V. 1 persil Ëüili Persil 2700 huisvrouwen GEBRUIKT II OOK MAK?? lioois oil (iilskeoitl. 9 J. Knippels, 10 H. v Hulten, 11 M. Pijnenburg, 12 C. Brok, 13 J. v. d. Hoven en 14 J. v. d. Bosch. De geluksprijs werd behaald door A. Rekers met het hoogste aantal 3e. De voorzitter dankte de leden voor de prettige samenwerking bij de werk. zaamheden aan de schietbaan gedu rende den voorbijen zomer, waaraan binnenkort de laatste hand zal worden gelegd De plaatselijke leider dankte den voorzitter voor zijn onvermoeid werken om de schietbaan beschikbaar te stel len. Vervolgens werden de leden aan gespoord om zooveel mogelijk propa ganda te maken voor het aanwerven van nieuwe leden. Hierna sloot de voorzitter deze gezellige bijeenkomst op gebruikelijke wijze. Nog geruime tijd werd vriendschappelijk doorge bracht tot sluitingsuur. Zondag a s. gaan de Sporters I alhier voor de competitie naar de Vlijmensche Boijs 1 TOP II krijgt alsdan de Vlijmensche Boijs II op bezoek voor een comp- wedstrijd. ELSHOUT. Zooals bekend bracht het bestuur van den Jongen Boeren stand en RK. W V. een huisbezoek om te trachten de R.K. Klesvereenlglng uit te breiden. Dit bezoek heeft goede resultaten gehad. Waren voorheen slechts enkele personen lid. thans Is het aantal driemaal zoo g'oot en Is 75 pCt der Inwoners lid geworden. Een moil voorbeeld voor anderen. N1EUWKUIJK. Zondag en Maandag JI. gal de tooneelvereenlglng .Kuis na Arbeid* In de zaal van het Bonds- gebouw haar eerste wlnterultvoerlng Opgevoerd werd het drama met zans „Oe Twee Broeders" van Dr. J. E. M Menten en het blijspel 4^-0. Zoowr» het blijspel als het drama werd prachtlf gespeeld. Regisseur en spelers hadde» eer van hun werk en hebben veler een genotvollen a/ond verschaft Met den bouw der twee kapel'er in onze parochiekerk Is men reedf zoover gevorderd dat deze binnenkom zullen worden Ingezegend en In ge brnlk genomen. Zondag 15 lanuarl a.s zal onze lledertafel .Oefening baart Kunst" haai eerste wlnterultvoerlng geven. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. half 3 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. Guittart uit Raamsdonk. In de bovenzaal van Tivoli te Rotterdam werd Maandag 2en Kerst dag onder leiding van het Neder- landsch muziek-college een pianisten- concours gehouden, waarop onze dorpsgenoot, de heer A. v. d. Linde, in de eerste afdeeling een 2en prijs be haalde. In de deze week gehouden leden vergadering van de Coöperatieve Aan- koopvereeniging van landbouwersbe- noodigdheden voor Sprang-Capelle e.o. werden de aftredende bestuursleden J. H. Zwart, M. Kuysten en G. Rekkers met algeineene stemmen herkozen. A.s. Zondag des voorm. half 10 en des nam. 2 uur zal voor de Nederl. Herv. gemeente aan den Loonschen- dijk optreden de heer van der Endt, godsdienstonderwijzer te Aalst. Over het tijdvak van 26 October tot 28 November 1932 werd ten be hoeve der werkverschaffing in deze gemeente ƒ2146.85 uitbetaald. Ter gemeentesecretarie zal op Vrijdag 6 Januari 1933 des voormid dags van 9-12 uur gelegenheid zijn tot het doen van aangifte voor dienst plichtigen bestemd voor de lichting 1934. (Personen die in 1914 geboren zijn). WASPIK. Tot Voorzitter van het Algem. Burg. Armbestuur is voor het jaar 1933 aangewezen de heer Adriaan J. Kamp. In de maand Februari a.s. hoopt de bekende tooneelvereeniging „Entre Nous" haar 25-jarig bestaan te vieren. WASPIK* Tijdens de eerste fourné' «loor het geheele land kon de K.R O.. fi'm worden vertoond in slechts eer 500 tal plaatsen. Tienduizenden hebber er toen van genoten en ons eerlijk toegegeven, dat deze film hun op over. tuigende wijze heeft bijgebracht, wal de K.R.O. Is; hoeveel stuurmanskunst cultureel en artistiek Inzicht, welk eer organisatie, omvangrijke admlnistratir en vooral welk een technische toerus tlr.g er noodig zijn om onzen Omroep In stand te houden en verder af te bouwen. Hoe het geld besteed wordt, welke mogelijkheden er In onzen Omroep gelegen zijn, toont deze fi m op bevat telljke, pretentielooze en onderhouden de wijze. Bovendien verhaalt deze rolprent var den strijd, welken gevoerd moest wor- den om den KRO. voor goed In der aether te brengen, hoe primitief het Ir den beginne toegfng en wat reeds werd bereikt. Om te voldoen aan de vele aanvragen dergenen, die zich teleurgesteld achtten dat zi] de film nog niet zagen, werd een tweede tournée georganiseerd. Oerhalve wie den K.R.O. wil kennen, gebruike de gelegenheid om deze inzlchtgevende film te aanschouwen en verschaffi zich aldus eenige leerrijke en amusante uren. Ter afwisseling zullen bovendien enkele sprekende bijfilmpjes worden vertoond. Men verzuime dus niet de voorstel ling te Waspik bij te wonen, in de zaal van den heer H. van Iersel. op 3 Januari ten 7 uur. Kindervoorstelling Is ten 2 uur. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 31 December 1932, des namiddags 5 uur. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontwerp-besluiten tot het aan gaan eener rekening-courant-overeen komst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten. 3. Schrijven van Ged. Staten, hou dende bemerkingen tegen de verorde ningen rioolbelasting. 4. Ontwerp-besluit tot het uitlee- nen der gelden, afkomstig van waar borgsommen, bedoeld in artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920. 5. Ontwerp-besluit tot verlaging der pacht van landerijen over 1932. 6. Ontwerp-besluit tot het verlee- nen van bijdragen aan de plaatselijke Crisis-comité's voor extra-hulp aan gezinnen van werkloozen in 1933. 7. Ontwerp-besluit tot wijziging v. de Instructie van de(n) gemeentege- neesheer(en). 8. Benoeming lid in de schoolcom missie, vacature van wijlen den heer F. H. Sluvters. 9. Benoeming lid in de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, vaca ture alsvoor. 10. Benoeming lid van het Burger lijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van den heer H. A. v. Steen oven. 11. Benoeming leden der Commis sie van Fabricage, wegens periodieke aftreding der heeren: G. C. de Bont, C. J. Ranters en C. A. A. M. Simonis. 12. Benoeming leden der Licht- commissie, wegens periodieke aftre ding der heeren: D. Lankhuijzen, J. J. de Jong en C. A. A. M. Simonis. 13. Ontwerp-besluit tot wijziging begrooting van de gemeente en het G.E.B. en het Burg. Armbestuur, dienst 1932. De levering van brood voor reke- nign van het Burgerlijk Armbestuur is voor het tijdvak van vier maanden opgedragen aan J. M. Wiercx. Door Chr. Hitters is een verzoek gericht tot plaatsing van een ruwolie- motor in zijn perceel gelegen aan de Suikerstraat. RAAMSDONKSVEER. Door de Rijkspolitie is zekere W. aangehouden, die in het politieblad stond gesigna leerd. W. is naar Breda overgebracht voor het ondergaan van een gevange nisstraf van 8 maanden, die hij nog te goed had. Tegen een inwoner uit deze ge meente is door de Rijkspolitie proces- verhaal opgemaakt inzake de Loterij- wet. Het voorwerp is in beslag ge nomen. Ten nadeele van Y. zijn dezer da gen een partij planken ontvreemd. Aangifte is gedaan bij de gemeente politie. In het café van B. ontstond een vechtpartij, waarhij J. Z. door zekere C. v. G. met een mes werd gestoken. Procesverbaal is opgemaakt. GEERTRUIDENBERG. Maandag avond werden de gemeentenaren opge schrikt door een aantal schoten, welke werden gelost in de Dordtschestrnat. In het café van v. S. werd door de rui ten geschoten, zonder evenwel iemand te raken. De bezoekers vluchtten in allerijl naar boven. Door de Rijks- en Gemeentepolitie werd onmiddellijk 'n onderzoek ongesteld en werd enkele personen een verhoor afgenomen. Uit dit onderzoek is komen vast te staan, dat de schoten gelost zijn door een persoon, woonachtig te Rotter dam. De politie is den dader reeds op het spoor. Maandag en Dinsdag j.l. gaf de tooneelclub der R.K. Jeugdvereeniging alhier in het R.K. Parochiehuis 'n too- neeluitvoering. Opgevoerd werd het tooneelspel in 3 bedrijven ,,De gestraf te met den koorde" en een blijspel, ge naamd Radio Mandjo. Alle rollen ble ken goed verdeeld te zijn, terwijl de spelers op uitstekende wijze hun rol len vervulden. Het talrijk aanwezig publiek (de zaai was beide avonden geheel uitverkocht) beloonde dan ook oe spelers na ieder bedrijf met 'n lang durig applaus. De tooneelclub der R.K. Jeugdclub kan dan ook met ge noegen terugzien op deze eerst--- win- teruitvoering en er verzekerd van zijn dat zij het publiek een genotvollcn avond heeft verschaft. Voor de Ned. Herv. Gcmecntp gaat Zondag a.s. des voorm. 10 uur voor Ds. Zuurdeeg alhier. Voor de Evangelisatie Eben Haëzer tc Raamsdonksveer des v.m. 9.30 uur en des nam. 2 uur de heer van der Kolf. Voor de Evangelisatie Immanël des nam. half 6 Ds. Guittart uit R'veer. Met ingang van 1 Januari 1933 zal in deze gemeente gelegenheid tot kosteloozc huwelijksvoltrekking wor den gegeven op Donderdag van iedere week des voorm. 8 uur. Jn de weken, waarop Donderdag mocht vallen op een dag, welke met den Zondag wordt gelijkgesteld of als zoodanig gevierd, zal zoo noodig op een anderen dag de gelegenheid tot kostelooze huwelijks voltrekking worden gegeven. DUSSEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is alhier de kapitale boerenschuur van Koops tot den grond toe afgebrand. Met veel moeite bleet j de aangebouwde woning gespaard, al hoewel deze aan de eene zijde is ge blakerd. In de schuur zijn tevens ver brand 13 runderen, 2 werkpaarden, benevens een 40-tal kippen. Het ver brande vee gaf een treurigen aanblik Mede verbrandden verschillende j landbouwmachines en werktuigen, met veel hooi en tarwe. Alles was verzekerd op Beurspolis. De oorzaak van den brand is onbe kend. HANK. Dinsdagnamiddag had alh. op den Rijksstraatweg een aanrijding plaats tusschen een auto en een wiel rijder. Auto en rijwiel werden beiden beschadigd, maar persoonlijKe onge lukken hadden gelukkig niet plaats. De plaatselijke politie heeft de zaak in onderzoek, wie in deze de schuldige is. Door den landbouwer M. v. B., werd bij den gem. veldwachter aangif te gedaan, dat een ploeg van hem, die hij op een perceel bouwland in den Zuidhollandschen polder had laten staan, een dezer nachten door onbe kenden was vernield. Het is te hopen, dat de laffe dader(s) worden opge spoord en een welverdiende straf niet zullen ontgaan. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Dec. 1932. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering der R.K. Kiesvereeniging, las de Secretaris de notulen voor van de laatste vergadering en bracht de Pen ningineester verslag uit over den fi^ nancieelen toestand. In het bestuur werden herkozen de heeren Hub. Verhoeven en F. S. M. Schreuder en in de vac. F. Verhoeven en L. de Mol werd voorzien door de benoeming van de heeren R. Verhoe ven en P. Verschure. Hierna lichtte de Secretaris 't Kies reglement toe, waarna de bespreking der candidaatstelling voor de Tweede Kamer plaats had, met het gevolg, dat werden aangewezen de heeren Fles kens (fin. zaken) en Dr. Deckers (de fensie) en voor de vrije zetels de hee ren Fr. Teulings en H. v. d. Putt, waarna de Voorz. de leden aanspoor de nieuwe leden voor de vereeniging aan te werven, terwijl het bestuur zal trachten een spreker te laten komen. De tooneelvoorstelling van DVS uit 's-Bosch ging Woensdagavond niet door wegens gebrek aan belangstellen, den. Longa speelt Zaterdag te Dalem tegen „Merwede" uit Hardinxveld in de finale van den seriewedstrijd; het zal gaan om den len of 2en prijs. voor een frappeerend groot aantal voor uitbreiding fabrieken en werkplaatsen. Apollo. Naar wij vernemen zal de Harmonie Apollo op Zondag 15 Januari een tweede win erconcert geven. Voor deze gelegenheid Is eene attractie gtënga. geerd, die beslist de naam van 't corps eer zal aandoen nl het ensemble Tula en Johan Schmidt dl Vesla. We komen pader op deze uitvoering <erug. Hoenderclub. In een algemeene vergadering door de Hoenderclub Kaatsheuvel Donder, dagavond gehouden weid besloten op 22 Januari een eendaagsche exursie te maken naar de groote Avlcultura tentoonstelling te 's Hage. Barakken. De barakliefhebberij ten bate der T.B.C.—vereeniging is nog in volle actie De recette is reeds gestegen tot 'uim f 450 en nog steeds zijn er ver- eeniglrgen, d'e hun avonden afwachtén. De rympathie voor de TBC-bestriJ ding teekent z'ch hierin wel duidelijk R.K. Kiesvereeniging. Dezer dagen zal U het bewijs van lidmaatschap van de R.K. Kiesveree niging worden aangeboden, wat tevens als qaitantie dient en bewijs Is om in April 1933 aan de stemming deel te sunnen nemen. Wij vertrouwen dat allen deze qu.tantie—kaart bij deeerste aanbieding zullen voldoen en dat nog velen zullen toetreden als lid van onze R.K. S'aatspar'lj, Indachtig het Pauselijk woord mEenheid voor en boven alles Vervolgens ztj medegedeeld, dat op Dinsdag 10 jaiuari een algemeene vergadering wordt gehouden waarop als spreker zal optreden de Hoog- Edil G-strenge Heer C. J Kuiper, lid der 2e Kamer der Staten Oeneraal. Houdt dezen avond vrij. Wij komen nnder hierop terug. ontvingen reeds een extra Atrax-geschenk nlt welwll lendheld en voor reclame, omdat zl| trouw Atrax arti kelen gebruiken en de Atrax- artlkelen bij anderen aanbe velen. Kaatsheuvel, 30 Dec. 1932, Werkloosheid. Aan het bureau voor arbetdsbemid deling stonden Dinsdag j.l. Ingeschre. ven 45 geheel werkloos, 83 gedeelte lijk werkloos en 86 werkzaam in de werkverschaffing. Bouwvergunningen. Het jaar 1932 heeft zich op de meest gunstige wijze onderscheiden, wat be treft het bouwen. Het aantal verleende bouwvergunningen overtreft dat van alle voorgaande jaren en steeg In 1932 tot het getal 105. Voor het meerendeel zijn deze verleend voor het bouwen van woningen, joch daarnaast tevens Euphonla Zondag 8 januari as. zal Euphonla, tiaditiegetrouw, het jaarlijksche armen- concert geven. Naast het muzikale gedeelte, dat dlrec eur Adr. Stravers met zijn man nen voor zijn rekening neemt, zal het karakter en transformatie—duo «Ma rino Jeanette", aan den vleugel de heer Pijnenburg uit Loonopzand op zijn eigen leuke wijze, voor een aan gename afwisseling weten zorg te dragen. Genoemd duo, treedt met steeds stijgend succes op, zoodat we ons 8 Jan gerust op hen kunnen verlaten. Al is het eenigszins tijdig, toch meenen wij ons ditmaal niet van eene aanbeveling tot bezoek aan deze uit. voering te mogen onthouden, daar de baten ervan bestemd z|jn. voor de armen van Kaatsheuvel. Charitatief Kaatsheuvel, late andermaal zien, dat het zijn goeden naam weet te hand. haven. U zult, wij zijn er zeker van, eenige aangename uren doormaken en U helpt tegelijker tijd den nood van Uwen finantieel mlsdeeiden evenmensch, op eene prettige wijze lenigen. Eenige heeren, daartoe belangeloos bereid gevonden zullen een dezer dagen met kaartenverkoop voor bet armenconcert aan de buizen, aanvan- gen Stelt hen niet teleur. Den armen gege;en, is Immers Ooüe geleerd. Opening sportpark D. E S. Kaats heuvel. Tweeden Kerstdagstondonze R K V.V. D. E. S in het teeken van belang, stelling. Na maandenlange vootberei- ding werd toen haar nieuw sportpark achter het gemeentehuis officieel in gebruik genomen. Om 11 uur had een voorwedstrijd plaats tusschen het Bondselftai van her District Langstraat en Oranje Wit uit Tilburg, welke eindigde in een gelijk spel 1—1. Om ongeveer half twee kwam Mgr. Völker met zijn Kapelaans en het Eere Comité op het terrein. Na begroeting door het bestuur van D. E. S. werd door Mgr. Völker de plechtige inzegening van het keurige speelveld verricht. Hierna nam de Voorzitter van D. E. S. de heer Jac. Smit het woord. Spreker dankte hierbij op de eerste plaats de genoodigden, die door hun- ne aanwezigheid blijk van belangstel, ling voor de R K. Voetbalbeweging toonden. Een speciaal woord richtte hij tot Mgr. Völker die zoo bereid willig was geweest het terrein te wil len inzegenen en den Wel. Ed Achtb. Heer J. L. van Besouw, Burgemeester, die de officieele opening van het terrein zou verrichten. Spreker memo- reerde dan hoe D E. S ut neutraal verband in de R. K. Voetbalorgani satie werd ondergebracht en kon hierbij niet nalaten zijn dank te betuigen voor den ondervonden steun van het daarvoor gevormd comité, thans Eere Comité en den onver- moeiden ijver van Kapelaan de Kliju van wien toch het initiatief om in R K. verband te gaan spelen is uitgegaan. De groote vermeende be zwaren, waardoor men in zekere mate sceptisch tegenover den R K. Voetbalbond stond waren zonder twijfel te donker ingezien en reeds thans moest hij getuigen, dat deze overgang tot groote tevredenheid van geheel D. E, S had geleid. Hierna verkreeg Mgr. Völker het woord. Spreker feliciteerde op de eerste plaats D. E. S. met haar keurig nieuw sportterrein om vervolgens dank te brengen voor de toetreding tot de R. K F. Den overmoeiden ijver van Kapelaan de Klijn, die vooral tot dit laatste veel heeft bijdragen ziet spreker thans beloond. Hij spreekt de hoop uit dat de leden van D. E. S. in alle opzich ten de sport zullen hooghouden er daarbij aan toevoegend dat door hen de Sport niet op de eerste plaats moet worden ges'eld, doch dat God voor alles moet gaan. Spreker eindig, de met de beste wenschen voor de vereeniging, die naar hij hoopte ook eenmaal zullen worden bereikt. Burgemeester J L. van Besouw, sprak hierna als volgt Gaarne voldoe Ik aan het verzoek van DES om heden dit nieuwe sport terrein te openen en dan wil Ik be ginnen met het Bestuur en de leden geluk te wenschen met hun prachtig sportpark. Dezer dagen ontving ik Uw feest programma en met voldoening las Ik daarin het ontstaan en het verdere verloop van DES geschreven door Uwen Secretaris. Vervolgers «Het proficiat* van Uw geestelijk adviseur Kapelaan de Klijn, waaruit blijkt, zijn medeleven en sympathie van Uwe club maar bo venal het Katholiek bDginse] uitkomt en ik maak gaarne van deze gelegen heid gebruik om hem wederkeerig een proficiat toe te wenschen omdat hl) DES uit neutrale in Katholieke banen geleid heeft. Ten slotte het sympathie schrljvfn van den heer Tuerllrgs, die zich zeer enthousiast utt over het Katholieke sportleven Heb ik U dan geluk gewenscht met Uw prachtig sportpark gaarne breng ik U ook mijn hulde voor Uw arbeids- zaamheid, ondernemingsgeest en durf zonder welke dit schoone terrein niet zou zijn Jot stand gekomen. En ik wijs speciaal op deze drie eigenschappen, die ons volk sieren, want zonder deze zou zich de industrie alhier, niettegenstaande de slechte en ongunstige tijdsomstandigheden, niet zoo ontwikkelen en uitbreiden Er gaan immers bijna geen weken voorbij of ons College bereiken aanvragen tot uitbreiding van fabrieken en werkplaat, sen. Waar nu zoo gewerkt en gearbeid wordt, daar moet ook gelegenheid tot ontspanning zijn. De boog kan niet altijd gespannen zijn. En die omspan- ning is noodig voor geest en lichaam. Die kunnen we hier vinden, zoowel op geestelijk als lichamelijk gebied. Op geestelijk d. w. z. voor gee9t en gevoel in onze bestaande muziekgezel. schappen, die steeds de trots zijn ge weest van Kaatsheuvel en die wij op dezelfde hoogte en pijl moeten en weten te houden en zelfs nog moeten verhoogen. Die vinden wij in onze Zangvereeniging Bel Canto, die in den korten tijd van haar bestaan enorm is Keurig is dat weer geworden! Persil is daar éénig voor Trouwens, 't hielp met glans en glorie Mij héél twee en dertig door. Met Persil ga 'k drie en dertig Vroolijk lachend tegemoet; 't Is geen kunst om „goed" te wasschen Als Persil het voor je doet. 't Beste wat ik jou kan wenschen. Voor je zélf en je gezin: Neem Persil, want daar zit elke Wensch voor drie en dertig in. fi ;'-.v E.'Ostefmann 6 Co's Ha nde 1 Mii- X.V., Am^ n'cUm. fabrieken te Jutphoos-UtrechP (Niet van onzen gewonen correspondent.)

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10