen niet getroffen. Deze mannen zijn, na in het zieken huis te Heerenveen te zijn verbonden, naar hun woningen vervoerd. De Inbraak bij dr. Ir. Philips. Thans drie verdachten in arrest. Zooals men zich herinneren zal, werd op Zondag 24 Juli j.l. ingebro ken in de appartementen van dr. ir. G. L. F. Philips in het flatgebouw aan de Van Hogenhoucklaan 60 te 's Gravenhage, bij welke inbraak voor een bedrag van meer dan f 200,000 aan juweelen, enz., werd gestolen. I In verband met deze inbraak werd door den bestolene de aandacht der politie gevestigd op een gewezen huisknecht van het echtpaar Philips en nog denzellden avond gelukte het der politie dezen man, den 28-jarigen Oostenrijker L. D., te arresteeren. De aangehoudene ontkende echter I iets met den diefstal te maken te hebben. Ook schenen er geen nadere aanwijzingen te zijn dat de huisknecht de hand in het misdrijf zou hebben gehad, terwijl het aan de politie ook J niet mocht gelukken, de gestolen ju. j weelen op te sporen. In verband I hiermede moest de politie er toe 'overgaan, om zooals we destijds heb ben medegedeeld, den man uit de voorloopige politiebewaring te ontslaan. Aangezien evenwel de huisknecht een vreemdeling is, werd hij onmiddellijk daarop ter beschikking van den Vreem delingendienst gesteld, teneinde zoo noodig als ongewenscht vreemdeling over de grens te worden gezet. Inmiddels bleef evenwel de politie waakzaam en het is haar blijkbaar mogen gelukken meer licht in deze zaak te brengen. Want niet alleen, dat de gewezen huisknecht opnieuw van de inbraak werd beticht, ook werden door de politie twee mede plichtigen verdacht en wel de 27-jari- ge Oostenrijksche schoenmaker A. M., wonende in Den Haag en de 31-jari- ge Oostenrijksche kunstschilder F. H. wonende te Rotterdam. Ook beide laatstgenoemden werden gearresteerd en met den huisknecht, die nog steeds ter beschikking van den Vreemdelingendienst was, in voor loopige hechtenis naar het Huis van Bewaring gebracht. Op vordering van den officier van justitie heeft daarop de Haagsche rechtbank dezer dagen uit overweging, dat tegen de verdachten ernstige be. zwaren zijn gerezen en voorts, dat er gevaar voor vlucht bestaat, de gevan genhouding van alle drie personen gelast. De te-laste-legging door den officier van justitie aan de verdachten voor het instellen van een gerechtelijk voorloopig onderzoek, luidt als volgt dat zij te 's-Gravenhage op of omstreeks 24 Juli 1932 te zamen en in vereeniging in de appartementen in het flatgebouw van Hogenhoucklaan 60 te 's-Gravenhage, bewoond door dr. ir. G. L. F. Philips, met het oogmerk van wederrechtelijke toeëige- ning hebben weggenomen een groot aantal juweelen, een zak inhoudende 1000 gouden Engelsche ponden en bankpapier en Nederlandsch zilvergeld ter waarde van ongeveer f 270, na zich toegang tot die appartementen te hebben verschaft door middel van een valschen sleutel; subsidiair, dat verdachte sub. I toen daar dien diefstal heeft gepleegd en verdachten sub. II en III daaraan medeplichtig zijn geweest. Als verdediger van de eerste beide verdachten zal optreden mr. E. Mo- resco. Financieel schandaal te Weenen Te Weenen is een geweldig fjna cieel schandaal ontdekt. De banki" Karl Egon Alma, „Kommerzienrat* zijn zoon, dr. Herbert Fritz Alm- zijn in hun villa gearresteerd, ter»' tegen den tweeden zoon van d'' bankier, dr. Hans Alma, die op u oogenblik in Parijs vertoeft, een be tot inhechtenisneming is uitgevaardigd Alma en zijn zoons worden erva beschuldigd Opper-Oostenrijk voorop zaglijke bedragen te hebben opgelicht Naar verluidt zou het bedrag 30' millioen schilling bedragen. Aanranding. Dezer dagen heeft men bij OldeD zaal een meisje in de struiken lan« den weg gevonden, dat gedeeltelij ontkleed was, met de handen op de0 rug en de eene voet aan de handen was gebonden. Het was het 12 jarije dochtertje van Van O. uit Oldenzaal dat daar, toen het met kameraadjes braambessen plukte, door een man was gegrepen en aangerand. De marechaussée van Oldenzaal hebben daarna den 27-jarigen J. H,D te Oldenzaal gearresteerd, die èen volledige bekentenis heeft afgelegd Reeds eerder heeft D. voor dergelijk feiten gevangenisstraf ondergaan Katholieke Illustratie. 66ste jaargang No. 48. In een met levendige foto's fraai verlucht artikel toeft Henri Th. Stam „In het schoone Noord-Brabant'. Th de Zwart schetst op treffende wij« „Als de grootstad ontwaakt". Th. R Boosman toont zich gevoelig voor d{ humoristische zijde van het schoon- moedersvraagstuk in „Schoonzoonlucht zijn hart". Jet de Bruin verfeit eec helden-historie, spelend „In troebele tijden". Twee pagina's met levendige tekst en typeerende plaatsjes latenonj „Een nieuw tehuiswerkloozen bou. wend aan de toekomst" zien. Netj Valk begint In deze aflevering z'n nieuwen actueelen roman „Een duik boot vergaat", die de ellende van dt bemanning in den uitersten nood laat zien. Diverse mooie serie- en actueelt foto. pagina's en de bekende rubrieken van iedere week verleenen deze ail:, vering weer haar eigen fraai cachet. raigd ervaD )ront. dicht. 'g 30 ADVERTENTIëN. een Wolfs-kleurlge met stalen muilband. Tegen belooning terug te be zorgen. Waar zegt de Uitgever. 1 October een mooi ruim mei bovenhuis en magazijn, ge legen Grootestraat aan de Markt te Waalwijk. 48963 BevragenJ. DEN TEULING, Stationsstraat 71, Waalwijk. Waalwijksche Stoomdrukkerij Anioon Tielen. RECHTSKUNDIG ADVISEUR» Havenstraat S, (nabg 't Statiën), 's-HERTOGENBOSCH. Adviezen en bgstand met be dekking tot processen, strafza ken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz, Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bjj Rechtbank als by Kantongerecht, Innen van Schuldvorderingen, re geling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billgke conditiën, ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. Franz Herwig

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 12