FirfMA TH van WIJCK - waalwijk. Meubelfabriek en Stoffeerdern K. E. M. I. Nieon oil Kaalsbmel. Bouivmaterialennandel I. C. (AN HAARLEM. Firma Chr. de Kort HeerenDames- en Kinderschoenen Pantollels, Tennis- en Gymliastieh schoenen aan concurreerende prijzen N.V. Reederij „THOR" GOEDERENDIENST miduMriin Kwaliteitswerk.1 GOED DRUKWERK Waalwijksclie Sloom drukkerij Antoon Tieleo - Waalwijk. ■VII .Tot ,eD m»1 ZATERDAG 4 FEBRUARI kunnen de bons worden ingeleverd. Men wordt verzocht op de achterzijde naam en adres duidelijk te vermelden. T.. DE PRIJZEN WORDEN DEZE WEEK TENTOONGESTELD. UIT 1L DIVE ADVERTENTIES Koopt uw schoenen V in het café van P. Heere in de Schans- straal haar jaarvergadering en tevens teeravo-d. Uit het jaarverslag b'eelc dat het vorig jaar de eieren ruim f 8000 hebben opgebracht. Qeleverd zijn ruim 287000 stuks. In plaats van de twee aftredende bestuursleden werden twee nieuwe gekozen. Bij 't einde der ver- gad-rlng hield de heer Diepstraten, uit Oosterhout een lezing over pluim veeteelt. Op Woensdag 8 Februari a.s zal door de Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „de Oud-Polder* een vergadering worden gehouden In het ca'é van C. van der Pias aan de Julianalaan. RAAMSOONKSVEER. In het café van C Heessels op het Heereplein werd dezer dagen opgericht een spaar- vereeniging genaamd „Spaarlust". Reeds 25 personen zijn toegetreden. Het B'Suur Is alsvolgt samengesteld: Voorzliter H. van O Is. Secretaris C Heessels en penningmeester D. van Dongen. Wij wenschen de vereenlging groei en bloei toe. Door den Wel Eerw. Heer Kape laan van der Vaart zijn alhier aange zocht als leidsters voor de K. J.V Mej A Nollen en voor de K J M. Mrj A. van Onzenoort. De leiding voor de muziek berust In handen van %Mrj A de Beer. Voor de leden van den R K. Vrouwenbond zal op Zondag 5 Februari a.s. om 6'/a uur namiddag in het St. Henricusgebouw een vergadering wor den gehouden Tijdens de vergadering zal de prachtige film Jeanne d'Arc, De Maagd van Orleans en nog een komische film vertoond worden. Nie mand der leden verzuime deze fiim te komen zien. Wielerwedstrijden. der9, zong op zoo innige wijze het Nu de vorst geweken is vangen ook trekje lyriek. Ik word zoo ijzig koud op de Wielerbaan alhier wederom de J wedstrijden aan. Zondag as is de In de afgeloopen week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als werkloos Ingeschreven 345 grondwer- kers, 58 opperlieden, 13 timmerlieden, 4 metselaars en 1 sigarenmaker, er waren 141 steunlrekkenüen. Zordagmorgen zal er In de Veer sche Herv. Kerk leesdienst worden ge houden terwijl des namiddags In de Dorpscne Kerk om 2 uur optreedt Ds. Ouittart. Maandag zal de Herv. Jongel, Vereenlging haar jaarfeest vieren, als naar gewoonte In het St. Henricus gebjuw Zaterdag vergadert d* Chr. Werkl. Bond, als spreker hoopt dan op te treden Ds. H. Ouittart Gedurende Januari werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 61703,70 en terugbetaald f 54225 09 GEERTRUI DENBERG. Donderdag 2 Februari j.l gaf de gemengde zang vereenlging „Geertruldenberg" een zanguitvoering in de zaal van hotel Stal alhier. Alle zangnummers werden onder directie van den emlnenten directeur dhr. N Soijers uit Raamsdonksveer, correct uitgevoerd Ook een tweetal tooneelsfukjes, opgevoerd door de leden der vereen! ging, vielen zeer In den smaak van het talrijk publiek. Het geheel werd besloten met een gezellig bal, dat tot éé.i «uur duurde. Donderdag j.l. herdacht het echt paar P J Weterines en J. C. Weterings. van Meers 2ij 1 50 jarige echtvereenl- glng. Des morgens werd een H Mis van dankbaarheid opgedragen In de kapel van het St. Agnesgestlcht, In welk gesticht de oudjes wonen. 's Avonds om 7 uur werd door de harmonie Apoilo een serenade gebracht aan het gouden paar waarbij de voor zitter der vereenlging de oudjes In welgekozen woorden van harte geluk, wenschte met hun gouden huwelijks feest. Ook aan verdere belangstelling heeft het dien dag begrijpelijkerwijs niet ontbroken. Waalwijkache club bij de Kaatheuvel- sche te gast. De wedstrijden zullen bestaan in koppel—, Inhaal— en andere wedstrijden. Bij goed weer zal den Horst weer volop volk trekken. Koor H. Familie. Donderdag hield het zangkoor van de H Familie ln café A Snoeren v. Heescti zijn jaarlljkschen feestavond, In gezellig samenzijn bij biljart— en kaartspel werd de a 'ond doorgebracht. De Eerw. heeren kapelaans gaven door hunne tegenwoordigheid blijk van belangstelling Nieuwe weg. Er zal begonnen worden met het ultpalen van den nieuwen verbindings weg Gasthuisstraat—Telefoonstraat. De plannen bestaan niet een rechten weg door te trekken, dech ongeveer op het midden van de verbinding een plein'Je aan te leggen, van waaruit één weg Zuid- en twee wegen Noord waarts zullen loopen. Het zal een mooie aanwinst zijn van bouwterrein In de kom der gemeente. Gegund. Het aanleggen van centrale verwar ming In het 'n aanbouw zijnde café Euphonla is gegund aan de firma G Markus alhier. Kaatsheuvel, 2 Febr. 1933. R.PS. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Januari 1933 Ingel^grl f 33 136 12 en terugbetaald f 23.376 09. Uitgegeven werden 14 nieuwe boekjes. Industrie. De eerst maand van 1933 heeft zich ook onze plaats gekenmerkt door een groote slapte in de bedrijven. Ook op dit oogenblik is nog geen beter- schap te bespeuren. Slechts enkele bedrijven werken op volle capaciteit. Euphonla In aansluiting op ons bericht van Woensdag jl waarbij wij in het kort een overzicht gaven, van den operet teavond in Euphonia van Zondag as, mogen wij er wel op wijzen.dat deze voor Kaatsheuvel van meer dan gewone beteekenis is. De Tilburgsche pers, uit zich hier omtrent om als volgt: Nieuwsblad van het Zuiden10 /unl 1932 't Was een zeer verheugend en opmerkelijk feit dat de groote zaal van de Nieuwe Koninklijke Harmonie, zoo goed ais uitverkocht was. De moeite die Caecilia zich moet getroost hebben, om met dit programma te kunnen optreden, mocht wel succes verdienen De diverse zangnummers, w.o. koor, duo en solo, maakten een goeden indruk, en deden hoopvol uit zien naar wat na de pauze zou ge geven worden 't Was een mooie in leiding tot de opvoering van de operette „Schinderhannes". Zeker was 't een gewaagde onder neming maar des te grooter is het succes van deze geslaagde uitvoering. Een uitstekende rolverdeeling, waar in we toch wel bijzonder mogen ver. melden Florenske (Mej Anny Otten) een mooie sopraanpartij en verder de krachtfiguur Mephisto, wien hulde voor zijn prestatie dient gebracht. Uitmuntende koren, goed verzorgde regie etc maakten deze operetteklucht tot een werkelijk genoegen* etc. Nieuwe Tilburgsche Courant 10 Ju ni 1932. .Voor een zeer goed bezette zaal gaf het Tilburgsche Mannenkoor „St. Caecilia' gisteravond een glansrijke uitvoering, waarbij het humoristische evenmin als het gezellige en het ernstige ontbrak Het koor zelf, nam een bescheiden plaats op het programma in. Het opende den avond met .Land erken, ning" van E. Grieg en sloot met .Zegepraal" van Brandts Buys Er werd in alle opzichten schitterend gezongen. Het publiek was een en al enthousiasme. Nadat eenige verpoozing was ge. nooten, begon de opvoering van .Schin. derhannes". Hier had Mej Otten, na voor de pauze het leeuwenaandeel in den zang genomen te hebben, weder de hoofdrol, zoodat wij naast haar fraai geluid, ook haar uithoudingsver mogen konden bewonderen. De heer A. Mandos, blijft de eeuwige jonge komiek, die hier als de heks de humoristische rol vervulde en dat deed op eene wijze, die wij al 30 jaren van hem kennen, doch ook nog op onverflauwde wijze de zaal in EEN LACH kan zetten. De Heer P. Don- en in mijn hart daar is de nacht". Dan de Heer Jan Bertens, wij zouden hem den tweeden van Groenendaal als muziekleeraar van het oudere lilburg kunnen noemen, blijft al evenzeer jong op de planken en met succes vervulde hij de rol als kastelein Over spel en zang van Mephisto niets dan lof etc. Gezien deze persbeoordeelingen, mogen we gerust van een aparten avond spreken, waarbij we waar voor ons geld zullen krijgen. GEMENGD NIEUWS. Veerdiensten hersteld De Maas Is te Bcxmer wederom ijsvrij. De veerboot is weer in de vaart, waardoor de verbinding met Limburg is hersteld. Sinds gistermiddag fwaalf uur functlonneert de veerdienst msschen Nijmegen en Lent weer normaal. Het veer te Gjrlnchem gaat vanaf heden normaal. Aanslag op een burgemeester. Woensdagnacht is een aanslag ge- pleegd op den burgemeester der ge meente Nederweert, den heer J. van Uden. De burgemeester werd omstreeks middernacht gewekt doordat erstecnen tegen de muren van zijn huis werden geworpen. Hij stond onmiddelijk op om te zien, wat er aan de hand wa9. 1 oen hij op het balcon was verschenen hoorde hij plotseling een schot, terwijl hij op hetzelfde oogenblik in hoofd en borst door een aantal zware hagel korrels werd getroffen Onmiddelijk daarop klonk een tweede schot, dat echter zijn doel miste, daar de burge meester reeds in zijn kamer was ge- vlucht. In verband met dezen aanslag is ge. arresteerd de 31 jarige landbouwer J T. uit Nederweert. Men heeft een sterke verdenking tegen hem, omdat Als het ijs kruit. Bij het eiland Urk heeft het Ijs zich meters hoog opgestapeld. Het levert gevaar op voor den huizen aan de wal. reeds is een schuur ingedrukt Heel het eiland Is in angstige spanning. KON HAAR HANDEN NIET OPBEUREN. Wanhopig door rheumatiek. Doet nn weer zeil de hulshouding. Tien maanden lang leed deze vrouw. Tien maanden lang worstelde zij om haar rheumatiek te overwinnen. En toch, toen zij eenmaal het juiste mid- del had gevonden, hoefde zij niet lang meer op het succes te wachten Gedurende zes weken .de dagelijksche dosis' Kruschen Salts en haar strijd was gewonnen. Een .Ongeloofelijk wonder noemt zij het. Zij schrijft: .Ongeveer 12 maanden geleden kreeg ik een aanval van rheumatiek en wel zoo kwaadaardig, dat ik er door misvormd werd. En ik was nog maar 32 jaar. Tien maanden lang probeerde ik van alles en ik werd beschouwd als een hopeloos geval. Soms kon ik dagenlang mijn handen niet tot mijn hoofd opbeuren. Toen dacht ik aan Kruschen Salts Een ongeloofelijk wonderIn zes weken tijd was ik in staat mijn huishouding weer zelf te doen en voor mijn kin deren te zorgen. Ik heb nooit meer eenige teekenen van een terugkomen der rheumatiek bemerkt." Mevr. M. De werking van .de kleine dage lijksche dosis" Kruschen Salts is even eenvoudig als doeltreffend. De ver schillende zouten in Kruschen drijven zacht de opgehoopte afvalstoffen en urinezuur, die Uw pijnen veroorzaken, langs den natuurlijken weg uit het lichaam De pijnen verminderen, de stijve gewrichten worden lenig, ge zwellen verdwünen Indien U trouw blijft aan de kleine dagelijksche dosis Kruschen zullen de afvoerorganen tot regelmatig functionneeren aangespoord worden, zoodat het lichaam inwendig schoon blijft. Zoodoende krijgt het kwaadaardig urinezuur geen kans meer zich ooit weer op te hoopen. U blijft vrij van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0.90 en f 1 60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag hij enkele dagen geleden den burge. meester had bedreigd. Hij was n. 1. Maandag op het stadhuis de geboorte van zijn kind komen aangeven en had de hoop gekoesterd dat zijn jongste spruit de 7000ste inwoner van Nederweert zou zijn en hij deswege een spaarbank boekje met f25 zou krijgen. Groot was echter zijn teleurstelling toen hij op het gemeentehuis een anderen vader aantrof, die even te voren de geboorte van een kind had aangegeven, en inderdaad de gelukkige bleek te zijn. De man ontstak in groote woede, omdat zijn kind, naar zijn zeggen, eerder geboren zou zijn, dan dat van den ander, zoodat hij aanspraak meende te mogen maken op 't spaarbankboekje De man kwam later op den dag in beschonken toestand nogmaals op het gemeentehuis en zeide regen den bur gemeester dat hij hem zou doodschieten. De man blijft echter tot nu toe ontkennen iets met de schietpartij te maken te hebben gehad De politie acht het niet uitgesloten, dat de aan. slag in opdracht van den verdachte door anderen is gepleegd, vooral daar men den indruk heeft gekregen, dat meer dan een persoon bij het geval betrokken is. ADVERTENTlëN Magazijn aan de Haven Mr. van Coothstraat 71, Telefoon 236 Alle Bouwsfoffen, alsook Baksteen en Kalkzandsteen. Uit voorraad. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 In het meest gesorteerd schoenenmagazijn van NAAST E R K KFRK - WAAL W l| K Steeds verkrijgbaar in alle soorten Reparatie-Inrichting solled en billijk. Aanbevelend. 99 Telef. No. 201. Directie te Slikkerveer. 38619 van en tusschengelegen plaatsen. Van WAALWIJK, Maandagmorgen. Van GEERTRU1DKNBERQ, Maandagmorgen. Van DORDRECHT Te UTRECHT, Maandagavond. Te AMSTERDAM, Dinsdagmorgen. Van AMSTERDAM, Donderdagmiddag 4 nar. Agenten» Estafette A'dam, Ktovenierbnrgwal83. Tel.47378Centrum Estafette Utrecht (Lichter Rijnkade). Tel. 10158. Geertrnidenberg. Tel. 141. Bij schoenen let men op KWALITEIT, maar bij Drukwerk is kwaliteit zeker een eerste vereischte, daar een cachet geeft aan elke zaak en goed drukwerk ook een goed artikel intro duceert. Bestelt dus uw drukwerk daar waar naast KWALITEITSWERK ook BILLIJK WERK geleverd wordt Bestelt uw drukwerk dus bij \l (Niet van onzen gewonen correspondent.)

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8