1 i m vu ilt mm in ,MATA HAR1" Witte Bioscoop. WAALWUKSCHE ONTWIKKELINGSCLIB. Dr. H. H. KNIPPENBERG „Het Dri koningenfeest in Kunst en Traditie" Vrijdagavond 8 uur in de r' No. 103. Woensdag 28 Dec. 1932. 55e Jrg. TWEEDE BLAD. t./m. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 29 DECEMBER. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 28 Dec. 1932. Examen. Aan de R. K. Universiteit te Nij megen slaagde voor het candidaais- examen rechten mej. Anny v. Eupen aldaar. Benoeming. De heer H. v. Helvoirt is thans vast aangesteld als adjunct-boekhouder der Centrale Administratie der Gemeente bedrijven. Tot nog toe was de heer v. Helvoirt als zoodanig werkzaam in tij- delijken dienst. Bioscoop-commissie. l)e heer H. Wiesman alhier is door B. en W. herbenoemd tot lid der Bios coop-commissie. Kerst-uitvoeringen. Het gebruikelijke volks-matiné der liedertafel „Oefening Vermaak" was zeer druk bezocht en 't uitgebreide programma had een goed succes, zoo wel wat de koornummers als de soli betreft, die door de heeren: Gerrit van der Ven, P. van Ree, Jo Burmanje en Jan van der Ven werden gegeven. Het koorwerk „Zegepraal" van Brands- Buys vond onder goede leiding van dhr. Gerritsen een uitstekende vertol king met een daaraan evenredige be langstelling van 't publiek. Des avonds gaf de liedertafel voor hare leden een goed bezocht bal, waar het recht prettig toeging. De Christelijke Zangvereeniging „Hallelujah" gaf Maandagavond in de Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen on der directie van den heer van der Kolk bare gebruikelijke Kerst-uitvoering, die in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten; zoowel de koornummers als de soli kwamen uitstekend tot hun recht en vonden groote waardeering bij de vele aanwezigen. De heer van der Kolk had met z'n geoefende schare een welverdiend succes. De beide bioscopen hebben deze feestdagen goede zaken gemaakt; het was er zeer druk en men roemde de gegeven films. Op Maandag 2 Januari, 's avonds 87« uur sal een lesing houden over in de Zaal Hotel VerwieI. Piaatsbespreken bij Fa. Wed. ENTRÉE II.— TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn. Telefoon 116. Kerstgaven. Van een onbekenden gever ontving de St.Vlncentius-vereenfging alhier tien gulden en van een bakker h er ter stede 70 brooden, Belasting en Vergunningsrecht. De rpsontvanger vestigt er de aan dacht op dat ter vermijding van ver volgingskosten uiterlijk den 5en Jan a.s. nog afbetaling kan plaats hebben van Grond, en Personeele belasting 1932, alsmede der eerste twee zesde gedeelten der Belastingen naar Inko men en Vermogen, waarvoor de aan slagbiljetten gedagteekend zijn in de maand October 1932. Tevens zal het vergunningsrecht ad f 5.— voor de Bedrijfsver gunning in zake de Tabakswet omstreeks 15 Januari a.s. moeten betaald zijn. Na voormelde data wordt met de vervolging aangevangen en heeft mtn het dus aar» zich zelf te wljien dat vervolglngskosten wotden gerekend. Mocht geen prijs meer worden ge steld op de verleende Bedrijfsvergun- ning, clan moet dezer dagen hiervan nog intrekking gevraagd worden, anders is men het recht ad f 5.— verschu! digd. Degenen die willen mee werken aan de candidaatstelling voor de Tweede Kamer in de R.K. Kiesvereeniging moeten zich vóór 1 Januari als lid opgeven. Stelt dat nu niet uit, want later ziilt ge er spijt van hebben, maar dan is het te laat. Geeft U direct op bij een der Bestuursleden. Crisisinvoerwet 1931. Schoeisel en leestklaar schoenwerk. De minister van oeconomische zaken en arbeid, gezien artikel 6, tweede lid, van het Kon. besluit van 28 September tot tijdelijke beperking van den invoer van schoeisel en leestklaar schoen werk, heeft de in voormelde bepaling bedoelde hoeveelheid, waarvoor als nog toewijzing zal worden verstrekt, vastgesteld op 25 pet. van de hoeveel heid, waarop de aanvrager overeen komstig de bij voormeld besluit ge stelde regelen ten hoogste aanspraak kan maken. (St.ct.) DRUNEN. Heden 'Woensdag 28 Dec. zal in de zaal der Jongens-Congregatie een uitvoering worden gegeven voor Dames en Heeren. De Damestooneel- vereeniging en de Harmonie zullen zich alsdan doen hooren. De entrée is zeer laag en komt ten bate van de St. Elisabetsvereenjging. Op den Tweeden Kerstdag werd door de Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", gevestigd bij den Heer A. v d. Geld, de eerste uitvoering ge geven, welke goed geslaagd mag heeten. De Voorzitter, de heer G. Elshout, sprak een openingswoord. Het Mannenkoor bracht onder leiding van den heer Kitselaar verschillende nummers ten gehoore en uit de uitvoe ring daarvan kon men opmerken dat er met groeten ijver gestudeerd was. Als humoristen traden op het duo Joe en Nelli uit Utrecht, die met hun prachtig repertoir de lachspieren in beweging brachten. De heer Kitselaar dankle tenslotte de talrijke aanwezigen voor hun sympathie en groote opkomst. Spr. dankte ook de humoristen. De heer Rosenboum begeleidde den zang op de piano. De zangvereeniging kan met vol doening op deze goed geslaagde uit voering terugzien. Op Zondag 8 Jan. om 6 uur zal door de Handboogschutter!] „Constan- tiaa een uitvoering worden gegeven In de groote zaal bij den heer Th. Elshout. De alombekende gemengde Oister- wljksche tooneelvereeniging zal haar medewerking verleenen. Opgevoerd zal worden „De prijs van het geluk" van J. Steijns en J. Grosveld en „Een mal geval". Een schitierende avond staat ons wederom te wachten. Maandag 2en Kerstdag had op de Meisjescongregatie alhier een leest- vergaderir.g plaats ter huldiging van een gouden jubilares, nl. Mej. Johanna Klerks. Bij den aanvang om half zes was de groote zaal met belangstellenden gevuld. Aanwezig waren de Z Eerw. heer directeur pastoor Qoossens, de Wel- Eerw. heer kapelaan van Velthoven, de Eerw. Moeder Overste met Eerw. Zusters en het bestuur der congregatie. De jubilaresse was de eereplaats toe gewezen, immers, haar gold dit feest. Na het clublied werd een toepasselijk jubellied gezongen door de zangver eeniging der congregatie. Dooreen der leden werd een toespraak gehouden onder aanbieding van een prachtig ingelijst diploma. De Z.Eerw. hr. direct, feliciteerde ver volgens de jubilaresse met haar gouden jubilé. Spreker prees haar als Ijverige congreganiste, door het altijd bijwonen der geestelijke oefeningen in de con gregatie, haar deugdzamen levenswan del, waardoor zij steeds een sieraad was geweest der congregatie en een voorbeeld voor hare medeleden. ZEerw. hoopte dat zij nog vele jaren onder de leden d r congregatie moch! behooren en verzekerde haar dat de H Maagd die zij vijftig jaar zoo trouw had ge dieod, haar zou bijslaan ia alle om stardigheden des levens maar vooral in het uur des doeds, om met haar voor eeuwig vereenigd te zijn in den Hemel. Vervolgens werd door de tooneU vereeniging opgevoerd „Het slerreije van Bethlehem", tooneelspvl in drie bedrijven, door jans, onder regie van den heer Kuljs,^ De veitoiktr g van 'Ut mooie tooneel- stukje was in alle opzichten prijzens waardig, getuigde van ernstige studie en vond een aandch'.ig en dankbaar gehoor. Daarna werd een zeer prachtig duet gezongen met toepasselijke woor den. Na 5 fl )0p dankle de Z.Eerw. directeur de ac;ricen voor haar accuraat spel, eveneens dankte bij de zangvereeniging en alten die hadden medegewerkt aan de organisatie van dit goed grslaagde feest. Uit naam der jubilaresse, die te zeer onder den indruk verkeerde, dankte spreker alle werkende leden yoor de buitengewone eer die haar werd aangedaan en alle aanwezige* voor de belangstelling. Vervolgens weid aan alle aanwezigm koffie met speculaas geserveerd, fat dankbaar werd aanvaard Na nog >'eo kort gezellig samenzijn gingen ïtlen zeer voldaan huiswaarts. De competUie-wedstrij: die 2e Kerstdag gespeeld werd tu/schen de Sporters I Drunen en de V;ljmen- sche B ys 1 uit Vlijmen werd na een heftigen strijd die lang onbeslst bleef gewonnen door de Sporters ahler met 2-1. Zondag 1 Januari z*' wederom een schaalcoilecte worden gehouden onder alle H. Missen in di R.K. Kerk alhier, eveneens in de Protest. Kerk onder den dienst aldaar. Tusschen de voetbalclub V,J. C. congregatie alhier en de club van het Jongenspatronaat te Nieuwkuljk werd op 2en Kerstdag alhier een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld die zeer verdiend gewonnen werd door V. J. C. met 6-3. Op den 2en Kerstdag speelden de Sporters II alhier een competitie, wedstrijd tegen Sparta te Boxtel, die eindigde met gelijk spel 2—2. DRUNEN. In de raadsvergadering van gisteravond werd besloten de grondslag der biljartbelasting te stellen op f 25 inplaats van f35.— Met 9—2 stemmen werd besloten niet toe te treden tot het streekplan „De Meijerij". De heer H. Mlmpen werd heikozen als lid van het Burg. Arm bestuur, terwijl in de vacature Robben benoemd werd de heer A. Brok. Tot Secr-penningm. die voortaan geen lid van het Burg. Arm. meer zal zijn werd de heer M. van Huiten benoemd. Het voorstel van B en W. tot het dempen der putten in den Baardwijk- schen Overlaat, werd aangenomen. Door deze werkverschelfing zal er gedurende 4 maanden werk zijn voor 24 menschen. OUDHEUSDEN. Openbare verga dering van den Raad dezer Gemeente te houden op Woensdag 28 December 1932 des voormiddags 11 '/2 uur. Agenda; 1. Ingekomen stukken: a. Proces-verbaal van kasopnemlng bij den gemeente-ontvanger. b. Besluit van Ged. Staten waarbij goedkeuring verleend werd aan 't raads besluit tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1932. c Brief van Ged. Staten betreffende wijziging der jaarwedde regeling van burgemeester, secretarissen en ontvan gers in verband met ambtswoning. d. Besluit van Ged. Staten waarbij de gemeente-rekening over 1931 wordt vastgesteld. e. Nota van aanmerkingen van Ged Staten op de gemeente-begrooting voor 1932. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hei aangaan van een rekening courant overeenkomst met de Bank voor Nedeflaiicische Gemeenten voor 1933 met een crediet van f5000 3. Qoedkeurlng rekening over 1931 en begrooting voor 1933 van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van P. de Baalj en A. Klijn. Door Burgemeester en Wethouders worden voorgedragen: Vacature P. dc BaaljP. de Baalj et» J. Brok. Vacature J. A. Klijn: J. A Klijn en H. Pulles. 5. Verleenen van medewerking tot de totstandkoming van het streekplan „De Mtyerlj". 6. Vaststelling der pachtprijzen van de perceelen „Doryschhoef" en „De Red". ELSHOUT. Op Eersten Kerstdag om 6 uur kwamen talrijke belangstellende in de zaal dzt jongens Congregatie bijeen, ter bijwontng van een uitvoering. De Eerw He;r Kapelaan Oiihdeman sp ak een welkomswcord O. der leidiig van den heer J. Me,'ks werden door Ge Harmonie een paar nummers tes beste gegeven Daarna werd door de Tooneelvereeniging het vier-bedrijv'ge tooneelstuk „Offerande" van J Qosveld voor het voetlicht gebracht. „Offeraide", waarin 'n zeer mooi gegeven is ui gewerkt, stelt aan de acteurs ieel wal hoogere eischen dan de meeste stukken die, niettegenstaande het feit dat er In de Matste jaren heel wat beiers is. toch nog steeds het mer u blijve» vormen van gewone dorpsuit- voertigen. D.' diyerse rollen werden goed ver- toito en werden tot in de finesses vfgorgd. Wij zouden de spelers te kat doen indien wij het door hen ^presteerde zonder meer voorbij gin gen, want aile spelers gaven zich geheel en vertolkten hun rollen uit stekend Wij hebben voor allen veel lof en bewondering. De tooneelveree niging heeft knap werk gebracht Vermelden wij nog dat de pauzen tusschen de bedrijven goed werden gevuld door de zangvereeniging die onder leiding van den heer Kitselaar een paar mcoie nummers liet hooren, waarbij wij afzonderlijk willen noemen de solo van C Verhoeven en het kwartet, de heeren Verhoeven, Klerks, Klljn en Rombouts. VLIJMEN. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag, 27 December 1932 des n m. ten 7 uur ten Raadhuize der Qemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Machtiging -|an Burgemeester en Wethouders tot het houden van de gewone verpachtingen en verhulingen over 1933. 3. Wijziging van de verordening regelend het Agentschap der Arbeids bemiddeling met ontwerp van Burge meester en Wethouders. 4. Herbenoeming van den Corres pondent tot Agent der Arbeidsbemid deling. 5. Herbenoeming aftredend lid der schaarcommlssie. 6. Herbenoeming aftredend lid Bur gerlijk Armbestuur. 7. Ontwerp besluit van Qed. Staten tot herziening van de jaarwedde-rege ling van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger In verband met beschikbaar stelling eener woning. 8. Verzoek om vergoeding van reis kosten voor schoolgaand kind met voorstel van Burgemeester en Wet houders. 9. Toetreding streekplan de Meijerij 10. Wijziging voorstel presentiegeld raadsleden met voorstel van Burge meester en Wethouders. 11. Voorstel van Burgemeester en Weihouders tot wijziging der veror- dening regelend de Winkelsluiting. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarvetkla- ring van de woningen plaatselijk ge merkt B 197, 197a en 198. 13 Ontwerp van wet tot vereeniging van de gemeenten Vlijmen en Nieuw kuljk. 14. Bespreking rooien bandhoul van particulieren voor werkverschalfing. 15. Herhaalde besprtklng bijdrage stierenvereeniging. 16. Wijziging begrooting 1932. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" alhier gaf j.l. Maandag avond in het Ned. Herv. Kerkgebouw haar aangekondigde uitvoering. De be langstelling was groot en we mogen gerust zeggen dat de uitvoering bijzon der geslaagd is, zoowel wat betreit de afwerking van bet rijk voorziene pro gramma als de finantieele uitkomsten, welke, naar wij vernemen na aftrek der gemaakte onkosten aan bet plaatselijk crisis-comité zullen worden afgestaan. Het programma werd vlot afgewerkt en dat onder de eminente leiding van tlircclcux» dtir. Ally Llirist uit Capelle, ijverig was gestudeerd, bleek uit de wijze waarop elk der nummers ten gehoore werd gebracht. Dat de aanwezigen hadden genoten bewees bet luid applaus na elk der nummers. Een woord van dank aan dhr. Christ voor zijne uitnemende leiding is wel op zijn plaats. A.s. Zaterdagavond 7 uur zal in de Geref. Kerk alhier Oudejaarsdienst worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. 'J. C. Hagen. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den Raad dezer gemeente, te hou den op Vrijdag 30 December '32, des namiddags 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling verordening rege lende het verhaal van pensioen bijdragen op dc ambtenaren in dienst der gemeente. 3. Regeling bezoldiging haven meesters 1933. 4. Benoeming gemeente-opzichter. 5. Benoeming leden Commissie tot Wering van schoolverzuim. 6. Benoeming lid Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs. 7. Mededeelingen. CAPELLE. De Cc.öp Productie- en Consumptievereenlgirg „Ons Belang" voor Sprang—Capelle en omstreken, hield In de zaai van den heer J Treffers aan het Bruggetje te Vrijhoeve- Capelle een algemeene ledenvergade ring onder leiding van haar voorzitter den heer H. Boer. Nadat de voorzitler deze bijeen komst geopend had, kreeg de secre taris-pennin meester de heer A. Blom, gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren A Blom en K. Rosenbrar.d werden herkozen en namen onder dank zegging voor het In hen gestelde ver. trouwen hun herbenoeming aan Vervolgens werd de verkiezing van drie commissarissen wegens periodieke aftreding van de heeren J. Kraak, A de Bruijn en Adr. Verhagen, aan de orde gesteld De aftredende leden J. Kraak en A. de Bruljn werden her kozen, terwijl In de plaats van den heer Adr Verhagen gekozen werd de heer Adr. Wagemakers. Een commissie tot nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester over het afgeloopen vereenigingsjaar werd gekozen, waarna het vijf- en de vergadering na aihandeii g van Coöperatiev Het aantal tewerkgestelden bij gemeentelijke werkverschéff ng bedroeg in de afgeloopen werkweek 42. Het bouwen van een woonhuis in de Nleuwstraat, voor rekening van den heer C. M. Klootwijk, aldaar Is onderhands opgedragen aan Qebr. Spierings. Onze dorpsgenoote mej, M. Arts, zal 1 Jan. a.s. den dag herdenken, dat het 12'/a jaar geleden is, dat zij in het kleermakersbedrijf der firma L. Schrauwers Mz. te Kaatsheuvel in functie trad. Ongetwijfeld zal deze dag voor haar niet onopgemerkt voorbij gaan. Het le elftal onzer voetbalver- eeniging Excelsior speelde 2en Kerst dag voor de 3e klasse N V B. een thuiswedstrijd tegen Oisterwijk I, welke weastrijd door Excelsior met 2—1 gewonnen werd. Het 3e elftal won met 31 van R W.B. 4 voor de competitie B.V.B. 2e klasse. De postduivenvereniging „de Luchtvaart" hield j.l. Maandag, 2en Kerstdag, in haar clublokaal bij mej. wed. A. v. d. Haart, aan de Nteuwe- vaart een onderlinge postduiven—ten toonstelling, die uitstekend geslaagd is en waarbij als keurmeester optrad de heer J. v. d. Avoirt uit Oosterhout, die geen gemakkelijke taak had, doch zich lot teders tevredenheid hiervan gekweten heeft. De volgende inzenders haalden met hun duiven, verdeeld over 5 atdee- lingen de achter hunne namen ver- melde prijzen E. Haverhals een le, 3e, 6e en een eereptijs, H. Dekkers een le, 2e, 3e, 5e en een eereprijs, J. v. Doornik een le, 2e, 6e en twee 7e prijzen, C. Ver hagen een le, 7e, 9e, 10e prijs, O. Treffers, een le en 2e prijs, A. Zwart een 2e piljs, A. Klootwijk een 3e, twee 4e en een 7e prijs, H. Rozenbiani een 3e, twee 4e en een 11e prijs, A. Versteeg een 4e, 6e, 8e, en 10e prijs, W. Versteeg een 5e en 6e prijs, C. Rosenbrand een 8e, P. Vethagen een 9e L. de Haan een 10e prijs. De tentoongestelde duUen mochten zich den geheelen dag in een leven, dige belangstelling verheugen. ln de Ned. Herv. Kerk alhier werd Maandag 2en Kerstdag onder lei ding van het personeel der Ned. Herv. Zondagschool met de kinderen het Kerstieest gevierd, dat door verschil lende ouders en andere belangstellen den werd bijgewoond. Met het zingen van Ps. 98 vs. 2 en het lezen van Lukas 2 vs 1—14 werd deze bijeenkomst geopend, waarna de heer Joh. Rosenbrand in gebed voor ging De heer Q. Koenen behandelde daarna met de kleinen de Kerstgeschie denis terwijl ter afwisseling de ge leerde Kerstliederen gezongen en de kinderen onthaald werden op versna peringen. Enkele jongens en meisjes zegden grootere en kleinere Schriftgedeelten op, terwijl ook nog een tweeial Kerst liederen op werkelijk aardige wijze het eene door drie het andere door zes meisjes werd gezongen. Nadat deze Kerstfeestviering door den heer Joh Rosenbrand met dank gebed was beëindigd, bracht de heer O. Koenen in hartelijke bewoordingen dank aan allen, die op eenigerlei wijze aan het welslagen van deze Kerstfeest- viering hadden meegewerkt en spoorde de ouders aan hun kinderen het onder richt op de Zondagschool te doen volgen. Hierna kreeg ieder der kinderen nog een boekje als aandenken, benevens wat lekkers. WASPIK. Op Donderdag 29 Dcc. as. des avonds haif acht zal in het Pdtionaa'Sgebouw de 3eOntwikkclings- avond worden gegeven, waarbij zal worden gespreken over „Christus Koningschap en ds tegenwoordige t^d." Op 3 Januari a s. zal in de Har- moniezaal van den Heer A. van lersel de K.R.O -film worden vertoond, des namiddags voor de kinderen en des avonds voor volwassenen, Van 12 tot 15 Januari as. za1 door een Eerw. Pater Capucljn een triduum worden gegeven voor meisjes uit deze parochie. De H. Missen zijn ln de week voorloopig vastgesteld op 7 uur en VU uw- Op den len en 2en Kerstdag gaf de Tooneelvereeniging „Entre Nous" haar eerste Winterultvoering in de zaal van den heer H van lersel- Op belde avonden was de zaal flink bezet. Opgevoerd werd het blijspel in één bndtijf „De Leugenharon" en het legendespel in 3 bedrijven „De schamele straatzanger en het mirakuleuze Lieve- vrouwke". Beide stukken werden zeer mooi opgevoerd. Een bijzonder woord van lof komt voorzeker toe aan den jongenheer A. van Velthoven die in zijn rol als schamele straatzanger door zijn schitterend spel de aanwezigen wist te boeien. Men schrijft ons uit Waspik 25 Jarig beslaan der C Z te Raamsdonk. Woensdagavond 21 December 1.1. werd in de groote Harmoniezaal te Waspik bij den Heer H. van lersel twintig jarig bestaan der toomzuivelfabriek Nooit eenige huishoudelijke aangelegenheden gesloten werd. Gedacht" feestelijk te Raamsdonk (Dorp) herdacht. Het Bestuur had n 0

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5