FE rnuiiis mom, I0NG REIZIGER I Te koop gevraagd van 0. van der Beek L.Ozn. Oenderen. 3c Qeesje 8, van Jos. van Oorp, Alphen. Gekalfde dieren, minstens 5 afstam melingen van één vader, zoo mogelijk met dien vaderen minstens 1 jiaroud: Fokvereen. de Olsterwljk, Alphen met Henk. 2 Groep van Siamvader Truus Willem, van A J. Verhees. Chaam. Idem h logste is eenmaal gekalfd*- dieren: 1 Fjkvereen. .de Oisterwljk" Alphen met Daniël. 2 dezelfde met Henk. Minstens 3 erkende aframmelingen van i moeaer en minstens 1 jaar oud 1 Groep AlDeria, van D. Segers, Alphen 2a Bet 8, M G. Backx Alphen. 2b Jeije van A van Gorp, Alphen. 3 Akke Nico van P. Schcllekens, Kiel. Minstens 6 koeien van een vereen! ging zoo mogelijk met een vereenigings stier: 1 Fokver.de Olsterwljk,Alphen 2a Dezelfde. 2b Fokver. Land van Heusden en Altena. Minstens 3 eigengefokte volbloeden van één eigenaar1 Groep van M. G. Backx Alphen. 2a groep van D. Segers Alphen. 2b Groep van A. J. Verhees Chaam. 2c Groep van D. Segers AlpheH 3a groep van A. van Gorp Alphen 3b groep van Jos. van Gorp Alphen E.V. groep van P. Schellekens en groep van W. Branderhorst Eethen. Kampioen koeJanneke van Gebrs Oerlemans-v. d. Schans Drongelen. Kampioen stierJoost van de Olster wljk van „de Oisterwijk" te Alphen. Van de geregistreerde Roodbonten werden kampioenen de stier Sjoerd 22 van de stlerhouderij te Berllcumende koe Martina 3 van P. de Boer te Heivoirt. De Fokveedag werd gesloten met een feestmaaltijd waaraan een groot aantal genoodtgden deelnamen, ver schillende sprekers het woord voerden en waar de groepsprijzen werden uit- gereikt. De winnaais der Kampioens- prljzen werden toegesproken door den burgemeester van 's Bosch op zijn bekende geestige wijze. EETHEN. Bij de gehouden inspectie van het Nederiandsch Rundveestam boek werden In deze streek 8 runderen Ingeschreven, n.l. 1 van Gebrs. Buis te Oudheusden, 4 van C. Wink te Wijk en 3 van Gebrs. Oerlemans-v. d. Scnans te Drongelen. NIEUWS UIT HEUSDEN, Kaatsheuvel 9 Oct. 1932. Owning Kaatsheuvelsche Wielerbaan. Het weer werkte niet mede om de officieele opening van de Kaatsheuvel sche Wieleibaan een aangename at- tractie te maken voor de velen, die hun Zondagmiddag voor een bezoek aan den Horst gereserveerd hadden. Desondanks was er zeer veel publiek. Wanneer regen en wind ten spijt meer dan 1000 betalende toeschouwers opkomen om bltyk van belangstelling te geven voor de prestaties die aan den Horst vertoond worden, mogen wij de R.K. Kaatsheuvelsche Wieler club wel feliciteeren, dat zij in zoo korten tijd de sympathie van onze burgerij heeft weten te winnen. De baan, die 187 M. omtrek meet is een z.g. sintelbaan. die, zoo verschillende renners verklaarden zeer goed voldoen zal. Om goed half twee loste Burge meester van Besouw het startschot voor den eersten wedstrijd. De jury bestond uit de wedstrijdcommissarissen G. v. d. Velden, P. Kemmeren en B. Emmen. Kamprechter A. Broekhans. Starter W. Kamp. Ronden-verificateur W. H. v. Haaren en Bochtcommls sarissen Brekelmans, P. Nouwens, B. van Berkel en W. van Riel. Het volgend programma werd afge werkt Afvalrace K W C. 15 ronden. Uitslag: 1 F. Pruimboom. 2 A' Zijlmans, 3G. v. d.Kaa, 4 P. Zijlmans, 5 M. van Wanrooij. Inhaalrace K W.C. 15 ronden. Uitslag 1 G. v. Boxtel, 2 Spierings, 3 L Brokke, 4 van Berkel. Sprint Nieuwelingen 3 baanronden 1 C. Slaats, 2 Martens, Australische achtervolgingswedstrijd. Deelnemers de koppels F. Slaats, Waalwijk en van Gils, Ulvenhout Vermairen. Oisterwijk en N. v. Heivoirt, Tilburg. Deze wedstrijd werd op schitterende wijze door het koppel Slaats v. Gils in de negentiende ronde gewonnen. Na een noodzakelijke pauze om den stortregen die kwam neervallen werd het gewijzigde programma vervolgt met een 200 baanronden Koppelwed strijd, waaraan werd deelgenomen door de koppels: F. Slaats, Waalwljk- v. Gils, Ulvenhout, P. Vermairen, Olsterwljk—P. van Heivoirt, Tilburg, van Bemt, Tilburg van Reijen, Tilburg C. Slaats, Waalwijk—Martens, Tilburg. Na de vijfde ronde opende F. Slaats het offensief door er op zijn bekende manier plotseling van door te trekken. Na 10 minuten was hij goed door zijn koppelgenoot afgelost reeds een halve baan uitgeloopen. Ook de andere koppels zwoegen hard, doch wist Slaats—van Gils na een kleine 15 minuten de eerste ronde te nemen en daardoor tevens de eerste premie te winnen. De klassementpremie van het tweede klassement werd door C Slaats-Martens in de wacht gesleept. Het derde klasse ment was voor Vermalren-v. Heivoirt, die een uitstekende partij gaven en het 't koppel Siaats-van Gils niet ge makkelijk maakten. Het vierde klasse ment was na een virinigen strijd inet een wiellengte voorsprong voor Slaats- van Gils, die hierdoor 1 werden met 16 pnt., 2 op een ronde Vermairen— van Heivoirt met 16 pnt., 3 op 2 ronden C. Slaats-Martens met 12 pnt. en 4 van Reijen-van Bemt met 10 pnt. Een teleurstelling. De Kaatsheuvelsche Boijs zouden heden hun eersten competitie-wedstrijd spelen tegen Korvel 1 uit Tilburg. De reis werd aanvaard, doch in Tilburg gearriveerd moesten de jongens ver- nemen, dat het terrein door den consul was afgekeurd. Waar de Boijs hiervan geen bericht hadden ontvangen is de zaak in handen gegeven van het Bondsbesluur. T.B.C.- Vereent ging. In de hedenmorgen gehouden ver gadering van de T.B.C -Vereeniging werd definitief bepaald, dat de groote jaars* en propaganda-vergadering zal gehouden worden op Zondag a.s. om 7 uur in de zaal van den heer Joh. Smit. Naast een zakelijk gedeelte zal deze vergadering aantrekkelijk gemaakt worden door tal van attracties o.m. muziek van Apollo, optreden van de heeren Cools en v. d. Velden humo risten, een Amerikaansche verkoop van tal van zeer gewilde artikelen en een gratis verloting. Wij kunnen ons voorstellen, dat de zaal voor deze gelegenheid te klein zal zijn. Bel Canto. In de algemeene ledenvergadering van Bel Canto is het bestuursvoorstel om het eerste lustrum der vereeniging te vieren met de uitvoering van een oratorium voor gemengd koor op de beide Kerstdagen definitief vastgesteld. Met de repeiities is bereids begonnen. Getracht zal worden deze uitvoering door verdere completeering en afwisse ling nog meer attractief te maken. Werkloosheid. Op het Bureau voor Arbeidsbe middeling en Werkloosheidsverzeke ring stonden Maandag 32 personen als geheel en 81 personen als gedeel telijk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerkgestelden in de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg over de afgeloopen week 76. R.K. Patronaat St. /an. Het Patronaat St. Jan vangt zijn winterprogramma aan meteen tooneel- uitvoering op Zondag 16 en Maandag 17 October. De tooneelvereeniging St. Christophorus onder regie van den heer H. Bos komt op de planken met „Neo" de held der catacomben. De zangvereeniging De Leeuwerik en het Patronaats-mond harmonica.orkest zullen hun medewerking verleenen. Het patronaatswerk en wat de jongens te genieten geven verdient aller sym pathie, zoodat we verwachten dat de uitvoering voor de dames zoowel als die voor de heeren druk bezocht zullen worden. Burgerwacht. In de bestuursvergadering van de Kaatsheuvelsche Burgerwacht werd besloten de prijsuitdeeling van de gehouden schietwedstrijden op de schietbanen aan den Horst Maandag 31 October te doen plaats hebben. In de zaal van den heer Jan v. Dun zal dan tevens een propaganda-avond voor de Burgerwacht gehouden worden. Actie llchtprijzen. Door de afd. Klein-Schoenfabrikan- ten van den R.K. Middenstandsbond alhier is in verband met de actie die tegen de electriciteitsprijzen reeds ge- ruimen tijd door de geheele provincie gevoerd is, een verzoekschrift gericht aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Loonopzand. Het verzoek schrift luidt Ondergeteekenden, leden van den R.K. Middenstands-Schoenfabrikanten- bond, op 6 October in vergadering bijeen, verzoeken Uw geacht College beleefd Uwe aandacht voor het on derstaande dat momenteel in onze plaats al steeds meer schoenfabrikanten voor het verwekken van kracht voor hun bedrijf het gemeentelijk electrisch net verlaten en tot plaatsing van ruw-olie- motoren overgaan dat het prijsverschil in kracht ontwikkeld door ruw-olie- motoren en in kracht van electro- motoren aangesloten bij het gemeen telijk electriciteitsbedrijf beduidend groot is, zelfs zoodanig dat een ach terstand voor die fabrikanten aange- sloten bij het plaatselijk net ten over staan van hun bovenbedoelde concur renten in dezen feilen concurrentiestrijd al meer en meer zichtbaar wordt dat tengevolge van het hierboven omschrevene alle ondergeteekenden zich ten overstaan van hun bedrijf verplicht achten het gemeente-net te verlaten en tot plaatsing van ruw-olie- motoren over te gaan. Overwegende echter, dat ons ge meentelijk belang niet gediend wordt door achteruitgang van ons Lichtbedrijf, doch integendeel er van overtuigd zijnde dat het ons aller plicht is, daar waar redelijk mogelijk onze gemeen telijke instellingen te steunen, wenden ondergeteekenden zich tot Uw geacht College, met het vriendelijk verzoek alsnog te willen bevorderen de stroom, prijs voor kracht te willen herzien en zoo mogelijk tot verlaging der tarieven over te gaan. Mocht het evenwel voor ons gemeentebestuur niet mogelijk zijn aan bovenstaand verzoek te voldoen, dan zouden ondergeteekenden Uw geacht College vriendelijk willen ver zoeken, dit schrijven ter kennis te brengen aan de Directie der P.N E.M. en aldaar te trachten een verlaging van stroomprijs te bekomen. Vergadering K leln-Schoenf abrikanten afd. R.K. Middenstandsbond. Op 6 October 1.1. vergaderde in de zaal van den heer J. van Dun de bond van Middenstandsschoenfabri kanten. Aan de orde was o.m. de kwestie Electriciteit, een kwestie welke reeds op verschillende vergaderingen op de agenda geplaatst en een punt van bespreking geweest was. Ditmaal had deze kwestie nog meer dan anders de belangstelling veler leden, omdat vrijwel is komen vast te staan dat door die fabrikanten welke nog aan het Gemeentelijk Electriciteitsnet zijn aangesloten een beduidend hoogere bedrijfsonkosten moet worden geboekt dan door verschillende hunner collega's die tot het plaatsen van ruwoliemoturen zijn overgegaan. Na uitvoerige bespreking werd dan ook besloten schrijven via den Raad der gemeente aan de directie van de PNEM te richten teneinde verlaging van stroomprijs te bekomen, welk schrijven door alle leden werd onderteekend. Verder werd door een lid naar voren gebracht een schrijven in de Echo van het Zuiden, waarin door het bestuur der arbeidersorganisatie Opening Wielerclub te Kaats heuvel, door Burgemeester van Besouw. stelling werd genomen tegen genomen maatregelen van enkele fabrikanten buiten hunnen bond staande en enkele nietszeggende zinsneden voorkomen, waarschijnlijk aan het adres van enkele hunner leden gericht. Het bestuur achtte het niet noodig deze kwestie te bespreken daar het buiten haar leden was. Wel werden de leden ver zocht eventueele loonsverlagingen van andere fabrikanten niet na te volgen vooraleer de concurrentie hun hiertoe dwong. Volgens het bestuur is onze industrie absoluut niet gebaat met lage loonen, doch wordt de toestand h.i.z hier steeds slechter op. 't Is te be- treuren, aldus het bestuur, dat in dit opzicht niet wat meer eenheid bestaat onder alle fabrikanten. Elk dubbeltje waarmee den arbeider zijn loon ver laagd wordt, komt toch niet in den zak van den werkgever, die aan zijn artikel niets meer verdient, doch wordt on middellijk weer „weggeconcurreerd" en gedeponeerd in de zakken der groot winkeliers en grossiers. Ons artikel wordt er door omlaag gehaald en komt op een prijsniveau, zoo laag, dat als het zoo doorgaat, men 't straks alleen nog vindt op maikten en langs de straat tusschen andere minder waardige rommel. De schoen is reeds goedkooper als ooit tevoren en de prijs onder ieders bereik. Waarom moet dit artikel dan nog voortdurend gedrukt worden ten koste van de loonen Het nut hiervan is niet te zien. Waar moet dit heen? Het be stuur kan het initiatief niet nemen, daar zijn h.i.z. beter anderen voor, doch al zou het dan niet mogelijk zijn het zgn. „elkaar doodconcurreeren het halt toe te roepen door gezamen lijk overleg van alle schoenfabrikanten, toch zou h.i z. door samenwerking van alle schoenfabrikanten en arbeiders, partij een vaste loonregeling tot stand kunnen worden gebracht die redelijk en billijk is. Het bestuur dringt dan ook bij alle leden nogmaals aan niet dan in laatste instantie en noodgedwongen tot loons verlaging over te gaan en verzoekt de leden te trachten deze voornemens bij anderen ingang te doen vinden. Na nog enkele punten van onder geschikt belang behandeld te hebben werd de vergadering gesloten. Bijzondere Vrijwt lige Landstorm. De Bijz Vrijw. Landstorm alhier hield onder zijne leden een serie schietwedstrijden waarvan het eind resultaat is in 50 schoten 1 C. van Mierlo 435 punten. 2 H. Ëlshout 432 p. 3 J. IJpelaar 430 p. 4 G. van Boxtel 410 pnt. 5 M. Holten 403 p. 6 M. Didden 376 p. 7 H. Kranenveld 349 p. 8 A. der Kinderen 336 p. 9 A. v. d. Hoek 310 p. 10 J. Cornelissen 262 p. 11 G. Molenschot 252 p. 12 F Wagemakers 250 p. 13 A. v. d. Hoven 249 p. 14 C. Klijn 247 p. 15 A. Emmers 211 p. De prijsuitdeeling zal op een nader te bepalen dag gehouden worden welke tevens als propagandadag voor de plaatselijke Bijz. Vrijw. Landstorm zal gelden. Een spreker zal voor dien avond uitgenoodigd worden. R.K. Werkmeestersbond. De R.K. Werkmeestersbond St. Jo hannes de Dooper afd. Kaatsheuvel houdt Zondag a.s. een groote feestavond in de zaal van „Euphonia." Des morgens zal een algemeene H. Com munie worden gehouden, Opdefeest- vergadering zal het duo Klijn.de Kok optreden en zal de oud-Voorzitter M. Zwaans bij zijn vertrek uit de vereeniging gehuldigd worden. Concours. Aan het Internationaal Muziek- en Zangconcours der R K. Fanfare der H. Familie te Heusden op 15 en 16 October a.s. te houden zullen o m. deelnemen een viertal leden van het Kon Muziekgezelschap Euphonia met een saxophoon kwartel onder leiding van den Directeur de heer Stravers. De heer G. Wooning lid van de Zangvereeniging Bel Canto neemt aan het vocaal gedeelte deel en komt uit in de afdeeling uitmuntendheid met „Die Loreley" van Fr. Lists. Duivensport. De Combinatie gevestigd bij den heer J. van Dun alhier houdt tot sluiting van het vliegseizoen een groote prijs, vlucht waaraan alle liefhebbers van Kaatsheuvel kunnen deelnemen. Er wordt gevlogen voor luxe prijzen tegen een inleggeld van slechts 25 cent per duif. Plaats en tijd van lossen wordt eerst bekend gemaakt bij het inkorven dat Zaterdagmiddag in het clublokaal van de Combinatie plaats heeft. SPORT. Woensdag 7'/a uur. Algem. vergaf ring R.K. Vrouwenbond in den Rit Gildenbond. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Qv Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uiu cpeinic adspiraiiicii W.G.V. Zaterdag 8'/3 uur repetitie le en2e oassen Licüciiaiel „üetening en Ver naak*. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen Ltedertatel „Oefening en Vermaak*, ffOENJ grieven, 1 franco Abonnenn franco p. DIT NI VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Jaarmarkt te Waalwijk 0p Donderdag 13 October 193J, A. Nieuwenhuizen. f In den ouderdom van 78 jartg overleed te 's Bosch de heer Adi, Nieuwcnhuizen, die lange jaren li vVaalwljk een schoenfabriek dreef tg ockenü stond ais een eeisie klas vat man. Ook voor de lledertafel „Ode. iing en Vermaak" had nij als penning, mccsier jarenlang grooie veraiensteo, In- en uitvoer van schoenen. Blijkens de Siaustick werden it 3cpi. 1932 ingevoerd 89.311 paai 3cnoenen ad f 181OOO ugeninbept i93l 166 169 paai ad f 465 000.-. in Juir bcpi. weroen ingevoerd 813 386 paar ad t 1.86l 000 legto i.fa8oj99 paar ad 15.7J4.UÜ0.— jau. öcpn 1931. OVE 't.D. kend erwerp: 0 volg' den oofgedaar weid op strekk We bedo anen dt ert der Over 't onzen eenlge d. Niet dt voork Hetgeen btelijke eneigd z te sluit verlifi nomen, ia hun g nonzer ndat di wensch worden Khtstreek sl recht pan heef inllchti een 1 ruiken, fi n is genheid heffen i we meen twerkstel eene bi ABONNEERT U OP DIT BLAD. ADVERTENTIIN. 'ekost hebbende 235 Gld. voor 00 Gld., schitterende LUID SPREKER, gekost hebbende 90 Gld. voor 15 Gld. Adres: BRANS, Gestelsche- straat 42, Eindhoven. Bij koop halve reis vergoed. In Hulsh. artikelen» Seen afbetaling. Brieven onder No. deradver: a. h. Bureau v. d. blad. 49179 Heusden, 11 October '32. A.s. Donderdagavond wordt in hotel Concordia vanwege het „Groene Kruis" een filmavond gegeven ter inleiding van den Moeder-cursus. Belangstellenden heb ben vrijen toegang. Vrijdagavond werd door den lieer A. de Graag in hotel 't Wapen van Am sterdam tegen 10 liefhebbers een simul- taan-partij dammen gespeeld. Door de Graag werden er 7 gewonnen en de ove rige eindigden met remise. In den loop der week zullen de R.K. Kerk- en Armmeesters een collecte houden, om de Eerw. Zusters op 23 Oct. a.s. bij gelegenheid van hare 75-jarige vestiging alhier, een passend huldeblijk aan te bieden. De Chr. J.V. Eben Haëzer geeft voortaan Woensdag-, Donderdag en Vrij dagavond om half 8 gelegenheid boeken te komen afhalen. Ook is Zaterdag 8 Oc tober de Nutsbibliotheek weer geopend. De bijeenkomsten der H. Familie zijn voortaan gesteld op den 2en en 4en Donderdag der maand, daar zulks voor de meesten mogelijk beter uitkomt. Bij den wedstrijd lusschen Quick uil Waalwijk en PSV alhier op j.l. Zondag werd een lid der eerste club per ongeluk zoo tegen 'een hand getrapt, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De behandelende geneesheer oordeelde het noodig den patiënt over te brengen naar 's-Bosch. Zaterdagmiddag werd hier gespeeld door „Roodbroeken" uit Wijk en Longa. De laatste club won met 100. De wedstrijd van Zondagmiddag tusschen PSV, alhier en Olympia, Haar steeg, eindigde met 40 voor de eerste club. Daarna speelde PSV legen Quick uit Waalwijk. Ze bleken even sterk. Einde met 44. De competitiewedstrijd WSC 3 uit Waalwijk en Juliana, alhier, eindigde bij de rust met 11. Hierna werd vanwege het slechte weer van verder spelen af gezien. In de openbare vergadering van den Raad op Woensdagavond komen aan de orde: Notulen, ingekomen stukken, on derzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid P. Schmiehusen, vast stelling gemeentebegrooting en der be grooting van het vleeschkeuringsbedrijf over 1933; verzoek van den heer H. van Eggelen om eervol ontslag als secretaris en ambtenaar van den Burg. Stand; vast stelling eener verordening betreffende beroep Woningwet; voorstel van B. en W. tot heffing van 200 opcenten op de Pers. Belasting (thans 125); voorstel van B. en W. tot verkooping van 49 door •iepenziekte aangetaste hoornen; wijziging gem.-begrooting 1932. iiiïïiiïïaaiïïüïi JULIANA. JULUIANAR.W.B. 5—2. Deze wedstrijd had Zondag op het Ju- liana-terrein plaats. Ondanks het slechte weer bestond voor deze wedstrijd nog een flinke belangstelling. Beide partijen wegen in het begin te gen elkaar op, totdat na een kwartier spelen als de Juliana-voorhoede weer naar voren komt, de centervoor weet te doelpunten, 10, terwijl even later bfj een volgende aanval de centervoor op doel schiet. Een RWB-achterspeler wil wegwerken en verandert de bal van rich ting, waarna deze in doel rolt, 2—0. De Juliana-keeper krijgt ook nog enkele schoten te verwerken, maar is weer in goeden vorm. Als bij een aanval van de Juliana-voor hoede de centervoor een schot op doel lost, springt de bal weder van de doel paal het veld in, terwijl bij den volgen den aanval tegen den keeper wordt aan geschoten. Als de RWB-voorhoede nu ten aanval trekt en de Juliana-achterspe- ler niet tijdig ingrijpt, weet RWB te doel punten, 12. De Juliana-voorhoede gaat nu weer naar voren en als den linksbuiten de bal wordt toegespeeld wordt door dezen 'n ren ondernomen en schiet hij onhoud baar in doel. Daar deze door een RWB- speler werd gehinderd, moest een straf schop genomen worden, welke door den centervoor toch in een doelpunt werd omgezet, 31, met welken stand de rus.t aanbreekt. Na rust heeft Juliana al spoedig den voorsprong vergroot als de linksbuiten onhoudbaar inschiet, 41. De Juliana- keeper krijgt ook nog enkele schoten te verwerken, toch weet na een half uur spelen RWB te doelpunten, 42. Hard wordt nog gewerkt en bij een Juliana- aanval brengt de rechtsbinnen den stand op 52. Er volgen nog enkele RWB-aan- vallen, maar gedoelpunt wordt niet meer en komt met dezen stand het einde. Hoe wel er hard is gewerkt, was de wedstrijd niet mooi. Juliana heeft zich door deze voerwinning op de bovenste plaats ge handhaafd. Zondag a.s. is het le elftal vrij van competitiewedstrijd. B. S. V. Zaterdag ging BSV naar Werkendam om aldaar een wedstrijd te spelen tegen WW. Voor dezen wedstrijd was een zil veren medaille beschikbaar gesteld. Om 4 uur werd begonnen. BSV verschijnt met 4 invallers, 2 dezer spelers waren verhinderd, 1 wegens ziekte, terwijl de andere moest werken, doch 2 spelers hadden de laksheid om zonder kennisgeving niet aanwezig te zijn. Direct na aftrap word er flink aan gepakt en is WW met den wind in den rug het meest in den aanval en neemt na 10 minuten de leiding, 10. Hierdoor is BSV niet ontmoedigd, maar zij pakt nog harder aan, doch WVV blijft in het offen sief. Als BSV een corner le nemen krijgt, wordt deze door den linksbinnen in een doelpunt omgezet en is de stand gelijk. Dit is niet van langen duur, want als WVV weer ten aanval trekt, weet zij met een mooi schot opnieuw de leiding te nemen, 21. Dan komt BSV los en trekt meermalen ten aanval waarvan de rechts binnen gebruik maakt, de achterhoede passeert en den gelijkmaker scoort. De zelfde speler bezorgt kort voor de pauze BSV de leiding, 23. Na de rust is BSV sterk in de meer derheid en weet haar voorsprong spoe dig door haar linksbinnen te vergrooten, 2—4. Het spej blijft het meest op de WVV-helft, 10 minuten voor het einde tracht WVV haar achterstand nog in te halen en zet er alles op. Spoedig" wordt er gedoelpunt, 34. Hard wordt er ge werkt om den gelijkmaker, maar het doelpunt komt aan de andere zijde dooi den BSV-linksLalf, 35. Kort daarop komt het einde. BSV heeft getoond, dat zij met haar re serves voor den dag kan komen, want deze hebben in alle opzichten schitterend voldaan. Zaterdag 15 October begint de Zater dagmiddag-competitie en is vastgesteld de wedstrijd BSVNeerlandia. Beide ver- eenigingen zullen trachten den eersten wedstrijd tot een goed einde te brengen, doch laten we hopen, dat de sterkste zal zegevieren. De leiding is in handen van den heer Braspenning. Aanvang 3 uur op het ter rein van BSV, hetwelk gelegen is aan den Winterdijk, café B. Kamp. SPRANG. Voor liet le en 2e elftal van de sporl- vereeniging NEO alhier begint a.s. Zater dag de competitie voor de Zaterdagmid dag-competitie van den Brab. Voetbal bond. NEO 1 speelt om 3 uur op eigen ter rein tegen Sparta 1 uit Vrijhoeve-Capelle, terwijl NEO 2 alsdan op het Sparta-ter- rein tegen Sparta 2 speelt. CAPELLE. CAPELLE I—NEVELO I 1—1. Capellc heeft j.l. Zondag laten zien, dat ze ook nog wel een woordje in de melk te brokken heeft. Ze speelde tegen het sterke Nevelo gelijk. Om half 3 fluit scheidsrechter Mook beide elftallen in het veld. Capelle ver schijnt met 3 invallers en wel voor links- builen, midvoor en den rechtshalf. Nevelo verschijnt volledig. Capelle wint den toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. Nevelo trapt af maar ze moeten al di rect den bal afstaan aan onzen linksbin nen, die geeft goed door naar den links buiten. De linksbuiten rent langs het lijn tje, zet voor, maar de keeper onderschept en werkt den bal gemakkelijk weg. Dan komt Nevelo in den aanval, maar de backs zijn op hun hoede en ze weten den bal goed weg te werken. Het spel gaat zoo ongeveer een half uur op en neer. Capelle schynt iets in de meerderheid te zijn. Dan gaat de midvoor er met den bal vandoor, schietmaar de kee per loopt uit en stompt den bal terug, hij belandt weer by den midvoor, die geeft nogmaals een schot en de keeper weet den bal maar net tot een corner te verwerken. Deze wordt door den links buiten genomen, maar wordt hoog over gekopt. Capelle blijft nu meer in de meer derheid, maar toch worden er voor de rust geen doelpunten gemaakt. Toen er een half uur gespeeld was, be gon het te regenen en de regen heeft tot het eind aangehouden. Ook na de hervat ting van het spel blijft het regenen. De sterke wind die recht over het veld staat, is wel wat minder geworden. Na den aftrap komt Capelle steeds meer en meer in den aanval. Ze spelen veel beter als met den wind in den rug. Na ongeveer een kwartier spelens krijgt Nevelo een corner te nemen. Die wordt door den rechtsbuiten genom Deze zet hem uitnemend voor, de voor kopt den bal in, maar dit pi!: wordt door den scheidsrechter <»ean leerd wegens off-side. Daarna komt pelle weer in den aanval, de mid- geeft goed door naar den rechtsbuit die zet hoog voor het doel van Nev voor, de keeper stompt, maar de glfidt over zijn vuisten en de linksbinn krijgt den bal vrij en die twijfelt L" oogenblik en schiet den bal keihar,i De stand is nu, 10. Ongeveer een kwartier voor het ei„ komt Nevelo weer in den aanval rechtsbuiten zet goed voor het (';an sche doel en de midvoor schiet in J Direct na den aftrap krygt de'lhj] buiten den bal weer, maar de Iinkshi nen ziet niet goed wat er gedaan niZ worden, en beiden loopen hard naar bal, maar daar ze beiden schieten will wordt die kans gemist. Dan vlak v/" het einde krijgt de rechtsbuiten den k vrij, hij schiet, maar de bal gaat over'. Nevelo-doel. Het spel gaat nu wat on J neer en als Nevelo weer in den aan*] komt, fluit scheidsrechter Mook h einde. A.s. Zondag speelt Capelle weer eP, thuiswedstrijd tegen Good-Luck Geertruidenberg. Doch daarover Zak? dag a.s. iets meer. w® AGENDA'S, WAALWIJK. U.igc»oeia werden in Sepf. 193 5 796 paar aa 118 000.— tegen in Scpt i9Ji 48 847 paai au 1 2U7.000 li jSii. Stpi. wciUcn Uiiëc»utia 5807 ,-aar ad I 2i7 UU0.in hcizclfac iijü- •aK van veiicücil jaar 269.783 paai i 1.243.000.— Wielerbaan in onze gemeentel Naar wij vernemen zal de heet G. Kroot nabij zijn nieuw gebouwi calé Parallelweg üuek Futsiraai, een sintel-wielerbaan doen aanleggen, dit aan alle eischen Voldoet. Prijzen van rauwe vetten. Verhooging ongegront De regeeringscommissaris voor dt hulpverleening aan de melkveehouderij, brengt het volgende ter algemeent kennis Van onderscheidene zijden bereiken mij klachten, dat slagers de prijzen van r?.u^ reuzel en van rauw rund. vet belangrijk hebben opgeslagen. Voor deze prijsvei hooging bestaal echter geen enkele redenjke grond, ue heffing van 35 et. per Kg., die voor gesmolten venen geldt, is niel van toepassing op rauwe reuzel eo rauw rundvet; ook heeti dehcffingop gesmolten vet geenerlei prijsverhuo genden invloed op de pi ij zen der var kens of van het rundvee. a tan „D wegens bijzondere heden pracht omstandig- )e hee worde trds gro en's" iei J over 'beerde wmenza' i steeds n gevraa terags roomd «nd. Vo< geen be: ijs; in ei Kr een s ir een tonderh pa in )s te dr ani en totdat helft a kond joevalli Ifien 'nep n 'e bi. :ien t r hier >er. verte op; t modi |,e aai de n: Q in

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6