(Miners, langsiraiers i *1 DIT BLAD! °nH|| enten SPORT. Wenscht glf op de hoogte te blijven hoe de belangen en toe standen in Uwe gemeente tn „IngezondenStukken" besproken worden ABONNEERT u dan op ft Bezoek van het per. soneel der filialen aan Ivo v. Haren's Schoen fabrieken te Waalwijk op 31 Augustus 1.1 WIELERSPORT. Oït ül,(lclviii den Ontvanger der Registra- ric \\'éikeiidam en van Ged. Staten, 'W wordt medegedeeld, dat het be- aar.y, ...inkoop van het Fort in de BStEEG—HEIIKHL'1/.iiM Fokveedag. Het gemengd bodenVaststelling rekenin- j qen. Heffing van Pers. Be- lasting. - Gemeenteontvanger. i «Ier gemeente Haarsteeg-He lle r:i:,(l kwa„i Woensdagavond in dikbu»*en ..„.„tering' hijeen onder voor- openbare den Ed Heer Burgemees- n,|erHeereveld. lfr m,tulen werden goedgekeurd.' Oulei 'll' ingekomen stukken^zyn be- enten- 5 te M aarbij *l1"' lt 'lineve'wordt goedgekeurd. Her"*"1 Winkelsluiting. den Minister van Ec. Zaken en Ar- w - Ven mededeeltng ontvangen be- tK'"1 de winkelsluitingswet. Na de iretn"" Ny. gegeven toelichting heeft doof,. r er geen bezwaar tegen, dat "f ï'lSa? alle winkels 4 uren. en wel *^2? open mogen zijn. v d Heijden meent, dat men in Ze plaatsen geheel vrij is gelaten in a" iXlling der uren van openstelling. Voorzitter licht toe, dat aan den verzocht was openstelling voor K ure" te krijgen. deZ Fokveedag. v n den Secretaris van den a.s. Fok- X die wordt georganiseerd door de mp'nliike sticrepvereenigingen en die .«teelt gehouden wordt, is 'n ver- le k ingekuinen om subsidie, neVoorzitter acht het een gunstig .kpI dat de boeren in deze moeilijke riListandigheden niet bij de pakken neerzitten. Het blijkt dat de hoeren P8" wei wat arbeid voor over hebben tr "te trachten den veestapel te verbe- ,cn' en het is van hen zeer goed gezien f. trachten hun bedrijf intact te ?Jpn Er hoort voor den boer werke- Fk moed K" nm thans noe te blijven zilter een dankwoord aan de commissie heeft gebracht. De cijfers zijn als volgt: Gemeenterekening: Gewone dienst: Inkomsten 34.107.38 Uitgaven 34.147.86 Nadeelig slot Kapitaaldienst Ontvangsten Uitgaven 40.48 2822.27 2736.30 85.97 het als het een ver- }alHpn Er hoort voor den boer werl STo'ed bij om thans nog te blijv ,rken aan den vooruitgang van den /'tand. Oorspronkelijk zou den Fok- ,laö elk jaar om beurten in verschil- 3e plaatsen worden gehouden, maar „nnl dank zij de medewerking der fok- V eeniKing te Hedikhuiien is het gelukt e voor Haarsteeg te behouden. Niet cilPen voor de boeren, doch ook voor middenstand acht spr. dezen fokvee- J" van groot belang. Gezien de groote Lsten die er voor de organisators aan verbonden zyn, stellen B. en W. voor 'n subsidie te verleenen van maximaal 10. Wordt goedgevonden. Gemengd zwemmen. De ZE. Heer Pastoor te Haarsteeg heeft een schrijven tot den Raad gericht waarin geklaagd wordt over een erger nisgevend misbruik, dat ook in deze ge meente is binnengeslopen. Aan de „Groo- le Wiel" n.l. schamen dames en hceren id) niet gezamenlijk te gaan baden, nog wel in hel bijzijn van kinderen: Met na druk verzoekt Z.E. in overweging te ne men of nog niet de lijd gekomen is om dooreen strenge verordening een einde te stellen aan dit schandelijk misbruik. De Voorz. zegt, dat het schrijven zoo juist door B. en W. is besproken. Wat betreft den inhoud, scharen B. en W zich geheel aan de zijde van de geeste lijkheid. Men dient echter niet uit het 00a te verliezen dat B. en NV. ook geroe pen zijn om de volksgezondheid te be verderen. Het zedelijk belang mag daar bij echter niet uit liet oog worden ver lóren. met een hitte als van enkele da- een terug neemt het baden zulke uitwas sen aan. dat de burgerlijke overheid moei waken voor de eerbaarheid. B. en W. zullen trachten een oplossing te vin den. wegens het vergevorderde seizoen is daartoe nog tijd te over. Daarom stel len Ik en W. voor het verzoek in hun handen ie stellen om daarover advies uit te brengen. Wordt goedgevonden. Van Ged. Staten is een schrijven inge komen betreffende de uitkeering aan scholen, thans gaat het college weer niet accoord met het laatste raadsbesluit. De Voorzitter ziet geen anderen uitweg dan het besluit om de uitkeering op 7 per leerling te stellen in te trekken, om daarna opnieuw een onderzoek in te stellen naar de regeling in gelijksoortige gemeenten. De Raad gaat daarmede accoord. Verordening veldwachter. Bij vergissing is de verordening rege lende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den veldwachter, niet in de commissie besproken. De Secreta ris geeft daarom een toelichting. De be doeling van den Comm. der Kon. r.s om de regeling voor den huidigen titularis ongewijzigd te laten, de gemeenteraad kan echter voor de toekomst een andere regeling treffen. In de voorgestelde ver ordening is de provinciale regeling over genomen. Deze wijst een bezoldiging aan van 1(100.met 8 jaarlijksche verhoo gingen van ƒ50.voorts vrije woning, ioelage van 50.voor politiediploma en van 100.voor diploma niet aan keken in g, 25.toelage voor rijwiel en 15.— voor hond. Dhr. v. d. Heijden informeert naar de regeling der geneeskundige behandeling. De Voorzitter antwoordt, dat de veld wachter daarop recht heeft, het is het best om daarvoor een verzekering te sluiten. De Raad gaat met de regeling accoord. Vaststelling rekeningen Aan de orde is: voorloopigc vaststel ling gemeenterekening, rek. G.E.B. en rek. Burg. Armbestuur over 1931. De Voorzitter was verhinderd de com missievergadering bij te wonen. Dhr. v. Hemert rapporteert namens de onderzoekers en adviseert de rekeningen Tast te stellen. Hiertoe wordt besloten, nadat de voor- Batig slot Bekening G.E.B. sluit in ontvangsten en uitgaven op 7908.27 voor den gewo nen dienst en 2091.28 voor den kapi taaldienst. Bekening Burg. Armbestuur: Ontvangsten 2121.09 Uitgaven 1559.53 Batig saldo 561.56 Dit laatste batig saldo is ontstaan door dat verschillende rekeningen voor 1931 betaald zijn in 1932, daardoor zal het jaar 1932 ook een groot nadeelig saldo opleveren. De Voorzitter constateert nog, dat G.E.B. meer winst heeft gemaakt vroeger, ondanks de instelling van uniforme tarief van 35 cent; voor groot deel schrijft hij dit toe aan de ver betering van het net. In de overschrij ving van het batig saldo van een vroeger dienstjaar naar de gemeenterekening, zal op wensch van Ged. Staten nog een ver andering gebracht moeten worden. Personeele Belasting. Voorstel B. en W. tol vaststelling ont- werp-besluit op de heffing van Pers. Be lasting. De Voorzitter licht het punt toe. De oorzaak dat B. en W. met een dergelijk voorstel moeten komen, ligt in het feit, dat de begrooting anders onmogelijk kloppend gemaakt kan worden. Het ge meentebestuur moet zich wapenen voor ingrijpende gebeurtenissen die het fi nancieel beheer der gemeente zouden kunnen in de war brengen. De gevolgen der crisispachtwet zijn voor deze ge meente van dien aard dat ze onmoge lijk zooveel kan in kas krijgen als voor heen. Bovendien eischen werkloosheid en armenzorg groote bedragen. De be lastbare inkomens zijn sterk teruggeloo- pen, zoodat er wel nieuwe bronnen aan- >e termijn voor sollicitatie wordl ge steld tot 1 October. Bij de Rondvraag vraagt dhr. v. d. Brand verbetering van den weg naar Bokhoven. De weg moet rondgelegd wor den voor de goede afwatering; dat hoeft niet veel te kosten en kan in 8 dagen ge beuren. De Voorzitter zal de zaak bekijken. Men is nu mei den weg bezig, maar de begroo ting laat niet toe er veel aan te doen. Weth. v. d. Dobbelsteen acht liet wen- schelijk dat ook de polder en Bokhoven aan die verbetering betalen. Tenslotte doet de voorzitter nog de mcdedeeling dat deze vergadering juist op Koninginnedag moest gesteld worden in verband met de vaststelling der Pers. Belasting. Op dezen vreugdevollen dag spreekt hij den wensch uit, dat H.M. de Koningin nog vele jaren in wijsheid en gezondheid moge regeeren. Door applaus geeft de Raad zyn in stemming mei deze woorden te kennen. Daarna wordt de vergadering gesloten. De voetbalcompetitie. De maand September is weer in het land. Dat betcekent dat de voetbalschoe nen weer uit de kast genomen worden en dat hel spel met „het bruine mon ster" weer de belangstelling gaal op- eischen, die gedurende het zomersei zoen door andere sporten werd aange trokken. Tegenwoordig is die over gang wel niet meer zoo scherp, men voetbalt immers 's zomers nog even lus tig, maar toch begint er weer nieuwe teekening, nieuwe spanning te komen, als eenmaal de aangekondigd. Dit datum is nu in zicht, over 2 we- programma al over de Je eerste klassers starten op 18 September a.s., wanneer de volgende wedstrijden gespeeld zullen worden LONGA—Middelburg. NO ADBleijerheide. M.V.V.—-Willem II. P.S.V.—N.A.C. Het programma voor W.S.C. is reeds vastgesteld tot en met 27 November. Hier laten wij hel volgen: 18 Sept.: W.S.C.V.V.V. 25 Sept.: GUDOK—W.S.C. 2 Oct.: W.S.C.Tégelen. 9 Oct.: V.O.S.—W.S.C. 16 Oct.: W.S.C.Roernlond. W.S.C.Helmond. De Valk—W.S.C. W.S.C.—GUDOK. V.V.V.—'W.S.C. W.S.C.-Wilhelmina. Tegelen—W.S.C. WAALWIJ K. W. S. C. W.S.C.T.S.C. (Oosterhout). Ook voor morgen staat weer een thuiswedstrijd op het programma. Thans zal TSC uit Oosterhout de gast zyn. De Oosterhoutsche club is voor Waalwijk, en speciaal voor WSC een goede beken de. Heel wat prettige wedstrijden zijn tusschen beide clubs gespeeld, niet al leen vriendschappelijk, doch ook in competitieverband. Die wedstrijden heb ben zich steeds gekenmerkt door hun spannend verloop. Er beeft altijd zoo iets als een gezonden naijver bestaan tus schen beide clubs, waardoor elke over winning 'n bijzondere aantrekkelijkheid 23 Oct.: 30 Oct.: 6 Nov.: J o v.: Jo v. 27 Nov.: 13 Nc 20- N< hel had. De resultaten waren wisselvallig, competitie weer wordt dan was TSC weer eens een jaartje de j baas, dan weer was WSC het sterkst. Enkele jaren geleden profiteerde de Oos terhoutsche club van haar toevallige meerderheid, door ten koste van WSC de 2e klas in te glippen. De band tus schen beide clubs is echter blijven voort leven door de jaarlijksche vriendschap pelijke ontmoetingen. Wie zal zich morgen de sterkste too- nen? 'I Is moeilijk le zeggen, vooral daar beide clubs nu weer op denzelfden rang staan.'We kunnen weer zoo'n wedstrijd verwachten, waarin het op het nippertje afgaat, een spannende partij dus, die het aankijken ten volle waard zal zijn. Dat ken draait heele linie. Hel Zuidelijk Districtsbestuur heeft nu reeds medegedeeld, hoe de twee klassers in het seizoen 19321933 zullen zijn in gedeeld. Wij later hieronder de twee af- (leelingen volgen, die voor ons 't meest van beteekenis zijn; hoe de indeeling der Zuid-Limburgsche clubs is, gaal ons immers niet- zoo na aan het hart. Tweede klas A. HERO, Breda. DOSKO, Bergen op Zoom. geboord zullen moeten worden. Spr. moet het betreuren dat in den tyd der hoogconjunctuur geen hoogere belastin gen zijn geheven om de gemeente een stevige financieele positie Ie verzekeren. Toen konden de mcnschen best beta len. Namens B. en W. stelt spr. voor de Personeele Belasting in le voeren inet toepassing van alle grondslagen en de gemeente daartoe le plaatsen in de 8sté klasse. Of er opcenten op deze belasting geheven moeten worden, kan later nog besproken worden. De belasting zal naar schatting 1400.opbrengen. De opbrengst der gemeente-eigendom men is jaarlijks 11000.en spr. weet niet of men met een gemiddelde pacht- verlaging van 20% wel klaar zal komen. Dhr. Winkel gelooft dat niet, er zal wel veel meer vermindering gegeven moeten worden. De Voorzitter weet dat verschillende perceelen zijn opgedreven, voor deze zal de verlaging dan ook grooter moeten zijn. Er zijn echter ook veel perceelen die even hoog staan als vroegere jaren. Dhr. Winkel vindt dat het nergens op lijkl als de Kantonrechter met de jaren na 1902 rekening houdt. Als men het over zoo'n tijdperk bekijkt, moet men alleen de kwade jaren nemen, want nu leven we in den slechtsten tijd, aldus spr. De Voorzitter merkt op, dat er ook vele pachters zyn, die meer vragen dan waarop zij recht hebben, vele verzoeken om 20% vermindering durft hij in han den van den Kantonrechter geven. Dhr. Winkel klaagt nog over de wer king der Crisisvarkenswet, die de steun niet brengt waar zij zijn moet, n.l. bij de boeren. Voor de groote heeren is die wet beter, vindt spr. Het voorstel B. en W. wordt aange nomen. Begrooli ngswijzigi ng. Verschillende administratieve wijzi gingen worden goedgekeurd; in totaal wordt 302.31 van den post „onvoor zien" afgeschreven. Oproeping Gemeente-ontvanger. De Voorzitter vraagt den leden of zij wenschen dat de oproeping van sollici tanten voor de functie van gemeente ontvanger tot de gemeentenaren wordt beperkt of voor ieder wordt open ge steld. De heeren v. d. Water, Winkel en v. Hemert uiten zich voor beperking. De heeren v. d. Brand, v. Bokhoven en v. d. Heijden zijn ervoor de oproep alge meen te houden, daar de Baad toch de benoeming moet doen. Tenslotte worden Iwee voorstellen ge daan, n.l. door de heeren Winkel en v. Bokhoven, resp. cm de oproep te beper ken en algemeen te houden. Het eerste voorstel wordt aangenomen met 43 stemmen; legen dhr. v. Bokhoven, v. d. Brand en v. d. Heijden. De secretaris maakt de opmerking, dat event, sollicitaties van buiten toch in behandeling genomen dienen te worden. B.B.C., Roosendaal. Terneuzen. T.S.C., Oosterhout. Breda. Alliance, Roosendaal. De Baronie, Breda. M.E.V.O., Bergen op Zoom. Dongen. Vlissingen. Tweede klasse B. Helmond. Tegelen. V.V.V., Venlo. Wilhelmina, 's-Bosch. T.A.C., Tilburg. GUDOK. Tilburg. V.O.S., Venlo. Roermond. De Valk. Valkenswaard. W.S.C., Waalwijk. We zien dus, dat de nieuwe Waalwijk- sche tweede klasser in een sterke omge ving komt. Ongetwijfeld is B de zwaar ste der 2e klasse afdeelingen. Wij zien daarin vooreerst de pas gedegradeerde eerste-klasser „De Valk" en voorts nog meerdere oud-eerste-klassers; Helmond, V.V.V., Wilhelmina, Roermond. De ove rigen: Tegelen, T.A.C., GUDOK en V.O.S. spelen reeds jarenlang in de 2e klasse, zoodat W.S.C. de ecnigc nieuweling is. Er staat voor de zwarthemden dus een zware strijd te wachten, doch wij mo gen niet pessimistisch zijn en vertrou wen dat W.S.C. den naam van Waalwijk zoo goed mogelijk zal ophouden en een goed figuur zal slaan. De Langstraatsche afdeeling <|er 3de klasse is als volgt samengesteld: Baardwijk. Good-Luck. H.E.C. R.W.B. Capelle (bij toelating). Oisterwijk; NEVELO, Oisterwijk (bij toelating). Oosterhaut. Hier kunnen we dus een scherpen strijd verwachten. Er is genoeg plaatse lijke concurrentie, niet minder dan drie Waal wij ksche clubs zijn hierin opgeno men. De strijd zal wel gaan tusschen Baardwijk, H.E.C. en Oosterhout. Verder zijn wij benieuwd wat de nieuweling Capelle ervan terecht zal brengen. W.S.C. 2 is ingedeeld in de Hes. 2e klasse A, die er als volgt uitziet: LONGA 3. B.V.V. 3. GUDOK 2. Dongen 2. NOAI) 4. Willem II 3. Wilhelmina 3. W.S.C. 2. De afdeeling is dus ongeveer gelijk ge bleven met die van vorig jaar. velen morgenmiddag dan ook naar het WSC-lerrein zullen gaan, staat vast. De voorwedstrijd wordt gespeeld door WSC 3, dat als tegenstander Sporters 1 uit Drunen tegenover zich zal vinden. Volgende week Zondag, dus 11 Sep tember gaat WSC met het le en 2e elftal naar Bergen op Zoom, waar tegen DOSKO 1 en 2 gespeeld zal worden. H. E. C. A.s. Zondag is er geen wedstrijd voor het nederlaagtournooi. De volgende week komt Wilhelmina, 's-Bosch of Dongen naar Waalwijk. We komen hierop le zij ner tijd nog wel even terug. Het 2e elftal van HEG speelt a.s. Zon dag tegen Neerlandia, Kaatsheuvel. Deze wedstrijd, die ook voor het nederlaag- tournooi gehouden wordt, belooft wel spannend te worden, daar Neerlandia over een goed elftal beschikt. Deze wed strijd vangt om 2 uur aan. JULIANA: Zaterdag 3 September komt NEO uit Sprang voor het nederlaagtournooi spe len tegen Juliana 2. Daar NEO over een sterk elftal beschikt, staat onze reserves een zware wedstrijd te wachten. Aan vang om half 4. Zondag 4 September komt PSV uil Heusden voor hel nederlaagtournooi spe len tegen Juliana 2. Aanvang om half 3. Ook tegen PSV zullen onze reserves het niet gemakkelijk hebben. Den voetballief hebbers staan weer enkele spannende wedstrijden te wachten. B. W. B. Het was een groote teleurstelling, dat Oosterhout 1.1. Zondag verhinderd was, en ging hierdoor tevens een goede oefen wedstrijd verloren. Op Zondag krijgen de RWB-spelers 'n tweeden oefenwedstrijd en zal een sterke combinatie van Wilhelmina uit 's-Bosch hij BWB op bezoek komen. Wij vertrou wen dat met het vooruitzicht van de competitie (begint 18 Sept.) de BWB-ers zich deze gelegenheid te baat zullen ne men, en vooral de noodige aandacht zul len besteden aan goed en vlug plaatsen, •te meer nog daar Wilhelmina met een sterk elftal komt; het kan zeer zeker wel een aantrekkelijke wedstrijd worden, zoodat een mooie gelegenheid om een goeden wedstrijd le zien en '1 BW B-ter- rein in oogenschouw te nemen, geboden wordt. Aanvang half 3. Om 12 uur wordt gespeeld BWB 4 HEC 3. (Van onzen specialen verslaggever). Rome, 2 September '32. De Donderdag verreden serie's werden gewennen door: le serie Mozzo (Italic); 2e serie Chaillot (Frankrijk); 3e Bere- tinni (Italië); 4e Perrin (Frankrijk); 5e Bonfünti (Italië); 6e Pola (Italië); 7e. rich (Krankryk); 8e Dusika (Oosten rijk); 9e A. Andersen (Denemarken). 10e Christensen (Denemarken); 11e Wiegeli (Zwitserland); 12c Ku.ch (Duitscnland); 13c Richter (Duitschland). Van Esmond (Nederland) werd door Dusika (Oostenrijk) geklopt, doordat luj te laat de sprint inzette. De herkansing werd gewonnen dooi Dasch (Duitsch land), Chr. Andersen (Denemarken), en Schaffer (Oostenrijk). Thans werd v. Egmond (Nederland) tweede achter Schaffer (Oostenrijk), die hein op de eindstreep sloeg. Direct daarna werd geheel tegen de verwachting in, met de eerste serie's der 8e finale begonnen. I)e uitslagen zijn als volgt: le serie: le Mozzo (Italië), 2e Gerar- din (Frankrijk). 2e serie: le Chaillot (Frankrijk), 2e Ingoed (Zwitserland). 3e serie: le Wiegeli (Zwitserland), 2e Bonfantie (Italië). 4e serie: le Perin (Frankrijk), 2e Christensen (Denemarken). 5e serie: le Dusika (Oostenrijk), 2e A. Andersen (Denemarken). 6e serie: le l'lrich (Frankrijk), 2e Pola (Italië). 7e serie: le Frach (Duitschland), 2e Schaffer (Oostenrijk). 8e serie: le Richter (Duitschland), 2e Chr. Andersen (Denemarken). Er ontstond een onbeschrijfelijk tu mult onder de duizenden toen Pola (II.) die l'lrich (Frankrijk) hinderde, door hein namelijk in de bocht een venijnige zwieper te geven, gedistancheerd werd. De wedstrijd werd er langen tijd onmo gelijk door. Frans Slaats in Home. Hel zal begrijpelijk zyn, dat hier de belangstelling enorm was, naar hetgeen onze wielrenner Frans Slaats in Rome zou presteeren. Men begreep heel goed dat een jong renner, die voor het eerst aan een dergelijk wereldkampioenschap deelneemt en dan op een weg-traject met steile hergen, dat voor hem ongeken de moeilijkheden geeft en onder Itali- aansche temperatuur, niet in de eerste gelederen zou komen, dat neemt echter niet weg, dat men hoogst benieuwd was hoe hij het er zou afbrengen. Met een aantal Brabantsche bladen te- samen hadden wij een vertegenwoordiger bij dit wereldkampioenschap in Rome en toen wij Woensdag omstreeks 12 uur 't laatste telefoontje ontvingen mei de me dedeel! ng dat dien dag nog zou worden opgeheld voor eenige niededeelingen om trent amateurs, toen steeg de nieuwsgie righeid en telkens en telkens werd er ge ïnformeerd en gebeld en verdrong men zich om ons bureau, vooral 's avonds. Maar er kwam niets! en toen wij om streeks 9 uur van de radio le Rome den naam van „Slaats Olando" hoorden af roepen, maar jammer genoeg niet pre cies het nummer, toen begrepen wij al thans dat hij het traject had afgelegd, dat Frans er gekomen was. Wij hebben toen nog een paar malen getracht het bureau te 's-Bosch, dat voo» doorgifte der berichten aan de verschil lende bladen aangewezen was, te herei ken, maar tevergeefs. Men zou tot den volgenden morgen in de onzekerheid moeten blijven! Dat was yoor de sport- of liever Slaats-enthou- siasten onmogelijk. Maasbode opgebeld! Telegraaf opgebeld! Niets hekend. De sportredactie van hel laatste blad was zoo vriendelijk mee te deelen, dal men hm half 1, 1 uur nog maar eens op moest pellen, dan zou er wel nieuws zijn. En omstreeks 2 uur in den nacht had men door middel der sportredactie van „I)e Telegraaf" de mededeeling, cat Slaats als No. 14 (van de 40 amateurs) Was aangekomen. De eerste 70 K.M. was hij steeds mee aan den kop. Wat zullen wij van z'n prestaties zeg gen? Dat ze gezien de omstandigheden yan weg, temperatuur, training, enz. goed zijn. Hel valt niet mee om van 40 bekende renners zich no. 14 te plaatsen, yoor de eerste maal. Proficiat! Hier volgen nog eenige knipseltjes om trent Slaats' prestatie: Dagblad van Noord-Brabant: Onze amateur Willems was reeds in (le eerste ronde gedwongen den strijd op te geven. In de nabijheid van Aricca kwam hy le vallen, waardoor hij genood zaakt was den strijd op le geven. Slaats hield intusschen moedig vol, en gedu rende de eerste ronde van ruim 68 K.M. wist hij zich by de kopgroep te plaatsen. Mij kon het tempo echler in de 2e ronde iiiel volhouden en zakte langzamerhand f. Hij slaagde er len slotte nog in de 15e laats te bezetten. Zijn tijd bedroeg 4 uur 53 min. 1 se -., ongeveer 20 minuten langer dan die van den winnaar. Prov. 's-Bossche Crt.: Slaats eindigde als 14e, wat in een we- eldtournooi een prestatie is, waarvoor men heel wat in zijn mars moet hebben. Waalwijk mag trotsch zijn op zoo'n groot sportfiguur. De speci N. B. Crt. s ciale correspondent schreef de Vanmorgen heb ik ontbeten in gezel schap van onze vertegenwoordigers op den weg: Braspenninx, Valentyn, César Boogaart en de amateurs Willems en Slaats. Volgens Italiaansche gewoonte slaan er twee kleine ronde steenharde broodjes klaar met een paar klontjes bo ter. Maar die Hollanders moeten morgen op den weg zwaar werk doen, paarde- jwerk, en er moet meer brood komen, veel meer brood, en thee, potten vol thee en er moet een biefstuk komen ('s och tends 9 uur) en een schaal fruit. De biefstukken komen. De messen hameren op den biefstuk. Er komt een geluid uit als uit 'n gong. De messen zagen en zagen. Droog hout klinkt veel sappiger. De aanval op den biefstuk is begonnen. De schouders van Braspenninx zijn enorm in actie. En de Hollanders zijn nog taaier dan de hiel stuk. Zij winnen het. Zij krijgen hem klein. Zij slachten hem. En als dan hun sterke kaken den biefstuk murw knijpen vraag ik langs mijn neus weg: „zeg, Braspenninx, zou die ouwe ezelin, die jullie gisteren op den Bocca di Papa le gen kwamen, nog in leven zijn?" Ik praat met hen nog over hun oefe- ningstocht. Zij kwamen hier met hun Hollandsehe wegmachines, waarvan zij het achterwiel moesten omkeeren om een andere ver snelling te krijgen. Toen zagen zij de Ita liaansche en Eransche machines, die voor het bergland waren gemonteerd. En geen uur later waren zy met Schilling in een gespecialiseerden race-fietsenhandel. Zij hebben hun fietsen nu van een meervoudige versnelling voorzien, die niet in de achternaaf zil, doch er naast op de achteras. Zij hebben maar een hun-

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7