Uers. Langsiraiera Kosthuizen J. ELEKAN, H. de Bont-v. Huiten DIT BLAD. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING was, Is de vorst al opgehouden en wtten wij niet welke maatregelen thans genomen worden.) Mata—Hari. Reeds zeer spoedig nadat de pre mière van Greta Garbo's nieuwe film „Mata Hari" in ons land vertoond is, is de directie der Witte Bioscoop erin geslaagd deze film voor haar theater vast te leggen. Gisteravond liep de film voor de eerste maal, voor een goed gevulde zaal, Er is over .Mata Hari", kort voor de intrede in ons land, reeds zooveel geschreven dat wij er gevoegelijk het zwijgen over zouden kunnen doen en zouden kunnen verwijzen naar de kolommen die er elders reeds aan ge wijd zijn. Deze fi m is feitelijk niets anders dan Greta Garbo, want bij hoog su perieure spel worden de overige ver tolkers naar het tweede plan verdron gen. Wij bewonderen haar in haar gratievolle dans voor het Ciwa-beeld, in haar listige spionnen diensten, zoo juist getypeerd door den onmensche- 1 ij ken wreeden chef van de spionnage centrale, in haar noodlottige liefde voor een jong Engelsch olficier en tenslotte in de blijmoedige berusting waarmede zij den dood tegemoet gaat. Men mag bij de vervaardiging van dezen film dan eerst zijn afgeweken van de juiste historische gegevens die ons omtrent Mata Hari bekend zijn, dat neemt niet weg dat het gegeven van een diepen tragiek en intense spanning is. Als wij zeiden dat Gar bo de overige spelers naar de tweede plaats verdringt, dan vatte men dat niet verkeerd op. Ook vertolkers der bijrollen geven uitstekend spel, alleen ware het misschien te wenschen ge weest dat een zoetsnappig jongmensch als Ramon Novarro, niet in deze film was betrokken, Intusschen is .Mata Hari" een be- zoek aan de „Witte Bioscoop" dubbel waard wij kunnen dan ook elkeen aanraden niet te verzuimen deze film te gaan zien. „O. O. G.' Maandag 2en Kerstdag vertrok bo vengenoemde vereenlglng naar Oud— Oastel om aldaar deel te nemen aan het Tooneelconcours uitgeschreven door Oastels Harmonie en Mannen koor. Voor dit concours had O.O.Q. ingeschreven met het tooneelspel „De Hellas", waarmede zij enkele jaren geleden zoo'n groot succes behaald heeft lm ners, Iedere tooneelllefhebber hier in Waalwijk zal zich nog herinneren, dat O.O.Q. toen met dat werk de 4 ie plaats wist te bezetten van de 52 vereenig'ngen, die deelnamen aan de competitie van den Ned. R.K Toonetlbond. Een betere keus kon O 0.0 dus niet doen dan met „9e Hellas" in te schrijven voor het con cours te Oud—Oastel, Wat 0 0 O daar heeft bereikt, we ten zij nog niet voor de uitslag door de Ju y is bekend gemaakt. Dit zal geschieden op 15 Januari a.s. Wel weten wij dat de spelers, stuk voor stuk, zich hebben gegeven voor wat zij waard waren en dat zegt veel. Bijna 600 bezoekers woonden de uit. voering bij en de belangstelling zou nog aanmerkelijk zijn gestegen als de zaal nog meer toeschouwers had kun. nen bergen. Alle deuren moesten wor den gesloten omdat geen enkel plaatsje onbezet was en 't publiek gewoonweg op elkander hing. (Waar blijven hier de Tooneelliefhebbers). Ondanks de massa toeschouwers kon men tijdens de uitvoering wel 'n speld hooren vallen, wel een bewijs dat zij medeleefden met de opvoering. Het applaus dat na elk bedrijf de O.O.Q.-ers ten deel viel, was zeer groot en dit groeide na het laatste bedrijf aan tot een ovatie. Hieruit mogen we dus wel opmaken dat O 0 0. een buitengewonen indruk bij het publiek heeft achtergelaten. Dat bliikt uit het feit, dat het Bestuur van 000 dezer dagen reeds de tijding van een andere vereenlglng uit Oud— Oastel kreeg om binnenkort nogmaals een uitvoering daar te willen komen geven. Het Bestuur van 0.0 0. zal hiermede in onderhandeling treden Met groote spanning zien de OOQers daarom den uitslag van de Ju y lege moet, Immers dat is hoofdzaak voor 000. Maar dit staat vast, dat 000 haar goeden naam op tooneelgebied die haar reeds was vooruitgegaan, voor het publiek althans heeft hoog gehouden. Moge dit ook zoo voor de Juiy 2ljn. F. Brokken, die nog een dag voor het concours ziek te bed lag, wist ook daar bij't publiek de sympathie te ver werven en bemachtigde dan ook den publieksprijs, zijnde een zilveren me daille. De uitslag van deze stamming was 1 P. Brokken, 2 C. Dekkers, 3 Cor Dekkers (Klnderrol), 4 H. van Engelen, 5 W. HoLff, 6 H. Brokken. Laten we thans rustig den uitslag afwachten en laten wjj hopen dat deze voor onzen leider, den heer H. van Engelen en zijn mannen gunstigmoge zijn. Nog zij vermeld, dat de uitslag van den wedstrijd op 15 Januari a s des avonds om circa 11 uur off cieel bij den heer P van Daelen.Calé „De Lindeboom" zal worden bekend ge maakt. T.B.C.-bestrijdlng. De prijzen voor de groote verloting door het Dames.Comlié georganiseerd ten bate der T.B.C.-bestrijding in onze gemeente zijn gtëaleerd ln de vitrines der fa. Qez. v. d. Sanden tegenovei de Witte Bioscoop alhier (vroeger H Meesh), waar ook nog loten verkrijg baar zijn. Wij verwijzen tevens naar het pro gramma van 14 en 15 Januari voor- komende in dit nummer. Loterij Jonge Werkman afd. Waalwijk. De trekking voor deze loterij zal op Dinsdag 3 Januari 's avonds om kw^ri over 7 plaa's hebben in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. De prijzen kunnen aanstonds na de trekking in ontvangst worden genomen tegen overlegging van 't winnend lot. Kalenders. Van de N.V. G. v. Loon»' Import Mij. te Waalwijk, alieen-vertegenwooidigers van de Alied KdCotr.pary te Boston, ontvingen wij wederom den smaak, vollen maandkalender, waarvan de druk op schitterende wijze is uitgevoerd door een bijzondere combinatie van fijne kleuren. „N jord-Braband" verspreidde op ruime schaal hare bekende maandkaieriders en de zeer gewaardeerde kleine zak- almanak. Van de Nederlandsche Spoorwegen ontvingen wij een prachtige kalender voor 1933, die zoowel door inrichting, afwerking als inhoud de aandacht trekt Naast den kaLnder zelf treft men er veer veel wetenswaardigs in en Is het boekwerk verlucht met kaartjes, foto's, «qjarellcn e.d. Inlichtingen worden verstrekt over vracht- en veevervoer, gezelschapsreizen, vacantiereizen enz., maar speciaal wordt de aandacht ge vracht voor goedkoop, doelmatig tn snel vervoer van goederen. Wij wen schen de Ned, Spoorwegen met deze mooie reclame, bewijs van activiteit, een goed succes. De Nat. Levensverzekeringsbank te Rotterdam zond de van ouds bekende duidelijke rood-zwarte maandkalender, terwijl D. E., we behoeven eigenlijk niet te zeggen de gerenomeerde firma Douwe Egberts, een duidelijke kalender zond, niet aileen met een maandblok, maar dat tevens op het schild de geheele jaar-agenda geeft. Een goed kalender en zeer practisch. Een nieuw casino te Den Bosch. Het vorig jaar werd een overeenkomst aangegaan tusschen de gemeente en de sociëteit Casino te 's Hertogenbosch inzake de oprichting van 'n nieuwen schouwburg aan de Parade De ge meente zou met hijbetaling van een bedrag van f 45 640 het terrein, nu door de artilleriestailen ingenomen, zoodra dit terrein ter beschikking van de gemeente zou komen, ruilen tegen den tegenwoordigen Casino-tuin. Door de financietle crisis en andere moei lijkheden kwam er tot dusver echter nog niets van een nieuwen schouwburg. In de Dinsdag gehouden ledenverga dering der socletell werd medegedeeld, dat het zoo goed als zeker is dat de bereden troepen Den Bosch zuilen verlaten, daardoor de stallen vrij ko. men en de gemeente geen nieuwe stallen zal behoeven te bouwen. Boven dien zijn de bouwkosten van een nieuwen schouwburg inmiddels zeer gedaald. Het bestuur zal zoo spoedig mogelijk plannen laten uitvoeren en opnieuw besprekingen met de gemeente voeren Vanuit de vergadering werd in over weging gegeven om aan de gemeente een concessie te doen ten aanzien der Carnavalskwestie door zich bereid te verklaren Casino in die dagen om 2 uur 's nachts te sluiten hans is de openstelling onbeperkt, dat een der voornaamste redenen is van de c ppo sitie in den gemeenteraad tegen steun aan het Casino). Van bestuursz- de werd verklaard dat als een tusschen weg te vinden is, het bestuur niet star op z'n standpunt zal blijden staan. SPORT. w. s. c. W.S.C.—De Baronie (Breda). Den Nieuwjaarsdag zal W SC. be nutten voor een oefenwedstrijd tegen een der vertegenwoordigers der West- Brabantsche en Zeeuwsche tweede klassers, nl. „De Baronie" te Breda De keuze van den tegenstander is deze maal wel bijzonder gunsllg geweest, daar de Baronie als een der sterkste vertegenwoordigers der A-afdeeling ge noemd mag worden. Dat bewees deze Bredasche club nog jl Zondag door het leidende T S.C. uli Oosterhout een punt afhandig te maken. Het zestal doelpunten, dat in dezen wedstrijd ge maakt werd, pleit wel voor de pro- ductiviteit der voorhoede van de Ba ronie. Voorts zij nog vermeld dat de bezoekers over een uitstekenden mid- half beschikken, die met recht de ziel der geheele ploeg genoemd mag wor den. We weten echter dat ook WSC. voor deze plaats een sterks bezetting lieeft, zoodat het in het middenveld at en toe tot aardige duels kan komen. Woensdag hebben wij geschreven dat W.SC. deze wedsuijt In hoofd zaak had vastgesteld om een nieuwe opstel ing te pruoeeren. Velen zal dit na hel goede resultaat van jl. Zondag verwonderd hebben en er was dan ook 1 bedoeld dat de thutsctub weer in de nieuwe opstelling zou uitkomen. Ach- ternoede en haiiitnle zijn in hun geheel gehaudnaatd, aheen wuidt in het bin- nentrio een kleine wijziging gebracht ot een andere bezetting geprobeerd. Ai wordt er morgen dus niet voor de competitie gespeeld, de voetballief- nebbcis kunnen toen van een zeer in teressante ontmoeting getuige zijn. De wedstrijd begint om 2 uur. Oorspionkeiljk was ook vastgesteld de wcdsnijd W.S.C. 2üe Baronie 2, die om 12 uur gespeeld zou worden, doch aeze wedstrijd kan geen door gang vinden. Wereldkampioenschap Voetbal. Naar wij vernemen heelt hetK N.V.B.- besiuur besloten om lu te sent ij ven voor de wereldkampioenschappen voel- oai, die zooais bekend in 1934 in Italië worden gehouden W WC de Zwaluwen De irainingsiit van a s. Zondag 1 jan. loopt over het volgende traject. VerlrekUrooi Waalwijk, v.m Besoijcn, Capelie, Waspik, Uravenmotr, Dongen, Klein—Dongen, Kaatsheuvel, Horst, Sprang, Watertoren, aankomst calé Kroot. Ook voor deze rit bestaat onder de renners groote belangstelling zuouat er weer door eert groor aantal renners zal worden ueeigetiomen. Er zal om lü uur worden gestart. A s. Maat,dag 2 Jan. des avonds 8 uur precies zal er een atgemeene ïeden—vergadering worden genouden, die zeer belangrijk is. De agenda bevat o m. de volgende punien; Verslag penningmeester en kascommtsste, verkiezing bestuurslid (vac. bmuidcrs), aanscneffim home ualner en malei laai voor wascngele genheid. Een oeiangtijke vergadering dus die teder moet bijwonen. De uiuiag der trainingsrlt van Jen Kerstdag was J A Staats, 2 j. van Geenen. 3 A. Knuist, 4 D. Pol, 5 N. Pol. Tqd 1 uur. Aistand 36 K M, BURGERLIJKE STAND. WAaLWIjK. Geboren: Francina M. dv J. M. Berginans- van tieese Witneimina ri. dv J. Ijpclaar- Vervoort; trust Fn., zv Fh. h. Kilter— Töjiges; Helena F., dv J. blaats-Uekkers. Overleden: A. L. van Kijen, echtg. van M. A. Fapcnhoven 62 j.- J. Kogels, echtg. van C. de Muiinik 79 j.; U. orok weün. van W. bchndeis 74 j. nuwi.lijKsaang.ttcn. J. F. Verhoofstad, 23 jaar en J. H. Kieijsscii, 23 jaar beiden alhier. A. J. Kortnout, 28 jaar en C. L. M. de Munnik, 27 jaar beiden alhier. Ingekomen: J. C. v. d. broek van Loon- opzand, W. v. d. Wiel van Vlijme... Vertiokkeu. C. Ualmaijer naar sprang— Capelie, F. J. Menne naar boekei. RaaMcjUUNK, Van 17 t/m. 23 December 1932. GeborenHendrik T. M. z. v. Hendrik van Rosmalen-Dank. Adriana A, G. M. d. v. Antonius C. H. Rom bouis-van de Made. Maihüda J C d. v. Adrianus J. de Jong van buij- dam Atlsgonda C. A. d. v. Adrr anus Gumtisbergen-Zylmans. Johanna d. v. Cornells van Seeters Lg.vott, Overlijden: Cornells Klerkx, oud 75 jaren. Gcrdina P. Broeders, oud 3 weken. Clasina Vissers, wed. van B. Kanters, oud 84 jaren. Ma hijs j.Joore, oud 42 j*ren. BINNENLAND. HijKsvtlawacht. De rijksveldwacht bestaat op 1 Jan. 75 jaar. Een brief van den minister van justitie aan het korps. brugbouw te Nijmegen. Naar het Corr. Bureau meldt is het maken van vier pijlers en het opbouwen van de landshoofden met bijkomend werk, voor de brug over de Waal te Nijmegen, voor welk werk de aanbe steding op 29 November geschiedde, gegund aan de N V J P. Broekhoven Zn te Nijmegen voor f 1,098,600 Üe invoer van bacon in Engeland. Reuter heeft vernomen, dat de Engel- sche minister van landbouw begin Januari opnieuw een samenspreking zal houden met de handelsattachés van de landen, die in Engeland ham en bacon invoeren Het persbureau meent te weten, dat dan een verlenging tot 1 Juli (den datum, waarop de aanbe velingen van de commissie, die het vraagstuk van de varkensteelt in Enge land heeft bestudeerd in werking treden) van de overeenkomsten tot vrijwillige beperking van den invoer van ham en bacon in Engeland zal worden voorge steld. Deze afspraken loopen op 22 Januari af. Rijksschooltoezlcht op het L. O. Ingevolge het K. B. van 9 Dec. j 1. zullen de gemeenten Geertruidenberg, Loon-op-Zand, Raamsdank. Sprang— Cipelle, Waalwijk en Waspik voor het Rijksschooltoezlcht zijn ingedeeld bij de inspectie Tilburg. Bij de inspectie 's Bosch zijn o.m. ingedeeld Drunen, Dussen, Eethen, Hedlkhuizen, Heusden, Nieuwkuijk, Oudheusden, Veen, Viymen en Wfjkc a. AGENDA'S. Deze week GEEN repetitie der Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 8 uur, Wiite Bioscoop, „Mata Hari". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Mevrouw en haar huisknecht". Zondag 6 en Sl/2 u„ Witte Bioscoop, „Mata Hatl". Zondag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop, „Mevrouw en haar huisknecht". Maandag 8 uur, Witte Bioscoop, „Mata Hari". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gy mnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V Gymnastiek!. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. e.i V., Gy.nnastiekiokaal O. S. Gemengd Nieuws Heilhgschennende diefstal. Donderdagnacht heeft in de recto- raaiskerk der Paters Montfortanen te Leenhoi-Schaesberg (L.) een zeer brutale heiligschennende diefstal met braak plaats gehad. Toen de kosier in de kerk kwam, bemerkte hij tot zijn groote ontstel tenis, dat vandalen in de kerk hadden huisgehouden. Bij het onderzoek bleek, dat het tabernakel van het hoofdaltaar met geweld was opengebroken en dat daaruit twee verguld zilveren cibories waren ontvreemd. De H. Hosiies werden in de sacristie op den^grond verspreid gevonden. Uit de kluis bleken vier verguld zilveren kelken ontvreemd. Verder ontdekte men, dat in de kerk vijf offerblokken waren open gebroken en geledigd. Bij nader onderzoek bleek toen, dat in de kerk bij het zijaltaar een groot stuk van het raam was uilgebroken. Vermoedelijk heeft een der inbre kers zich den avond te voren laten insluiten en zich schuil gehouden in een der biechtstoelen. Des nachts zou hij dan zijn trawanten door de ver brijzelde lantaarn van het sacristiedak naar binnen hebben geholpen. Men neemt aan, dat het geen men- schen uit de streek zijn geweest, veel eer gelooft men met Duitschers te doen te hebben. De gestolen heilige vaten hadden een waarde van twee duizend gulden. Het drama te Oss. Donderdagmiddag is ten huize van den koopman L. v. d. E.. aan de Schaykvelschestraat te Oss de 23 jari ge ongehuwde arbeider J van Dijk door revolverschoten gedood. Sinds meer dan een jaar bestonden er ongeoorloofde betrekkingen tusschen de echigenoote van L. v. d, E. en het slachioffe Dat was verleden week v. d. E. ter oore gekomen en toen dan ook van D. Zaterdag zich weder om ten huize van v. d. E. vervoegde, werd hem door v. d. E. de toegang tot het huis ontzegd. Er ontstond tusschen de echtelieden een woorden, wisseling, waarop mej v. d. E met haar vierjarig kind de woning verliet en eerst gisterochtend aldaar terug keerde. Van der E., die als een zeer werk zaam en eppassend man bekend staat heeft zich dit geval zeer aangetrokken Toen dan gistermiddag van D. de vrouw weer wilde bezoeken, weigerde van der E. hem wederom den toegang tot de woning. Over deze wèigering teleurgesteld, nam van Dijk een drei gende houding aan, zoodat een hevige twist tusschen de beide mannen ont stond. Van der E. werd zoo driftig, dat hij een revolver nam en vijl schoten in de richting van van D. lost.;. Drie daarvan troffen doel. Deodelijk gewond zakte de jongeman ineen en overleed eenige oogenblikken daarna. Van der E., die in een zeer overspannen toestand verkeerde, be gaf zich per rijwiel naar het politie bureau om daar aangifte te doen van het misdrijf. De huisvrouw van der E. ging geneeskundige hulp inroepen. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het lijk van het slacht offer werd per auto naar het St. An- naziekenhuis te Oss vervoerd. Van der E. is in het politiebureau opgesloten. Een mijngasontplofflng. Bij een mijngasontploffing opeen mijn in het steenkolengebied van Fïinfkirchen zijn l£ mijnwerkers om gekomen Een veertiende werd levens, gevaarlijk gewond. Tien personen verdronken. Aan den ingang van de haven van Napier (Nieuw Zeeland) heeft een botsing plaats gehad tusschen twee schepen, als gevolg waarvan tien per sonen zijn verdronken, terwijl twaalf menschen naar het ziekenhuis moes ten worden overgebracht. De slacht offers behoorden tot een ploeg arbei- ders. die werkzaam waren op een schip, dat op de rede lag. Vechtpartij. Maandagavond heeft te Echten in Friesland een vechtpartij plaatsgehad, waarbij de boerenknecht B Schaap te Delfstrahuizen met een mes is gesto. ken Naast eenige sneden over zijn gezicht is de getroffene in een van de longen geraakt. De man is over leden. Gisteravond is de 20 jarige boeren knecht D. S te Echten aangehouden. Hij wordt verdacht de steken te heb ben toegebracht. Lijk opgehaald. Uit de Waal beneden Nijmegen is van de vrouw van den kapitein van het vaartuig Nanny uit Dordrecht. Naar men zich herinnert, is de vrouw eenige weken geleden over boord geslagen en verdronken. Ongelukken nabij Den Bosch. Op den Boxtelschen weg te Vught heeft op tweeden Kerstdag een botsing plaats gehad tusschen een auto en een wielrijder. De laatste, zekere van E. uit St. Michielgestel, werd zeer ernstig gewond. Op den Orihenschen weg reed een autobestuurder uit den Bosch met zijn auto, in dronken toestand tegen een vrachtauto. De voerman Van E. uit den Bosch werd licht gewond, zijn dochtertje bekwam een hersen schudding. Zeven kinderen verbrand. Te Birmingham heeft een brand gewoed, waarbij zeven kindeien uit hetzelfde gezin om het leven zijn gekomen. De vader en de moeder, als mene hun jongste kind moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Ook drie brandweerlieden werden gewond. Moord te Lutterade. Op den eersten Kerstdag heeft zich onder de gemeente Lutterade een ernstig drama afgespeeld. Toen de nachtwaker S. thuis kwam, vond hij bij zijn vrouw 'n zekeren K., 42 jaar oud. Reeds vroeger had hij K. verdacht van ongeoorloofde betrekkingen met zijn vrouw. De nachtwaker trok zijn revolver en trof K. met een schot in de hartstreek. K. was terstond dood. S. heeft zich daarop zelf bij de politie aangemeld. Wenscht gt| volledig ingelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- kooplngen, verpachtingen in Uwe en omlig gende gemeenten?? ABONNEERT U DAN OP Degenen die willen mee werken aan de candidaatstelling voor de Tweede Kamer in de R.K. Kiesvereeniging moeten zich vóór 1 Januari als lid opgeven. Stelt dat nu niet uit, want later zult ge er spijt van hebben, maar dan is het te laat. Geeft U direct op bij een der Bestuursleden. ADVEKTENTlfti*. Voor direct gevraagd: voor Jonge Meisjes. AanmHden tusschen 6 en [7 uur GROOTESTRAAT 176. Rechtskundig adviseur TE 's-BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz. Nagekomen Nieuwjaarswenschen. I A C. VAN DtR AA Stationsstraat 47 WAALWIJK Gedlpl. Dames- en Heerenkapper wenscht begunstigers en vrienden een voorspoedig Nieuwjaar. WAALWIJK,

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 14