Huilers. Laoosiralen DIT BLAD. NET DAGMEISJE LilT 1L OKIE 1DTERTENTIES üemi Verdronken. De 27-jarige varensgezel J. Schot Czn., van het visschersvaartuig Th. 81, is onder den wal van Bruinisse teil gevolge van gladheid van den dijk, bij het visschen te water geraakt en ver- d ronken. Nachtelijke overval te Ressen. In het dorp Ressen heeft in den af- geloopen nacht een poging tot moord en roof plaats gehad. Omstreeks mid dernacht werd de burgemeester van Bemmel, de heer Herckenrath, onder welke gemeente het dorp Ressen valt, gewaarschuwd, dat was ingebroken bij de alleenwonende 65-jarige mej. van Druten te Ressen. De burgemeester begaf zich met de politie naar de woning van de vrouw. Het bleek dat alles was overhoop ge haald en dat een drama had plaats gehad, waarvan de oude vrouw, een weduwe, het slachtoffer was. De vrouw was hevig bloedende in nachtgewaad gevlucht naar den overbuurman Teu- nissen. Mej. van Druten vertelde, dat zij on raad in haar woning had gehoord en dat zij toen was opgestaan. Zij zag een man in de deur van haar woning staan, die haar onmiddellijk aanviel en haar met een mes of door middel van een revolverschot ernstig ver wondde. Nog in den loop van den nacht wer den de politie-autoriteiten van de om liggende gemeenten gewaarschuwd. Dit had tot resultaat dat om even half twee een politieagent op de veerpont te Nijmegen een jongeman aanhield die aan het signalement beantwoordde. Hij zeide slager te Bemmel te zijn. De po litieagent verzocht hem mee te gaan naar het politiebureau. Aan den ingang van het wachtlokaal heeft de man zich losgerukt en een schot op den agent gelost, die aan de rechterhand werd gewond. De man vluchtte. Het gelukte niet hem weer aan te houden. 20 AAR L4NG RHEUMATISCHE P//NEN. Sinds 1930 verdwenen. Deze arme man moet wel een record hebben behaald in het lijden. Hij zegt o a „Van 1910 tot 1930 dat is dus twintig jaar heb ik ontzettend geleden door rheumatiek. Ik ben blij dat ik nu kan beweren, van 1930 tot nu toe geheel van die afschuwelijke pijnen bevrijd te zijn gebleven, enkel en alleen door Kruschen Salts en niets anders. Ik moet zeggen, dat twintig jaar een lange tijd is voor iemand met die vreeselijke pijnen rond te loopen". W. P. Uw rheumatiek is juist als de zijne en die van ieder ander. Zij wordt veroorzaakt doordat scherpkantige uri- nezuur kristallen zich tusschen de ge wrichten nestelen en Kruschen Salts zal deze kristallen geheel oplossen. Vervolgens zal indien ge U nader- hand steeds aan „de kleine dagelijksche dosis* houdt het nooit meer moge lijk zijn dat deze scherppuntige kris- tallen zich opnieuw vormen. De rheumatiek zal voorgoed verdwenen zijn. bloedige gevechten te Genéve. 12 dooden en 53 gewonden' Te Genéve hebben ernstige onlus. ten plaats gehad. De democratische nationale groep, de Union nationale, die conservatief gezind is,, doch in de laatste jaren een sterk fascistischen inslag kreeg, hield in de Sallo communale de Plainpalais 'n vergadering. Tijdens de vergadering, die, zooals gemeld, speciaal was gericht tegen de actie van de beide plaatse lijke socialistische leiders in den kantonnalen raad, verzamelden zich vele socialistische en communistische arbeiders voor het gebouw, De verzamelde massa groeide steeds aan en nam een dreigende houding aan De politie zag zich genoodzaakt, militaire hulp in te roepen. Toen de soldaten arriveerden, wer- den zij met woest geschreeuw en beschimpingen ontvangen en tenslotte aangevallen. Een officier werd met een knuppel bewusteloos geslagen en aan alle kanten weerklonk het geroep „Bandieten! Moordenaars!" Opvallend was het aantal vrouwen, dat aan deze demonstratie deelnam. De politie riep de hulp in van twee nieuwe compagnieën terwijl tem slotte nog eenige machinegeweren in stelling werden gebracht. Toen hel vuur werd geopend, ont stond een onbeschrijfelijke paniek. Er waren dooden gevallen en gewonden. Aanvankelijk stoof de menigte uiteen. Anderen hieven de „Internationale" aan. Toen hielden de meesten stand en de aanvallen werden hervat, zoo dat de troepen opnieuw het vuur moesten openen. Volgens mededeelingen van de Ge neefsche politie zouden de leiders der socialisten en communisten te Genéve instructies hebben gegeven om alle café s en straten in de omgeving van de gemeentelijke zaal te bezetten. De Geneefsche autoriteiten zijn van meening dat de aanval der socialisten en communisten op de militaire troe. pen reeds geruimen tiid is voorbereid, aangezien vele communisten in het bezit van wapenen zouden zijn ge. weest. De Geneefsche regeering is nog in den loop van den nacht in een bui tengewone vergadering bijeengekomen. Besloten werd om het heele garnizoen, waaronder ook de buiten de stad Ge néve in het kanton gevestigde militaire scholen te mobiliseeren, om verdere onlusten te voorkomen. Bij het bekend worden van de ge beurtenis te Genéve is het ook te Lausanne tot communistische onlusten gekomen, die hier echter een minder bloedig karakter droegen en spoedig onderdrukt konden worden. De leiders zijn gevangen genomen. In het geheel zijn 12 personen ge dood en 53 (volgens andere berichten 65) gewond, van wie velen ernstig. De verontwaardiging onder de so- cialisten en communisten is zeer groot. De opwinding in de stad is zeer groot. Reeds vroeger, in 1927, is het te Genéve eveneens tot bloedige bot- singen gekomen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0 90 en f160 per flacon Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die ver pakt zijn met een gratis proefflacon U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en zal hij U uw Fl. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwe gen terugbetalen. Maar vergeet niet dat de gratis proefflacon alleen ver pakt i9 bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proef- pakken uitverkocht heeft. (Adv.). Ernstig auto.onge/uk op den Rijks straatweg te Wassenaar. Gistermiddag is op den Rijksstraat weg te Wassenaar ter hoogte van het gemeentehuis de Paauw, een auto waarin drie heeren en een dame zaten en die uit de richting Den Haag kwam aanrijden, doordat de bestuurder, die een voor hem rijdende auto wilde pas- seeren, een verkeerde berekening had gemaakt, tegen een uit de tegenover gestelde richting komende woonwagen, waarvoor een paard was gespannen, gebotst. De auto werd geheel in elksar gedrukt. De dame werd zwaar gewond en is in zorgwekkenden toestand naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuid- wal te 'sGravenhage vervoerd. Een van de drie heeren liep een dubbele beenbreuk op, de andere werden licht gewond. Ook hij werd naar het ziekenhuis aan d©n Zuidwal gebracht. Van de peronen, die zich in den woonwagen bevonden, liep een man inwendige kneuzingen op Een kind werd vrij ernstig gewond aan een van de handen en aan het been De woonwagen is aan de voorzijde geheel in elkaar ge drukt. Het interieur kwam op de straat terecht. Het paard werd lichtgewond. Het ongeluk veroorzaakte groote stagnatie, in het ter plaatse zeer drukke verkeer. De politie heeft proces ver- baal opgemaakt en den auto in beslag genomen. Nader wordt gemeld: De aanrijdende auto, waarvan de bestuurder op het laatste oogenblik remde, had een snelheid van 100 K. M. per uur Wat de slachtoffers betreft kan worden gemeld, dat het aantal zwaar gewonden niet één, doch twee bedraagt. Van een der in den auto zittende heeren, F. genaamd, werd de borstkas ingedrukt. Ook zijn toestand is evenals die der dame waarvan de naam nog niet bekend is, zorgwekkend. De heer, die slechts licht gewond werd, was de heer H. uit den Haag uit welke stad het geheele gezelschap afkomstig is. De bestuurder, de heer, S. kreeg een linkerdijbeenbreuk en linker beenbreuk. Voorts bleek later, dat het aantal slachtoffers onder de woonwagenbe woners drie bedroeg. Behalve de man, die op den bok zat, inwendige kneu. zingen en snijwonden kreeg, werd nog een derde kind gewond, dat, ten- gevolge van het omvallen van het fornuis, kokend eten over het lichaam had gekregen. Ook het andere kind liep hierdoor brandwonden op. BINNENLAND. Een Vorst zonder geld. Een (Hide bekende, Mr- Leufkens, of zoo Nederland hein beter kent: de Vorst van Geleen, Heer van Amstenradc, enz., doet weer eens vaij zich spreken. Het is thans echter een weinig aangenaam ge luid, dat wij ditmaal van hem Ie liooren krijgen. 'Pot nog toe hebben wy altijd in de nieening verkeerd, (lat het Vorst-zyn ook in moeilijke tijden nog wel een goed be slaan oplevert, al leek het baantje ons toch minder verkieselijk om de risico die er voor lijf en leden aan verbonden is. In die meening zijn we nog pas ver sterkt door het vaöantie-reisje dat een Voor-Indisch vorst door ons werelddeel kwam maken. Wij dachten beide vorsten over één kam te kunnen scheren, want het gebied waarover de Indiër den scep ter voert, schijnt niet veel grooter te zijn dan het vorstendom Geleen. Nu heeft de Zuid-Limburgsche vorst openlijk medegedeeld dat hij geen geld meer heeft omnatuurlijk om 'n nieuw proces te voeren. Het gaat tegen den burgemeester van Amslenrade, die wederrechtelijk een deel van het vorsten dom in gebruik genomen schijnt te heb ben. Waar blijven we toch als zelfs vor sten verzoeken moeten gaan indienen om pro deo te mogen procedeeren. Deugt ook dat baantje tegenwoordig dan niet meer? Of is de Vorst van Geleeii zulk een uit zonderlijk vorst? Wijziging van de Winkelsluitingswet De liberale Tweede Kamerfractie heeft een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de Winkelsluitingswet. Naar wij vernemen beoogt de wijzi ging in het bijzonder tegemoet te komen aan de bezwaren tegen de Zondags, sluiting voor de groepen banketbakkers, visch-, fruit- en comestibleswinkeliers, slijters en voor de Joodsche winkeliers, Voorts strekt het ontwerp ertoe een einde te maken aan de onredelijk ge achte verhouding tusschen de winke liers en de venters. 'Wijziging van het wetsontwerp tol tijdelijke heffing van opcenten op alle invoerrechten. De regeering heeft bij de Tweede Kamer een nota van wijziging op het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op alle invoerrechten inge diend. Daarbij wordt voorgesteld 30 opcenten te heffen op den invoer van goederen, die hier te lande niet wor den voortgebracht. Ten einde te voor zien in de vermindering van inkom sten, die uit deze wijziging zal voort komen, stelt de regeering voor 20 opcenten op den suikeraccijns te heffen. Nu de behandeling van het wets- ontwerp vertraging heeft ondervonden, stelt de regeering voor den datum van inwerkingtreding op 1 Januari a.s. te stellen. Meelfabrikanten en bakkers. - De r.-k. Bakkersbond heeft, in zijn Woensdag te Utrecht gehouden ver gadering het trustkontract met de meel fabrikanten aangenomen. Dit besluit is genomen om de con currentie in het bakkersvak tegen te gaan. Daartoe wordt overgegaan tot „broodprijs-zetting." Die bakkers die zich niet aan de vastgestelde prijzen houden worden door de fabrikanten van meelleverantie uitgesloten, terwijl de bakkers op hun beurt zich ver plichten om geen meel meer te be- trekken van fabrikanten die deze over eenkomst niet geteekend hebben. Een verhooging van den broodprijs zal het gevolg van deze overeenkomst worden, immers het contract is gesloten om de prijsdaling die uit de concurrentie voortvloeit tegen te gaan. Ziet Duitschland af van contlngenteering De Tel. verneemt het volgende: Het bericht, dat de contlngentee- rlngen, zooals die oorspronkelijk door de Rfjksregeerlng waren overwogen, niet zullen worden gehandhaafd, wordt bevestigd. .In gezaghebbende kringen heeft men ingezien, dat de contlngenteering het bedrijfsleven te zeer aan banden zou leggen. Daarom wordt op 't oogenblik overwogen In plaats van contingenten een „glijdende schaal" van douane rechten (dus telkens vast te stellen al naar de omstandigheden) In te voeren, en het schijnt wel, dat de oplossing In deze r!chtlng zal worden gezocht. Von Gronau weer thuis. De Dultsche wereldvlleger von Qronau Is bij de Dornler werke In Altenrhein vlot gedaald. Hij heeft thans Iets meer dan 300 vlieguren en een traject van meer dan 60 0C0 K.M. afgelegd. Zooals bekend ging de vluch van het eiland Sylt over IJsland, Groen land, Alaska naar Chicago Von Gronau stak voor de derde maal den Noorde lijken Atlantischen Oceaan over In de richting Oost—West. Van Chicago vloog hij naar Japan, China. Batavia, Ciyion, Bagdad en Athene om ten slotte vla Genua naar Dulfschlanc terug te keeren. KERKNIEUWS. Eeuwfeest congregatie Zusters van Liefde te Tilburg. Ter gelegenheid van de viering van het 100 jarig bestaan van de Congre gatie van de Zusters van Liefde, te Tilburg, een stichting van mgr. Zwljsen op 23 dezer, zal mgr. A F. Diepen, bisschop van 'a Herto genbosch, een pontificale hoogmis opdragen in de kloosterkapel. Tot de aanwezigen zullen o. a. behooren mgr. J. G. H Jansen, aartsbisschop van Utrecht; mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond; mgr. Kerk hofs, bisschop van Luik; mgr. Th. v. Roosmalen, bisschop van Siriname en mgr. Möllman, vicaris van hel bisdom Haarlem, als vertegenwoordiger van mgr. J. D. J. Aengenent. De aartsbis schop zal des avonds om 5 uur een plechtig lof celebreeren, waaronder de HoogEerw. heer Sanders, deken van Tilburg, de feestpredikatie houdt. De beide volgende dagen is er een hul. diging door de leerlingen en oud leerlingen. AGENDA'S. BUITENLAND. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Mr. Van Cauwelaert treedt af als burgemeester van Antwerpen. Met 480 tegen 270 stemmen heeft de socialistische federatie in het arron dissement Antwerpen, tegen den zin in van Huyjmans en andere leiders, het voorstel van de liberalen tot het sluiten van een accoord voor het gezamenlijk besturen van de slad Antwerpen aangenomen. Volgens dit voorstel zou het nieuwe college wor den samengesteld uit vier socialistische en drie liberale wethouders. Ook de burgemeester zou een socialist zijn. Aldus zou er een socialistisch liberaal bestuur in de plaats komen van het kathollek-socialislisch college, dat met van Cauwelaert als burgemeester se- dert twaalf jaar aan het hoofd stond van de groote Viaamsche Scheldestad. Verzekerd wordt, dat Huysmans In Ieder geval zal weigeren burgemeester van Antwerpen te worden. Betere vooruitzichten in België. In de onder voorzitterschap van de Brcqueville gehouden kabinetszitting heeft de minister van arbeid, Heijman, een uiteenzetting gegeven over de werkloosheid. ;i Hij zeide, dat het aantal werkloozen in September was teruggeloopen van 330 000 tot 300.000 en dat een aan merkelijk herstel te constateeren viel in verschillende Industrieën, behalve nog voor de metaal- en houtindustrie. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Paljas", „Geboycot*. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Eine freundin so goldig wie du*. Zaterdag 874 uur repetitie voor allen met soliste Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag6 eri8'/aU. Luxor Bioscoop, „Paljas", „Geboycot*. Zondag 6 en 87a u„ Witte Bioscoop, „Eine freundin so goldig wie du". Zondag 7 uur. Uitvoering harmonie St. Jan in het Patronaatsgebouw. Maandag 8 uur. Concert Liedertafel Oefening en Vermaak, Musis Sacrum. Maandag 8 uur. Tooneelu'tvoeiing voor de leden der R K. Werklieden vereniging in den Gildenbond. Maandag 8-9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V GymnastielJ. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Benoemingen. Z H Exc. de Bfsschop van's Bosch heeft benoemd tot Plaatselijk Directeur Voorzitter van den „Jonge Werkman" te Hank, Geerfruidenberg. Made, Raams- donksveer, resp. de ZeerEerw. heeren Pastoor F. Willaert. kapelaan J. van Bakel, kap. J. Diels, kap. J. v. Heertum. Avond Ambachls- en Teekenschool. Het bestuur der vereeniging „Ons Ambachlsonderwljs voor Waalwijk en Omstreken" hield gisteravond een ver gadering In Hotel Veiwiel. Besproken werd het besluit van den Minister van Onderwijs, waarbfl onder de huidige omstandigheden de stichting van bovengenoemde school niet werd goedgekeurd. Na breedvoerige discussie werd be sloten de vereeniging Intact te laten. Het bestuur zal ten deze actief blijven en te bekwamer tijd zich wederom met verzoek en begrooting tot de regeering wenden en zich die mede werking trachten te verzekeren om wanneer de Ifldsomsfandigheden zu wijzigen, ten spoedigste het beoogd doel te bereiken. Men bleef overtuigd van de groo, noodzakelijkheid van vsk-ondetM voor Waalwijk en de geheele streek Hoogfrequentie- en radiumstraien In Musis Sacrum" werd gister^ avond een voordracht met lichtbeeldèr en demonstraties gehouden ov;r u genezen van allerlei kwalen d0' middel van hoogfrtquenlie- en radium stralen. De publieke belangstelling waszeei groot. Allereerst werd een ulteenzetUm, gegeven van de heilzame weikino dezer stralen, waarbij vooral in heï licht werd gesteld het groote voordeel dat elke leek bij voorkomende kwalen, zonder eenig gevaar, deze geneeswijze op zich kan toepassen In elk organisme in het menschel^ of dierlijk lichaam is een natuurlijke geneeskracht aanwezig en het Is spe. claal het doel dezer besiralingen deze geneeskracht in werking Ie stellen Do^r den spreker werden gevallen opgenoemd waar patiënten een eenigj. zins verkeerde toepassing van andere geneeswijzen met den dood hadden moeten bekoopen. Het verdiende z.i. aanbeveling om die onderdeelen van het menschel^ organisme, weike nfet goed function- neeren, door deze bestraling weer |n slaat te stellen haar taak te vervullen daar door het innemen van allerlei middeltjes de functie dezer onderdee. len word! vergemakkelijkt en ze zoo- doende steeds zwakker worden gemaakt Spreker gaf een uitvoerige weleni schappelijke uiteenzetting over ver. schillende ziekten van het bloed, van de zenuwen en van de stofwisseling en gaf daarbij enkele demonstraties van de manier waarop met het door hem in den handel gebrachte apparaat door auto-condensatte en hoogfrequentie bestraling deze kwalen bestreden wer den. Ten slotte werden met een serie lichtbeelden een en ander nader ver. duidelijkt en de geconstateerde gene. zingen aangetoond. R.K. Werklledenvereen. Waalwijk, Groote uitvoering te geven door de tooneelvereeniging „D.V.S.V." op a.s. Maandagavond ten 8 uur. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in drie bedrijven „Het Vierde Gebod" door J. N. Wesseling. Toegang hebben donateurs, leden, aspiranten en de vrouwen der leden! Accordeon.vereenlgfng Excelsior. De Accordeon-vereeniglng Excelsior gevestigd in 't café van mej. Wed. j! van Helvoirt, Putstraat, zal op Zaterdag 19 November een groot bal geven k haar verenigingslokaal. Hevige orkaan. Een hevige orkaan heeft op 't eiland Cuba een orkaan veroorzaakt. Het aantol dooden wordt geschat op 1500. Er zijn 2 plaatsen nagenoeg geheel verwoest. De Berlijnsche Zesdaagsche. Van Kempen Pijnenburg, die na den eersten dag op de Berlijnsche Zesdaagsche 12 waren met 4 ronden achterstand, zijn thans 6 met 2 ronden. Aan den kop zijn nog steeds Funda Maidom. W Br hl Fr D< Vrije bflee 1. Pi den In o ld van jarer genl zood 112: bedt Di deze jihc i/en erve 2ang l|k gade gene rich: Wor Di regli om VOO! opnt baar mee: lijds le n V( moe willi Di de is fc Wenscht gtf volledig ingelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- koopingen, verpachtingen In U w e en omlig gende gemeenten ABONNEERT U DAN OP ADVERTENTIëN. gevraagd. Niet beneden de 16 jaar. Waar zegt de Uitgever. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waa lot o Dat bod over hoef lijk aanf daar een\ ruin ilooc Di ttlir Al wijz H: verb of n ken. D. Ei spre sche over D heer Alfo Gehi eorr de 1 Di Di Ac 30. BW feu

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 12