Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. .nODRDBPABAND FhUILLE ION WAALWIJK 30 ets. per Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden em. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.2Ö. Franco p. post door 't geheele rflk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prüs der Adverttntiënï 10 cent per regel; minimum 1.00. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en yrüdag des morgens om uiterlijk 9 uur In ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. RAAMSDüNK. Subsidie tram. Waterleiding. Moeuijkneden bij de werk loozensieun. De raad der gemeente Raamsdonk kwam Zaterdagavond ten raadhuize te Raamadonksveer ln openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Moons. Aanwezig alle leden. Aan de orde 1. Onderzoek geloofsbrief van het nieuwbenoemde raadslid, den heer J. W. F. M. de Klijn. De heeren de Bont, Kanters en Lankhulzen bevinden de gelooisorieven in orde en adviseeren tol toelating van den heer de Klijn als raadslid. Daartoe wordt besloten. 2. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten verscnillende goed keuringen van raadsbesluiten. Eveneens van Ged. Staten mede- deeitng dat het verzoek van de Neder- dultscne Herv. Scnool om leermiddelen is ingewilligd en dat geen goedkeuring wordt genecnt aan het raadsbesluit tot afwijzing van dit verzoek. Subsidie tramweg. Van Ged. Slaten schrijven betreffende de subsidie—aanvraag van de Zutder Stoomtramwegmij. Hei splji Ged. Staten dat de raad ntet heeft kunnen Desiuiten deze subsidie toe te staan, en zij wijzen erop dat du de laatste maal is dat voor de tram subsidie wordt gev«aagd. daar na de fusie de maatschappij ztenzeif zal kunnen bedruipen. Ged. Siaten geven daarom ln overweging de ge vraagde subsidie van 14UÜ toe te staan, desnoods onder voorwaarde dat de fusie tot stand komt. De Voorzitter zegt dat B. en W. van meening zijn dit de raad zijn standpunt moet handnaven. Spr. is van meening dat geen termen aanwezig zijn om de subsidie te verleenen, temeer waar de raad bij de vaststelling der begrooting reeds vele subsidies heeft moeten op- htffen waarbij oijzondere belangen van de gemeente gebaat waren. Onder deze omstandigheden zijn B. en W. van meening dat er geen aanleiding is om de 1400 toe te staan. De neer de Jong zou graag gezien hebben dat Ged. Staten ook hadden geschreven welk belang de gemeente bij de instandhouding van de tram heeft. Spr. gaat geheel accoord met het voorstel van B. en W., daar hij in het behoud van de tramlijn geen gemeente- beiangziet. Het voorstel—B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. 3. Nota van aanmerkingen bij Ged. Staten gevallen op de gemeente— begrooting, dienst 1933. Het concept—antwoord van B. en W. wordt goedgekeurd. 4. Verzoek van J. N. v. d. Plas om eene tegemoetkoming ln de kosten van schoolbezoek. De Voorzitter licht het punt toe en zegt dat de gemeente verplicnt is deze tegemoetkoming te verleenen. De vergoeding wordt bepaald op f 15 per jaar en per kind. Waterleiding-misère. 5. Voorstel van B. en W. om adnaesie te betuigen aan het verzoekscnnti van de N.V. Waterleiding Mg N W. Brabant, gericht aan den Minister van Btnn. Zaken, om de rente der aan de ge meente geleende gelden inzake oprtch- ting en tnstananuuding der Water leiding Mij. te verlagen. De Voorzitter geefi een toelichting op dit punt. Het rijk neeit indertijd gelden voorgescnoten om de totstand koming der Waterleiding in deze streek te bevorderen. Daarin zag de regeering een groot hygiënisch volkaOelang. Nog steeds gelui voor deze vuoischutcn een zeer noog rentepercentage, en het bestuur der Maaiscnapplj is van mee nlng dat in veibaud inet de algemeene verlaging van 't rentecijter, ook nier vermindering in dient te komen. Daar door Is nu de vreemde toestand ont staan dat het rijk op de vooischotien verdient, daar het de geiden zeit voor- deeliger kan krqgen. Spr. acnt het gewenscht adhac*le te betuigen, daar de motieven die golden oq hel tot standkomen der Waterleiding, nu nog even goed van kraent zijn. Spr. leest het adres der Maatschappij /oor. Daarin wordt gewaagd van dc talrijke verzoeken om tariefsverlaging, waaraan echter niet kan worden vol daan tenzq het rijk zijn rentecljfer belangrijk verlaagt. Er wordt voorts gewezen op de algemeene ontevreden heid over de hooge tarieven, die tot gevolg hebben dat 2000 woningen, die daarvoor in aanmerking komen, nog niet zijn aangesloten. De Mfl. vreest dan ook zeer nadeelige gevolgen van de waterleiding voor deze streek als niet tot verlaging der tarieven kan worden overgegaan. De raad besluit adhaesie te betuigen Streekplan. 6. Ontwerp—besluit tot instelling eener commissie, welker taak is een streekplan voor het gezamenlijk gebied der in het midden en in het Westen van Noordbrabant gelegen gemeenten voor te bereiden, vast te stellen en, zoo noodig te herzien. De Voorzitter zet de bedoeling van het streekplan uiteen. Deze gemeente is aangesloten bij het plan .Midden en West Brabant". De heer Stmonis vraagt of met dit plan ook de fusie der tramwegen in verbinding staat. De Voorzitter ontkent dit. De fusie wordt slechts beoogd daar de maat" schappijen zich afzonderlijk niet meer kunnen bedruipen. Oe heer SMonts vindt de Stoomtram van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. (Nadruk verboden). HOOFDSTUK 22. Lady Olga. Lord Perivale zat eenzaam aan zijn ontbijt; het perkamentkleurig gezicht was nog iets meer vertrokken, de schou ders nog iets meer gebogen dan vroeger. Hij was nog steeds kwaad op zyn zoon en soms was hij verlangend om te weten of hij zijn plan nog volvoerd en de doch ter van dien moordenaar, zooals hij Hetty nog steeds noemde, getrouwd had. Lang bleef hij niet alleen; de klok sloeg tien, toen lady Olga de groote, rijk-ge meubileerde eetkamer binnenkwam. Zij zag er buitengewoon aantrekkelijk uit iu haar kostbaar, eenvoudig mor gentoilet en Lord Perivale zuchtte, toen hy zijn oogen liet rusten op haar leven dig gezicht en haar elegant figuur. Zij had nauwelijks plaats genomen, toen een bediende binnenkwam met de mededeeling dat er een vrouw in de hall was, die beweerde een zeer drin gende boodschap voor Lord Perivale te hebben; zij wenschte onmiddellijk te worden ontvangen. Wie is zij en wat is die dringend^ boodschap? vroeg Lord Perivale gemelijk. Zou het niet beter zijn haar te ont vangen en dat zelf te vragen? Als het een colportage of een bedelpartij is, kunt u haar wel aan mij overlaten, zei Lady Ol ga glimlachend. Belle Lucas werd binnen gelaten; zy viel met haar goedkoope opzichtige klee- ren en haai burgerlijke manieren wel ge heel uit den toon der deftige omgeviug. Wat kan ik voor u doen? Wilt i» zoo kort mogelijk zijn, want mijn tijd is kost baar, zei de oude edelman. Mag ik in het bijzijn van deze dame spreken? vroeg Belle op gemaakten toon. Lady Olga wierp haar een veront waardigden blik toe, die Belle uitdagend beantwoordde. Zeker, antwoordde Lord Perivale kortaf. Belle Lucas, die wel eenig gevoel voor het theatrale had, zweeg een oogenblik, opdat haar woorden meer effect zouden hebben. Mylord, hernam zij even later, ik ben bij u gekomen om u een aanbod te doen, dat, indien u het accepteert, uw goeden en geachten naam voor schande zal bewaren. Met een ijzigen blik sprak Lord Peri vale: Vertelt u mij maar eens op welke wijze u mijn goeden naam van den onder gang wilt redden. Maar zijn blik veranderde, toen Belle Lucas hem de reden van haar komst ver telde en zij geheel klaar was met haar re laas. Ik zal u laten arresteeren wegens een poging tot afpersing, klonk het snijdend. Afafafpersing? Maar het is de waarheid, Mylord. Ieder woord van wat ik u verteld heb, is de waarheid, stotterde Belle ontsteld. In Lord Perivale's gezicht vertrok geen spier toen hij antwoordde: Het maakt voor mij geen verschil of uw verhaal waar is' of niet. Als mijn zoon zich een tweden keer misdragen heeft, moet hy zelf maar de gevolgen ondervinden. Waar zei u, dat Lord Perivale s zoon op het oogenblik is? Lady Olga sprak deze woorden op har den toon tot de schreiende vrouw, die by de tafel stond. De politie heeft hem naar het bu reau in Vine Street gebracht totdat myn heer Reiss een officieele aanklacht tegen hem kan indienen, antwoordde Belle door haar tranen heen. Ik geloof dat het beter is, wanneer ik het verhaal van die vrouw eerst eens ENKELE CENTEN OPENEN DE DEUR VOOR DE GEGARANDEERDE „BLUE BAND KWALITEIT" Blue Band is iets duurder, dan andere, goedkoope soorten. Maar als Ge over dit kleine prijsverschil heen stapt weet U wat U eet: de beste kwaliteit die in Holland te krijgen is! 'Jï pondspakje ga onderzoeken, voordat u een aanklacht tegen haar indient. Ze kan wel een krank zinnige zijn en als wij het kunnen vermij den, is het toch beter om de politie er niet in te halen. Zal ik er even heen rij den en eens zien of die Max Reiss wer kelijk gewond is en of Jack er iets mee te maken heeft of niet? zei dc heldere, scherpe stem. De oude edelman keerde zich tot het mooie donkere gezicht, waarvan de oo gen hem zoo trotsch en ongeduldig aan keken. Er was een merkbare verzachting in zijn stem, toen hij antwoordde: Waarom zou je jezelf zooveel moeite en onnoodige onaangenaamheden bezorgen terwille van dien kwajongen. Is het, omdat je nog van hem houdt, Olga? Het antwoord van Lady Olga ging ver gezeld van een schamperen lach. Met een vlugge beweging slipte zij haar hand door Lord Perivale's arm en drukte dien zacht: Ik voel geen greintje liefde meer voor een man als Jack, ik acht en bemin zijn vader en ik voel met hem mee en dat nieuwe gevoel van mij is heusch niet al leen medelijden; het is gebaseerd op be wondering voor een edelmoedig recht vaardig en volmaakt goed mensch! Met groote behendigheid werkte Lady Olga zich in de nieuwe rol, die zij wilde gaan spelen en zij was een bewonderens waardige actrice; haar diepe, rijke stem trilde en haar donkere oogen keken smeekend en angstig in de zijne. Een glans van geluk verscheen in Lord Perivale's oogen, terwijl hij naar de zach te, moduleerende stem naast hem luister de. Zullen wij naar myn studeerkamer gaan, kindlief?, vroeg hij, haar met ouderwetsche hoffelijkheid zijn arm bie dend. Blijf hier in de kamer by die vrouw, Nokes, zei hy kortaf tot den bediende, die in de gang wachtte. Myn lieve Olga, ik hoop, dat je niet boos zult zijn om wat ik je ga zeg gen, maar je woorden hebben 'n vreemd verlangen bij mij opgewekt, een verlan gen, dat ik niet begrijp en evenmin kan verantwoorden; dat verlangen is om ge- durende de jaren, die my nog restten iets minder eenzaam en verlaten te zyn. De oude edelman sprak langzaam en woog ieder woord, als ware het een juweel. Ik kan dat verlangen volkomen be grijpen, Lord Perivale, na uw eenzame jaren en de moeilijkheden die u hebt doorstaan. Zij zag er, terwijl zij sprak, aantrek kelijk genoeg uit en Lord Perivale waagde het haar hand te nemen en er een kus op te drukken. Eh.... eh.... het is zoo moeily voor mij om te spreken, kindje; als i weer hertrouw, moest ik dat doen met iemand van mijn leeftijd maar ik verlang jeugd en zonneschijn en een beetje vroolijkheid in mijn leven en.... en. wil je mijn vrouw worden, Olga/ Het was er uit! Nu kon hij niet meer terug en Olga's hart sprong op van vreugde toen zij den verlovingskus ont ving van den man, die oud genoeg was om haar vader te zijn. Wanneer zullen wij trouwen, kina lief? Al te lang wil ik niet meer op mijn geluk wachten, zei Lord Perivale na n korte stilte. Wanneer u wilt en geloof my, de jaren tellen niet als er liefde in het spel is! Zullen wij dan maar zeggen ovei een week of zes? En ik geloof ook dat het het beste is, die ongelukkige vrouw vry te laten; dat is in ieder geval beter dan een nieuw schandaal. Natuurlijk schrap ik Jack uit mijn testament, zijn gedrag was infaam, hernam Lord Peri vale, terwijl hij met zijn iianstaande vrouw de studeerkamer verliet, waar nog geen zes maanden geleden zijn zoon had 'gestaan met een jong meisje met glanzend goudblond haar en betraande oogen, die smeekten om zijn liefde. Ik ben er zeker van, dat alles wat u besluit edelmoedig en rechtvaardig is, perkte ladr Olga bescheiden op. Om 12 uur was zij bij Max Reiss, dien zij mededeelde, dat Lord Perivale er niet aan dacht iets te betalen om de zaak dood te zwijgen. Ik heb nooit toestemming gegeven om Lord Perivale hiermee lastig te val len en ook gaf ik geen order zyn zoon Ie vervolgen, dit was heelemaal mijn be doeling niet. Al die drukte is gemaakt door die lastige bemoeial daar, en kwaad aardig wees hij naar de troostelooze ge daante van Belle Lucas, die in een arm stoel gedoken zat, nog geheel onder den indruk van haar onderhoud met Lord Perivale. Wanneer lady Olga ook maar een flauw vermoeden had gehad van alle ellende, die zou voortspruiten uit haar kennismaking met Max Reiss, zou zij van ontzetting ineengekrompen zijn, maar zij vertrok in het trotsche bewust zijn van de aanstaande vrouw te zijn van een der rijkste edellieden van het land. HOOFDSTUK 23. Heiligdom. Het was een moeizame klauterparly langs den steilcn weg, van het klei ne stationnetje naar het groote hospitaal en sanatorium voor zieke kinderen, dat beheerd werd door den beroemden Zwitserschen specialist, Dokter Rcnan. Hetty ademde diep de zonrijke lucht in en haar blik lichtte op, terwijl zij luisterde naar het vroolijk gebabbel van haar kleine zusje. Hier wil ik wonen; wat 'n mooie bloemen!, kondigde Dumpling zeer ge decideerd aan, terwijl zij langs de bloei ende hagen liepen. Dumplings verlangen, dat zy hier wil den blijven, bracht haar op een idee. Waarom zou zij niet op dit kleine van de wereld afgezonderde plaatsje blijven, als zij hier dc een of andere betrekking zou kunnen vinden om haar en de kin deren te onderhouden? Toen zij in de studeerkamer van den grooten dokter was toegelaten, bereidde zy zich op het ergste voor; maar lot haar groote verrassing werd zij ontvan gen met een glimlach en met de mede deeling dat Chick alles wonderwel had doorstaan, dat hy de operatie, die wan neer zy gelukte, voor hem gezondheid en kracht zou beteekenen, te hoven was gekomen en dat zijn toestand zeer be vredigend was, ook al was hij nog uiterst zwak. (Wordt vervolgd). Waliijksrle en Laigstraatsclie Courant, MAATSCHAPPy VAM VERZEKERING OP HET LEVEN -4. CE LA MAI VERSCH GEKARND MET 25 °o ALLEP.l IJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE tM .1 U

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 1