Je echo uan nel zuiden" EEK HET R.K. MEISJE J. ELEKAN fieors. MIMI iilk Belast zich IEMAND „KEF^KLOKJE" 's-BOSCH. Trouwkaarten of Trouwbrieven w. s. c. tweede meisje Geestbeschaving in Apollo, dus een succesavond. Spoorenberg heeft voor de zooveelste maal laten zien, dat hij over meer dan gewone regisseursca paciteiten beschikt, waarnaast G;est. beschaving getoond heeft de krachten te bezitten, waarmede iets te bereiken valt. •Roekedekoe" van Paul de Mont is een stuk volksleven. Een ander publiek kan mogelijk meer dwepen m :t werken als „The Buttler" en „De Molen van Sancjussi* onze tooneeibezoekers ge nieten meer van dit, voor hen begrij pelijk levensbrokje, dat Geestbescha ving, speciaal in den figuur van den heer Joh. de long als „Meneer Jan" zoo eenvoudig, doch zoo karakteristiek mogelijk heeft getypeerd. Mevr. van der Pas— Janssens was als steeds In topvorm in haar simpele rol, van onmisbare keukenmeid, de spil waarom het huiselijk levenije van „Meneer jan" draaide. Ook de Heer Th. Blemans als „B^rna d" speelt een vaste rol, al kan zijn houding niet bij voortduring be koren. Mej. Cor. Frederlx als „Mevr. Broekx" en Mej. S. v. d. Wtyden als „Marie José" schoten in niets te kort. „MieP gespeeld door den heer J. Brandt was een onverbeterlijke huls knecht, die de vele moeilijke situaties volkomen beheerschte. Ook de andere kleinere rollen waren in goede han den. Alleen „de kleermaker" kon ons niet bekoren. Alles bijeen een pracht avond die het publiek ten volle vol daan heeft. Een onderscheiding. Naar wij vernemen is Zaterdag 25 Februari de WeiEd. Zeergel Heer Dr. W. L. M, de Both, rutm 30 jaren geneesheer alhier, thans woonacmig te 'sHage door Z.Exc. den Minister van Justitie benoemd als lid van het Ambtenaarsgerecht te 's Gravenhage. Gouden bruiloft. Hel echtpaar P. Donders.v. Gorcum in de Gasthuisstraat hoopt op 7 Juni a.s. zijn gouden bruiloft te vieren. Reeds dezer dagen is een buurtver- gadering gehouden in calé Wed. Smit in de Gasihuissiraat. Er werd een bestuur gekozen, dat zich zal belasten met de waardige voorbereiding van het feest van deze sympathieke oudjes. Als Eere-Voorzliter werd benoemd de heer H. van Woensel. Het bestuur is saamgesteld uit de heeren H. üirks, Voorzitter, C. Kooien, Vice Voorzitter, L. Mosselveld, Secretaris, P. de Korl, Penningmeester en A. Valk, A. Brouwers en Jos Damen, Commisa. rissen. Reeds is met een rondtocht begonnen om de noodige gelden bijeen te krijgen. Elke week zal ge collecteerd worden, De Gasihuissiraat heefi vorig jaar bewezen waardig te kunnen feesien. Ook in 1933 zal dit niet minder zijn. R.K. Kiesvereenlging. 't Moge voor velen zijn nul hebben, dat wij nog eens wijzen op het werk dat de leden van de R.K. Klesver eenlgtngen Zondag a.s. te doen staat. In onze parochie is het stembureau geopend van 's morgens half negen tot nalf vier namiddag. Ieder lid heefi reeds dezer dagen een oproepingtkaart ontvangen, w elite hij bij de stemming mede moet brengen. Zooals reeds meermalen is uiteengezet moet leder ditmaal slechts twee candidaten stem men, door het hokje vóór den naam zwart te maken. groene tafel volgde de eisch wegens mishandeling f 10 boete en daarna de uiisp-aak dito een tien'je. 't Spreekt van zelf dat de baas geen knecht in 't werk hield die hem te lijf wilde gaan, dies kreeg Janus zijn congé en Staal kreeg 't daarna weer z rowat met de heele familie van B. testellen. Zelfs de moeder was aan't foeteren gegaan toen Staal daar in de nabijheid kwam en haar zoon Toon nam het relletje van haar over om het voort te zeiten. Toon in dienst van Jan Staal een broer van den vorige, haalde re vanche over het ontslag vanz'n broer Janus en daar waren de poppen aan net dansen! Toon, een zeer ruw lype greep Adriaan Staal aan en zette zijn tanden nijdig in diens taaien kop En de gebeten Staal maar weer naar de politie I 't Was 'n uitzoeken in Den Bosch I Ben je getrouwd? vroeg de presi dent aan Toon. Gelukkig niet, snauwde hij brutaal (Geen compliment voor de deerntjes uit de buurt van de Hank En wat verdien je per week? ging de president voort. Tien gulden 1 zei Toon. Dan maar eens met een weekloon het bijten in den bol van Staal betalen. Eisen f 10 boete. Maar 't was toch maar om voor m'n moeder partij te trekken, bracht Toon nog ter zijner verontschuldiging in het midden. Iemand in de kop bijten doe je niet kosteloos Toon werd veroordeeld lot 10 pop boete of even zooveel dagen brommen. De doodslag te Wanrooij. De verdachte opnieuw vrijgesproken. Het gerechtshof heeft in hooger beroep P. M. H. v. d. V. 21 jaar Pt, Zuivelfabriek te Oosteind, gemeente Oosterhout, (N.B.) vrijgesproken van de aanklacht wegens doodslag en het in brand steken van zijn oom L. van der Vleugel, directeur van de zuivelfabriek te Wanrolj. De olficier bij de rechtbank had 4 jaar gevangenisstraf gtëtscht doch de rechtbank sprak verdaente vrij. De adv.gen. bij het het gerechtshof eischte 2 jaar gevangenisstraf. Ook door het gerechtshof werd ver. dachie vrijgesproken. De moordzaak te Den Haag. Voor de Haagsche Rechtbank werd behandeld de moordzaak Eschauzter. die indertijd zulk een gerucht heefi gemaakt. Tegen den techntker K weid tevenslang geeischl, tegen den kantoor bediende 8 jaar. enoemd tot hoogleeraar aan de R K. Handelshoogeschool. RECHTZAKEN. Uitspraken De rechtbank wees vonnis tegen P. C. O. modelleur te Dongen ter zake dat hij op 26 en 28 November 1932 te Waalwijk met het oogmerk zich weder rechtelijk te bevoordeelen A. de Rutjter heeft bewogen tot afgifte aan hem van model patronen voor damesschoenen door daartoe aan dezen een in sujjd met de waarheid zijnd verhaal te ver teilen. Conform den eisch f25 boete, subs. 15 dagen hechtenis. P. S. Drunen, heeft in de heide ge- rookt en werd deswege door de kan tonrechter te Waalwijk veroordeeld tot f 15 boete, van welk vonnis hij in verzet kwam. Eisch bevestiging van het vonnis. Uitspraak f2.50 boete. Zoo zijn onze manieren l 't Gaat over twee jonge broers van de Hank, gemeente Dussen, die er wel heel rare manieren op nahouden en waarvoor het noodig was, dat ze, ruw en onverschillig als zezfln, eens'naar Den Bosch geroepen werden om te worden gecorrigeerd. De eerste, genaamd A. P v B was in dienst van Adriaan Staal. Deze baas had al vaak aan z'n knecht verboden met een brandenden lantaarn naar den hooizolder te gaan. En toen hij het niet laten wilde en de baas beducht was voor brandgevaar sommeerde hij den knecht naar beneden te komen, toen deze weer met het gevaarlijke ding naar boven zwengelde. Van B. werd kwaad en sloeg den baas met een hooivork. De mishandelde Staal deed aangifte van zijn wedervaren en zoo kwam het dat de een als verdachte wegens mis handeling vóór het hokje en de andere BINNENLAND. De zomertijd. Het Staatsblad no. 38 bevat een Kon. besluit van den 9den Februari, waarbij wordt bepaald, dat in 1933 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (Stbl. no. 236), zal aanvangen den vijftienden Mei en zal eindigen den achtsten October. Weer een radio.uitzending verboden. Voor den K.R.O. zou gisteravond een Uuitsche propagandarede worden uilgesproken, voor in ons land wonen de üuitschers, in verband met de a.s. verkiezingen. De Radio-controlecom- missie heeft evenwel telegrafisch mee gedeeld, tegen deze uitzending be zwaar te hebben, zoodat zij niet is doorgegaan. De marinebonden. Men meldt uit Den Haag: Maandag zijn bestuursleden van het C A.M.B.O. bij den minister van defensie ontboden. Naar wij vernemen beeft de minister in deze audiëntie den eisch gesteld, dat een viertal bepaald aangewezen burger bestuursleden, die lid zijn van de S.D.A.P., hun functies zullen neer- leggen. De muiterij aan boord van De Zeven Provinciën. Kapitein.luitenant-ter-zee P Eiken, boom, luitenant ter-zee'lste klasse C. Mtyer en luitenant ter-zee lste klasse W. F. J. Fels zijn met ingang van 24 Februari in hun betrekking ge schorst, op grond van het lste lid van artikel 17 van het Reglement op den rechtstoestand der militairen bij de Zeemacht. Kap.-luit.-t.-z. Eikenboom en Iuit.-t.-z. Ie kl. Mcyer waren resp. de comman dant en de eerste-olficier op DeZeven Provinciën, die tijdens het uitbreken van de muiterij aan den wal toefden luit.-t.-z. Ie kl. Fels was de oudste aan boord achtergebleven officier, die bij hij uitbreken van de muiterij over boord is gesprongen en naar de Aide baran geroeid, om vervolgens den commandant te waarschuwen. Kapitein Eikenboom was reeds vóór de schor, sing van zijn commando ontheven. Prof. mr. dr. Leo Triebels. f Gisteren is te Nijmegen overleden prof. mr. dr. Leo Triebeis, hoogleeraar in de bedrijfsleer en de sociale wet- geving aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg. Irt 1874 was hij te Amsterdam ge boren. Hij Is daar werkzaam geweest als rechtskundig adviseur van eenige BUITENLAND. Poolsche Rubberschoenindustrie. De 6 In een kartel opgenomen fabrieken van rubberschoenen In Polen produceerden in 1932 6.3 millloen paar' tegen 6 8 millioen paar in 1931. De secretaris van Ford zoek. Sin Is Maandagmiddag wordt de secretaris van Henri Ford. Ernest G Liebold vermist. Men vreest dat hij ontvoerd is. Hij was de laatste dagen met Edsel Ford bezig met de reor- ganisatie van het bankwezen te Detroit. De geheele politie is gerequireerd om den vermiste op te sporen. Liebold is sedert ongeveer 20 jaren bij Ford in dienst. De toestand in Duischtand. Hakenkruis—vlag op het Kart Llebknecht.huis. Dinsdagavond tegen half 7 werd op het Karl Liebkuecht-huis de ha- kenkruis.viag gehescüen. Een S.A -troep stond aangetreden voor het gebouw. De stormtroep leider wees in een korte toespraak op de bctcekenis van dezen dag en verklaarde dal met het hijscüen van de haken- kruis-vlag op het Karl Liebknechi-huis het werk van Horst Wessct in vervul ling is gegaan. üeeri mmtaire uitzonderingstoestand. Van bevoegde zijde verluidt dat geen militaire uitzonderingstoestand zal afgekondigd worden en de rijks- wcer er niet Dij te pas zal behoeven te komen. De noodverordening die het kabinet genomen heeft is echter litisch Ziekenhuis. De vrouw is overleden. wel van ingrijpenden en verstrekken den aard. Voor verschillende politieke misda- den wordt met de doodstraf gedreigd, Onder de in beslaggenomen papieren in het Karl Liebkiiccni-huis bevinden zich ongelooflijke dingen o.a. vervaisch- te bevelen van rijksweerleiding en b.A.-leiders om militaire auto s ter beschikking te stellen. Er is een opstel gevonden over de aanwending van vergif en de vergif tiging van water in de openbare bronnen. De geestelijke vader van deze plannen is de jonge Rijksdagaf gevaardigde Münzenberg, die nergens te vinden is. Kasper en Scholem, lid van den Pruisischeu Landdag, behooren met den hoofdredacteur van de Role ratine, Ernst Schneller, tot de gear resteerden, tot welke erdere eenige bekende pacifisten, jonge litteratoren en beeldende kunstenaars behooren. De groote actie van de Berlijnsche politie, welke vannacht nog is ingezet, heeft tot de arrestable van ongeveer 1UU verdachten gelfcid. Ouder hen bevinden zich Lchman-Nussbü.dt, de advocaten Barbach, Apfel en Luien voorts prof Felix Haile, Ludwig Kenn en de communistische algevaardigde Remmele, De dader. Blijkens inlichtingen van de centrale recherche te Amsterdam en de politie te Leiden is de brandstichter, M van der Lubbe genaamd, 13 Januari 1909 te Leiden geboren. De man stond te Leiden als zeer links georiënteerd en iaiiatiek bekend. Hij scheen een ge boren volksmenner te zijn, die zich niet vergenoegde met ondergeschikte baantjes. Waarschijnlijk heeft hij al eenige vonnissen achier den rug. Den laatsten tijd had men hem te Leiden niet gezien. Vermoedelijk heelt hij geruimen tijd in Rusland vertoefd waarheen hij in April 1931 een pas had gekregen. SPORT. VOETBALSPORT. De Zwaluwen verliezen van de Roode Duivels. Gistermiddag werd de jaarlijksche ontmoeting van Mardi'Gras te Ant werpen gespeeld tusschen de Roode Duivels en De Zwaluwen. De Neder- landsche ploeg verloor met 41 van de Belgische. Bij de Zwaluwen traden Looyscliil- der, de rechtsbuiten Hanse en Bas Paauwe op den voorgrond. De andere Nederlandsche spelers toonden zich nog geen klasse-spelers. DE VOETBALCOMPETITIE. Voetbalprogramma voor Maart. 5 Maart. Ie klasse: Willem II—MVV; NAC Bleijerheide. 2e klasse B: GudokVVV; VOS TAC; WilhelminaRoermond. 3e klasse D: BaardwijkCapelle; Nevelo—RWB. 12 Maart: 2e klasse B: WSCVOS; VVV— Helmond; GudokRoermond. 19 Maart: 2e klasse B: VOS—GUDOK; Tege- lenWilhelmina; RoermondHel mond; De ValkVVV. 26 Maart: 2e klasse B: HelmondWilhelmina R. W. B. De wedstrijden van 1.1. Zondag heb ben weinig bevrediging gegeven, hoofdzakelijk aan het le elftal, want hel staat voor ons vast, dat deze wed strijd verloren is, omdat er geen eens gezindheid heerschte. Het bestuur zal er goed aan doen dit voornaamste on derdeel voor handhaving en voor het geen men wil 'hereiken, de betrokken spelers duidelijk te maken. RWB 3 deed goed werk door Capel le 3 op eigen terrein met 4—1 te klop pen. Onze juniores hebben het in Den Bosch tegen DEVO 2 niet kunnen bol werken en moesten met 62 de meer derheid van DEVO 2 erkennen. Zondag 5 Maart laatste uitwedstrijd naar Oisterwijk tegen Nevelo. De wedstrijd TegelenWSC ging Zondag wegens terrein-afkeuring niet door. Voor a.s. Zondag is geen wed strijd vastgesteld. Hel 3e elftal speelde Zondag tegen Capelle 2 en won met 10. Een mooie prestatie van de jonge garde. WIELERSPORT. W. IV. C. „De Zwaluwen" Wegens den nog minder goeden toe stand der baan konden ook Zondag de vastgestelde wielerwedstrijden niet plaats vinden. De Waalwijksche wie lerclub „De Zwaluwen" organiseerde daarom een trainingsrit over het tra ject Capelle, Helvoirt, Nieuwkuik, Waalwijk, waarvan de uitslag was als volgt: 1. A. Slaats; 2 G. Pol; 3 D. Pol; 4. L. de Vaan. Donderdagavono 7 - 9 Training WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag GEEN Repetitie Lieder- 'afel Oefeiih g en Vermaak. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V. gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30. 7 en 8 30 uur repetitie adsptranten W.G.V, Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Orfening en Vermaak". uie ecu aoswiuui volledige reclame wil hebben voor plaats en üresfc, plaatse zijne advertenties in Waalwijksche en Langsiraatache Courant, en het voor Kaalsheu«ti, Loonopzand, Waalwijk en Waspik. /ollediger en beter reclame kan geen :r»kel b'ad bieden, men bereikt dan zoowat Eüe inwoners dezer streek. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TILLEN Heden overleed tot onze diepe droefheid na eene korts:ondige ziekte in hei St. Nicolaas-Ziekenhuis alhier, voorzien van de H H. Sacramenten der Sterven den, onze inrig geliefde Echtgenoot en Vader Adrianus de Folter, in den ouderdom van 30 jaar. WED. C. DE FOLTER DE HAAN en Kinderen. Waalwijk, 28 Febr. 1933 V.g.g V. zoekt betrekking als of meisje alleen, lief t voor heele dagen. Brieven onder No. der advert Drukkerij „EXCELSIOR",' 49886 aan Kaatsheuvel. Gemengd Nieuws Man doodgestoken in den Bosch. Gisteravond is in calé 't Hemebjc fn üe Gdsseisiraat te 's-Hertogenboacn een zekere Heesbeen tijdens een ge vecht met een mes ln üe hatssfagaae. gestoken. De man is kort daarop over leden. Het lijk ts naar het ztekennuis overgebracht. Men vermoedt dal de dadeis personen van buiten den Bosch z(jn. Drie kinderen verbrand. Bij afwezigheid van de ouders ont stond te Kingston in Ontario (Canada) brand in een boerderij, tengevolge waarvan drie kinderen in de vlammen zijn omgekomen. Vrouw verbrand bij bet kammen der haren. Te Amsterdam is een ernstig onge val geschied. Een 29-jarige vrouw die daar in nachtgewaad behulpzaam was bij het aankleeden van haar kinderen, is daarna bij het kammen van beur haren te dicht hij de brandende kachel gekomen, met het noodlottig gevolg, dat haar nachtjapon in brand raakte. Gillend van angst en pijn is de onge lukkige naar het trappenhuis geloo- pen, waar toegesnelde huren een de ken over haar heen wierpen en de brandweer waarschuwden. Onder be vel van brandmeester Dijkstra rukte» deze uit met de motorspuit van de hoofdwacht Nieuwe Achtergracht. De bevelvoerder constateerde echter, dat alleen de geneeskundige dienst hier nog hulp kon verleenen; deze heeft 't slachtoffer, dat over het geheele li chaam met brandwonden overdekt BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 18 t.m. 24 Febr. 1933. Geboren: Walterus zv Walterus Rijken-Snij ders. Cornelia M dv Lambertus G Bus-Broeken. Petronella J M dv Cornelis P Langerwerf-Janssens. Johanna H dv Johannes A Vissers- Kanters. Antonius P zv Petrus van Seeters-Diependaal. Gehuwd: Jan A Th A Paans, jm. oud 29 jaar en Cornelia N M van Laarhoven, jd., oud 28 jaar. Willem F L Mathon, jm. oud 59 jaar en Antonia M Roe- lands, jd. oud 47 jaar. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 28 Febr. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 208 paarden, 121 magere runderen, 974 vette runderen, 280 vette kalveren, 1919 nuchtere kalveren, 121 graskal veren, 211 schapen of lammeren, 21 biggen, 8 hokken of geiten en 1 over- looper. Prijzen per pond: koeien 13-17, 22- '25, 29-30 ct.; ossen 15-17, 20-23, 25- 27 ct.; stieren 14-17, 18-20, 21-23 ct.; kalveren 22-27.5, 32.5—37.5, 42.5-47.5 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 110220, stieren 60 260, graskalveren ƒ2045, paarden 100230, slachtpaarden ƒ90150, hitten 40—80, veulens 30—75, fok nuchtere kalveren ƒ916, slacht nuchtere kalveren ƒ36, kalfkoeien 120240, pinken 5085, vaarzen ƒ80125, biggen ƒ47, per week 40 70 cents. Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabil het Station) ettet het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooals: Inboedels, huizen enz. Billijke conditiën. TERRAZZO-, BETON, en HOUTGRANIET VLOEREN, TERRAZZO QOOTSTEENEN, vlle maten uit voorraad leverbaar BETONSCHUTTINQEN. Voor Waalwijk en Omstreken boodschappen en bestellingen be zorgen Putstraat 126 Waalwijk. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. EN MEER PER WEEK TE VERDIENEN I Gevraagd sol. AGENTEN in alle plaatsen en gehuchten. Succes verzekerd. Personen met eenigen vrijen tijd vergeten niet ook hierop te schrijven. Vraagt uitsl. schrift onder opgaaf van bernep gratis en franco meerdere inlichtingen aan UNIVERSEEL TRUSTKANTOOR, Warmond, straat 157, Amsterdam-W. 49887 WAALWIJK. AOVfcJtTISNTUK

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6