„T A B O E" Aanbesteding. LUXOR BIOSCOOP Denkt er een II marktberichten. den bouw van een Slagerij met De Htintoristen-wedstrtfd op 12 Febroarl geeft de beste Humoristen alt den lande o.a. alt Utrecht. Rotterdam, Nl|- megen, Jutfaas, Breda, enz. (Zie programma). werden uitgevoerd er juist op berekend waren om het doel der gymnastiek te bereiken n.I. het lichamelijk en gees telijk welzijn en het aankweeken van tucht en zelfbeheersching. Aanvankelijk had spreker prin cipleele bezwaren om het bescherm heerschap op zich te nemen. Hij beschouwde zich als burgemeester als de beschermheer van alle goede ver enigingen in deze gemeente, maar om het groote volksbelang dat aan de lichamelijke opvoeding verbonden is en den op hem uitgeoefenden drang heeft hij zich ten slotte bereid ver klaard deze vereerende functie te aan vaarden. (Applaus). Nadat door een groot aantal leden en aspiranten nog een paar prachtige zeer gecompliceerde groepen waren gevormd, die beschenen door het ge kleurde licht der schijnwerpers een schitterend effect maakten, was deze mooie en zeer geslaagde uitvoering ten einde en heeft de W. O. V. weer een flinken stoot gegeven aan de pro paganda voor deze edele en nuttige sport. Concert Liedertafel mOefenlng en Vermaak Zooals wij reeds meldden geeft de Liedertafel .Oefening en Vermaak" a.s. Maandag 13 Febr. haar 2e Winter- concert onder leiding van den heer Q. Qerrltsen, met hoogstvereerende medewerking van mevrouw Ankle van Wickevoort Crommelln, sopraan-zan geres te 'sHage, Het mannenkoor heeft voor deze gelegenheid een zeer varieerend pro gramma te verwerken, terwijl de soliste ook .voor elck wat wils" heeft. Naast een zware opera—aria vermeldt het programma een keur van liederen en tevens een der bekende Strauss— walsen, alzoo verscheidenheid te over, De avond zal besloten worden met een gezellig bal. Het bestuur verzoekt vriendelijk zoo mogelijk deze week de aangeboden donateurs—diploma's te willen hono- reeren teneinde moeilijkheden, vertra ging of vergissing aan het loket op den avond der uitvoering zelve te ver mijden. Onze haven. De aannemer der baggerwerken wacht wel lang eer hij voorgoed aan het werk gaat en ondertusschen neemt de hopelooze toestand steeds toe. Dat ondervond Maandag schipper de Bont uit Waspik, wiens schip Harry met gebroken schroef in 't zwaalgat In den modder bleef steken. N.V. Hotel de Twee Kolommen. Maandag 1.1. hield de N.V. Hotel de Twee Kolommen hare jaarvergade ring. De balans en winst, en verlies rekening werden goedgekeurd en het bestuur herkozen. Verloting. Bjj besluit van B. en W. van Waalwijk van 31 Januari No. 346 in aan het bestuur der a.s. Missietentoonstelling verlof verleend tot het organiseeren van eene verloting. De prQzen bestaan o.m. in twee fauteuils met tafel, pendulestel, staande schemerlamp enz. De trekking heeft plaats op 25 April a s. onder polltle-toezicht. Winkelbouw. Naar wij vernemen is de bouw van een dubbel winkelhuis met boven woning voor rekening van den heer J. van Mil alhier, onderhands opge- dragen aan de fa. A. v. Hulten.Krol alhier. De metselpost is opgedragen aan H Maas eveneens alhier gaderlng der W. O.C. wordt a.s. Vrijdag gehouden. Belangstellende donateurs kunnen de lezing over .Fascisme" van den heer J. Verwiel, bijwonen. W.-avond In Baardwijk De pas opgerichte Baardwijksche afdeellng van de Jonge Werkman houdt reeds op Zondag 12 Febr. a.s. In de zaal van het Patronaat St. Clemens een uitvoering. Het programma beva het spreekkoor „Vaandelgroet" van Bernard Verhoeven dat ook op den J. W.-avond van Zondag zooveel suc ces oogstte. Door de tooneelclub van den Olsterwijkschen Jongen Werkman zal worden opgevoerd het toonee spe „Als Qod Roept". Er staat voor Baard wijk een mooie avond te wachten, want de Olsterwljkers staan als goede tooneelspelers bekend. Ongeval. Zondagavond omstreeks half zeven kwam de heer F. Pop den Parallel weg met z'n fiets te vallen en wel zoo ernstig dat hij bewusteloos bleef liggen. Omwonenden vonden hem aldus met een groote hoofdwonde en een bles suur aan z'n been. Een passeerende auto van den heer van Boxtel—Aussems uit Kaatsheuvel bracht hem thuis, waar direct genees kundige hulp werd verleend. Zijn toestand is nu weer goed te noemen. Diefstal. In den nacht van Vrijdag opZater dag is ingebroken bij den slager K.. In de St. Antonlus—parochie. Er werd een schouder—spek ontvreemd. De dader is tot nog toe onbekend. Ouderavond met uitvoering. Op Dinsdag 2] Februari a.s. zal In de R.K. H B. S. en H. H. S. een ouderavond worden gehouden. Deze avond, zooals reeds verschii- ende jaren gegeven werd, heeft speciaal ten doel het contact tusschen leeraren en ouders der leerlingen te bevorderen, de genoodlgden en jon gelui een mooie en prettige avond te bezorgen. Oggevoerd zal o.m. worden het tooneelspel In 5 bedrijven .De Revisor" dat speelt in Czaristlsch Rusland. Begrafenis L. Burmanje. Zaterdagmorgen had in de St. Clemensparochie de uitvaart plaats van wijlen den heer L Burmanje, gouden jubilaris van het kerkkoor en van de H. Familie aldaar. De zangers van genoemd koor droegen hun verscheiden voorzitter naar zijn laatste rustplaats. Onder de lijkdienst voerden zij de requiem.mis van Halier uit, terwijl zij als laatste groet aan hun verdienstelijk medelic het koor: „Op 't kerkhof" van de Vliegh op zeer verdienstelijk wijze zongen onder leiding van den directeur den heer F. Schilders. Zijne nagedachtenis zal, vooral onder de zangers, nog lang blijven voortleven om tijdig plaatsen te bespreken voor de film welke Zaterdag en Zondag in de vertoond wordtl EEN PRACHT FILM. Belediging. Zaterdag werden voor het front der troepen in de Isabelle.kazerne te Den Bosch o.m, beëedigd de officieren Frans Hamburg en Slaats, belden te Waalwjjk. Bal mDc Dobbelsteen Woensdag hield de Spaarvereeniging „De Dobbelsteen" een van hare be kende bals. Nadat de aanwezigen door het balcommissielid den heer C. Hes- terman waren verwelkomd, werd het verdere gedeelte van den avond door gebracht met dansen, afgewisseld met voordrachten door den heer H. van Engelen. Deze zong o.a, ook eenige zeer toepasselijke coupletten op de vereeniging. Een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt om dezen avond zoo schitterend te doen •lagen. Waalwijksche Ontwikkelingsclub. De verleden week uitgestelde ver- Verpachtersbijeenkomst. Op Initiatief van een te Capelle ge vormd voorloopig comité zal op Maandag 13 dezer des nam. half vier in hotel Verwiel, te Waalwijk een vergadering worden gehouden, toegan kelijk voor alle verpachters, die belang hebben bjj de bescherming van den grondeigendom en bij een actie tegen de Crisis—Pachtwet. Als spreker zal optreden Mr. J C. A Nijgh, advocaat te Hellevoetsluis, me het onderwerp j „Economische gevolgen der Crisis—Pachtwet." Het doel dezer vergadering Is te geraken tot oprichting van een bond van verpachters van landerijen. Beuwartn van de schoenindustrie tegen de weeldeverterings belasting. De Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten heeft aan de Tweede Kamer der Staten Generaal een adres gericht, waarin zij hare teleurstelling tot uiting brengt over de handhaving in de tabel van bij de Weeldevertege- ringsbelasting te belasten goederen van schoenen, laarzen tn pantoffels geheel of grootendeels vervaardigd uit reptiel, leder, lakleder, zijde of satijn, j Op de eerste en voornaamste plaats wordt ernstig bezwaar gemaakt tegen de kwalificatie der in post 22 genoemde artikelen als weeldeartikelen, i Schoenen, geheel of grootendeels, I vervaardigd uit lakleder knnnen tegen. I woordig allerminst nog als weeldear tikelen worden aangemerkt. Deze ar tikelen toch worden momenteel in hoofdzaak verkocht in volkszaken en wel tegen de detailprijzen van f 2 tot f3 per jaar. Bovendien wordt tegen, woordig een groot gedeelte der kleine kinderschoenen geheel van lakleder vervaardigd. De opname van lakschoe nen vond mogelijk haar oorzaak in de veronderstelling dat lakleder aanmer kelijk duurder is dan de andere leder soorten, doch dit is geenszins meer 't geval. Ook ten aanzien van de andere artikelen van post 22 moet sterk wor- den betwijfeld of zij in het algemeen weeldeartikelen mogen worden ge noemd. Tegen de opname dezer artikelen worden bovendien nog de volgende bezwaren aangevoerd Op de eerste plaats worden van reptielleder imitaties vervaardigd, welke voor de ambtenaren, welke met de controle zullen worden belast, onmo gelijk van echt reptielleder zijn te1 onderscheiden. Voorts zal het vaak uiterst moeilijk zijn na te gaan, of de schoenen al dan niet grootendeels uit genoemde leersoorten zijn vervaardigd. Hetzelfde kan gezegd worden van schoenen van zijde of satijn. Dit alles zal tengevolge hebben, dat zich weer vele geschillen zullen voordoen, met de nadeelige gevolgen van dien Tenslotte wordt er op gewezen, dat tengevolge van al deze moeilijkheden de perceptiekosten dermate hoog zullen worden, dat de netto-inkomsten, welke voor het Rijk in deze belasting, voor zoover het de in post 22 genoemde goederen betreft, zullen voortvloeien slechts uiterst gering zullen zijn. Zonder te willen treden in een be schouwing over de verdere verdiensten van dit ontwerp van wet, meent de Federatie op bovenstaande gronden er bij de Tweede Kamer met de meeste klem op te moeten aandringen post 22 geheel uit de tabel van be laste goederen te schappen. R.K. Middenstandsbond Maandagavond heeft de R.K. Mid denstandsbond in de achterzaal van Hotel Verwiel een algemeene vergade- ring gehouden, die zeer goed bezocht was. Na het uitbrengen der jaarversla gen en enkele huishoudelijke bespre kingen, werd overgegaan tot het meer ittraclieve gedeelte van den avond, dat dank zij de medewerking van de K.J.M.V. De Kruisridders, uitstekend geslaagd is. Door den heer A. Raaij- makers werd een inleiding gehouden over de encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno, terwijl de heer H. Bergmans over de problemen in de hedendaagsche sport sprak. Beiden bleken hun onderwerpen goed meester. De Jonge Middenstanders hadden voorts een revue samengesteld, waarin enkele rake vegen-uit-de-pan werden uitgedeeld aan de bestuursleden van den Middenstandsbond. Er is deson danks hartelijk gelachen om het gees tesproduct van de Kruisridders. Deze bonte avond was een goede kennismaking van de leden van den RK. Middenstandsbond met de K.J.M.V.-ers. Al weer mis De Waalwijksche correspondent van de Rossche Crt. heeft het ditmaal met het jubileum van R.W.B. te kwaad ge had. Hij doet het n.I. voorkomen of alleen de Voorzitter van Waalwijks Belang op de receptie het woord ge voerd heeft, anders wordt tenminste niemand of niets genoemd. Dat Waalwijks Belang een herinne ringsmedaille heeft aangeboden, is ab soluut onwaar en die mededeeling be rust dan ook louter op de fantasie van den correspondent Van de verdere grove en voor velen zeer hinderlijke fouten die het be richtje aankleven, zwijgen wij maar. De 30.000 In Drunen gevallen! Naar wij bij het afdrukken van dit blad vernemen, is een prijs van f 1000 met een premie van f30.000 gevallen op polls no. 11443 van de Lotislco- loterij, verkocht door den agent J. Reus alhier. De gelukkige winnaar woont te Drunen. De R.K.W.V. gaf met medewer king van hare Tooneelvereenlging St. Jozef hare tweede Wlnterultvoerir.g. De zaal was tot In de uiterste hoeken gevuld, er werd goed spel geleverd, zoowel drama als blijspel werden on verbeterlijk gespeeld. A s. Zondag zal wederom hetzelfde programma worden gespeeld. A.s. Zondag geeft de Liedertafel .Echo der Duinen" haar tweede Winter, uitvoering ter gelegenheid van haar Jaarlijkschen Statiedeg welke a s. Zater dag zal worden gehouden. Ook deze uitvoering zal zeer zeker weer talrijk pub'iek trekken, daar men weet dat „Echo der Duinen" iets goeds geeft op hare uitvoeringen. De Koninklijk Erkende Harmonie Sophia's Vereeniging is voornemens dezen Zomer deel te nemen aan een te geven Federatief Muziekconeours in de hoogste afdeellng. WASPIK. De jaarvergadering van de Wapiksche Elervereenlglng zal plaats hebben in het hotel van den heer Chr. Montens op Donderdag 9 Februari a.s. De kaartvereeniging „Nooit Oe- noeg" gevestigd in het café van den heer J. de Bont, behaalde op het rik- concours 5 prijzen. RAAMSDONK. De Raamsdonksche Wielerclub „De Moedige Strijders" zal den laatsten Dinsdag van elke maand vergadering houden in het club lokaal bij den heer J. A. Heere, in de Stationsstraat. Onze Voetbalvereniging „het Wapen van Raamsdonkll" speelde Zondag jl. een wedstrijd tegen „Olym. pla", te Raamsdonksveer, welke wed strijd door het Wapen werd gewonnen met 2—1, zoodat zij nog steeds de eerste van haar Afdeellng z|jn. Bij B In de Schansstraat is een koe aan miltvuur gestorven. Het cadaver is onder politietoezicht verbrand. Tot lid van de Steuncommissie In de gemeente Raamsdonk is benoemd de heer M Blom. In de afgeloopen week waren 21 personen te werk gesteld by de werkverschaffing aan de afdamming van het Ramgat door het Waterschap „de Gecombineerde Aanwassen." Zondagavond uitspraak der lory van den Hninorfsten— wedstrijd. De uitslag van den Jen wedstrijd van bet nederlaag-tournooi dammen bij V.D. is, dat E.B.D. uit Boxtel van de 10 partijen slechts één won en twee remise speelde, zoodat de bijeenkomst eindigde met 106 in het voordeel van V.D. BINNENLAND. Regeeringsuerklaring oner de muiterij. In de Tweede Kamer heeft Minis- j ter Deckers gisteren een regeerings- verklaring afgelegd aangaande de muiterij op „De Zeven Provinciën", j I)e Minister zeide o.m. dat de noo- dige strijdkrachten: de kruiser Java, j torpedobootjagers, onderzeebooten, be wapend met oorlogstorpedo's, en vlieg tuigen, bewapend met bommen, wor den samengetrokken om de muiters lot overgave te dwingen. Van onder handelen mag en kan geen sprake zijn. Geschiedt de overgave niet on middellijk en onvoorwaardelijk na sommatie, dan zal met geweld worden opgetreden. Ingrijpende maatregelen zullen wor den genomen tegen verderfelijke in vloeden, die de geesten hebben rijp ge maakt tot aanranding van hét gezag door landsdienaren, die vrijwillig den plicht op zich hebben genomen, dat ge zag te dienen. In de Eerste Kamer heeft prof. De Savornin Lohman uiting gegeven aan zijn teleurstelling, dat de regeering met betrekking tot de muiterij op De Zeven Provinciën niet een dergelijke regeeringsverklaring heeft afgelegd als zij in de Tweede Kamer had gedaan. LOONOPZAND. De vereeniging Loon-op Zands Belang hield 5 dezer eene algemeene ledenvergadering In de zaal van den Heer Aartsen. De op komst der leden was matig. Te ruim half negen opende de Voorzitter, de Heer H. van den Wildenberg de ver gadering, en besprak In het kort de resultaten welke In het afgeloopen jaar door tusschenkomst van Loon-op-Zands Belang konden geboekt worden. Hij deelde mede dat door't Bestuur gewerkt zal worden om te komen tot hei verkrygen van eene nieuwe Muziek, dosk. Uit het financieel verslas van den penningmeester, den heer H. de Jong, bleek dat In kas was f 18.28. De aftredende bestuursleden de leeren C. Maas en F. Michielsen, werden herkozen. De R. K. Werkliedenvereniging ileld 11. Zondag eene algemeene edenvergadering, de opkomst liet alles wenschen over. Als spreker trad op de heer Kiestra over het dagb ad „De Volkskrant". In kort schetste spreker het nut en de noodzakelykheld van het lezen der Volkskrant. Op voorstel van den heer Wouters werd besloten de leden een tegemoet koming In de abonnementsprijs te geven. Daarna werd gesproken over de pas opgerichte spaarkas voor brandstoffen. De Voorzitter deelde mede dat er zich reeds een 60-tal leden voor de spaarkas hebben laten Inschoven, en dat a.s. Zaterdag begonnen zal worden met het ophalen der gelden. Met de plaatseiyke kolenhandelaren zal worden onderhandeld. De heer Snoeren vond het wensche- lyk dat het Bestuur ook prQzen vroeg bij de Steenkolencentrale van den Bossche Dioc. Bond en van deCcöp. „Broederhulp" te Kaatsheuvel. Spr. vond het van de plaatselijke handelaren niet billijk dat zy de ar beiders al zoolang te veel hebben laten betalen. De Voorzitter zegde toe In dezen geest te zullen handelen. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Vrydagmlddag ontstond een begin van brand in de boerdery van v. D. die was ontslaan in de schuur. Door het krachtdadig optreden van de be woners en de buren werd groot onheil voorkomen, met eenige emmers water kon de brand gebluicht worden. Daar het hooi reeds aan het branden was en de schuur en de woning met riet gedekt zf'n, mag men van geluk spreken dat het nog zoo goed Is afgeloopen. RAAMSDONKSVEER. Dit jaar zal het 85 jaar geleden zyn dat de Kon Erk. Harmonie „de Eendracht" is opgericht. Aangespoord door het groote succes, by gelegenheid van de viering van het 75-jarig bestaan, mag en zal dit heuglijk feest niet onopgemerkt voorbygaan. In de jl. gehouden algemeene ver gaderlng heeft de Harmonie besloten te trachten tot een feesteiyke herden king van dit jubileum te komen en wel door het uitschrijven van een Nationaal Concours voor Harmonie-, Fanfare- en Zanggezelschappen. Wil dit plan kans van slagen hebben, dan zullen daartoe alle gemeentenaren moeten medewerken. Wy verwachten steun en medewer king van allen, daar het welslagen van een concours niet alleen een feest vreugde In zich sluit, doch door het drukke vreemdelingenbezoek het zyne zal bijdragen tot voordeel der gemeen tenaren. By C. de J. op het Fort ontstond een schoorsteenbrandje, dat met behulp van eenige emmers water door de >ewoners en de buren kon gebluscht worden. De schade is gering, slechts een tapijt is verbrand. or- gezag-ondqrmjj- Deckers in zijn NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 7 Febr. 1933. De heer A. de Graag, mr. dammer en damkampioen van onze provincie, neemt wederom deel aan den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland die einde dezer maand begint. Zondagavond 19 Febr. geeft de R.K. Tooneelclub Kunst en Vermaak wederom een uitvoering. Op het pro gramma staan het anti-oorlogsspel: „Gij zult niet dooden" en de klucht: „Een misverstand". Naar we vernemen, is er op de scheepswerf een lading ijzer aangeko men, die reeds in lossing is. Denkelijk zal er dus eerstdaags weer begonnen worden met de werkzaamheden, zij 't dan ook op bescheiden voet. Deze week wordt weer een huis collecte gehouden voor het plaatselijk Crisis-Comité tot steun aan die werk- loozen die niet in de gemeentelijke steunregeling zijn begrepen. De voetbalclub Juliana 2 die hier speelde tegen DVO uit Haarsteeg, won met 41, terwijl PSV eveneens won van Excelsior uit Haarsteeg en wel mpt 9—1. D Naar men ons mededeelt, over kwam Zondag een voetballer uit Haar- steeg een ongeval aan een zijner bee- nen en wel zoo, dat door Dr. V. ge- j neeskundige hulp moest worden ver leend. Kloek beleid. Van onderhandelen mag geen spra ke zijn. Onmiddellijke en onvoorwaardelijke overgave na sommatie anders weid. Ingrijpende maatregelen zullen wor den genomen tegen nende invloeden. Aldus minister kloeke verklaring. Dat is het, in zijn forsche kortheid volledig, wat Nederland thans van zijn regeering verwacht. Wij kunnen gerust zijn; onze hooge belangen zijn veilig. Daarnaast delo*gang tot bet perso neel van land- en zeemacht ontzegd aan het opruiend en gezag-ondermij- nend geschrijf van de roode pers. Dat wij ook dezen maatregel toejui chen, zal men begrijpen. Verklaring en houding van de re geering geven het land het gevoel van vertrouwen, dat het thans zoozeer be hoeft. Fn de Regeering kan op het volk rekenen. agenda. WAALWIJK. Donderdagavond 7-9 Training WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag 8 uur. Repetitie WOV Gymnastieklokaal. ,Jr.maf;Tn,d S'30' 7 en 8-30 uur repetitie adsplranten W.G.V. Vrydag Waalwyksche Ontwikkelings club Hotel Verwiel. Zaterdag 8'/, uur repetitie voor allen Liedertafel „Oefening en Vermaak". i i^.°n?a«8.12Luur' RePefltie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Maandag 8 uur. Groot Winterconcert Liedertafel Oefening en Vermaak. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 7 Febr. Ter vee markt waren heden aangevoerd; 197 paarden, 2 veulens, 1 ezel, 1414 mage- ie runderen, 894 vette runderen, 25(5 vette kalveren, 1394 nuchtere kalve ren, 130 graskalveren, 179 schapen of lammeren,, 6 varkens, 23 biggen, 13 bokken of geiten en 1 overlooper. Prijzen per pond: koeien 14-18, 24- 26, 2930 c., ossen 1517, 2124, 26—28 c., stieren 1416, 17.5—20, 21 —24 c„ kalveren 22.5—27.5, 30—35, 4.)47.5 c., graskalveren 1520 c. ADVERTENTIëN. Op Zaterdag 18 Febraarf, 'snam. 3 uur, zal in HOTEL A SNOEREN te Kaatsheuvel onder georganiseerde bouwvak- patroons worden aanbesteed; Winkel voor den Heer H. ESCH te Kaatsheuvel. Bestek en teekening verkrijg, baar f4 - (restitutie f2.-) De Architect, J. A. PRINS, Kaatsheuvel. ge-

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6