PUROÏ Batliooroörammaj Liefde ie sterkste. FEUILLE TON WEET WAT U EET oudt Uw handeE zacht voren ingetreden. De geneeskundige dienst heeft de lijken naar het Wil- belminagasthuis vervoerd Bij verder onderzoek i9 gebleken, dat zich een lek bevond in de hoofd gasleiding, onder den vloer van hei trapportaal, die door het achterhuis loopt naar de bovenwoningen. De be- nedenwoning heeft haar eigen hoofd- leiding, welke intact is bevonden Als het waarschijnlijkst neemt men aan, dat het groote lek in de leiding onder den vloer door de strenge vorst ver- oorzaakt is. Het gas heelt zich onder de vloeren van de benedenwoning verspreid en i9 door naden en kieren, doorgedrong-n in alle vertrekken. En blijkbaar heeft het echtpaar De R toen het nog niet geheel bedwelmd was. nog pogingen gedaan om met het kind te ontkomen: de lijken zijn immers niet in de slaapkamer, maar in de voorkamer gevonden. Waarschijnlijk hebben de man en de vrouw nog willen trachten de vensters te bereiken om deze open te gooien, maar heb ben zij daartoe de kracht niet meer gehad. Ongeval op het ijs. Te Wapeningen Is de 24-jarige arbeider W. Vermeer bij 't schaatser, rij lea zoo ernstig gevallen dat hij na enkele, oogenbllkken overleed. De vahche munters. De twee valsche munters, die door de centrale recherche te R jtterdam zfln aangehoudin, hebben een volledige bekentenis afgelegd. Hierbij hebben zij verkiiard, sinds het vorige jaar Mtart bezig te zijn geweest met het maken en uitgeven van valsche gul dens, kwartjes en rijksdaalders. V*«' is karnen te staan, dat zij wel een 800 valsche rijksdaalders in omloop hebben gebracht. Ook hei aantal valsche kwar Ij es dat in omloop is gebracht moet zeer belangrijk worden geacht. Djodelijk ongeluk op den onbewaakten overweg. Woensdagmiddag kwart voor twee is de 16 jarige j. v. d Nat uit de Morschestraat te L ideti, toen hij mei de fiets aan de hand den onbewaakten spoorwegovergang aan den Broekweg te O :gs'geest wilde oversteken ge- grepen door den sneltrein Amsterdam Rotterdam. De jingen w-rd over een afstand van ongeveer 35 Meter mee gesleurd en kwam toen in een sloo langs de spoorbaan terecht. Hij was onmidd llijk dood. met Purol Harde, ruwe of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met 't Beste voor de handen. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten. vam „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGiU. (Madruk verboden). 11. SPRANG-CAPELLE (V.ra. Sprang). A.s. Zondag des v.m. half 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden. Des namiddags 2 uur hoopt op te treden Ds. v. d. Roest van 's-Gravemoer. In de Geref. Kerk alhier zal a.s. Zondag v.m. half 10 leesdienst wor den gehouden. Des nam. 5 uur hoopt in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. G. Hagen. De afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders komt a.s. Maandag avond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond in Jaarvergadering bijeen. Agenda: Opening; Notulen; Jaar- Zij was op een kostschool, toen haar moeder haar schreef, dat haar vader ge storven was en er was nooit iets gebeurd, dat haar aan de waarheid van het bericht had doen twijfelen. De tweelingen waren een jaar voor haar vaders z.g. dood ge- horen en zij herinnerde zich, dat zij op haar kinderlijke manier erg jaloersch op hen was, terwijl zij het later een troost vond, dat haar moeder Chick en Dump ling had. Men zou Robert Loring, op negen en veertigjarigen leeftijd na een gevangenis tijd van zeven en een half jaar nog altijd een knappen man kunnen noemen, wan neer men de scherpe lynen om zijn fijn- besneden mond en vriendelijke, bruine oogen had kunnen wegstrijken. Zijn neus was recht en zijn dunne neusvleugels, die met eiken ademtocht op en neer gingen, verrieden een zeer gevoelige natuur, terwijl de vorm van zyn breed voorhoofd en slapen aan den beoefenaar der zielkunde een openba ring van idealistische oprechtheid ge geven zouden hebben, die zijn achteruit gang schrede voor schrede had kunnen verklaren. Maar boven alles bezat Robert Loring in de hoogste mate dat namelooze iets, dat by gebrek aan een beter woord „charme" wordt genoemd, wanneer een vrouw het bezit. De veroordeelde won aller harten, zelfs tegen den wil van hen met wie hij in contact kwam en daaraan had hij ook zijn veiligheid te danken, want indien hy niet van geheel vreem den hulp zou hebben gehad, zouden zijn vervolgers hem zeer waarschijnlijk ge pakt hebben. Terwijl Hetty naar dec magere», op- gejaagden man, die haar vader was, staarde, voelde zij sterk de banden des bloeds, die zooals de natuur het wil, onverbreekbaar zijn. Een groot, liefdevol, beschermend medelijden rees op in haar hart. Zij ver gat, dat hier een vluchteling voor de wetten van haar land stond; zij wist al leen. dat hy haar vader was en zij ging op den armen, opgejaagden man toe en nam een zijner ruwe, verharde handen in de hare. Vader, ik ben Hetty, zei ze met ge broken stem en haar oogen stonden vol tranen, toen zij haar handen uitstrekte, het kort geknipte hoofd omvatte en hem kuste. Robert Loring greep het sferlyke, kleine figuurtje in zijn armen en be dekte het zachte, opgeheven gezichtje met kussen. Zoo bleven zy één korte seconde staan en vergaten den bezoeker, die nog in de kamer was. Gebruik makende van het feit, dat hij voor het oogenblik vergeten was, sloop Lord Perivale naar den anderen kant der kamer, met het plan ongemerkt te verdwijnen en de politie te waarschu wen. Maar Robert Loring's oogen waren te oplettend en zyn toestand te wanhopig om Lord Perivale zooiets te laten doen. Hij was een groote, gespierde man en dank zij het Spartaansche leven, dat hij bijna acht jaar geleid had, in even goe de conditie als de beste athleet. Lord Pe rivale, die klein en twintig jaar ouder was dan hy, was als klei in zijn greep. Dacht je dat ik door een hel ben gegaan om weer verraden te worden? Hé? Dacht je dat? Antwoord my, dacht je dat? ii| *1'! Robert Loring's stem was heesch van woede en opwinding en een diepliggen de ondertoon van drift sprak nog van een ander gevoel dan alleen de angst cm geoakt te worden. Het is een vloek, dat je familie ooit bestaan heeft, ging de woedende stem voort, terwijl de groote Lord Perivale het grootst in zyn eigen oogen als een rat heen en weer werd geschud in den greep van Hetty's vader. Jij wist even goed als ieder ander, dat je broer iederen cent had van het geld, dat ik ten koste mijner cliënten had opgenomen en dat zijn daad aan een A ongeluk te wijten was. Nooit is iemand meer onwaardig geweest dan hij voor een vriendschap zooals ik die hem be toond heb en daarvoor heb ik zeven en een half jaar moeten lijden, jouw half bakken, slappe, misselijke aristocraten- zoon! en Lord Perivale's valsche tanden ratelden in zijn mond. terwijl de half krankzinnige met geweld heen en weer geschud werd. Vader, laat Lord Perivale los als tublieft, riep Hetty, met een poging om tusschenbeide te komen. Een oogenblik hield Robert Loring zyn slachtoffer iets minder stevig vast om zijn dochter opzij te duwen, van welke vrijheid Lord Perivale gebruik maakte om zyn hand in zijn vestjeszak te steken en er een klein zilveren fluitje uit te halen, dat hij aan zijn lippen zet te, voordat Loring tijd had hem dit tb beletten. Het geluid dat hy voortbracht, was zeer zwak, nauwelijks voldoende om buiten de kamer gehoord te worden, maar in de overgevoelige ooren van Hetty en haar vader klonk het doordrin gend en het waarschuwde hen dat de vrijheid, waar haar vader zoo voor had gevochten, hem weer ontnomen zou kunnen worden. O vader, ie moet vluchten voordat je gepakt wordt! nu dadelijk! drong het jonge meisje, haar vaders sterken arm pakkend. Maar zonder vorm van proces werd zij terzijde geschoven en de arm waar aan zij getrokken had om haar verzoek kracht bij te zetten, werd met drift rondgezwooid en kwam terecht in het kalme, grimmige, nog steeds onbevrees de gezicht van Lord Perivale. Hettv bedekte haar gezicht met haar beide handen, toen de oude man zonder eenig geluid te geven on den grond viel. Hij kwam met zijn slaap in aanraking met den koperen stang voor den haard en er stroomde bloed uit een leelijke wond. juist onder ziin linkeroog, waar door het witte haardkleedje met een vu rig rood gekleurd werd. O vader, wat heb je gedaan, je hebt hem gedood! riep Hetty met gesmoorde stem. Zij haastte zich om den stroom van bloed te stelpen met het eerste het beste, wat haar in de handen kwam en het was wel een tragische samenloop van omstandigheden, dat dit juist haar witte trouwjaponnetje was. Zij werd verhinderd door de harde gebiedende stem van haar vader: Laat hem maar liggen, kind, ny wordt later wel verzorgd. Hij is niet dood, alhoewel hy beter dood dan le vend had kunnen zyn. Waar is moeder/ Deze vraag bracht een brandend rood op Hettyy's wangen en ze huiverde. Haar stem beefde toen zij antwoordde: Moeder is een maand geleden van ons heengegaan; zij kon het woord gestor ven niet over haar lippen breneen. Robert Loring begreep haar. Zyn ge- j zicht werd nog iets bleeker en zyn lip pen trilden jammerlijk. Een gesmoorde snik ontsnapte aan zijn borst, toen trok hy, zijn ontroering overwinnend, Hetty naar zich toe, legde beide handen op haar schouders en zei: Je lijkt op haar kind, maar ik hoop, dat jouw leven ge lukkiger zal zijn dan bet hare was. En waar zyn de tweelingen? Hetty knikte, want spreken kon ze niet. Waar zyn zyboven? Weer boog het blonde hoofd in ant woord. Ik moet ze even zien voordat ik heenga. Het heeft geen deel, hier te blijven. Als het mij lukt, wil ik morgen naar Southampton of een der andere havens gaan. Heb je geld? vroeg hij plot seling. Hier is al het geld dat ik bezit, va der, begon zy, maar de woorden bester ven on haar lippen, toen een luid en be velend kloppen de doodelijke stilte in huis verbrak. De gejaagde, angstige uitdrukking die ;n haar vaders oogen verscheen, sneed Hetty door het hart. Het zou nutteloos zijn my in dit sigarenkistje te verschuilen; ik zal myn kans nemen en den heuvel overgaan, zei hij, terwijl hij de portefeuille uit Hetty's handen rukte en in den zak van zyn jas Gehoor gevend aan de sterkste, diepst ingewortelde ingeving der menschelijke natuur die van zelfbehoud vergat Robert Loring de nog steeds bewuste loze figuur op den grond. Blijkbaar kwam het niet bii hem cd. dat zijn doch ter de een of andere verklaring voor zyn toestand zou moeten geven. Weer dat luide, hardnekkige kloppen. Met een sprong was de vluchteling bij de openslaande deur en verdween in den nacht, om wie weet wat te onl» moeten, want ineens kwam de gedachte bij Hetty op, dat het huis waarschijnlijk omsingeld zou zijn. Voor de derde maal ging de klopper, toen Hetty's overspannen zenuwen het opgaven en zij op den vloer in elkaar zakte, schijnbaar even levenlcvis voor de buitenwereld als haar bewustelooze bezoeker. 12. Liefde maakt zelfs onschuld listig. Dat Hetty niet in staat was de deur te openen, bêteekende de redding voor haar vader, want het gaf hem een goede drie kwartier voorsprong in zijn wed loop met de mannen der wet. Het herhaalde kloppen was niet het werk der politie, maar van Lord Peri vale's chauffeur, die een beetje ongerust was geworden. Ik zal ongeveer twintig minuten wegblijven, had zijn meester gezegd, want Lord Perivale had bii zichzelf ge dacht, dat in twintig minuten de zaak wel beslecht zou zijn. Maar die twintig minuten hadden zich verlengd tot een uur en tien minuten en nog steeds was er niets te zien van James Dyson's meester. Ten laatste besloot de chauffeur aan de deur te kloppen, welk besluit hij uit voerde en hy wachtte geruimen tijd al vorens hij voor de tweede maal den klonper in beweging bracht. Toen er weer tien minuten verstreken waren, opende Dvson de klep van de brievenbus en trachtte er doorheen te kijken, maar hii kon niets zien, want er brandde geen licht in de hall. Wat heb jij in den zin? Een zware hand daalde bij deze woorden neer op den schouder van Lord Perivale's zeer achtcnswaardigen chauf feur. Dvson protesteerde niet eens, hij was veel te ongerust. Mijn meester, Lord Perivale. heeft mij anderhalf uur geleden gezegd, dat hii een minuut of twintig in dit huis zou blijven en ik ben niet beelemaal gerust, gezien dat er op mijn kloppen geen ant woord komt. De politieagent keek verlegen. Wordt vervolgd. ZONDAG 29 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,30 Tuinbouwhalfuurtje. 9,00 Doe het veilig. 9,15 Voetbalmededeellngen. 9,18 Orgelspel. 9,40 Martien Beversluis draagt voor. 10,00 Orgelspel. 10,10 Filmkwartlcrtje. V. P. R. O. 10,30 Jeugddag. Kerkdienst uit het «abouw Leeuwenberg te Utrecht. A. V. R. O. 12.00 Concert door de Kon Militaire Kapel. Mr. Goudsmit spreekt over het Jongste in- terland-bridge-concours te Berllj». 2,00 Boekenhalfuur. 2,30 Het Concertgebouw-orkest. 4,00 AVRO-Radio-tooneel. 4,45 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 5,00 Kindcruurtje. V. P. R. O. 0,00 Halve uren met boekep. V. A. R. A. 0,30 Vara-klcin-orkest. 7,00 De Notenkrakers. 7,30 Vara-Klein-Orkest. A. V. R. O. 8,00 Vaz Dias. 8,15 Het Omroeporkest. 9,40 Gramofoonmuziek. 10,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10,30 Gramofoonmuziek. 10,10 Kovacs Lajos. 11,10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 'J9« M. N. C. R. V. 8,30 Morgenwijding. K. R. O. 9,30 Morgenconcert. 10.00 Hoogmis uit St. Bernnrduskerk tf Groenen dijk. 11,30 Gramofoonmuziek. 12.00 Mevr. Verkooy-LeyendnkkersR.K. Ba kerbureau. 12.15 Het KRO-Scxtet. 1,00 Boeken en schrijvers. I,20 Sextet. 2,00 Godsdienstonderricht voor oudaren. 2.30 Middagconcert. 4,30 Ziekenhnlf uurtje. N. C. R. V. 5,00 Kerkdienst Vrije Ev. Gem. te Bussum. Na beëindiging tot 7,4ó gewijde muziek. K. R. O. 7,45 Drs. Paul Julien: Volkeren en problemen van West-Afrika, 8,10 Voetbaluitslagen RKF. 8.15 Tramkoor Amsterdam. 8,35 Het KRO-orkest. 9,00 Vaz Dins. 9,15 Viool-Soli. 9.30 Vervolg Tramkoor. 9.45 Het KRO-orkest. 10.00 Vervolg Tramkoor. 10,15 Orkest. 10,40 Epiloog door het klein koor. MAANDAG 30 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek. 10 00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10,30 Georgette Royaards-Hagedoorn draagt voor II.00 Orgelconcert. 12.00 Lunchconcert. 2,30 Gramofoonmuziek. 3.00 Concert. 4.30 Piano-recital. 5,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 0.30 Boekenhalfuur. 7,00 Kovacs Lajos. 7.30 Causerie door Dr. Cannegieter. 8 00 Vaz Dlas. 8,05 Concert door het Residentle-orkcat. 8.45 Het Omroeporkest. 9,45 Gramofoonmuziek. 10,00 Het Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11,05 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gramofoonmuziek. 14,89 Morgcadlcnst. MO 11,00 Lezen van Chr. L«ctuur. 8,20 11,30 Gramofoonplaten. 12,30 Orgelconcert. 10,25 2,00 Uitzending voor scholen. 10,30 2,35 Gramofoonmuziek. 'WO 2,45 Mevr. Adrian-MerckensAardappelge rechten. c- 3,15 Cursus knippen en naaien. 3,30 Cursus stofversleren en modcvnkopleiding. 8,00 4,00 Bijbellezing. 8,15 5,00 Gramofoonmuziek. 9-00 5,10 Concert door een kwintet. 0.30 6,30 Vragenuurtje. 10'°° 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 10,15 8,00 Uitz. samenkomst Leger des Heils, A'-dnm. 10,30 9,30 Liederen-recital. U.OO 10,00 Vaz Dias. l2>15 10.30 Gramofoonmuziek. 2-30 DINSDAG 31 JANUARI. 300 HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 3>30 8,00 Gramofoonmuziek. ''00 10,00 Morgenwijding. ,r,>®® 10,15 Gramofoonmuziek. r,,®0 10,30 Causerie door Max Tak. 7-00 R. V. U. 7,45 11,00 Zuster Meyboom: De verzorging van «nze zuigelingen A. V. R. O. 11,30 Vervolg causerie door Max Tak. 12,00 Kovacs Lajos en ztjn, orkesL 2,15 Gramofoonmuziek. 3",00 Knipcursus. I,00 Viool-recital. 4,30 Radio-Kindcr-Koorzang. 5,00 Verhalen voor kleinere kinderen. V. P. R. O. 5,30 Jeugdhalfuur. A. V. R. O. 6,00 Grnmofoonmuziek. R. V. U. 0,30 Dr. Winckel: Welke baten heeft de bevol king van Ned. Indië aan onze geneeskunde te danken? A. V. R. O. 7,00 Cello-recital. 7,30 Engelsche les vo«r beginners. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Drie minuten gereserveerd voor Mevr. ld" de Leeuw van Rees. 8,08 Concert. 9,00 Voordracht in West-Frios<*i dialect, door Maartje Bierman. 9,20 Het Omroeporkest. 9,45 Accordeonmuzick. 10.00 Omroeporkest. 10.15 Aceordeonmuziek. 10.30 Omroeporkest. II,00 Vaz Dlas. 11,05 Omroeporkest. 11,30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. K. R. O. 8 00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 1*2,15 Het KRO-Sextet. 2,00 Middenstandscursus. 2,35 Vrouwenuurtje. 3.30 Modecursus. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 Sonatencyclus. 6,30 Esperanto-cursus. 6,50 Gramofoonmuziek. 7,10 Qundragesimo Anno, door Prof. Dr. Alph. Steger. 7,45 Verbondskwartiertje. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,30 Vraaggesprek over de Crisis-cuivelwrt. 9.00 Het KRO-orkest. 9.20 Vaz Dias. 9 30 Cello-recital. 9.50 Soil stenconcert. 11.15 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 1 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R- O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitz. voor arbeklers in «Ie contlau-bodr 12,00 De Notenkrakers. 2.00 Vrouwenuurtje. 3,00 Voor de kinderen. 5,30 Muzikaal allerlei. 7.00 Uit de arbeidersbeweging. 7.20 Vara-orkest. 758 Herhaling van SOS-bcrichten. De vakbeweging, daor W. Lukerti. Operette. Vara-tooneel. Vaz Dias, Orgelspel door JoÉ>. Jong. Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. R. V. Drentsche Radio-dag. Schriftlezing. Zang door Gcref. Ev. Zangkoor te Assen. Zang door Mej. Mien Pesman. Dr. Y. Wielinga over tbc-bcstrijding. Vervolg solo-zang. Piano-voordracht door A F de Braai. Morgendienst. Concert Chr. Muziekver. Advendo, Diever. De Chr. Muziekver. Oranje te Assen. Gramofoonplaten. Ds. Uytenhoudt: Gods vinger in Coevor- den's Historie. J. Lotgering: De bunnebedclcrt in Drente. Orgelconcert. Kinderuurtje. Orgelconcert. Onderwijsfonds voor de binnenvaart. Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Avonduitzending. 10,30 Vaz Dias. 10,40 Gramofoonmuziek. Laat dit nu eens goed tot U doordringen: „Weet wat U eet*. j Blue Band wordt bereid uit de allerbeste grondstoffen - 25 allerfijnste roomboter met 75% Blue Band - volgens een onge- Tèvenaard karnproces. De Blue Band-fabrieken staan steeds voof| iedereen ter bezichtiging open. Gij kunt daar met eigen oogen aanschouwen hoe Blue Band wordt bereid en met welke buiten* E gewone zindelijkheid alles wordt behandeld. Zegt U dit niets? f Stel altijd Uw ontbijt, Uw koffietafel en Uw maaltijden onder de be- schermingvan het Blue Band-meisje! Een verstandige huisvrouw heeft ets. per altijd Blue Band in huis! Zij weet immers - bij ondervinding - dat zij niets beters kan koopen. In die huishoudingen is Blue Bandi 2 pondspakje i moeders rechterhand! Koop uitsluitend Blue Band - niets anders! BLUE BAND VERSCH GEKARND MET 25 0/0 ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7