KING d. 3 NIEUWIAARSWENStH dobbel Woonhois, Bij Hoofdpijn A en bij Kiespijn kenmerkende eigenschappeni Echte Friesche Heeren-Baai 'Verschaft U wolken van genot. TE HUUR Notaris SCHREURS publiek verkoopen PEPERMUNT Zorgt tijdig voor Uwe in dit blad. FLINKE speciaal ineer de aandacht lustrum-viering gaat uitvoeren, j.end aan het muzikaal gedeelte ,t Oratorium „Emanuël", thans we trachten voor de oningewij- verduideli.jken, wat de uitvoe rt „Levende Beelden" behelst, zullen dan beginnen met 't be- op de eerste plaats iets vertel- den regisseur, door Bel Canto lit doel geëngageerd, is Henri Sicking? Henri Sicking tunstschilder, docent aan de nca- voor Beeldende Kunsten te Til- l0on van wijlen Dr. Sicking, eer- Rector van het Lyceum te Den later Rector aan het R.K. \Ieis- •eum te Den Haag. Reeds als kracht openbaarde zich zijn bij- rijke fantasie, berustend op ge- kennis en breede ontwikkeling lit genre der kunst, dat vooral laatsten tijd weer bijzonder de dit gaat trekken. 'as in de dagen dat Pastoor Mut- in den Bosch, 't idee kreeg het iVeihnachts-Oratorium van Mui te voeren, verlucht met levende n en zijn oog viel op den jeug- kunstschilder Henri Sicking, de. begaafde idealist hierin voor a<< bracht was phenomenaal. De p naar 't patronaat was bij her zoo groot, dat op verzoek de ring naar 't Concertgebouw ver- t werd, waar een enthousiast pu- avonden achtereen de groote zaal Was het wonder, dat zijne schep- i in Tilburg nadien en ook de jaren gegeven, eveneens een werden Wij mogen het bestuur lel Canto en geheel Kaatsheuvel wenschen, dat het er in heeft n slagen iemand van zoo grooten en capaciteit aan de uitvoering et oratorium, dat de vereeniging ■tegenheid van haar eerste lus- iering gaat uitvoeren, heeft we- verbinden. De dekking van de ie onkosten die aan de uitvoe- erbonden zijn, wordt zoodoende s een klein risico. Voor een deel eze kosten gelegen in honora- èn in huur van costumes en de- voor een ander deel in den aan- in de verlichting, welke juist bij mx het effect moet brengen. Een >rdtal lichtpunten in diverse kleu- aangevuld met schijnwerpers en projectiebronnen, tot een totale lerkte van tienduizenden kaar- ainnen het tooneel in alle moge- lichtvariatie's zetten. nu deze lichtbeelden vertoond en? muziek van het oratorium vangt het praeludium aan. Nauwelijks een paar maten gehoord of het gaat op, om U den engel Michael rtoonen, die als een lichtende ver- ïning met vlammend zwaard den ig van het Paradijs bewaakt, uit het eerste menschenpaar om zondeval was verjaagd. De mu- blijft doorspelen. Het doek gaat en droevig in mineur zet 't den zang in, treurend om het ver- van Gods bijzijn. Weer gaat het jn en hel tableau nu vertoond, ons wederom de wrekende engel de Godsstraf uitsprekende over donkere menschengedaanten i en Eva die afwerend hunne ;n naar den Engel gericht hou- Telkens slechts één of meer mi- staat het tableau open, 0111 in matige afwisseling den geheelen in ruim 50 tafereelen te verdui- ;en. ïn een volgend nummer ge- we iets meer over den verderen nd. H. Familie. ceeden Kerstdag zal onze H. Fa- e wederom een groot aantal jubi- berdenken, n.l.: 2 diamanten, 13 ien en een 52-tal zilveren jubila- n. Voorwaar een schitterend ge mis van den bloei onzer H. Fa- e. jzondere Vrijwillige Landstorm, leden van den Bijz. Vrijw. Landst. Ien allen opgeroepen op Dinsdag ecember in de zaal van Euphonia onds om 8 uur. De uitslag van de tUvedstrijden welke dezen zomer uden zijn op de schietbaan aan Horst zal dan besproken worden, ize bespreking zal er gelegenheid in om te barakken en deel te ne- aan het concours ten bate der l.-Vereeniging. halve de kans om de uitgeloofde en der Vereeniging te winnen, een fraaie pendule met coupes en compleet radiotoestel, zijn er de- avond nog enkele dagprijzen te ienen voor de leden van den B.V.L. leden dus present op dezen avond, door talrijke "opkomst en door al- mededinging het mooie doel der Vereeniging te steunen. T. B. C. Barak-concours, t concours, dat nog steeds de al- eene belangstelling geniet onzer zetenen, wordt thans voortgezet op rdag, Zondag en Maandag, 17, 18 December in „Euphonia", waar arak beschikbaar is voor de leden Euphonia, de Kaartclub, de Bil- lub en verder voor de daar geves- vereenigingen. Dinsdag 20 Dec. t de Bijz. Vrijw. Landstorm een k-avond en de Zangvereeniging -anto zal waarschijnlijk Woensdag 'cc. haar avond houden en Donder de Winkeliers-Vereeniging. fsprekingen worden gevoerd met ij dhr. J. Smit en Mej. de Wed. C. '1 Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens, Adam. Smit gevestigde vereenigingen, om ook deze in de gelegenheid te stellen aan dit concours deel te nemen. Ook met andere vereenigingen die nog een ot meer avonden over de barak wenschen te beschikken, zal het bestuur der T.B.C.-Vereeniging gaarne besprekin gen houden. R. K. Kiesvereeniging. Allerwege wordt de verkiezingsactie 1933 ingezet. Ook Kaatsheuvel gaat zich voorbereiden om deze actie zoo goed mogelijk te doen slagen. In 1933 zullen wij te beslissen heb ben hoe onze Tweede Kamer de ko mende 4 jaren er uit zal zien. Wie zullen de candidaten in onzen Rijkskieskring worden Zal van het recht 0111 candidaten te stellen ifi onzen kieskring een ruim ge bruik worden gemaakt? Welke candi daten zullen het meest op den voor grond treden? Deze vragen kunnen alleen door de kiezers worden beant woord. Om hierin een woordje mee te spreken wordt vereischt dat men lid is van de R.K. Kiesvereeniginghet is waar, Kaatsheuvel heeft een flinke kiesvereeniging, maar niemand zal ontkennen, dat voor een parochie als Kaatsheuvel ruim 1000 leden te weinig is. Welnu er bestaat nog gelegenheid om onze R.K. Staatspartij zoo sterk mogelijk te maken; maar dan ook al len lid worden van onze R.K. Kiesver eeniging. Wie zich in deze maand nog op geett als lid, kan aan de verkiezing op 23 April 1933 nog deel nemen. Het be stuur heeft gemeend dit allen zoo ge makkelijk mogelijk te maken en hedep Zondag 18 December, na de H. Mis, van 8 tot 10 uur en na de Hoogmis tot 12( uur, zitting te houden in het patro naat, tot het inschrijven van nieuwe leden. Om lid te worden wordt de leef tijd van 25 jaar vereischt. Ook zij nog medegedeeld dat gelegenheid bestaat tot het indienen van candidaten vanaf 15 December 1932 tot 15 Januari 1933, doch hierover volgende week meer. „Euphonia". (Niet van onzen correspondent). Euphonia gaat 2en Kerstdag haar winterprogramma op waardige wijze vervolgen. Het operette-ensemble „Pro Arte" uit Antwerpen zal de vroolijke operette (3-acter) „De Boemel-Baron" van Pordes Milo en H. Haller, muziek van Walter Kollo, ten tooneele voeren. Wie in de gelegenheid was, de groo te pers over „De Boemel Baron" te zien oordeelen, zal het met ons eens zijn, dat Euphonia een zeer gelukkig gesternte heeft gehad, om deze ope rette voor het vetlicht te krijgen. We geraken weer in zeer illuster gezel schap. Namen als: Mia Dumoulin, Eric Lund, Julsam en Jonkers, heb ben in de operette-wereld een apart gunstigen klank, terwijl een Jacques de Voght en Louis Cu vil lier graag ge ziene altisten zijn, die het geheel in, uitzonderlijk coloriet weten te kleuren. De regie in handen van den heer Jules Julsam, kan als hoogst betrouw baar gelden. Het orkest staat onder de artistieke leiding van Mevr. van Roov- Waroquiers, die ons de schepping van Walter Kollo stellig in al hare gaaf heid zal overdragen. Om hel groote publiek in deze tege moet te komen, zullen de entréeprij- zen, in overleg met het ensemble zoo danig worden gesteld, dat de operette avond binnen ieders bereik komt. Wij hopen, nader in de gelegenheid te wor den gesteld 0111 op dezen kunstvollen avond terug te komen. BINNENLAND. Beperking invoer van gloeilampen. Een wetsontwerp is ingediend be treffende de regeling van den invoer van metaaldraadgloeilampen. Aan de Memorie van Toelichting is ontleend, dat van de verleende bevoegheid gebruik is gemaakt om den invoer van metaaldraadgloeilampen voorloo- pig voor drie maanden te verbieden voor zoover deze te boven gaat 100 °/0 van den gemiddelden invoer per drie maanden gedurende 1930 en 1931. Ingevolge het voorschrift is thans in diening van een wetsontwerp in zake een geregeld verbod tot invoer nood zakelijk. Tarwepriis van f 12 voor oogst 1933. Maalpercentage hoogstens 40 procent. Zooals men weet heeft minister Verschuur gisteren in de Kamer met degedeeld, dat een wetswijziging wordt voorbereid, waarbij het maximum- mengpercentage krachtens de Tarwewet wordt verhoogd van 25 op 40. Het is duidelijk dat waar he percentage in de wet verhoogd wordt tot een maximum van 40 zulks nog niet be- teekent, dat het percentage nu ook dadelijk op 40 zal worden vastgesteld Het percentage van 40 is een maxi mum, een grens tot waar men kan gaan. Het is thans nog niet bekend welk percentage de regeering na de wetswijziging zal kiezen. Het ligt voorts in de bedoeling.dat den tarwebouwers voor den geheelen oogst 1933 een richtprijs gegarandeerd wordt van f 12 De geruchten, dat in verband hiermede de vitaprijs zou stijgen tot f 17.50 of meer missen allen grond. Mi]ntiardt's Poeders. Piijs fO.SO, dubbele kolom 11.— Wenscht U de inge zetenen te bereiken oi de bewoners der plaatsen in de Lang straat en omgeving, dan moet U ook Uw Nieuwjaarswensch plaatsen IN DIT BLAD. GEMENGD NIEUWS. Twee bandieten ter dood veroordeeld Door het Assisenhot van Brugge zijn ter dood veroordeeld Henri Francez, 24 jaar oud, en Marcel Flamey, 28 jaar. Zij waren beschuldigd van een vreeselijken roofmoord op Marie Baert, herbergierster te Brugge, Het gerecht stelde toenmaals vast, dat de bandieten met ongehoorde brutali leit te werk waren gegaan. Een hunner moest de vrouw gewurgd hebben, terwijl de ander haar met een groot mes niet minder dan zes en dertig steken had toegebracht. Daarna hadden zij het slachtoffer beroofd van geld en sieraden. Roofoverval. Gisteravond heeft tusschen Druten en Horsen een roofoverval plaats gehad bij den landbouwer S. Deze begaf zich omstreeks 11 uur naar huis dat hij op het oogenblik alleen bewoont daar zijn vrouw 14 dagen geleden is overleden. Toen hij in de slaapkamer kwam, werd hij door 2 onbekenden overvallen. Er ontstond een worsteling waarbij S. eenige messteken in armen en beenen kreeg. De beide onbeken den wisten S. een bedrag von f Z00 uit het vest te halen, waarvan later f 40 is teruggevonden. De overvallers konden ontsnappen waarna S. zich naar de in de nabij heid gelegen boerderij van zijn buren heeft begeven om hulp te halen. De wonden bleken niet van ernstigen aard te zijn. De waakhond die anders direct aanslaat bleek bij onderzoek door de daders te zijn bedwelmd. Tot nu toe heeft de rijksveldwacht te Druten die het onderzoek leidt nog geen spoor van de daders kunnen vinden. De te Winschoten vermiste aangeteekende brief. Nog steeds is de geheimzinnige verdwijning zan f 20 000 uit een post- zak, welke Maandagmorgen met den eersten trein van Winschoten naar Groningen is verzonden, niet tot klaarheid gebracht. Hoewel men aan vankelijk meende, dat de aangeteekende zending niet te Winschoten was ver loren geraakt, schijnt het verdere onderzoek deze meening gewijzigd te hebben. De politie koesterde althans zooda nig verdenking tegen den postbesteller P. v. d. S. uit Winschoten, dat de justitie Donderdag in de woning van den postbode een huiszoeking gelastte Daar het onderzoek tot geen resultaat leidde, deed de politie nog een inval in een café op de Binnenvenne, dat bewoond wordt door een bloedverwant van v, d. S. Ook heeft de politie nog de woning doorzocht van den 90-jarigen oud-besteller K., eveneens een familie lid van v. d S. Van het resultaat van deze huis zoeking is nog niets bekend. In den loop van den middag werd v. d. S. evenwel nogmaals aan een streng verhoor onderworpen, waarna hij voorloopig is opgesloten. Auto—ongeluk, Gistermiddag reed te Middelbeers bij Moergestel de vrachtauto van A. Kemps uit Oirschot door de kom der gemeente. Even buiten het dorp wilde de bestuurder, de heer Kemps een zijweg inslaan zonder zijn snelheid te verminderen. Hij geraakte de macht over het stuur kwijt zoodat de auto tegen een links van den wegstaanden boom terecht kwam. De vrachtauto werd zwaar gehavend. K. was bijna onmiddelijk dood. Naast den bestuur der zat een passagier, doch deze bleef ongedeerd. Veertig miliioen aan juweelen verloren Een paar dagen geleden vertrok de maharadja van Heiderabat met zijn vrouw per auto uit Nice naar Genua. Een kleine koffer, die, naar de Petit Parisien meldt, voor veertig miliioen frank juweelen hevatte, was achter op den wagen gebonden en in de buurt van het Italiaansche dorp Tizzana is deze koffer van den wagen gevallen. Een boer vond hem en bracht hem bij de marechaussees. De eigenaars zijn weer in het bezit van den koffer ge steld en de eerlijke vinder kreeg als belooning een briljant ter waarde van 40 000 frank. GEHEELE FAMILIE LEED AAN INDIGI STIE. Na weer pteizier van ons eten. Een moeder van vier kinderen schrijft ons „Ik zelf en mijn vier kinderen had den alle voortdurend last van rugpijn, maagzuur en andere gevolgen van een slechte spijsvertering Wat Ik ook at, ik kreeg steeds maagpijn. Maar sinds we nu Kruschen Salts gebruiken (de afgeloopen drie maanden) kunnen wij alles eten en hebben alle veel meet pleizler van ons voedsel. We hebben nu geen van allen een spoor van maag. zuur of pijn meer. Ik vind het een schitterend middel, zonder eenige hin derlijke uitwerking. Wat we ook z uden moeten missen, we zouden nooit meer buiten Kruschen willen", (Mevr.) M. K. Kruschen Sails neutraliseert spoedig net maagzuur, ontneemt het ahe kwel lende eigenschappen en verwijdert het zach'jes en volk men uit het lichaam De dagelijksche kleine dosis Kruschen is een zachte, natuurlijke aansporing voor maag, lever, nieren en ingewanden om weer naar behooren te function- neeren, en voorkomt daardoor dat hei schadelijke maagzuur zich ooit weer kan ophoopen, Dan zult U geen last meer hebben na Uw maaltijden, Kru- schen Sabs maakt en houdt U inwendig rein. Verfrischt en versterkt bloed, van alle onzuiverheden bevrijd, stroomt naar elk deel van Uw lichaam. Er zullen geen klachten meer zijn, geen pijnen meer. Maagzuur behoort dan tot het verleden en is slechts geworden tot een onaangename herinnering. U zult zich wonderlijk energiek en flink voelen zoo gezond en opgewekt als U zich bij mogelijkheid maar voelen kunt. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle Apothekers en Drogisten a f0 90 en f 1.60 per fhcon. Stralende gezondheid voor één cent ppr dag. (Adv uit Madrid heeft de aardverschuiving veel ernstiger gevolgen gehad, dan de eerste berichten deden vermoeden. De rotsmassa 's stortten neer op vier huizen, die geheel verwoest wer den Er zijn twaalf menschen gedood en veertien zwaar gewond. De aardverschuiving is waarschijn lijk veroorzaakt door den hevigen regenval der laatste weken. De noodlanding vnn een Duitschen ballon tn het Westiand. In het r k. ziekenhuis te 's-Graven hage is overleden de 28 jarige Duit scher O. F. Gaumnitz, die Zondag middag bij het dalen van een lucht ballon te Kwintsheul door een plotse lingen schok van een hoogte van ongeveer 8 meter uit de balionmand werd geslingerd en dientengevolge ernstige verwondingen kreeg De moeder van den ballonvaarder was nog uit Duitschland naar Den Haag gereisd, doch heeft haar zoon niet meer bij kennis aangetroffen. Zijn stoffelijk overschot is naar Dres den vervoerd. ADVERTENTIëN. 1» gunstig gelegen aan de Orooie- straat No. 104. Te bevragenGROOTESTR 106 49536 Te Huur: EEN NIEUW voorzien van Electr., Gas- en Waterleiding zoowel boven als onder, met gelegenheid totaansl. voor badgeyser. Dagelijks te bezichtigen. Te bevragen bij V. COUWENBERGH, Besoijenschestraat 21. Waalwijk Aardverschuiving tn Spanje. Bij het dorp Alcala del Jucar maakte zich gisteren een geweldig rotsblok los, dat het dorp binnen rol. de en drie huizen 1 erwoestte. Onder de puinen der huizen liggen elf per- sonen bedolven Twee hunner konden tot dusver als lijken geborgen worden Blijkens een nader Reuter-telegram te Haarsteeg. te Drunen. zal op Donderdag 29 De cember 1932, nam. 5 uur nrecles, ter herberge van jAN VAN OIJEN te Haarsteeg, Waardenhout, Hoepel hout en Canadaboomen, ten verzoeke van de INGE LANDEN VAN HED1KHU1ZEN en particulieren, een en ander breeder bij biljetten omschre- ven. 49533 Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. De Echte Friesche Heeren-Baai van Douwe Egberts is een steeds terug- keerend genoegen, zelfs voor den meest verwenden rooker. Hoe kan het anders! a DE Echte Friesche Heeren-Baai is zocht, een heerlijke tabak om den geheelen dag te rooken. A DE Echte Friesche Heeren-Baai is geurig. Ge komt in zoo'n ge- ze llTgës temming! »t DE Echte Friesche Heeren-Baai is goedbrandend. x DE Echte Friesche Heeren-Baai Paarsmerk kost 50 ct. per half pond, 20 ct. per ons en 10 ct. per half ons. DOUWE EGBERTS

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7