1EÜWIAARSWENSCH orgt tijdig voor Uwe in dit blad. 12 13 12 11 12 11 12 11 12 12 2e klasse B: 9 7 8 7 5 11 8 7 7 7 6 5 15 12 10 8 8 8 4 1 14 9 8 7 6 6 5 5 31—11 41—31 26—31 25—21 37—17 31—18 22—27 29—28 15—18 15—29 12—21 1441 SPORT. GEMENGD NIEUWS. „en geschieden. bezoldiging van den lieer Mooij piagt momenteel 100,per jaar. f0p wordt, ingevolge raadsbesluit 27 Mei 1932, een tijdelijke korting 3 toegepast. De gemeente-bomv- idige geniet als havenmeester geen pderlijke belooning. en W. stellen voor, met ingang van jflunri a.s. de bezoldiging van den ingang van dien datum aan te stel- nieuwen havenmeester te bepalen 200,per jaar (met toepassing op van de genoemde tijdelijke kor- De heer Mooij is bereid, op deze waarde de functie te aanvaarden. gemeente-bouwkundige zal als- tegelijk eervol van zijne functie havenmeester ontheven worden, i verband met dit voorstel deelen li W. nog mede, dat het totaal be- gvan het in 1931 ontvangen haven- bedraagt: 2280.37 en van het igeld 441,40 te samen 2721,77. aantal, schepen, dat de haven aan- i(l bedroeg in dat jaar 480, met een liimenlijke tonnenmaat van 48668. Vragen van den heer Roxs. De heer F. C. Roxs richtte bet vol gde schrijven aan den voorzitter den gemeenteraad \leerdere malen heb ik gewezen op abnormalen slechten toestand der rootestraat zuidzijde bij slecht weer. «nenteel word ik als 't ware be- ormd en overstelpt van klachten door bewoners der Grootestraat om ver tering daarvan. Wat ik dienaan- ande reeds heb medegedeeld is sinds n nog veel verergerd door het steeds nemende snelverkeer, 't is dan ook rkelijk bedroevend te zien hoe de els der huizen daar ter plaatse ge- ozeerd worden bij slecht weer. Om U een geval te noemen, bij en- bewoners waren de gevels der izen totaal met modder besproeid, or de bewoners werd dit verwijderd, en zij er nagenoeg mee gereed wa- i, passeerden een paar auto's en de nschen konden weer vooraan be nnen, en zoo gaat dat maar steeds or. Het zal U dan ook duidelijk zijn dat lornoemde bewoners andere mid- len beramen om hieraan een einde oplossing te krijgen. 't Is dan ook bij dezen, dat ik na- ens deze bewoners vraag of het Ge- eentebestuur in deze iets kan doen, of neen; zoo niet, dan zal men zich r petitie tot gedeputeerden wenden en wil in deze absoluut een veran- ring. Uw gewaardeerd antwoord tegemoet ende. De Burgemeester beeft daarop bet olgende geantwoord '•v verband met Uw bovenvermeld wrijven heb ik de eer U mede te dee- n. dat het gemeentebestuur zich bij hrijven van heden heeft gewend tot edeputeerde Staten van Noordbra- int met het verzoek de noodige ver keringen aan de Grootestraat in voor- lalig Besoijen te doen aanbrengen, an het resultaat der bemoeiingen van et gemeentebestuur zal ik U t.z.t. me- tdeeling doen. rijs f 0.50, dubbele kolom #1.— enscht U de inge- tenen te bereiken de bewoners der laatsen in de Lang. raat en omgeving, an moet U ook Uw leuwjaarswensch plaatsen DIT BLAD. Ie klasse: PSV—LONGA MVVMiddelburg 2e klasse A: MEVOVlissingen HeroDongen De BaronieTSC TerneuzenDOSKO 2c klasse B: GUDOK—VOS TAG—De Valk WilhelminaWSC VVVRoermond 3e klasse D. CapelleOisterwijk Res. Ie klasse. BW 2NO AD 2 Bes. 2e klasse A. Dongen 2NOAD 4 Standenlijsten le klasse: 3—0 6—2 1—1 2—1 6 8—2 2—1 2—1 2—2 3—1 2—1 6—3 0—4 P. S. V. M. V. V. Eindhoven Bleijerheide N. A. C. L. O. N. G. A. Willem II N. O. A. I). Middelburg B. V. V. V. V. V. Helmond Wilhelmina T. A. C. De Valk Roermond Tegel en G. U. D. O. K. W. S. C. V. O. S. 11 11 11 12 12 11 10 10 11 11 1 4 4 4 5 6 5 4 7 7 0 2 2 1 4 6 5 6 7 8 19 18 13 12 12 11 10 9 8 6 18 16 15 15 13 8 3e klasse D. Good-Luck Baardwijk R. W. B. Ooslerhout Nevelo Capelle H. E. C. Oisterwijk Res. 2e klasse A. Dongen 2 W. S. C. 2 GUDOK 2 Willem II 3 LONGA 3 Wilhelmina 3 BW 3 NOAD 4 32—32 24—20 22—24 17—25 24—40 25—43 25—13 26—20 33—15 17—10 29—24 30—28 20—18 16—30 24—40 11—29 haaldelyk goede dingen en de Wilhel- mina-crack v. Diessen moet het dan ook verschillende malen tegen zijn rappe te genstander afleggen. Bij een zijner zwerf tochten naar binnen lost deze V SC-er n venijnig schot, dat juist over den paal scheert. Nadat aan beide zijden enkele aanvallen op buitenspel zijn gestrand, forceert Wilhelmina een doelworsteling, waaruit de bal in het doel der gasten verdwijnt. Scheidsrechter Groffcn had echter reeds voor een overtreding geflo ten, zoodat geen doelpunt werd toege kend. Een misser van den linksback van WSC schept voor de thuisclub opnieuw een kans, doch de Waalwijksche doèlman brengt redding. WSC komt dan weer ge vaarlijk opzetten en er worden verschil lende corners op het Bossche doel onder nomen. Een daarvan, goed van links ge nomen wordt door v. d. Brand uitstekend 52 wordt. Maar nu krijgen onze jongens weer 'n kans? en wordt opnieuw onhoudbaar in geschoten, 63 voor Quick. De keeper van Brabantia was de beste van het veld; deze gaf ons nog enkele staaltjes van keepcrstalent te zien, die werkelijk ongeloovelijk waren. Het geheel was een prettige wedstrijd en eindigde in een derde overwinning voor Quick. Als het zoo door gaat zal nog menig elftal hier een veer moeten laten. Hierbij nog een kleine hulde aan het lid L. van Eetcn, die 3 van de 6 doelpun ten wist te maken. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zaterdag 31 Dcc. en Zondag 1 Jan. houdt de P.V. „De Jeugdige Vliegers 11 onderlinge Postduivcntentoonstelbng in ingekopt, waarmede WSC dus lO minu- Oimen n Heesbeen-Kee- jMel »e mikM Treedt 32 14 22 17 -10 -19 -26 -22 17—9 30—43 22 15 20 -29 DE VOETBALCOMPETITIE. P.S.V. en M.V.V. minnen beiden. Een tegenvaller voor Wilhel mina en een meevaller vooi W.S.C. V.O.S. achteraan. De eerste klas gaf slechts 2 wedsüij- jn, die geen van beiden een verrassend esultaat opleverden. PSV en MVV toon- n hun onbetwiste meerderheid over onga en Middelburg. De eenige Kerst-verrassing viel in den losch, waar Wilhelmina niet zoo goed nas of ze moest een puntje afstaan aan SC. Van de Waahvijkers is dit 'n practi ce rehabilitatie, die haar tevens een leine voorsprong op den hekkensluiter OS verzekerde. Ook VVV, dat Roermond Joeg, zal er stiekum blij mee zyn daar Wilhelmina's kans een stuk gedaaldl is. Iet gaat nu tusschen Helmond en VU. Tilburgsche clubs wonnen beiden net 2—1. Gudok van VOS en TAC van De Valk, dat de race wel op kan geven. By de derde klassers behaalde Capelle en regelmatige zege over Oisterwijk. Dongen 2 verloor nu opnieuw, waar door WSC 2 er in de reserve-klasse weer [oed voor komt te staan. De uitslagen zijn: W. S. C. WILHELMINA—W.S.C. 2—2. Een goede wedstrijd met een onverwacht resultaat. De geestdrift teruggekeerd. We hebben er goed aan gedaan ons vertrouwen in de WSC-ploeg niet te ver liezen, ook al stonden er sinds weken niets dan nederlagen op de uitslagenlijst. We wisten, dat de zwarthemden nog tot groote dingen in staat zouden zijn, als de geestdrift die voor de succesvol le uitslagen in het begin der competitie zorgde maar weer was teruggekeerd. Met het resultaat dat j.l. Zondag in den Bosch werd bevochten, heeft WSC weer veel goed gemaakt en heeft zij haar pres tige weer een beduidend stuk opgehaald. Maar weinigen van de vele Waalwij- kers, die naar Den Bosch waren overge wipt om getuige te zijn van den match, zullen van huis zijn gegaan met eenige hoop op een overwinning of zelfs maar een gelijk spel. De 102 nederlaag van Waalwijk zat nog maar al te vast in het geheugen. Maar juist nu zorgden de zwarthemden voor een verrassing' door de Bossche kampioenscandidaten in het zand te doen bijten. Zooals Zaterdag reeds gezegd, moest WSC op stap met een elftal, dat door ge mis van midhalf en linksbinnen extra verzwakt was. De elftalcommissie had [t aangedurfd om eenige ingrijpende wijzi gingen in de ploeg te brengen en deze bleken volkomen gemotiveerd te zijn. Vooral de bezetting der spilplaats bleek in uitstekende handen, daar werkte Roxs dat het een lust was. Onophoudelijk was hij de Bosschenaren te vlug af en zijn afgeven van den bal was ook in de moeilijkste situaties correct. Hij deed ons het gemis van Pfaue volkomen vergeten. Ook de wijziging in de achterhoede bracht, zooal geen verbetering, dan toch zeker geen verzwakking. Doordat de linksback in de voorhoede was geplaatst was hier de noodige versterking ge bracht. Het is de geestdrift der WSC-ers die dit onverwachte resultaat heeft bevochten. Zelden zagen wij de zwarthemden zoo bezield met enthousiasme als Maandag. Als die wil er blijft, mogen wij voor de komende ontmoetingen hét beste ver wachten. Ook de geelbaadjes, die al spoedig in zagen, dat de WSC-ers niet zulke zachte lammetjes waren als bij de eerste ont moeting, spanden hun uiterste krachten in. Zoo werd het een strijd waarin het tempo af en toe zeer hoog werd opge voerd, en met een bijna ondragelijke spanning van het begin tot de allerlaat ste seconde. Vooral na de rust, toen de Bosschenaren hun kampioenskans in ge vaar zagen, kwamen zij onstuimig opzet ten. Steeds echter was er tijdig een WSC- been om het spelletje der kanariepieten in de war te sturen. De Bossche voorhoede, waarin Th. Poierrié gemist werd, was niet in haar gewonen vorm. Over den wedstrijd het volgende: Voor de rust was geen der partijen overwegend in de meerderheid, nu eens sprong de bal voor het Bossche, dan weer voor het Waalwijksche doel. De eerste minuten lieten de WSC-ers zich overspelen, wat tot angstige momen ten leidde, doch spoedig hadden de gas ten zich volledig hersteld. 't Spel ging vliegensvlug op en neer. Met een snel combinatiespel is de zwarte voorhoede verschillende malen de ver dedigers te vlug af, en bij een dier aan vallen krfjgt de midvoor een goede kans, zijn schot kan echter door den doelman nog tot corner worden gewerkt. De eer ste goede kans voor de thuisclub komt als de WSC-keeper iets te ver uitloopt en daardoor mist, nog juist op lijd is de linksback der gasten er echter bij om den voor het doel tikkenden bal corner te werken. De kleine zwarte linksbuiten doet her tal der aanwezige Waalwijksche suppor ters was. Reeds schijnt de rust in te gaan met n Waalwijkschen voorsprong, als in de al lerlaatste minuut de Bossche rechtsbin nen een laag schot inzendt, de keeper kan den bal slechts vallen keeren en Paymans is erbij om den gelijkmaker te scoren. Na de rust begaat WSC de fout haar linksbinnen in de verdediging te halen, waardoor de kracht der voorhoede ge broken is. Toch is het eerste succes weer voor de gasten. Reeds na 5 minuten bre ken de midvoor en de linksbuiten samen door, deze laatste krijgt den bal toege speeld en heeft vrij doel voor zich; als hij wil schieten, wordt hij echter door een der Bossche verdedigers zoo mee- doogenloos tegen de vlakte geloopen, dat de scheidsrechter penalty toekent. Deze wordt door v. d. Brand onhoudbaar in geschoten, 12. De taktiek der bezoekers had tot gevolg dat de thuisclub voortdu rend in den aanval was. Af en toe heeft het WSC-doel gevaarlijke doelworstelin- gen te doorstaan, doch de achterhoede weet van geen wijken. Eenige uitvallen van WSC zijn echter al even gevaarlijk, en enkele malen scheelde het een haar ot het derde doelpunt was geboren. Op een booge bal van links dachten we een der backs een geheide penalty te zien slaan, doch de scheidsrechter constateerde geen ov«r'reding. In hun enthousiasme bezor gen de WSC-ers hun tegenstanders enke le malen vrije schoppen op korten af stand van het doel, doch deze leveren geen resultaat op. De WSC-keeper krijgt in deze periode verschillende schoten te verwerken en bij een kopbal komt de ">aal hem nog te hulp. Ondanks het goede verdedigende werk kon de gelijkmaker niet uitblijven en als de rechtsback van WSC over een onschul- digen bal heenmaait, staat Oremans ge reed om van deze gemakkelijke kans te profiteeren, 22. Er zijn dan nog 20 mi nuten te spelen. Wilhelmina vecht om de overwinning, WSC blijkbaar tevreden met een gelijk spel legt zich op ver dediging toe. Onder de grootste spanning en met Wilhelmina bijna voortdurend in den aanval, verstrijken de minuten. Te gen het einde onderneemt WSC nog eeni ge tegenaanvallen. Er zijn nog slechts 3 minuten te spelen, als een tweetal cor ners op het Wilhelmina-doel worden on dernomen, de laatste wordt rakelings over de lat gekopt. Dan spant Wilhelmina nogmaals haar laatste krehten in, heel WSC verdedigt echter en weet zoo den druk te weerstaan. Als de scheidsrechter onder de grootste spanning 't einde aan kondigt, heeft het enthousiasme der WSC-ers een mooie revanche bevochten voor de Waalwijksche nederlaag. A.s. Zondag (Nieuwjaar) is WSC vrij van competitie en zal zij op eigen terrein een oefenwedstrijd spelen tegen de be kende Bredasche 2e klasser De Baronie, In dezen wedstrijd zal opnieuw een ge wijzigde opstelling worden beproefd. JULIANA. De Maandag j.l. gespeelde vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Bossche Boijs eindigde met een 32 overwinning voor Juliana. Juliana heeft een invaller voor den rechtsbuiten. Door beide partijen wordt flink aan gepakt en na 10 minuten weet de Julia» na-centervoor onhoudbaar te doelpunten. De Bossche Boys spelen ook een goede party voetbal en weten gelijk te maken. Toch weet by een Juliana-aanval de rechtsbuiten 21 te maken, waarmede rust aanbreekt. Na rust wordt weer flink gewerkt en moeten de beide verdedigingen nogal eens ingrijpen. Als een hooge bal voor het Juliana-doel komt, denkt de keeper dat deze achter zal gaan en laat de bal in het doel vallen, waarmede de stand ge lijk is, 2—2. Als bij een volgenden Juliana- aanval de centervoor hard tegen de lat schiet, plaatst de rechtsbinnen den terug- springenden bal onhoudbaar in doel, 3-2. Met dezen stand komt het einde. Juliana 2 verloor voor de Competitie van HEC 2 in de laatste minuut met 3-2. H. E. C. Zondag behaalde HEC 3 haar eerste overwinning op Ivaatsheuvelsche Boys. Met 60 wisten onze reserves te zegevie ren. Goed zoo, jongens, nu volhouden. Voor HEC 2 was ter elfder ure nog een competitiewedstrijd vastgesteld. Zy ont vingen n.l. Baardwijk 2. Deze wedstrijd werd door HEC met veel moeite gewon nen met 32, waardoor HEC 2 haar goede kans heeft behouden. W.V.V. QUICK. Nederlaagtournooi. Maandag, 2en Kerstdag, had onder vrij groote belangstelling de aangekondigde nederlaagwedstrijd plaats tusschen Quick 1 en Brabantia 1, Herpt. Juist 2 uur betreden beide elftallen 't terrein. Quick heeft een invaller voor den keeper. Deze is vervangen door een der bestuursleden, K. v. Velthoven. Het geheel geeft een goeden indruk. Vol goe den moed wordt begonnen en reeds na 5 minuten wordt het eerste doelpunt door de onzen gezet, 10 voor Quick. Aangemoedigd door dit succes weet Quick haar voorsprong tot de rust op te voeren tot 41. Na de rust pakt Quick weer flink aan en na enkele minuten is de stand 51. Ook de gasten weten hun achterstand te verkleinen door een klein misverstand onzer achterhoede, waardoor de stand de heer T C. Panings uit Tilburg. Voor deze tentoonstelling zijn 220 dui ven ingeschreven; inkorven Vrijdag 30 Dec., des avonds van half 8 tot 10 uur. De tentoonstelling is geopend van Za terdagmiddag 6 uur tot 10 uur, des Zon dags van 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Deze tentoonstelling is voor iedereen vrij toegankelijk. Uitslag der Onderlinge Tentoonstelling der P.D.V. „De Luclitverkenners" Klasse I. Oude Doffers: G. J. Schoemans 1, Z.E.V. Th. Duijvenkam 2. A. Lombarts 3. L. van Gelder 4, 5. M. Lcijtens 6, E.V. Klasse II. Oude Duiven: G. J. Schoemans 1. L. Lcijtens 2. L. van Gelder 3, 5, E.V. P. L. Pullens 4, 6. Th. Duijvekam Z.E.V. Klasse III. Jonge Doffers: Th. Duijvekam 1; G. J. Schoemans 2, 4, 5, 7, E.V.; P. L. Pullens 3; L. v. Gelder 6; M. Leijtens Z.E.V, Klasse. IV'Jonge Duiven: G. J. Schoemans 1, 2, 4; Th. Duijvekam 3, 8, Z.E.V., E.V.; L van Gelder 5; L. Ley- tens 6; M. Leijtens 7. De totale uitslag der hoktentoonstelling is dus: 15 st. G. J. Schoemans 6521/* p. 15 st. Th. Duijvekam 649* p. 15 st. L. van Gelder 6441/» p. 10 st. M. Leijtens 424Vi p. 15 st. P. L. Pullens 631*/« p. 15 st. L. Leijtens 6281 p. 15 st. A. Lombarts 628 p. Als keurmeester fungeerde de heer A. Heromis te Tilburg, welke zich uitste kend van zijn taak kweet. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Geachte heer Redacteur. Mag ik door middel van Uw blad ook eens een vraag stellen? Uw blad van 24 dezer bericht uit Capelle dal meerdere verpachters van landerijen een bond wenschen te stichten. Is dit r.u een grap of werke lijkheid In geval van werkelijkheid zou men dan geen samenwerking zoeken met hypotheekgevers op landerijen om later sterker te staan Laat men dan toch spoedig in het geheele Kanton Waalwijk en omgeving zonder onderfcheld van geloofde han den ineenslaan om erg^r te voorkomen. Wie legt dm ee sten steen voor dit bouwwetk Dankend voor verleende plaatsruimte Uw onderdanige dienaar Een man van recht en orde, geen pachter noch verpochter noch hypotheekeever, doch een eerlijk hypotheeknemer. Kanton Waalwijk DfC. '32. Doodelijk verkeersongeluk te Amsterdam Op 2en Kerstdag reed een chauffeur van een luxe auto in zeer snelle vaan in de richting van het Mercatorplein te Amsterdam. Bij het uitwijken reed hij daarbij op een vluchtheuvel. Een dame met haar verloofde, die zich op den vluchtheuvel bevonden werden ernstig gewond. De dame, de 28-jarlge A. B is kort daarop overleden. De toestand van haar verloofde B. Is redelijk wel. Tegen afsluitboom gereden. Op Kerstnacht heeft te Soestdijk een ernstig motorongeval plaatsgehad waarbij twee personen het leven heb ben verloren. De gebroeders Lieftink uit Leusden bij Amersfoort, die per motorrijwiel een bezoek hadden gebracht bij een familielid te Hilversum, zijn vermoede lijk tengevolge van den plaatselijken mist omstreeks half twaalf, toen zij op weg naar huis waren, tegen den geslo ten afsluitboom van den spoorwego vergang nabij het station Soestdijk gebotst. Het motorrijwiel snelde daarbij onder den afsluitboom door, terwijl de 26-jarige motorrijder en de 24-jarige duorijder met de hoofden tegen den opgelichten afsluitboom vlogen. Het vernielde motorrijwiel en de beide slachtoffers bleven op den spoorweg liggen. Spoedig was geneeskundige hulp van drie artsen uit de omgeving aan wezig. Uit het onderzoek bleek echter dat de motorrijder op slag was gedood. Zijn 24 jarige broer werd bewuste. loos opgenomes en naar het zieken, huis .de Lichtenberg" te Amersfoort overgebracht Later is ook hij aan de gevolgen van het ongeval overleden. Beide slachtoffers waren ongehuwd. Vreeselijk mijnongeluk. Vier en vijftig mijnwerkers bedolven. In een steenkolenmijn te Moweaqua (Illinois) heeft op 700 voet diepte een hevige mijngas-ontploffing plaats gehad, waardoor 54 mijnwerkers zijn bedolven. De reddingsmanschappen die terstond in de mijn zijn afgedaald stuitten op groote moeilijkheden daar verscheidene mijngangen geheel waren ingestort. Men heeft de hoop dan ook reeds opgegeven de slachtoffers nog levend te kunnen redden. Een later bericht meldt, dat men toch nog 12 bedolvenen heeft weten te redden, over het lot van de 42 overigen, is men nog zeer ongerust. Roofoverval te Rotterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn twee onbekende mannen binnengedrongen op de tweede étage van een perceel aan de Mariastraat te Rotterdam, waar de 70 jarige me- juffrouw P. M. W. alleen woont. Deze juffrouw staat in de buurt bekend als iemand, die nog al wat geld in huis heeft en dit in bed bewaart. De indringers hebben de vrouw een prop in den mond gestopt, waardoor zij het bewustzijn verloor. Tegen den ochtend is zij weer tot bewustzijn gekomen en heeft de prop uit haar mond verwijderd. Zij ontdekte toen, dat twee zakken met geld uit haar bed verdwenen waren. Deze be vatten 22 gouden tientjes, een briefje van 100 gulden, vier bankbiljetten van 25 gulden, f50 aan los geld en vreemde gouden munten, een spaarbankboekje en een pensioenbrief. De vrouw waarschuwde de buren, die hierop de politie van de zaak in kennis hebben gesteld. Tot op heden zijn de daders nog niet opgespoord, Steekpartij te Rotterdam. Op den avond van den Eersten Kerstdag is in een pension aan de Oostmolenstraat te Rotterdam de 30- jarige man, G P., met een mes in den buik gestoken door den 28-jarigen J. G. T even nadat zij samen in het pension waren teruggekeerd. Beide mannen verkeerden onder den invloed van sterken drank. Een eigenlijke ruzie heeft niet plaats gehad. T. handelde vermoedelijk in een toestand van delirium. Het slacht offer is in zeer ernstigen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. De dader is door de politie gearresteerd. Schietpartij bij Goirle. Het rustige dorp Goirle werd op Kerstavond uit zijn Kerststemming opgeschrikt door een hevige schiet partij tusschen smokkelaars en douane beambten en politie, waarbij echter niemand ernstig gewond werd. Uit België was een groote groene autobus gekomen, die een regelmatigen dienst onderhoudt tusschen Turnhout I Poppel-Tilburg. In het voertuig zaten eenige vrouwen en kinderen en een twaalftal smokkelaars. Deze mannen verkeerden allen onder den nvloed van sterken drank en maakten het de medepassagiers lastig De grens pas seerde de chauffeur zonder eenige moeilijkheden, doch onder Goirle gelastten twee douane- beambten de bus te stoppen, Een hunner ging voor de bus binnen, terwijl de ander aan de achterzijde het voertuig wilde binnen gaan Dit beviel de smokkelaars echter niet, zoodat er in de bus onder het gegil van vrouwen en kinderen een een kloppartij ontstond, waarbij één der douane beambten twee tanden uit den mond werden geslagen. De vechtenden rolden uit de bus en zet ten buiten met schietwapens hun twist voort. Op h :t geknal kwam de politie van Goirle te hulp Eindelijk, na een hevig vuurgevecht, slaagde men er in drie smokke'aars te arresteeren, ter wijl de anderen op de vlucht sloegen. Het gevecht verwekte groote con sternatie in het dorp. De autobus was zwaar gehavend, terwijl de daarin aanwezige smokkelwaar in beslag werd genomen. Verduistering ie Lelden. fn een vergadering van het college van regenten aan het Centraal Isra ëlitisch Wees- en Doorgangshuls te Lelden heeft het dagelljkich bestuur naar .Het Volk- meldt, mededeeltng gedaan van het opzienbarende feit, dat de penningmeester der stichting de heer V. zich aan ernstige fraude ten nadeele van deze inrichting heeft schuldig gemaakt. Het Is gebleken, dat de penningmeester het geheele bezit der stichting tot een bedrag van ongeveer fllO OOO ten eigen bate heeft aingewend. ABONNEERT U OP DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3