B. SOLSTEREN LAGARDE Kerstbal Maandag 26 Dec, 6 uur. O H. KOLSTEREN-LAGARDE Kwaliteit VOOR UW KERSTTAFEL VOOR UW KERSTBOOM IN SIGAREN EN SIGARETTEN HET RUIMST GESORTEERD. H. de Bont-v. Huiten Hors d'Oeuvre, Wijnen en Likeuren, Koekjes en Bonbons, Steeds voorradig prima merken in alle prijzen. hebben wij de fijnste artikelen voorradig OOK IN LUXE VERPAKKINGEN. G OOTESTRAAT 201, WAALWIJK. T. B.C..bestrijding. Zooals reeds vroeger medegedeeld, organiseert het DamtsComl ook dit seizoen weer een T. B. C -avond, waarbij het mooie doel voorzit zoo veel mogelijk geld bijeen te krijgen voor de TBC-bestiijdlng in onze gemeente. Het netto bedrag toch wordtn I. geheel afgedragen aan de TBC-commlssie hier ter plaatse. O.n het publiek het geven gemakke- lijk te maken en ook waar voor zijn geld te bieden, wordt op Zaterdag 14 Januari a s. een cabarei-avond in Musts Sacrum georganiseerd, waar de bekende Chansonnier Nljland als conferencier zal optreden, terwijl hij om tal zijner mooie Hollandsche en uitheemsche liedjes en voordrachten zal laten hooren. Daarenboven zal het Willem II- strljkje uit Tilburg zijn medewerking verleenen, zoodat ook gelegenheid zal zijn voor een prettlgen dans. Zooals bij zulk een avond gebruike lijk is, staan verschillende attracties op 't programma, die de stemming aanmerkelijk zullen verhoogen, zoodat deze avond niet alleen een zal zijn van weldoen, maar ook van amuse- ment. Zondag d.a.v. wordt een „Kinder middag- gegeven. Wie zich herinnert het buitengewone succes van 't vorige jaar, zal ztch verheugen, dat de dames ook thans weer ie<8 dergelijks op het programma hebben gezet en wij kunnen reeds verzekeren, dat hetgeen thans geboden zal worden, zeker niet minder zal zijn, integendeelOuders en kinderen zullen zich bijzonder amuseeren. Aan de verslering der zaal wordt mede zeer bijzondere zorg besteed. Men ziet uit bovenstaande korte opsomming dat het TBC-programma zeer aanlokkelijk is en htt dus ge makkelijk zal vallen z'n penning voor het mooie doel te offeren. Men houde dus de datums van 14 en 15 Januari alvast vrij; zij zullen 't waard zijn om tal van redenen. Contingenteertng van Schoeisel. De Tweede Kamer heeft Donderdag middag het wetsontwerp tot contingen- teering van den invoer van schoeisel z.h st. goedgekeurd. Bij de behandeling van het wets ontwerp wees mr. van Hellenberg Hubar (r.-k.) op eenige bezwaren be treffende seizoensartikelen. De heer IJzerman (s.-d.) zeide dat de betrokken arbeiders heel weinig hebben geprofiteerd van deze con- tingenteeririg en acht die voor rubber schoenen principieel onjuist. Dr. Vos (lib deed een beroep op samenwerking tusschen de Neder- landsche schoenfabrieken, wier omzet 40 pCt. is teruggeloopen en die een product vervaardigen, waartegen het buitenland niet kan concurreeren. Mr. Oud (v.d.) pleitte voor ver- lenging van de voor 1 October j.l. verleende invoervergunningen. Minister Verschuur antwoordde.dat het aantal arbeiders in de Nederland- sche schoenindustrie al weer toeneemt De aanvangstermijnen van de contin- genteering zouden op 1 Januari en 1 Juli kunnen worden gesteld. Spr. is bereid de Nederlandsche schoen industrie te raadplegen omtrent samen werking. DER LIEDERTAFEL „OEFENINQ EN VERMAAK TE WAALWIJK ENTRÉÊ 10.80 p. p. H.H. Honoraire leden hebben vrij entrée met één Dame. Prima Jomor Jasz band. Beschermheerschap St. /an. Naar men ons mededeelt heeft de heer Otto Donkers het beschermheer schap aanvaard van de harmonie .Sint Jan" te v.m Baardwijk. Kerst.btoscoopprogramma*s. Onze betde bioscopen hebben voor de Kerstdagen weer een zeer goed programma samengesteld. in de „Witte" komt „MSfchen in Uniform" een apart genre film en tevens een werk van buitengewone beteekenis. Men heeft reeds kunren lezen met welk een overweldigend succes deze film ook in de Holland, sche theaters is ontvangen, in Amster dam werden er niet minder dan 2600 voorstellingen mee gegeven Het milieu van deze film is een Postdamsch pensionaat, een soort kost- en drilschool voor jonge dochters van olficieren. Meisjes uit verarmde, adellijke en half-adellljke kringen worden er heen gezonden om een degelijke opvoeding te krijgen. De opvoedkundige methoden zijn in deze inrichting geheel ontaard in een systeem dat de jonge levens mis vormt met de indlvidueele behoeften der meisje# wordt in 't geheel geen rekening gehouden. De kinderen staan er onder een onmenscheüjke discipline en een onnatuurlijk-strenge Frau Oberin zwaait er haar scepter Maruela van Meinhard wordt door een lante in deze starre omgeving geplaatst. Het is een zacht, gevoelig weesje, een bijzondere natuur met bij zondere behoeften zij ontbeert vooral teederheld en moederlijke zorgen, dingen welke men in deze Postdam- sche drilschool tevergeefs znekt. Er is slechls één leerares. F aulin von Bernburg, die takt en toewijding bezit Maar juist omdat deze leerares be grijpt wat de meisjes missen, komt zij in coi.fl'ct met de absolutistische directrice. Manuela wordt gescheiden van haar eenige vriendin en toever laat, de leerares Von Bernburg. Het kind. wanhopig door het onmetelijke verdriet, wil zich van boven uit het trappenhuis naar bpneden storten, maar wordt nog juist bijtijds hierin ver hinderd door haar mede leet'tngen. Dan ls 't ook gedaan mei de starre principes van de directrice. Deze film is gespeeld op een wijze die boven allen lof is. Merkwaardig is, dat er geen enkele man in optreedt, dat de regie In handen was van een vrouw. Er is hier veel gebruik gemaakt van dilettanten, een paar beroepsactrices spelen de hoofdrollen, maar wat die er van gemaakt hebben is phenomenaal. Een oerkomische klucht en de namen Oliver Hardy en Stan Laurel zeggen al voldoende voltooit hier het programma. „Luxir* Bioscoop vertoont het be kende filmwerk „Onder Valsche Vlag", vervaardigd naar den gelljknamigen roman van Kimmick. Deze fi'm speelt in den wereldoorlog, aan het Oostel' k front In 1916 Een Duitsch officier trouwt met een Rus- sicsh spionne, die hij als verpleegster In het hospitaal heelt leeren kent.en. Frank, de officier, krijgt opdracht de meest gevreesde Russische spion Sulkin te ontmaskeren. Hij komt ten slotte tot de ontdekking dat zijn eigen vrouw de iplonnfe is, wat voor hem een groote slag beteekent. De vrouw weet nog te ontkomen en het Rus sische front te bereiken. Daar laat zij zich onder valsche voorspiegelingen overhalen wederom op spionnage te gaan. Te Warschau ontmoet zij Frank, die is uitgezonden om een moeilijke opdracht te vervullen. Eerst wil z^ hem verraden, doch als zij ziet dat de Russen haar be drogen hebben weet zij haar man door sluwe middelen weer In veilig held te brengen. Zij ontvoert hem In een auto, per vliegtuig weet Frank verder te ontkomen. De vrouw zelf kan zich niet meer redden en vindt, terwijl zij tracht haar man uit de handen der Kozakken te houden, zelf den dood. Een uiterst spannende fi'm, die den bezoekers eenige aangename uren zal bezorgen. Maandag komt „Luxir" met een geheel nieuw programma, waarin hoofdnummer is „De Gemaskerde Ruiter" met K. Talmadge in den hoofdrol. Er valt dus voor bioacoopliefhebbers weer flink te genieten Kerstuitvoering Halleluja. De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Halleluja" houdt op tweeden Kerst dag in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, jare jaarlijksche kerstuitvoering, Verschillende nieuwe koren, sopraan- en bariton-soli staan op het programma, zoodat er voor belangstellenden weer veel te genieten zal zijn. Om half acht zal de uit. voering beginnen. GROOTESTRAAT 199, WAALWIJK Rik concours. De Kaartveree'niging T.O.P., ge- vestigd bij de Wed. H. van Drunen, Café „de Zwaan" in de Stationsstraat, herdenkt in Januari a.s. haar 12'/a* jarig bestaan. Met deze gelegenheid wordt een groot rik-concours georgani- seerd dat zal aanvangen op Zaterdag 14 en zal eindigen op Maandag 16 Januari. Naar wij hooren bestaat er voor dit rik-concours groote belang stelling, zoodat de beste vereenigingen uit den omtrek zullen opkomen. Onder d« prachtige prijzen dia zijn beschik- Ziet onze étalages. baar gesteld noemen wij enkele bekers, lauwertakken en een koningskruis. Als personeele prijzen zijn hooge geldprijzen uitgeloofd. Heropening k.E.M.I, Zooals reeds gemeld heropent de bekende Meubelfabrieken Stoffeerderij KE.M.I. (Firma Th. v.Wijck) alhier vandaag haar belangrijk vergroote en gemoderniseerde winkelruimten. Dat een dergelijke groote uitbrei ding zelfs in dezen crisistijd nood zakelijk was pleit zeker wel voor de gunstige reputatie die dit van ouds bekende Meubel—magazijn en de K E M.L.fabrikaten zich hebben ver worven. Door deze vergrooting, welke in een lang gevoelde behoefte voorziet, kunnen de talrijke artikelen beter worden gerangschikt, gunstiger worden geëtaleerd en den koopers worden getoond, wat ongetwijfeld hunne keuze zal vergemakkelijken en den kooplust zal verhoogen. Teneinde dit nog meer te be vorderen hebben de ondernemers bij gelegenheid dezer heropening een aantal waardevolle prijzen voor de bezoekere beschikbaar gesteld. Onmogelijk en ook overbodig voor deze firma zou het zijn hier een opsomming der verkrijgbare artikelen te geven, die vooral bij deze gelegen heid zoo smaakvol zijn tentoongesteld, doch de speciale aandacht mogen wel even vragen voor het fraaie Oud Holl. Ameublement, geheel handwerk, dat in de Oostelijke etalage is geëxposeerd en dat bij den stijl vollen Oud Holl. schouw met den schitterend versierden kerstboom op de achtergrond zoo'n bijzonderen indruk maakt. Wij raden onze lezers aan er eens een kijkje te gaan nemen naar deze smaak- en stijlvolle en wei-overwogen uitbreiding en de daaraan evenredige artikelen en hopen voor de onder nemers, dat onder deze kijkers veel koopers zullen zijn. Crisis- Pdchtcommlssle. Donderdag kwam In „De Twee Kolommen" de Crisis-Pachtcommissie voor het eerst bijeen op uitnoodiglng van het eerst aangewezen lid. den heer J. Huijsman te Capelle. Aanwezig waren de heeren J. Huijs man te Capelle, J. v. Lier te Loonop. zand, A. van Halder te Drunen. W- Elbers en J. van Loon te Waalwijk Burgemeester J. R v. d. Ven te Vlijmen had bericht van verhindering gezonden. De vergadering stond onder leiding van den heer Huijsman, en had tot doel het eerste contact te scheppen tusschen de leden der commissie onderling. Voorts werd de werkwijze der com missie besproken en vastgesteld Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING DRUNEN. Met Kerstmis zal de laatste ronde gespeeld worden voor den damwedstrijd, die 30 October j 1. begonnen is met 20 deelnemers. Hier van hebben vier spelers den strijd opgegeven omreden zij geen kans zagen een prijs te behalen, zoodat er nog 16 spelers zijn met de volgende punten Leo Elshout 62, Theo v. Delft 55, Ant. v. d. Heijden 50 B. v. d. Krabben 47, B. v. Leest 46 P. v. d. Wiel 44, J. v. Delft 38, L Kok 33. W. Bruur- mijn 28, H Kuljpers27, M Vissers 26, Tupie 26, O Klerks 19, J. Mackay 17. W. Melis 11, W. Vissers 7. Om teleurstelling te voorkomen zijn de punten van de uitgevallen spelers vervallen wat betreft de laatste ronde. Op 2en Kerstdag zal een ont moeting plaats hebben tusschen De Sporters 1 alhier en de Vlljmensche Boljs I voor de competitie. Het belooft een spannende strijd te worden, dus allen naar het Sportersterrein. Het 2e elftal gaat naar Boxtel om Sparta te bekampen. Met de Kerstdagen zal alhier in de R.K. kerk na het lof een Kerst cantate met sopraan solo worden ge- zongen door gemengd koor. VLIJMEN. Het nieuwe bestuur der R.K. kiesvereeniging heeft de functies als volgt verdeeld J. B. A. Gregoor, voorzitter; Corn. Berkelmans, ondervoorzitter; M H van Engelen, secretaris; mej. L. van Buul, penning, meesteressemej. Jansen, Willem Daalman9 en J. van Buul Heesbeen, commissarissen. In beginsel werd besloten nog dezen winter actie te voeren en te trachten het ledental op te voeren. VLIJMEN. Op Maandag (2en Kerst dag) wordt in de zaal van den heer Hub Boom—de Vaan een groote Landstormavond gegeven, georgani seerd door den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier. De R.K. Patronaats tooneelclub „Utile Dulci" zal hare medewerking verleenen met de klucht „Hallo 1 Mei Mars De aanwezigen zullen worden toe gesproken door den heer A B. Rabou die zal uiteenzetten waarom deV B L. Ieders steun verdient. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As. Zondag (len Kerstdag) dea voormiddags half tien zal ln de Ned. Herv. Keik alhier leesdlenst worden gehouden des namiddags 2 uur hoopt op te treden Ds. Outttart uit kaams donk. In de Geref. Kerk alhier hoopt Zondag (len Kerstdag) des voormid dags half 10 en des namiddags half 3 in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. Maandag (2en Kerstdag) des voor middags halt tien hoopt voor te gaan Ds. P. Keizer van Vrljh.-Capelle. 11. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier met de kinderen der Zondagschoolvereenlglng kerstfeest gevierd. De bijeenkomst stond onder leiding van dhr. Adr. Janson. Op duidelijke wijze werd voor de kinderen het Kerstverhaal uiteengezet. Door de kinderen werden verschillende kerstliederen gezongen. Aan het einde werden aan de kinderen geschenken en versnaperingen uitgedeeld. In de Qeref. Kerk werd Woens dagavond ook Kerstfeest gehouden mei de kinderen der Zondagschool. Hier werd door Ds. J. C. Hagen het Kerstverhaal aan de kinderen verteld. Ook hier werden door de kinderen verschillende kerstliederen gezongen en werden de kinderen getracteerd op versnaperingen, enz. De Chr. Qera. Zangvereeniging „Excelsior" alhier geeil a s. Maandag avond half 7 in het Ned. Herv. Kerk gebouw haar gewone jaarljjkache uit voering. Onder leiding van haar Directeur, de heer Alb. Cnrist uit Capelle, heeft de vereeniging een uitgebreid pro gramma ingesiudeerd en we twijfelen ntet of de vertolking van de nummers, zoowel wat betreft soli's als koren, enz. zal als gewoon niets te wenschen overlaten. De liefhebbers van zang wacht alzoo een mooie avond. VRIJHOEVE-CAPELLE. ln de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag 25 December des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden ds. P. K. Keizer. §- BI] onderhandsche aanbesteding is net bouwen van een woonhuis voor rekenining van den heer C. M. Kloot, wijk, opgedragen aan de aannemers Oebr. Spterlngs alhier. §- Het tweede elftal van onze voet- baivereeniging Sparta speelde Zater- dahmiddag j.l. een comp.— wedstrijd tegen S D O. Sprang; welke wedstrijd door Spana met 2—1 werd verloren. Zaterdagmiddag a.s. Sparta 2 Exelsioi 3. Donderdagavond gaf het fanfare corps „Sirena" haar eerste winter— uilvoering in de zaal van den heer J. Treffers. Medewerking werd ver leend door 't duo Marino Jeanette uit Kaatsheuvel. Dat de opgevoerde nummers in sloegen werd bewezen door de stem- mlng en 't luid applaus der toehoorders in de goed bezette zaal. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier, hoopt as. Zondag des namiddags half drie op te treden ds. v. d Rjest, uit's Gravenmoer.'s Mor gens half tien leesdlenst. Qedurende het tijdvak van 31 Oct, tot 26 Nov, 1932 is door de werkloozetikassen in de gemeente Sprang—Capelle een bedrag van f 1432 74 uitbetaald. Meerdere verhuurders van lande rijen in deze omgeving stellen, naar we vernemen pogingen ln het werk om te dezer plaats ts komen tot op* richung van een hond van verpachters. De heer Heljmans ls herbe noemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur te dezer plaatse en heeft deze benoeming aangenomen. Tijdens de werkweek van 9 tol 15 Dec. 1932 bedroeg het aantal te— werkgesielden bij de gemeentelijke werkverschaffing 50. Aan zuster Cool, die gedurende de vacature van wijk—verpleegster der plaatselijke afdeeling van het Oroene Kruis tijdelijk als zoodanig werkzaam was, is nu de nieuw benoemde ver pleegster mej. v. d. Velden, ln funtie ls getreden, op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Voor de betrekking van ge meente—opzichter ln de gemeente- Sprang—Capelle hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. Naar men ons mededeelt zullen de bewoners van Zandschel, Recht vaart en Loonschendijk, die onder de gemeente LoonopZand ressorteeien, pogingen in het werk stellen ln verband met de hangende grenswijziging tus schen de gemeente Sprang—Capelle en LoonopZand, om deze wijken bij de gemeenten Sprang-Capelle te voegen. Tot bestuurslid der Noord— Brabantsche Mij. van Landbouw is herkozen de heer J. M. v. Beek te Sprang, voorzitter der Ccöp. Aan— koopvereeniging voor Capelle, Vrij hoeve—Capelle en Sprang, welke door hem is aangenomen. A.s. Zondag des nam. 2 uur., hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden ds. Mulhrickel uit Waalwijk. Des morgens halftien leesdlenst. Het Kerstfeest zal met de kinde reu der Ned. Herv. Zondagschool gevierd worden op a.s. Maandag 2en Kerstdag, des nam. half twee in de Ned. Herv. Kerk. Aan het a s. Maandag 2en Kerstdag te Rotterdam te houden planistencon— cours neemt in de le afdeeling o.m, deel onze dorpsgenoot de heer A. v. Linde, We wemchen hun dien dag veel succes toe. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk werd j.l. Woensdag avond zes uur met de leerlingen der Bijzondere School aldaar het Kerstfeest gevierd onder leiding van het hoofd der school, den heer M. J. Juursema. Zeer veel ouderen vulden kerkgebouw om het feest der kinderen mee te maken. Na het zingen van Ps. 98 vs. 2 werd deze bijeenkomst door den heer Juursema met gebed geopend, waarna hij Romeinen 5 voorlas, Hierna werd door de leerlingen op verdienstelijke wijze de Kersicantate „de Koning komt" gezongen, waarna de kinderen op versnaperingen onthaald werden. Met zingen vanPs.68 vs. 10 werd het eerste gedeelte dezer Kerstfeestviering beëindigd. Het hoofd der school behandelde na de pauze met de kleinen de Kerst geschiedenis, welk verhaal djor de kleine zoowel als groote met belangstel, ling gevolgd werd. Door de meisjes naatkrans, alsmede door de leerlingen der drie laagste klassen, werden nog eenige Kerstliederen gezongen, terwijl ter afwisseling de kinderen nog een paar malen getracteerd werden. Alle kinderen ontvingen ook nog een cadeautje. Na het zingen van het le en 5e vers van den Lofzangvan Zacharias, bracht de leider dank aen allen die tot het welslagen van dit Kerstfeest hadden medegewetkt. waarna de bijeenkomst door hem met dankgebed werd ge sloten. De postduivenvereniging „de Luchtpost" houdt a.s Zaterdag 24 dezer des avonds 7 uur in het café van mej. wed. A. v. d. Haart, een algemeene ledenvergadering in verband met de a s. Maandag 2en Kerstdag te houden ondeilinge postdui vententoonstelling. Tot keurmeester voor deze tentoon stelling is aangezocht de heer J. v. d. Avoirt te Oosteihout. Het le elftal der voetbalvere niging Excelsior speelt 2en Kerstdag op het sportterrein aan de Willem van Oentsvaart voor de 3e klasse N.V.B. een wedstrfld tegen Oisterwijk. In de week van 30 Jan. tot 8 Febr. zullen In deze gemeente door de Lever's Zeep Maatschappij N.V. te Rotterdam, wasch—demonstraties ge- houden worden. De jaarlijksche verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier, zal dit jaar plaats hebben op Vrijdag 30 Dec. a.s. smorgens 10 uur. WASPIK. De vereeniging „Volks vlijt en Volksvermaak" alhier geeft op eersten en tweeden Kerstdag een Winteruitvoering. i«»°

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10