n geen nu 1 December aa extra Moiaesuerressino. IMU daarom Mui, Atrax. Uw Dr. van Seters jubileert I Drunen weet zijn geneesheeren wel in eere te houden 1 Dr. J. P. P. Tielen was er 40 jaren geneesheer en thans herdenkt dr. A. W A van Seters. die hem (na een korte tusschen—periode van dr. Rom meling) als zoodanig opvoIgdeMen dag waarop hij zich voor 40 jaren te Drunen als zoodanig vestigde. En Drunen is daarom terecht in feestelijke slemming. Want iedereen kan begrijpen wat dit feit voor Drunen en ook voor Elshout beteekent, ieder een die weet wat de dokter in al die jaren voor deze plaatsen heeft gedaan en geweest is. Dr. van Seters werd geboren te Geertruidenberg op den 19ien Dec. 1865. Na de lagere school doorloopen te hebben ging hij op 12jarfgen leef tijd naar Kampen. Aan de Leidsche Universiteit maakte dr. van Seters zijn studies in de geneeskunde, die hij op 27-jarigen leeftijd besloot met zijn pro motie tot arts. Dr. van Seters vestigde zich aan. stonds als geneesheer te Drunen. Op 2 November 1892 begon hij zijn prac tijk.' Reeds weinige dagen later n.l. op den llden November volgde zijn be noeming tot gemeente—arts te Drunen en even later ook te Elshout. Doch niet alleen tot deze beide plaatsen beperkte zich zijn practijk, uit den verren omtrek kwam men bij dr. van Seters genezing zoeken Nieuw- kuik, Haarsteeg, Vlijmen en meer andere plaatsen van de geheele streek erkenden zijn bekwaamheid prettigen omgang en hulp/aardigheid. Hoe algemeen de sympathie is die menden aokter in Drunen. Elshout en in den verren omtrek toedraagt is wee opnieuw gebleken uit de spontaniteit die allerwege werd ondervonden bij de voorbereiding van dit feest. Dat deze sympathie verdiend is zal elk Drunenaar kunnen ge'uigen. Men kent tmmers zijn gulle, innemende persoonlijkheid, die altijd bereid ge. vonden werd om iemand te helpen. Nooit klopte men dan ook vergeefs aan zijn deur. Hoevele minbedeelden hebten dat niet oidervonden Ook voor het verenigingsleven was dokter van Seters een voorname persoonlijkheid De Drunensche ver- eenigingen heeft hij steeds een warm hart toegedragen en met zijn steun vooruit geholpen Qeen wonder dus dat men dezen bescheiden man, nu hij gedurende 40 jaren voor Drunen's en Elshout's in woners heeft gewerkt en zich opge offerd, een warme hulde wil betoonen. Die is dan ook alleszins verdiend. Dr. van Seters ook onzerzijds een hartelijk proficiat 1 Het feest-programrna luidt als volgt Om l'/s uur ontvangst ten gemeente huize Elshout gem. Oud Heusden. Toe spraak door den voorzitter van het Elshouts huldigirgs—comité en aan- bieding van het huldeblijk namens de bevolking van E shout. Verder zang—hulde door de Mannenzangvereeniging .Uitspanning door Inspanning" te Elshou». Receptie tot 2'/a uur om alle inwoners van Elshout gelegenheid te geven tot geluk- wenschen. Om 2uur ontvangst ten gemeente huize te Drunen 1. Welkomsgroet door de Harmonie van de Jongens congregatie. 2. Toespraak door den Edelachtbaren Heer Burgemeester Mr. R v. d. Heijden, voorzitter van het Huldigings comité 3 Aanbieding huldeblijk. 4. Zanghulde door de Mannenzang vereeniging „Zang en Vriendschap' te Drunen. 5. Muzikale huldiging door de har monie „de Volharding' Drunen. 6. Van 3 tot 4 uur receptie ten ge meentehuize. Om 4 uur huldiging door het Buren- comi bestaande uit de naaste buren van den jubilaris. Het programma hiervan luidt 1. Bloemenhulde door bruidjes, eere- geleide door bloemen—strooiende bruidjes naar de woning van den ubilaris. 2. Kinderzang van de Buurtkinderen 3. Toespraak door twee bruidjes en bloemenhulde. 4 Toespraak door een lid van het comi en aanbieding van het hulde blijk door de buren samengebracht. 5. Zanghulde door een Dameskoor 6 Zanghulde door het Mannenkoor „Zang en Vriendschap" welke zal uit voeren Domine Salvam fac, v. Qlessen. Feest Cantate, v. Besooijen. 7 Receptie. 8. Bez'chtiging van de versieringen en eerepoort, welke schitterend worden verlicht met electrlsche lampen, alles samengesteld door de buren. 9 Concert aangeboden door de betde harmonieën uit Drunen. Allen de vlag uit den jubileerenden dokter ter eere! ELSHOUT. Door de heeren Verhoe ven werd alhier een groote drijfjacht gehouden waarbij niet minder dan 20 hazen en 85 fazanten werden gescho- n. Een mooie var.gst. O.ize dorpsgenoote de Eerw Zuster Norberta (in de wereld mej.P Pullens) welke als hoofd-ziekenver- pleegster fungeerde, is thans benoemd ot overste van het gesticht te Rot jerdam. Deze week is men begonnen met iet werk aan het oude fort. dat zooals bekend door werkloozen wordt ge. sloopt om daardoor 2 H.A. vruchtbaren grond te winnen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des v m. half 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehoudendes nam. 2 uur loopt op te treden Ds. Louwe Koolj- mans van Waalwijk. Bediening H. Doop. In de Oeref. Kerk hoopt a.s. Zondag des v.m. half 10 en des nam. half 3 In den Dienst des Woords voor e gaan Dl. j. C. Hagen. Jaarvergadering der vereeniging Chr. Volksbond' alhier op Maandag 4 Nov. a.s. des avonds half 8 in de zaal van genoemde vereeniging. Agenda: 1. Opening, 2. Notulen, Jaarverslagen secr. en penningm., Verslag commissie tot nazien der oeken, 5. Voorstellen, 6. Causerie door den voorzitter dhr. O. J. van Willigenburg, 7. Rondvraag en sluiting. In de week van Maandag 14 tot en met Zaterdag 19 Nov. zal in onze gemeente eene collecte gehouden wor den tot bate van het plaastelijk Crisis- Comité. Wij wekken de ingezetenen op om naar vermogen hiertoe bQ te dragen opdat het Comité dezen winter Iedere winkelier kan U Atrax leveren. over de noodlge middelen kan be schikken om waar noodig hulptever- leenen Deze' dage' |wr rd» n vanwege plaatselijk Crisis-Comiié steenkolen gedistribueerd. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier Candidaat J. Spelt van Amersfoort. CAPELLE. Daartoe aangezocht door het Comité ter behartiging der belan gen van den Ned. Mil. Bond zei ds. Luteyn uit Vlaardingen op 1 Dec a.s. des avonds 7 uur In de Ned. Herv. kerk alhier, als spreker optreden. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopte a.s. Zondag des nam. half drie op te treden ds. Ouit. tart uit Raamsdonk. 's Morgens half- tien leetdienst. Als een bijzondeiheid kunnen we mededeelen, dat de postbode J. de J. deze w;ek nog een schaaltje tijpe frambozen plukte. Onze dorpsgenoot J. M. werk zaam op een leerlooierij te Waalwijk, had aldaar het ongeluk met zijn hand onder een machine te geraken. Ge- neeskundige hulp werd oogenblikkeHjk ingeroepen. Naar we vernemen zal tet slachtoffer vermoedelijk drie zijner vingers moeten missen. Het le elftal der voetbalvere niging Excelsior speelt a,s. Zondag voor de 3e klasse N.V.B. te Oisterwijk tegen de vereeniging van dien naam, As. Zondag des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. ge meente aan de Loonschendijk op le treden ds. Schlemper uit v m Besoijen. 's Morgens half tien leesdienst. Het echtpaar A. Spierings-Rijkers in de Nieuwstraat hoopt a s. Maandag 21 November zijn zilveren huwelijks feest te vieren. Aan belangstelling zal het hun dien dag zeker niet ontbreken, Naar wij vernemen zal onze dorpsgenoot, de heer Adr v. d Linde, deelnemen aan het pianisten-concours, hetwelk in December a.s. te Rotterdam onder auspiciën van het Morley In- stliute (Dir. jan Verhoeven) wordt gehouden. RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen zal Ds. Ouittart optreden in de Herv Kerk op 't Dorp des nam geen dienti op 't Veer. De heer H. Wuijten herdacht hel feit dat hij 25 jaar werkzaam was op de papierfabriek „De Maasmond". Van de zijde der directie, alsmede van die der werknemers ging die dag niet onopgemerkt voorbij. Verschillende cadeaux bewezen wel de algemeene achting die Wuijten geniet. Zondag en Maandag geeft de R.K. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" haar eerste winteruitvoering SPORT. werk als tuinjongen bij den resident en alles gaat naar wensch. Alleen wordt hij door een groot heimwee naar zijn dessa gekweld en hij neemt zich nu reeds voor eenmaal weer terug te keeren naar de zijnen en zijn dorp. Een lief boek, dat een eenvoudig ver haal geeft van het rustige, ongecompli ceerde bestaan der Javanen en voor het jonge volkje een schat van kennis be treffende Java en zijn bewoners inhoudt. C.hr. van Abkoiule „Peppié". Voor onze jongens van 1015 jaar prachtig ontroerend boek van *11 klei straatschooiertje, dat met zijn onafsche deiijken hond veel avonturen beleeft. Een moederloos jochie, aangewezen op de straat, met al de gevaren, maar ook met de ontelbaar vele avonturen, die zij in een stad als Rotterdam biedt. C.hr. van Abkoude weet er heerlijk en waar van te vertellen en laat zijn jonge maar ook zijn oudere lezers genieten van dit fijngevoelige, maar toch ook humo ristische verhaal. De fraaie illustraties zijn van Pol Dom. Stamperins: Tusschcn de roode en zwarte tonnen' Met een zeilboot in de Zeeuwsche wa teren, dat is wel iets waar iedere Hol landsche jongen veel voor zou voelen En bet verhaal van zoo'n gezellige avon luurlijke tocht als hier Stamperius geeft zal zeker bij onze jongens in den smaak allen. Bovendien geeft de schrijver blijk, zijn Zeeland goed te kennen dooi de mooie, echte beschrijvingen van het Zeeuwsche land en volk. Mede door de illustraties van Pol I)om wordt het voor de 12-15-jarige jongens een waardevol boek. Jqc. Berghuis Jr.: „Hier Radio Mars". Een interessant boek, waarin de radio verbinding met de planeet Mars de hoofd rol vervult. Een jeugdige amateur-zender die druk experimenteert en zelfs mede met behulp van zijn radio een inbraak opheldert, is niet zeer alledaagsch, maar juist daarom te interessanter. De aange geven leeftijd 12-15 jaar is echter wel wat Ie jong, liever zagen we dit boek in handen van de ouderen. Deze zullen er ook ongetwijfeld meer plezier van heb ben. voor het begrip van 12-15-jarigen gaat het wel wat te hoog. Hans Borre- bach zorgde voor de keurige illustraties Fe li ei e Jelui: „Een pittig ding". Dat was ze, de kleine Carlotta, die in 't huis van haar oom, waar nog zoo'n echt conservatieve geest heerschte, door haar resoluut optreden de bakens gansch ver zet kreeg. Wat de eigen kinderen nooit hadden aangedurfd omdat ze het voor onmogelijk hielden, verkreeg zij. Ze wist den despotischen oom te overtuigen, dat het streven der moderne jeugd niet steeds weerstand en afkeuring, maar wel steun der ouderen verdiende. Hel is een aar dig boek voor onze meisjes van 13-16 jaar, dat mooi de karakters van den stren gen vader, en de naar wat meer vrijheid bunkerende jeugd teekent. Hans Borrebach teekende er keurige illustraties bij. N. K. Bieger „Avonturen op Zonnehoek". Dit is het verhaal van een jongen, die bij een rijke, doch exentrieke oom en tante wordt grootgebracht en daar heel wat avonturen van allerlei soort beleeft. Dit boek lijkt ons echter niet zeer ge slaagd; de schrijver blijft te veel aan de oppervlakte en de beschrijving van de diverse wederwaardigheden van de hoofdpersonen is geforceerd en te ge zocht. De bandteekening en illustraties van Pol Dom zijn keurig. Al deze vijf jeugdboeken verschenen bij de bekende uitgevers: Gebrs. Kluit man te Alkmaar. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Donderdagavond had in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de aangekon digde propaganda-vergadering plaats van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle. De opkomst was van dien aard, dat de zaal te klein bleek te zijn. De voorzitter, dhr. J. C. de Boon, open de de vergadering, verzocht te zingen Ps. 25 vers 4. las vervolgens Jacobus 4 en ging voor in gebed. Nadat de Voorz. de talrijke aanwezigen, in het bijzonder de sprekers, de heeren J. v. d. Steen, van Den Haag, hoofdbe stuurder van den Ned. Bond van Chr. Fabr. en Transportarbeiders; H. Wetse- laar van Dordrecht, hoofdbestuurder van den Chr. Metaalbewerkersbond en de Eerw. heeren predikanten Ds. J. C. Ha gen en Ds. P. P. Keizer, had welkom ge- heeten, verkreeg Ds. Hagen het woord, die begon met te zeggen, dat we bij el kander gekomen waren om een tweetal propaganda-redevoeringen te beluisteren en het op zichzelf niet noodzakelijk was dat door een predikant het woord wordt gevoerd. We zijn, aldus Ds. H.. niet als leken bij elkaar om geestelijk opge schroefd te worden om een propaganda- rede te kunnen verdragen. De propagan da voor 't C.N.V. heeft in de eerste plaats deze beteekenis dat zich zullen aanslui ten die nog niet bij hen zijn en in de tweede plaats is het de bedoeling, dat zij die lid zijn, door deze propaganda ver sterkt worden in de beginselen en hen te bekrachtigen om zelf propaganda te voeren. Het C.N.V. aanvaardt de Chr. beginse len en verwerpt mitsdien den klassestrijd. In het leven moeten zij blijk geven die be ginselen te verstaan, ze beleven en alzoo de roeping Gods opvolgen. De propa ganda moet ons doordringen, dat wij als Christenen in onze beginselen een voor beeld moeten geven aan de wereld, om dat wij daartoe gedwongen zijn door het Woord Gods. Het is zoo moeilijk dikwijls om die beginselen aan te nemen en daar in te leven. Spr. heeft reeds meer gezegd dat het er zoo veel aan toe doet wie wij zijn, als we iets doen. Wij moeten met hart en ziel leven in de Chr. beginselen, aldus de Eerw. spr., oin goed lid te zijh van het C.N.V. Daarom is het nooo'lg om met een toebereid hart te hooren en het te betrekken op het Woord van God, anders zal het niet tot nut en zegen zijn voor ons en ook niet voor het C.N.V. Spr. besluit zijn openingswoord met er op te wijzen, dat wij moeten gevoelen een drang om God te dienen in het so ciale leven en wenscht de aanwezigen een gezegend luisteren toe. Hierna verkrijgt de heer v. d. Steen het woord, die zal spreken over „In den storm". Spr. zegt, dat helj C.N.V. wel geen beter motto had kunnen vinden dan gekozen is in de woorden: „In den storm". Door de nood der tijden zijn de pro pagandisten eenigszins huiverig om op propaganda uit te gaan, omdat zij niet kunnen wijzen op resultaten van het af- geloopcn jaar. Wij leven in een tijd van depressie en komen bij menschen die reeds lang werkloos zijn en zich banjk, afvragen: Wat zal ons de toekomst ge ven? Daartegenover staat echter dat ver gaderingen als deze noodig blijven om elkander te versterken voor den arbeid die, niet het C.N.V. vraagt, maar God van ons eischt. Al is het niet de bedoeling om te spre ken over een natuurlijken storm, toch wil spr. met enkele voorbeelden uit de II. Schrift aantoonen. dat ook de natuur lijke storm door God óf tot roede óf tot weldadigheid beschikt wordt. God kan ook dezen eeonomischen storm tot wel dadigheid over ons beschikt hebben. Als wij dat erkennen dan zullen wij gevoelen dat wij een verantwoordelijke positie hebben als Christelijke vakbeweging in dezen tijd. V ij hebben noodig, aldus spr., men schen die uit het beginsel leven en het oog naar boven weten te richten en zeg gen: „Gij, getrouwe God en Vader, weet wat goed voor ons is, geef Gij genade dat te zien en geef ook den moed en macht om den strijd aan te binden tegen hef sociale onrecht". Het gaat om de ziel van de Nederland- sche arbeiders. Op ons rust de dure ver antwoordelijkheid ons met man en macht te verzetten tegen den vijand, die tracht den crisis te misbruiken om hun idealen aan onze menschen bekend te maken. Zorgt, aldus spr., dat het niet aan ons zal liggen, om den arbeid, die God van ons in deze moeilijke tijden vraagt, te verrichten. Dan vragen we ons ook niet af: wat zal de toekomst? Wij hebben al leen te vragen of wij pal hebben gestaan en onze roeping hebben vervuld; en dan kunnen wij alles vrij overgeven aan God in den hemel. Spr. schildert vervolgens den moeilij ken crisis-toestand voor ons land en volk, Wij zien daarin de straffende hand Gods, in tegenstelling met het Communisme en Socialisme. De verfijnde techniek, zegt spr., is thans een vloek geworden, want bij een wereld van overvloed, kennen we een wereld van armoede. Wij zien hierin den vinger Gods. Als door den ernst der tijden 'n terug keer tot God moge komen, ook door onze beweging, dan zal door ons een heilige belofte moeten worden afgelegd om van nu af aan den strijd van het C.N.V. mede Ie strijden, zooals God van ons vraagt. Dan kunnen wij alleen propaganda ma ken, want in deze geldt ook: „Die niet vóór Mij is. is tegen Mij". Laat dan den storm maar woeden, zegt spr. en eindigt hiermede, wij weten dan dat God ons daarmede wat heeft te zeggen, maar ook dat God wat van ons vraagt. De heer Wetselaar, het woord verkrij gende, zegt dat hij zich de mogelijkheid kan indenkgn. dat er arbeiders gevonden worden, die meenen dat het C.N.V. het onderwerp: „Arbeid die wacht", niet goed gekozen heeft. Is niet de meest be klemmende vraag: „Hoe kom ik als ar beider weer aan arbeid?" Millioenen handen strekken zich uit naar arbeid die er niet is. Toch zegt spr., moeten wij ons goed voorstellen, dat de arbeiders niet alleen de groep zijn, die de moeilijkheden van den crisis moet dragen. Doch wel staat de vraaghoe komen wij aan ar beid?, in bet midden onzer belangstel ling, en dat niet alleen door stoffelijken aard. Het meest vreeselijkc en ontstellen de acht spreker de arbeidsloosheid op zichzelf, het geen raad weten met zijn lecgen tijd. Werd vroeger soms het werk minderwaardig geacht, thans zou men het werk met beide handen willen aan grijpen. Deze werkeloosheid grijpt diep in het geestelijk, zedelijk welzijn van het arbeidersleven. Vooral het probleem der jeugdige werkloozen moet ons bezig houden, en ook de kerk, want ledigheid is des dui vels oorkussen. De geestelijke en zedelijke afval zal tot openbaring komen in de geestelijke ver zwakking van ons volk. Als wij de vraag stellen: hoe komen wij weer aan werk. aldus spr., moeten wij vanavond ook het maanwoord laten klinken tot de overheid van rijk, gewest, stad en dorp, dat er ar beid moet worden aangevat waar zulks maar eenigszins mogelijk is. Hier is het woord van Colijn op zijn plaats, dat het beter is voor den staat 2 gulden uit te geven aan arbeid als 1 gul den aan steun. Er zijn, Gode zij dank. nog groote mogelijkheden om veel arbeiders aan het werk te zetten. Ook finantieel is het mogelijk om groote werken aan te pakken. Het staat voor spr. vast, dat het mogelijk is om te doen wat in de ge dachten van verschillende politieke kop stukken leeft. Spr. noemt hier de totstandkoming van een betere verbinding tusschcn Zuid- Holland en Brabant, door de overbrug ging bij den Moerdijk en hij Dordrecht, waardoor Brabant uit zijn isolement zou worden verlost en waardoor de natio nale gedachte zou worden verstevigd, dat Brabant bij Holland hoort. Laat ook ons nageslacht dan daaraan wat meebe talen, het is een gebiedende eisch dat deze werken worden aangepakt voor hen (lie werken willen en niet kunnen. Toch is dit niet de arbeid die het C.N.V. bedoelt, die wij vanavond moeten bespreken, zegt spr., maar die is deze, dat door toeloop van duizenden het C.N.V. wel uitwendig versterkt is, maar dat ernstig de vraag opkomt of het C.N.V. ook innerlijk is verstevigd, zoodat wij onze plicht kunnen doen als Chr. Vak beweging. Als leden der Chr. Vakbeweging moe ten wij in de eerste plaats onze beginse len kennen, opdat daardoor het belijden en beleven meer en meer hand aan hand gaan. Tn de eerste plaats moeten wij als Christenen vragen: wat zegt Gods Woord en wat eischt Gods wet? Voor alles moeten wij ons voorhouden, dat we met onze gedachten gevangen lig gen onder den eisch van Gods Woord. Daarom is het noodig. dat wij gaan doen aan sociale ontwikkeling. Het C.N.V. wil de arbeiders gezamenlijk de vragen doen bezien en de beginselen doen bestudee- ren. opdat we krijgen menschen, die met de tegenstanders kunnen spreken in de poort. Nadat spr. in den breede heeft uiteen gezet de wiize waarop studie moet wor den gemaakt, zegt hij dat wij alzoo moe ten medewerken in de stuwende richting van reformatie der maatschappij. Het door de Tweede Kamer aangeno men wetsontwerp Bedrijfsradenwet. kan hiertoe vruchtbaar zijn. zegt spr., als pa troon en arbeider worden samengevoegd in organisatorisch verband. Laten onder ons gevonden worden mannen en vrouwen die de maatschap pelijke vraagstukken bezien bij het licht van onze eeuwige beginselen, dan wor den we klein en ootmoedig, maar dan zijn we iuist machtig en sterk. Dan wc ten wii dat Gods Vaderhand over alles «raat. Laten wii in zulke ernstige tijden beschermers zijn voor de jeugd. Spreker wekt op bii een volgende vergadering niet alleen te komen, doch de vrouwen en meisjes mede te brengen, opdat wij hen kunnen zeggen, dat wc. als we onzen weg wèl aanstellen, voor tijd en eeuwigheid zullen kriigen wat we noodig hebben. Spr. wekt op tot trouw aan het geloof, trouw aan hef vaandel, trouw aan de be ginselen van on'on God. Willen we dat, dan zullen we klein worden en leeren knielen aan den voet van Golgojtha's Kruis, want de mcnsch is uit de aarde aardsch en heeft noodig kracht van bo ven en die vindt hij biddende zegt spr. Ds. Keizer spreekt hierna 'n 'slotwoord. Het ligt, aldus Z.Eerw., voor de hand, dat waar Ds. Hagen is begonnen met iets te zeggen over het beginsel van het C.N.V., hij zal spreken over: trouw aan het beginsel. Eigenlijk is dat niet noodig, want wat is een beginsel dat niet be leefd wordt? Beginsel en trouw, die kun nen niet worden losgemaakt van elkaar. Wanneer wij een vriend hebben, die in den opgang van het leven is, blijkt daar nog geen trouw uit, maar wanneer wij een vriend in den neergang van het leven helpen, dan blijkt de trouw. Trouw openbaart zich eerst in strijd en moeite. Er is gesproken over arbeid die wacht; er is ook strijd die wacht. Hoort gij niet den rommel van den donder der revolu tie?, vraagt de Eerw. spreker. Kent ge den strijd in beginsel? Trouw aan den arbeid met den Bijbel, wat is dat anders dan te strijden voor het C.N.V.?, zegt Z.E. dat ten eerste; en ten tweede, niet alleen trouw zijn, maar voortdurend trouw blijven, dan openbaart zich de in wendige gebondenheid aan dat beginsel. Onze strijd is de strijd voor Koning Jezus Christus, Hem te dienen in gansch ons leven. Daarom strijdende zijn onder de kruisbanieren van onzen Koning. Het koninkrijk Gods bestaat niet uit spijs en drank, maar uit gerechtigheid, blijdschap en vrede door den H. Geest. Na elk der sprekers betuigde de ver gadering door applaus hare instemming met het gesprokene. Als tolk der vergadering dankte de Voorzitter ten slotte de sprekers voor 't gesprokene en de aanwezigen voor de opkomst, waarna Ds. Hagen met dank gebed eindigde. GOUDEN BRUILOFTEN TE KAATSHEUVEL. Het Echtpaar Th. Sins en Mie Lngters, Hilschestraat, dat op 12 November a.t, zijn Gouden Bruiloft hoopt te vieren. IjTOSIK* Het Echtpaar Kees en Mie Dirks, Gasthuisstraat, dat op 14 November a.j. zijn Gouden Bruiloft hoopt te vieren. Ned. Elftal verliest van Northampton Woensdagmiddag speelde het voorloo- pig Ned. Elftal op het Sparta-terrein te Rotterdam een wedstrijd tegen Nort hampton Town, een Engelsche derde di visie club. De Nederlandsche ploeg speel de een slechten wedstrijd en moest het met 40 afleggen. Het Ned. Elftal samengesteld. Na afloop van den wedstrijd Nort hampton Town tegen het voorloopig Ne- i derlandsche elftal, heeft de keuzeconi- i missie van den K.N.V.B. 't Nederlandsch Elftal samengesteld, dat op Zondag 20 j Nov. a.s. op het Sparta-terrein te Rotter- i dam zal spelen tegen het Rotterdamsch elftal om den Gouden Onafhankelijk- heidsbeker. De samenstelling luidt als volgt: Doel: Van der Meulen (HFC). Achter: Weber (ADO) en Van Run (PSV). MiddenPellikaan (Longa), B. J. Paau- we (Feijenoord) en v. Heel (Feijenoord)- Voorhoede: Nagels (Enschede), Ventc (Neptunus), van den Broek (PSV), Bon- sema (Velocitas) en Van Nellen (DHC). Met de benoeming van de reserves zal worden gewacht, tot het Rotterdamsch Elftal zal zijn samengesteld. DE VOETBALCOMPETITIE. P.S.V. naar Maastricht en Longa naar Middelburg. Een lastige wedstrijd voor Wilhelmina.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6