Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Logiscie gaining. Winkelnieuws. FEUILLETON Mol Gaat Voor. Bil MOL koopen is een genoegen. GEMEENTERAAD. EETHEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Eethen, gehouden op Dinsdag 20 Dec. v.m. hai! elf, onder voorzitterschap van burgemeester Brune. Aanwezig alle leden. De notulen worden gelezen door den secretaris. De heer v. Buren zou graag zien opeenomen zijn opmerking dat hij de f 100 die de verbouwing van 't raad huis kost liever zou besteden voor subsidie aan het Groene Kruis. De Voorzitter gelooft niet dat iemand die opmerking voor ernst heeft geno men, en hij acht het daarom beter ze maar niet in de notulen te zetten. Als de raad aan het Groene Kruis geeft wat deze instelling vraagt doet de gemeente haar plicht. Wij moeten niet doen of we teveel geld hebben en we moeten zoeken naar manteren om er van af te komen, aldus spr. v. Buuren. Het gaat er over dat we die f 100, die we weggeven aan iets wat niet noodig is, beter voor een nuttige instelling kunnen gebruiken. Niemand steunt het voorstel—van Buuren om de notulen te wijzigen. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedkeuring van het raadsbesluit tot verhuring van terrein aan v. Mersbergen. Van de Gew. Landstormcomm. te Dordrecht verzoek om subsidie. B. en W. stellen voor f 10 te geven. Wie koopen wil in Waalwijks siêe En over inkoop zijn tevêe. Hij gaat toch zeker naar de Mol Ieder is daarvan overvol. MOL bliift goedkooper. De heer Donken komt daar echter niet van in, daar de Vrijw Landstorm een instelling is die het land weinig nut kan bewijzen. v. Buuren. ik ben er ook tegen. Voorzitter. Wij zijn nog niet aan het stemmen. U is weer te voorbarig. Het voorstel—B. en W. wordt aan genomen, met de stemmen van dhr. Donken en v. Buuren tegen. Burg. Armbestuur. Aan de orde is: Benoeming van leden van Burg. Armbesturen. De heer Donken vraagt naar de rekeningen van de Burg. Armbesturen. De Voorzitter zegt dat deze straks zullen worden aangeboden. De heer Donken wil de rekeningen liever eerst behandelen, zoo mogelijk kan daarmede rekening worden ge houden. De Voorzitter gelooft niet dat een kleine fout in de rekening invloed op de stemming zal hebben. Mocht straks blijken dat de rekeningen niet in orde zijn. dan kunnen nog maatregelen ge troffen worden. Spr. stelt de benoeming aan de orde. EethenHier stelt het aftredend lid de heer R. Staal zich niet herkiesbaar. Voorgedragen worden Jac. Brander- horst Wzn. en de Roolj. Met 4—3 stemmen wordt de eerste gekozen. BablloniënbroekVoorgedragen wor den G H. Straver (aftren J. E. Has pels. Het aftr. lid wordt met 5 stemmen herkozen tegen 1 op J. E. Haspels en 1 blanco. DrongelenVoorgedragen worden M v. Mersbergen (aftr.) en J. v. d Stelt De eerste wordt herkozen met 4 st tegen 1 op J. v. d. Stelt en 2 blanco. Genderen: Voorgedragen zijn A. Vfls Hzn. (aftr.) en G Haspels. Met 6 st. wordt het aftredend lid herkozen. 2. Aanmerkingen op de begrooting 1933. Deze aanmerkingen zijn van admini- stratieven aard en worden daarom in handen van B. en W. gesteld ter af. doening. De Voorzitter deelt nog mede dat de begrooling wellicht nog eens zal terug komen naar aanleiding van den post werkverschaffing. Ged. Staten vinden dezen post wellicht te hoog. Consultatiebureau. 3 Voorslel B. en W. inzake vervoer kosten naar consultatiebureau voor zuigelingen De Voorzitter zegt dat de vervoer kosten f 1— bedragen. Enkele men- schen kunnen deze kosten niet betalen, en daarom is verzocht of de gemeente en de kans op misbruik is bij het voorstel van B en W. geringer. De heer G. v. d. Beek voelt veel voor het voorstel—v. Buuren, al moet hij toegeven dat het moeilijk zal zijn dergelijke gevaden te beoordeelen Spr. is ervan overtuigd dat er enkelen zullen zfin die ook de helft der kosten niet zullen kunnen betalen. Daarom vindt spr. het gewenscht dat B en W. vrij heid krijgen om in dergelijke gevallen naar goedvinden te handelen, zoodat alle menschen gelegenheid krijgen van het bureau te pnfiteeren. De heer Donken sluit zich aan bij de woorden van dhr. v. Buuren. Besloten wordt B. en W. volmacht te geven desnoods de geheele kosten te vergoeden. 4. Voorstel tot het in bewaring geven van gelden. I iT%!%] ai iif/J 9} I, een deel voor haar rekening wilde nemen. B. en W. stellen voor 50 ct. in de vervoerkosten bij te dragen, in die gevallen waar B. en W. 't beslist noodzakelijk achten. De heer v. Buuren vraagt aan wie de bijdrage wordt betaald. De heer Donken informeert naar het bezoek aan het Consultaiiebureau. De Voorzitter antwoordt dat de bijdrage wordt betaald aan de vervoer- onderneming. Het bureau werkt goed en wordt zeer druk bezocht. De men schen zijn er zeer goed tevreden over en zouden het bureau niet graag meer missen. De heer v. Buuren zou het niet zoo strak omlijnen en de mogelijkheid openlaten dat B. en W. de volledige kosten vergoeden. De Voorzitter vindt dat daar iets voor le zeggen is. Toch acht hij die 50 ct. voor de menschen bes* »e betalen, En om dit te bewijzen, verliet de Ho- De Voorzitter zegt dat het teveel in de kas van den gem.-ontvapger kan worden uitgezet. B. en W. stellen voor dit geld te beleggen bij de Boeren leenbank tegen 3'/* pCt. In verband met de leening die de gemeente van deze bank hetit opgenomen is de belegging zoo veilig mogelijk. De heer G. v. d. Beek meent dat de leening en de belegging geheel afzon derlijk staan, en de leening dus nooit een waarborg kan bieden. De Voorzitter zegt dat een bepaalde voorwaarde is gemaakt, waardoor de verstrekte leening als waarborg wordt gesteld. De raad gaat met dit voorstel acconrd. Ingekomen zijn de rekeningen 1931 van de Burg. Armbesturen te Eethen en Drongelen de rekening van Babl loniënbroek is nog niet ontvangen. De rekeningen zullen worden onder zoch» door de heeren G. v. d. fWk jlMER 102. ZATERDAG 24 DECEMBER 1932. 55e JAARGANG. De Echo van het Zuiden, laalwpsdie en Langstraatscbe Courant, Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden em. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rflk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prijs der Advertantifin: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bi] contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Yrüdag des morgens om uiterlijk 9 uur In ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. y Zij die zich met ingang van 1 Januari op dit blad abonneeren ontvangen de tot dien datum nog verschijnende nummers GRATIS. Cecilia Reclame. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. (Nadruk verboden). I. LIEFDE IN EEN HOEDENWINKEL. Alle kleine wit-gouden salonnetjes van madame Estelle's beroemde hoedenzaak in Bond Street waren vol. Madame Estelle telde uitsluitend leden der hoogste aristocratie lot haar klanten, vrouwen, die fabelachtige sommen kon den besteden voor de modellen, die spe ciaal voor haar geteekend werden. De zachte stemmen der jonge verkoop siers luid spreken mochten ze niet klonkken in zwak gemoduleerde geluids- kolvingen vanuit de verschillende hoeken der kamer. O, dit model is een beeldje, me vrouw. En het past zoo uitmuntend bij l'w teint en uw haar!, waren de woorden die men, op vleienden toon gesproken, juist opvangen kon. Maar er was één verkoopster, de laatst fiekomene en mooiste van alle meisjes, die enkel en alleen op hun uiterlijk gekozen werden, die van woede op haar lippen beet, wanneer zij haar collega's weer een van de vele leugens hoorde vertellen, die behoorden tot het dagelijksche werk in dit beroemde établissement. Hoe vaak had Hetty Loring, tot het diepst van haar ziel in opstand gekomen, er niet naar verlangd haar klanten eens de waarheid te vertellen omtrent de schitterende mode-creaties, die haar kostbaar geonduleerde en geparfumeerde hoofdjti sitrdfn. De bloemen zijn gemaakl in een be nauwd hokje een hutje in het East-End door een teringlijderes, die gered zou kunnen worden, indien zij het geld had, dat jij betaalt voor één hoedje, dat door de eerste onverwachte regenbui bedor ven wordt. En het flatteert je heelemaal niet! De blaadjes van de sneeuwklokjes doen je schaamteloos geverfd en ge poeierd gezicht des te meer uitkomen! Hetty Loring brandde van verlangen, die waarheden te uiten, maar haar lippen waren verzegeld en haar ziel was be kneld in de banden dier beroepsleugens hij de gedachte, wat haar salaris van drie Pond per week beteekende voor de be woners van een zeker klein huisje in Hampstead, dat alles bevatte, wat op het oogenblik waarde aan haar leven gaf. Hetty was de oudste thuis. Chick en Dumpling, eigenlijk Allan en Dorothy, haar kleine broertje en zusje, waren pas 7 jaar oud. Hetty was juist negentien ge weest. Haar moeder was weduwe van 'n advocaat en zij hing aan haar flinke knappe oudste met de hardnekkigheid van een klimplant. Het jonge meisje stond juist aan haar tehuis te denken zij was op het oogen blik vrij en wachtte op een klant, (lie al twintig minuten te laat was zij bood in het late middagzonlicht een allerlief- sten aanblik met haar perzikhuid, die niet door kunstmiddelen verontreinigd was, haar groote donkerblauwe oogen, met de droomerige uitdrukking en haar fier, klein goudblond hoofdje, dat rustte tegen het blauw en gouden lakwerk van haar salonnetje. Madame Estelle verzorgde de japonnen van haar personeel en kleedde ieder vol gens den stijl, die het beste met haar type in overeenstemming was. De Honourable Jack Perivale, zoon van Lord Perivale, een der oudste en meest trotsche aristocraten van Groot-Britta- I nië dacht dat hij droomde, toen 't mooi ste meisje, dat hij ooit gezien had, naar 1 voren trad om de dame, die hem verge- zelde te begroeten; die dame was Lady Olga Purnell, een wees, een nichtje van de Hertogin van Redchester en toevallig het meisje dat zijn vader als zyn toekom- stige echtgenoote had be«t»md, hoewel PDROL rijk aan geneeskracht Jack Perivale dit nog niet wist. Goeden middag, juffrouw, .e. .e. Loring. Ik geloof dat is uw naam, niet waar?, vroeg de trotsche donkere schoon heid met nauw verholen onbeschaamd heid, terwijl zij een ondeelbaar oogenblik een met kostbaar bont bekleede schou der naar Hettv wendde. Het is een van de vele tegenstrijdighe den des levens, dat zij. die van nature donker zijn, in de meeste gevallen liever blond zouden wezen, terwijl de blauw- oogige schoone gewoonlijk verlangt naar donkere oogen en pikzwarte lokken. Lady Olga Purnell bewonderde het verkoopstertje, wier werk het was voor haar plezier hoeden te passen en haar verder te bedienen, maar tegelijkertijd kreeg zij een gevoel van wrevel, omdat Hetty er juist uitzag, zooals zij zichzelve zou hebben gemaakt, indien zij had kun nen kiezen. Ja, mevrouw, mijn naam is Loring. Er zijn verschillende modellen voor li klaar, deelde Hetty met een zachte, me lodieuze stem mede, die volkomen in overeenstemming was met haar mooi ge zichtje en onberispelijke manieren. Jack, als je wilt, mag je meekomen om de hoeden te zien; ik zal het toch zóó vervelend vinden te weten, dat je aan den anderen kant van dit belache lijke scherm zit te wachten, wendde Lady Olga zich met een vriendelijk glimlachje tot den slanken, gespierden jongen offi cier, die bijna aandoenlijk misplaatst leek in het kleine blauw en gouden sa lonnetje. Hetty ging hen voor naar het paska mertje, en terwijl de mooie aristocrate zich langzaam in een fauteuil neervlijde, bood Hettv den erfgenaam van een der oudste titels in het koninkrijk een ge ïllustreerd blad aan. Terwyl zij het hem overhandigde be dekte een gloeiende blos, die haar woe dend maakte, haar gezicht en hals en deed haar ronde wangen gelijken op de harten van twee bloeiende roode rozen. Ah, dank u dank u vriendelijk, zei Jack Perivale, zijn oprechte bewon dering niet verbergend. Gedurende een oogenblik raakten hun ne vingers elkaar aan en tot haar'uiter- sle verbazing en beschamende verwar ring bemerkte Hetty Loring, dat een ge voel van ontroering haar doortrilde voor het eerst in haar jong leven bij de aanraking van een man, die haar vol komen vreemd was en nog buitendien de vriend van een vorstelijk gekleede vrouw naast haar. Vindt je dit mooi, Jack?, vroeg Lady Olga en draaide behaagziek rond voor den spiegel, die de schitterende flu weel-creatie op haar glanzend donker hoofd weerkaatste. Jack Perivale gaf een vaag antwoord, maar in werkelijkheid lette hij niet het minst op de hoedjes. Plotseling, schijnbaar zonder eenigc reden, voelde hij zich gebonden en ver stikt door de grenzen van wat hij zijn „stand" noemde. Daar achter, wist hij, lag de groote, wij de wereld met haar menschelijke drama's haar vele belangen, haar lachen en haar tranen. De zaak was, dat de oorlogstijd in Frankrijk alles wat sterk goed en nobel was in het karakter van den jongen man te voorschijn had geroepen, terwijl de Maatschappij probeerde een marionet van hem te maken. Vóór de jaren, die hij doorbracht met den Dood als voortdurend metgezel, had den zijn leven, zijn regiment en verschil lende kleine, onschuldige flirtations hem zoo onmisbaar toegeschenen, zoo uiterst belangrijk voor den algemeenen loop der dingen. Maar nu, met zijn blik vastge- boord in het mooie, maar bovenal reine gelaat van Hetty Loring, scheen het hem alsof het einde van zijn leven een fldel niets zou zijn, zijn droomen van schoon heid en geluk armzalige nietigheden van stof en asch. Liefde gaat waarheen zij gezonden wordt, zonder te letten op persoonlijk heid, stand, armoede of rijkdom. Er zijn mensehen, die, omdat zij de liefde-emoties nooit gevoeld hebben, trachten te ontkennen, dat er zooiets be staat als liefde op het eerste gezicht. Zij, die van 's levens zoetsten wijn geproefd hebben, zullen weten hoe volkomen ver keerd deze opvatting is. nourable Jack Perivale de modesalon van madame Estelle, voor den eersten keer in zijn leven hopeloos en hartstochtelijk verliefd, en Hetty borg de modellen, die zij getoond had, weg met een blos op haar wangen en een innerlijk gevoel van schaamte, omdat zij den knappen jongen officier niet uit haar gedachten kon ban nen. DE DIEVEGGE. Ik eisch het onmiddellijk ontslag van juffrouw Loring, anders zal ik de zaak in handen der politie geven. Ook zal ik voortaan een andere firma begun stigen en mijn vrienden zooveel mogelijk overreden hetzelfde te doen. Maar mevrouw, ik ben er zeker van, dat de heele zaak een toeval was! Juf frouw Loring is direct van een middel bare school bij ons gekomen met onbe rispelijke getuigschriften en ik ben er van overtuigd, dat dit het gevolg is van een zeer toevallige samenloop van om standigheden. Eén oogenblikje, mevrouw Juffrouw Loring! De eigenares boog haar geonduleerd en verontrust hoofd om den hoek van het salonnetje en riep Hetty op bevelen den toon. Het jonge meisje kwam onmiddellijk met een verhoogden blos en haar donker blauwe oogen fonkelend van verontwaar diging. Lady Olga beschuldigt U ervan een juweelen speld gestolen te hebben, die, zooals zij zegt, op haar japon is openge sprongen en op den grond gevallen, ter wijl zij een hoed paste. Terwijl U veinsde er naar te zoeken, viel zij uit het zakje van Uw japon. Wat hebt U hierop te antwoorden?, snauwde madame Estelle zonder een spoor der minzaamheid, waardoor zij zich gewoonlijk onder scheidde. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 1