Nieuws uil KaatsbeDrel. tartol io I Blad. Verloop Inboedel. publiek verkoopen gemeend, de bijeenkomst te moeten laten geginnen met een gemeenschap, peüjken maaltijd, waaraan alle leden zouden deelnemen. In meerdere plaatsen is zulks niet mogelijk. In Waspik bleek dit echter wel het geval te zijn. Toch is het geen kleinigheid, in zoo'n plaat9 te zorgen voor een diner van bij 240 personenEn alles was keurig in orde. Vlugge bediening, ruimschoots voldoende en wat het voornaamste voor de deelnemende leden was, uitmuntend bereid. Na den maaltijd bracht de ondervoorzitter, de voor- zitter was helaas door ongesteldheid verhinderd—eenige belangrijke feiten van de jubileerende vereeniging in herinnering. Daarna sprak de heer Vos, voorzitter van den Brabantschen zuiveibond, die de leden wees op de voordeelen van samenwerking en hen er aan herinnerde, op welke wijze zij hun fabriek krachtig kunnen steunen. Vervolgens vertelde de heer Janse secretaris van den Brabantschen Zui veibond, een en ander van de ge schiedenis der coöperatieve Zuivelbe reiding er daarbij tevens op wijzende hoe de toestand thans zou zijn zonder coöperatieve Zuivelfabrieken. Hierna werd de film van den Alg. Ned. Zuiveibond vertoond De Rijks- zuivelconsulent, de heer Tonkes Struif sprak naar aanleiding hiervan over het keuren der melk op de meikont- vangst, de bereiding van boter in de fabriek, het nut van contrólevereeni- gingen enz, De leden kregen vele nuttige wen ken. Met het afdraaien van enkele aardige films werd dit bijzonder goed geslaagde feest geëindigd. RAAMSDONK. Bij den landbouwer J. C. v. S. is dezer dagen een koe ge storven, die lijdende was aan mond en klauwzeer. Het cadaver is onder politietoezicht begraven. De Harmonie St. Bavo gaf met 2en Kerstdag in 't St. Leogebouw een goed geslaagde muziekuitvoering, af gewisseld met voordrachten. De groo- te zaal was tot in alle hoeken gevuld. Alle muzieknummers werden zeer verdienstelijk uitgevoerd onder leiding van den directeur Q. van Loon. Ook de voordrachten vielen zeer in den smaak bij de aanwezigen. Bij de werkverschaffing waren in de afgeloopen week te werk gesteld 72 arbeiders, gesplitst als volgt: 65 aan de afdamming van het Ramgat door het Waterschap „De Gecombi neerde Aanwassen" en 7 aan de ver hooging der Dongekade door de be trokken waterschappen. RAAMSDONKSVEER. De heer C. J. van den Kieboóm heeft ontslag geno men ■•l'1; l'/l Vin linn Popn 'In- ff n tv, n »t te Raamsdonk. -- Door de gemeentepolitie is pro ces-verbaal opgemaakt tegen zekere R., die dezer dagen thuis de boel stuk heeft geslagen. GEERTRUIDENBERQ. Tol s?cre tarls van de Commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs Is be noemd de heer O. A. van Alphen alhier. Het Bestuur der R.K, Kiesver eenlging wenscht alle ingezetenen van Geeriruldenberg er nog eens met na druk op te wijzen, dal shell's zij, die vóór 1 Januari 1933 lid zijn, In de Kicsvereenlglng kunnen mee stemmen Wie dus wil medewerken aan candi- daatstelllng enz. en als lid zijn ontslag genomen heeft, moet zich dus voor 1 Januari bij hel bestuur weer aanmelden Waarschijnlijk zal 4 Januari een ver. gadering worden gehouden. 10 aan wezige leden kunnen een candldaal stellen voor de Tweede Kamer. Ook kan men buiten de vergadering een candidaat stellen, maar dan worden 25 handteekeningen verelscht. Tweeden Kerstdag had in het Evangelisatiegebouw Immanuel alhier een Kerstviering plaats voordekinde. ren van de Zondagschool evenals vorige jaren berustte de leiding weder om in handen van den heer Modderaar hoofd der school te Raamsdonksveer. Mej. Oosterling, eveneens uit Raams donksveer, hield een Kerstvertelling, welke bij de kinderen zeer In den smaak viel. Door de kinderen werden enkel e Kerstliederen gezongen, terwijl na ifljop de kinderen en de andere aanwezigen werden getracteerd. De kinderen van de Zondagschool ont vingen tevens een Kerstgeschenk. Donderdag jl. werd door Dr. van Steen voor de Ver. „Tot Nut van het Algemeen" in de zaal van hotel Centraal een lezing gehouden met lichtbeelden over de toestanden in Sumatra. Deze zeer leerzame lezing werd door het talrijk aanwezige publiek met belang stelling gevolgd. De mannelijke ingezetenen dezer gemeente, geboren in 1914, moeten zich ter Inschrijving voor den dienst plicht aanmelden ter gemeentesecretarie op Woensdag 4 Januari 1933 des voormtddags van 9—12 uur. Door de gemeente-politic werd tegen een autobestuurder procesverbaal opgemaakt wegers roekeloos rijden. In het Evangeliesattegebouw Immanuel zal Zaterdag a.s. des nam. zes uur de verhurine «ui zitplaatsen plaats vi..uen. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zaterdag a.s. des nam. half zeven voor te gaan de heer van der Kolf. DUSSEN. Zaterdagavond j. 1. hadden de Gebr. B. uit Hardingsveld het ongeluk door slippen in den ge vaarlijken bocht aan de Dusschensche Baan met hun luxe auto in het vrij diepe water terecht te komen. De beide inzittenden konden zich gelukkig redden en kwamen met den schrik en natte kleeren vrij, Met behulp van de direct aanwezig zijnde kraan en takelwagen van de Graaffen Co's automobielbedrijf, werd de wagen spoedig en onbeschadigd op den weg gebracht en opgesleept naar de Fordgarage van de Graaff te Meeuwen, waar onmiddelijk de motor gedeeltelijk werd gedemonteerd en van water en modder ontdaan, geheel nagezien en weder op gang gebracht, zoodat de drenkelingen iets voor middernacht hun reis konden vervolgen na hun volle tevredenheid te hebben betuigd voor de snelle en accurate bediening. ST JOACHIMSMOER. De R.K. Vuet- balvereeniglng Blauw-Wit won 2en Kerstdag haar competitiewedstrijd tegen RK. T. V. V. te Tilburg met 2-1, gespeeld in de 3e klasse. Zij is tot neden een ernstige mededingster naar het kampioenschap in deze klasse van den R K, Voetbalbond. 2en Kers dag gaf deTooneelclub haar eerste winteruitvoering in calé Maas. Opgevoerd werden „Degefopla Duivenmelker" een blijspel in twee bedrijven en het bekende tooneeistuk „Ue vloek eener Roeping." Met vol. doening mag T. O. G. op deze uit voering terugzien. Zoowel het blijspel, door een 5 tal jeugdige dilettanten opgevoerd, die voor het eerst op de planken kwamen als 't heusch niet gemakkelijke toonee) spel werden op uitstekende wijze ver tolkt. De hoofdrollen van Manders en z'n zoons Henk en Willem werden keurig gespeeld. Het applaus was ook ien volle verdiend. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 27 Dec. 1932, De totale uitslag van de club competitie bij de damvereenfglng V.D. waarvoor 9 partijen werden gespeeld is; A. de Graag 17, A. Deurloo 16 J. Pellekaan 13, C. de Joode 12, Ger. jonker 10, C. Bax 8. Swagemakers 6, J. Deurloo 4, G. Jonker 3 en A. Fitters 1. Voor de jongelui der Chr. Knapen vereeniging en Jongensclub werd j t Zaterdag een filmavond gegeven. Ver toond werden o.m. het verblijf In de jongenskampen, waarbij de heer H. Vgs een toelichting gaf. Gedurende deze bijeenkomst werden ae jongelui voiop onthaald. Bij den vriendschappelljken wed strijd tusschen HE.C, uit Waalwijk en Longa alhier had een speler der laatste het ongeluk een been te breken. Direct was Dr. v. G. ter plaatse om hulp te verleenen. Door dit ongeval werd de wedstrijd btëindigd, met als stand 2—1 voor Longa. Het Kerstfeest der Zondagsschool Ned. Herv. Gem. werd opgeluisterd door de Chr. Zangvereen. Crescendo. Hoewel deze nog slechts kort bestaat, werden de zangnummers prima ten gehoore gebracht. Het feest voor de jeugd had zijn gewone verloop, evenals dat van Donderdagavond in de Geref. Kerk. De cantate in de vroegmis met Kerstmis gezongen en 2en Kerstdag na het Lof door het zangkoor herhaald, werd keurig gezongen en mocht zich dan ook in aller belangstelling ver heugen. Wegens opheffing van 't kantoor der dir. belastingen komt de ontvanger de heer M. J. van Riet op pensioen, waarna hij zich gaat vestigen te Vught. Gedurende zijn werkzaamheid alhier heeft hij zich doen kennen als een hoogst voorkomend ambtenaar, zoodat we hem noode zien vertrekken. En dat hij zeer gezien was bewijst zijn lid maatschap van den gemeenteraad en van het college van regenten der Godshuizen. Van harte wenschen we hem toe dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust moge genieten. Kaatsheuvel, 27 Dec. 1932. Loonactie neemt scherpe afmetingen aan. Van arbeiderszijde deelt men ons mede Dezer dagen vergaderden de vertegenwoordigers der arbeiders andermaal met het personeel van de Fa. P. H. Vloemans. Daar naast de olficieele o.m. ook door deze fa. toe- gepaste loonsverlaging er reeds ge- rulmen tijd door een aantal arbeiders van deze fabriek alle reden is om ernstig bezwaar te maken tegen de slechte eindloonen, er bovendien in sommige afdeelingen gebrek aan werk is en de fa. nog steeds nieuwe en vreemde arbeidskrachten binnenvoert, zoo laat het zich begrijpen dat op deze vergadering met algemeene stem men (schriftelijk) is besloten om indien de fa. zou weigeren de billijke ver- angens van het personeel in te willi gen, de hoofdbesturen te verzoeken onverwijld het ultimatum te stellen. Het bestuur der plaatselijke R. K. Patroonsvereentging is van een en ander verwittigd, met het verzoek om een onderhoud op korten termijn, Ook heeft er een personeels vergadering plaats gehad van de arbeiders der Fa. Wed. C Steenbergen, scboenfabrikante alhier. De opkomst was zeer goed. Na eerst in details een onderzoek naar de arbeidsvoorwaarden te hebben ingesteld, werd met alge meene stemmen besloten om zoo spoedig mogelijk te bevorderen dat een contract zal worden afgesloten, dat naast het voor de schoenindustrie gangbare loon ook de onderscheiden emolumenten, als kindertoeslag, vacan. tie e.d. zulten worden geregeld. Ten aanzien van meer algemeene loonactie ter plaatse staat het momen teel zoo, dat de hoofdbesturen der Chr. en Kath. Arbeidersorganisaties niets onbenut hebben gelaten om het loongeschil tot een bevredigende op lossing te brengen. Gezien den toe stand van zaken rest deze besturen geen ander middel dan het uiterste n.l. de betrokken arbeiders voor te stellen het nemen eener beslissing om den arbeid al ot niet te onderbreken met de gevolgen van dien, waarvan de verantwoording langs de besturen en hun leden heengaat. Steeds meer uitbreiding (Van arb.-ztjde) Na de verschillende uitbreidingen van diverse schoenfabrieken, kunnen we thans weer melden dal de Fa. caaren Brekeimans hare schoenfabriek aanmerkelijk gaat uitbreiden. Alles wijst er op dat hei met den toestand In hel algemeen in goede richting gaat. Laten de arbeiders beseffen hun organisatie aldoor te versterken en zorg te dragen in staat te zijn nun toekomend dee rechtmatig te vorderen. Mededeeling 2en Kerstdag heeft de plechtige opening en inzegening plaats gehad van het nieuwe voeibatterrein der R.K. vereeniging D.E.Sin tegen woordigheid van Mgr. Völker en burgemeesier J. L van Besouw. Des avonds had de lustrum.uitvoe. ring van Bei Canto plaats, n.l. de opvoering van het Kerst-oratorium „Emmanuel". Eerst heden bereikten ons de uitvoe rige verslagen, die wij tot ons volgend nummer moeten uitstellen. Euphonla De opvoering van „De Boemel Baron" vaa Pordcs Milo en H. Halter muziek van W. Kollo, op Tweeden Kersidagavond in Euphonla, is een volkomen succes geworden, ondanks het fett, dat een aadere gelegenheid ter plaatse, eveneens een programma bood. Er Wos lettërfi.ï geen pjaaisje onbe zet, zoodat veler, met een staanplaats genoegen moesier. nemen. Nog te weinig, weet met publiek van een tijdigen voorverkoop van kaarten te profiieeren, met het gevolg, dat men bij .aankomst een desillusie rijker wordt. Als „Pro Arte" voor het voetlicht komt, is het publiek overtuigd, waar voor zijn geit te krijgen. Dit accen iueert zich scnerp, in een steeds tal rijker pu jlttk. Hier, ook geen teleur stellende pompeuse reclamecampagne vooraf, dcch esn bescheiden, zakelijke annonce, geheel in de lijn, van de even eenvoudige figuur van oen leider van het ensemble, de Heer Jules Juisam. „tn der BescTa^kung zeigt sicn der Meisiei". We mogen dit vrijelijk op net ensemble ,Pro Arte" toepassen, want v/at zij te genieten gaven, was zonder ov tdrijvtng meesterlijk. De Heer W. Jc kers in de rol van Musch alias Baro Alex van Grimmel, is in staat om vin neele zaal voor afbraak klaar te leggen. Er ls onbe daarlijk gelachen, herniate zelfs, dat wij bijwijlen de pulando, jammer genoeg, niet meer 'tonden volgen. Aanbeveling zou het wel verdienen, dat sommigen zich, v\er ten gerieve van hunne medehoorc^rs, van over tollige prstaanvallen onthielden. De tijnste humor, ontgaat om juist tn die momenten. Het geheel is een allrr koddigste verwikkeling, die zoowel aan spelers, als publiek, de grootste Inspanning vraagt, daar de eene actie ie andere, in tempo dreigi te overtrtiten. Alles te zamen, een vlot gespeelde operette, met een zeer humorisnscheri tendenz, waardoor het mu ikate gedeilte. op voortreffelijke wijze - verzorgd door Mevr. van Rooij-Warcquiers en haar orkest, jammer genoeg, wel ietwat aan attentie inboette. Het ensemble werd na het tweede bedrijf, wel verdiend, met bloemen gehuldigd. Een aardige geste van tet bestuur, die de volledige instemmu-g van het publiek had. Voor Vastenavond, staat de operette „De Dollar-Prinses" op 't programma, die op het stuk van costumeering, sommigen meer zal bevredigen, dan ditmaal het geval is geweest. Ook op dn gebied, behoort nochtans de maatstat van de gave des onder scheids te worden aangelegd, teneinde door onbevoegd oordeel geen ver keerden Indruk te vestigen. Wielerclub. Maandag 2en Kerstdag hield de Wielerclub Kaatsheuvel haar kampt- oensrit van 1932. De rijders werden tiiervoor In twee klassen ingedeeld. Het traject Hip over Kaatsheuvel (Horst) Waalwijk, Nteuwknijk, Helvoirt, Udenbiut, Loonopzand, Kaatsheuvel. AfstanJ 43 KM. Er werd om de 2 minuten gestart op eigen kracht. Om 1.30 werd bij café de Wed. J. van Berkel het eerste vertrek sein gegeven. Door de renners werd er direct een flmk tempo ingezet. Een tweetal renners moest wegens ongesteldheid en pech dtn wedsirljd staken. De uitslag van den wedstrijd was als volgt; 1. G. van Boxtel 1.18.40 uur, 2. Pruimboom 1 20 uur, 3. A. Zijlmans 1.21.31 uur, 4. P. Zijlmans 1.22 uur, 5 Nouwens 1.22 24 uur, 6. P. Zijlmans 1.22 51 uur, 7. G. v, d.Kaa 1.23 55 uur. Klasse B. 1. Van Wanrooij (Berkdijk) 1.26.55, 2. J. v. Broekhoven 1.31.03 uur, 3. J. v. Berkel 131.45 uur en 4. Vera 1 32.30 uur. BINNENLAND. Mr. dr. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg. f Op 59-jarigen leeftijd is op den eersten Kerstdag nadat hij nog kort tevoren in schijnbaar volmaakte gezondheid het Kerstfeest in de Groote Kerk had bijgewoond te zijnen huize in den Haag overleden mr. dr. F. A. C. graaf van Lynden van San- denburg, vice-president van den Raad van State, opper-kamerheer van H.M. de Koningin, grootmeester van het Huis van Prinses Juliana, oud-com missaris van de Koningin in de provincie Utrecht. De overledene heeft het land in verschillende belangrijke betrekkingen gediend, ook het Koninklijk Huis groote diensten bewezen, en was een bekwaam rechtsgeleerde, als hoedanig hij zitting heeft gehad in verscheidene staatscommissies en betrokken is ge weest bij scheidsrechterlijke vraagstuk ken van internationalen aard. De Kerstuitzending van de p.H.O.H.l. Aneta meldt ons uit Batavia Omtrent de resultaten van de ont vangst van de P.H.O.H.L-uitzendingen kan slechts worden gemeld dat deze onverstaanbaar zijn. De mijnlegger Krakaiau. Anéta seint uit BataviaHet depar tement der marine in Ned.-lndië meldt, dat, daar gebleken is. dat Hr. Ms. mijnlegger Krakatau weinig heeft geleden, het schip zal volledig worden hersteld. RECHTZAKEN. De auto—bandieten te O is ter wijk. Het gerechtshof deed in hooger be roep uitspraak in de strafzaak tegen L. E. de V., kantoorbediende te Am sterdam, gedetineerd, wegens auto diefstal te Oegatgeest. Verdachte was door de rechtbank veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof bevestigde het von nis met aftrek van voorarrest. G. J. K. onderwijzer te Amsterdam gedetineerd alsvoor werd, evenals door de rechtbank veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Üe adv. gen. was van oordeel geen gebrutk te kunnen maken van de ver klaringen door Overhand Landberg voor de rechtbank afgelegd. immers deze medeplichtige en veroordeelde weigerde voor het gerechtshof verklaringen af te leggen. Op grond van gebrek aan bewijs luidde oe eiscb dan ook vrij spraak. Echter het Gerechtshof meende ge bruik te mogen maken van de voren bedoelde verklaringen van Overhand Landberg en veroordeelde O. J. K. tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Vrijgesproken. H. v. M. arbeider te Elshout was viermaal veroordeeld ter zake, dat hij te Elshout langs den openbaren weg in een kraam waren te koop had aan geboden, althans uitgestald. Deze zaken werden door den Hoo- gen Raad naar het Gerechtshof ver wezen. De Hooge Raad oordeelde, dat verdachte moet worden vrijgesproken op grond, dat het toelaatbaar is eenige meters van den weg utt te stallen. Op of tegen den weg aan zou verboden zijn. Het Gerechtshof heeft verdachte in zaken vrijgesproken, in de vierde ontslag van rechtsvervolging verleend. LAATSTE berichten. Auto.ongeval. Hedenmiddag kwam de vrachtauto van den heer van Caem uit Sprang vanuit de Stationsstraat gereden, wilde de Groote Straat inrijden, toen even. eens de veetram van den Bosch aan 4e Stationsstraat de Markt passeerde. De auto werd gegrepen en een der inzittenden vloog over den wagen op dt straat, zoo gelukkig aan een over- rijAing ontsnappend. De auto was be- schtdigd, zoo ook de tram, maar beide konten hun weg nog vervolgen. D\ politie wa9 direct ter plaatseen de b langstelling zeer groot. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7—9 Training WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag 8 uur. Repetitie W.C.V. Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adsptrantcn W.G.V. Vrijdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Mata Hart". Deze week GEEN repetitie der Llederfafel „Oefening en Vermaak". MARK TBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Dec. Ter vee markt waren lieden aangevoerd: 150 paarden, 5 veulens, 624 magere run deren, 960 vette runderen, 312 vette kalveren, 557 nuchtere kalveren, 280 graskalveren, 421 schapen of lamme ren, 1021 varkens, 10 biggen, 12 bok ken of geiten. Prijzen per pond: koeien 12.516, 24—26, 29—31 ct.; ossen 1 —16, 21 23, 2629 c.t.; stieren 1415, 18 20, 22.5—24 ct.; kalveren 25—30, 35 42.5, 52.555 ct.; lammeren ƒ8.00 9.00 per stuk; varkens 13.514 c. 14.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 115230, stieren ƒ60 285, graskalveren 2045, werkpaar den 100230, slachtpaarden ƒ60 135, hitten 4080, veulens ƒ40 70; fok nuchtere kalveren 1016, slacht dito 58; kalfkoeicn 125 240, pinken 5085, vaarzen 80 125, biggen 36, dito per week 30 60 cent. De aanvoer van vette koeien en os sen was ruim, de handel stug en de prijzen waren vrijwel als vorige week. Een best exemplaar ging nog tot 2 ct. boven noteering. Stieren waren kort aangevoerd, met iets williger handel en prijzen als vo rige week. De aanvoer van vette kalveren was ruim, de handel was slecht en de prij zen van vorige week waren moeilijk te handhaven. Een best kalf ging nog.tot 5 cent boven noteering. Op de magere markt was de aan voer van melk- en kalfkoeicn tamelijk met luien handel en vrijwel onver anderde prijzen. Jongvee was matig aangevoerd, handel flauw en de prijzen hieven sta- tionnair. GEMENGD NIEUWS. Wandaad op Kerstavond. Op Kerstavond, om 11 uur, hebben onbekende daders door het raam van de woning van dominéé Fischer te Saalfeld, een flesch, gevuld met carbid en zoutzuur geworpen. Met een luiden knal ontplofte de flesch. Het bijtende zuur heelt aan de muren en meubelen van hel vertrek groote schade aange richt. De zuster van den dominéé, die op bezoek was, verloor van schrik het bewustzijn, doch werd niet gewond. Z*' Intusschen werd nog een tweetje flesch met carbid geworpen naar |le achter (Je pastorie gelegen woning van den inspecteur van politie Schumann. De flesch sloeg echter tegen het hout werk van het raam en ontplofte bui tenshuis. Een derde flesch ontplofte in het geheel niet en werd later in den tuin gevonden. Vier dooden bij een verkeersongeluk. Uit Chemnitz wordt gemeld, dat te" Limbach een fabrikant met zijn auto een man, een vrouw en twee jongens heeft overreden, die alle vier aan hun kwetsuren zijn bezweken. Ongelukken op de Kerstdagen. Gedurende de Kerstdagen zijn in En geland in totaal 25 personen door on gelukken om het leven gekomen en wel elf menschen bij brand en veertien bij verkeersongelukken. AD VERTENTlèN. te Waalwijk, zal Vrijdag 30 December a.s, 's namiddags l1/, ure ten verzoeke en ten huize van den heer A. J. GERR1S te Waalwijk, Mr. van Coothstraat 20 k contant Stoelen, Tafels, Kastjes, Spiegels, Schilderijen, Oud-Holl. Staart klok, Wit Emaille Culsinièremet circulatie, Ledikant met spring- veeren matras etc. Voorts Kan toormeubelen als 1 Mah. en 1 Eikenhouten lessenaar met op stand en loketten, Groote Schrijf, tafel, Brandkast, Copiëerpers, Kantoorkacheltje, Boekenkast, Boeken, enz. Benevens Tuin- en Timmer gereedschappen, als: Grasmaai- machientje, Tuinslang m. sproeier 12 M. lang, Tuinrol, Schaaf- bankje met schroef, IJzeren parallelschroef, Schaven, Zagen. Slijpsteen met onderstel, etc. Bij biljetten breeder om schreven. Bezichtiging Vrijdag 30 Dec. van voorm. 10 tot 12 ure, (Niet van oiuen gewonen correspondent.) I 3 Q c p A

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6