Dl, B. KQLSTEREN-LAGARDE ECU VIN HET II H. KOLSTEREN-IMRDE hei Kersimispraaramma Denkt D er wel om Heeft U reparaties? UHooien, Aulomalische Slagkooien, Bondskooien. enz., enz. O Kwaliteit. Eigen Machinale Werkplaats VOOR UW KERSTTAFEL VOOR UW KERSTBOOM EN SIGAREN EN SIGARETTEN rief uit Waspik. n HET RUIMST GESORTEERD. LAMSVLEESCH Fa. P. T. Bierlaagh-v. d. Heijden Anton Holtgrefe Hors d'Oeuvre, Wijnen en Likeuren, Koekjes en Bonbons, S; r ES Steeds voorradig prima prijzen. merken in alle WITTE BIOSCOOP. Op alle gebied, ook Kachels, Fornuizen, Haarden en Pijpen, repareeren en vernieuwen wij zelf in onze HEUSDEN hebben wij de fijnste artikelen voorradig OOK IN LUXE VERPAKKINGEN. is :nt. G-OOTESTRAAT 201, WAALWIJK. Zaterdag 17 Dec. '32. 55e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 12 Dec. '32. hte Lezer, e den schoen past, trekt hein eens aan. Zoo is thans weer de Adam Nollen zich aan kranten- jverij te buiten gegaan. (Zie In den stuk in ons blad van 10 Dec.) a hier feitelijk voor een „fait ac- li" daar de Redactie in een noot het bewuste stuk, mij met een ,ord belastte. Nu vind ik dat in regel wel niet zoo heel erg, want ieb al wel eens meer op Ingezon- j ketten, per post getrokken wissels, 2 MontnAnrH manr tnt nn enz. te behandelen krijgt. Volgens U EN. Stukken geantwoord, maar tot op genblik weet ik aan het schrij- van den heer N. geen touwen vast lopen. Enfin, ik wil het probee- Voor de variatie begin ik maar met de laatste alinea. Deze is de Redactie al beantwoord, en voor mij het gemakkelijkste, rijver heeft dit slot zeker nog ld als een, zij het dan wat laat, icolaas-cadeautje. Ik vind dat zin nu weer heelemaal niet past ,e onderteekening „met kameraad- pelijke groeten". Trouwens uit eele stuk blijkt mij niet veel van ameraadschappelijkheid. Ik ver- dat de heer N. bij het lezen van Waspikschen brief zich een wei- zenuwachtig heeft gemaakt, is geworden, gedacht heeft die is de „Adept" en toen direct de eeft genomen om zijn woede aan gezonden stuk te bekoelen. Kijk, N., dat is nu juist verkeerd, pt vindt Ingezonden stukken aardig, maar hij heeft niet graag ijn lezers om zijn schrijverij worden. Bovendien: als men in iets zegt, is het weg, maar als in drift iets schrijft, dan is dat d. En als men dan later kalm aard zijn eigen pennevrucht in nt leest, moet men dikwijls er en dat het eigenlijk meer een pen- ocht is. Zoo zoudt U bijv. nie- en zeker geen onbekende, aan- n met „man" maar met „mijn- U zoudt sommige zinnen ver en of geheel weglaten en mis- zoudt U zelfs wel heelemaal eschreven hebben. Maar nu ter- O.m. zegt U, dat hij die een an- afbreekt, zichzelf afbreekt. Dit is waarheid als een koe, maar.... t zelf persoonlijk geworden, en ik het dus nu ook zijn!) of ik uw libiljet nu één keer lees of hon- ik kan er niets anders uit lezen krijgt. Volgens zijn ook daar velen meer dan tevreden. Wij zijn daar blij om. Want ieder za kenman kan op het oogenblik wel een appeltje voor den dorst gebruiken. En het siert onze Waspikkers als zij hun geld vooral tegenwoordig zooveel mogelijk in Waspik besteden. Geachte lezer, mijn antwoord wordt lang en daarom misschien vervelend. Bespreking van andere aangelegenhe den moet heden achterwege blijven, maar een ding moet mij toch nog van het hart. Mhr. N. beschuldigt het bestuur der R.K. Winkeliersvereeniging van par- 1 tijdigheid, maar vergeet daarbij even de bewijzen voor deze beschuldiging op te noemen. Misschien wel, mis schien niet zal dat bestuur wel hierop antwoorden. Mhr. N. wil aansluiten, zoodra het bestuur „volmaakt" zal zijn. Nu is er wel niets zoo kant en klaar of het hapert hier of daar, maar ik weet toch een middel om het zoo goed mogelijk te maken. Ik ben er vast van overtuigd dat zes van de zes bestuursleden hun baantje liever kwijt dan rijk zijn. Voor sommigen is al de daaraan verbonden' rompslomp zelfs een heele opoffering. Als U dus, mhr. N., thans lid wordt van de R.K. Win keliersvereeniging, zal het m.i. een heel kleine moeite voor U zijn om ook een bestuursfunctie, ja, misschien zelfs om de voorziltersfunctie te ver krijgen. En dan hebt U het „allen voor één, en één voor allen", zelf in Uw macht. Of staat ook hier weer de beste stuurman aan wal? ADEPT. PROVINCIAAL nieuws. Waalwijk, 16 Dec. 1932. Kantongerecht. Bij den aanvang der Kamerzitting van Woensdag stelde de Voorzitter een publieke insinuatie aan het j namens de regeering voor om de be- npr n n n pp sloten winkeliers. TTit- handeling van 't wetsontwerp terzake der aangesloten winkeliers. Uit ;en als: Beter een vogel in de I, dan tien in de lucht; geen prul- beter dan lootjes", enz., enz., zijn dijk gericht tegen de verloting prijzen door den Winkeliersbond likbaar gesteld. Ik kan er tenmin- et den besten wil geen andere ding aan toekennen, en ik vind altijd nog minder mooi, als de ,e-auto der aangesloten winke- die hunne zaken aanbeval, zon- nochtans anderen af te breken. afbreken dus gesproken ik behoeft de eene winkelier aan ander absoluut niets te vragen als reclame wil maken. Dit zou zelfs erg zakelijk zijn. Het origineele het verrassende van reclame zou al bij voorbaat zijn verdwenen, ar als ik dan een strooibiljet had :ten uitgeven, dan had daar bijv. staanGedurende den St. Nico- ijd, of iets dergelijks, maar niet: rende de Winkelweek. Dat is ir pronken met andermans veeren. nu die beleediging! Wie heb ik sukkelaar genoemd? Bedoelt U ichien hen, die kunnen overzien de winkelweek-actie voor hun meer na- dan voordeelig zijn zal? 'zijn waarachtig niet altijd sukkc- rs! Zoo geloof ik dat een bakker een slager geen noemenswaard di- 1 voordeel zal hebben van de ikelweek. Dat ze toch meedoen, it voor hun solidariteit, en omdat indirecte voordeelen van recla- begrijpen. En dat ik de tweede dwarsdrijvers heb genoemd, dat i ook thans nog wel eens herlia- 't Gaat ér maar over wie zich tot tweede groep wenscht te rekenen, r een zeker feit is het, dat er win- ers zijn, die legen heter weten in, nog niet willen aansluiten, waar- 9omdat deze of gene geen oonlijke vriend van hen is en ook jangesloten. £oo'n pietlutterigheid is dikwijls de igste reden van hun wegblijven. En verder te gaan, als U 5 tot' 10% .op rante goederen geen onzinnige en noemt, dan schijnt er. aan Uw elen nogal wat verdiend te wor- Ik geloof niet dat de doorsnee man op 31 December e.k. zoo- zal kunnen rekenen dat zijn netto GROOTESTRAAT 199, WAALWIJK winstcijfer aan 10% van zijn omzet komt. Verder zegt mhr. N. dat het publiek cadeaux wil, maar gelooft U nu wer kelijk zelf dat het hedendaagsche pu bliek nog zoo naief is, om een derge lijk doorzichtig cadeaustelsel te blij ven aanhangen? Neen, waarde heer, de Waspiksche koopers hebben dit jaar voor de twee de maal bewezen, dat zij een actie willen in den geest als thans door de aangeslotenen is gevoerd. Ik heb lo ten gezien met nummers die de 24000 te boven gingen. Daaraan kan men on- j geveer den omzet der aangeslotenen bepalen. Voor onze plaats en gezien den crisistoestand vind ik het ki flink cijfer. Wat de niet-aangeslotcnen heb ben omgezet kunt U als „postbode winkelier" misschien beter weten dan ik, daar U open bestelkaarten, postpa- j Ztet onze étalages. Wij vertrouwen dat degenen die voor een jaarlijksche bijdrage voor dit voor onze gemeente zoo belangrijke werk hebben ingeteekend. bij de eerste aan bieding hun kwitantie zullen voldoen, opdat ook Waalwljks B-larg vlot aan zijne verplichtingen zal kunnen gestand doen en men in 'i a.s. setzoen reeds van deze prach'lge wegverbeterlng, waar naar al zooveel jaren verlangd is, zal kunnen profileren. Mochten er nog personen zijn die willen contribueeren, laten zij zich dan bij den secretaris of oennlngmeester van W B. opgcen Wij zouden gaarne zien dat er zoovelen waren, dat het overschietende stuk Vijfsprong—Roes- telberg niet alleen in orde gemaakt, maar meteen ook verhard kon worden, dat zou een prachtig resultaat zijn en een mooie belooning voor 't werk van W. B. R. K. Vrouwenbond. De bijeenkomst van den R.K Vrou wenbond van Donderdagavond was niet druk bezocht, ondanks het feit dat een interessante lezing met lichtbeelden op het programma stond. Even over hrlf acht opende de presidente de vergadering met den Christ, groet en een welkomstwoord. Daarna was het woord aan den heer A B. Michielse, voorzitter van den Riad van Arbeid tt öreda, die zou spreken over de encyclbk „Qiadra eesimo Anno" van Paus Pms XI. De lezing bedoelde geen wetenschappelijke verhandeling te geven, doch louter een illustratie te zijn van de toep-ssLg der beginselen der encycliek op de practflk van het dagelijksche leven. De heer Michielse begon zijn be- aloite, nadat nq nog gewezen naü op het gevaar van liberalisme, socialisme en commur isme. het herstel der sociale orde door terugkeer naar de christelijke beginselen. Jammer genoeg moest dhr. Michielse aan het slot zijn lezing eenigszlns be- bekorten. De aanwezigen, het hadden er meerderen moeten zijn, hebben door deze causerie een beter Inzicht gekre gen In de hoofdlijnen van Q iadr. Anno. Met het dankwoord dat de H.Eerw. heer Deken van Rlel sprak stemden dan ook alle aanwezigen in Na afljop werd nog een gratis ver loting gehouden. Bij genoegzame deelname zal voor de leden een cursus gegeven worden In gewoon weven en ook een vcrvolg-cursus In techniekweven, uit gaande van de bekende „Artsilk" te Breda. Voor deelname of nadere Inlich tingen kan men zich vervoegen bij een der bestuursleden van den R.K. Viou- wenbond. Wij vernemen nog dat In de maand Februari nog een vergadering gehouden zal worden en dat In April a.s het l2'/a.jarig bestaan van den R K. Vrou wenbond zal worden herdacht, terwijl ook het bestuur dan een paar koperen jjoilaressen telt. Propaganda.avond. Op Dinsdag 20 Dec. a.s. organiseert de Ned. R. K Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „S> Franclscus van Asslsië" een speciale propaganda-avond Het doel van dezen propaganda.avond Is de Kantoor- en Winkelbedienden duidelijk uiteen te zetten in welke benarde positie zij zich thans bevinden en welke wegen voor hen open staan om deze positie te verbeteren. Het onderwerp „De bedienden door de duisternis van den crisistijd naar het licht eener betere toekomst*, het geen door den spreker van dien avond den heer A. Boersma, lid van 't hoofd bestuur zal worden behandeld, zal zeer zeker door alle aanwezigen naar juiste waarde worden gewaardeerd en wij twijfelen er dan ook niet aan of alle R.K. Kantoor-en Winkelbedienden zuilen Dinsdag 20 Dec om 8 uur in Hotel Verwiel aanwezig zijn. g lijxe be e.kents en de diepe werke lijkheid van den oorlog voor u doen leven. Wanneer gij dit tooneelstuk zult hebben gezien en 't doek na 't slot bedrijf is gevallen, zal geen boek beter in staat ztyn om u de verschrikkelijkste dingen van den oorlog te doen gevoelen „Er staat geschreven...." is machtig mooi en geweldig groot In z'n genre, het zal de toeschouwers gespannen houden van het eerste tot het laatste tooneel. In 't kort willen wij even den inhoud van dit tooneelwerk nagaan. Augustus 1914, de woeiingen voor den oorlog zQn reeds begonnen. We maken kennis met mevr. Henderson en haar beide zoons James en Thomas 100 Jonge meisjes in één film! Hebt U reeds M M gezien van de Bespreekt tijdig uwe plaatsen 1 Kentering Ook in Waalwijk zal de bekende katholieke film „Kentering- vertoond worden. Dank zij de goede zorgen van het bestuur der R K. Werklieden- vereeniging zal n.l. a s. Maandag In den Qildenbond deze propaganda-film voor de leden dier vereer iging worden gedraaid. Kentering, de eerste geslaagde Ka tholieke poging op filmgebied, is reeds in vele plaatsen met enthousiasme ontvangen. Uit de vele gunstige beoor. deellngen in de pers nemen wij hier de meening over uit „de Tijd*, waar door men tevens ten irdruk krijgt van den inhoud van deze film. „We hebben hier met een evene ment te doen van waarlijk grootsche allure, met een film,- forsch van opzet, van knap-techntsche constructie en van suggestieve kracht. Om het kort te zeggen: de film beteekent een stuk leeken-apostolaat van den allereersten rang en haar sociale waarde laat zich niet In woorden omvatten. Door de vervaardiging en vertooning van deze film mogelijk te maken, heeft het R.K. Werkliedenverbond dan ook niet alleen een katholiek-cultureele daad gesteld, maar, bovendien zichzelf een machtig wapen verschaft in den strijd tegen onwllllgen of onwetenden, die zelfs ook ia onze dagen zich afzijdig houden van iedere vereeniglng. „Kentering" behandelt n 1. het ont- «taan en den groei van de ka'holleke TIJD IO UW TE BESTELLEN, HET IS EEN LEKKERNIJ VOOR DE KERSTDAOEN Achterbout 40 cent Voorbout en ribstuk 35 cent Coteletten en rollade 30 cent Gehakt25 cent opheffing rechibanken en kantonge- rech'en aan de agenda toe te voegen en Kerstmis te behandelen. Daartegen kwamen verschillende Ka merleden op, omdat zij meenden dat h<er zeer belangrijke wijzigingen waren voorgesteld, die rustige overweging vereisch'en, temeer waar het hier de belangen van vele medeburgers betreft Het voorstel werd dan ook verworpen met 50 regen 29 stemmen, zoodat het ontwerp wet (dus ook de al- of niet- ophtffng van het Kartongencht te Waalwijk) ra 'i Kerstreces, dus in Ja nuart aan de orde komt. Wij dragen natuurlijk volkomen ken nis van de actie die door gemeente, Kamer, van Koophandel, Waalwljks Belang, tal van vereenlglngen en par ticuliere personen ten deze is gevoerd en eveneens van de verschillende ter zake verzonden adressen Wij meenden echter om tactische redenen een en ander vooralsnog niet breedvoerig te moeten mededeelen in 't belang der zaak zelf, zooals men begrijpen zal. Hoewel een paar dagbladen het adres der Kamer van Koophandel in ex'enso mededeelden, wat wij jammer vinden, achten wij 't gewenscht ons standpunt ten deze vooralsnog te hand haven en de hoop uit te spreken dat correspondenten van andere bladen hier ter plaatse bij hun berichtgeving over deze aangelegenheid de zaak zul. len bekijken van den kant.hoe wordt de zaak het best gediend" en daarnaar zuilen handelen. De quaestie toch is van te groot belang, dat leder Waalwijker daaraan niet op elke wijze zou willen mede. werken. Later hopen wij deze geschiedenis uiivoerig voor onze lezers te behan delen. Wegenfonds van Waalwljks Belang. De penningmeester der vereeniglng „Waalwljks Belang" heeft voor de eerste maal de kwitanties in circulatie gebracht voor de bijdragen, toegezegd voor de verbetering van den weg Waalwijk— Roestelberg. Zooals bekend, is men druk bezig aan dezen weg en wordt uitstekend werk gemaaktaan 't gedeelte vtyf- sprong-»Waalwijk is men zelfs reeds TELEFOON No. 7 2. De IJzer- en Verfhandel met 4000 artikelen. Naast het nieuwe Raadhuis te W a a I w ij k. sprek ng met een schildering van de heerlijke manifestatie waarmede Q A. werd uitgevaardigd. De beteekenls van de pauselijke zendbrief kan z I. dan ook worden afgemeten aan den luister die de Paus aan de uitvaardiging ervan heeft willen verbinden. Spr twijfelde dan ook niet aan het feit da» de toe passing der beginselen van Q. A. zal ieiden tot oplossing der grooie sociale vraagstukken van dezen tijd Maar op de toepassing komt het dan ook vooral aan. Wat beteekent immers de Inhoud als die niet In praktijk.wordt gebracht. So*", beschouwde deze toepassing dan ook als de plicht van eenieder tegen over kerk en staat en ook tegenover zichzelf. Aan de hand van een uitgebreide serie lantaarnplaatjes, naar teeker.irgen van m-j Riet Aatóerse te Den Haag, lichtte spr. vervolgens op aanschouwe lijke wijze den Inhoud der ercycllek toe. Htj vond daarbij gelegenheid nader In te gaan op de mistoestanden als kinder- en vrouwenarbeid en slech e woningen en werkplaatsen, zooals die heersch en ten tijde der uitvaardiging van „Rerum N vvarum". Na een huidewoord aan de pioniers die de katholieke sociale beweging hebben groot gemaakt, behandelde spr. de verschillende kapitale punten van Q. A.het eigendomsrecht in zijn sociaalen persoonlijk karakter, de verhouding tusschen kapitaal en arbeid en het rechtvaardig loon. Met enthousiasme bepleitte spr. ten Men zie dit blad. verder advertentie „Er staat geschreven De tooneelvereenfging „Kunst en Vriendschap is misschien wel ietwat laat met haar eerste winteruitvoerlng, doch dit is aan verschil'ende omstan digheden t»e te schrijven. Het tooneel- spel waarmede K. en V. dit seizoen Inluidt, is een „werk" dat van zijn vertolkers het uiterste vergt, wil mtn deze geweldige geschiedenis een vol ledige vertolking doen wedervaren. O'der leiding van den heer C. v. d. Meijdenberg is na een lange en ijverige studie het tooneelwerk „Er staat ge schreven...." onder de knie gekomen En zoo zal dan op Zaterdag 17 en Zondag 18 Dec. as. K. en V. in hare zaal bij M j. de Wed. J. v. Helvolrt, Putstraat alhier met deze boelende tragedie voor het voetlicht treden. „Er staat geschreven...." Het is de titel van de oorlogstragedie, die de geniale tooneelscluljver Jaap v. d. Poll schiep en die zich afspeelt ten huize van de familie Henderson, wonende in een kletn voorstadje van Londen. Het zou K. en V. moeilijk zijn geweest om een andere en betere keuze te doen Immers dit werktal de toeschouwers in beroering brengen en hunne gedachten terugveren naar de verschrikkelijke jaren 1914-1918- Het zal de ontzag- ADVERTEElijtT IN DIT BLAD. Deze twee zijn eikaars tegenstelling: james laten de belangen der mensch- heid koud. Thomas bruischt van vader landsliefde en wil voor Engeland een cff;r brengen. Ondanks de woorden van zijn moeder en zijn vrouw Florence meldt hij zich tenslotte als vrijwilliger, mede door de aansporingen van rechter Parker en zijn vriend Freddy. James besluit naar de Zweedache Opera te gaan tot het misdadig gedoe is afge- loopen. Het tweede bedrijf verplaatst ons in Mei 1918. Florence schrijft aan Thomas die in net hospitaal ligt, terwijl Freddy een llefdespraatje met haar tracht aan te knoopen, waarin hij echter door zijn zusier gestoord wordt. Parker brengt mevr. Henderson een telegram dat een zware slag voor de zwaar beproefde moeder beteekent haar zoon is invalide geworden. Thomas komt kort daarna thuis, af schuwelijk door een granaat aan het gezicht verminkt. Aangrijpend Is de schildering van dit ontroerend weerzien, Florence's liefde verandert in mede lijden, wat een vonnis beteekent voor Thomas. Mevr. Henderson ziet dat zich tusschen haar zoon en Florence een coifLct gaat voltrekken, en zij stelt dan ook alle pogingen in het werk om de echtgenooten tot elkaar te brengen. Thomas echter kan aan de woorden van z'n vrouw en moeder geen gehoor geven, en verdwijnt terwijl hij uiting geeft van zijn afschuw. Als mevr Henderson Florence mede deelt dat Thomas nog slechts enkele jaren te leven heeft, besluit deze alles te doen om haar man zijn laatste jaren nog gelukkig te maken. Aanvankelijk off;rt zij zich op, maar toch blijkt de scheiding op den duur niet te voor komen. james is uit Zweden terugge keerd als een rijk man en met heel andere gevoelens Hij vereenlgt zich met Thomas als echte broers Ook Parker komt in bet laatste bedrit nog ten tooneele. Hij brengt de droeve tijding dat ook zijn zoon In den oorlog gesneuveld is. Als Thomas zijn ver driet is te boven gekomen, heeft hij zich een doel gesteld en wel zijn oorlogservaringen te boek te stellen. Ztjn moeder, die hem als eenige steun is overgebleven, is hem daarbij behulp zaam. Zoo wordt de stoere soldaat een Apostel van den Vrede. Alles TELEFOON 35. wordt zonder prijsverhooglng thuisbezorgd. Dit tooneelwerk. dat meermalen door beroepstooneellsten werd opgevoerd, zal niet nalaten op de bezoekers een diepen indruk te maken. Wij kunnen dan ook elkeen aanraden Zaterdag of Zondagavond een bezoek te brengen aan de zaal van de Wed. v. Helvolrt in de Putstraat, wellicht dat deze geweldige oorlogstragiek ook u iets te zeggen heeft. J. B. De organist van St. fan. Na een kortstondige ziekte overleed In den ouderdom van 55 jaar. de heer C. J. Brekelmans, die slnda 24 jaren organist van de parochiekerk van St. |an is geweest. Bespeelde hij het mooie orgel in de oude kerk, sinds den bouw van de nieuwe kerk moest hij zich behelpen met een harmonium en juist op het tQdstip dat het nieuwe orgel in de kerk in gebruik wordt genomen en hij zijn hartewensch in vervulling zag gaan, heeft de dood hem verrast. Wel een tragische bflzonderheid Moge hij het loon reeds ontvangen hebben voor het zeer vele wat hij al die jaren deed om de kerkelijke dien sten en plechtigheden met zooveel ijver, kennis en devotie op te luisteren. Hij ruste In vrede. arbeidersorganisailer., vanaf de beroe m de pauselijke encycliek „Rerum Nova rum" tot en met „Qjadragesimo Anno". In het eerste deel van de film zien wij een katholiek arbeidersgezin en de ellendige omstandigheden, waarin het zonder zon ol vreugde leeft. Dan ont waakt het verlangen naar betere tijden en de gedachten en verlangens gaan uit naar Rome, naar de stad, waar de Paus zetelt. De klacht der arbeiders wordt verstaan en den Paus zien wij zijn bekende encycliek schrijven. Langs alle wegen van het moderne verkeer gaat de encycliek de wereld rond en met geestdrift wordt de pau selijke boodschap verkondigd. De arbeiders hebben gehoor gevonden en zij beginnen met grooten moed en volharding aan den opbouw van hun organisatie. De strijd wordt zwaar en moeilijk, maar gesteund door het pauselijk woord, gaan de mannen door op den Ingeslagen weg De organisatie groeit en de leiders groeien eveneens ln aantal en in kracht. De werkgever echter geeft den strijd nog niet gewon nen, al ziet hij de arbeldersvereeni- gingen met groote sprongen vooruit gaan. Dan verschijnt de encycliek van den tegenwoordigen Paus en met nieuwen moed gaat men aan het werk om te veroveren, wat recht is. De kentering is er. Met grooter vertrouwen dan ooit gaan de katholieke arbeiders de toe- komst tegemoet, wetend, dat het hoofd der Kerk achter hen staat en zal blijven staan. Met een manifestatie van geestdrift, na een geduchten aanval der arbei dersgedachte op de tffecterbeurs en den geldhandel, eindigt de film. Ook de leden der R.K. Werklleden- vereeniglng te Waalwijk zullen zeker belangstelling voir dit belangrijke propagandawerk hebben. Doktersfonds der R.K Werklieden- vereeniglng. Bovengenoemd fonds hield Donder dagavond een huishoudelijke alge- meene vergadering, welke tamelijk goed bezocht was. Na opening op de gebruikelijke wij ze en een welkomstwoord van den voorzitter, dhr. J. Leijiens, werden de notulen der vorige algemeene verga dering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de Secretaris, dhr. C. Didden, het jaarverslag over 1931 uit, waaruit wij het volgende aanstip pen 2 Algemeene en 9 bestuursvergade ringen werden in 1931 gehouden, ter- wiil nog besprekingen met H H. Me dici en specialisten plaats hadden. De oprichting van een fonds voor Ziekenhuisverpleging werd gememo- reerd. Het ledental van het Dokters- fonds steeg van 1602 tot 1672. het Verplegingsfond9 telde 31 Dec. 1289 leden. Van een verheugende stijging van het ledental over 1932 werd mel ding gemaakt. Uitvoerig werden de vele bestuurswerkzaamheden gerele veerd. Hoewel er geen contract is met plaatselijke medici, werd dank ge bracht voor de aangename samen werking en in dit dankwoord werd Dr. Sweèn9 extra betrokken. Ook het Gemeentebestuur werd dank gebracht voor de verleende subsidie. Met een opwekking tot voortdurende propa- ganda sloot de secretaris zijn jaar- verslag. Door den Penningmeester, dhr. F. Smolder9, werden de financieele ver- n 100° aan 't verharden.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9